Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   У начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко проведено нараду участь в якій взяла перший заступник начальника Головного управління Н.С. Черняк та директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтави Л.І. Лисенко.
   Обговорено питання проведення ремонтних робіт в дитячому Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів на потреби якого з обласного бюджету виділено 5 млн. гривень. Наступним кроком буде закупівля обладнання для проведення дитячої реабілітації на придбання якого виділено 1 млн. гривень за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів. Розглянуто можливість освоєння технології проведення реабілітаційного процесу на новому обладнанні шляхом перенавчання окремих спеціалістів, які на даний час працюють в даному Центрі.
 

 

   30 липня 2012 року під головуванням начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко проведено оперативно-розпорядчу нараду Головного управління та обговорено ряд важливих питань.
   Основним питанням порядку денного залишається забезпечення виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в частині своєчасної видачі крісел-колісних інвалідам за місцем проживання. На сьогодні в області видано 120 крісел-колісних за індивідуальним порядком забезпечення.
   Другим питанням порядку денного обговорено питання підготовки підвідомчих закладів системи соціального захисту до роботи в осінньо-зимовий період. Зокрема на контролі залишається питання підготовки котелень Вишняківського, Кротівського та Кобеляцького будинків-інтернатів до опалювального сезону. На особливому контролі й аналіз забезпечення кормами підсобних господарств будинків-інтернатів області.
 

 

   27 липня 2012 року в селекторному режимі на студії УКРТЕЛЕКОМУ проведено засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання щодо стану ведення Єдиного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Відзначено роботу кращих районів у веденні вищезазначеного питання та обговорено ряд недоліків, що допускаються в процесі роботи з метою подальшого виправлення ситуації.
   Начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Василівною Корнієнко поставлено чіткі завдання щодо 100% наповнення бази ЄДАРП та підтриманні її в актуальному стані.
   Крім того обговорено питання забезпечення в області людей з інвалідністю кріслами-колісними. 120 засобів пересування вже видано інвалідам та отримано позитивні відгуки. 64 крісла-колісні плануються до видачі найближчим часом. Поставлено чіткі завдання за таким же планом організувати подальшу видачу крісел-колісних з виїздом на місце спеціалістів Сервісного центру та управління праці та соціального захисту населення, видачі пам'ятки, щодо користування та обслуговування технічним засобом реабілітації.
   В ході колегії також обговорено питання призначення допомоги по догляду за інвалідами 1 чи 2 групи внаслідок психічного захворювання та призначення субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу в повному обсязі. Роботу завершити до 15 вересня 2012 року.
 

 

   27 липня 2012 року в облдержадміністрації начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Корнієнко проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати заробітної плати у липні поточного року на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, представники Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, Лохвицької райдержадміністрації.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати та виплати заробітної плати у липні поточного року на підприємствах області станом на 26 липня 2012 року (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти начальників галузевих управлінь ОДА та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
   Заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Олександр Дзюба поінформував про стан та перспективи погашення зарплатних боргів на економічно неактивних підприємствах міста Кременчука.
   За участі арбітражного керуючого ТОВ "Ланнівський молочний комбінат" та ЗАТ "Полтавський гофрокартонний завод" Олександра Терещенка обговорювалося питання щодо завершення ліквідаційних процедур на зазначених підприємствах.
   Було взято до відома запевнення представника Кременчуцького міськвиконкому Олександра Дзюби щодо повного погашення до 01.09.2012 зарплатних боргів на підприємствах міста: ТОВ "Торговий дім "Україна-Промресурс" та ТОВ "Вік Трейд", а також заступника голови Лохвицької райдержадміністрації Мирослави Батрак щодо ліквідації зарплатних боргів на ВАТ "Лотекс" до 01.10.2012.

За результатами наради були дані доручення керівникам галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Було доручено підготувати звернення до Мінагрополітики та Мінсоцполітики щодо питань з погашення зарплатних боргів на проблемних підприємствах-боржниках області, які підпорядковані ДАК "Хліб України".


 

   27 липня 2012 року сторічний ювілей відзначила жителька міста Кременчука Щербак Ганна Мусіївна.
   В колі рідних ювілярку привітали: директор департаменту праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради К.І. Громова, директор Автозаводського територіального центру м. Кременчука Л.Б. Дзюба та вручили вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну допомогу в сумі 700 гривень, солодощі, квіти.

 

   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті планується відкрити відділення медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів деннного перебування.
   
   26 липня 2012 року у заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля відбулась нарада щодо питання фінансування інтернатних закладів області.
   Начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко поінформувала щодо стану фінансування інтернатних закладів області на сьогоднішній день та висловила прохання щодо винесення на сесію обласної ради питання щодо потреби в додаткових коштах на створення відділення медико-соціальної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів денного перебування в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті, що забезпечує виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича.

