Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Пілотний проект для малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб

   Міністерство соціальної політики України в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за підтримки Світового банку розпочало пілотний проект з працевлаштування безробітних одержувачів державної соціальної допомоги та внутрішньо переміщених осіб «Рука допомоги».
   Головна мета – вивести малозабезпечені сім'ї та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи. Проект дасть можливість безробітним взяти на себе відповідальність за власну долю і долі своїх сімей. Управління соціального захисту населення і центри зайнятості нададуть їм всебічну адміністративну та юридичну допомогу.
   Для реалізації проекту в області прийнято розпорядження голови облдержадміністрації № 393 від 26.06.2017, яким затверджено склад комісії для вирішення питань реалізації проекту та затверджений перелік пріоритетних видів економічної діяльності у Полтавській області для залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Перелік пріоритетних видів економічної діяльності в області досить широкий, включає 77 позицій, тому бажаючим започаткувати власний бізнес дається широке право вибору сфери підприємницької діяльності.
   Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям та внутрішньо переміщених осіб.
   Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:
   сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;
   надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі — фінансова допомога);
   пропонування участі в громадських роботах.
   З метою участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування та подати відповідну заяву.
   Залучення до реалізації пілотного проекту осіб, які отримують соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям і доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, особами, які досягли 80-річного віку, інвалідами I і II групи внаслідок психічного розладу, які за висновком лікарської комісії медичного закладу потребують постійного стороннього догляду, а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, здійснюється за умови забезпечення установами соціального обслуговування або громадськими чи благодійними організаціями соціальними послугами членів малозабезпеченої сім'ї, які не здатні до самообслуговування та потребують постійної сторонньої допомоги.
   Рішення про відбір учасників та вид участі у пілотному проекті (працевлаштування, участь у громадських роботах чи надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності приймає комісія.
   З кожним учасником пілотного проекту, щодо якого комісією прийнято рішення про надання йому фінансової допомоги, обласними і відповідними базовими центрами зайнятості та органами соціального захисту населення, укладається чотиристоронній договір терміном до 3 років.
   Фінансова допомога безвідсоткова, на поворотній основі, видається одноразово після підписання договору шляхом оплати обласним центром зайнятості витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом.
   Розмір фінансової допомоги складає до 64 тис. грн., що забезпечить новим підприємцям фінансовий старт для започаткування власної справи. Державним бюджетом на 2017 рік передбачено на реалізацію пілотного проекту 20 млн. грн. для Полтавської, Харківської та Львівської областей, які беруть участь у пілотному проекті.
   Якщо учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі ньому не менш як двох інших осіб із числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям чи внутрішньо переміщених осіб, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки (за направленням базового центру зайнятості) або сума сплачених у відповідному році податків перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік, фінансова допомога не повертається.
   Важливо, що дохід за шість місяців, отриманий у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
   Перед місцевими місцевими органами влади та службою зайнятості стоїть завдання разом організувати громадські роботи для учасників пілотного проекту, зокрема із соціального супроводу та надання соціальних послуг особам з інвалідністю, людям похилого віку та особам, звільненим з військової служби після участі в антитерористичній операції.
   Проект діє до 1 червня 2018 року. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить знизити рівень безробіття, зменшити соціальну напругу, створити нові робочі місця та збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів.

 

   27 липня 2017 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено засідання колегії в ході якої розглянуто питання щодо надання населенню області державних соціальних допомог та субсидій.
   За результатами засідання винесено рішення до виконання.

 
Щодо встановлення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Питання визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, врегульовано Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон) та постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі – Порядок).
   Відповідно до Закону до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи відносяться:
   - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1, 2, 3) – громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків у зоні відчуження;
   - потерпілі від Чорнобильської катастрофи (категорія 1, 2, 3) – громадяни, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
   - діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи.
   Підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
   Згідно з Порядком учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС посвідчення видаються на підставі одного з таких документів:
   - посвідчення про відрядження в зону відчуження;
   - військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження;
   - довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).
   Підставою для визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи є довідка про евакуацію, відселення, самостійне переселення або про період проживання, навчання чи роботи на забруднених територіях.
   На встановлення пільг та компенсацій передбачених Законом крім вищезазначених осіб мають також:
   - дружини (чоловіки), опікуни дитини померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;
   - громадяни, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій.

 
Чи отримає сім'я субсидію, яка має борги за комунальні послуги?

