Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Соціальними ініціативами Президента України на 2013 рік визначено забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім'ї. Особлива увага приділяється соціальній реабілітації дітей з особливими потребами, з тим щоб кожна дитина дійсно мала змогу навчатися, отримувати освіту, зайняла активну життєву позицію в суспільстві.
   На реалізацію соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича повністю реконструйовано приміщення міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Полтава) з метою надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам.
   З 2011 року видатки на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в Центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів та Центрах професійної реабілітації інвалідів враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами.
   Так на утримання міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтава передбачено в міжбюджетних трансфертах на 2011 рік – 552,3 тис. грн., на 2012 рік – 658,5 тис. грн. та на 2013 рік – 690,2 тис. грн.
   30.07.2013 року першим заступником директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк та спеціалістами проведено ознайомлення з роботою центру після реконструкції.
   Для проведення ремонту приміщення з Державного фонду регіонального розвитку виділено 5,0 млн. грн. Після капітальної реконструкції будівлі площа закладу збільшилася майже на 1 400 квадратних метрів, що дасть можливість забезпечити належні умови для проходження курсу реабілітації та буде розширено спектр надання соціальних послуг дітям-інвалідам.
   На сьогоднішній день в центрі сформовано шість різновікових груп, які отримують реабілітаційні послуги. Окрім групових занять дітям відповідно до направлень медичних закладів, індивідуально проводяться заняття з корекції мовлення та фізичної реабілітації (ЛФК, масаж).
   Крім того, з червня місяця поточного року діти-інваліди беруть участь у заняттях із іпотерапії в с.Михайлівка Диканського району. На сьогодні такий курс вже пройшли 50 осіб. Під час занять їм надаються послуги з педагогічної корекції.
 

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   25 липня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1 676,8 тис. грн.
   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло -, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.
   25 липня 2013 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 385,5 тис. грн.

 

   26 липня 2013 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо питання погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.
   За статистичними даними станом на 1 липня 2013 року загальна сума заборгованості із заробітної плати склала 31,1 млн.грн. Завдяки співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, контролюючих та правоохоронних органів утримується стійка тенденція до зменшення заборгованості із заробітної плати. Порівняно з початком року вона зменшилась на 15 %.
   Основна частина зарплатних боргів зосереджена в містах Полтава, Кременчук та Лубни, Лохвицькому, Зіньківському, Миргородському, Полтавському районах.
   В ході засідання заслухано керівників управлінь праці області щодо причин, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів та визначено шляхи, джерела та реальні перспективи погашення заборгованості по кожному підприємству-боржнику.
   Детально проаналізовано ситуацію по шести економічно неактивних підприємствах міста Кременчука та надані конкретні доручення.
   За результатами засідання колегії прийнято рішення в якому визначені завдання органам праці області щодо забезпечення виконання доручення Уряду стосовно повного погашення зарплатних боргів до кінця поточного року.
 

 

   25 липня 2013 року відбулося засідання робочої групи обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
   В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області.
   Розглянуто 10 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження п'ятьом заявникам, чотири пакети потребують доопрацювання та один пакет документів не містить підстав для видачі довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження.

 

   24 липня 2013 року директором Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко вручено дитячу шведську стінку Глушко Ксенії - дитині інваліду, яка проживає разом з батьками в місті Полтаві, має 8 років, та потребує щоденних тренувань для укріплення всіх груп м'язів, удосконаленню локомоторного акту ходьби, розвитку вестибулярного апарату в процесі тренувань.
   Шведську стінку замовлено батьками дитини-інваліда в травні поточного року через органи соцзахисту та виготовлено в місті Києві на ТОВ «Світ Літньої Людини та реабілітації».
   За підрахунками, за два останніх роки, Ксенії Глушко видано крісло колісне моделі 124 ПАТ «Завод Артемзварювання» (м. Київ), стінку похилу АНТ 403 виробництва ТОВ «Антей-ЛТД» (м. Київ), стіл-парту для навчання цього ж виробника, понад десяток протезно-ортопедичних виробів. Ведеться робота щодо забезпечення ходунками та кошиком для переносу, яких потребує дівчинка.
   Згідно соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича в області продовжується системна робота щодо комплексного забезпечення інвалідів засобами реабілітації.
   За 2012 рік на потреби дітей-інвалідів видано 270 одиниць засобів реабілітації, в тому числі крісел колісних – 79.
    В поточному році, відповідно 175 виробів для реабілітації, з яких 49 крісел колісних.
   Станом на 24 липня 2013 року всі діти-інваліди забезпечені засобами реабілітації.

