Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
ВІДЗНАЧЕНО ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ В БУДИНКАХ-ІНТЕРНАНАХ

  В будинках-інтернатах системи соціального захисту населення з нагоди відзначення Дня Конституції України проведено, враховуючи заходи безпеки, пов'язані з розповсюдженням вірусної інфекції Govid-19 тематичні заходи: перегляд документальних фільмів щодо маловідомих фактів про Конституцію України як головний закон країни, проведення виставок творчих робіт, змагань.
  Для підопічних та вихованців інтернатних установ влаштовано святкові обіди.

 


 
В режимі відео конференції проведено чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян

  В області продовжується робота щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі - Постанова). Постановою регламентовано порядок проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка, видачі посвідчення при зміні категорії, встановленні статусу вперше, при видачі посвідчень повторно.
  Відповідно до Постанови розгляд документів, які є підставою для встановлення статусу, та прийняття рішення щодо видачі посвідчень, здійснюється регіональною комісією з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян (далі – регіональна комісія), створеною за розпорядженням голови облдержадміністрації.
  Департамент соціального захисту населення забезпечує необхідні організаційні заходи щодо роботи регіональної комісії.
  В режимі відео конференції 26.06.2020 року відбулося чергове засідання регіональної комісії, на якому розглянуто документи та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії 48 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  Всього за період роботи регіональної комісії, прийнято рішення щодо видачі посвідчень 4305 громадянам, в тому числі щодо заміни посвідчень на посвідчення нового зразка відповідно до вимог Постанови.
  Завдяки спільній роботі органів соціального захисту населення з громадськими Чорнобильськими організаціями, як на обласному, так і на місцевому рівнях, щодо практичної допомоги в отриманні архівних підтверджуючих документів, передбачених Постановою, вдалося провести заміну на посвідчення нового зразка 3655 громадянам, віднесеним до категорії 1, що становить 99,5 відсотків від загальної чисельності осіб, посвідчення яких підлягає заміні в термін до 01.01.2021 року. За рішенням регіональної комісії на розгляд спірної комісії Мінсоцполітики направлено 6 справ.
  До видачі посвідчень нового зразка, діючими залишаються всі раніше видані посвідчення, які надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.
  Робота щодо заміни посвідчень на посвідчення нового зразка, продовжується. Питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває на постійному контролі в Департаменті соціального захисту населення.

 


 
В області продовжується робота щодо надання соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям на період карантину

  Органами соціального захисту населення області забезпечено реалізацію антикризової програми Уряду щодо запровадження на період дії карантину та один місяць після його відміни нового виду допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку.
  Допомога надається у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року та становить:
  на дітей віком до 6 років – 1779 грн.;
  на дітей віком від 6 до 10 років - 2 218 грн.
  В області призначено допомогу 3 тис. фізичним особам-підприємцям. Виплату допомоги проведено по червень 2020 року включно на загальну суму 12,4 млн. грн.
  Звертаємо увагу, у зв'язку з продовженням терміну дії карантинних заходів до 31 липня поточного року виплата допомоги у липні поточного року буде проведена своєчасно згідно графіку.
  Фізичні особи-підприємці, які мають право на призначення такої допомоги, але її не отримують, можуть звернутись за її призначенням.
  Допомога призначається з місяця звернення одному з батьків (опікуну), з яким постійно проживає дитина на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку та виплачується протягом дії карантину та один місяць після його відміни.
  Для призначення допомоги подаються наступні документи:
  - заява за встановленою формою;
  - копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;
  - довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК -7) за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.
  Довідку ОК-7 можна отримати звернувшись до територіального відділення Пенсійного фонду України або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням електронного підпису за посиланням https://portal.pfu.gov.ua;
  Фізичним особам – підприємцям, які зареєструвались у січні - березні поточного року або отримують пенсію за віком чи є особами з інвалідністю зазначену довідку надавати не потрібно.
  - копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);
  - копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
  Подати заяву на призначення допомоги можливо у чотири способи, а саме:
  1. через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua, або через Єдиний портал державних послуг «Дія»;
  2. через Центри надання адміністративних послуг, об'єднані територіальні громади, сільські (селищні) ради;
  3. залишити в дистанційних скриньках управлінь соціального захисту населення;
  4. направити поштою.

