Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Шановні колеги !

Щиро вітаємо Вас із визначним державним святом - Днем Конституції України.
Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі.

Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її житті і здоров'ї, честі й гідності, недоторканності та безпеці.

Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості.

Зі святом вас, дорогі друзі! З Днем Конституції України!

 

   26 червня 2018 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації на виконання розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації № 891 від 22.12.2017 року «Про підвищення кваліфікації державних службовців органів виконавчої влади, працівників міськвиконкомів на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій у 2018 році», в рамках постійно діючого семінару «Актуальні питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» проведено навчальний семінар для представників об'єднаних територіальних громад Полтавської області щодо питань реалізації повноважень територіальних громад у сфері соціального захисту населення.
    По завершенню навчального семінару учасникам видано сертифікати про підвищення кваліфікації.

 

    25 червня 2018 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
    На засіданні представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації поінформували про стан забезпечення виплати заробітної плати в установах та закладах області за квітень 2018 року з дотриманням законодавчо визначеного мінімального розміру.
    За даними Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області кількість найманих працівників у квітні 2018 року склала 425,5 тис. осіб, що на 10,4 тис. осіб більше порівняно з початком поточного року.
    Кількість застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у квітні не перевищував 3723 грн., порівняно з січнем 2018 року зменшилася на 2,5 тис. осіб і склала 61,6 тис. (за даними звітів суб'єктів господарювання).
    Управлінням Держпраці у Полтавській області з початку 2018 року перевірено 446 роботодавців з питань дотримання мінімального розміру заробітної плати. Порушення виявлено стосовно чотирьох працівників. Керівникам установ видано приписи про усунення порушень, два протоколи передано до суду. Всі приписи виконані, за результатами перевірок оплату праці найманим працівникам приведено у відповідність до вимог чинного законодавства.
    Прийняте рішення рекомендувати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області, галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації здійснювати постійний обмін інформацією щодо розмірів нарахованих заробітних плат в розрізі установ та закладів. Про факти виявлених порушень в частині забезпечення нарахування застрахованим особам заробітної плати не менше мінімальної (за умови відпрацювання повного місяця та повного робочого дня) інформувати Управління Держпраці у Полтавській області для проведення перевірок.

 
Пілотний проект "Рука допомоги" набирає обертів

   В області успішно здійснюються заходи із забезпечення реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб шляхом сприяння у працевлаштуванні, участі у громадських роботах чи надання фінансової допомоги для організації підприємницької діяльності.
   Завдяки проведеній органами соціального захисту населення спільно зі службою зайнятості інформаційно-роз'яснювальній роботі щодо цілей, переваг та умов участі у пілотному проекті з початку дії пілотного проекту до управлінь соціального захисту населення подали заяви на участь 1653 особи, в тому числі 676 - з початку поточного року.
   Особливу зацікавленість потенційні учасники виявляють до участі у громадських роботах, які організовуються для потреб громад, в яких вони проживають. Так, із загальної кількості заяв, майже половина (755) – про участь у громадських роботах. На сьогодні до громадських робіт залучено 396 осіб.
   За сприяння служби зайнятості в рамках пілотного проекту на постійне місце роботи працевлаштовано – 337 осіб, у тому числі 170 – з початку року.
   За рішенням обласної Комісії при облдержадміністрації з початку дії пілотного проекту 39 осіб захистили свої бізнес-плани і отримали фінансову допомогу, що не перевищує 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи (в 2018 році - 70480 грн.), на придбання обладнання та матеріалів для започаткування підприємницької діяльності. Відмінністю реалізації пілотного проекту в області є той факт, що започаткування власної справи направлено на виробництво продукції.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 № 40 внесено зміни до Порядку реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, якою передбачено можливість отримання безвідсоткової фінансової допомоги окрім фізичних осіб-підприємців ще й суб'єктами господарювання. Це дало можливість додаткового створення нових робочих місць.
   З початку року скористалися можливістю розширити свою діяльність і отримати безвідсоткову фінансову допомогу на придбання обладнання та матеріалів 11 суб'єктів господарювання.
   21 червня 2018 року на черговому засіданні обласної Комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб розглянуті бізнес-плани семи учасників пілотного проекту та восьми суб'єктів господарювання. Всі бізнес-ідеї схвалені членами комісії.
   Крім цього, на засіданні заслухано звіти учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу в попередні періоди, про провадження ними підприємницької діяльності та виконання бізнес-планів. За результатами звітів порушень не виявлено, учасники дотримуються умов договору.

