Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   24 червня 2014 року о 15-00 год. відбулося засідання комісії з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації, голови комісії з питань гуманітарної допомоги Пругла О.Є.
    На засіданні комісії розглядалися питання:
 • - щодо передачі у користування інвалідам автомобілів «AUDI A-6», 1998 року випуску та «SKODA OCTAVIA», 2001 року випуску;
 • - щодо визнання гуманітарною допомогою автомобіля «TOYOTA COROLLA» 2011 року випуску, дарованого Департаменту праці та соціального захисту населення для наступної передачі інваліду війни;
 • - щодо передачі у власність членам сім'ї померлих інвалідів автомобілів «Ауді» 1999 року випуску за умови сплати податків та зборів, діючих на день митного оформлення автомобілів;
 • - щодо здачі на металобрухт автомобіля «Фольксваген Пасат» 1998 року випуску, виданого в якості гуманітарної допомоги інваліду з дитинства та пошкодженого під час дорожньо-транспортної пригоди.
      За результатами обговорення питань порядку денного прийняті відповідні рішення.

 •  

     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за червень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 140010 одержувачів зазначених видів виплат:
 • - сім'ї з дітьми – 107 044;
 • - малозабезпечені сім'ї – 14 551;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 842
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 573.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за червень 2014 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 та 20 червня 2014 року.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог за червень 2014 року в повному обсязі на загальну суму 110,7 млн. грн.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
      Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  

     23 червня 2014 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якого розглянуто питання щодо підготовки підвідомчих установ системи соціального захисту до осінньо-зимового періоду 2014-2015 років.
     Затверджено план заходів щодо підготовки підвідомчих установ і закладів сфери Департаменту до роботи в осінньо-зимовий період та обговорено шляхи забезпечення раціонального використання енергоносіїв, води, запровадження енергозберігаючих технологій.
   

   

     Першочерговість підтримки сімей під час оплати за житлово-комунальні послуги стало ключовим питанням наради під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла, за участі керівників Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, представників газо та теплопостачальних організацій та житлово-комунального господарства.
     В ході наради обговорено та прийнято спільні шляхи реалізації забезпечення надання компенсації додаткових витрат на оплату жилого-комунальних послуг населенню.

   

     З 18 по 19 червня 2014 року для працівників Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено курси підвищення кваліфікації.
     Вивчено порядок документування управлінської діяльності, ведення архівної справи та дотримання норм ділового українського мовлення.
   

   

     18 червня 2014 року на базі Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату відбулось виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.
      В ході засідання його учасники ознайомились з матеріально-технічною базою та діяльністю Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату.
      Обговорено та схвалено проект змін та доповнення до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, що передбачають підняття рівня соціального захисту ветеранів війни.
      Заслухано звіти керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області та питання присвоєння імені О.В. Синяговського комунальному закладу Полтавської обласної ради «Зіньківський дитячий будинок-інтернат».
      Депутатською комісією позитивно оцінено господарську діяльність, яка ведеться в Кротівському психоневрологічному будинку-інтернаті.
   

   

     З 1 липня 2014 року набирають чинності зміни внесені до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
     Відповідно до внесених змін, допомога при народженні дитини призначатиметься у розмірі 41280 гривень незалежно від того яка за рахунком в сім'ї народилась дитина. Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги (30 960 грн.) родина отримуватиме впродовж 36 місяців рівними частинами по 860 грн.
     Таким чином, з 1 липня розмір допомоги при народженні першої дитини збільшиться на 10320 грн., тобто, якщо жінка народжує дитину після 01.07.2014 року, розмір допомоги при народженні дитини становитиме 41280 грн., незалежно від кількості народжених дітей.
     При цьому, звертаємо увагу, що розмір раніше призначеної допомоги не переглядатиметься. Тобто, якщо жінка народила дитину до 01.07.2014 року, допомога буде виплачуватися в розмірах, встановлених на дату народження дитини.

   

     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за травень 2014 року в повному обсязі за напрямками використання:
 • - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12168 одержувачам на загальну суму 2 420,5 тис. грн.;
 • - компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 2012 одержувачам на загальну суму 123,3 тис. грн..
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 •  

