Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   З нагоди Дня Конституції України в інтернатних закладах області проведені заходи: спортивне свято «Веселі старти» в Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті, співочий конкурс в Хорольському будинку – інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів.

 

   В обласній державній адміністрації 26 червня 2019 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
    У ході засідання за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад розглянуто 493 справи, з них:
   - 39 поточних справ на встановлення статусу та видачу посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, чи дублікатів;
   - 454 справи щодо проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка особам, віднесеним до категорії 1.
   За результатами розгляду справ, прийнято рішення про видачу посвідчень відповідної категорії, згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".

 
Інформація про проведення об'єктових протипожежних тренувань

   У зв'язку з пожежонебезпечним періодом, з метою дотримання безпечних умов перебування підопічних/вихованців та стану охорони праці в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту в період з 12 по 26 червня 2019 року проведено об'єктові протипожежні тренування з евакуації та елементами пожежогасіння.
   Тренування проведені за участі працівників установ із залученням підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій України в Полтавській області. Під час проведення тренувань відпрацьовані можливі випадки виникнення пожежної небезпеки.
   Підсумки тренувань розглянуто на засіданнях об'єктових комісій з питань надзвичайних ситуацій відповідних закладів.

 
ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ІНТЕРНАТНОЇ УСТАНОВИ ПРОВЕДЕНО ЗАНЯТТЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

   В умовах жаркого літа в Україні виросли ризики виникнення пожеж. Представники Кобеляцького сектору ГУ ДСНС України в Полтавській області провели теоретичні та практичні заняття з персоналом та мешканцями Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату щодо дотримання протипожежних правил та оволодіння практичними навичками гасіння пожежі, користування вогнегасником.

 
Виплата державних соціальних гарантій в червні 2019 року

   В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за червень 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 109,9 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   05 та 20 червня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 
В області продовжується заміна посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 1

   В рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі-Постанова) у поточному році в області продовжується планова заміна посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи віднесеним до категорії 1, а також учасникам ліквідації інших ядерних аварій (категорії 1,2,3), на посвідчення нового зразка.
   Відповідно до Постанови розгляд документів для встановлення відповідного статусу, та прийняття рішення щодо видачі посвідчень, здійснюється комісією обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі – регіональна комісія).
   Направлення справ на розгляд регіональної комісії здійснюють міські та районні управління соціального захисту населення. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, відповідно до покладених повноважень, забезпечує організаційне та інформаційне забезпечення діяльності регіональної комісії, координує роботу управлінь соціального захисту населення з питань дотримання норм Постанови та надає їм практичну допомогу в отриманні документів, необхідних для проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка. Підтримує тісну співпрацю з громадськими Чорнобильськими організаціями, представники яких приймають активну участь в роботі регіональної комісії.
   У поточному році на засіданнях регіональної комісії прийнято рішення щодо заміни посвідчень 2230 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, що складає 61 відсоток від загальної чисельності осіб, посвідчення яких підлягає заміні в термін до 01.01.2020 року.
   Посвідчення, видані до набрання чинності Постанови, є дійсними до заміни їх в установленому порядку.

