Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян", 27 липня 2021 року в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян (далі – регіональна комісія).
  На порядок денний, за поданням районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, винесено 23 особових справи.
  За результатами розгляду та опрацювання справ, регіональною комісією прийнято рішення щодо видачі посвідчень:
  ,,Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС" категорії 1 Серії А - шести особам;
  ,,Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" категорії 1 Серії Б - одній особі;
  ,,Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" категорії Серії Б - трьом особам;
  ,,Дружини померлого громадянина, з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, смерть якого пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи" - шести особам;
  відповідної категорії повторно - чотирьом особам.
  Внесено запис у посвідчення громадян, віднесених до категорії 1, у зв'язку зі зміною групи інвалідності чи продовженням терміну інвалідності - 2 особам.

 

   27 липня 2021 року відбулась робоча зустріч директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, директорки притулку для жінок Благодійної організації «Світло надії» Олени Чикурової та виконавчого директора Благодійної організації «Світло надії» Романа Дрозда щодо роботи притулку для жінок Благодійної організації «СВІТЛО НАДІЇ».
  Метою робочої зустрічі є реінтеграція жінок у суспільство, шляхом комплексного надання послуг підтриманого проживання, повернення їх до самостійного повноцінного життя та проведення соціальної роботи спрямованої на подолання негативних явищ.
  Притулок виконує соціальне замовлення від територіальних громад області та надає постраждалим особам від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі комплексну допомогу: психологічні, соціально-побутові, соціально-медичні, інформаційні, юридичні та інші послуги. За період карантину ситуація в рази погіршилася щодо випадків домашнього насильства. На зустрічі було окреслено ряд питань, які необхідно вирішувати невідкладно спільними зусиллями.

 
30 липня у світі відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

  Важливим напрямом державної політики є протидія торгівлі людьми.
  Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
  26 липня 2021 року на виконання Обласного плану заходів з відзначення в області Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, відбулась робоча нарада представників Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, заступника начальника управління – начальника відділу правового забезпечення та у справах сім'ї Лариси Кармазін-Денисенко та офіцера Управління міграційної поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області Тетяни Іщенко.
  Під час наради обговорено питання щодо своєчасного реагування та інформування громадян про види та форми торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють такі злочини або сприяють їх вчиненню, а також захисту прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми, особливо дітей, та надання їм допомоги.

 

  20 липня у Департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено зустріч директора Департаменту Л.Корнієнко, заступника директора Департаменту С.Матуйзо з представниками Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при Полтавській обласній державній адміністрації І.Петренком, Н.Чепігою, О.Раськом, В.Лебедєвим.
  У ході зустрічі обговорені найбільш нагальні питання соціального захисту пільгових категорій населення області.
  Особлива увага звернута на подальшу реалізацію через органи соціального захисту Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області. Підготовлено звернення до голів територіальних громад з проханням врахувати пакет соціальних гарантій, який діє на рівні області, при прийнятті місцевих соціальних програм. Це дасть можливість розширити коло найбільш вразливих категорій мешканців Полтавщини, які отримають реальну соціальну підтримку.
  Департаментом разом з представниками Консультативної ради підготовлено пропозиції щодо подальшої спільної роботи в соціальному напрямку. До результатів такої співпраці можна віднести розширення напрямків Комплексної програми соціального захисту щодо відшкодування вартості проїзду на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, виплати щомісячної обласної соціальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС, а також дітям віком до 23 років, які навчаються, включаючи за межами області, та інші конкретні справи.

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

  08 липня 2021 року о 14:00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
  Засідання робочої групи проводила голова робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації Рижеченко Катерина Сергіївна.
  На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення:
  1. Визнати гуманітарною допомогою автомобіль «Mercedes-Benz», 2020 року випуску, для подальшої передачі його у користування особі з інвалідністю Свиридюку В.Б.
  2. Передати у власність легковий автомобіль «Honda», 2003 року випуску, визнаний гуманітарною допомогою, яким забезпечено особу з інвалідністю Чуб В.О. у якості гуманітарної допомоги та користувалась ним більше 10 років.