 

   24 липня 2013 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації разом з представниками Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства за запрошенням голів місцевих осередків організації інвалідів проведено «круглий стіл» метою якого стало обговорення питання забезпечення у 2013 році інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації та презентація майданчиків по навчанню інвалідів користуванню кріслами колісними, які планується встановити на базі територіальних центрів соціального обслуговування.
   В області ведеться активна робота щодо замовлення і поставки засобів реабілітації, що в свою чергу сприяє кращому пристосуванню до життя людей з інвалідністю, які значно втратили рухову активність.
   У поточному році станом на 23 липня 2013 року підприємствами-виробниками держаного замовлення поставлено 393 одиниці крісел-колісних та 1666 одиниць засобів реабілітації.
   Представниками громадських організацій інвалідів схвально оцінено ідею впровадження майданчиків по навчанню інвалідів користуванню кріслами колісними та висловлено бажання щодо встановлення їх в кожному територіальному центрі області. На сьогоднішній день вже шість терцентрів мають вищевказані тренувальні об'єкти.
   Порушено питання щодо необхідності проведення роз'яснювальної роботи серед інвалідів області щодо поетапного порядку забезпечення засобами реабілітації, а саме: звернення до органів охорони здоров'я, соціального захисту, замовлення бажаного засобу реабілітації, поставка, проведення гарантійного ремонту та заміна засобу реабілітації після закінчення терміну експлуатації.
   Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації буде розроблено пам'ятку з вищезазначеного питання та розміщено у виданні Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів України «Сила Духу».

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 129100 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
 • - сім'ї з дітьми – 101028;
 • - малозабезпечені сім'ї – 10626;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 13939;
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3507.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 та 22 липня 2013 року.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на суму 77511,1 тис. грн. та 12512,0 тис. грн. відповідно, що в загальній сумі становить 90023,1 тис. грн.
     Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 •  

     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 22 липня 2013 року на забезпечення виконання програм від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 38,6 тис. грн.
     Кошти будуть спрямовані на виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток, компенсацію сім'ям з дітьми та безкоштовне харчування дітей, компенсація за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення.
     Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
     Згідно чинного законодавства відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

   

     18 липня 2013 року відбулась колегія Міністерства соціальної політики України. За її результатами проведено оперативно-розпорядчу нараду у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
     Як першочергові, поставлено завдання розробки перспективного плану розвитку соціальних послуг на 2013-2014 роки, виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати працюючим на підприємствах-боржниках області та створення відділення денного перебування дітей-інвалідів на базі Центру реабілітації дітей-інвалідів м. Кременчука.

   