 
Важливо знати одержувачам субсидій

   У зв'язку із закінченням опалювального сезону управліннями соціального захисту населення області в травні поточного року проведено автоматичний розрахунок житлових субсидій на наступний термін без додаткового звернення 141,4 тис. сімей. Значній чисельності сімей субсидію на літній період призначено у розмірі 0,00 грн., оскільки розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищує обов'язкового відсотка платежу.
   Департаментом соціального захисту населення спільно з територіальними управліннями соцзахисту населення вжито ряд заходів з тим, щоб цим сім'ям розмір субсидії на опалювальний був розрахований автоматично і звертатися до управлінь соцзахисту з початком опалювального періоду їм не потрібно.
   Звертаємо увагу, що не проведено розрахунок субсидії 13,2 тис. сімей, які мають прострочену понад місяць заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 340 грн.
   В опалювальний період зазначені сім'ї потребуватимуть підтримки з боку держави при оплаті за комунальні послуги. Тому таким сім'ям необхідно протягом 2-х місяців з дати отримання повідомлення про не призначення субсидії у зв'язку з наявною заборгованістю за послуги вирішити питання погашення заборгованості або звернутись до надавачів послуг для укладання договору реструктуризації боргу. В такому разі субсидію буде призначено з початку неопалювального періоду, тобто з травня 2019 року.
   В іншому випадку субсидію буде призначено з наступного місяця за місяцем, в якому громадяни погасили заборгованість або уклали договір реструктуризації боргу.
   Також слід звернути увагу сімей, яким для призначення субсидії на наступний період необхідно подати до управління соцзахисту за місцем проживання нову заяву та декларацію, а саме:
   - сім'ям, яким субсидія у попередньому періоді призначалась за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (при виключенні зі складу домогосподарств осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають);
   - сім'ям, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати та/або ними (за них) не сплачено єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
   - орендарям та внутрішньо переміщеним особам;
    - у разі зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім'ї.
   У разі звернення вказаних сімей до 1 жовтня 2019 року і визначення їх права на призначення субсидії, розмір субсидії на опалювальний період буде розраховано автоматично.

 
Піклування про громадян похилого віку та осіб з інвалідністю – пріоритетне завдання громади

   В Полтавській області проживає 416 тис. пенсіонерів, з них близько 23 тис. громадян одержують соціальні послуги на дому.
   Для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, осіб з інвалідністю, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг функціонує 3 будинки-інтернати загального типу та Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці. Станом на 01.06.2019 року в них перебуває 557 осіб.
   До інтернату (пансіонату) на повне державне утримання приймаються громадяни, які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. За наявності вільних місць до будинку-інтернату можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, зобов'язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх утримання.
   Останнім часом збільшилася чисельність звернень до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації щодо влаштування до будинків-інтернатів (пансіонату) системи соціального захисту населення області від громадян, які мають дітей працездатного віку.
   Актуальним на сьогоднішній день постає питання забезпечення послугою «Стаціонарного догляду» громадян похилого віку та осіб з інвалідністю безпосередньо в громаді, як це передбачає Стратегія державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року.
   В області уже діє 12 стаціонарних відділень для тимчасового або постійного проживання людей похилого віку та осіб з інвалідністю при територіальних центрах соціального обслуговування, з них 3 відділення функціонують в об'єднаних територіальних громадах Шишацькій (Тутка О.І.) Пришибській (Городенко В.І.)та Семенівській (Милашевич Л.П.), де проживає 212 осіб.
   Створення стаціонарних відділень безпосередньо в громаді є проявом гуманного підходу до громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, забезпечення можливості проживання таких осіб у громаді, запобігання психологічного травмування та переселення їх до будинків-інтернатів.
   Досвід названих громад заслуговує на поширення та застосування в об'єднаних територіальних громадах в умовах реформування децентралізації влади.

 
МУНІЦИПАЛЬНА НЯНЯ: ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

   Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» з січня 2019 року запроваджено додаткову грошову допомогу батькам для відшкодування витрат на оплату послуг няні по догляду за дитиною до трьох років.
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з рай (міськ) управліннями соціального захисту населення проведено широку інформаційну роботу серед сімей, в яких виховуються діти до трьох років, з метою реалізації їх права на отримання вказаної компенсації.
   В червні поточного року компенсацію витрат на оплату послуги «муніципальна няні» в області отримало 34 сім'ї.
   Департамент соціального захисту населення надає додаткові роз'яснення щодо порядку відшкодування витрат на оплату послуг «муніципальна няня».

    Хто така муніципальна няня?
   Це будь-яка фізична особа-підприємець, яка має право на здійснення відповідних видів економічної діяльності (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про догляд за дитиною до трьох років.
   Тобто це няня, яка надає послуги відповідно до договору, декларує свої доходи та платить податки

    Хто має право на відшкодування послуги «муніципальна няня»?
   Право на відшкодування послуги «муніципальна няня» має один з батьків (опікун) дитини до трьох років, які уклали договір з нянею.
    Компенсація послуги «муніципальна няня» не призначається батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу та прийомним батькам, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.
    Факт отримання компенсація на відшкодування послуг няні не скасовує декретні виплати та відпустку з догляду за дитиною, а також не впливає на право отримання сім'єю інших видів допомог.
   При цьому компенсація послуги «муніципальна няня» не враховується в дохід сім'ї при призначенні всіх видів соціальної допомоги, які надаються відповідно до законодавства.

