Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   
    29 червня 2016 року в облдержадміністрації за участі, керівників галузевих департаментів, представників Полтавської райдержадміністрації, управління Національної поліції, представників підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати. Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за травень 2016 року проінформувала директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В. Станом на 01.06.2016 загальна заборгованість із заробітної плати складала 33 млн.грн., у тому числі на 17 економічно активних підприємствах - 16 млн.грн. 18 % загльного боргу), на 18 підприємствах-банкрутах - 16,5 млн.грн. (50,5% загальнообласного боргу). Протягом травня заборгованість зменшилась на 1,3 млн. грн., порівняно з попереднім місяцем, за рахунок економічно активних підприємств. При цьому 93,5% (14,7 млн. грн.) заборгованості економічно активних підприємств складає заборгованість семи підприємств:
   - ТОВ "Гадячсир" та його структурних підрозділів – 7,9 млн.грн.,
   - ТОВ "Техмолпром" – 3,5 млн.грн.,
   - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 1,4 млн.грн.,
   - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" – 695 тис. грн.,
   - ТОВ "Електромонтаж 410" – 510 тис.грн.,
   - Філія Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат Українського державного підприємства "Укрінтеравтосервіс" - 381 тис.грн.,
   - ДНТП "Бурова техніка" ? 359 тис.грн.
    У травні 2016 року повністю ліквідовано заборгованість перед працівниками двох економічно активних підприємств, зменшено заборгованість на п'яти підприємствах. За оперативними даними моніторингу станом на 24.06.2016 загальна заборгованість зменшилася на 2,2 млн.грн. На засіданні робочої групи детально розглянуто стан погашення зарплатних боргів на найбільш проблемних підприємствах. Про ситуацію на підприємствах та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати доповіли керівники ПрАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд", та Полтавського державного обласного навчально-курсового комбінату УДП "Укрінтеравтосервіс".
    За результатами засідання визначені конкретні завдання галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.
 

    УДОСКОНАЛЕНО СИСТЕМУ ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЗДІЙСНЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗА ВИПЛАТАМИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ
    Ухвалено постанову Кабінету Міністрів України № 365 від 8 червня 2016 року якою передбачено здійснення структурними підрозділами з питань соціального захисту населення перевірки наведених у довідці про взяття на облік відомостей про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи та складання акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Це стосується лише тих внутрішньо переміщених осіб, які є отримувачами соціальних виплат, субсидій та пільг. Рішення про виплату внутрішньо переміщеним особам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), субсидій, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування будуть приймати Комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворені районними, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх створення) рад. Вищевказані комісії відповідно до п.2 постанови зобов'язані у місячний термін від дня набрання чинності постанови прийняти рішення про відновлення, або про відмову у відновленні соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, довідки яких не дійсні на дату набрання чинності.
    Наразі вказані комісії будуть створені при всіх РДА і міськвиконкомах, та включатимуть в себе представників органів, що здійснюють соціальні виплати: соціального захисту, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. До 14 липня 2016 року дані Комісії повинні прийняти рішення про призначення (відновлення), або про відмову у призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати внутрішньо переміщеним особам довідки яких є дійсними на час звернення за призначенням державних соціальних допомог.
 

   23 червня 2016 року відбулось засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації щодо підготовки підвідомчих стаціонарних установ до осінньо-зимового періоду 2016-2017 років.
   Перед директорами будинків-інтернатів та територіальних центрів у складі яких є стаціонарні відділення для постійного проживання одиноких престарілих громадян поставлені завдання щодо безперечного виконання Плану заходів щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років, зокрема організації проведення протипожежних заходів, безпечних умов проживання підопічних.
 
 

   23 червня 2016 року Департаментом соціального захисту населення проведено виробничу нараду з директорами інтернатних установ та територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) системи соціального захисту населення.
   В ході наради було обговорено ряд питань, зокрема, проведення закупівлі товарів, робіт та послуг через електронну систему державних закупівель ProZorro, дотримання правил безпеки життєдіяльності підопічних під час спеки, забезпечення підопічних стаціонарних установ технічними засобами реабілітації згідно індивідуальних програм реабілітації інвалідів, діяльність Громадських рад інтернатних установ.
 

   

 


   Людина починається з добра
   Із світла, що серця переповняє.
   Ця істина, як світ, така стара,
   А й досі на добро нас надихає.
  

 Н. Красоткіна


   ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА
  

 Так уже повелось у цім світі, що одних доля наче огортає своїм крилом, даруючи здоров'я, успіх, родину. Іншого ж полишає всього цього в силу незрозумілих нам всім причин.
   Пізнання істини життя приходить до нас через мудрість, через вміння відчувати біль іншої людини.
    «Стежка добра» - так назвала свою благодійну організацію волонтерська група, яка вбачає за свою мету діяльність на благо людей, милосердя. Цією стежкою вони торують собі шлях вже не один рік допомагаючи чи просто даруючи радість іншим людям.
   Не оминули вони увагою і вихованок дитячого будинку-інтернату, що у Нових Санжарах. Там, наразі, проживає 96 дівчаток, яких, за сучасними мірками, називають дітьми з обмеженими фізичними можливостями.
   Про що мріють ці діти? Чим захоплюються? Дізналися про це волонтери завітавши одного разу до інтернату. У тісному спілкуванні й народилася ідея допомогти.
   Ідея – добре! Та де взяти кошти на реалізацію? Воістину - хто шукає, той завжди знайде!
   Організовано три благодійні концерти, залучено студентів кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка на чолі з її завідувачем А. Є. Чорнощоковим.
   Увагою огорнули волонтери дівчаток. Подарували набори для творчості та розвитку. Творчими доробками у вигляді власних художніх робіт прикрасили стіни інтернату. Після проведених ремонтних робіт розмалювали стіни холу символічним полтавським розписом центральне місце яких посіло дерево життя у виконанні художниці-викладачки Юлії Мохірєвої.
   Затишно стало у оселі вихованок інтернату!
   Слова вдячності висловлюють своїм благодійникам та просто добрим людям дівчатка та адміністрація Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, керівник та колектив Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.
   Нехай добро Вам повернеться сторицею!

