Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Про надання пільг з 1 липня 2015 року

   Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" передбачено, що з 1 липня 2015 року пільги для окремих категорій громадян надаватимуться за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (це 1710 грн.).
   Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389.
   При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім'ї включаються нараховані: - пенсія; - заробітна плата; - грошове забезпечення; - стипендія; - соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності); - доходи від підприємницької діяльності.
   Управліннями праці та соціального захисту населення продовж липня 2015 року буде проведено відповідну роботу щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім'ї.
   По сім'ях, в яких пільговики та члени їх сімей, які користуються пільгами, є непрацюючими пенсіонерами, управліннями праці та соціального захисту населення буде проведено автоматизований розрахунок доходів сім'ї та визначено право на отримання пільг. Тому зазначеним сім'ям пільговиків звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення не потрібно.
   Інші сім'ї пільговиків, тобто ті, в яких пільговик або члени його сім'ї, які користуються пільгами, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, будуть запрошені районними управліннями праці та соціального захисту населення з метою заповнення Декларації про доходи сім'ї пільговика. До Декларації додаються довідки про доходи пільговика та членів його сім'ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.
   Якщо пільговик або члени його сім'ї, які користуються пільгами, є непрацюючими працездатними особами, подаються документи, що підтверджують відсутність доходів.
   Відповідно до наданих документів буде визначено право пільговика на отримання пільг з 1 липня 2015 року.

 
Шановні колеги!
Вітаю Вас з Днем Конституції України!
Згідно Конституції саме людина, її життя і здоров'я,
честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються
найвищою соціальною цінністю.
Сьогодні Україна впевнено крокує шляхом реформ,
головною з яких є конституційна.
Бажаю Вам, шановні колеги, миру, спокою,
мудрості та віри в наше краще майбуття.
З повагою,
за дорученням колективу
директор Департаменту праці
та соціального захисту населення
облдержадміністрації                                                                                                               Л. В.Корнієнко

 

   26 червня 2015 року проведено селекторну нараду Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої обговорено питання щодо стану оздоровлення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, організації роботи в області по забезпеченню виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї», та питання організації роботи в області виконання постанови КМУ від 4.03.2015 № 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

 

   В області діє державна програма «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   На 2015 рік за цією програмою Полтавській області затверджено фінансування в сумі 767 397,00 грн. На даний час на рахунки лікувальних закладів Департаментом перераховано 348 819,00 грн..
   Перелік спеціалізованих медичних закладів Полтавської області, які надають безкоштовне стаціонарне лікування громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1,2,3 категорії та постраждалих дітей:
 • - Обласна клінічна лікарня відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім'ї та репродукції людини, медичної генетики;
 • - Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради;
 • - Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради;
 • - Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня;
 • - Дитяча міська клінічна лікарня м. Полтави;
 • - Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського;
 • - Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни;
 • - Кременчуцький обласний госпіталь для ветеранів війни;
 • - Кременчуцький обласний онкологічний диспансер.
     Для отримання направлення на стаціонарне лікування в зазначені медичні заклади необхідно звернутися до установи охорони здоров'я за місцем проживання громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 •  

     24-25 травня 2015 р. в рамках проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні» в м. Полтава проведено Міжрегіональний семінар за участю представників Проекту, Міністерства соціальної політики України, Департаментів соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, силових структур області, громадських організацій та об'єднань.
     Учасники семінару відвідали денний центр пробації, центр соціальної адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі БО «Світло надії», навчально-виробничий центр для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі БО «Світло надії».
     Крім того, проведено тренінг для представників департаментів соціального захисту населення обласних державних організацій, представників Громадської ради при Управлінні ДПтС України в Полтавській області.
     Досвід Полтавської області у організації роботи щодо соціального патронажу звільнених осіб відзначено, як позитивний.
   

