Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
В режимі відеоконференції відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян

  В режимі відеоконференції 30 червня відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян.
  Комісією розглянуто заяви та відповідні документи 37 мешканців області, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  За результатами розгляду документів прийнято рішення щодо видачі посвідчень ,,Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС" 1 категорії 11 особам, яким встановлено інвалідність, пов'язану з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, одній особі з інвалідністю, пов'язаною з Чорнобильською катастрофою, посвідчення ,,Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" 1 категорії, одній особі посвідчення ,,Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" 3 категорії, 7 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, 3 дітям посвідчення ,,Дитина, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи".
  Розглянуто документи та прийнято рішення щодо внесення у посвідчення 6 осіб запису стосовно зміни чи продовження групи інвалідності, встановленої рішенням медико - соціальної експертної комісії, а також щодо видачі посвідчень 6 особам повторно у зв'язку з втратою чи зіпсуванням.
  Прийнято рішення щодо заміни посвідчень двох учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 1 на посвідчення нового зразка.
 


 
До уваги одержувачів житлових субсидій! Кому необхідно подати нові заяву та декларацію для призначення субсидії з травня 2021 року

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 року №505 «Деякі питання призначення житлових субсидій» сім'ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, житлова субсидія з травня 2021 року на наступний термін буде перепризначена автоматично без особистого звернення громадян, крім трьох категорій сімей, яких необхідно подати нові заяву та декларацію.
  Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі приймається органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій та членів їх сімей (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).
  Нові заяву та декларацію для призначення субсидії на наступний термін з травня поточного року необхідно подавати лише:
  - сім'ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).
  Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:
  - відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноважених осіб старостинських округів;
  - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.
  При зверненні з питань призначення житлової субсидії при собі обов'язково необхідно мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), інформацію про особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), інформацію про виплатні реквізити банківської установи для виплати субсидії.
  Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/
  Зразки бланків нової заяви та декларації розміщено на вебсайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації:http://plsz.gov.ua/pub_doc/zayava%202021.doc , http://plsz.gov.ua/pub_doc/declaraciya%202021.doc .
  Для зручності населення області Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено зразки заповнення заяви та декларації для призначення субсидії та рекомендації щодо їх заповнення, з якими можливо ознайомитись на сайті Департаменту за посиланням http://plsz.gov.ua/pub_doc/instrukciya-2.doc

 
Відзначення кращих медичних працівників інтернатних закладів системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Дня медичного працівника відзначили грамотами Полтавської обласної ради кращих медиків інтернатних закладів:
  Людмилу Вишар - старшу медичну сестру Вишняківського будинку-інтернату;
  Любов Дудніченко - старшу медичну сестру Високо-Тополянського психоневрологічного інтернату;
  Наталію Колісник - сестру медичну Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці;
  Олену Біденко - лікаря психіатра та Вікторію Кобізську - сестру медичну з дієтичного харчування Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату;
  Юлію Попругу - лікаря-терапевта та Тетяну Піддубну - сестру медичну старшу Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату;
  Валентину Котляр - сестру медичну Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату;
  Олену Юхнову - сестру медичну Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату;
  Марію Бобир - сестру медичну Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату.
  У Полтавському академічному обласному українсько музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя відбулося вручення Премії обласної ради імені М.В. Скліфосовського та відзначення кращих медичних працівників області.
  Серед медичних працівників інтернатних закладів системи соціального захисту населення Полтавської області кращим лікарем будинку-інтернату (пансіонату) стала заступник директора з медичної частини, завідувач медичним відділенням, лікар-терапевт Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці Олена Шрамко, а кращою медичною сестрою будинку-інтернату (пансіонату) обрали медсестру Гадяцького геріатричного Будинку-інтернату Наталію Панасенко.

