Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   31 липня 2018 року відбулось засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації ключовим питанням якої стала підготовка підвідомчих стаціонарних установ області до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.
   Участь в засіданні взяли директори будинків-інтернатів та директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в складі яких є стаціонарні відділення одиноко проживаючих престарілих громадян.
    Обговорено питання енергоефективності будинків-інтернатів, проведення ремонтних робіт, заготівля овочів на зимовий період. Винесено рішення до виконання.

 
Нові гойдалки для людей з обмеженими можливостями

   Нещодавно в Ліщинівському будинку-інтернаті за ініціативи директора Анатолія Миколайовича Шкарбан, було придбано та встановлено спеціальні гойдалки для людей з обмеженими можливостями, які обладнані заїздами для інвалідних візків.
   Мешканцям інтернатної установи це дуже сподобалася, адже завдяки особливим конструкціям, користуватися гойдалками лише одне задоволення.

 

   В облдержадміністрації 25 липня 2018 року за участі представників галузевих департаментів облдержадміністрації, Полтавської райдержадміністрації та Полтавського міськвиконкому відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за червень п.р. на підприємствах області проінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г.
   За статистичними даними на 01.07.2018 сума загальної заборгованості із заробітної плати склала 41,5 млн. грн., у тому числі 27,8 млн. грн. заборговано працівникам одинадцяти економічно активних підприємств. При цьому, 96 % (26,7 млн. грн.) заборгованості зосереджено на семи економічно активних підприємствах: на ПрАТ "Пласт" – 12,2 млн. грн., ТОВ "Полтавамолпрод" – 6,1 млн.грн., ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна" – 2 млн.грн., ТОВ "Техмолпром" – 1,9 млн. грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 1,9 млн. грн., ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" – 1,5 млн.грн., ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" – 1,1 млн. грн.
   За оперативними даними щотижневого моніторингу станом на 23.07.2018 статистична заборгованість на економічно активних підприємствах зменшилася на 2 млн.грн.
   Робочою групою за участі в.о. керівника ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" Старих О.А. та представника Департаменту агропромислового розвитку ОДА розглянута ситуація на ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" та Філії "Хлібна база № 88" ДП "Полтавський КХП", шляхи і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати. Керівником надано графік погашення зарплатних боргів.
   Про ситуацію з виплатою заробітної плати на ПрАТ "Будівельне управління № 9" "Полтаванафтогазбуд" заслухано керівника Рижонкова В.В. та представника Полтавської райдержадміністрації.
   Керівник обласної державної виконавчої служби Коноз В.М. доповів про хід стягнення заборгованості із заробітної плати на ПрАТ "БУ №9" "Полтаванафтогазбуд", ПрАТ "Пласт" та ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1" в примусовому порядку органами ДВС.
   Про перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах до кінця поточного року доповів начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Рагулін І.Ю.
   Робочою групою дано доручення профільним департаментам облдержадміністрації взяти на контроль здійснення заходів на вказаних підприємствах, Головному територіальному управлінню юстиції у Полтавській області посилити дієвість процесуальних заходів щодо стягнення зарплатних боргів в примусовому порядку.

 
За рахунок додатково виділених коштів з обласного бюджету 200 учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, оздоровляться в поточному році в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області

   За ініціативи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та підтримки голови облдержадміністрації на сесії Полтавської обласної ради прийнято рішення щодо додаткового виділення коштів з обласного бюджету на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області, 200 учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, які перебувають на обліку в органах соціального захисту для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у поточному році.
   На оздоровлення зазначеної категорії громадян в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області виділено 1360,0 тис.грн.
   Крім того, з поточного року на обласному рівні впроваджено виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, в санаторно - курортних закладах, розташованих на території Полтавської області, в сумі фактично здійсненої доплати за оздоровчі послуги, але не більше 2,0 тис. грн.
   Всього у поточному році за рахунок коштів державного бюджету, обласного та бюджетів районних, міських, сільських, селищних рад, оздоровляться 870 осіб з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Одночасно з проведенням оздоровчої кампанії 2018 року органами соціального захисту населення області проводиться прийом заяв на забезпечення санаторно –курортним лікуванням чи (за вибором пільговика) на виплату компенсації замість путівки у 2019 році.
   Питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває в області на особливому контролі.

 
З вересня поточного року батьки новонароджених дітей отримуватимуть «пакунок малюка»

   Кабінетом Міністрів України 20 червня 2018 року прийнято постанову №512 "Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», якою затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» передбачено з 1 вересня 2018 року.
   Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім'ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька - родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.
   Допомога «пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину.
   Надання допомоги «пакунок малюка», її доставка до пологових будинків здійснюється згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проектних угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та Управлінням Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів.
   Комплектування допомоги «пакунок малюка» здійснюється згідно з переліком дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затвердженим Мінсоцполітики.
   Видача отримувачу допомоги «пакунок малюка» проводиться у пологовому будинку працівником, уповноваженим головним лікарем, під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку.
   Патронатному вихователю може бути видано допомогу «пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.
   Отримання допомоги «пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.
   Вартість отриманої допомоги «пакунок малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за липень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 118,1 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за липень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 122,2 млн.грн.
   05 та 20 липня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі. Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