     11.06.2014 заступник директора Департаменту С.Матуйзо взяла участь у семінарі, який проводився для директорів районних (міських) центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді обласним центром соціальних служб.
     Зокрема, було висвітлено питання щодо надання з 1 липня 2014 року компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Роз'яснено механізм надання компенсації та визначено шляхи донесення до населення інформації про вказану компенсацію через соціальних фахівців.
     У зв'язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги продовжує діяти програма житлових субсидій та з 1 липня 2014 року передбачена компенсація додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Право на компенсацію мають сім'ї, у яких середньомісячний дохід не перевищує прожиткового мінімуму на сім'ю (прожитковий мінімум для працездатних – 1218 грн.; для пенсіонерів та інвалідів – 949 грн.; дітей віком до 6 років – 1032 грн., від 6 до 18 років – 1286 грн.).
     Для визначення права на оформлення субсидії чи компенсації необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

   

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за червень 2014 року.
     Всього в області функціонує 157 прийомних сім'ї та 35 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 457 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у червні 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,5 млн. грн..
     10.06.2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за червень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 140010 одержувачів зазначених видів виплат:
 • - сім'ї з дітьми – 107 044;
 • - малозабезпечені сім'ї – 14 551;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 842
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 573.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за червень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 98,9 млн.грн.
     5 червня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  

     6 червня 2014 року у приміщенні Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» щодо обговорення проекту змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки.
     У засіданні взяли участь: голова Полтавської обласної організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій України та голова Полтавської обласної організації ветеранів, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, начальник Полтавського обласного клінічного госпіталю для інвалідів війни Полтавської обласної ради, головний лікар-геріатр Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації,
     У процесі обговорення порушувалися питання щодо посилення соціального захисту ветеранів війни в області.
     Основними напрямками роботи щодо соціального захисту ветеранів в області визначені:
 • - охоплення всіх ветеранів соціальними послугами;
 • - впровадження послуги прання білизни у всіх районах області;
 • - повторне обстеження інвалідів війни на предмет повного визначення в ІПР технічних засобів реабілітації;
 • - взяття на особливий контроль проведення капітальних ремонтів житла;
 • - налагодження більш тісної співпраці з громадськими організаціями на районних рівнях.
   

 •  

     5 червня 2014 року на Полтавському казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві відбулась виставка реабілітаційного обладнання для дітей з інвалідністю.
     На виставку запрошені представники Центрів реабілітації дітей-інвалідів, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та двох будинків-інтернатів, де проживають діти з інвалідністю, які ознайомились з пропозиціями виробників та напрацювали спільні шляхи співпраці у вирішенні питання забезпечення дітей-інвалідів засобами реабілітації.
   

   

  Житлові субсидії в умовах підвищення цін і тарифів

     Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, 23 травня 2014 року прийнято рішення щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 червня 2014 року в межах від 10% до 40% в залежності від обсягів споживання.
     У зв'язку з підвищенням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги соціальний захист найменш захищених верств населення здійснюється шляхом надання державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
     Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім'ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу (10 чи 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу).
     Сім'ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Сім'ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і II групи і середньомісячний сукупний дохід сім'ї на одного зареєстрованого не перевищує прожиткового мінімуму, а також сім'ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян сплачують за послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.
     Розмір плати громадян, за умови призначення житлової субсидії, не залежить від вартості послуг, взятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності від доходів (10 або 15 відсотків середньомісячного доходу сім'ї).
     У разі зміни цін і тарифів на послуги, на які призначено субсидію, перерахунок субсидії у межах установленого терміну проводиться без звернень громадян. При цьому обов'язкова частка плати громадян за житлово-комунальні послуги в межах норм не змінюється.
     Сім'ї, які не одержували субсидію, мають право звернутися за її призначенням протягом трьох місяців з дати підвищення цін і тарифів. Наприклад: тарифи на електроенергію підвищено з 1 червня 2014 року, тому за призначенням субсидії з червня громадяни мають право звертатися у період з 1 червня по 31 серпня 2014 року.
     Призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) або надсилають поштою заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход за шість місяців перед місяцем звернення.

   

     З нагоди відзначення Дня захисту дітей в Центрі реабілітації дітей-інвалідів міста Полтави проведено святкові заходи, участь в яких взяла перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк.
     Святкового настрою надали дітям-інвалідам, що відвідують вищевказаний Центр, цікава розважальна програма, музика, пісні та танці. Підопічні Центру продемонстрували у грі навички, які вони набули, відвідуючи Центр. По закінченню заходу для всих гостей влаштовано солодкий стіл.
   

   

     З нагоди відзначення Дня захисту дітей в Зіньківському та Новосанжарському дитячих будинках-інтернатах проведено низку заходів, зокрема: підготовлено концертну програму «Моє дитинство золоте», виставку дитячих творчих робіт «Чарівний світ дитинства», влаштовано різноманітні екскурсії, перегляди мультфільмів, дитячих фільмів, солодке частування.
     Насамкінець для підлітків влаштовано святкову дискотеку.