     На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та в рамках тижня «Реалізації в регіонах завдання Президента України щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів», повідомляємо, що мережа установ соціального захисту населення Полтавщини є однією з найбільш розгалужених в Україні: 33 територіальних центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Вони надають понад 70 видів соціальних послуг, за 2012 рік послуги отримали майже 114 тис. мешканців області, з них 65 тис. мешканці сільської місцевості.
     З метою реформування системи надання соціальних послуг діє «Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області». Програма спрямована на підвищення рівня добробуту і якості життя мешканців сільських територій, зменшення диференціації рівнів життя міських і сільських громад з метою створення сприятливого середовища для життєдіяльності людей.
     Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні, у 2012 році активізовано роботу із створення територіальними центрами «Сільських будинків соціального піклування» у віддалених населених пунктах на базі сільських медичних амбулаторій.
     Так протягом минулого року відкрито 7 «Сільських будинків соціального піклування» у Машівському (с. Михайлівка), Лубенському (с. Вовчик), Решетилівському (с. Плоске, с. Шевченкове), Лохвицькому (с. Лука), Семенівському (с. Оболонь) районах та м. Комсомольськ (с. Дмитрівка). Додатково створено близько 40 робочих місць.
     У «Сільських будинках соціального піклування» надаються послуги швачки, перукаря, з прання білизни, масажу, фізіотерапевтичні та інші. Всього функціонує в області 32 «Сільських будинків соціального піклування».
     Протягом 2013 року відкрито «Сільський будинок соціального піклування» у Гадяцькому районі (с. Березова Лука) та Полтавському районі (с.Копили). Громадянам похилого віку та інвалідам надаються послуги перукаря, соціально-педагогічні, інформаційні та соціально - медичні послуги.
     В 2013 році буде створено ще 4 «Сільських будинків соціального піклування».
     Наближення якісних соціальних послуг до населення, надання їх безпосередньо в територіальній громаді, за місцем проживання громадян є одним з пріоритетних напрямків діяльності Департаменту.
   

   

     На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в області продовжується робота щодо забезпечення кріслами–колісними дітей з обмеженими фізичними можливостями.
      Всі діти-інваліди, які стали на облік на забезпечення вищевказаним засобом пересування на даний час отримали крісла-колісні. Їх в поточному році видано 49 одиниць.
      Крісла –колісні виготовлені на заводах-виробниках України.
      12 липня 2013 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко вручила крісло-колісне та подарунок дитині-інваліду Андрущенко Олегу, якому на сьогодні виповнилось 8 років.
      Крісло-колісне в індивідуальному порядку було замовлено 30 квітня 2013 року на заводі-виробнику ТОВ НВЦ «Антей–ЛТД» міста Києва. За два місяці засіб пересування було доставлено в регіон та вручено заявникам.
      Крім того директором Департаменту Людмилою Корнієнко надано роз'яснення щодо порядку забезпечення засобами реабілітації та дії державних соціальних програм.

   

     З 2013 року підвищено соціальні гарантії для учасників бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років та війни з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років
     Законами України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 18 вересня 2012 року № 5279-VI та від 21 травня 2013 року № 285-VІІ визначено підвищення соціальних гарантій для учасників бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років та війни з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років.
     З 1 січня 2013 року учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені для інвалідів війни I групи.
     З 11 червня 2013 року до зазначених категорій осіб також віднесені учасники бойових дій періоду війни 1945 року з імперіалістичною Японією.
     До посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни ІІ-ІІІ групи періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, видається бланк-вкладка, яка є підставою для надання відповідних пільг.
     Зокрема, 85-річні учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією набули право на 100-відсоткову знижку плати за користування житлово-комунальними послугами, в межах середніх норм споживання, та з оплати послуг зв'язку.
     В області управліннями праці та соціального захисту проведена вся необхідна робота для реалізації права ветеранів війни на передбачені чинним законодавством пільги. Зокрема, учасники бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років вже з 1 січня поточного року користуються 100-відсотковою знижкою з оплати житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання, та з оплати послуг зв'язку. Зазначена робота проведена шляхом передачі списків зазначених категорій осіб до організацій - надавачів послуг, без залучення ветеранів війни.
     Крім того, учасникам бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років та інвалідам війни ІІ-ІІІ груп з їх числа, вручені вкладки до посвідчення, а також пам'ятки щодо реалізації права на відповідні пільги.
     На даний час територіальними управліннями праці та соціального захисту населення сформовано списки учасників бойових дій періоду війни з Японією, які набули право на пільги в зв'язку зі змінами в законодавстві. Зазначені списки направлені організаціям - надавачам послуг, тому звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення не потрібно. Кожному ветерану війни за місцем проживання вручені бланки-вкладок до посвідчень та пам'ятки щодо користування пільгами.
     До відома.
     1 січня 2013 року 1420 учасників бойових дій та 1344 інвалідів війни ІІ-ІІІ груп періоду Великої Вітчизняної війни, котрим виповнилося 85 років, які набули право на пільги як інваліди війни І групи. З 11 червня поточного року 34 учасник бойових дій та інвалід ІІ-ІІІ груп війни з імперіалістичною Японією віднесені до інвалідів війни І групи.

