Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 липня 2016 року о 10.00 відбулось засідання колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якого розглянуто питання щодо забезпечення підопічних стаціонарних установ системи соціального захисту населення технічними засобами реабілітації та створення умов доступності.
   Перед керівниками підвідомчих установ поставлено завдання та взято на моніторинг проведення комплексу робіт по створенню умов доступності для маломобільних груп.

 

   
Соціальна підтримка сімей, в яких виховуються діти-інваліди

   Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинствам та дітям-інвалідам" передбачено надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам віком до 18 років.
   При цьому інвалідам з дитинства або дітям - інвалідам, які втратили одного із батьків та мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", ці виплати призначаються одночасно.
   Розмір державної соціальної допомоги на місяць з 01.05.2016 становить:
   - інвалідам з дитинства І групи (з надбавкою на догляд): підгрупи А – 2322 грн.; підгрупи Б – 1695 грн.;
   - інвалідам з дитинства ІІ, ІІІ групи та дітям-інвалідам (без надбавки на догляд)- 1130 грн.;
   - дітям-інвалідам (з надбавкою на догляд):
    - на дітей - інвалідів підгрупи А: віком до 6 років – 2019 грн.; віком від 6 до 18 років – 2322 грн.
    - на інших дітей-інвалідів: віком до 6 років – 1405 грн.; віком від 6 до 18 років - 1556,5 грн.
   До державної соціальної допомоги встановлюється надбавка на догляд:
   - інвалідам з дитинства І групи: підгрупи А - 75 % (847,50 грн.); підгрупи Б - 50 % (565 грн.) прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
   - одиноким інвалідам з дитинства ІІ і ІІІ груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, - в розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (169,50 грн.);
   - надбавка на догляд за дитиною-інвалідом:
    - підгрупи А – в розмірі 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до 6 років – 1228 грн.; від 6 до 18 р. – 1531 грн.);
    - іншими дітьми-інвалідами - в розмірі 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (до 6 років – 614 грн.; від 6 до 18 р. – 765,50 грн.).
   Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається:
   - одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом;
   - одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами; у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.
   Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
    З метою посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами, Верховної Радою України 17.05.2016 прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами та інвалідами I групи», яким передбачається з 1 січня 2017 року призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику незалежно від факту роботи, навчання, служби. Тобто усі сім'ї, в яких виховуються діти-інваліди підгрупи А, будуть отримувати державну соціальну допомогу з надбавкою на догляд.
    З 1 січня 2017 року призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А буде проведено автоматично по діючим особовим справам, без додаткового звернення до управлінь соціального захисту населення.

 

   18 липня 2016 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої розглянуто питання збору урожаю ранніх зернових підсобними господарствами будинків-інтернатів області, надання соціальних послуг населенню області через територіальні центри соціального обслуговування та охоплення соціальним захистом внутрішньо-переміщених осіб.
   В ході наради дано протокольні доручення до виконання.

 

   13 липня 2016 року о 14.00 відбулась селекторна нарада Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації щодо організації роботи в області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
   За підсумками наради дані відповідні протокольні доручення до виконання.  

 

Встановлення статусу інваліда війни особам, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час участі в АТО
Переглянути Завантажити

 

Встановлення статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни сім'ям загиблих (померлих) учасників АТО
Переглянути Завантажити

 

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за липень 2016 року. Всього в області перебуває на обліку 170 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 536 дітей. Для здійснення виплати зазначеної допомоги у липні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,0 млн. грн.. 07.07.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
    Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за липень 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 147,2 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за липень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 96,9 млн. грн..
   5 липня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04. 03 .2002р. № 256.

 

   
З 1 липня 2016 року в області реалізується пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб

   Постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залученням до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» з 1 липня 2016 року по 31 грудня 2017 року запроваджено у Полтавській області реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.
   Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:
   - членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям;
   - внутрішньо переміщених осіб.
   З метою участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування та подати відповідну заяву.
   Органи соціального захисту населення формують списки осіб, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті.
    Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості.
   Дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

 

   12 травня 2016 року о 9.00 Департаментом соціального захисту населення проведено «круглий стіл» з громадськістю області щодо обговорення питань соціального захист населення.
   Зокрема надано роз'яснення щодо надання населенню житлових субсидій в умовах підвищення цін і тарифів у зв'язку з внесенням змін до порядку надання населенню житлових субсидій, змін в порядку надання пільг з урахуванням доходів сім'ї, питання придбання путівок інвалідам загального захворювання.

