Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Середня заробітна плата одного штатного працівника області за червень 2015 року склала 3860 грн. (по Україні – 4299 грн.).
   Залишається значною диференціація рівня заробітної плати працівників у галузевому розрізі.
   За видами економічної діяльності найвищі розміри заробітної плати у червні 2015 року спостерігались у працівників фінансової та страхової діяльності – 5073 грн. (по Україні – 8659 грн.), промисловості – 4794 грн. (по Україні – 4801 грн.), будівництва – 4737 грн. (по Україні – 3584 грн.), що в 1,3–1,2 раза перевищують середній рівень в економіці області (3860 грн.).
   Значно нижчим був розмір заробітної плати у працівників сфери тимчасового розміщування й організації харчування – 2086 грн. (по Україні – 2793 грн.), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – 2292 грн. (по Україні – 4160 грн.), адміністративного та допоміжного обслуговування – 2401 грн. (по Україні – 3146 грн.), який не перевищував 54–62,2% від середнього по області (3860 грн.).
   У бюджетній сфері найбільший показник середньої заробітної плати у червні 2015 року спостерігався в галузі освіти і становив 3356 грн. (по Україні – 3645 грн.). У галузі охорони здоров'я та надання соціальної допомоги цей показник становив 2712 грн. (по Україні – 2824 грн.).

 

   Порядок призначення адресної допомоги визначено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505, якою затверджено «Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».
   Грошова допомога надається з дня звернення за її призначенням та виплачується не більше, ніж шість місяців у таких розмірах на одну особу(члена сім'ї):
   - для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) – 884 гривні;
   - для інвалідів – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні розмір становить 949 гривень);
   - для працездатних осіб – 442 гривні.
   Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сімї та не може перевищувати 2400 гривень.
   Останні зміни, що внесені до зазначеного Порядку постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2015 року № 427, набули чинності 10 липня поточного року. Цими змінами публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» визначено уповноваженим банком, який відкриває та обслуговує поточні рахунки, на які зараховується грошова допомога, а також який приймає документи, необхідні для призначення грошової допомоги.
   Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім'ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім'ї до відділення публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» для відкриття поточного рахунка, пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та подає на адресу органу соціального захисту населення відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи «Ощадбанку»). У заяві зазначаються відомості про всіх членів сім'ї для визначення права на призначення допомоги та встановлення розміру допомоги. Відомості стосуються, зокрема, паспортних даних, реєстраційного номеру облікової картки платника податків, власності на житло, транспортні засоби, депозитні банківські рахунки. Особи працездатного віку повідомляють про місце роботи та з якого часу там працюють.
   До заяви про виплату грошової допомоги додаються такі документи: довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, з відміткою Державної міграційної служби на зворотному боці про реєстрацію місця проживання, згода на обробку персональних даних та за потреби копія свідоцтва про одруження, копія свідоцтва про народження, письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї, а також письмовий дозвіл на розкриття уповноваженим банком інформації, що містить банківську таємницю, щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім'ї в установі банку.
   Банк відкриває уповноваженому представнику сім'ї поточний рахунок та не пізніше трьох робочих днів надсилає його заяву разом з документами органу соціального захисту населення. За відсутності всіх необхідних документів орган соціального захисту населення надсилає уповноваженому представнику сім'ї повідомлення про перелік документів, які необхідно подати додатково.
   Виплата грошової допомоги припиняється у разі надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім'ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють (пункт 12 Порядку).
   Підрозділи з питань соціального захисту населення мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання (пункт 10 Порядку).

 

   30 липня 2015 року відбулось виїзне засідання колегії Полтавської облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання щодо організації роботи в області щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї».
   В засіданні колегії участь взяла директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко та в ході виступу зазначила: на сьогоднішній день програмою житлових субсидій вже охоплено 137 тис. сімей, що складає більше 22,7 % від загальної кількості сімей області, фактично розмір субсидії визначений 124,2 тис. сімей, тобто
    90 % від звернень. В області пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користується 175,2 тис. сімей пільговиків. З них 9,2 тис. мають статус, який дає право на користування пільгами без урахування сукупного доходу (інваліди війни, учасники бойових дій, ветерани військової служби, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії). По вказаним категоріям пільговиків ніяких змін не буде.
   По іншим 166 тис. сімей проводиться робота по визначенню їх права на отримання пільг.