   

     24 червня 2015 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати за участі керівників підприємств-боржників.
     Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за травень поточного року на підприємствах області проінформувала заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г. Станом на 01.06.2015 загальна заборгованість склала 29,1 млн.грн. В тому числі:
      на 28 економічно активних підприємствах - 14,7 млн.грн. (50,5% від загальнообласного боргу),
      на 21 підприємствах-банкрутах - 14 млн.грн. (48%).
      За оперативними даними моніторингу станом на 22.06.2015 вдалося повністю виплатити заборговану заробітну плату працівникам ДП "Полтавський облавтодор" та його філій, зменшити на 1,4 млн.грн. заборгованість із заробітної плати перед працівниками ТОВ "Гадячсир".
      На засіданні розглядалася ситуація з погашенням зарплатних боргів на підприємствах житлово-комунального господарства області:
      - КП "Благоустрій Кременчука" - 302 тис.грн.
      - сільське комунальне підприємство "Сяйво" - 59 тис.грн.
      Про причини постійного порушення термінів виплати поточної заробітної плати на ДП "Полтавський облавтодор" та його філіях, про шляхи вирішення проблеми проінформувала заступник директора підприємства з економічних питань Іванько Л.І.
      В обговоренні проблем, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів, у визначенні шляхів та перспектив погашення заборгованості активну участь взяли представники Кременчуцької міської ради, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
      Про завдання, які стоять перед органами влади по виконанню рекомендацій стосовно шляхів розв'язання проблем щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, схвалених рішенням Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення від 13 травня 2015 року протокол №17, та рішення Урядової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати від 28.05.2015, членів робочої групи та запрошених проінформувала Новосад Л.Г.
     За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.

   

     23 червня 2015 року в Департаменті праці та соціального захисту населення проведено семінар - нараду з медичними сестрами з лікувального харчування інтернатних установ по питанню поліпшення організації харчування підопічних будинків – інтернатів та виробничий семінар-нараду з головними бухгалтерами будинків інтернатів щодо обов'язковості виплати індексації грошових доходів населення у 2015 році.
   

   

     23 червня 2015 року о 10.00 відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в ході якого розглянуто питання щодо підготовки підвідомчих стаціонарних установ системи соціального захисту до осінньо-зимового періоду.
     У системі органів праці та соціального захисту населення області функціонує 14 інтернатних установ, у яких на повному державному утриманні проживає 2122 підопічних та 11 стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування у яких мешкає 217 одиноких підопічних.
     З метою забезпечення належної підготовки стаціонарних установ до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років розроблено План заходів з визначенням конкретних завдань та термінів їх виконання.

   
  Шановні колеги!
  Від щирого серця вітаю вас з професійним
  святом – Днем державної служби!
  Праця кожного державного службовця є
  надзвичайно важливою, адже саме від нашого
  професіоналізму, відданості справі, високим
  моральним якостям залежить довіра громадян
  та належний їх соціальний захист.
  Бажаю вам, шановні колеги, міцного здо-
  ров'я, невичерпної енергії, миру, добра та ро-
  динного затишку!
  З повагою,
  за дорученням колективу
  директор Департаменту праці
  та соціального захисту населення
  облдержадміністрації                                                                                                               Л. В.Корнієнко

   

  Про надання пільг з 1 липня 2015 року

     Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" передбачено, що з 1 липня 2015 року пільги для окремих категорій громадян надаватимуться за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (це 1710 грн.).
     Пільги з урахуванням доходу сім'ї надаватимуться особам, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України:
     1.) "Про міліцію"
     - звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби;
     - діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків, непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні;
     2.) "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
     - особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3;
     - дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;
     - сім'ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи);
     3.) "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
     - учасники війни;
     - особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону;
     - особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
     - вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
     4.) "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні"
     - особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
     - вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
     5.) "Про освіту"
     - пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;
     6.) Основами законодавства України про охорону здоров'я
     - пенсіонери, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у таких населених пунктах;
     7.) "Про бібліотеки і бібліотечну справу"
     - пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;
     8.) "Про захист рослин"
     - пенсіонери, які працювали у сфері захисту рослин у сільській місцевості і проживають там;
     9.) "Про жертви нацистських переслідувань";
     10.) "Про охорону дитинства"

     - багатодітні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім'ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування;
     11.) "Про соціальний захист дітей війни"
     12.) "Про культуру"

     - пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них)
     Кодексом цивільного захисту України
     - батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов'язків;
     - особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків.
     Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389.
     При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім'ї включаються нараховані:
     - пенсія;
     - заробітна плата;
     - грошове забезпечення;
     - стипендія;
     - соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
     - доходи від підприємницької діяльності.
     Управліннями праці та соціального захисту населення продовж липня 2015 року буде проведено відповідну роботу щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім'ї.
     По сім'ях, в яких пільговики та члени їх сімей, які користуються пільгами, є непрацюючими пенсіонерами, управліннями праці та соціального захисту населення буде проведено автоматизований розрахунок доходів сім'ї та визначено право на отримання пільг. Тому зазначеним сім'ям пільговиків звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення не потрібно. Списки пільговиків, які матимуть право на отримання пільг з 1 липня 2015 року, управління праці та соціального захисту населення подають організаціям надавачам житлово-комунальних послуг.
     Інші сім'ї пільговиків, тобто ті, в яких пільговик або члени його сім'ї, які користуються пільгами, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, будуть запрошені районними управліннями праці та соціального захисту населення з метою заповнення Декларації про доходи сім'ї пільговика. До Декларації додаються довідки про доходи пільговика та членів його сім'ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.
     Якщо пільговик або члени його сім'ї, які користуються пільгами, є непрацюючими працездатними особами, подаються документи, що підтверджують відсутність доходів.
     Відповідно до наданих документів буде визначено право пільговика на отримання пільг з 1 липня 2015 року.

   
  Шановні лікарі, медичний персонал установ системи соціального захисту!
  В день професійного свята прийміть найщиріші слова
  вітання та подяки за Вашу нелегку працю, доброту
  сердець, людяність та милосердя!
  Не жаліючи зусиль і часу Ви приймаєте на себе важкий
  тягар людського болю, страждань.
  Ваша праця завжди потрібна людям, адже Ви стоїте на
  варті здоров'я підопічних та вихованців!
  Тож дозвольте побажати Вам міцного здоров'я, особистого
  щастя, бадьорості духу, благополуччя
  та достатку у Ваших родинах,
  мирного неба над нашою Україною!
  З повагою,
  за дорученням колективу
  директор Департаменту праці
  та соціального захисту населення
  облдержадміністрації                                                                                                               Л. В.Корнієнко

   


     17 червня 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено «круглий стіл» з активом громадських Чорнобильських організацій.
     На зустрічі обговорено питання організації санаторно-курортного оздоровлення чорнобильців, надання додаткових соціальних гарантій даній пільговій категорії громадян за рахунок коштів обласного бюджету згідно обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, ветеранів війни, надано роз'яснення щодо змін в чинному законодавстві з надання пільг окремим категоріям з 01.07.2015 року.
   


   


  Розширено коло сімей, які матимуть право на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям

     Законом України «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» щодо соціального захисту сімей, члени яких мають у власності чи володінні земельні ділянки» розширено коло осіб, які мають право на допомогу, як малозабезпечена сім'я.
     Відтепер сім'ї, які мають у власності земельну ділянку, незалежно від її розміру, можуть звернутися за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на загальних підставах.
     Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям визначається як різниця між встановленим відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на відповідний рік рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
     Станом на 01.01.2015 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги встановлюється у сумі:
     - для працездатних осіб у розмірі 21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 255,78 грн.
     - для дітей у розмірі 85% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку: до 6 років – 877,20 грн.; від 6 до 18 років – 1093,10 грн.; від 18 до 23 років (за умови навчання) – 1035,30 грн.
     - для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – 949,00 грн.
     Для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20%.
     Крім того, розмір державної соціальної допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250 гривень, для дітей віком від 13 до 18 років – на 500 гривень.
     При цьому, максимальний розмір державної соціальної допомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї, не може перевищувати прожитковий мінімум для сім'ї.
     Одночасно зазначаємо, що для визначення права на призначення допомоги необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання та надати наступні документи:
     заяву;
     документ, який посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї;
     довідку про склад сім'ї;
     декларацію про доходи й майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї);
     довідку про наявність і розмір земельної частки (паю).
     Прийом громадян управліннями праці та соціального захисту населення проводиться щоденно (крім вихідних), без перерви на обід.
     При цьому, звертаємо увагу, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям не призначається, коли:
     - працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівня акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду, згідно медичного висновку лікарсько-консультативної комісії, не більш ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб які доглядають за інвалідом І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також особами, які досягли 80-річного віку);
     - з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму яка на час звернення перевищує 10- кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;
     - у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратних метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
     За наявності таких обставин, державна соціальна допомога може бути призначена на підставі рішень районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах рад або утворених ними комісій у разі, якщо:
     - у складі сім'ї є інвалід;
     - у сім'ї виховуються троє та більше дітей до 18 років (у разі навчання за денною формою навчання до 23 років);
     - неможливість отримати будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї.
     Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.
     Призначена державна соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім`єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування.
     У разі виникнення додаткових питань щодо надання державних соціальних гарантій радимо звертатися на безкоштовну обласну телефонну «гарячу лінію» 0800500620.

