Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.

На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.

25 червня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 964,2 тис. грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.

На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.

25 червня 2013 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 427,7 тис. грн.


 

26 червня 2013 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання підготовки до зими стаціонарних установ системи соціального захисту області.

Поставлено завдання згідно рішення колегії забезпечити виконання Плану заходів щодо підготовки підвідомчих установ до осінньо-зимового періоду 2013-2014 років.

Звернуто увагу керівників стаціонарних установ області на належну організацію роботи щодо забезпечення проведення протипожежних заходів, заходів зі створення безпечних умов проживання підопічних, дотримання правил техніки безпеки, контролю дотримання належного температурного режиму, санітарно-гігієнічних норм проживання в інтернатних закладах.

За результатами роботи прийняті відповідні рішення.
 


 

В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей. На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 128191 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу: - сім'ї з дітьми – 100671; - малозабезпечені сім'ї – 11147; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 13948; - тимчасову допомогу на дітей – 3553.

Для здійснення виплати зазначених допомог за червень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 та 20 червня 2013 року.

Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 80742,0 тис. грн. та 12826,6 тис. грн.

Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 

Відповідно до Указу Президента України від 11.05.2013 року № 252 «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» 76 жінкам області присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Територіальними управліннями праці та соціального захисту населення проведені призначення одноразової винагороди матерям-героїням відповідно до вищезазначеного Указу.

Винагорода обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання.

У 2013 році розмір одноразової винагороди становить 11470 грн.

Для здійснення виплати відповідно до зазначеного Указу в область 25.06.2013 року надійшли кошти в повному обсязі, фінансування проведено територіальними управліннями праці та соціального захисту населення.

Виплата зазначеного виду допомоги проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків відповідно до поданих заяв осіб, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».


 

21 червня 2013 року під головуванням заступника голови спостережної комісії Н. С. Черняк відбулося виїзне засідання обласної спостережної комісії до Машівської виправної колонії (№ 9). На засіданні ознайомилися з роботою Машівської виправної колонії (№ 9), заслухали звіти голів Карлівської та Машівської районних спостережних комісій про підсумки роботи за 2012 рік та І квартал 2013 року та провели особистий прийом засуджених осіб

За підсумками роботи прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.
 


 

На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, Полтавським міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів розпочато втілення соціального проекту проведення занять з іпотерапії для дітей з особливими потребами «Повір у себе!».

Заняття проходять на базі Полтавського кінно-спортивного клубу «Вітер перемін» в с. Михайлівка Диканського району. Курсом іпотерапії планується охопити 60 дітей з інвалідністю.

Позитивний вплив іпотерапії на здоров'я людини виявляється завдяки постійному тренування базових рефлексів, що передбачають відповідну участь м'язів тіла, а це відіграє велику роль у лікуванні опорно-рухової системи і системи керування рухами (наприклад, при дитячому церебральному паралічі).

Температура тіла коня вища від температури людини на 1,5–2 °С. М'язи спини коня, що йде, розігрівають і масажують м'язи ніг вершника, нормалізують м'язовий тонус і підсилюють кровообіг у кінцівках. Кінь чинить на вершника потужний емоційний вплив, що дозволяє використовувати іпотерапію для лікування психоемоційних розладів, фобій та інших порушень психіки. Між вершником та його конем налагоджуються близькі дружні стосунки, що надає впевненості, додає сил. Особливо для дітей, які страждають на аутизм, церебральний параліч.

Заняттями, які проходять в дружній, затишній атмосфері на свіжому повітрі, подобаються як дітям так батькам, які їх супроводжують. Працює з дітьми досвідчений іпотерапевт-волонтер.
 


 

21 червня 2013 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за травень 2013 року на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 20.06.2013 (за оперативними даними).

На засіданні були заслухані звіти представників виконавчого комітету Полтавської міської ради та Лохвицької райдержадміністрації щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати.

Про стан та перспективи погашення зарплатних боргів звітувався керівник Полтавського державного навчально-курсового комбінату агропромислового комплексу

В обговоренні питання порядку денного взяли участь члени робочої групи, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, представники обласних організацій, які причетні до вирішення питань погашення зарплатних боргів.

Зважаючи на той факт, що станом на 01.06.2013 в загальній заборгованості області (13,2 млн.грн.) зарплатні борги підприємств державної форми власності становлять 66,3%, особлива увага на засіданні була приділена проблемним питанням, які унеможливлюють погашення заборгованості на зазначених підприємствах.