   

     11 липня на базі Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, яке вів голова комісії Анатолій Олійник.
     До початку пленарного засідання депутати оглянули матеріальну базу будинку - інтернату, спілкувалися з його підопічними та працівниками.
     Вишняківський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, який знаходиться у с. Вишняки Хорольського району, функціонує з 1932 року. Середній вік підопічних - 67 років. Станом на сьогодні у будинку-інтернаті перебуває 172 підопічних, які проживають в основному в одно - і двомісних кімнатах.
     Головним завданням будинку-інтернату є створення поліпшених, сучасних, адаптованих до домашніх умов проживання ветеранів та інвалідів. Надзвичайно важливим напрямком роботи щодо соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці та інвалідів є їх реабілітація.
     В комплекс лікувальних заходів додатково до медикаментозної залучаються фітотерапія, масаж, фізіотерапевтичні процедури. Усім інвалідам розроблені індивідуальні програми реабілітації. Створено належні умови для проведення медико-соціальної реабілітації інвалідів, що сприяє подовженню тривалості життя та активного довголіття підопічних.
     Фінансування будинку-інтернату здійснюється з обласного бюджету. На 2013 рік затверджено по загальному фонду - 4744,7 тис. грн., використано-2365,1 , по пенсійних затверджено - 1370 тис. грн., використано - 806,1 тис. грн. Витрати на харчування з початку року склали 23 грн. 92 коп. на 1 ліжкодень, на медикаменти - 1 грн.30 коп.
     Для забезпечення функціонування інтернатної установи проводяться капітальні та поточні ремонти житлових та господарських приміщень. У 2013 році на капітальний ремонт виділено кошти спецфонду в сумі 111 тис. грн. на реконструкцію котельні, в сумі 360 тис. грн. - на заміну вікон в корпусі № 1.
     За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на території будинку-інтернату були встановлені сонячні радіатори для підігріву води, використання яких дозволило значно скоротити споживання енергетичних ресурсів.
     В будинку-інтернаті проводиться робота щодо залучення спонсорських коштів. За перше півріччя 2013 року спонсорської та благодійної допомоги надійшло на суму 8,4 тис. грн. Це м'який інвентар, продукти харчування, грошова допомога, корми для худоби.
     У користуванні підсобного господарства Вишняківського будинку-інтернату знаходиться 40,65 га сільськогосподарських угідь, з них 30,59 га орної землі, з якої на 23,82 га укладено договір на проведення агротехнічних заходів. Станом на 01.07.2013 року поголів'я налічує 40 голів ВРХ, з них 9 корів та 69 голів свиней.
     За 2012 рік забезпеченість продукцією власного виробництва , а саме м'ясом склала 86 %, молоком - 120 %, сало, жир- 71%. За 6 місяців поточного року забезпеченість м'ясом склала 37% , молоком – 82%, сало, жир – 30%.
     Потому відбулося пленарне засідання, в ході якого було заслухано звіт директора Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Володимира Переятенця, звіт директора Зіньківського дитячого будинку-інтернату Олексія Синяговського. Цю інформацію комісія взяла до відома та рекомендувала з цими керівниками продовжити термін дії трудових контрактів .
     У ході засідання директор департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко поінформувала депутатів про основні напрями діяльності будинків-інтернатів системи соціального захисту населення на 2013 – 2014 роки та основні проблеми, які потребують розв'язання. Серед основних проблем Людмила Корнієнко виділила наступні: обмежені обсяги фінансування; зношеність обладнання харчоблоків, пралень, медичних кабінетів; незадовільний технічний стан будівель та споруд; застаріла матеріально – технічна база підсобних господарств; значні обсяги видатків на енергоносії.
     Проблемним питанням системи соціального захисту населення насамперед є низький норматив бюджетної забезпеченості на одного підопічного у формулі розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами. Внаслідок цього недостатнє забезпечення фінансування у будинках інтернатах для престарілих та інвалідів, дитячих будинках-інтернатах.
     З огляду на це комісія рекомендувала профільному управлінню розробити пропозиції щодо зміни тарифної політики утримання будинків –інтернатів, розробити до наступної сесії обласної ради обласну програму підтримки підсобних господарств будинків –інтернатів та програму по зміцненню матеріально-технічної бази будинків –інтернатів системи соціального захисту населення.

