Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   30 липня 2014 року в облдержадміністрації першим заступником голови облдержадміністрації Пруглом О.Є. проведено засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   В ході засідання заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г. надала детальну інформацію про стан погашення зарплатних боргів та виплату поточної заробітної плати за червень 2014 року на підприємствах області станом на 29.07.2014 (за оперативними даними).
   Залишається складною ситуація з виплатою заробітної плати на економічно активних підприємствах:
   -ДП "Полтавський облавтодор" та його філії;
   -ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка";
   -ТОВ "Гадячсир";
   -ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів";
   -ПАТ "Галещинський машинобудівний завод сільськогосподарських машин та обладнання";
   -ТОВ "Яромир-агро";
   -ЗАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд".
    Однією з основних причин наявності зарплатних боргів є дебіторська заборгованість
    Значна сума зарплатних боргів зосереджена на підприємствах-банкрутах - 13 млн.грн., що складає 55% до загальнообласної заборгованості.
    Про стан та перспективи погашення зарплатних боргів, заходи які вживаються для вирішення проблеми звітувалися керівники підприємств: ДП "ВО "Знамя", ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" та голова ліквідаційної комісії ДП "Лубнигеодезія". Протокольними дорученнями стосовно зазначених підприємств рекомендовано активізувати вирішення проблемних питань щодо сталої роботи підприємств та погашення зарплатних боргів на рівні центральних органів виконавчої влади.
   В обговоренні проблем, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів, у визначенні шляхів та перспектив погашення заборгованості взяли участь представники галузевих департаментів облдержадміністрації, Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.


 

   24 липня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко зустрілась з членами сім'ї загиблого військовослужбовця міста Кобеляки Сітяєва Юрія Миколайовича. В ході зустрічі надано детальні роз'яснення щодо встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та повідомила про виплату виділеної матеріальної допомоги з обласного бюджету.

 

   Станом на 23.07.2014 року до Полтавської області прибуло 1115 сімей з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, з них 884 сімей з дітьми, та 514 окремих громадян. Всього – 4003 особи, в тому числі 1457 дітей.
    За сім'ями з дітьми встановлено соціальний супровід.
    З метою соціальної підтримки сімей, які приїхали з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, органами праці та соціального захисту населення постійно проводиться робота щодо продовження надання та визначення права на нові види державних соціальних гарантій за місцем тимчасового перебування вказаних громадян.
    Право на отримання державних допомог мають 208 сімей з дітьми.
    В липні поточного року всі сім'ї отримають соціальні виплати згідно вимог чинного законодавства.
   В області функціонує цілодобова безкоштовна телефонна лінія: 0800502230 за якою допоможуть отримати інформацію з усіх питань, що хвилюють на даний час сім'ї, які прибули з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, зокрема з питань розселення, медичного обслуговування, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, надання державних соціальних гарантій, пенсій, а також щодо працевлаштування.
   Крім того, функціонує обласна безкоштовна гаряча лінія з питань надання державних соціальних допомог: 0800500620.
   Для вирішення питань призначення за місцем фактичного перебування всіх передбачених чинним законодавством України соціальних виплат, допомог та компенсацій особам, які переїхали з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей необхідно звернутися в зручний час до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем тимчасового перебування.
   Основні документи, які необхідно мати при собі:
   - паспорт;
   - посвідчення отримувача допомоги (при наявності);
   - довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.
    Спеціалістами рай(міськ) управлінь праці та соціального захисту населення буде надана всебічна допомога у вирішенні питання призначення державних соціальних гарантій за місцем фактичного перебування, а також при необхідності вирішено питання надання соціальних послуг.

 

   23 липня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко зустрілась з членами сім'ї загиблого військовослужбовця міста Кременчука Андрусенка Дмитра Олександровича. В ході зустрічі надано детальні роз'яснення щодо встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та повідомила про виплату виділеної матеріальної допомоги з обласного бюджету

 

   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за липень 2014 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 142074 одержувачів зазначених видів виплат:
   - сім'ї з дітьми – 108 649;
   - малозабезпечені сім'ї – 14 935;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 896
   - тимчасову допомогу на дітей – 3 594.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 96, 6млн.грн.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2014 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 та 21 липня 2014 року.
   Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

   23.07.2014 року під головуванням заступника директора Департаменту – начальника управління праці Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г. відбулося засідання робочої групи з розгляду звернення члена релігійної громади м. Полтави про направлення на альтернативну (невійськову) службу.
   У засіданні робочої групи взяли участь представники громадської Ради при облдержадміністрації, Полтавської Християнської релігійної громади повного Євангелія, Полтавського обласного військового комісаріату, Полтавського обласного центру зайнятості, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
   У ході засідання обговорено питання визначення місць проходження альтернативної (невійськової)служби.
 