 

   На базі Кротівського психоневрологічного будинку – інтернату проведено зустріч спортивних команд Пирятинського та Кротівського будинків – інтернатів. Змагання проводились з футболу, шашок, шахів та тенісу. Учасники змагань нагороджені подарунками та грамотами.
 

 

   27 липня 2015 року відбулась оперативно-розпорядча нарада голови облдержадміністрації в ході якої заслухано питання стану запровадження адресного підхіду щодо надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв'язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу та спрощеного порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
   За інформацією директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в області пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користується 175,2 тис. сімей пільговиків.
   З них 9,2 тис. мають статус, який дає право на користування пільгами без урахування сукупного доходу (інваліди війни, учасники бойових дій, ветерани військової служби, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії). По вказаним категоріям пільговиків ніяких змін не буде.
   Завдяки підготовчій роботі, яка була проведена у Департаменті та відповідно територіальних управліннях, станом на 27 липня автоматично визначено право 109 тис. сімей пільговиків. Вказана робота проведена без звернень громадян.
   Списки таких сімей сформовано та 24 липня передано підприємствам-надавачам послуг для надання пільг протягом шестимісячного терміну, починаючи з 1 липня 2015 року.
   По 57 тис. пільговиків продовжується робота по визначенню їх права на отримання пільг.
   Сім'ям, яким з 1 липня не продовжено надання пільг проводиться робота щодо визначення права на субсидію. Робота в даному напрямку триває.

 

   23-24 липня 2015 року на базі Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації за сприянням Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади , органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено тематичний короткостроковий семінар на тему «Пріоритети державної політики у сфері запобігання та протидії корупції. Детінізація доходів та відносин у сфері зайнятості населення».
   Участь у семінарі взяли державні службовці Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.
 

 

   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за липень 2015 року. На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 152764 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 111 428; - малозабезпечені сім'ї – 19 928; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 807; - тимчасова допомога на дітей – 3876; - допомога по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу – 1725.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 108,02 млн. грн..
   6,20,22 липня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводитися установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

   22 липня 2015 року відбулась селекторна нарада Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої поставлені чіткі завдання до виконання щодо призначення пільг та субсидій населення області відповідно до законодавства, санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

 

   21 липня 2015 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   В ході наради розглянуто питання щодо санаторно-курортного оздоровлення учасників бойових дій, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, призначення субсидій населенню області.
   В ході наради дано відповідні доручення до виконання.

 

   Продовжується робота міськими та районними управліннями соціального захисту населення області щодо забезпечення санаторно - курортними путівками громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
   Путівками забезпечуються особи, зазначених категорій, які подали до управління соціального захисту населення за місцем проживання заяву на санаторно – курортне лікування та медичну довідку форми 70/о, яка видається пільговим категоріям громадян, що потребують санаторно-курортного лікування, з зазначенням профілю лікування та рекомендованих санаторних закладів.
   Станом на 20.07.2015 року управліннями соціального захисту укладено угоди на придбання 655 санаторно-курортних путівок (86,6 % від потреби). Оздоровлення триває.

 

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по червень 2015 року в повному обсязі.
   16 липня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 7870 сім'ям за липень 2015 року на суму 10,6 млн. грн..
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротші терміни через установи уповноважених банків.

