Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 липня 2011 року о 10.00 годині у червоному залі облдержадміністрації відбулось засідання колегії облдержадміністрації з порядком денним:
 • 1. Про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету області за перше півріччя 2011 року.
 • 2. Про формування регіональних та державних ресурсів продовольчого зерна області у 2011-2012 маркетинговому році.
 • 3. Про стан виконавської дисципліни за підсумками 1 півріччя 2011 року.
 • 4. Про роботу щодо запобігання та протидії корупції.
     В роботі колегії взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В.
 •  

      27 липня 2011 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати заробітної плати за червень 2011 року на підприємствах, установах та організаціях області".
      У роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
     В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати заробітної плати за червень 2011 року станом на 26.07.2011 на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах.
     Було заслухано звіти керівників галузевих управлінь облдержадміністрації про виконання протокольних доручень, даних на попередніх нарадах з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
     Керівників галузевих управлінь облдержадміністрації зобов'язано взяти на жорсткий контроль стан погашення зарплатних боргів та виплату поточної заробітної плати на підприємствах, які знаходяться в галузевому підпорядкуванні.
     Також, зобов'язано визначитися щодо шляхів надання конкретної дієвої допомоги в погашенні зарплатних боргів на підприємствах, які знаходяться в галузевому підпорядкуванні, при цьому особливу увагу звернувши на питання повернення дебіторської заборгованості.
     За статистичними даними, на 01.07.2011 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати, становила 21,2 млн.грн. Порівняно з початком 2011 року вона зменшилася на 5,2 млн.грн. (19,6%), а протягом червня – на 1,7 млн.грн. (7,5%).
     У тому числі, зарплатні борги працюючим економічно активних підприємств, установ та організацій порівняно з початком 2011 року зменшилися на 5,9 млн.грн. (54,7%), а протягом червня – на 946,1 тис.грн. (16,3%) і на 01.07.2011 становили 4,9 млн.грн.
     За оперативними даними щодекадного моніторингу стану виплати заробітної плати станом на 26.07.2011 найбільші суми заборгованості залишалися невиплаченими на економічно активних підприємствах:
 • - Полтавське відділення Українського державного геологорозвідувального інституту (м.Полтава)
 • - ВАТ "Тепловозоремонтний завод" (м.Полтава)
 • - ТОВ "Завод ГРЛ" (м.Полтава)
 • - КП "ЖЕО №1" (м.Полтава)
 • - ЗАТ "Мостобудівельне управління №8" (м.Полтава)
 • - ТОВ "Руст" (м.Кременчук)
 • - Виробниче управління житлово-комунального господарства (м.Зіньків)
 • - ЗАТ "Будівельне управління №9" (Полтавський район)
     За результатами наради були прийняті рішення та дані доручення щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.
 •  

      25 липня 2011 року о 9 годині в кім.621 облдержадміністрації відбулась апаратна нарада у голови облдержадміністрації з порядком денним :
 • 1.Про стан виконання заходів з підготовки та проведення Національного Сорочинського ярмарку – 2011.
 • 2.Про обласну Програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 1У квартал 2011-2013 роки.
 • 3. Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території області.

  У роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В

 •  

      20 липня 2011 року о 14 годині в кім.506 облдержадміністрації відбулось засідання обласної робочої групи з координації роботи щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення з порядком денним:о 12 годині за адресою: м.Київ, вул.Еспланадна, 8/10, кім.1907 відбулось засідання колегії Міністерства соціальної політики України з порядком денним :
 • 1.Про стан легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у 1 півріччі 2011 року.
 • 2. Про здійснення організаційних заходів щодо легалізації заробітної плати та зайнятості у приватних підприємців області.
 • 3. Передача протоколів та матеріалів роботи групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у зв'язку з кадровими змінами згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 17.05.2011 № 210. допомоги».

  У роботі засідання взяв участь заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ткаленко В.О.

  21 липня 2011 року о 10 годині в приміщенні Полтавської райдержадміністрації відбулось засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації з порядком денним:

 • 1. Про заходи щодо виконання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
 • 2. Про право передачі керування автомобілем.
 • 3. Про додержання правил пожежної безпеки на об'єктах соціального обслуговування населення.

  В роботі колегії взяли участь члени колегії, заступник голови облдержадміністрації Коваль О.М., начальник управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області Черчатий О.І., представник прокуратури області Ковінько Д.В., завідувач сектору Головного управління юстиції в Полтавській області Саластьоненко П.В., начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, директори будинків-інтернатів, директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), начальники відділів Головного управління.

  Начальником Головного управління Корнієнко Л.В. поставлено завдання щодо вжиття заходів по виконанню Закону України «Про засади і запобігання протидії корупції».

