Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

    27 червня 2017 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації на базі Полтавського експериментального протезно-ортопедичного підприємства проведено семінар-нараду щодо організації та координації роботи по забезпеченню технічними засобами реабілітації людей та дітей з інвалідністю, які проживають в стаціонарних установах області.
    Керівники та спеціалісти області, відповідальні за вищезазначене питання, в ході семінару ознайомились з роботою підприємства та переліком засобів реабілітації, які виготовляються.

 

   27 червня 2017 року у Полтаві відбулось урочисте відкриття кризового центру для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах.
    Це перша в регіоні така структура для жінок, де можна буде проживати, отримувати консультації фахівців та здобувати корисні навички.
    Заклад є унікальним для Полтавщини, оскільки діятиме на базі неурядової організації. Будівля центру була відремонтована і облаштована у межах проекту»Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб».

 
Про стан перепризначення субсидій з травня поточного року на наступний 12-ти місячний термін

    Органами соцзахисту населення області продовжується робота щодо перепризначення житлових субсидій на наступний 12-ти місячний термін 365 тис. сімей.
    Так, станом на 26 червня поточного року в області забезпечено перепризначення субсидій на наступний термін близько 110 тис. сімей, що становить 30% від сімей, яким необхідно провести перепризначення.
    Найвищі показники в Семенівському (83%); Хорольському (68%), Машівському (66%), Кобеляцькому (58%) районах.
    Однак на сьогоднішній день найнижчий відсоток перепризначень залишається у місті Кременчуці та становить по Автозаводському району (7%), по Крюківському району (10%).
    Важливо зазначити, що органами соціального захисту населення перепризначення субсидій забезпечується без особистих звернень громадян. Для цього проводиться колосальний об'єм роботи, а саме: по кожній сім'ї запрошується інформація про забезпеченість житлово-комунальними послугами та про доходи членів сім'ї.
    Розрахунок розміру субсидії проводиться лише після отримання необхідної, а головне, коректної інформації.
    Наступний значний перерахунок розміру субсидій буде проведено у жовтні поточного року, у зв'язку з початком опалювального періоду.

 
В області триває процес перепризначення субсидій з 1 травня на наступний 12-ти місячний термін

    Відповідно до внесених змін постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 до порядку призначення субсидій та одержаного програмного комплексу з 14 червня поточного року органами соцзахисту населення розпочато процес перепризначення житлових субсидій на наступний 12-ти місячний термін 363 тис. сімей.
    Станом на 20.06.2017 середній показник перепризначення субсидій по області становить 20%.
    За результатами проведених перерахунків одночасно організовано процес вручення протягом 2-х днів повідомлень про розмір призначеної субсидії на неопалювальний період.
    Найвищий відсоток перепризначення субсидій в Семенівському районі (60%), при цьому найнижчий - у місті Кременчуці.
    21 червня поточного року працівниками Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області надано практичну допомогу щодо виправлення ситуації, яка склалась у місті Кременчуці.
    Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації встановлено щотижневий моніторинг вказаного питання.
    Враховуючи значний обсяг роботи, процес перепризначення субсидій планується завершити до 30 липня поточного року.

 

   20 червня 2017 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
   На засіданні представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, Управління Держпраці у Полтавській області поінформували про ситуацію з виплатою заробітної плати в області за квітень в умовах підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень.
   За даними Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області кількість найманих працівників у квітні 2017 року склала 331,5 тис. осіб (з урахуванням працюючих по договору цивільно-правового характеру та працюючих інвалідів). З початку року частина застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у квітні не перевищував 3200 грн., зменшилася на 9,1 тис. осіб і склала 55,9 тис.
   Із загальної кількості найманих працівників 60,9 % отримують заробітну плату від 3200,01 грн. до 9600,00 грн. (від мінімальної до трьох мінімальних заробітних плат).
   Підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року призвело до збільшення фонду заробітної плати за чотири місяці поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року майже на 50%. Надходження до Пенсійного фонду в області збільшилися на 515 млн. грн. (на 47%).
   Розмір середньої заробітної плати в області у квітні 2017 року склав 6181 грн., що на 508 грн. (9%) більше порівняно з груднем 2016 року (5673 грн.).
   Кількість працівників бюджетної сфери складає 125,6 тис. осіб (37,9 % загальної чисельності). За даними галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації з початку року заробітну плату працівникам закладів і установ бюджетної сфери за виконану місячну (годинну) норму праці виплачено у розмірі не нижче мінімальної заробітної плати.
   З початку 2017 року Управлінням Держпраці у Полтавській області перевірено 337 роботодавців з питань дотримання мінімального розміру заробітної плати. Порушення виявлено лише на 6 підприємствах. Керівникам установ видано приписи про усунення порушень та складено і передано протоколи до суду, 4 приписи виконані .
   На засіданні прийняте рішення рекомендувати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головному управлінню Державної фіскальної служби у Полтавській області, галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації продовжити обмін інформацією про факти виявлених порушень в частині забезпечення нарахування застрахованим особам заробітної плати не менше мінімальної за умови відпрацювання повного місяця та повного робочого дня. За результатами проведеного аналізу інформацій направляти відповідні звернення до Управління Держпраці у Полтавській області для проведення перевірок.  