 
НОВЕ У ПОРЯДКУ НАДАННЯ СУБСИДІЇ

   Кабінетом Міністрів України 26 червня 2015 року прийнято постанову за № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій», яка набрала чинності 11 липня 2015 року.
   Внесеними змінами передбачено спрощення механізму подальшого надання житлових субсидій:
   - змінено форму декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії: відтепер у новій формі декларації не вказуються дані про розмір отриманих доходів. Зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримують дохід;
   - визначено додаткові види доходів, які не включаються до сукупного доходу сім'ї при призначенні субсидії: винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога;
   - врегульовано питання надання субсидій фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних (1218 грн.). Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.
   - змінено порядок врахування сукупного доходу за бажанням громадянина: передбачено можливість призначати субсидію на основі вказаних заявником доходів за вибором (за попередній календарний рік або за попередні три місяці). У разі звернення за призначенням субсидії на підставі доходів за три попередні місяці, необхідно додатково надати до управління праці та соціального захисту населення довідки про доходи за цей період (крім довідок про розмір пенсії та державних соціальних допомог);
   - змінено порядок призначення субсидії з урахуванням зареєстрованих осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні: питання щодо призначення субсидії на фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщені осіб (тобто якщо один або декілька членів сім'ї зареєстровані, але фактично не проживають), виноситься на розгляд комісії незалежно від факту наявності засобів обліку на послуги з газо-, електро та водопостачання;
   - відмінено штрафні санкції за допущені громадянами помилки: до набрання чинності постанови сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями поверталася ним у подвійному розмірі.
   Важливо! Субсидія призначається на 12 місяців, окремо на неопалювальний та опалювальний періоди.
   У разі, якщо на неопалювальний період згідно проведених розрахунків субсидія призначена у «нульовому» розмірі, право на її отримання в опалювальний період буде перевірено управліннями соціального захисту населення автоматично з початку опалювального періоду. Звертатися до управлінь соціального захисту населення додатково не потрібно.

 

   16 липня 2015 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби обласної державної адміністрації під головуванням голови комісії у справах альтернативної (невійськової) служби обласної державної адміністрації, заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла. На засіданні розглядалися питання:
   1. Про направлення на альтернативну (невійськову) службу громадян, які мають релігійні переконання.
   Питання розглянуто та прийняті відповідні рішення

 

   15 липня 2015 року з робочим візитом на Полтавщині перебував заступник Міністра соціальної політики України Ярошенко Валерій Станіславович.
   В ході візиту заступник Міністра ознайомився з роботою санаторію «Слава», що у м. Миргороді, де зустрівся  з учасниками бойових дій та інвалідами війни, які, наразі, відпочивають та відновлюють здоров'я.
    Відвідав Миргородське міське управління праці та соціального захисту населення  щодо проведеної роботи з надання пільг та субсидій.
   Питання соціального захисту населення міста обговорено із міським головою Миргорода Соломахою С.П. та директором Миргородського міського центру зайнятості.
    Під час зустрічі з директором Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко ознайомився  із станом надання пільг та субсидій населенню області.
    Програмою житлових субсидій в області охоплено більше 132 тис. сімей, що складає 22 відсотки від усіх сімей в регіоні.
   На даний час вже перевірено право на субсидію 115 тис. сімей (88 відсотків від звернень), що становить один з найкращих показників по Україні. Робота з прийому документів на призначення субсидії за спрощеним порядком та призначення житлових субсидій триває.
 

 