За результатами засідання Олександром Ковалем були визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати, упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області, а також на забезпечення виконання доручення Уряду щодо повного погашення заборгованості із заробітної плати до 01.01.2014.


 

В Полтавській області за рішенням Міністерства соціальної політики України впроваджується пілотний Проект Програми розвитку ООН «Підтримка реформ соціального сектору в Україні».

Область відібрано серед інших областей в зв'язку з напрацюванням достатньої роботи в організації інформування з питань соціального захисту населення.

Вже 3-й рік працюють «соціальні офіси», налагоджена тісна співпрацю з громадськими організаціями, працює «гаряча телефонна лінія». Впроваджується ряд інших інноваційних послуг.

20 червня 2013 року відбулась робоча зустріч представників Міністерства соціальної політики України Іванової Олени Леонідівни та Семигіної Тетяни Валеріївни, які є партнерами та бенефіціарами Проекту щодо розроблення та пілотного впровадження моделі інформування громадськості про соціальні послуги з керівниками соціальної сфери Полтавщини.

За мету поставлено огляд існуючих процедур та практики інформування громадськості про соціальні та реабілітаційні послуги, обговорення вимог до Моделі та Методичних рекомендацій щодо інформування громадськості про соціальні та реабілітаційні послуги.
 


 

19 червня 2013 року в с. Жовтневе Решетилівського району відкрито «Сільський будинок соціального піклування».

Вказаний заклад є структурним підрозділом територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Решетилівської райдержадміністрації.

Для жителів Жовтневої, Новомихайлівської, Федіївської, Піщанської, Кукобівської сільських рад надаватимуться соціальні послуги перукаря, взуттєвика, з пошиву та ремонту одягу, Організовано роботу «Університету третього віку» Надаватимуться соціально-медичні послуги.

Вказаний проект реалізується за підтримки Фонду Східна Європа, яким спрямовано на потребу впровадження 211 тисяч гривень.

Впровадження вказаного проекту одночасно вирішує декілька нагальних соціальних проблем: надання якісних соціальних послуг, створення шести нових робочих місць. «Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації активізовано роботу щодо залучення інвестицій в галузь соціального захисту. У 2013 році спільно з фондом «Східна Європа» впроваджено проект«Створення сільського будинку соціального піклування» у Решетилівському районі, та «Створення лікувально-виробничої майстерні в Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті» загальна вартість якого складає 583,7тисяч гривень» - зазначила директор Департаменту Людмила Корнієнко.
 


 

На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в системі соціального захисту населення Полтавської області впроваджується новий напрямок роботи, який передбачає залучення вихованців дитячих будинків-інтернаті до занять фізичною культурою та спортом.

Вихованки Новосанжарського будинку-інтернату залюбки грають в рухливі ігри, займаються на спортивному майданчику. З улюблених – теніс, волейбол, бадмінтон.

Як підсумок – переможці отримують подарунки.
 


 

На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в системі соціального захисту населення Полтавської області впроваджується новий напрямок роботи, який передбачає залучення вихованців дитячих будинків-інтернаті до занять фізичною культурою та спортом.

Організовано спортивні змагання з волейболу, футболу, тенісу для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату Полтавської області.

Помірятися силою мали змогу діти й в «Богатирських іграх», інтелектуально позмагатися в шахово-шашковому турнірі.

Як підсумок – визначено переможців та вручено подарунки.
 


 

14 червня 2013 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко взяла участь у відкритті оновленого відділення соціально-медичних послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ленінської районної у м. Полтаві ради.

Відділення соціально-медичних послуг Ленінського терцентру знаходиться за адресою : м. Полтава, вул. Б Хмельницького, 36.

Працює відділення більше 5-ти років, та надає фізіотерапевтичні послуги, послуги масажу, лікувальної фізкультури. Готуються кисневі коктейлі. Надається психологічна допомога.

За підрахунками, за перший квартал 2013 року медико-соціальними послугами скористалось понад 900 осіб.

Нещодавно проведено оновлення та розширення території відділення, що надасть змогу впровадити, на потребу відвідувачів, нові види соціально-медичних послуг.
 