 
Одержувачам субсидій

   Відповідно до норм діючого законодавства всім одержувачам субсидій (крім орендарів, сімей, які мають зміни у складі зареєстрованих та одержувачів субсидії на тверде паливо і скраплений газ) органами соцзахисту населення проводиться автоматичне перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін з 1 травня, без додаткового звернення.
    Враховуючи значний обсяг роботи та оновлений механізм обрахування субсидій (враховуються доходи за чотири квартали що передують місяцю, що передує місяцю з якого призначається субсидія) роботу щодо перепризначення субсидій по всьому масиву одержувачів буде проведено з 10 червня по 30 липня поточного року.
    Повідомлення про розмір призначеної субсидії з 1 травня будуть доставлені відповідно до 30 липня.

 
На державному рівні затверджено розподіл коштів для виплати компенсації на придбання житла сім'ям учасників АТО у 2017 році

   Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 №375-р ,,Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10, а також для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов, на 2017 рік" Полтавській області затверджено видатки в сумі 8996,7 тис. грн.
   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 "Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей", розпорядниками коштів нижчого рівня за вказаною бюджетною програмою визначено органи соціального захисту населення.
   На даний час за інформацією райдержадміністрацій та міськвиконкомів, в області на обліку громадян, потребуючих поліпшення житлових умов при виконавчих комітетах сільських, селищних міських рад перебуває 18 сімей учасників АТО, в т.ч. 11 військовослужбовців з інвалідністю ІІ групи та 7 сімей загиблих учасників АТО, на яких поширюється дія вказаної бюджетної програми.
   Відповідно до затвердженого області обсягу фінансування, виплата грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення буде проведена 13 сім'ям учасників АТО, в т.ч.: 7 військовослужбовцям з інвалідністю ІІ групи, відповідно до дати взяття на квартирний облік, та 6 сім'ям загиблих учасників АТО, відповідно до визначених чинним законодавством категорій.
   У 2016 році Полтавська область на забезпечення житлом сімей учасників АТО одержала з державного бюджету 14,3 млн. грн, за рахунок яких забезпечено житлом 21 сім'ю.

 

   Розпочалися роботи по впровадженню третього етапу проекту «Термомодернізація будівель та реконструкція системи опалення Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці (блок № 3 та №4)».
   В поточному році першочерговим визначено виконання робіт по реконструкції системи опалення. Відповідно до календарного плану зазначені роботи повинні бути завершені до 30.07.2017 року.
   15.06.2017 року на об'єкті проведено виробничу нараду.  

 
На державному рівні врегульовано питання встановлення статусу дружинам (чоловікам) померлих громадян, які приймали участь в ліквідації інших ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї

   Згідно зі змінами, внесеними до Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" дружині (чоловіку) (якщо не одружилися вдруге) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт передбачено видачу посвідчень у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
   Посвідчення є документом, що підтверджує встановлений особі статус та надає право користуватися пільгами передбаченими чинним законодавством для вказаної категорії громадян.
   Посвідчення дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт видається у відповідності до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 51 від 20.01.1997 (зі змінами) на підставі:
   - документів про участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт;
   - експертного висновку щодо причинного зв'язку смерті з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт.
   Документи для розгляду питання видачі посвідчення подаються особисто громадянином до управління соціального захисту населення за місцем проживання.
   Рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний термін з дня надходження необхідних документів.