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за червень 2015 року в повному обсязі:
   - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 11997 одержувачами на загальну суму 2424,3 тис. грн..
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   З метою реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389, якою затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, територіальними управліннями праці та соціального захисту населення проводиться відповідна робота щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім'ї.
   По сім'ях, в яких пільговики та члени їх сімей, які користуються пільгами, є непрацюючими пенсіонерами, управліннями праці та соціального захисту населення проводиться автоматизований розрахунок доходів сім'ї та визначається право на отримання пільг. Тому зазначеним сім'ям пільговиків звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення не потрібно.
   Інші сім'ї пільговиків, тобто ті, в яких пільговик або члени його сім'ї, які користуються пільгами, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, запрошуються районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення з метою заповнення Декларації про доходи сім'ї пільговика. До Декларації додаються довідки про доходи пільговика та членів його сім'ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.
   Згідно змін, внесених до Порядку постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 446, термін звернення за визначенням права на отримання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї з 01.07.2015 збільшено, а саме, для визначення права на отримання пільг з 01.07.2015 пільговик має право звернутися до органу праці та соціального захисту населення протягом липня - вересня 2015 року.
   Звертаємо увагу пільговиків, що плата за житлово – комунальні послуги за червень 2015 року, яка проводиться у липні 2015 року, сплачується з урахуванням пільги.
   Право на пільги з 01.07.2015 для пільгової категорії громадян визначать територіальні управління праці та соціального захисту населення протягом липня 2015 року.
   В період з 05 по 15 серпня 2015 року пільговикам будуть направлені повідомлення про те, що вони не мають право на отримання пільг та можуть звернутися за житловою субсидією.
   При цьому кожна сім'я, яка не матиме права на отримання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї з 01.07.2015 року буде взята на контроль та перевірено її право на отримання житлової субсидії.

 

   13 липня 2015 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої розглянуто питання надання пільг та субсидій населенню області, санаторно-курортного лікування чорнобильців та учасників АТО, роботі зі зверненнями громадян в Департаменті.
   Звернуто увагу на більш конструктивну роботу з громадськістю, на питання дерегуляції законодавства в сфері соціального захисту.

 

   9 липня у Полтавській студії відео-конференц-зв'язку представники громадських організацій, Громадської ради при ОДА, Департаменту праці та соціального захисту населення ОДА, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА взяли участь у експертній зустрічі, організованій Секретаріатом КМУ з питання: "Надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї".
   Обговорено питання практичного забезпечення надання пільг з 1 липня 2015 року відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України". Учасники обговорення запропонували представникам Мінсоцполітики України спростити механізми соціального забезпечення, заміни пільг на компенсаторні заходи. Наголошено на питаннях удосконалення чинного законодавства для ветеранів АТО, «чорнобильців» 3-ї категорії.

 

   Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 затверджено Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.
   Органи праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів:
   * інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції;
   * учасників бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.
   Для отримання путівки на санаторно-курортне лікування необхідно:
   * стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;
   * подати наступні документи:
   1. заяву;
   2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
   3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
   4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
    Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):
   – наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
   – довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;
   – рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
   – довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);
   – витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).
   Станом на 01.07.2015 104 особи з числа учасників антитерористичної операції перебуває на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортними путівками у 2015 році, у тому числі:
   12 - інваліди війни;
   92 - учасники бойових дій.

 

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за липень 2015 року.
   Всього в області перебуває на обліку 173 прийомних сімей та 38 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 519 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у липні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн..
   07.07.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

   З квітня 2015 року органи соціального захисту населення проводять роботу щодо забезпечення виконання нового напрямку по соціальному захисту військовослужбовців, а саме виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період". Компенсація здійснюється за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2015 рік.
   Бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.
   Для отримання компенсації підприємства, установи, організації за місцем реєстрації щомісячно, до 15 числа, подають до управлінь праці та соціального захисту населення звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, погоджені районними (міськими) військовими комісаріатами, які здійснювали призов працівників на військову службу.
   У квітні, травні та червні поточного року від підприємств прийнято понад 5,5 тис. звітів.
   У липні поточного року з державного бюджету отримано та направлено підприємствам, установам та організаціям області компенсацію у сумі 7,3 млн.грн. Вцілому за 5 місяців 2015 року державою компенсовано витрат підприємствам області на загальну суму 31,2 млн.грн.

 

   Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області має наміри в поточному році провести роботи по капітальному ремонту приміщення. Пропозиції приймаються до 17 липня 2015 року. За інформацією звертатися за адресою: м. Полтава, вул. Ціолковського, 47, кім. 115, тел. 63-09-26.