   1. Як наявність боргу за спожиті житлово-комунальні послуги впливає на призначення субсидії?
   З травня поточного року змінено механізм нарахування субсидії. Субсидії не перепризначаються на наступний період тим сім'ям, у яких є прострочені понад два місяці борги за житлово-комунальні послуги.
   Ця норма не стосується громадян, які впер¬ше звертаються за субсидією.
   Інформація про борги надана управлінням соціального захисту організаціями - надавачами послуг.
   2. За яких умов сім'я, яка має борги за комунальні послуги, може отримати субсидію?
   Для продовження надання субсидії необхідно сплатити борги, а якщо сім'я має значну заборгованість за комунальні послуги, вона може вирішити це питання шляхом укладання договору реструктуризації боргу – тобто її погашення частинами. Для укладання договору реструктуризації необхідно звернутися до організації, у якій обліковуються борги за комунальні послуги.
   3. Якщо сім'я сплатить борг чи укладе договір реструктуризації – з якого часу їй буде призначена субсидія?
   Якщо сім'ї не перепризначена субсидія у зв'язку з наявністю боргів, управління соціального захисту населення повідомить про це сім'ю.
   У разі, якщо заборгованість буде сплачена або укладений договір про реструктуризацію протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії, - на наступний строк субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії, тобто з 1 травня.
   В іншому випадку субсидія призначається з місяця, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладено договір реструктуризації.
   Про факт сплати боргу або його реструктуризації необхідно надати підтверджуючі документи до управління соціального захисту населення.

 

   25 липня 2017 року в облдержадміністрації за участі представників галузевих департаментів облдержадміністрації, Кременчуцького міськвиконкому, облпрофради, керівників підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів в області проінформувала директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В.
   За статистичними даними на 01.07.2017 сума загальної заборгованості із заробітної плати склала 27,8 млн. грн., у тому числі 11,1 млн. грн. заборговано працівникам десяти економічно активних підприємств. При цьому, 95,2% (10,6 млн. грн.) зосереджено на п'яти економічно активних підприємствах: ПрАТ "Пласт" – 5,6 млн. грн., ТОВ "Техмолпром" – 2,2 млн. грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 1 млн. грн., Державному ВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" – 932 тис. грн., ТОВ "Гадячсир" та його структурних підрозділах – 894 тис. грн.
   Тому на засіданні детально розглянуто ситуацію з погашенням зарплатних боргів саме на цих підприємствах. Про заходи, які вживаються для вирішення проблеми, та про перспективи погашення заборгованості із заробітної плати проінформували керівники підприємств.
   Про ситуацію з виплатою заробітної плати на ДП "Миргородський державний гренажний завод", ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1" та ДП "Жовтневий спиртовий завод" поінформував членів робочої групи Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.
   Прийнято рішення звернутися до Міністерства соціальної політики України з пропозицією розглянути питання погашення зарплатних боргів на ПрАТ "Пласт" та ПрАТ "Будівельне управління № 9" "Полтаванафтогазбуд" на засіданні Урядової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Управлінню Держпраці у Полтавській області дане доручення провести перевірки стану дотримання норм законодавства про працю, в частині забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, на ПрАТ "Пласт" та Філії "Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат" УДП "Укрінтеравтосервіс".
   За результатами засідання галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації поставлені завдання забезпечити контроль за станом виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати, активізувати співпрацю з центральними органами виконавчої влади щодо вирішення питань погашення зарплатних боргів.
   За оперативними даними щотижневого моніторингу станом на 24.07.2017 статистична заборгованість на економічно активних підприємствах зменшилася на 908 тис. грн.  

 

   25 липня 2017 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено навчальний семінар-нараду з представниками об'єднаних територіальних громад, які будуть вести питання соціального захисту населення в громаді.
   Порядок денний навчального семінару складався більш ніж з восьми питань порядку денного та мав за мету охопити якнайбільше напрямків щодо соціального захисту населення.
   За результатами наради видано сертифікати.

 
Як учаснику АТО отримати послуги з професійної адаптації

   21 червня 2017 року Урядом прийнято постанову №432 "Про затвердження Порядку соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції", яка визначає механізм організації заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
   Під час проходження професійної адаптації учасники антитерористичної операції мають можливість здобути нові навички в професії та підвищити конкурентоспроможність на ринку праці.
   Професійна адаптація учасників антитерористичної операції спрямована на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції. Надання послуг професійної адаптації учасникам антитерористичної операції здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.
   Надання послуг професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
   Отримати послуги професійної адаптації можуть, як працюючі так і не працюючі учасники антитерористичної операції.
   Для отримання послуг професійної адаптації необхідно:
   Звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання із відповідною заявою, до заяви додаються:
   - копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни). В індивідуальній програмі реабілітації інвалідів в розділі "Професійна реабілітація" зазначаються рекомендації медико-соціальної експертизи про отримання послуг професійної адаптації;
   - копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни;
   - копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення.
   З метою професійної орієнтації учасника антитерористичної операції територіальним управлінням соціального захисту населення буде видано направлення до центру зайнятості для її проходження та отримання рекомендацій з вибору спеціальності. Рекомендації будуть враховуватися під час направлення на навчання.
   Після успішного завершення повного курсу навчання учасники антитерористичної операції отримують документи державного зразка, підтверджуючі набуття нової спеціальності або підвищення кваліфікації по раніш отриманій професії.
   Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.
   З початку реалізації програми з надання послуг з професійної адаптації учасників антитерористичної операції навчання в області пройшло 265 осіб. Найбільш затребувані серед учасників антитерористичної операції є професії водія (отримати професію чи підвищити категорію), тракториста, слюсаря – ремонтника та електрозварювальника.