   На який період та у якому розмірі призначається компенсація?
   Компенсація призначається на строк здійснення догляду за дитиною, визначений у договорі, але не довше ніж до досягнення дитиною трирічного віку.
    Якщо договір розірвано достроково, батьки зобов'язані протягом одного робочого дня повідомити про це та інші обставини, що впливають на можливість надання нянею послуг (зміни сім'єю місця проживання, припинення нянею здійснення підприємницької діяльності, тощо) територіальне управління соціального захисту населення.
   Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» здійснюється у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року (у 2019 році – 1626 грн.).

    Як отримати компенсацію послуги «муніципальна няня»?
    Самостійно знайти няню та укласти у письмовій формі договір про здійснення догляду за дитиною. В договорі має бути визначено: назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати та відповідальність сторін.
    Після підписання договору з нянею протягом місяця необхідно подати до управління соціального захисту населення за місцем проживання наступні документи:
   - заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
   - заяву про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
   - копію договору, укладеного з нянею;
   - документи що підтверджують оплату послуги няні (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).
    До заяви додаються копії: свідоцтва про народження дитини; паспорта отримувача компенсації (з даними про прізвище, ім'я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації); документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації.
   Опікун додатково надає копію рішення про встановлення опіки.
   Рішення про призначення компенсації приймається територіальним управлінням соцзахисту протягом десяти робочих днів із дати надходження документів.

   Як компенсуються витрати на послуги няні?
   Для отримання компенсації, батькам (опікуну) потрібно щомісяця до 5 числа надавати в управління соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату послуги няні (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).
   У разі не підтвердження у визначений строк оплати послуг няні, виплата компенсації припиняється та може бути відновлена з місяця за який було здійснено оплату послуги, за умови надання підтверджуючих документів.
   Виплата компенсації проводиться щомісяця на банківський рахунок, зазначений у заяві.

 
Як діятиме монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг?

   В області на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі – Реєстр) перебуває 414 тисяч осіб. Пільгами з оплати житлово-комунальних послуг щомісячно користується 104 тисячі осіб, що складає 25 % від загальної кількості пільговиків.
   Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг впроваджується з 1 жовтня 2019 року відповідно до ухваленого Кабінетом Міністрів України рішення (постанова № 373 від 17 квітня 2019 року).
   Департаментом соціального захисту населення та територіальними управліннями соціального захисту населення проводиться підготовча робота до процесу монетизації пільг. Зокрема, визначено право непрацездатних пільговиків на отримання пільг з 1 січня 2019 року, в залежності від доходів. У липні вказана робота буде проведена по іншим працездатним категоріям пільговиків.
   Управліннями соціального захисту населення проводиться звірка та уточнення даних, внесених до Реєстру, на підставі якого буде проводитись нарахування пільг з жовтня поточного року.
   З жовтня 2019 року одночасно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.
   Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі.
   Для нарахування пільг у грошовій безготівковій формі особам, які мають право на їх отримання, звертатися до управлінь соціального захисту населення не потрібно.
   Управління соціального захисту населення щомісяця формуватимуть реєстри нарахованих пільг та передаватимуть їх Мінсоцполітики, яким, після перевірки, подаватимуться до 25 числа АТ "Ощадбанк". АТ "Ощадбанк" вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. АТ "Ощадбанк" здійснюватиме переказ коштів на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг на підставі укладених договорів.
   За бажанням пільговика пільги можуть надаватися готівкою.
   Для цього необхідно після жовтня 2019 року звернутися з відповідною заявою (із зазначенням реквізитів поточного рахунка, відкритого в АТ "Ощадбанк") до органів соціального захисту населення.
   Таким особам кошти надходитимуть на особисті рахунки в АТ "Ощадбанк". Кошти пільговики зможуть зняти з власного рахунку у будь-який час. У разі наявності простроченої понад місяць заборгованості з оплати комунальних послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), виплата пільги з наступного місяця буде здійснюватися у безготівковій формі.
   Вказані вище альтернативні механізми надання пільг – це право вибору пільговика максимально зручної для нього грошової форми отримання пільг: готівкової чи безготівкової.
   При цьому незмінним залишається зобов'язання пільговика щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої надавачам житлово-комунальних послуг або виплаченої готівкою.