 

  З 1 травня 2021 року почали діяти нові форми Заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії у відповідності до нових правил призначення житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Переглянути


 
Відбулась презентація аналітичного звіту «Бідність та нерівні можливості дітей в Україні»

  10 червня заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко взяв участь у презентації аналітичного звіту Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Бідність та нерівні можливості дітей в Україні».
  Звіт підготовлений спільно із Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Національної академії наук України та містить аналіз оцінки впливу програм соціального захисту на зменшення бідності в Україні, зокрема в період пандемії.
  Мета звіту – надати аналіз поточної ситуації щодо дитячої бідності й дитячої нерівності, вивчити тенденції та розробити рекомендації для підтримки Уряду України у процесі прийняття рішень, скерованих на подолання бідності.
  193 члени Організації Об'єднаних Націй відповідно до Цілей сталого розвитку взяли на себе зобов'язання зменшити бідність дітей. Серед цих країн є й Україна.
  Віталій Музиченко запевнив, що презентовані аналітичні матеріали стануть у нагоді під час формування та реалізації документів, спрямованих на скорочення масштабів бідності, зокрема серед найбільш уразливих груп населення, насамперед сімей з дітьми.

 
Роз'яснюємо щодо порядку виплати державних соціальних гарантій.

  В області щомісячно державні соціальні допомоги, субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, пільги отримають понад 320, 7 тис. осіб.
  Виплата державних соціальних допомог проводиться за бажанням одержувача двома способами:
  - через поштові відділення за місцем проживання одержувача;
  - на рахунок в установі уповноваженого банку;
  За місцем проживання доставку державних соціальних допомог в області здійснює Полтавська дирекція АТ «Укрпошта» через поштові відділення.
  В Полтавській області на даний час укладені угоди з 21 банківською установою щодо зарахування коштів державних соціальних допомог:
  1. АБ «Укргазбанк».
  2. АТ «Державний експортно-імпортний банк».
  3. ПАТ «Райффайзен Банк Аваль».
  4. ПАТ «Альфа-Банк».
  5. ПАТ «Юнексбанк».
  6. Кременчуцька філія АКБ «Індустріалбанк».
  7. ПАТ «Креді Агріколь банк».
  8. ПАТ КБ «Приват банк».
  9. АТ «УкрСиббанк».
  10. ПАТ «МТБ БАНК».
  11. ПАТ «Полтава-банк».
  12. АТ «Східно-Український Банк «Грант».
  13. ПАТ «Банк Восток».
  14. ПАТ «ОТП Банк».
  15. АТ «Кристал банк».
  16. ПАТ «Таскомбанк».
  17. ПАТ «Правексбанк».
  18. АТ «Ідея банк».
  19. АТ «Акорд».
  20. ПАТ «Перший Український Міжнародний банк».
  21. ПАТ «Державний ощадний банк України».
  26.05.2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 546 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесені зміни до п.8 постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 року № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги» та дозволено в разі виявлення бажання отримувати державні соціальні гарантії через поштове відділення, заяву про виплату пенсій, грошової допомоги за місцем фактичного проживання через поштове відділення надсилати поштою до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради.

 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в червні 2021 року

   Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за червень 2021 року. Державні соціальні допомоги за червень 2021 року нараховані понад 78,8 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 31,1 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 6,7тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 3 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 8,0 тис. осіб та іншим.
  3 червня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 139,6 млн. грн.
  4 червня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за червень буде проводиться до 25 червня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.
  Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

 