 


 
Сім'ям опікунів та піклувальників з 1 січня 2020 року буде перераховано розмір допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

  Органами соціального захисту населення області забезпечено своєчасне проведення перерахунків розмірів державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях опікунів (піклувальників).
  Згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в області допомогу на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримує 1164 опікуна (піклувальника) на 1457 дітей.
  В червні поточного року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб». Внесеними змінами підвищено розміри державної соціальної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – із 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Термін, з якого буде перераховано допомогу у збільшеному розмірі, визначено з січня 2020 року.
  Максимальний розмір допомоги становить:
  з 1 січня 2020 року:
  - для дітей віком до 6 років – 4 447,50 грн.; від 6 до 18 років – 5 545 грн.;
  - для дітей з інвалідністю віком до 6 років –6 226,50 грн.; від 6 до 18 років -7763 грн.
  з 1 липня 2020 року:
  - для дітей віком до 6 років – 4647,50 грн.; від 6 до 18 років – 5795 грн.;
  - для дітей з інвалідністю віком до 6 років – 6506,50 грн.; від 6 до 18 років -8113 грн.
  Поряд з цим законодавством передбачено, що у разі коли на дитину виплачуються пенсія, аліменти, стипендія, державні допомоги (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю) розмір допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування зменшується на суму зазначених виплат.
  З метою своєчасного забезпечення в області нарахування та виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, у підвищеному розмірі організована системна робота установ соціального захисту по проведенню перерахунку.
  В середньому максимальний розмір допомоги в залежності від віку дитини, яка перебуває під опікою, збільшено для дітей до 6 років на 900 грн.; для дітей старше 6 років – на 1100 грн., а для дітей з інвалідністю – на 2700 грн. та на 3400 грн., відповідно.
  Виплата допомоги у підвищеному розмірі з доплатою з січня по червень буде проведена у липні в дати, встановлені для виплати державних соціальних допомог.
  Одночасно, в разі виникнення додаткових питань, просимо звертатися за телефоном обласної безкоштовної «гарячої» лінії: 0800500620.

 


 
Підвищення соціальних гарантій з липня 2020 року

  Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 липня 2020 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:
  - на одну особу – 2118 грн.;
  - для дітей віком до 6 років – 1859 грн.;
  - для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн.;
  - для працездатних осіб – 2197 грн.;
  - для осіб, які втратили працездатність – 1712 грн.
  Розміри прожиткових мінімумів порівняно з попередніми, що діяли з 1 грудня 2019 року, зросли у середньому на 4,5 відсотка.
  Органами соціального захисту населення області та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат забезпечено своєчасне проведення перерахунків 13 видів державних соціальних допомог, розмір яких визначається з урахуванням прожиткових мінімумів.
  Весь комплекс робіт проведено автоматично за матеріалами особових справ, без звернень одержувачів.
  Зокрема, з 1 липня 2020 року збільшено розміри допомоги: у зв'язку з вагітністю та пологами, одиноким матерям, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства та на дітей з інвалідністю, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, патронатним вихователям, грошової допомоги на догляд за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та на догляд, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, що не набула права на пенсію, особам з інвалідністю з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо перемішеним особам для покриття втрат на проживання, на тяжкохворих дітей, яким не встановлена інвалідність.
  Виплата допомог у підвищеному розмірі буде проведена в першій декаді липня поточного року.