 
Хто має право на забезпечення кріслом колісним?

   Безоплатно забезпечуються кріслами колісними за рахунок коштів державного бюджету особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи постраждалі внаслідок проведення антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність.
Куди звертатися?

   Для взяття на облік на безоплатне забезпечення кріслом колісним особа з інвалідністю, законний представник дитини з інвалідністю, постраждалий внаслідок антитерористичної операції звертається із заявою до управління соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Які документи подаються?

   паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16 років);
   висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю (для дітей з інвалідністю — висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК)) у разі, коли особа вперше звертається до місцевих органів соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;
   індивідуальна програма реабілітації (для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю) або висновок ЛКК (для інших осіб та осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився), в яких зазначаються показання для забезпечення кріслом колісним;
   копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
   рішення військово-лікарської комісії або висновок ЛКК (для постраждалих внаслідок АТО, яким не встановлено інвалідність);
   витяг з наказу командира військової частини або довідка про обставини травми, видана командиром військової частини, з відомостями про участь в АТО (для постраждалих внаслідок АТО, яким не встановлено інвалідність);
   довідка про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі дітей з інвалідністю, віком до 16 років, та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних осіб);
   довідка з місця роботи, служби або навчання особи з інвалідністю або іншої особи (для осіб, які працюють, служать, навчаються);
   посвідчення про взяття на облік (для бездомних осіб).
   Законний представник особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи подає документи, що підтверджують його особу та повноваження.

Які документи подаються для замовлення крісла колісного за індивідуальним замовленням чи крісла колісного з електричним приводом?

   У разі замовлення крісла колісного за індивідуальним замовленням до поданих документів додається анкета для виготовлення крісла колісного за індивідуальним замовленням (завірена печаткою: для осіб з інвалідністю – медико-соціальної експертної комісії, для дітей з інвалідністю – лікарсько-консультативної комісії, для учасників антитерористичної операції – військово-лікарської комісії або лікарсько-консультативної комісії).
   При потребі у замовленні крісла колісного з електроприводом або електроскутера додатково надається висновок обласної МСЕК щодо визначення медичних показань для забезпечення коляскою з електроприводом.

Які є види крісел колісних?

   Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок антитерористичної операції забезпечуються кріслами колісними таких видів:
   кріслом-каталкою;
   низькоактивним кріслом колісним;
   середньоактивним кріслом колісним;
   активним кріслом колісним;
   багатофункціональним кріслом колісним;
   кріслом колісним з електроприводом;
   електроскутером;
   дорожнім кріслом колісним;
   дошкою для пересування (коляскою малогабаритною);
   триколісним велосипедом.

Порядок призначення крісел колісних?

   Порядок призначення засобів пересування відповідно до функціональних можливостей визначено постановою Кабінету Міністрів України від 5.04.2012 № 321 та затверджено наказом Міністерства соціальної політики України № 602 від 11.04.2017 (публікація від 23.05.2017).
   Призначення засобів пересування проводиться відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції.
   Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок антитерористичної операції забезпечуються одним або двома кріслами колісними на вибір – базовими та/або моделями підвищеної надійності та функціональності (при цьому видається не більш як одне крісло з електричним приводом).
   Діти з інвалідністю забезпечуються кріслами колісними у разі зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою лікарсько-консультативної комісії.
   Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок антитерористичної операції забезпечуються кріслами колісними на термін:
   2 або 4 роки – при замовленні базових моделей, 4 або 6 роки – при замовленні моделей підвищеної надійності та функціональності, 8 або 10 – при замовленні крісла колісного з електроприводом чи електроскутера.
   У разі забезпечення одним кріслом колісним, таке крісло видається на мінімальний строк (2, 4, 8 років); двома кріслами колісними – на максимальний строк (4, 6, 10 років).

У які терміни можна замовити крісло колісне?

   При повторному забезпеченні кріслом колісним направлення може формуватись за два місяці до закінчення строку експлуатації попередньо отриманого засобу пересування, з урахуванням термінів дії медичних висновків. .