 
Семінар-нарада в пансіонаті.

   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці 21 червня 2018 року проведено за участю практичних психологів Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева – Супруненко Наталії Володимирівни та Шості Інни Володимирівни семінар-нараду на тему: "Упередження емоційного вигорання та недопущення конфліктних ситуацій».

 
В Котелевському районі відбувся випускний вечір «Університету третього віку»

   В територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району відбувся випускний вечір «Університету третього віку». На свято були запрошені волонтери, які протягом навчального року читали лекції, бесіди, проводили практичні заняття на факультетах «Університету третього віку».
   Для волонтерів та всіх присутніх звучали слова подяки та пісні у виконанні ансамблю художньої самодіяльності «Мальви». По завершенні вечора всі присутні були запрошенні до солодкого столу.

 

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2018 року № 2287 «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв», цього року ми відмічаємо 100 років з дня формування української державної служби».
   Своїм корінням вона сягає часів княжої русі, за часів козацької держави Богдана Хмельницького вона набуває свого розвитку. Але, як окремий інститут, державна служба у її нинішньому розумінні з'явилася під час Української держави Павла Скоропадського.
   В Департаменті соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації з нагоди Дня державної служби відзначено кращих працівників системи грамотами та подяками.

 

   В рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав та осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 №404-р області виділено 8,1 млн. грн. для виплати компенсації на придбання житла сім'ям, які мають право на отримання компенсації відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №214 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей" (далі – Постанова).
   Згідно з рішенням комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких пільгових категорій осіб, а також членів їх сімей, створеної при облдержадміністрації виділена сума розподілена між бюджетами міст Кременчук, Полтава та бюджетами Гадяцького, Новосанжарського та Полтавського районів.
   Кошти будуть спрямовані на виплату компенсації на придбання житла 9 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, які станом на 1 січня 2018 року перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов відповідно до норм житлового законодавства.

 
Шановні колеги - державні службовці!

   Щиро вітаємо Вас з професійним святом. Нехай робота приносить радість, шану і визнання, забезпечує особистий добробут та стабільність, злагоду в трудових колективах.
   Зі святом Вас, дорогі працівники державної служби!

 
В Котелевському районі відбувся випускний вечір «Університету третього віку»

   В територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району відбувся випускний вечір «Університету третього віку». На свято були запрошені волонтери, які протягом навчального року читали лекції, бесіди, проводили практичні заняття на факультетах «Університету третього віку».
   Для волонтерів та всіх присутніх звучали слова подяки та пісні у виконанні ансамблю художньої самодіяльності «Мальви». По завершенні вечора всі присутні були запрошенні до солодкого столу.

 

   19 червня 2018 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено семінар-нараду з начальниками рай(міськ)управлінь та фахівцями з соціальних питань щодо нового порядку забезпечення осіб с інвалідністю засобами реабілітації, окремих питань надання житлових субсидій згідно нового порядку призначення житлових субсидій та зміни до порядку надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.
   В ході семінар-наради дано доручення до виконання.

 
Як отримати зекономлені кошти субсидії на послугу газо-та електропостачання для індивідуального опалення

   В поточному році продовжено реалізацію програми монетизації частини невикористаних сум субсидій.
   Зазначений механізм передбачає, що після закінчення опалювального сезону сім'ї, які для опалення використовують електроенергію чи природний газ та станом на 1 травня 2018 року на рахунку мають невикористану суму субсидій – мають право одержати зекономлені кошти. Виплата частини невикористаних сум субсидій проводиться у сумі, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. м природного газу (695,79 грн.) або 150 кВт електричної енергії (135 грн.).
   Списки таких сімей із зазначенням сум невикористаної субсидії до 1 червня 2018 року передані органам соцзахисту населення газо-та електропостачальними організаціями. Право на отримання зекономлених сум субсидій мають понад 61,0 тис. сімей області.
   Для отримання частини невикористаних сум субсидій необхідно до1 вересня 2018 року подати до управління соцзахисту населення за місцем проживання від подіну заяву (при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку для зарахування коштів).
   У сільській місцевості заяву можна подати через уповноважену особу сільської (селищної) ради, об'єднаної територіальної громади.