 


 
Виплата грошової допомоги переміщеним особам
продовжуються на період карантину

  Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 17 червня 2020 р. № 491 (далі – Порядок).
  Змінами, внесеними до п. 5 Порядку встановлено, що у разі коли поточний шестимісячний строк виплати грошової допомоги закінчився в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня відміни карантину, строк виплати грошової допомоги в раніше встановленому розмірі продовжується на період карантину та на один місяць після його скасування без звернення особи до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
  Внесеними змінами також передбачено, що припинення виплати грошової допомоги в разі непрацевлаштування особи (відповідно до п. 7 Порядку) у період карантину та протягом одного місяця після його скасування, не застосовуються.
  Органами соціального захисту населення протягом одного місяця після скасування карантину проводиться перерахунок розміру виплаченої грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам на підставі поданих особою або уповноваженим представником сім'ї заяви та необхідних документів.
  Якщо за результатами проведеного перерахунку:
  - розмір отриманої грошової допомоги виявляється меншим, органи соцільного захисту населення проводять доплату різниці між її перерахованим і виплаченим розміром;
  - не підтверджено право на отримання грошової допомоги або її розмір виявляється меншим від розміру допомоги, виплаченої під час карантину, або особою чи уповноваженим представником сім'ї не подано заяви та необхідних документів, орган соціального захисту населення стягує надміру виплачені суми допомоги згідно із законодавством.

 


 
ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ПІДГРУПИ З РОЗРОБКИ ПРОПОЗИЦІЙ ДО СТРАТЕГІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  24 червня 2020 року о 14.00 годині за участі заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерини Рижеченко відбулось засідання робочої підгрупи з розробки пропозицій до Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки.
  Директором Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмилою Корнієнко проведено презентацію щодо напрямків Стратегії розвитку Полтавської області, зокрема, що стосуються соціального захисту населення.
  Серед завдань: забезпечення доступності отримання соціальних послуг незалежно від місця проживання, цифрова трансформація системи надання послуг, підвищення їх якості та доступності; підвищення рівня соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, вжиття заходів із протидії та запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі шляхом координації зусиль усіх заінтересованих сторін.

 


 
БУДНІ ГОРБАНІВСЬКОГО ГЕРІАТРИЧНОГО ПАНСІОНАТУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ

  В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці на повному державному утриманні проживає 207 осіб. Всі підопічні є людьми поважного віку, які, переважно, не мають родин.
  Понад 113 осіб - тяжкохворі, прикуті до ліжка. На належному рівні їм надається медична допомога, забезпечено цілодобовий догляд. Персоналом пансіонату влітку, в ранкові та вечірні години, ініціюється вивезення лежачих підопічних на вулицю, що значно покращує емоційний стан людей, прикутих хворобою до ліжка.

 


 

 


 
В області забезпечено безперервний процес виплат державних соціальних допомог

  Органи соціального захисту населення області в умовах карантину продовжують працювати в посиленому режимі.
  Враховуючи продовження терміну проведення карантинних заходів до 31 липня поточного року, що визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 р. №500, органами соціального захисту населення забезпечено процес автоматичного продовження державних соціальних допомог тим громадянам, у яких закінчився термін виплати в період дії карантину.
  Так, громадянам, які одержували такі види допомог як державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, допомогу на дітей одиноким матерям, допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам та інші види допомог, у яких терміни виплат закінчуються, на липень поточного року виплата буде продовжена автоматично.
  Крім того, якщо особами з інвалідністю пропущено строк переогляду МСЕК та ЛКК, виплата державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю не припиняється до закінчення строку дії карантину.
  Це майже 10 тисяч громадян, які не встигли звернутися за продовженням виплати державних соціальних допомог у зв'язку з введенням в дію карантинних заходів.
  Виплата допомог буде продовжена у розмірах, які були встановлені у попередньому періоді.
   Одночасно звертаємо увагу, що після відміни карантину органами соціального захисту населення протягом одного місяця буде проведено перерахунок розміру виплачених державних соціальних допомог на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.
  У разі коли за результатами проведеного перерахунку:
  - розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги;
  - не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, орган соціального захисту населення протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги стягує згідно із законом у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.
  Перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.
  Одночасно слід зазначити, що у період карантину, за наявності обмежень, громадяни можуть обрати зручний спосіб звернення до органів соціального захисту населення:
  - через онлайн сервіси, які доступні щодо звернення для оформлення житлової субсидії, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, допомоги багатодітним сім'ям та компенсації за надання послуг «муніципальна няня»;
  - направивши документи поштою;
  - через дистанційні скриньки в органах соціального захисту населення;
  - у сільській місцевості – через уповноважених осіб об'єднаних територіальних громад, старостатів, сільських (селищних) рад.
  Крім того, про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, можливо повідомити, надіславши на адресу управління соцзахисту населення письмове звернення поштою, за допомогою засобів електронного зв'язку (електронне звернення) та телефонного зв'язку.