 

   Якщо у платіжці на оплату комунальних послуг за травень не відображено субсидію, хвилюватися не варто. Скоріш за все місцеве управління соціального захисту населення через велику кількість субсидіантів не встигло опрацювати інформацію – доходи громадян за новий період, склад зареєстрованих осіб, перелік житлово-комунальних послуг і тарифи в місті, - яка необхідна для перепризначення субсидій на новий сезон. Субсидія обов'язково буде призначена заднім числом, а субсидіантам рекомендовано сплачувати обов'язковий платіж за травень у такому ж розмірі, як у квітні.
   До прикладу, обов'язкова частка платежу, яку сім'я з двох осіб сплатила за електроенергію у квітні, становила 30 грн. Цю ж суму рекомендовано сплатити й за травень для того, щоб не довелося у червні сплачувати подвійний розмір обов'язкового платежу – за травень, і червень.
   Якщо раніше при розрахунку розміру субсидії бралися до уваги доходи за минулий календарний рік – з січня до грудня минулого року, то з 1 травня 2017 року враховуються за останні 4 квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.
   Тобто у травні-червні в процесі перепризначення українцям субсидій на новий період – 2017-2018рр – субсидіантам врахують їх доходи не за весь 2016-й рік, а за три квартали 2016 року і один квартал 2017 року. Новим субсидіантам врахують доходи за попередні чотири квартали з моменту оформлення заяви і декларації.
   Що це дає людям? Громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об'єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду. Тому Уряд йде назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії.
   Інформацію про доходи громадян органи соціального захисту населення самостійно отримують від фіскальної служби, через що часто виникають затримки в призначені субсидій.
   Нагадаємо, з 1 травня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. На основі змін, у травні-червні органи соціального захисту населення проводять перепризначення субсидій на наступний рік та розраховують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон. Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім'ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

 
Про внесення змін у Порядок обліку внутрішньо переміщених осіб.

   Постановою Кабінету Міністрів України №371 від 31.05.2017 р. внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».
   Право на отримання довідки надано студентам, учням професійно-технічних навчальних закладів, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.
   Студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень і мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації мають право на отримання довідки, якщо вони не бажають повернутися до попереднього місця проживання через обставини, зазначені в статті 1 Закону.

 
Про внесення змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

   Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. № 370 внесено зміни до порядкунадання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505"Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг".
   Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається у разі наявності житла, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення.
   Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 92, ст. 2655; 2015 р., № 98, ст. 3368).
   У разі наявності житла, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, до заяви на отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, додається копія відповідного акта технічного стану.
   Грошова допомога не призначається у разі, якщо будь-хто із членів сім'ї має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану.
   Іноземці та особи без громадянства для отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, окрім зазначених у Порядку документів, додають до органів соціального захисту населення документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.

 

   13 червня 2017 року директором Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко проведено робочу зустріч з директорами протезних заводів України.
   В ході зустрічі, яка відбулась на базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства обговорено питання співпраці на рівні області щодо вирішення питань забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю.
   Як зазначила Людмила Корнієнко станом на 01.06.2017 року в Полтавській області на обліку перебуває 82,7 тис. осіб з інвалідністю, в тому числі 4,3 тисячі дітей з інвалідністю. Інвалідними візками користується 3,9 тисяч осіб з інвалідністю.
   У 2016 році особи з інвалідністю Полтавської області отримали у користування 28632 одиниць технічних та інших засобів реабілітації.
   З метою забезпечення громадян засобами реабілітації, до отримання в рамках державної програми, при 33 територіальних центрах створено пункти прокату технічних та інших засобів реабілітації, де станом на 01.01.2017 року забезпечено наявність 5145 одиниць засобів реабілітації.

 
Якщо маєте борги з оплати житлово-комунальних послуг – субсидія буде перепризначена з 1 травня, у разі їх погашення чи реструктуризації протягом 2-х місяців

    З 1 травня 2017 року згідно діючого законодавства субсидія не перепризначається у разі наявності простроченої понад 2 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.
   Інформацію про заборгованість органам соцзахисту надано організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг.
   У зв'язку з цим всім одержувачам субсидій, у яких є борги з оплати будь-яких житлово-комунальних послуг, необхідно терміново звернутися до організації, яка надає вказану послугу, та вирішити питання погашення боргу або укласти договір про його реструктуризацію.
   Якщо протягом 2-х місяців заборгованість буде погашено або укладено договір про її реструктуризацію – субсидія призначається з 1 травня.
   У разі не сплати впродовж 2-х місяців наявних боргів або не укладення договору їх реструктуризації (по кожній організації) - субсидія на наступний строк буде призначена з місяця, в якому документально підтверджено сплату боргу або укладення договору його реструктуризації.
   Інформацію про наявну заборгованість можливо отримати безпосередньо в організаціях - надавачах житлово-комунальних послуг.