 
Зміни до порядку надання допомоги як малозабезпеченій сім'ї безробітним особам, які перебувають на обліку в центрах зайнятості

   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям – щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі та залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
   Розмір соціальної допомоги визначається окремо для кожної сім'ї, як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
   З 01.05.2017 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім'ї, встановлено у розмірі:
   для осіб працездатного віку – 353,64 грн.;
   для осіб, які втратили працездатність та інвалідів – 1312 грн.;
   для дітей віком до 6 років - 1212,10 грн.
   для дітей віком від 6 до 18 років – 1510,45 грн.;
   для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) – 1431,40 грн.
   При цьому на дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10 %, а на дітей, що виховуються одинокою матір'ю, яка не перебуває у шлюбі, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 20 %.
   Крім того, на кожну дитину віком до 13 років розмір допомоги збільшується на 250 грн., на дітей віком від 13 до 18 років на 500 грн.
   Слід зазначити, що при призначенні допомоги як малозабезпеченій сім'ї визначені обмеження, за яких допомога не призначається, зокрема, у разі, якщо працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.
   При цьому особам, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню, допомога призначається на загальних умовах.
   11 липня 2017 року набрала чинності постанова Уряду № 454, якою передбачено, що виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється у разі припинення реєстрації як безробітної працездатної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім'ї (крім припинення реєстрації у разі працевлаштування самостійно).
   Зазначену інформацію щомісячно до 10 числа органам соціального захисту населення надають Центри зайнятості щодо дотримання безробітним працездатним членом малозабезпеченої сім'ї законодавства про зайнятість у частині сприяння своєму працевлаштуванню та припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім'ї.
   В таких випадках виплата допомоги буде припинена з місяця, наступного за місяцем припинення реєстрації як безробітної особи.

 

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, колективами та підопічними Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку, Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату, Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, Зінківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського, висловлюються слова подяки депутатам обласної ради – Путрі Олександру Олексійовичу, Щурову Віктору Степановичу, Міщенку Михайлу Івановичу, Красюку Василю Федоровичу за проявлену турботу до одиноких ветеранів війни та праці, дітей-інвалідів, які проживають у будинках-інтернатах та потребують постійної батьківської підтримки.

 
З початку оздоровчої кампанії в області укладено 465 договорів на оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   За рахунок державної програми у поточному році оздоровчими послугами передбачено забезпечити 794 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що потребують санаторно-курортного лікування і перебувають на обліку для отримання такого лікування.
   На даний час в області управліннями соціального захисту населення укладено 465 договорів з 35 санаторно-курортними закладами, вільно обраними громадянами, оздоровлено 176 громадян та 162 перебувають на оздоровленні.
   Одночасно з проведенням оздоровчої кампанії 2017 року, управліннями соціального захисту проводиться прийом заяв для взяття на облік з забезпечення санаторно-курортним лікуванням у наступному році, або на виплату компенсації за 2018 рік.
   Для забезпечення безоплатним санаторно-курортним лікуванням у 2018 році, громадянам постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії, або одному з батьків дитини з інвалідністю, в термін до 15 жовтня 2017 року необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання з заявою про взяття на облік для отримання путівки, довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копією посвідчення з вкладкою, копією паспорту, для дитини – копією свідоцтва про народження.
   За бажанням, замість заяви на забезпечення санаторно-курортним лікуванням може бути подана заява на отримання у 2018 році грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. До заяви додається довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копія посвідчення з вкладкою, копія паспорту.