 

    Оновлюється автомобільний парк інтернатних закладів системи соціального захисту області.
    Нещодавно, для потреб підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату придбано новий автомобіль невідкладної медичної допомоги, покликаний вчасно, при необхідності, доставити хворого до районного чи обласного закладу медичної допомоги.

 

    Cоціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича у 2013 році визначено підвищення якості життя для сімей з дітьми, зокрема, малозабезпечених сімей з дітьми.
   Державна підтримка малозабезпечених сімей забезпечується шляхом надання державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім′ям». Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
    З 1 січня 2013 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги встановлюється у сумі:
   - для працездатних осіб у розмірі 21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 240,87 грн.
   - для дітей у розмірі 75% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку: до 6 років – 729 грн.; від 6 до 18 років – 907,50 грн.; від 18 до 23 років (за умови навчання) – 860,25 грн.
   - для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100 % прожиткового мінімум для осіб які втратили працездатність – 894 грн.
    При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20%.
    Крім того розмір державної соціальної допомоги (в тому числі і максимальний) збільшується у 2013 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 180 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 360 грн.
    Соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича передбачено збільшення розміру рівня забезпечення для дітей, які виховуються в малозабезпечених сім'ях з 1 липня 2013 року з 75 відсотків до 80 відсотків, з 1 жовтня 2013 року з 80 відсотків до 90 відсотків прожиткового мінімуму. Це дозволить вже з 1 липня поточного року підвищити розмір допомоги в середньому на 60 грн. на кожну дитини, з 1 жовтня це підвищення буде становити 180 грн. на кожну дитину. Як розрахувати розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї? Середньомісячний сукупний дохід сім'ї: 1283,85 грн. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї: з 01.01.2013 – 1356,54 грн.; з 01.07.2013 – 1414,86 грн.; з 01.10.2013 – 1531,50 грн. Розмір допомоги становить:з 01.01.2013 – (1356,54-1283,85) +180 грн. (підвищення на дитину 5 років) = 252,69 грн. 01.07.2013 - (1414,86-1283,85) + 180 грн. (підвищення на дитину 5 років) = 311,01 грн.; з 01.10.2013 - (1531,50 -1283,85) + 180 грн. (підвищення на дитину 5 років) =427,65 грн. Розмір допомоги збільшено: з 01.07.2013 – на 58,32 грн. на місяць; з 01.10.2013 – на 174,96 грн. на місяць.
   Середньомісячний сукупний дохід сім'ї: 2347 грн. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї: з 01.01.2013 – 2281,89 грн.; з 01.07.2013 – 2401,90 грн.; з 01.10.2013 – 2641,92 грн. Розмір допомоги становить: з 01.01.2013 – за рівнем доходів права на призначення допомоги немає. з 01.07.2013 - (2401,90 -2347) + 180 грн. (підвищення на дитину 5 років) + 360 грн. (підвищення на дитину 17 років)= 594,90 грн.; з 01.10.2013 - (2641,92 -2347) + 180 грн. (підвищення на дитину 5 років) + 360 грн. (підвищення на дитину 17 років)= 834,92 грн.
   Перелік документів, необхідних для отримання допомоги:
   - заява;
   - документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї;
   - довідка про склад сім'ї;
   - декларація про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї);
   - довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).
   За призначенням допомоги необхідно звертатися до органів праці та соціального захисту населення по місцю реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї.
   Соціальна допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім`ї за умови подання довідок про склад сім`ї і про неотримання такої допомоги в органах праці та соціального захисту населення по місцю реєстрації.
   Прийом громадян управліннями праці та соціального захисту населення проводиться щоденно (крім неділі), без перерви на обід.
   З питань отримання додаткової інформації щодо надання державної соціальної підтримки радимо звертатися за телефоном обласної безкоштовної «гарячої лінії» 0800500620.
   
   Директор Департаменту праці
та соціального захисту населення           Л.В.Корнієнко

 

    11 червня 2013 року директором Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко проведено зустріч з керівником Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта» М.В. Хоменком щодо організації співпраці по наданню соціальних послуг населенню області.
   Обговорено питання співпраці на рівні управлінь праці та соціального захисту населення та територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Укрпошти щодо виявлення осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують допомоги.

 

На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича розширені види соціальних послуг для осіб поважного віку, які надаються через систему територіальних центрів області. Великим попитом у відвідувачів терцентрів користується інноваційний проект «Університет третього віку», який дає змогу для навчання та розвитку людям старшого покоління.