 


 
На обліку в поліції перебуває майже 1,5 тисячі осіб, які на побутовому ґрунті вчинили домашнє насильство

  Відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань та проблем сім'ї при облдержадміністрації. Учасниками наради обговорено ситуацію в Полтавській області щодо рівня домашнього насилля та комплексний інтегрований підхід його подолання.
  В усіх районах, містах та 37 ОТГ області визначено уповноважених осіб, які несуть персональну відповідальність та організовують роботу у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
  Поставлено питання щодо створення «кризових кімнат» при об'єднаних територіальних громадах. «Кризові кімнати працюватимуть як тимчасовий притулок для всіх жінок, дітей і чоловіків, які зазнали гендерно зумовленого насильства.
  Нині на профілактичному обліку в поліції Полтавщини перебуває 1418 осіб, які на побутовому ґрунті вчинили домашнє насильство. Із них чоловіків 1325, жінок – 93. З початку року територіальними підрозділами ГУ НП отримано 8576 звернень щодо вчинення домашнього насильства. Підтвердилося 18,8%.
  «Від чоловіків надійшло 302 повідомлення, від жінок – 1272, від неповнолітніх – 41. Складено 320 адмінматеріалів. Винесено 1008 термінових заборонених приписів стосовно кривдника. З початку року за фактами домашнього насильства зареєстровано 37 кримінальних проваджень», – сказав інспектор управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Полтавській області Роман Дорош.
  У Полтаві діє мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насильства, яка за поточний рік здійснила реагування на 1000 звернень, що мали ознаки домашнього насильства. За результатами реагування на такі повідомлення винесено 196 термінових заборонних приписи стосовно кривдника.

 


 
Як оформити житлову субсидію «ONLINE»

  На сьогоднішній день подати документи на призначення житлової субсидії можливо у 4 способи:
  1. особисто звернутися до управління соціального захисту населення, залишивши заяву та декларації у дистанційній скриньці;
  2. направити поштою;
  3. скористатись електронним сервісом Мінсоцполітики
  4. через Центри надання адміністративних послуг, об'єднані територіальні громади, сільські (селищні) ради.
  В умовах запровадження карантину актуальним є питанням надання соціальних гарантій з використанням електронних сервісів.
  Тому для оформлення житлової субсидії рекомендуємо скористатись он-лайн сервісом https://subsidii.mlsp.gov.ua .
  Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.
  Як скористатися послугою онлайн:
  1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua .
  2. Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.
  3. Заповнити електронну форму заяви про призначення субсидії та декларації про доходи і витрати осіб.
  Після заповнення всіх необхідних реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
  Мінсоцполітики доопрацьовано програмне забезпечення електронного сервісу в частині приєднання сканованих документів.
  Відтепер, у разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:
  документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  договір оренди житлового приміщення;
  документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
  документи що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах;
  інше.
  4. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.
  Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису вам необхідно буде особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.
  Працівники органу соціального захисту населення зв'яжуться з вами, для узгодження дати і часу вашого візиту.
  У разі виникнення питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