 

   Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за червень 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 145,8 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за червень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 115,5 млн. грн..
   6 червня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.
 

   Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за травень 2016 року в повному обсязі:
 • - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,6 тис. одержувачам на загальну суму 3 080,6 тис. грн..;
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
 •  

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за червень 2016року.
     Всього в області перебуває на обліку 167 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 524 дитини.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у червні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,0 млн. грн..
     07.06.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.
   

     Спрощення порядку оформлення пільг на оплату житлово-комунальних послуг
     З метою підняття рівня соціального обслуговування пільгових верств населення, особливо ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників антитерористичної операції, в області впроваджується спрощений механізм надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг.
     Вказаний механізм передбачає надання пільг громадянам на підставі поданих документів тільки при зверненні до територіальних управлінь праці та соціального захисту населення без необхідності додаткового звернення до всіх підприємств-надавачів послуг.
     Управління праці та соціального захисту населення включає інформацію про пільговика до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та надає роз'яснення пільговику щодо переліку пільг, на які він має право, та порядку їх надання.
     Необхідний пакет документів підприємствам замість пільговиків направляють управління праці та соціального захисту населення, які перевіряють факт нарахування пільгової знижки та проводять відшкодування витрат за надані пільговикам послуги.
     Перевагами вказаного порядку є:
     - скорочення термінів оформлення пільг;
     - відсутність додаткових звернень пільговиків до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг;
     - можливість отримання необхідних роз'яснень щодо порядку отримання пільг за одним місцем звернення.
   

      Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням регламентується Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.
     • Для отримання путівки на санаторно-курортне лікування необхідно:
     o стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;
     o подати наступні документи:
     1. заяву;
     2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
     3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
     4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
     Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):
     - наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
     - довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;
     - рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
     - довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);
     - витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).
     • Куди звертатися: до управління соціального захисту населення за: зареєстрованим місцем проживання.
     • Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються:
     o інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;
     o учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.
   

      «Потрібно впроваджувати нову ідеологію культури відношення до невиліковних хворих»
     3 червня 2016 року в Полтаві відбувся семінар-нарада: «Розвиток паліативної допомоги в Полтавській області: проблеми, перспективи, досягнення».
      Захід організовано спільно Департаментом охорони здоров'я облдержадміністрації та Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, за участі головних лікарів центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
     У семінарі взяли участь голова ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» В.Князевич та настоятель Свято-Троїцького Храму УПЦ Полтавської єпархії протоієрей В.Мараховський.
     У ході засідання обговорено створення системи принципово нового підходу до медичної, соціальної, духовної підтримки тих, хто потребує паліативного догляду.
     Одним з основних тезисів було наголошено про важливість зміни у суспільстві погляду на цю проблему, виховання у наших співгромадян особливої філософії ставлення до тих, хто опинився в тяжкій життєвій ситуації, адже паліативна допомога – це крок до цивілізованого суспільства.
     Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.Черняк зазначила, що на сьогодні це питання досить актуальне. Акцентувала, що за спільної та злагодженої роботи медичної та соціальної галузей області буде забезпечено надання якісної соціальної послуги паліативного догляду вдома.
     За результатами семінар-нарада дано відповідні доручення.
   
   

     2 червня 2016 року у зв'язку з реформуванням програми житлових субсидій та удосконаленням порядку надання деяких видів державних допомог Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку для фахівців рай(міськ)управлінь що ведуть питання призначення допомог, пільг та субсидій проведено навчальний семінар.
     Обмін досвідом та віднайдення нових шляхів та підходів до успішної реалізації завдань, покладених на органи соцзахисту, стали ключовими аспектами обговорення.
   
   

     2 червня 2016 року о 9.00 відбулось засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в ході якого обговорено питання стану призначення субсидій населенню області в умовах підвищення цін і тарифів на оплату житлово-комунальних послуг.
     В ході колегії обговорено проблемні питання та окреслено подальші кроки для успішного проведення перерахунків призначених субсидій на неопалювальний період.
     Як зазначила заступник директора Департаменту С.В. Матуйзо наразі субсидією в області користується більше 349 тисяч сімей, що становить близько 58% від сімей області. З новим опалювальним періодом очікується збільшення отримувачів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
   
   

      1 червня 2016 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
     У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбувся концерт «Країна дитинства», організовано екскурсію до Зіньківського дитячого парку відпочинку та проведено конкурс малюнків на асфальті «Літо – весела, чарівна пора!».
     У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся концерт «Ми діти твої, Україно!», проведено конкурс малюнків на асфальті та виставку дитячих творчих робіт «Чарівний світ дитинства».
     Вихованців пригощали святковими обідами та солодощами.
     Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.