 
Про відзначення в Україні Дня родини


  Родина, родина – це вся Україна
  З глибоким корінням, з високим гіллям.
Вадим Крищенко  Сьогодні вся країна відзначає День родини.
  День родини — відносно молоде свято, яке почали відзначати з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят» був підписаний 30 грудня 2011 року, святкування цього дня встановлено на 8 липня.
  Родина – це основа, на якій будується добробут та стабільність у нашій державі, невичерпне джерело наснаги, любові та батьківських обов'язків. Кожна сім'я докладає чимало зусиль аби не всохло родове дерево, бо «Без роду немає народу».
  Увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, родина завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій.
  Саме у родині формується характер, особистісні якості, прищеплюється відповідальність, порядність, повага до старшого покоління, любов до своєї Батьківщини.
  Держава гарантує громадянам України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених законодавчими актами України. Зокрема в Полтавській області щомісячно державні соціальні допомоги отримує 75,5 тис. сімей з дітьми, в тому числі: допомогу при народженні дитини – 29,6 тис. сімей; допомогу на дітей одиноким матерям - 13,6 тис. сімей; державну допомогу на дітей, над якими встановлено опіку та піклування – 1,2 тис. сімей; державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям – 18 тис. сімей; допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях - 5,3 тис. сімей, державну соціальну допомогу на дітей з інвалідністю – 5,3 тис. сімей.
  На виплату державних соціальних допомог, в тому числі сім'ям з дітьми у 2021 році передбачено 2,1 млрд грн.
  Станом на 01.07.2021 в Полтавській області на обліку перебуває 7378 багатодітних сімей, в яких виховується 25111 дітей. З них: 5518 сімей виховують троє дітей; 1178 сімей - четверо; 422 - п'ятеро; 160 – шестеро; 59 – семеро; 25 – восьмеро; 7 – дев'ятеро; 9 сімей виховують десять і більше дітей. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім'ям», органами соціального захисту населення забезпечено призначення та виплату щомісячної допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях на третю і кожну наступну дитину до досягнення дитиною 6-річного віку. У червні 2021 року зазначену допомогу отримали понад 5,3 тис. сімей на загальну суму 10,9 млн. грн.
  Органами соціального захисту населення забезпечена системна робота зі своєчасної виплати державних соціальних допомог.
  Тож щиро вітаємо вас з Днем родини! Бажаємо, щоб затишок, спокій, любов, достаток, взаємоповага та взаєморозуміння завжди панували у ваших родинах!

 
Розпочата виплата житлових субсидій на неопалювальний період

  Сім'ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами верифікації даних проведено перепризначення субсидії на наступний термін з травня 2021 року.
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації скоординована робота управлінь соціального захисту населення області з метою проведення розрахунку житлових субсидій на неопалювальний період без звернення громадян у скорочені терміни.
  Завдяки своєчасно організованій роботі між управліннями соціального захисту населення та підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг заходи щодо визначення права сімей на отримання субсидії та розрахунку її розміру проведено в найкоротші терміни.
  Житлові субсидії з травня 2021 року на неопалювальний період у готівковій формі призначено 50,8 тис. сімей.
  6 липня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати субсидій на загальну суму 29,5 млн. грн.
  7-8 липня 2021 року кошти будуть перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах та АТ «Укрпошта» для проведення виплати.
  Одержувачам субсидій, які отримують субсидію через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата буде проведена з 8 по 25 липня.
  Звертаємо увагу, що у липні поточного року виплата субсидій буде проведена за два місяці – травень та червень 2021 року.
  Одночасно нагадуємо, що нові заяву та декларацію для призначення субсидії на наступний термін з травня поточного року необхідно подавати:
  сім'ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);
  сім'ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  сім'ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).

 
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за червень 2021 року профінансовано в повному обсязі

  Питання своєчасного нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг постійно перебуває на особливому контролі у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за червень 2021 року нараховано 76,3 тис. пільговиків, в тому числі 27,7 тис. у готівковій формі (25,1 тис. пільговиків через банківській установи; 2,6 тис. пільговиків – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 48,6 тис. пільговиків – у безготівковій формі.
  6 липня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг на загальну суму 9,3 млн. грн.
  Одержувачам пільг, які отримують допомогу через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата буде проведена з 8 по 25 липня.
  Пільги у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 липня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить одержувачам субсидії СМС повідомлення.

 
Житлові субсидії перепризначено з травня 2021 року

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 №505 сім'ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, житлова субсидія з травня 2021 року на наступний термін призначається автоматично без особистого звернення громадян на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій та членів їх сімей (крім сімей, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі; призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи); призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).
  24 червня 2021 року в область надійшло відповідне програмне забезпечення для проведення автоматичного розрахунку субсидій та інформація від Мінфіну за результатами проведеної верифікації.
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації організована та скоординована робота управлінь соціального захисту населення області з метою проведення розрахунку житлових субсидій на неопалювальний період без звернення громадян у скорочені терміни.
  Протягом 25-30 червня поточного року отримана вся необхідна інформація по кожному одержувачу субсидії та члену його сім'ї про доходи - від Державної податкової служби, про забезпеченість домогосподарств житлово-комунальними послугами і наявність простроченої понад три місяці заборгованості з їх оплати - від організацій надавачів житлово-комунальних послуг та проведено розрахунок субсидії на неопалювальний період з травня поточного року.
  Житлові субсидії з травня 2021 року на наступний термін призначено 112 тис. сімей, з них визначено розмір субсидії на неопалювальний період 50,8 тис. сімей та 61,2 тис. сімей – субсидію призначено у розмірі «0» грн.
  Слід зауважити, що сім'ям, яким субсидія на неопалювальний період визначена у розмірі «0» гривень - на опалювальний період субсидія буде розрахована автоматично без додаткового звернення.
  Виплата житлових субсидій у готівковій формі за травень-червень поточного року буде проведена у липні після надходження відповідного фінансування.