 

   22 липня 2014 року в Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в рамках Угоди про спільну діяльність відбулася робоча зустріч заступника директора Департаменту Новосад Л.Г. з заступником начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області Атаманюк О.А.
   В ході зустрічі обговорювалися проблемні питання, що стримують погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області, шляхи їх вирішення, визначалися спільні дії місцевих органів виконавчої влади та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

 

   22 липня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко зустрілась з мешканцями міста Кременчука по питанню внесених змін Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який набрав чинності 19 квітня 2014 року до Закону України «Про державну допомогу сім΄ям з дітьми» та прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 №208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».
   Внесеними змінами з 1 липня 2014 року передбачено:
   Встановлення фіксованого розміру допомоги при народженні в сумі 41280 грн. незалежно від числа народжених дітей в сім'ї.
   Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у сумі 860 гривень.
   Розмір допомоги при народженні першої дитини збільшено на 10320 грн. по відношенню до розміру допомоги, яка призначалась на першу дитину до 30.06.2014 (30960 грн.), та продовжено термін виплати допомоги при народженні першої дитини до 36 місяців (раніше допомога на першу дитину виплачувалась 24 місяці).
   Виплата допомоги при народженні дитини проводиться незалежно від факту роботи.
   Допомога при народженні дитини на дітей, які народились до 30 червня 2014 року буде подовжувати виплачуватися в розмірі передбаченому діючим законодавством на момент народження дитини.
   З 01.07.2014 року передбачено об'єднання допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги - допомогу при народженні дитини.
   Важливою законодавчою нормою є те, що особам, яким призначена допомога при народженні першої дитини (народженої до 30.06.2014 року), що виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців буде призначатися допомога до досягненню дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн.
   При цьому збережено право осіб на зарахування їм до трудового стажу періоду догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
   Впроваджено порядок зарахування до трудового стажу періоду догляду за дитиною до 3-х років, тобто здійснення відрахувань до Пенсійного фонду України за отримувачів допомоги при народженні дитини. (За кожну дитину зараховується 3 роки).
   В ході робочої поїздки зупинилась на заходах, які будуть вжиті в області по виконанню соціальної програми щодо підтримки сімей з дітьми.
 

 

   Компенсація – визначається, як різниця між розміром плати за послуги газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води (у межах норм споживання з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім'я сплачувала до зміни цін і тарифів на відповідні послуги.
   Призначається сім'ям, середньомісячний дохід яких за попередні шість місяців не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім'ї - сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім'ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.
   Приклад: сім'я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга - від 6 до 18 років). Заробітна плата чоловіка та його дружини складає 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім'ї становить 4764 грн. (1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім'ї менший за прожитковий мінімум для сім'ї, має право на компенсацію.
   У разі відсутності доходу в працездатних осіб, до розрахунку приймається дохід на рівні прожиткового мінімуму (1218 грн.)
   Для отримання компенсації необхідно звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації та надати:
   - заяву,
   - довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб,
   - довідки про доходи членів сім'ї, крім пенсій і соціальної допомоги.
   Дані про розміри плати за комунальні послуги надаватимуться підприємствами, що надають відповідні послуги
   Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року. За бажанням заявника може бути призначена з травня 2014 року (у разі звернення до 30.09.2014 року). Для одержання компенсації сім'я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку - надання компенсації припиняється.

 

    Про порядок виплати державних соціальних допомог
    За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам органами праці та соціального захисту населення проводиться виплата державних соціальних допомог, зокрема:
   - сім'ям з дітьми;
   - малозабезпеченим сім'ям;
   - інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.
   Через органи праці та соціального захисту населення зазначені види державної допомоги в області отримує майже 140 тис. сімей.
   На 2014 рік з державного бюджету на виплату зазначених видів державних допомог передбачено 1261,7 млн. грн. У поточному році використано 634,3 млн. грн. Ліміт коштів до кінця року – 627,4 млн. грн., що достатньо для стабільної щомісячної виплати державних допомог.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256.
    Згідно вищезазначеного Порядку Державна казначейська служба перераховує до 10 числа поточного місяця субвенцію на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям.
    Органи Державного казначейства протягом операційного дня з часу отримання відповідних платіжних доручень направляють кошти субвенцій на рахунки місцевих бюджетів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби.
    Отримані місцевими бюджетами суми субвенцій перераховуються протягом одного операційного дня на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби, для здійснення відповідних видатків. Головні розпорядники коштів здійснюють у 5-ти денний строк виплату допомоги отримувачам через банківські установи та поштові відділення.
    Таким чином, на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям до регіонів кошти надходять у вигляді субвенції з державного бюджету. Перерахування зазначених коштів на рахунки банківських установ та поштові відділення для виплати одержувачам здійснюється після надходження відповідної субвенції.
    У зв'язку з тим, що згідно законодавства не передбачено конкретної дати виплати для кожного отримувача допомоги, виплата проводиться щомісяця шляхом зарахування коштів на банківські рахунки або через відділення зв'язку.
    З будь-яких питань щодо надання державних соціальних гарантій радимо звертатися на безкоштовну обласну телефонну «гарячу лінію» 0800500620.