 


 
Завершується проведення виплати грошової компенсації замість санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

  Відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854, громадяни, постраждалі від наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 та батьки дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право вибору пільги на оздоровлення, зокрема: отримати санаторно-курортне лікування або компенсацію замість санаторно-курортного лікування.
  Для отримання у 2020 році компенсації замість санаторно-курортного лікування до управлінь соціального захисту населення в термін до 15 жовтня 2019 року звернулися 623 особи. В рамках державної програми ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зазначеним громадянам у червні завершується виплата компенсації. Розмір компенсації замість санаторно-курортного лікування затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 25.02.2020 № 165 в розмірі 573,0 грн. на особу.
  На даний час управліннями соціального захисту населення проводиться прийом заяв від громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та батьків дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, які виявили бажання отримати у 2021 році компенсацію замість санаторно-курортного лікування. До заяви додається медична довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копія посвідчення та копія паспорта.
  Питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває на постійному контролі в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

 


 
НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

  В умовах карантину особливої соціальної підтримки потребують найбільш вразливі категорії населення – одинокі громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, сім'ї, що опинились в складних життєвих обставинах.
  Органами соціального захисту населення області проводиться робота з надання додаткової підтримки у вигляді продуктів харчування найбільш вразливим категоріям населення.
  З початку карантинних заходів за сприяння бізнесу, благодійних організацій, коштів місцевих бюджетів продуктові набори отримало 64709 громадян. В місті Горішні Плавні, за рахунок благодійних організацій, коштів місцевих бюджетів, забезпечено продуктовими наборами 9376 громадян.

 


 
ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ КОМІСІЇ З НАДАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

   12 червня 2020 року, в онлайн режимі, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Катерини Рижеченко відбулось засідання обласної комісії з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню області. Розглянуто та задоволено 151 заяву, в тому числі і виділення матеріальної допомоги онкохворим дітям, сім'ям загиблих учасників АТО.

 


 
ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ В ОБЛАСТІ СВОЇ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬ П'ЯТЬ ЦЕНТРІВ РЕАБІЛТАЦІЇ

  Для здійснення комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей з інвалідністю, а також дітей віком до 3 років, які мають ризик отримати інвалідність, у системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 5 центрів комплексної реабілітації дітей з інвалідністю (м.Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м.Миргород, м. Гадяч).
  Зазначені центри здійснюють заходи, спрямовані на коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство та створення належних умов перебування дітей з інвалідністю в сім'ях.
  Протягом 2019 року 5 центрами комплексної реабілітації дітей з інвалідністю реабілітаційні послуги надано 1,4 тис. дітям з інвалідністю.
  Станом на 01.04.2020 року центрами комплексної реабілітації дітей з інвалідністю надано реабілітаційні послуги 845 дітям з інвалідністю.
  З метою забезпечення денного догляду за дітьми з інвалідністю, в Кременчуцькому міському Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради діє відділення денного догляду.
  Напрацьований досвід застосовується і в умовах децентралізації, а саме у Шишацькій об'єднаній територіальній громаді, в складі центру надання соціальних послуг, діє відділення «Реабілітаційний центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями». Протягом 2019 року послуги надано 40 дітям з інвалідністю.
  З початку введення в Україні карантинних заходів центри реабілітації тимчасово припинили свою роботу. З 10 червня 2020 року згідно Протоколу №18/2020 від 04.06.2020 дозволено відвідування реабілітаційних установ для проведення індивідуальних корекційних занять за умови дотримання карантинних (протиепідемічних) заходів.

 


 
ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ НАДАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

  В облдержадміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Катерини Рижеченко відбулось засідання робочої групи з питань надання гуманітарної допомоги населенню області.
  Учасники засідання погодили передачу легкових автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, які були видані у користування особам з інвалідністю та передаються після смерті таких осіб у власність спадкоємців (членам сім'ї померлих).
  Матеріали щодо визнання вантажу вагою до 3-х тонн, отримувачем якої є БО «Європейські традиції доброчинності», гуманітарною допомогою повернуто на короткострокове доопрацювання.