   


     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за травень 2015 року в повному обсязі за напрямками використання:
     - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12004 одержувачам на загальну суму 2419,1 тис. грн..;
     - компенсація сімям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 10 одержувачам на загальну суму 1,8 тис. грн..
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єкта поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


   


     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районі проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по травень 2015 року в повному обсязі.
     15 червня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 6 695 сімям за червень 2015 року на суму 9,7 млн. грн.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротший термін через установи уповноважених банків.


   


     За статистичними даними станом на 01.06.2015 загальна заборгованість по області склала 29,1 млн.грн., в тому числі:
      на економічно активних підприємствах - 14,7 млн.грн. (50,5%);
      на підприємствах-банкрутах - 14 млн.грн. (48%).
      Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств станом на 01.06.2015 залишаються:
      - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 3,9 млн.грн.
      - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,7 млн.грн.
      - ПП "Ливарно-механічний завод" - 1,6 млн.грн.
      - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - 1 млн.грн.
      - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 919 тис.грн.
      - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 846 тис.грн.
     Основна маса заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджена в Гадяцькому -3 млн.грн, Полтавському - 1,2 млн.грн. районах, містах Полтава - 3 млн.грн., Миргород - 2,9 млн.грн., Кременчук - 1,7 млн.грн. та Комсомольськ - 903 тис.грн. Разом по 6 відмічених адміністративно-територіальних одиницях заборговано 12,4 млн.грн., що складає 86% до загальнообласного боргу економічно активних підприємств.
     В результаті заходів, вжитих органами влади всіх рівнів, у травні 2015 року повністю ліквідовано заборгованість із заробітної плати перед працівниками п'яти підприємств на загальну суму 580 тис.грн. Станом на 01.06.2015 порівняно з попереднім місяцем зменшено зарплатні борги на 7 економічно активних підприємствах на загальну суму 311 тис.грн.
     Департаментом ведеться постійний щотижневий моніторинг погашення заборгованості із заробітної плати в розрізі підприємств. Підприємствам-боржникам надається допомога в поверненні дебіторської заборгованості.
     Ситуацію, що склалася в області з погашенням заборгованості із заробітної плати, планується розглянути в облдержадміністрації на черговому розширеному засіданні обласної робочої координаційної групи.


   


     Який порядок призначення житлової субсидії, на випадок, коли зареєстровані особи фактично не проживають у житловому приміщенні?
     Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами), субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації та розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
     Кількість зазначених осіб та їх соціальний статус визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.
     У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають на підставі рішень комісій, створених при райвиконкомах і райдержадміністраціях, та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.
     Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні.
     За відсутності засобів обліку комунальних послуг субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих осіб, яким нараховується плата за житлово–комунальні послуги.


   


     11 червня 2015 року набрав чинності Закон України від 14 травня 2015 року №433-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду". Закон розширяє перелік категорій працівників, які проходять військову службу під час особливого періоду, середній заробіток яких компенсується підприємствам, установам, організаціям з державного бюджету:
     - працівникам, призваним на строкову військову службу та військову службу за призовом під час мобілізації - до дня їх фактичної демобілізації;
     - прийнятим на військову службу за контрактом - не більше ніж на строк укладеного контракту.
     До внесення Кабінетом Міністрів України відповідних змін до постанови від 4 березня 2015 року № 105 звіти від підприємств (додаток № 1 до Порядку) управліннями соціального захисту населення приймаються відповідно до діючого Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.


   


                      В ОБЛАСТІ РОЗПОЧАТА РОБОТА ЩОДО ВИПЛАТИ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ                     ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ЗВІЛЬНЕНИМ З ВІЙСЬКОВОЇ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ
     На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 185 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової служби» в області розпочата робота для забезпечення своєчасного проведення виплати зазначеної матеріальної допомоги.
     Станом на 10.06.2015 року за даними Полтавського обласного військового комісаріату кількість звільнених з військової строкової служби військовослужбовців, які подали документи для оформлення матеріальної допомоги складає 443 чоловіки.
     Відповідно до п.7 зазначеного порядку до 15 числа на Міністерство соціальної політики України направляється заявка на фінансування матеріальної допомоги.
     На даний час Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області формується заявка на підставі документів, які складаються районними та міськими військовими комісаріатами спільно з управліннями праці та соціального захисту населення та проводиться робота щодо виготовлення виплатних документів для здійснення виплати.
     Після надходження коштів в область виплата буде проведена шляхом зарахування коштів на вкладні рахунки одержувачів.