 
Про деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

   Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 335 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", зокрема до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.
   Документом уточнено механізм призначення (відновлення) виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам та припинення соціальних виплат за рішенням комісій або органів, що здійснюють соціальні виплати. Також установлено, що суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

 
Медиків системи соціального захисту населення Полтавської області відзначили обласною премією імені Скліфосовського

   13 червня в Полтаві до Дня медичного працівника нагородили лауреатів обласної премії імені М.В.Скліфосовського.
   Відзнаки вручили голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко.
   В номінації «Кращий лікар будинку-інтернату (пансіонату)» диплом лауреата обласної премії імені М.В. Скліфосовського отримала: - Євгенія Чайковська, лікар-педіатр Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, та в номінації «Краща медична сестра будинку-інтернату (пансіонату)» — Надія Володько, старша сестра медична Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.

 
Шановні медичні працівники соціальних закладів області!

   Напередодні Вашого професійного свята – Дня медичного працівника дозвольте висловити найтепліші слова вдячності представникам найгуманнішої у світі професії, тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини – її життя.
   Медичний працівник у своєму жертовному служінні часто не має права на спокій, відпочинок, власні емоції та, навіть, страх. І вдень, і вночі ви повинні бути поруч, щоб встигнути допомогти хворому.
   Прийміть побажання міцного здоров'я та щастя Вам і Вашим родинам. Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям, а у ваших домівках завжди панують мир та злагода.

 
7 сімей загиблих учасників АТО та 13 сімей осіб з інвалідністю II групи з числа учасників АТО отримають в поточному році грошову компенсацію на придбання житла

   В рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 №327-р області виділено 16,8 млн. грн. (на даний час профінансовано 12,6 млн. грн.) для виплати компенсації на придбання житла сім'ям, які мають право на отримання компенсації відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей".
   Згідно з рішенням комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких пільгових категорій осіб, а також членів їх сімей, створеної при облдержадміністрації, та відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 07.06.2018 №520 виділена сума розподілена між бюджетами міст Горішні Плавні, Кременчук, Миргород, Полтава та бюджетами Карлівського, Козельщинського, Кременчуцького, Полтавського районів.
    Кошти будуть спрямовані на виплату компенсації на придбання житла 20 сім'ям учасників АТО, в т.ч. 7 сім'ям загиблих учасників АТО та 13 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи з числа учасників АТО, які станом на 1 квітня поточного року перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.

 
В області триває оздоровча кампанія громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Пільгове право на безоплатне санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи, гарантовано Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   З 2017 року в рамках державної програми впроваджено новий механізм оплати послуг санаторно-курортного лікування громадян зазначеної категорії, який базується на укладанні тристороннього договору між особою, постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом, який самостійно обрав пільговик.
   На підставі укладених тристоронніх договорів, органи соціального захисту населення здійснюють безготівкове перерахування коштів щорічної грошової допомоги санаторно-курортним закладам, для компенсації вартості санаторного лікування в розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України на відповідний рік. У 2018 році вартість санаторно-курортного лікування для громадян, віднесених до 1 категорії становить 6822,0 грн., для дітей, з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою – 13 545 гривень.
   В рамках державної програми забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснюється в межах кошторисних призначень та з врахуванням черговості подання заяв. У поточному році за рахунок державної програми планується оздоровити 586 громадян зазначеної категорії. На даний час, відповідно до укладених договорів санаторно-курортним лікуванням забезпечено 92 особи 1 категорії, в тому числі в санаторіях Полтавської області.
   З метою дієвої підтримки учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії з поточного року на обласному рівні запроваджено виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення, в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області. Зазначена виплата здійснюється органами соціального захисту населення за зверненням громадянина, після повернення з санаторію, та призначається в сумі фактично проведеної доплати, але не більше 2,0 тис. грн., відповідно до укладеного тристороннього договору.