 


 
Багатодітні сім'ї Полтавської області

  Створення умов для повноцінного і самодостатнього функціонування сім'ї, підвищення відповідальності батьків за виховання дітей є головними завданнями в реалізації державної сімейної політики.
  Станом на 29.05.2020 на Єдиному обліку багатодітних сімей Полтавської області перебуває 9,4 тис. багатодітних сімей, в яких виховується 30,9 тис. дітей. З них, 80% сімей, в яких виховується 3 і більше дітей, 15% сімей, в яких виховуються від чотирьох до десяти дітей.
  На сьогоднішній день 29% багатодітних сімей проживають в об'єднаних територіальних громадах області, 32% - в містах обласного значення  та 39 % - в районах (без врахування ОТГ). Найбільша кількість мешкає в Кобеляцькому, Карлівському, Глобинському, Полтавському районах, в містах Полтаві і Кременчуці, в Шишацькій, Засульській та Козельщинській об'єднаних територіальних громадах.
  За статистичними даними 73% (6769 багатодітних сімей) - повні, у 27% (2528 сімей) - діти виховуються матір'ю, 1%(69 сімей) - діти виховуються лише батьком.
  Державні соціальні допомоги отримують 6542 багатодітні сім'ї, в т.ч.:
  - 5359 сімей одержують допомогу на дітей, які виховуються в багатодітних сім'ях (по 1700 на дитину до шести років), відповідно до постанови № 250 від 13.03.2019 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім'ям»;
  - 5535 сімей одержують соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, відповідно до постанови № 250 від 24.02.2003 «Про порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям».
  Середній розмір допомоги багатодітним сім'ям складає 3532 грн.
  Посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім'ї видаються за місцем їх реєстрації структурними підрозділами райдержадміністрацій/ міськвиконкомів, відповідальними за реалізацію державної сімейної політики на місцях. На сьогодні, область на 100% забезпечена бланками посвідчень.
  В області забезпечено відшкодування компенсації вартості квитків за проїзд дітей з багатодітних сімей автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування за кошти обласного бюджету в рамках реалізації обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
  Найбільша увага органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в умовах карантину приділяється багатодітним сім'ям, що знаходиться в складних життєвих обставинах.
  З метою підвищення кваліфікації фахівців, які забезпечують ведення єдиного державного реєстру багатодітних сімей області, видачу посвідчень батьків та дитини з багатодітних сімей та надання соціальних послуг зазначеній категорії сімей, Департаментом соціального захисту населення проведено навчальний семінар в режимі онлайн на базі Полтавського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 


 
ВІТАННЯ ДЛЯ ОСОБЛИВОГО ЮВІЛЯРА

  5 червня 2020 року сторічний ювілей відзначає житель села Селещина, Машівського району, учасник війни, ветеран праці - Прихода Павло Федотович.
  До виходу на пенсію працював у будівельному управлінні, адже має спеціальність електрика. Має сина та доньку. Перебуває на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Машівського району, адже проживає одиноко.
  Для ювіляра сьогоднішнє свято – радість та спогади про довгий життєвий вік. 48 років ювіляр займався бджільництвом, що допомогло йому, на його думку, дожити до таких поважних літ. Найбільша гордість в житті Павла Федотовича – правнучка, якій він завжди допомагав і яка сьогодні працює викладачем музичної консерваторії в Італії.
  Колектив системи соціального захисту населення області вітає шановного ювіляра з днем народження та бажає бадьорості духу та довгих років життя.