 

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за червень 2014 року в повному обсязі за напрямками використання:
   - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12151 одержувачам на загальну суму 2 402,1 тис. грн.;
   - компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1998 одержувачам на загальну суму 117,2 тис. грн..
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Так, 09 липня 2014 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,3 млн. грн. на виплату допомог та компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:
 • виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
 • компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
 • компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
 • компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат.

 •  

     09.07.2014 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
     В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласних громадських об'єднань "Фонд інвалідів Чорнобиля" та "Союз Чорнобиль".
     Розглянуто 9 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
     За результатами розгляду прийнято рішення підготувати 9 довідок про заробітну плату за період роботи в зоні відчуження.
     За період роботи обласної комісії розглянуто 115 пакетів документів та видано 58 довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

   

     Станом на 08.07.2014 року до Полтавської області прибула 741 сім'я з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, з них 592 сім'ї з дітьми, та 376 окремих громадян. Всього – 2666 осіб, в тому числі 937 дітей.
     З метою соціальної підтримки сімей, які приїхали з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, органами праці та соціального захисту населення постійно проводиться робота щодо продовження надання та визначення права на нові види державних соціальних гарантій за місцем тимчасового перебування вказаних громадян.
     В області функціонує цілодобова безкоштовна телефонна лінія: 0800502230 за якою допоможуть отримати інформацію з усіх питань, що хвилюють на даний час сім'ї, які прибули з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, зокрема з питань розселення, медичного обслуговування, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, надання державних соціальних гарантій, пенсій, а також щодо працевлаштування.
     Крім того, функціонує обласна безкоштовна гаряча лінія з питань надання державних соціальних допомог: 0800500620.
     З метою соціального захисту громадян Урядом 25 червня поточного року схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», якою, зокрема, врегульовано питання щодо реєстрації місця проживання дитини та призначення допомоги при народженні дитини батьками, які тимчасово переселилися з окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
     Для призначення допомоги при народженні дитини до органів соціального захисту населення подається лише заява, паспорт заявника, свідоцтво про народження дитини та копія даного свідоцтва.
     Реєстрація місця проживання дитини проводиться органом соціального захисту на підставі даних, наданих батьками щодо місця реєстрації дитини, квитанції про сплату мита або документу про звільнення від його сплати.
     У разі неможливості зареєструвати дитину, зокрема батьками, які тимчасово переселилися з окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім'ї.
     Тобто, батьки звертаються за новим місцем проживання до органів соціального захисту, які після проведення обстеження їх житлових умов приймають рішення щодо призначення допомоги при народженні дитини.

   

     4 липня 20014 року в Оржицькому районі відбулося виїзне спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, на якому розглянуто питання про надання хоспісної допомоги в Оржицькому районі.
     Учасники засідання відвідали будинок ветеранів у с. Круподеренці, стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у с. Козаче, гуртожиток для людей похилого віку у с. Селецьке та ознайомилися з їхньою роботою.
     У Круподеренцях та Селецькому заклади фінансуються за рахунок місцевих агропідприємств – СТОВ «Агрофірма «Дружба» та СТОВ «Селецька», а також частини пенсій проживаючих (відповідно 70 і 75 відсотків). Стаціонарне відділення у Козачому – за рахунок районного бюджету та частини пенсій.
     Поряд із Круподеринським будинком ветеранів розташована дільнична лікарня, що значною мірою сприяє якісному лікуванню підопічних.
     Депутати спілкувалися з працівниками соціальних закладів та проживаючими, цікавилися умовами побуту, харчуванням, медичним обслуговуванням підопічних.
     У ході засідання також було розглянуто питання про відновлення роботи Глобинського будинку ветеранів. Комісії визнали за доцільне рекомендувати Глобинській районній та міській раді відновити роботу цього соціального закладу.
     Цього дня учасники виїзного засідання оглянули пам'ятку садово-паркового мистецтва - дендропарк у с. Заріг, на відновлення якого обласною радою були виділені та освоєні кошти з обласного бюджету.
   

   

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за липень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 142074 одержувачів зазначених видів виплат:
 • - сім'ї з дітьми – 108 649;
 • - малозабезпечені сім'ї – 14 935;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 896
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 594.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 83,1 млн.грн.
     7 липня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за липень 2014 року.
     Всього в області функціонує 158 прийомних сім'ї та 36 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 467 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у липні 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,55 млн. грн..
     07.07.2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   

     Про гігієнічну оцінку умов праці на робочих місцях при проведенні атестації за умовами праці
     Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 8.04.2014 року № 248 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» затверджена нова Гігієнічна класифікація праці. Відповідно до пункту 2 зазначеного наказу на території України не застосовується Гігієнічна класифікація праці від 12.08.86 р. № 4137-86.
     Проте, відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 13.06.14 №222/13/116-14, до розроблення критеріїв та показників, за якими будуть встановлюватись пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, гігієнічна оцінка умов праці при проведенні атестації робочих місць за умовами праці має здійснюватись за Гігієнічною класифікацією праці, затвердженою заступником Головного санітарного лікаря СРСР від 12.08.86 № 4137-86.