 
Випускники «Університету ІІІ віку» Диканського району взяли участь у пішохідній екскурсії

   5 червня випускники «Університету ІІІ віку» та особи з обмеженими фізичними можливостями Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), на чолі з соціальними працівниками, взяли участь у пішохідній екскурсії по пам'ятних місцях Диканщини, яку організували працівники Диканського краєзнавчого музею ім. Д.М. Гармаша. Усі присутні з великим задоволенням слухали екскурсовода, яка розповідала про архітектурні споруди, які функціонували на Диканщині, про пам'ятки природи.
   Підопічні територіального центру дізналися багато цікавих історичних фактів про рідне селище, а дехто поринув у далекі спогади дитинства. По закінченню ходи, слухачі висловили вдячність організаторам екскурсії.

 
Навчання з пожежної безпеки в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   6 червня поточного року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті з працівниками та підопічними проведено чергові інструктивно-методичні та практичні заняття з виконання правил пожежної безпеки.
   До проведення занять були залучені представники 2-ї ДПРП смт. Нові Санжари – начальник-капітан служби цивільного захисту Стоножко О.В. та провідний інспектор РС ГУ ДСНС України у Полтавській області Цвєтков Р.М.
   Для працівників та підопічних установи організовано навчання на теми: «Про порядок дій у разі виникнення пожежі», «Основи безпеки життєдіяльності» та «Евакуація внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій (пожежі)».
   Відбулася показова демонстрація пожежно-рятувальної техніки та бойового спорядження вогнеборців.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідіністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за червень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 125,1 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за червень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 119,9 млн. грн..
   5 червня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 
В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському районах відбулися випускні «Університету третього віку»

   «Вчитися ніколи не пізно!» Цей факт на власному прикладі довели студенти, а нині вже випускники «Університету третього віку».
   В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулися випускні студентів «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року. Швидко промайнув час навчання. І ось уже випускники поважного віку прийшли на свій випускний. День за днем вони старанно навчалися, відкривали широкий спектр нових знань, знайомилися з цікавими людьми, спілкувалися. Навчання проводилось на різних факультетах, зокрема: «Психологічний», «Історико-краєзнавчий», «Основи медицини, здоровий спосіб життя», «Декоративно-прикладного мистецтва», «Садівництва та городництва», «Літературно-художньому», та «Культурно-мистецькому».
   Студентів вітали та вручали сертифікати на підтвердження пройденого курсу. Також були вручені грамоти та подяки викладачам «Університету третього віку».
   Найголовніше, як зізналися самі студенти, вони не тільки збагатилися новими знаннями, а й знайшли нових друзів та отримували чудову можливість поспілкуватися, адже цього так не вистачає людям старшого віку. Свято було сповнене радості, натхнення теплої, добродушної атмосфери та щирих посмішок.

 
В Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначали Міжнародний день захисту дітей

   Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів разом з студентами Гадяцького коледжу культури та мистецтв поздоровили дітей зі святом Міжнародним днем захисту дітей. Діти переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах та по закінченню свята отримали солодкі подарунки від спонсорів та місцевої влади. На святі панувала дружня святкова атмосфера діти були задоволені та отримали позитивні враження і гарний настрій.

 


   1 червня 2018 року з нагоди Дня захисту дітей відбувся тематичний захід в Геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці. Діти працівників пансіонату влаштували виставку своїх малюнків створивши особливий настрій підопічним пансіонату.

 

Святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

   1 червня 2018 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбувся концерт «Літо золоте», в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано свято «Діти України».
   Вихованці демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші, танцювали, брали участь у конкурсах малюнків на асфальті, спортивних змаганнях.
   Організовано виставки дитячих творчих робіт вихованців будинків-інтернатів.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Вихованців пригощали святковими обідами та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 


   В рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 №327-р області виділено 16792,1 тис. грн. для виплати компенсації на придбання житла сім'ям, які мають право на отримання компенсації відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей" (зі змінами).
   31.05.2018 в обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких пільгових категорій осіб, а також членів їх сімей, на якому було розглянуто питання щодо розподілу виділених області коштів.
   Виділені кошти будуть спрямовані бюджетам міст Горішні Плавні, Кременчук, Миргород, Полтава та бюджетам Карлівського, Козельщинського, Кременчуцького, Полтавського районів на виплату компенсації для придбання житла 20 сім'ям учасників АТО, в т.ч. 13 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи та 7 сім'ям загиблих учасників АТО.