 •  

      Питання «Про вжиття додаткових заходів по дотриманню безпечних умов функціонування установ з метою запобігання нещасним випадкам в системі соціального захисту населення за наслідками пожежі, яка виникла 10.07.2011 у с.Біле Дубровського району Рівненської області».
  Дане питання розглянуто на оперативно-розпорядчій нараді у начальника Головного управління Корнієнко Л.В. 11.07.2011 та колегії Головного управління 21.07.2011.
   

      19 липня 2011 року о 12 годині за адресою: м.Київ, вул.Еспланадна, 8/10, кім.1907 відбулось засідання колегії Міністерства соціальної політики України з порядком денним :
 • 1.Про підсумки роботи Міністерства соціальної політики України за перше півріччя 2011 року.
 • 2. Про виконання регіональними органами праці та соціального захисту населення рішень Уряду щодо підвищення ефективності Програми житлових субсидій та організації роботи з призначення субсидій в осінньо-зимовий період.
 • 3. Про хід реалізації проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги».

  В роботі колегії взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Корнієнко Л.В.
     У своєму виступі Корнієнко Л.В. наголосила, що у зв'язку з тим, що житловими субсидіями в Полтавській області охоплено 10 відсотків сімей, забезпечення виконання Програми житлових субсидій є одним із важливих напрямків в роботі установ соціального захисту населення.
     На 1 січня 2010 року субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 27 тисяч сімей, на 1 січня 2011 року – 62 тисячі, в даний час субсидію призначено 21 тисячі сімей.
     З метою виявлення всіх сімей, які мають право на призначення субсидії, сформовано соціальний зріз потенційних одержувачів субсидій.
     Контингент потенційних одержувачів субсидій постійно оновлюється на підставі всіх баз даних осіб, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення.
     Це дає можливість при підвищенні тарифів на житлово-комунальні послуги мати списки сімей, які необхідно першочергово перевірити на можливість призначення житлової субсидії.
     До вказаного переліку входять малозабезпечені сім'ї, одинокі матері, особи, які доглядають дітей до 3-х років, сім'ї, в яких виховуються діти-інваліди, одинокі непрацездатні громадяни.
     Починаючи з серпня місяця плануємо розпочати роботу по підготовці макетів справ одержувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний період 2011-2012 років.
     Необхідно буде додатково оформити майже 65 тисяч справ, а фактично перевірити право на призначення субсидії близько 90 тисяч сімей.
     Важливе питання, яке розглядається в області поряд з питанням житлових субсидій – це Державна програма по забезпеченню засобами обліку будинків та квартир.
     На сьогоднішній день в області засобами обліку забезпечено помешкання осіб з числа отримувачів субсидій: які використовують природний газ на опалення – на 94 відсотки, на гаряче та холодне водопостачання - 35 та 43 відсотки відповідно. Теплопостачання для опалення – на 26 відсотків з будинковими засобами обліку. На Колегії Мінсоцполітики начальником Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.Корнієнко внесено пропозицію розглянути можливість визначення першочерговим оснащення лічильниками осель отримувачів субсидій та пільг.

     Це дало б можливість вирішити декілька важливих питань:
 • - по перше: зекономити кошти, які будуть направлені на фінансування житлових субсидій та пільг;
 • - по друге: заохочувати громадян до економії енергоносіїв через зниження відсотку обов'язкового платежу при розрахунку субсидії.

  Незважаючи на збільшення навантаження на працівників органів соціального захисту населення в області буде забезпечена системна і стала робота щодо призначення житлових субсидій.


     о 15 годині кім. 621 Полтавської облдержадміністрації та селекторних студіях районів та міст обласного значення відбулось розширене засідання штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей з порядком денним:
 • 1.Стан медико-санітарного забезпечення оздоровчої кампанії влітку 2011 року.
 • 2.Стан забезпечення дієвого нагляду за роботою позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області, в частині, що стосується безпеки перебування та організації повноцінного, збалансованого якісного харчування дітей.

  В роботі селекторної наради взяла участь перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Черняк Н.С.

 •  

      о 9 годині кім. 621 в приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбулась нарада у голови облдержадміністрації з порядком денним :
 • 1. Про підбиття підсумків роботи Головного управління Держкомзему в Полтавській області та його територіальних підрозділів за І півріччя 2011 року.
 • 2. Про роботу галузі тваринництва області за підсумками І півріччя 2011 року.
 • 3. Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території області.

  В роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Корнієнко Л.В.