   


                                            Пільги на проїзд дітей з багатодітних родин.
     Відповідно до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства" дітям з багатодітних сімей передбачено право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
     Пільги на проїзд дітям з багатодітних сімей надаються на підставі посвідчення "дитини з багатодітної сім'ї".
     В зв'язку з тимчасовою відсутністю відповідних бланків посвідчень за роз'ясненнями Міністерства соціальної політики України зазначені пільги надаються згідно: - довідки про склад сім'ї та копії свідоцтва про народження дитини завіреного печаткою райдержадміністраціями, виконавчими органами міських рад (дітям з багатодітної сім'ї віком від 6 до 16 років); - довідки про склад сім'ї та оригіналу документу, що посвідчує особу з фотокарткою (дітям з багатодітної сім'ї віком від 16 до 18 років, та у разі навчання дитини за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих начальних закладах – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років).


   


     З квітня 2015 року органи соціального захисту населення проводять роботу щодо забезпечення виконання нового напрямку по соціальному захисту військовослужбовців, а саме: виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період". Компенсація здійснюється за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2015 рік.
     Бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.
     Для отримання компенсації підприємства, установи, організації за місцем реєстрації щомісячно, до 15 числа, подають до управлінь праці та соціального захисту населення звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, погоджені районними (міськими) військовими комісаріатами, які здійснювали призов працівників на військову службу.
     У квітні та травні поточного року від підприємств прийнято близько 4 тис. звітів. В результаті широкої роз'яснювальної роботи, яка проведена управліннями соціального захисту населення серед підприємств регіону, середньомісячна кількість підприємств, що подали звіти до управлінь соціального захисту населення, зросла з 530 у квітні до 610 у травні.
     У червні поточного року з державного бюджету отримано та направлено підприємствам, установам та організаціям області компенсацію у сумі 10,1 млн.грн. Вцілому за 4 місяці 2015 року державою компенсовано витрат підприємствам на загальну суму 23,9 млн.грн.


   


     11 червня 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в селекторному режимі проведено нараду з начальниками рай(міськ)управлінь та відповідальними працівниками в ході якої обговорено питання організації роботи в частині надання пільг з 01.07.2015р окремим категоріям громадян з урахуванням рівня доходів сім'ї пільговика, стану надання субсидій населенню області за спрощеним порядком, санаторно-курортного оздоровлення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
     Дано доручення забезпечити до 1 липня 2015 року призначення субсидій особам, які звернулись, провести підготовчу роботу щодо надання пільг з урахуванням доходів сім'ї пільговика, інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо порядку надання пільг на медичне забезпечення окремих категорій громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Розроблено покроковий план, який надісланий рай(міськ)управлінням до виконання.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за червень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 149788 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 109 240; - малозабезпечені сім'ї – 19 333; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 685 - тимчасову допомогу на дітей – 3 820 - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1710
     Для здійснення виплати зазначених допомог за червень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 97,0 млн.грн.
     05 червня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


   


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за червень 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 173 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 519 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у червні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн.
     08.06.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   


     На виконання п. 3.2.2. обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників анти- терористичної операції на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на підставі списків наданих рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення проведена виплата 22 сім'ям у складі яких є діти – інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, з розрахунку по 500,00 грн. кожній дитині-інваліду.
     Виплата разової грошової допомоги проведена у травні 2015 року установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


   


     01 та 02 червня 2015 року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернату та Зіньківському дитячому будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського відбулися заходи до Дня захисту дітей, в яких із великим задоволенням взяли участь вихованці інтернатних установ. Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій, представників місцевої влади та самоуправління.
     В Новосанжарському дитячому будинку-інтернату вихованки взяли участь у спортивних змаганнях «Діти наші за спортивний спосіб життя».
     В Зіньківському дитячому будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського за участю вихованців відбувся концерт «Весело живем».
     Проведено конкурси малюнків на асфальті «Літо - радісна пора» та «Сонячне дитинство», музичні конкурси «Відгадай мелодію», дискотеки з іграми та розвагами, а також приготовлено святкові обіди.