   

     На початку липня в ході робочої поїздки Полтавщину відвідав радник Президента України Володимир Зубанов.
     Радник Президента ознайомився з роботою Центру реабілітації дітей-інвалідів міста Кременчука та поділився враженнями з журналістами ОКІА «Новини Полтавщини» в ході прес-конференції.
     «Я побував у Центрі реабілітації для дітей-інвалів міста Кременчука. Так вийшло, що 4-ри роки тому я там був. Нині там 200 дітей проходять реабілітацію. Я переконався, що з часом ситуація покращується. З'являється нове обладнання. Комп'ютери підключені до швидкісного інтернету, що допомагає спілкуватися зі світом дітям з фізичними обмеженнями. Фінансується цей заклад з місцевого бюджету. Я пообіцяв, що буду доносити таку думку, що цьому унікальному Центру не тільки на рівні Полтавщини, а й на рівні держави була надана допомога» - зазначив Володимир Зубанов.
   

   

     Фінансування пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
     На 2013 рік на надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу передбачено 9,6 млн. грн.
     8 липня поточного року в область з державного бюджету надійшли кошти на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 1,4 млн. грн.

   

     На даний час в Полтавській області проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 129100 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
     - сім'ї з дітьми – 101028;
     - малозабезпечені сім'ї – 10626;
     - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 13939;
     - тимчасову допомогу на дітей – 3507.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 липня 2013 року.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 77 511,1 тис. грн.
     Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

   

     5 липня 2013 року під головуванням Міністра соціальної політики України Н.Ю Королевської в селекторному режимі проведено засідання Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участі керівників центральних органів виконавчої влади.
     Від області у роботі Комісії взяли участь заступник голови облдержадміністрації, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, галузевих департаментів облдержадміністрації, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Полтавської експедиції по геофізичним дослідженням у свердловинах ДГП "Укргеофізика", Східно-Української геофізичної розвідувальної експедиції ДГП "Укргеофізика" та ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України
     На засіданні Комісії розглянуто питання стану виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати станом на 1 липня 2013 року та шляхи вирішення питання погашення зарплатних боргів на підприємствах державної форми власності. Олександр Коваль запропонував включити до проекту рішення Комісії пропозиції, які сприятимуть прискоренню погашення зарплатних боргів на найбільш проблемних підприємствах державної форми власності області, реалізація яких потребує вирішення на державному рівні:
      Полтавської експедиції по геофізичним дослідженням у свердловинах ДГП "Укргеофізика",
      Східно-Української геофізичної розвідувальної експедиції ДГП "Укргеофізика",
      ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України,
      ДП "Лохвицький спиртовий комбінат".

   

     5 липня 2013 року за участю першого заступником директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк проведено засідання Ради директорів територіальних центрів соціального обслуговування(надання соціальних послуг) де розглянуто питання запровадження інноваційних соціальних послуг та дотримання вимог чинного законодавства в діяльності терцентрів.