 •  

      13 липня 2011 у заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль за участі представників Головного управління праці та соціального захисту населення, Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, Полтавського міськвиконкому, виконкому Київського районної у м.Полтаві ради, провів нараду з питань створення у м.Полтаві соціального закладу для бездомних осіб.

  За підсумками наради дано доручення щодо забезпечення виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 26.01.2011 № 20 "Про соціальний захист осіб без постійного місця проживання", виділення належного приміщення для закладу, рекомендовано підготувати матеріали на розгляд на сесії Полтавської міської ради з питання створення у м. Полтаві соціального закладу для бездомних осіб.

   

      7 липня 2011 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".

  У роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.

  В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01.07.2011 на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах (за оперативними даними).

  Було заслухано звіти керівників галузевих управлінь облдержадміністрації про виконання протокольних доручень, даних на попередніх нарадах з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

  Також, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації за результатами засідань галузевих робочих тимчасових груп з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати поінформували про перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах, які знаходяться в галузевому підпорядкуванні.

  Керівників галузевих управлінь облдержадміністрації зобов'язано встановити щоденний контроль за виплатою заробітної плати на проблемних підприємствах галузі.

  Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації зобов'язано вжити дієвих заходів щодо стабілізації ситуації з виплати заробітної плати на підприємствах, які знаходяться в галузевому підпорядкуванні.

  За результатами наради були прийняті рішення та дані доручення щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

   

      7 липня 2011року в приміщенні Полтавського казенного експериментально-ортопедичного підприємства відбулась нарада за участю директора вищевказаного підприємства Юрія Бондаренка, начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, спеціалістів Головного управління та протезного заводу щодо визначення шляхів співпраці з метою удосконалення процесу замовлення засобів реабілітації для осіб з обмеженими фізичними можливостями в області.

  В ході наради начальник Головного управління Людмила Корнієнко особливу увагу звернула на індивідуальний підхід при визначенні типу модифікації візків для людей з обмеженими фізичними можливостями.

  За підсумками наради спільні узагальнені пропозиції буде надіслано до Міністерства соціальної політики України.

   

     

  4 липня 2011 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Коваля в прокуратурі області відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

  У засіданні взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, представники правоохоронних та податкових органів, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Пенсійного фонду України, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, Полтавського міськвиконкому, Зіньківської та Полтавської райдержадміністрацій.

  В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах, а також поінформувала про стан виконання протокольних доручень попередніх засідань обласної робочої координаційної групи та нарад з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, які проводив заступник голови облдержадміністрації Коваль О.М.

  На засіданні обласної робочої групи було зазначено, що повне погашення заборгованості з виплати заробітної плати на комунальних підприємствах найближчим часом - одне з першочергових завдань виконавчих комітетів міських рад Полтави та Зінькова.

  Головні управління промисловості та розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства облдержадміністрації зобов'язано підготувати наради у заступника голови облдержадміністрації щодо визначення реальних перспектив погашення зарплатних боргів на УВП "УТОС" (м.Лубни) та Виробничому управлінні житлово-комунального господарства (м.Зіньків), відповідно.

  Територіальній державній інспекції праці у Полтавській області було рекомендовано тримати на постійному контролі стан погашення зарплатних боргів на ТОВ "Завод газорозрядних ламп", ПАТ "Будівельне управління №9" (Полтавський район) та УВП "УТОС" (м.Лубни).

  Залишається складною ситуація з погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах.

  Для вирішення зазначеної проблеми необхідно продовжувати співпрацю відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, галузевих управлінь облдержадміністрації та керівників підприємств-боржників.

  За результатами засідання були прийняті рішення та дані доручення щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

   

      1 липня 2011 року Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації під головуванням начальника Головного управління Людмили Корнієнко проведено нараду з питань забезпечення діяльності центрів соціальної реабілітації для дітей-інвалідів.

  Участь в нараді взяли представники Полтавського, Кременчуцького, Миргородського, Лубенського міськвиконкомів, управління праці та соціального захисту населення Октябрської районної у м. Полтаві ради, спеціалісти Головного управління.

  Обговорено питання соціального забезпечення дітей-інвалідів в області, порядку фінансування центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

  Учасники наради обмінялись досвідом роботи, переглянули відео матеріали щодо роботи центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів в м. Кременчуці, обговорили перспективи діяльності центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Полтаві, м. Кременчуці та м. Лубнах, створення аналогічного центру у м. Миргороді.

  Начальник Головного управління Людмила Корнієнко зобов'язала керівників реабілітаційних центрів забезпечити проведення реабілітації дітей-інвалідів з максимальною віддачею та забезпечити цільове використання коштів, визначених у міжбюджетних трансфертах між державним бюджетом та місцевими бюджетами на відповідну мету.