 

   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за липень 2015 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 151670 одержувачів зазначених видів виплат:
   - сім'ї з дітьми – 110 640;
   - малозабезпечені сім'ї – 19 707;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 749;
   - тимчасову допомогу на дітей – 3 843
   - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1731
   Для здійснення виплати зазначених допомог за липень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 94,6 млн.грн.
   06 липня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

    6 липня 2015 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої обговорено питання оздоровлення демобілізованих учасників АТО, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, соціального захисту та відповідності об'єктів доступності до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями, стану надання субсидій населенню області.

 

   Станом на 03.07.2015 до органів праці та соціального захисту населення області за призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 131732 сім'ї. Це 22 % від сімей, які мешкають в області. З них вперше звернулося 62699 сімей.
   Районними та міськими управліннями праці та соціального захисту населення області проводиться робота щодо обміну інформації, необхідної для призначення субсидій, в тому числі від організації, які надають житлово-комунальні послуги.
   На даний час проведено призначення субсидій 82 % сімей, які звернулися. Субсидія призначається на 12 місяців та розраховується окремо на неопалювальний та опалювальний періоди.
   Звертаємо увагу, що у разі, якщо за рівнем доходів, сім'я не набула права на субсидію в неопалювальний період (з травня по вересень), розрахунок її розміру з початком опалювального періоду буде проведено автоматично. Вдруге звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення за призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг не потрібно.

 

   Міськими та районними управліннями соціального захисту населення області активно проводиться робота щодо забезпечення санаторно - курортними путівками громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
   За бюджетною програмою 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" області на оплату послуг санаторно-курортного лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виділено 3,3 млн. грн.
   В результаті проведення процедур закупівлі загалом по області станом на 01.07.2015 року управліннями соціального захисту укладено угоди на придбання 539 санаторно-курортних путівок (71,3 % від потреби).

 
Про стан оплати праці штатних працівників області

   Середня заробітна плата одного штатного працівника області за травень 2015 року склала 3741 грн. (по Україні - 4042 грн.).
   Залишається значною диференціація рівня заробітної плати працівників у галузевому розрізі.
   За видами економічної діяльності найвищі розміри заробітної плати у травні 2015 року спостерігались у працівників фінансової та страхової діяльності – 5220 грн. (по Україні - 8077 грн.), промисловості – 4638 грн. (по Україні - 4686 грн.), будівництва – 4571 грн. (по Україні - 3440 грн.), що в 1,4–1,2 раза перевищують середній рівень в економіці області (3741 грн.).
   Значно нижчим був розмір заробітної плати у працівників сфери мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – 2042 грн. (по Україні - 3849 грн.), тимчасового розміщування й організації харчування - 2129 грн. (по Україні - 2787 грн.), адміністративного та допоміжного обслуговування – 2300 грн. (по Україні - 3030 грн.), який не перевищував 55– 62% від середнього по області (3741 грн.).
   У бюджетній сфері найбільший показник середньої заробітної плати у травні 2015 року спостерігався в галузі освіти і становив 2839 грн. (по Україні - 2935 грн.). У галузі охорони здоров'я та надання соціальної допомоги цей показник становив 2607 грн. (по Україні - 2693 грн.).

 

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року №185 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової служби» в області проведена робота для забезпечення своєчасного проведення виплати зазначеної матеріальної допомоги.
   Управліннями праці та соціального захисту населення спільно з рай(міськ)військовими комісаріатами сформовані подання на виплату матеріальної допомоги звільнених з військової строкової служби військовослужбовців, які подали документи.
   Вищевказані подання узагальнені та 12.06.2015 року направлено заявку для фінансування матеріальної допомоги Міністерству соціальної політики України 444 особам на загальну суму 563,7 тис. грн.., проведено нарахування
   Допомоги та виготовлені виплатні документи.
   Станом на 26.06.2015 року в область надійшли кошти в повному обсязі від потреби, проведено зарахування одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби на їх рахунки згідно поданих заяв.

 

   30 червня 2015 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в ході якої обговорено питання надання субсидій населення області, санаторно-курортного оздоровлення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, демобілізованих військовослужбовців із зони АТО.
   В ході наради керівникам відділів Департаменту дано протокольні доручення до виконання.