 
Реалізація державних програм щодо забезпечення житлом пільгових категорій громадян відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

   Дія державних програм поширюється на
   - членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
   - осіб з інвалідністю I-II груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях;
   - внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;
   - осіб з інвалідністю I-II груп, які брали участь у бойових діях на території інших держав.
   Забезпечення житлом здійснюється шляхом виплати грошової компенсації для придбання самостійно обраного сім'єю житла на первинному або вторинному ринку, в будь - якому населеному пункті України.
   Необхідною умовою для отримання компенсації є перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, відповідно до норм Житлового кодексу.
   Грошова компенсація виплачується у порядку черговості взяття на квартирний облік.
   У поточному році області на реалізацію програм виділено 20,3 млн. грн.
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, підготовлено матеріали, представлені органами місцевого самоврядування та райдержадміністраціями, на розгляд комісії обласної державної адміністрації з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, а також членів їх сімей, щодо розподілу виділених коштів між містами та районами, відповідно до дати взяття на позачерговий квартирний облік осіб, яким уповноваженими комісіями призначено компенсацію.
   На засіданні комісії облдержадміністрації, яке відбулося 18 червня 2019 року, прийнято рішення щодо виділення коштів бюджетам міст Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Миргород, Лубни та Гадячського, Диканського, Полтавського районів, враховуючи черговість перебування сімей на квартирному обліку.
   За рахунок виділених коштів 26 сімей протягом поточного року отримають грошову компенсацію на спеціальні поточні рахунки, відкриті в ПАТ,, Державний ощадний банк України", та самостійно придбають житло.

 
Виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в червні 2019 року

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (зі змінами) в області проведена виплата зазначеної допомоги за червень 2019 року.
   13 червня 2019 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги за червень 2019 року в повному обсязі
   Виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на загальну суму 7,3 млн. грн. понад 4,5 тис. сімей у червні проведена на їх поточні рахунки в АТ «Державний ощадний банк України».

 

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, адміністраціями, підопічними та вихованцями інтернатних установ системи соціального захисту населення висловлюється щира вдячність депутатам Полтавської обласної ради, - Михайлу Міщенку, Андрію Сімонову, Людмилі Овчаренко, Олександру Путрі, Миколі Бондару, Віктору Щурову за розуміння, небайдужість та постійну підтримку у вирішенні проблем соціального захисту підопічних та вихованців інтернатних установ.
   За рахунок коштів Фонду розвитку територій області у 2019 році для підопічних Хорольського та Вишняківського будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, підопічних Грабарівського, Токарівського, Пирятинського, Ліщинівського, Кротівського психоневрологічних будинків-інтернатів, вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату депутатами виділено кошти для покращення умов проживання підопічних на суму 720 тис. грн.

 

   11 червня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали представники громадської організації «Ділові Українські жінки», які організували ігри та розваги для дівчат. Гості ділились душевним теплом та позитивом. Вихованки аплодували, брали участь в шоу, з радістю отримували подарунки.

 

   13 червня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала команда «Чарівників» на чолі з Інною Поперешнюк, яка організувала проведення майстер-класу по виготовленню шоколадних цукерок. Підопічні з радістю навчалися готувати справжні шоколадні ласощі. Весь процес перетворився на захоплюючу гру.

 

   6 червня 2019 року для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату було організовано екскурсію до святого джерела Горбанівської Божої Матері на Баронівських ставках. Також підопічні відвідали скит Хрестовоздвиженського жіночого монастиря.