 


 
Розширено коло пільгових категорій громадян, яким надаються додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів обласного бюджету

  З метою ефективного використання коштів обласної Комплексної соціальної програми та розширення кола осіб, яким будуть надаватися додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів обласного бюджету, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підготовлено на розгляд сесії обласної ради зміни та доповнення до Програми.
  Згідно внесених змін до Програми:
  - запроваджено одноразову грошову допомогу за рахунок коштів обласного бюджету членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я, які загинули (померли) від гострої респіраторної хвороби COVID - 19, спричиненої короно вірусом SARS-CoV-2, що пов'язано з виконанням робіт з ліквідації такої хвороби у розмірі 100 тис.грн.;
  - доповнено коло осіб, які підлягають санаторно-курортному оздоровленню за рахунок коштів обласного бюджету, а саме особи з інвалідністю внаслідок війни на території інших держав, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення на забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
  - розширено перелік пільгових категорій громадян, які мають право на одержання компенсації за проїзд на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування, такою категорією як «члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни»
  Крім того, з метою підвищення рівня соціального захисту членів сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС, збільшено виплату щоквартальної грошової допомоги до двох прожиткових мінімумів в розрахунку на одну особу (4054 грн).
  3 червня 2020 року вказані зміни підтримані депутатським корпусом.

 


 
Надання соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям на період карантину .

   Органами соціального захисту населення області продовжується прийом документів на призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям.
  Протягом травня 2020 року за призначенням допомоги звернулось 2974 фізичних осіб-підприємців. Допомогу призначено 2692 сім'ям.
  01 червня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №432, якою розширено коло осіб, які мають право на призначення допомоги на дітей, зокрема, це стосується:
  фізичних осіб ― підприємців, які зареєструвалися у січні ― березні 2020 р.; або
  отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
  Допомога на дітей фізичним особам ― підприємцям, зазначених категорій, у разі їх звернення за призначенням допомоги у травні ― червні 2020 р., призначається та виплачується починаючи з травня 2020 року.
  При цьому зазначеними категоріями фізичних осіб-підприємців не подається довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7).
  У зв'язку з прийнятими змінами форма заяви на призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям викладена в новій редакції https://plsz.gov.ua/download/zajava_fop.docx
  Подати заяву на призначення допомоги можливо у 4 способи, а саме:
  1. через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/або через Єдиний портал державних послуг «Дія»;
  2. через Центри надання адміністративних послуг, об'єднані територіальні громади, сільські (селищні) ради;
  3. залишити в дистанційних скриньках управлінь соціального захисту населення;
  4. направити поштою.

 


 
В області проведена виплата допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям.

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» та з метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19 в області проведені своєчасні нарахування допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку за травень 2020 року.
  Зазначена допомога призначається на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., для дітей до 6 років – 1 779 грн., від 6 до 10 років - 2 218 грн.
  Відповідно до сформованої заявки про потребу в коштах, 29 травня 2020 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог 1749 сім'ям на загальну суму 4,3 млн. грн., що дало можливість для своєчасного та в повному обсязі проведення виплати зазначеної допомоги.
  29 травня 2020 року кошти зараховані на рахунки одержувачів в банківських установах, у зв'язку з тим, що законодавством передбачено виплату допомоги лише через банківські установи.

 


 
ВИХОВАНЦІ ІНТЕРНАТНИХ УСТАНОВ СВЯТКУВАЛИ ТА РОЗВАЖАЛИСЬ

  У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають дитяче свято – День захисту дітей.
  Для дітей з інвалідністю Новосанжарського та Зіньківського ім. О.В. Синяговського дитячих будинків-інтернатів, дотримуючись належних умов карантину, проведено тематичні заходи, зокрема: для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено конкурс «Розмалюй своє літо», виставку робіт «Подорож до країни дитинства» та музичний флешмоб «Всі діти різні і при тому неповторні», вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату змагались у різноманітних вікторинах, брали участь в тематичних конкурсах.
  Цей день є незабутнім та особливим для дітей, - наповненим мріями та радісним очікуванням нових літніх вражень.
  Всі діти пригощались смаколиками та отримували подарунки.