 
Актуально про перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін

   Вперше з поточного року змінено механізм перепризначення житлових субсидій, яким передбачено перепризначення субсидій з травня всім одержувачам на наступний дванадцятимісячний термін без звернення громадян.
   Крім того, рішенням Уряду внесено суттєві зміни до порядку нарахування субсидій, зокрема: змінено норму щодо обрахування доходів (доходи враховуються за попередні чотири квартали, включаючи дохід за І квартал поточного року) та передбачено обмеження при призначенні субсидії на наступний термін субсидіантам, які мають прострочені понад 2 місяці борги з оплати за житлово-комунальні послуг.
   З урахуванням внесених змін органами соцзахисту населення забезпечена робота щодо перепризначення субсидій на наступний термін.
   Станом на 11.07.2017 завершено перепризначення субсидій в Гадяцькому та Гребінківському районах.
   В Машівському, Семенівському, Хорольському, Миргородському, Лохвицькому, Чорнухинському, Диканському, Козельщанському районах вже розраховано субсидії на новий період понад 90% субсидіантам.
   Варто пришвидчити процес перепризначення субсидій у м.Кременчуці, оскільки мають найнижчий відсоток перепризначення субсидій (по Автозаводському району – 29%; по Крюківському району – 26%)
   Водночас звертаємо увагу одержувачів субсидій, які мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги на необхідності її погашення або оформлення договору реструктуризації боргу. Від цього також залежить процес перепризначення субсидій на наступний термін.
   Якщо борги будуть погашені протягом 2-х місяців або укладено договір про їх реструктуризацію, субсидія буде перепризначено з травня 2017 року. Якщо після спливу 2-х місяців - субсидія буде призначена з місяця погашення боргів або їх реструктуризації.

 

    12 липня 2017 року о 10.00 фахівцями Департаменту соціального захисту населення Полтавської області проведено зустріч у формі семінар-наради із керівниками об'єднаних територіальних громад та обговорено питання забезпечення виконання наказу Мінсоцполітики №1030 від 21.06.2017 року «Про деякі питання діяльності об'єднаних територіальних громад щодо надання послуг із соціальної підтримки населення». Згідно наказу в 5 об'єднаних територіальних громадах Полтавщини: Білоцерківській, Омельницькій, Пирятинській, Піщанській, Шишацькій буде впроваджено модель адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення.

 

   12 липня 2017 року о 14.00 Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено семінар-нараду з головами об'єднаних територіальних громад області в ході якої розглянуто питання соціального захисту населення громад. Зокрема віднайдено шляхи щодо координації спільної діяльності органів соцзахисту та територіальних громад покликані на охоплення соціальним захистом найбільш вразливих категорій населення.

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   7 липня 2017 року о 14.00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення, заступника голови робочої групи з питань гуманітарної допомоги Черняк Н.С. Ніна Черняк проінформувала про затвердження Положення про робочу групу з питань гуманітарної допомоги при обласній державній адміністрації.
   Прийнято рішення про надання листа-підтримки Полтавському обласному осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України», щодо включення його до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, з метою отримання гуманітарної допомоги та надання рішення про безоплатну передачу автомобілів особам з інвалідністю відповідно до порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

    В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за липень 2017 року.
    На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 136,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
    Для здійснення виплати вказаних допомог за липень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 112,9 млн.грн.
    5 липня 2017 року в область надійшла субвенція з держаного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

   6 липня 2017 року напередодні Дня родини голова Полтавської обласної державної адміністрації В.А.Головко, голова Полтавської обласної ради О.Ю. Біленький, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідали ПРАТ «Миргородкурорт» де відпочивають та оздоровлюються члени сімей загиблих учасників антитерористичної операції.
   Оздоровлення сімей загиблих проводиться за рахунок коштів обласного бюджету згідно обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки основними напрямками якої є підтримка учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО, яким на рівні області надаються соціальні гарантії:
   - надання матеріальної допомоги за рахунок коштів обласного бюджету сім'ям у разі загибелі учасника АТО ;
   - упорядкування території поховання загиблого учасника АТО;
   - виплата щорічної грошової допомоги членам сімей загиблого;
   - виплата щомісячної стипендії у розмірі прожиткового мінімуму на кожну дитину загиблого (померлого)учасника АТО;
   - санаторно-курортне оздоровлення членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО.

 

   В рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 №375-р області виділено 8 996,7 тис. грн. для виплати компенсації на придбання житла сім'ям, які мають право на отримання компенсації відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 "Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей" (зі змінами).
   Згідно з рішенням комісії з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей та відповідно до розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації від 27.06.2017 №396 вказана сума розподілена між бюджетами міст Горішні Плавні, Кременчук, Полтава та бюджетами Кобеляцького, Решетилівського, Пирятинського, Полтавського районів.
   Кошти будуть спрямовані на виплату компенсації на придбання житла 13 сім'ям учасників АТО, в т.ч. 7 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи та 6 сім'ям загиблих учасників АТО, які за інформацією райдержадміністрацій та міськвиконкомів станом на 1 квітня поточного року перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.
   На даний час до області надійшло 6449,6 тис.грн.