 

   05 червня поточного року проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії на базі Державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№ 65)» (Полтавська область, Полтавський район, с.Божківське).
   Члени спостережної комісії, вивчили умови тримання засуджених осіб: матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення, умов їх праці та навчання, організації соціально-виховної роботи. Відмітили високий рівень побутових умов, створених для засуджених осіб.
   Заслухано виступ керівника Державної установи «Надержинщинська виправна колонія (№ 65)» Алєксєєнко М.І.
   Крім того, заслухано звіт секретаря обласної спостережної комісії про роботу районних спостережних комісій за 1 квартал 2019 року та звіт голови спостережної комісії Полтавської РДА.
   За підсумками роботи прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.

 
«Корисне поєднання досвіду, мудрості та пізнання нового»

   В останні дні травня традиційним у Хорольському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської РДА стало проведення свята присвячене закінченню занять для слухачів «Університету третього віку» В урочистій атмосфері відбувся 9 випуск «Університету третього віку, який діє на базі відділення денного перебування. Ведучими свята були психолог територіального центру Гетьманенко О.Ю. та соціальний працівник відділення денного перебування Цівина В.М.
   «Університет третього віку» - це соціально- педагогічна послуга, яка створена при територіальному центрі в 2011 році, де діють різні напрямки факультетів. В 2019 році слухачі відвідували факультети психології, основи здорового способу життя та історичний. Слухачами можуть стати пенсіонери та особи з обмеженими фізичними можливостями, які бажають гарно та змістовно проводити час, спілуватися та відпочити від буденних справ, отримувати нові знання.
   Усміхнені та щасливі слухачі приймали вітання від директора територіального центру Людмили Бойко, яка побажала всім присутнім здоров'я та натхнення, миру та добробуту. Постійні та активні відвідувачі Бабенко Р.Г. та Костенко Л.В. від щирого серця дякували своїм наставникам, лекторам та керівництву територіального центру за постійну увагу, підтримку, за надану можливість реалізувати себе. Вони висловили побажання та пропозиції щодо формування плану занять на наступний навчальний рік. Це екскурсійні поїздки по визначних місцях Полтавщини , відвідування закладів культури, проведення КВК та інше.
   Присутнім на заході був постійний лектор, голова ради ветеранів Кражан Д.А., який висловив свою вдячність слухачам та привітав їх із закінченням занять.
   Після привітань відбулася церемонія вручення сертифікатів про закінчення навчання у УТВ. Кожен зі слухачів отримав букет запашних весняних квітів. Найкращими подарунками та незабутнім сюрпризом для випускників були чудові відео з фотографіями про навчальний рік який минув, веселі та ліричні мелодії.
   Після випускногого студенти відправляться на канікули. Але вже багато хто з них планує повернутися на навчання до УТВ та опановувати все нові і нові знання у різних сферах сучасного життя. Усі студенти отримали завдання на літо – залучити до активного життя на заслуженому відпочинку значно більше пенсіонерів Хорольського району.
   Працівники територіального центру на новий навчальний рік уже готують відкриття нових факультетів: естетичний, фізкультурно-оздоровчий та краєзнавчий.
   Позаду залишився напружений навчальний рік, протягом якого забуваючи про проблеми, домашні клопоти слухачі здобували нові знання.
   Зацікавлені погляди, веселі жарти, приємні зустрічі, море квітів і жодної думки про старість – ось головна мета такого заходу.

 