 

   Встановлення статусу учасника війни особам, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції


    Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", визначено, що до учасників війни відносяться, зокрема, працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у порядку, встановленому законодавством.
    Підставою для надання статусу учасника війни є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України), а також документи про направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).
    Розгляд питань встановлення статусу учасника війни зазначеній категорії осіб покладено на комісії, утворені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1996 року № 458 "Про комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
    Посвідчення учасника війни видаються органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.


 

   01.07.2016 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Євгеновича Пругла.
   Розглянуто 2 пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року № 886 « Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
   За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках 2-м заявникам.
   Департаментом соціального захисту Полтавської ОДА підготовлено та видано відповідні довідки заявникам.

 

   
ОСНОВНІ ПИТАННЯ НАДАННЯ СУБСИДІЇ

   
КОМУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ СУБСИДІЯ

   Субсидія призначається:
   - одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
   - особам, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
   - індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію. Крім того, у разі реєстрації в установленому порядку місця перебування особи житлова субсидія призначається на загальних умовах, у разі не отримання її за зареєстрованим місцем проживання.
   
ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

    Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж 12 місяців. Розраховується окремо на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
    Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається на календарний рік.
    Після закінчення строку отримання субсидії управління соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).
   
ЗА ЯКИХ УМОВ СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

   Субсидія не призначається, у разі якщо, будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
   
ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

   Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік.
   Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних вищих навчальних закладах і проживають з батьками чи іншими членами родини; призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб(з 01.05.2016-2900 грн.). Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.
   Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та не отримують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.05.2016 – 1450 грн.).
   Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб на відповідний місяць(з 01.05.2016 – 2900 грн.). Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно трьох (з 01.05.2016 – 4350 грн.) і чотирьох (з 01.05.2016 – 5800 грн.) прожиткових мінімумів для працездатних громадян. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності інформацію про які надано ДФС.

 

   
Порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям – щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
   
Як розрахувати розмір допомоги?

   Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з травня 2016 році встановлено у розмірах:
    - для працездатних - осіб 21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.05.2016–304,50 грн.);
   - для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів - 100% прожиткового мінімум для осіб які втратили працездатність (з 01.05.2016 –1130 грн.);
   - для дітей - 85% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з 01.05.2016 становить:
   для дітей віком до 6 років - 1043,80 грн.;
   для дітей віком від 6 до 18 років - 1301,35 грн.;
   для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання) - 1232,50 грн.
   При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20 %.
   Крім того розмір допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250,00 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 500 грн.
   Приклад розрахунку розміру допомоги:
   Сім'я складається з 4-х осіб: двоє дітей віком 4 та 14 років, батько та мати.
   Батько отримує заробітну плату 2000 грн. на місяць, мати перебуває на обліку в центрі зайнятості та отримує допомогу по безробіттю – 860 грн. на місяць.
   Середньомісячний дохід сім'ї – 2860 грн.
   Розрахунок рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім'ї:
   для матері та батька - 304,50 грн. на кожну особу;
   для дитини 4 років – 1043,80 грн. + 10 % = 1148,18 грн.;
   для дитини 14 років – 1301,35 грн. + 10% = 1431,49 грн.;
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім'ї становить: 304,50 + 304,50 + 1148,18 + 1431,49 = 3188,67 грн.
   Розмір допомоги становить:
   3188,67 грн. – 2860 грн. = 328,67 грн. + 250 грн. (підвищення на дитину віком до 13 років) + 500 грн. (підвищення на дитину віком від 13 до 18 років) = 1078,67 грн. на місяць.
   На який термін призначається допомога?
   Призначення і виплату соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснює управліннями праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
   Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям не призначається, у разі коли:
   - працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду, згідно медичного висновку лікарсько-консультативної комісії, не більш ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб які доглядають за інвалідом І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років,
    за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також особами, які досягли 80-річного віку);
   - малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму яка на час звернення перевищує 10- кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;
   - у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратних метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);
   За наявності таких обставин, державна соціальна допомога може бути призначена на підставі рішень районних комісій у разі, якщо: у складі сім'ї є інвалід; у сім'ї виховуються троє та більше дітей до 18 років (у разі навчання за денною формою навчання до 23 років); неможливість отримати будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї, яка звернулася за призначенням допомоги.
    Звертаємо увагу! У разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
    На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.