Так, 7 червня 2013 року завершив свою річну роботу випускним вечором «Університет третього віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ленінської районної у м. Полтаві ради.

Університет третього віку - інноваційний проект, що має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя. Студентами університету є люди похилого віку. Працює вищезгаданий заклад в багатьох територіальних центрах області та дає можливість людям похилого віку отримати нові знання та вміння, відчути себе корисними суспільству, продемонструвати свої таланти, цікаво та з користю провести вільний час.

На сьогоднішній день університет має 5 факультетів: історико-краєзнавчий, художньо-мистецький, факультет валеології, іноземних мов, інформаційних технологій.

Студентів факультету валеології провідні фахівці медицини навчають основним методикам збереження та підтримки здоров'я. Кваліфікований психолог розкриває таємниці людської підсвідомості, особливості характеру та темпераменту, допомагає позитивно сприймати життя.

Студенти художньо-мистецького факультету вчаться вишивати хрестиком і стрічками, займаються ліпленням та флористикою.

На факультеті іноземних мов студентів навчають говорити, читати та писати англійською, яка є міжнародною мовою спілкування, студенти факультету комп'ютерних технологій вивчають основні функції персонального комп'ютера, здобувають навички роботи у мережі Інтернет. У рамках занять історико-краєзнавчого факультету детально вивчається історія рідного краю та міста.

Навчають студентів кращі соціальні педагоги, захоплені професіонали, натхненні майстри своєї справи.

Серед форм навчання застосовуються не лише лекції, а й практичні та гурткові заняття, екскурсії, подорожі, концерти.

Навчалися 85 студентів університету на факультетах за власним уподобанням. По закінченню випускники отримали сертифікати про закінчення «Університету третього віку».


 

В області забезпечена своєчасна виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".

Всього в області функціонує 152 прийомних сім'ї та 32 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 441 дитина.

Для здійснення виплати зазначених допомог за червень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 червня 2013 року.

Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 1361,1 тис. грн.

Виплата зазначеного виду державної допомоги проводиться через установи уповноважених банків.


 

Фінансування пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

На 2013 рік на надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу передбачено 9,6 млн. грн.

7 червня поточного року в область з державного бюджету надійшли кошти на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 540,5 тис. грн.


 

В останні роки, у зв'язку з загостренням енергетичних проблем та свідомою необхідністю енергозбереження, у всьому світі все більше уваги приділяється використанню відновлюваної енергії, зокрема сонячної енергії, для отримання тепла та холоду. Значні можливості енергозабезпечення будівель відкриваються завдяки впровадженню сонячних колекторів для систем гарячого водопостачання, опалення та охолодження. За допомогою сонячної установки можна отримувати енергію без шкідливого навантаження на навколишнє середовище.

Враховуючи, що в останні роки все більше уваги приділяється енергозберігаючим технологіям в будівництві, комбіновані системи з сонячними установками знаходять все більш широке використання.

В 2009 році з метою використання альтернативних видів палива, економії бюджетних коштів, за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, було впроваджено систему використання енергії сонця для забезпечення гарячою водою за допомогою сонячних колекторів банно-прального комбінату Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату та їдальні та житлового корпусу № 2 Вишняківського будинку-інтернату.

Після впровадження системи використання енергії сонця для забезпечення гарячою водою за допомогою сонячних колекторів, стали значними економія природного газу та електричної енергії. Зокрема протягом 2010-2012 років зазначеними інтернатними закладами було зекономлено близько 295,5 тис. грн.


 

В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.

На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 128191 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу: - сім'ї з дітьми – 99543; - малозабезпечені сім'ї – 11147; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 13948; - тимчасову допомогу на дітей – 3553.

Для здійснення виплати зазначених допомог за червень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 червня 2013 року.

Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 80742,0 тис. грн.

Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 

В області забезпечена своєчасна виплата щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним.

На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 1592 одержувачів зазначеного виду допомоги.

Для здійснення виплати допомоги за червень 2013 року здійснено фінансування на загальну суму 1045,7 тис. грн.

Виплата зазначеного виду державної допомоги проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 

На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за травень 2013 року за напрямками використання: - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12379 одержувачам на загальну суму 2434,2 тис. грн..; - компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1956 одержувачам на загальну суму 34,7 тис. грн..

Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 

Президентом України В.Ф. Януковичем звернуто особливу увагу на соціальну реабілітацію дітей з особливими потребами, щоб кожна дитина дійсно мала змогу навчатися, отримувати освіту, зайняла життєву позицію в суспільстві.

На сьогодні в Полтавській області проживає 4345 дітей-інвалідів, в тому числі в місті Полтаві їх 848.

Постало питання щодо проведення комплексної реабілітації дітей даної категорії.

На обласному рівні ще з 2012 року вжито дієвих заходів щодо відкриття ряду центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів в районах області.

На сьогоднішній день в області функціонує 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч), які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, що проживають в області.

На фінансування вказаних центрів реабілітації в поточному році в між бюджетних трансфертах передбачено 3275,3 тис. грн..

Важливим завданням, на рівні області, постало питання відновлення роботи міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів міста Полтави на зовсім іншому, більш високому рівні, з одночасним проведенням реконструкції приміщення.

Для проведення ремонту приміщення з Державного фонду регіонального розвитку виділено кошти в сумі 5 млн. грн.. Після реконструкції будівлі площа закладу збільшилася майже на 1400 квадратних метрів, що дасть можливість забезпечити належні умови для проходження курсу реабілітації та розширить спектр надання соціальних послуг дітям-інвалідам.

Одночасно залучено кошти Полтавського обласного відділення Фонду захисту інвалідів. З моменту створення центру передано реабілітаційне обладнання на суму 750,4 тис. грн.., та в 2012 році на зміцнення матеріально-технічної бази спрямовано 1 млн. грн..

Як перспективне, вивчається питання щодо створення відділення денного перебування дітей-інвалідів при діючих центрах реабілітації дітей-інвалідів. Створення зазначених відділень надасть можливість, при необхідності, залишити на декілька годин протягом доби дитину-інваліда у спеціалізованому закладі.
 


 

   На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо соціальної реабілітації людей з інвалідністю 6 червня 2013 року в рамках реалізації проекту «Створення лікувально-виробничої майстерні в Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті» на території інтернату відбулась зустріч з членами Правління Фонду Східна Європа.

Відвідали та ознайомились з впровадженням проекту та роботою інтернату колишній посол Королівства Нідерланди Адріаан Якобовітц де Сегед, керуючий партнер DLA Piper Маргарита Карпенко, Голова Правління Eastern Europe Group Тронд Мое, колишній посол США, науковий співробітник Brookings Institution Стівен Пайфер, керуючий партнер та директор Emergex Business Solutions Олена Вольська, Сандра Уілет Джексон - Strategies & Structures International, Ліза Колл - директор програм Фонд Євразія, Віктор Ля х- президент Фонду Східна Європа, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.

У рамках презентації проекту відбулось відкриття 5 лікувально-виробничих майстерень: 1. Майстерня для отримання навиків виготовлення керамічних виробів. Клієнти будуть виробляти предмети побутового вжитку (квіткові вазони, глечики, тарілки, чашки), предмети інтер'єру. Виготовлення подарунків родичам та друзям, художні вироби для виставок. В подальшому отримання сертифікату виготовлення гончарних виробів. 2. Майстерня для отримання навиків пошиття та ремонту одягу. Клієнти матимуть можливість шити постільну білизну для інтернату, власні речі, предмети інтер'єру. 3. Майстерня для отримання навиків з ремонту взуття. Клієнти зможуть обслуговувати себе та підопічних, що матимуть низький рівень побутово-соціальних навичок та низьку мотивацію. Планується в подальшому ремонт взуття інвалідів Пирятинського району, щоб при наданні допомоги вони могли відчути себе потрібними та залежність інших від себе. 4. Майстерня для отримання навиків з виробництва поліграфічної продукції (листівки, блокноти, буклети, тощо). Клієнти зможуть виготовляти листівки, які надсилатимуть родичам та друзям, працівникам будинку-інтернату. Деякі клієнти пишуть вірші, оповідання, з допомогою поліграфічної майстерні буде змога друкувати збірки авторів. Буде надаватись посильна допомога для задоволення потреб Пирятинського та сусідніх будинків-інтернатів ( виготовлення буклетів, стендів, брошур, візиток, іншого друкованого матеріалу). 5 Майстерня для отримання навиків в роботі на персональному комп'ютері. Навички роботи на за комп'ютером дадуть змогу мешканцям Пирятинського та сусідніх будинків - інтернатів відчути себе повноцінними членами суспільства, мати можливість спілкуватися у відео режимі з своїми близькими, друзями, однокласниками. Завдяки проекту інваліди та жителі будинків – інтернатів матимуть змогу самі обирати вид діяльності, яким хотіли б займатись, отримувати професійні навички та самостійно планувати робочий день в майстерні під наглядом фахівця. Клієнти зможуть бути корисними для інших осіб, які проживають у будинку-інтернаті, але не можуть обслуговувати себе. Взаємодопомога дасть людині почуття потрібності іншим, підвищить самостійність, надасть сенс існування. З часом територія послуг буде розширена. Будуть введені нові посади. Таким чином, у Пирятинському районі буде підвищений потенціал для соціальної адаптації людей з фізичними та розумовими вадами.
 