  3 червня відбувся круглий стіл «Дотримання прав жінок з інвалідністю, гендерна рівність та інвалідність в Полтавській області». Захід провели в межах проєкту Національної Асамблеї людей з інвалідністю «Різноманіття. Рівність. Єдність». Участь у засіданні взяла заступниця голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.
  Мета зустрічі – сприяння єдності жіночих організацій та організацій жінок з інвалідністю у відстоюванні своїх прав, подолання стереотипів та впровадження питань інвалідності в політику гендерної рівності.
  «На засіданні присутні ті, хто не байдужий до питань людей з інвалідністю, прав жінок та гендерних питань. Гендерна рівність – це не тільки про відстоювання прав жінок, а й про досягнення рівних прав між чоловіками та жінками в трудових відносинах, в освіті, подолання різних видів дискримінації. Обговорюємо й питання дотримання прав людей з інвалідністю, зокрема на освіту, медичне обслуговування, на повноцінне життя. Коли є активні та не байдужі до цих питань люди, то все вдасться зробити на краще», – сказала Катерина Рижеченко.
  Як повідомила депутатка Полтавської обласної ради Тетяна Юрченко, головою обласної ради підписано сертифікат про приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.
  Заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ліана Новосад зазначила, що в області діє Комплексна програма соціального захисту населення. У ній є окремий розділ щодо підтримки осіб з інвалідністю. Загалом у Полтавській області мешкають 80 тис. осіб з інвалідністю, з них 35 тис. жінок з інвалідністю. В будинках-інтернатах проживають 1626 осіб з інвалідністю, з них 930 жінок.
  У межах бюджетних програм здійснюється забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. «Згідно з законодавством гарантується відшкодування вартості реабілітаційних заходів, отриманих дитиною з інвалідністю в реабілітаційній установі. На 2021 рік у державному бюджеті для Полтавської області передбачено 5,2 млн. грн на реабілітацію дітей з інвалідністю в реабілітаційних центрах України. За кошти, передбачені бюджетною програмою, планується направити на реабілітацію 288 дітей», – зазначила Ліана Новосад.
  Також у 2021 році вперше розроблено гендерний профіль Полтавської області. Це аналітичний інструмент оцінки становища жінок і чоловіків та/або їх груп, визначення їхніх потреб у різних сферах життєдіяльності, аналізу рівня фінансового забезпечення та сфер, в яких вони потребують захисту прав для створення доступу до якісних послуг і надання рівних можливостей впливу на ухвалення рішень щодо розбудови області.

 

  Друзі, насильство проти жінок та дівчат є одним з найбільш поширених порушень прав людини у світі. Воно не знає ніяких соціальних, економічних чи національних кордонів.
  Реінтеграція жінок, які постраждали від домашнього насильства - одне із важливих завдань сьогодення.
  У Полтаві 3 червня 2021 року відбулася презентація унікальної Print studio «My Space». Це перший напрямок в діяльності соціального підприємництва на Полтавщині, що працевлаштовує жінок, які постраждали від домашнього насильства. Колектив студії – це жінки, які здобули навички роботи з графічними редакторами і вміло створюють принтування об'єктів на текстильній продукці.
  Захід організовано БО «Світло надії» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, за імплементації МБФ «Українська фундація громадського здоров'я» при фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.
  Питання домашнього насильства потребує максимальної консолідації зусиль та глибокого розуміння проблеми домашнього насильства і шляхів її вирішення всіма дотичними структурами та організаціями. Завдяки підтримці міжнародних організацій, органів місцевої влади, вказаний захід ще раз підтверджує: «Не мовчи – допомога поруч. Життя можливе без насильства».

 

  Друзі, з нагоди відзначення міжнародного Дня захисту дітей для вихованок Новосанжарського дитячого будинку- інтернату було проведено свято «Подаруй радість дітям!», на яке завітали гості: заслужений працівник сільського господарства України, депутат Полтавської обласної ради, член фракції «Довіра» Кириченко Василь Петрович, радник голови Полтавської обласної ради Буцький Олександр Валерійович, депутат Полтавської районої ради, член фракції «Довіра» Кириченко Тетяна Ярославівна, представники преси та телебачення. Вихованкам закладу було вручено цінні подарунки та солодощі. Відбувся святковий концерт!

 

  З нагоди відзначення міжнародного Дня захисту дітей проведено заходи для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.
  З урахуванням дотримання карантинних заходів організовано і проведено урочистості і концерт вихованців «Час дитинства», конкурс малюнків-композицій із пластиліну «Дитячі мрії».