   Радісно та весело закінчили навчальний рік студенти Університету Ш віку на базі Територіального центру соціального обслуговування міста Миргорода. 30 травня 2019 року у читальній залі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих відбувся випускний. З хвилюванням та піднесеним святковим настроєм гарно одягнені випускники прийшли отримати сертифікати про проходження курсу навчання для студентів Університету Ш віку.
   З привітальним словом завітав на випускний заступник міського голови Олександр Васильович Гуржій та побажав оптимізму, цікавих знань, нових вражень, радості в кожному дні і вручив випускникам сертифікати про проходження курсу навчання в Університеті Ш віку. Приємно було бачити вогники радості в очах та усміхнені обличчя студентів після отримання ними сертифікатів.
   Щирими словами привітала підопічних Територіального центру інструктор з трудової адаптації Валентина Олексіївна Бровко, яка турботливо опікувалася ними протягом навчального року та побажала своїм випускникам міцного здоров'я, щасливого життя, здійснення мрій, енергії та довголіття. Вона щиро дякувала, що студенти завжди радо її приймали, а на заняттях були уважними і зацікавленими. У підопічних Територіального центру позаду напружений рік, протягом якого вони забули про літа, хвороби, проблеми, бо кожен знайшов для себе цікаве і корисне заняття.
   Студенти дякували своїм наставникам з Територіального центру за постійну увагу, підтримку та надану можливість реалізувати себе. Особливу подяку вони висловлювали представникам Миргородської міської ради за фінансову підтримку та надане приміщення по вулиці П.Мирного,24, де тепер вони мають змогу проводити заняття.
   Пісенними подарунками та гуморесками радував випускників народно-етнографічний ансамбль «Вечорниці» Миргородського міського будинку культури під керівництвом Олени Андріївни Наріжної та музичного керівника Олександра Йосиповича Стояновського. Присутні заходу були дуже задоволені їх виступом.
   Наші випускники не лише працьовиті, активні, а ще й цікаві, творчі та багаті талантами. Тому свято супроводжувалось концертною програмою, учасниками якої були вони самі. Підопічні Територіального центру залюбки співали українські народні пісні, жартівливі та авторські пісні Валентина Георгійовича Зінкова, музику до яких написала Раїса Іванівна Карюк. Атмосфера в залі була неперевершено інтригуючою та веселою, адже поміж виступами лунало багато пісень, жартів, придаючи святу яскравих барв.
   Святковий захід закінчився щирими посмішками, бурхливими оплесками та безмежною вдячністю всіх присутніх. Зацікавлені погляди, приємні зустрічі, веселі жарти і жодної думки про старість – ось головний лейтмотив свята випускників Університету Ш віку. По закінченню культурної програми випускники були запрошені до святкового столу. Підопічні Територіального центру щиро дякували депутату міської ради Олені Михайлівні Булойчик та підприємцю Любові Миколаївні Хухрі за солодощі та святкові пироги, які вони радо подарували випускникам.
   Незабаром в Університеті Ш віку розпочнеться новий навчальний рік. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до лав студентів. Перед вами величезний простір, де панує вічна молодість! До зустрічі у новому навчальному році!

 

   Гадяцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю разом з студентами Гадяцького коледжу культури та мистецтв поздоровили дітей зі святом - Міжнародним днем захисту дітей. Вихованці закладу переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах. По закінченню свята отримали солодкі подарунки.

 

   День захисту дітей проведено в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті урочистостями та концертом вихованців «Моє дитинство золоте». Кращим з кращих було вручено грамоти та подарунки, діти розказували вірші і співали пісні про дитинство, літо і рідний край. Проведено майстер-класи з виготовлення виробів із солоного тіста «Весела казка», відбувся шашковий турнір «В дамки», спортивні змагання «Богатирські ігри». Дітей закладу пригощали морозивом і солодощами.
   Вихованці дитячого будинку-інтернату побували на веселій екскурсії в м. Зіньків в дитячому парку на святкуванні Дня захисту дітей, де відпочивали на гойдалках, переглянули цікавий святковий концерт, парад колясок, отримали в дарунок повітряні кульки, солодощі та гарний настрій.
   Ввечері відбулась для вихованців святкова дискотека та виступ вокального дуету «Одна родина».
   Дітей зі святом привітали гості - представники народного депутата України Ю.Бублика та ТОВ «НВП Комплект-ліга», БФ «Хелп Груп», депутат районної ради І. Гришко. Діти отримали від гостей подарунки та, в свою чергу, подарували їм святковий концерт.

 

   День захисту дітей пройшов для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату під гаслом «А я люблю, коли сміються діти!».
   Для дівчаток підготовлено концертну програму, цікаві конкурси, святковий стіл, подарунки.