 
До відома одержувачів житлових субсидій

   Нормами діючого законодавства передбачено щорічне перепризначення субсидій з травня місяця всім одержувачам субсидій на наступний 12-ти місячний термін.
   З 1 травня 2017 року вступив в дію новий механізм обрахування субсидій, тобто для призначення субсидій враховується дохід, без урахування податку з доходів фізичних осіб, за чотири квартали що передують місяцю, що передує місяцю з якого призначається субсидія.
   Відповідно Державною фіскальною службою інформація про доходи (з урахуванням першого кварталу 2017 року) надана в першій декаді червня.
   Враховуючи значний обсяг роботи період перепризначення субсидій по всьому масиву одержувачів буде проходити з 10 червня по 30 липня поточного року.
   Звертаємо увагу, що сім'ям, які отримували субсидію по квітень 2017 року (крім орендарів, сімей, які мають зміни у складі зареєстрованих та одержувачів субсидії на тверде паливо і скраплений газ) повторно звертатися до управління соцзахисту населення не потрібно.
   Повідомлення про розмір призначеної субсидії з 1 травня будуть доставлені відповідно до 30 липня.

 

   9 червня 2017 року директором Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмилою Василівною Корнієнко проведено селекторну нараду за участю заступників голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, керівників усіх комунальних служб області, керівників районних управлінь соціального захисту населення щодо координації спільних дій по виконанню програми житлових субсидій.
   В зв'язку зі зміною механізму врахування доходів при призначенні субсидії значно звузились терміни перепризначення субсидій на наступний період. Це стосується 365,5 тис. сімей області, що становить 65 %.
   Завдання відповідальне, тому що стосується реальної підтримки населення при сплаті комунальних послуг.
   Крім цього скоординовано дії щодо сімей, які є одержувачами субсидій і мають прострочену заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг щодо необхідності погашення заборгованості чи запровадження угоди про реструктуризацію.

 
Урядом удвічі збільшено розмір грошової компенсації на харчування дітям з інвалідністю, пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи

   З 1 квітня 2017 року змінами внесеними до постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 № 155 ,,Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи" підвищено розмір виплат на дітей з інвалідністю, пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, які навчаються в середніх загальноосвітніх школах, професійно - технічних закладах освіти, коледжах та технікумах і не харчуються в зазначених навчальних закладах.
   Відтепер розмір виплати становить на дітей віком від 6 до 10 років – 360 грн., від 11 до 14 років – 370 грн., від 15 до 18 років – 380 грн. (до підвищення розмір компенсації складав відповідно 180 грн., 185 грн. та 190 грн.) на місяць пропорційно навчальним дням.
   Дітям з інвалідністю, пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи вказана грошова компенсація виплачується у разі коли:
   - навчання здійснюється в домашніх умовах, але при цьому дитина перебуває в обліковому складі школи;
   - дитині за станом здоров'я необхідна спеціальна дієта (на підставі висновку медичного закладу) і вона не може харчуватися за місцем навчання;
   - в навчальному закладі відсутні умови для харчування дітей (що підтверджується довідкою місцевого орган виконавчої влади, виконавчого органу місцевого самоврядування за місцем знаходження навчального закладу);
   - у навчальному закладі не забезпечено безоплатне харчування дітей.
   Виплата вказаної компенсації з врахуванням проведеного перерахунку буде здійснено у червні поточного року.

 
Святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

   1 червня 2017 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського та Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулися святкові концерти, де вихованці демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші, танцювали, брали участь у конкурсах малюнків на асфальті, спортивних змаганнях.
   Організовано виставки дитячих творчих робіт вихованців будинків-інтернатів.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Вихованців пригощали святковими обідами та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, зокрема, в Зіньківський дитячий будинок-інтернат завітали волонтери з Польщі, які подарували дітям солодощі, іграшки, одяг, предмети особистої гігієни.