 

6 червня 2013 року відбулося засідання обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації О.М.Коваль.

В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласного громадського об'єднання "Фонд інвалідів Чорнобиля" та обласного громадського об'єднання "Союз Чорнобиль".

Розглянуто пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".

За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження шістьом заявникам.


 

5 червня 2013 року в область надійшли кошти на одноразову виплату інвалідам і непрацюючим малозабезпеченим особам у сумі 18,2 тис. грн..

Крім того, надійшли кошти у сумі 6,7 тис. грн. на виплату довічних державних стипендій громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні та особам, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність.


 

   05 червня 2013 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,5 млн. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:
   виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
   компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
   компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
   компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
   обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року.
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
   Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

 

   5 червня 2013 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої обговорено питання надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах територіальними центрами соціального обслуговування.
   В нараді взяв участь заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, представники громадських організацій області, члени колегії, директори територіальних центрів соціального обслуговування.
   З метою підвищення якості надання соціальних послуг колегія прийняла рішення щодо вжиття заходів по запровадженню нових видів соціальних послуг, забезпечення облаштування будівель пандусами та створення належних умов для доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів соціальної сфери. Поставлено чітке завдання до 1 липня 2013 року привести у відповідність навантаження на одного соціального робітника згідно Типових штатних нормативів чисельності працівників територіальних центрів.

 

   4 червня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області".
   У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, представники Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, голів Карлівської і Полтавської райдержадміністрацій.
   В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.06.2013 (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації та керівників обласних організацій, інформації представників міськвиконкомів та райдержадміністрацій щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках та про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.
   За результатами наради були дані доручення керівникам галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, представникам міськвиконкомів та райдержадміністрацій, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.
   Про результати виконання доручень, даних під час наради, заступник голови облдержадміністрації зобов'язав виконавців інформувати у встановлені терміни Департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для контролю виконання.

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   1 червня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,6 млн. грн.

 

   Новими соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича «Діти – майбутнє України» визначено забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім'ї. Для створення сприятливих умов для соціальної інтеграції дітей з особливими потребами, покращення їх соціального захисту та отримання позитивної динаміки з реабілітаційних заходів у системі соціального захисту населення Полтавської області створено 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч), які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, які проживають в області. З метою привітання дітей-інвалідів області в центрах соціальної реабілітації проводяться святкові заходи за участю казкових персонажів та працівників установи. Організовано виставки робіт дітей-інвалідів, які відвідують центри. Крім того, керівники місцевих органів виконавчої влади не оминули подарунками вихованців центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Напередодні дитячого свята, за підтримки благодійного фонду «Сонячні долоні», для дітей міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради, організовано незабутню прогулянку блакитними схилами річки Дніпра вздовж міста Кременчук. Цей святковий день залишив на згадку безліч яскравих незабутніх вражень.

 

   B День захисту дітей відбулись привітання вихованок Новосанжарського та вихованців Зіньківського будинку-інтернату. Для дітей влаштовано концертні програми з подарунками, солодкими столами. Не забувають про своїх підопічних і спонсори. Так, напередодні свята до вихованок Новосанжарського будинку-інтернату завітали представники ФК «Ворскла», які є давніми спонсорами дітей. Зустрічали вихованки завуча ДЮФШ ФК «Ворскла» Вадима Касимова та ведучого менеджера Костянтина Маньковського театралізованою виставою. Влаштовано виставку творчих робіт підопічних інтернату. Діти отримали привітання та подарунки.
 

 

   31 травня 2013 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 35,5 тис. грн. на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.