  За результатами засідання підготовлено методичні рекомендації та направлені директорам територіальних центрів.
   


   

     4 липня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати та представлення департаментами та управліннями облдержадміністрації визначених конкретних шляхів і джерел погашення зарплатних боргів на підприємствах області".
     У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області.
     В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.07.2013 (за оперативними даними).
     Були заслухані звіти керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
     Також обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють повне погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах до кінця 2013 року, та визначалися шляхи їх вирішення.
     На нараді розглядалося питання дотримання підприємствами графіків погашення зарплатних боргів. Було зазначено, що завдання Уряду щодо повного погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності до 01.07.2013 не виконано. Це стосується виробничого управління житлово-комунального господарства Зіньківської міської ради з сумою боргу 252,9 тис.грн.
     За результатами наради були прийняті рішення та дані доручення щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

   

  04 липня 2013 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,1 млн. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання: виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток; компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей; компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування; компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення; обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року.

  Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.

  Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.


   

  4 липня 2013 року в область надійшли кошти на одноразову виплату жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", інвалідам і непрацюючим малозабезпеченим особам у сумі 29,7 тис. грн.

  Крім того, надійшли кошти у сумі 5,4 тис. грн на виплату довічних державних стипендій громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні та особам, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність.


   

  3 липня 2013 року в місті Полтаві між Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та головами громадських організацій чорнобильців та ветеранів війни підписано Протоколи про співпрацю з питань оздоровлення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та ветеранів війни.

  Протоколи підписані головами обласних чорнобильських об'єднань «Союз Чорнобиль», «Фонд інвалідів Чорнобиля», «Діти Чорнобиля» та головою Полтавської обласної організації ветеранів, Полтавської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, Полтавської обласної організації інвалідів війни та збройних сил України.

  Дана практика застосовується не вперше, аналогічні Протоколи підписувались і в 2012, і в попередніх роках. Це забезпечує тісну співпрацю, прозорість, правомірність розподілу путівок, посилення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед пільгових категорій громадян.

  На оздоровлення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в 2013 році Полтавській області Міністерством соціальної політики України передбачено надати 1304 санаторно-курортні путівки, що складає 54 % від загальної потреби та на 15 % більше в порівнянні з 2012 роком.

  Для оздоровлення дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС Міністерством передбачено надати 153 санаторно-курортних путівки, що становить 32% від загальної потреби. Вирішується питання щодо оздоровлення в поточному році біля 70% дітей-чорнобильців через мережу лікувальних закладів області, відділ освіти, Фонд соціального страхування, відділ сім'ї та молоді облдержадміністрації.

  Для оздоровлення ветеранів війни та інвалідів з Мінсоцполітики з початку року надійшло 643 путівки. За рахунок субвенції з Державного бюджету за 1 півріччя оздоровлено 134 ветерани війни. У 2013 році на закупівлю санаторно-курортних путівок за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам буде спрямовано 2,1 млн. грн.

  Закупівля путівок проводиться у санаторії: "Псьол", "МЦ Нові Санжари", "Сосновий бір", "Миргород".


   

  За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.

  На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.

  1 липня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 877,1 млн. грн.


   

  За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.

  На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.

  27 червня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 877,1 млн. грн.


   

  Нещодавно відкрито приміщення відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Лубен Полтавської області.

  Понад два роки в «Університеті третього віку» на різних факультетах навчаються студенти пенсійного віку, які відвідують заняття за інтересами.

  Постало питання щодо розширення мережі факультетів, адже бажаючих навчатися з кожним роком більше, тому за кошти місцевого бюджету в сумі понад 370тисяч гривень відремонтовано кімнату комп'ютерного класу та обладнано комп'ютерною технікою, облаштовані навчальні кімнати, кімнату для заняття хореографією.

  Питання доступності до приміщення для людей з обмеженими фізичними можливостями вирішено завдяки облаштованому пандусу.