 

   Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій. Відповідно до Законів України та на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича в Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей. Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2012 року (додаткові нарахування) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 20 липня 2012 року (2 транш). Районними управліннями праці та соціального захисту населення проводиться фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог на загальну суму – 9255,1 тис. грн. Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків шляхом зарахування на рахунок одержувача.
 

 

   В області проводиться системна робота по забезпеченню реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича та завдань соціальної політики на 2012 рік.
   Відповідно до соціальних ініціатив Президента України вирішується питання забезпечення інвалідів кріслами колісними і протезами.
   Органами соціального захисту області проведено анкетування всіх 1092 інвалідів, які потребують забезпечення кріслами колісними з метою здійснення індивідуального підходу у їх забезпеченні. З вищевказаної кількості 610 людей з інвалідністю отримуватимуть крісла колісні вперше. На підприємства-виробники надіслано направлення на виготовлення інвалідних колясок. На сьогоднішній день вже одержано та вручено замовникам 120 засобів пересування.
   Крісла-колісні людям з інвалідністю вручаються за місцем проживання з виїздом спеціалістів Сервісного центру із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів та районного управління праці та соціального захисту населення.
   24 липня 2012 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко, заступником голови Диканської райдержадміністрації В.М. Перехрестом, начальником управління праці та соціального захисту населення Диканської райдержадміністрації Л.Б.Фроловою вручено крісло-колісне за індивідуальним замовленням інваліду II групи загального захворюванням Олефір Григорію Йосиповичу. Робота продовжується.
 

 

   23 липня 2012 року о 14.00 у заступника голови обласної державної адміністрації О.М. Коваля відбулось засідання комісії з питань гуманітарної допомоги.
   Розглянуто питання щодо визнання гуманітарною допомогу, що надійшла на адресу Благодійної організації «Християнська гуманітарна місія «Єдність1» від Благодійної організації США. У складі вантажу взуття, яке було у використанні та поліетиленові пакети.
   Планом розподілу вантажу передбачено надання гуманітарної допомоги організаціям області, в тому числі і установам соціального захисту.
   В ході наради прийнято відповідні рішення.
 

 

   20 липня 2012 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля проведено засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області, до яких застосовано процедуру Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
   У засіданні взяли участь представники виконавчих комітетів міських рад Кременчука, Полтави, Миргорода та райдержадміністрацій – Пирятинської, Лохвицької, прокуратури області.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну аналітичну інформацію щодо стану погашення заборгованості на підприємствах області, в тому числі, на підприємствах-банкрутах, зазначивши, що заборгованість підприємств цієї категорії складає 78% від загально обласного боргу.
   Начальник Головного управління юстиції у Полтавській області Тетяна Колотілова звернула увагу на перевірки арбітражних керуючих на предмет дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражними керуючими.
   Заслухані звіти керівників підприємств-банкрутів ДП ВО «Знамя», ЗАТ «Мостобудівельне управління №8», ДП ДАК «Хліб України» «Миргородський комбінат хлібопродуктів №1», колективного підприємства залізобетонних виробів №2, ДП СГП «Березівське», ДП НАК «Надра України» «Полтаванафтогазгеологія».
   Заступник голови облдержадміністрації зосередив увагу присутніх на необхідності спрямування спільних зусиль на ліквідацію зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах області, підвищення рівня особистої відповідальності обласних керівників всіх рівнів та безпосередньо керівників підприємств і арбітражних керуючих за стан погашення зарплатних боргів.
   За результатами засідання прийняте протокольне рішення та надані конкретні доручення, які сприятимуть погашенню зарплатних боргів перед працівниками підприємств області.
 

 

   12 липня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко в ході робочої поїздки відвідала та ознайомилась з роботою Центру реабілітації дітей-інвалідів м. Кременчука та обговорила питання подальшого створення обласного Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
   Оглянуто приміщення медичного закладу на базі якого планується створення вищезазначеного Центру.
   Крім того відвідано Крюківський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та обговорено питання благоустрою та проведення ремонтних робіт в відділенні соціально-побутової реабілітації територіального центру.
   Цього ж дня проведено особистий прийом громадян та перевірено роботу управління праці та соціального захисту населення Автозаводського виконкому м. Кременчука, та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кременчуцької райдержадміністрації.

 

   Відповідно до «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. № 81 в області щомісячно проводиться виплата допомоги.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 9 липня 2012 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення станом на 10.07.2012 року проводиться фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог у повному обсязі – 1074, 6 тис. грн..
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться через установи уповноважених банків.