   Враховуючи складний стан з виплатою заробітної плати та ситуацію з подальшою роботою підприємств м. Гадяч: ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Техмолпром", ТОВ "Полтавамолпрод", ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна", 19 липня 2018 року в облдержадміністрації відбулася нарада за участі представників органів Держпраці, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції у Полтавській області, Гадяцької райдержадміністрації, керівників підприємств-боржників, на якій розглядалося питання про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками зазначених суб'єктів господарювання.
   За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Корнієнко Л.В. станом на 01.07.2018 зазначені суб'єкти господарювання заборгували більш як тисячі працівникам 10,3 млн. грн., що становить 37 % загальнообласного боргу економічно активних підприємств. Протягом І півріччя поточного року сума заборгованості на зазначених підприємствах збільшилася на 1,1 млн. грн.
   Про результати перевірок стану дотримання норм законодавства про оплату праці, в частині своєчасності виплати заробітної плати, на зазначених підприємствах доповів начальник Управління Держпраці у Полтавській області Щербак С.Л. Органами Національної поліції здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження відносно посадових осіб зазначених підприємств.
   Активне обговорення можливих шляхів вирішення проблем заборгованості відбулося за участі керівників підприємств-боржників та представника Гадяцької райдержадміністрації.
   За результатами наради перед керівниками ТОВ "Техмолпром", ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Полтавамолпрод", ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна" поставлені завдання вжити додаткових заходів для забезпечення погашення зарплатних боргів, розробити графіки погашення заборгованості у 2018 році та надати їх обласній тимчасовій комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Департамент агропромислового розвитку ОДА зобов'язано взяти на контроль ситуацію на підприємствах-боржниках м.Гадяч, а Управління Держпраці у Полтавській області − забезпечити проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо реальної можливості отримати працівниками заборговану заробітну плату шляхом стягнення в примусовому порядку за рішенням суду.

 

   18 липня 2018 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено навчальний вебінар для фахівців системи соціального захисту області на тему: "Про організацію роботи органів соціального захисту населення щодо забезпеченням технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю за новим порядком».

 

   З метою реалізації пільгового права сімей на забезпечення житлом відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у поточному році в Державному бюджеті затверджено фінансування програм, спрямованих на забезпечення житлом сімей учасників АТО, сімей учасників бойових дій на території інших держав та сімей внутрішньо переміщених осіб, з числа учасників АТО.
   В обласній державній адміністрації 13 липня 2018 року відбулося чергове засідання Комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, а також членів їх сімей. Розглянуто питання розподілу коштів, виділених на засіданні Уряду 4 липня поточного року для забезпечення житлом сімей учасників АТО та сімей внутрішньо переміщених осіб, з числа учасників АТО. Полтавській області на вказані цілі затверджено 7,7 млн. грн.
   Кошти в сумі 7,1 млн. грн. передбачено спрямувати на виплату компенсації 9 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи з міст Полтава, Кременчук, Глобинського та Кременчуцького районів.
   Всього на поточний рік області на виплату компенсації на придбання житла сім'ям учасників АТО з державного бюджету виділено 23,9 млн. грн., для забезпечення житлом 29 сімей, в тому числі 7 сімей загиблих учасників АТО та 22 сімей осіб з інвалідністю ІІ групи з числа учасників АТО. На даний час в рамках державної програми вже отримали грошову компенсацію 15 сімей учасників АТО. За рахунок виплаченої компенсації однією сім'єю придбано житло.
   Кошти в сумі 0,6 млн. грн. передбачено спрямувати на виплату грошової компенсації для придбання житла сім'ї внутрішньо переміщеної особи з числа учасників АТО, яка проживає у м. Горішні Плавні.
   Питання забезпечення житлом пільгових категорій громадян перебуває в області на постійному контролі органів соціального захисту.

 
Про що одержувачі житлової субсидії повинні інформувати органи соціального захисту населення

   Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:
   - зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа — членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;
   - зміни у складі сім'ї члена домогосподарства;
   - зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
   - зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
   - зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання;
   - наявність у володінні осіб з урахуванням, яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;
   - здіснення купівлі (набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).
   При цьому, у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.
   Звертаємо увагу, що з 1 травня поточного року під час призначення субсидії враховуються доходи не лише зареєстрованих осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім'ї, у разі реєстрації (фактичного поживання) за іншою адресою. Таким сім'ям для призначення субсидії необхідно подати нові заяви про призначення житлової субсидії і декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
   Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
   У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за липень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 118,1 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за липень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 110,4 млн.грн.
   05 липня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
Підвищення соціальних гарантій

   Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 липня 2018 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:
   - на одну особу - 1 777 грн.;
   - для дітей віком до 6 років – 1 559 грн.;
   - для дітей віком від 6 до 18 років – 1 944 грн.;
   - для працездатних осіб – 1 841 грн.;
   - для осіб, які втратили працездатність – 1 435 грн.
   Зазначені розміри порівняно з минулими, що були встановлені з 1 грудня 2017 року, зросли у середньому на 4.5 відсотка.
   Зокрема, з 1 липня 2018 року збільшено розміри допомоги: одиноким матерям, жінкам у зв'язку з вагітністю та пологами, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства І А групи та на дітей з інвалідністю з числа одержувачів надбавки на догляд, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошової допомоги на догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, що не набула права на пенсію, особам з інвалідністю з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання.
   Оскільки розмір допомоги чи компенсації обчислюється у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму тієї або іншої групи населення (від 7% до 200%), відповідно, розмір збільшення виплати може становити до 168 гривень одній особі. Загальна сума підвищення залежить від виду допомоги та кількості членів сім'ї, яким допомога призначена.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області з урахуванням зміни прожиткового мінімуму з 1 липня поточного року проведено збільшення розміру державних соціальних виплат, розмір яких розраховується залежно від мінімальних соціальних стандартів. Перерахунки державних гарантій проведено автоматизовано без звернення одержувачів та в стислі терміни. Отже, в липні одержувачі отримають підвищені розміри соціальних виплат.

 

   02 липня 2018 року відбулась колегія Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання щодо надання дозволу на видачу довідки на передачу у власність автомобілів після 10-річного терміну користування та про надання дозволу на видачу доручення на право керування автомобілем.
   В ході засідання напрацьовано рішення до виконання.