 

   Міністерством соціальної політики України на III квартал 2012 року доведено області графіки заїздів до санаторно-курортних закладів для оздоровлення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Всього в області на III квартал надано 584 путівки, з яких 375 путівок для оздоровлення дорослих громадян, віднесених до категорії 1 та 2 постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, 165 путівок для оздоровлення дітей у складі груп та 44 путівки для оздоровлення дітей за путівками матері та дитини.
   Заїзди груп дітей, у відповідності до графіку розпочнуться з 19 серпня поточного року.
   Всі путівки розподілені та направлені міським та районним управлінням праці та соціального захисту населення для організації оздоровлення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

   6 липня 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 6 липня 2012 року (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти начальників галузевих управлінь ОДА та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередній нараді (02.07.2012).
   За результатами наради були дані доручення керівникам Головного управління праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА зобов'язано надати для контролю Головному управлінню праці та соціального захисту населення ОДА затверджений НАК "Надра України" графік погашення зарплатних боргів по ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія" та щодекадно інформувати Головне управління праці про стан його виконання.
   Начальника управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва ОДА зобов'язано забезпечити контроль за виконанням заходів з погашення заборгованості із заробітної плати на державних підприємствах "Лохвицький спиртовий комбінат" та "Жовтневий спиртовий завод" та щодекадно інформувати Головне управління праці.
   В.о. начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА зобов'язано здійснити спільно з керівником ДП СГП "Березівське" заходи щодо виконання графіка погашення зарплатних боргів, затвердженого Департаментом землеробства Мінагрополітики та про результати його виконання щодекадно інформувати Головне управління праці.
   На виконання рішення Урядової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат від 14.06.2012 зобов'язано начальників Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА та Головного управління юстиції у Полтавській області забезпечити підготовку засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати на якому буде розглянуто стан та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах області.

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 липня 2012 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проводиться фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі – 65797, 1 тис. грн..
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   5 липня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко відвідала та ознайомилась з роботою відділення медико-соціальної допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ленінської районної у м. Полтаві ради.
   Спільно з головою виконкому Світланою Вороновою обговорено питання розвитку соціальних послуг в Ленінському районі м. Полтави.
    Також, Людмила Корнієнко ознайомилась з роботою відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Полтаві ради та провела особистий прийом громадян.
   Перспективним питанням визначено розширення приміщень відділення медико-соціальної реабілітації, підвищення якості соціальних послуг. На сьогодні, на базі територіального центру Ленінської районної у м. Полтаві ради діють 4 відділення:
   - відділення соціального обслуговування на дому (протягом 2011 року обслуговуванням охоплено 604 особи);
   - відділення соціально-побутової адаптації (1758 осіб);
   - відділення адресної натуральної та грошової допомоги (314 осіб);
   - відділення соціально-медичних послуг (894 осіб)
    Наповнюваність пунктів прокату засобів реабілітації

 

   Головним управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації 3 липня 2012 року на базі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці за участі першого заступника начальника Головного управління проведено семінар для відповідальних осіб за електробезпеку управлінь праці, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та будинків-інтернатів системи Головного управління на тему "Безпека експлуатації енергетичних об'єктів в установах системи соціального захисту".
   У семінарі взяли участь заступник начальника управління Держгірпромнагляду по Полтавській області Матієнко В.М та головний державний інспектор відділу з нагляду в енергетиці та на об'єктах котлонагляду і підйомних споруд Гонтовий Михайло Гнатович.
   Фахівці управління Держгірпромнагляду по Полтавській області надали кваліфіковані роз'яснення з питань дотримання нормативно-правових актів з питань електробезпеки та надали відповіді на чисельні запитання учасників семінару.

 

   2 липня 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 2 липня 2012 року (за оперативними даними).
   За результатами наради були дані доручення керівникам Головного управління праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації зобов'язано підготувати та провести нараду за участі заступника голови облдержадміністрації, представників Пенсійного фонду, податкової служби щодо визначення перспектив погашення зарплатних боргів перед працівниками ТОВ "Завод газорозрядних ламп".
   На виконання доручення заступника голови облдержадміністрації буде проведена відповідна роз'яснювальна робота з працівниками зазначеного підприємства щодо подання позовних заяв до судових органів про примусове стягнення зарплатних боргів.
   З метою визначення перспектив щодо подальшого функціонування та погашення заборгованості із заробітної плати на державних підприємствах-банкрутах керівників галузевих управлінь облдержадміністрації зобов'язано провести наради за участі представників центральних органів.
   У зв'язку з невиконанням графіка погашення зарплатних боргів на ДП "ВО "Знамя" та їх нарощуванням доручено підготувати звернення до Фонду державного майна України щодо розірвання контракту з керівником зазначеного підприємства.
   06.07.2012 на черговій нараді у заступника голови облдержадміністрації буде заслухано звіти начальників галузевих управлінь облдержадміністрації про результати проведеної роботи щодо погашення заборгованості із заробітної плати.