Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   

У відповідності з обласною Програмою соціального захисту інвалідів, розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю на період до 2011 року, з метою залучення інвалідів та дітей-інвалідів до систематичних занять фізичною культурою та спортом, як ефективного засобу психофізичної та соціальної реабілітації, між Головним управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації та Полтавським обласним центром фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" у серпні 2011 року укладено договір про співпрацю.

Відновлення здоров'я і компенсації функціональних можливостей організму за допомогою занять фізичною культурою і спортом, підвищення ефективності фізкультурно-спортивної реабілітації та навчально-тренувальної роботи з підопічними і вихованцями інтернатних установ, формування позитивної мотивації особи до суспільної адаптації – основні напрямки, за якими здійснюватиметься співпраця.

еред заходів, які планується провести найближчим часом Головним управлінням та Обласним центром "Інваспорт" – організація фізкультурно-спортивних змагань між підопічними інтернатних установ області, а також організація фізкультурно-спортивних змагань дітей-інвалідів з Новосанжарського та Зіньківського дитячих будинків-інтернатів, оздоровлення яких проходитиме у вересні 2011 року на базі дитячого оздоровчого центру санаторного типу "Миргородський".
 

 

   

У відповідності з обласною Програмою соціального захисту інвалідів, розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю на період до 2011 року, Головним управлінням праці та соціального захисту населення проводиться системна робота щодо охоплення якомога більшої кількості дітей-інвалідів соціальною реабілітацією, заходами з розвитку та коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвитку здібностей, створення передумов для інтеграції таких дітей у суспільство.

Спільно з місцевими органами виконавчої влади вживаються заходи щодо ефективного використання міжбюджетного трансферту з державного бюджету на обслуговування дітей-інвалідів у центрах соціальної реабілітації. За ці кошти у серпні 2011 року розпочато соціальну реабілітацію дітей-інвалідів Глобинського та Семенівського районів на базі міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради. З

абезпечено безоплатне перевезення дітей-інвалідів разом з батьками та у супроводі медичного працівника до реабілітаційного центру. Тут кожна дитина отримує консультації лікарів, комплекс соціальних, психологічних, педагогічних, реабілітаційних послуг згідно із індивідуальною програмою реабілітації. Для дітей проводяться розвиваючі заняття з інформатики та оригамі. Одним із інноваційних видів реабілітації в центрі є заняття з іпотерапії. Такі заходи якісно впливають на поліпшення здоров'я та емоційного стану, розширюють кругозір та сприяють всебічному розвитку дітей. Надання кваліфікованої допомоги дітям-інвалідам у здійсненні корекції психофізичного розвитку та залучення до цього процесу батьків дає позитивний ефект.

У вересні – жовтні 2011 року планується на базі міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради розпочати соціальну реабілітацію дітей-інвалідів з Кременчуцького та Кобеляцького районів.

 

   

26 серпня 2011 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".

У роботі наради взяла участь заступник міського голови м. Полтави з питань діяльності виконавчих органів Борисенко О.П., керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна у Полтавській області.

В ході наради заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Володимир Ткаленко надав детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах області.

Щодо стану справ з виплати заборгованої заробітної плати поінформували також керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, інші присутні.

В ході наради було зазначено щодо необхідності спрямування зусиль всіх гілок влади на максимальне погашення зарплатних боргів на підприємствах області, оперативне реагування на виявлені факти порушень вимог чинного трудового законодавства в частині оплати праці.

За результатами наради були дані конкретні доручення, які сприятимуть поверненню зарплатних боргів найманим працівникам підприємств області.

 

   

На виконання Указу Президента України від 01 листопада 2010 року № 900 "Про відзначення 20-ї річниці незалежності України", відповідного розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації, у стаціонарних установах системи органів праці та соціального захисту населення області проведено урочисті заходи.

В ці дні будинки – інтернати та стаціонарні відділення територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), були прикрашені державною символікою, національними символами України – гронами червоної калини, чорнобривцями, різнокольоровими барвами вишиваних рушників. До мешканців 12 стаціонарних відділень, 14 інтернатних установ, завітали керівники обласної та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, керівники трудових колективів підприємств, які здійснюють шефство над установами.

Зігріли душу ветеранів війни та праці, інвалідів щирі привітання, порадували піснями, гумором, танцями художні самодіяльні колективи, учні шкіл, вихованці закладів дитячої творчості. Гості радо спілкувалися з підопічними, вручали подарунки, фотографувалися на згадку.

У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці за участю працівників Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського проведено літературно – тематичний вечір: "Ти вистояла, Україно, у всі віки у всі часи", організовано участь ветеранів в урочистій ході та святковому піднятті Державного Прапора України на площі біля обласного музично – драматичного театру імені М.В. Гоголя.

В усіх установах організовано виставки творчих робіт підопічних і вихованців (вишиванки, вироби з бісеру, ліплення, малюнки), для всіх мешканців стаціонарних установ організовано святкові столи.

Організаторами та учасниками заходів докладено всіх зусиль, щоб у підопічних залишилися хороші незабутні враження про святкування 20-річчя незалежності нашої держави.

 

   

19 серпня 2011 року двадцяту річницю своєї роботи відзначив Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці.

Привітати трудовий колектив та підопічних пансіонату завітала перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк та вручила грамоти та Подяку трудовому колективу за сумлінну працю.

 

   

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 № 316 «Про затвердження Порядку підготовки та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX», Головним управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації у співпраці Міністерством соціальної політики України, управлінням зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Полтавської облдержадміністрації у 2010 році подано заявку до Європейської Комісії на проведення семінару "Дводенний семінар з питання реформування системи надання соціальних послуг населенню".

Після розгляду поданої заявки та всіх необхідних документів з питання проведення даного семінару, Європейська Комісія дала згоду на проведення 06-07 жовтня 2011 року в м.Полтаві семінару на тему: "Соціальні послуги для вразливих груп". У семінарі візьмуть участь представники Міністерства соціальної політики України, Головних управлінь праці та соціального захисту населення Сумської, Харківської, Кіровоградської облдержадміністрацій; начальники управлінь праці та соціального захисту населення, директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавської області.

В ході семінару планується обговорити питання реформування державної системи надання соціальних послуг, передовий досвід у сфері соціальної допомоги людям з обмеженими можливостями; практика надання соціальних послуг у країнах-членах ЄС; вироблення пропозицій щодо ефективного впровадження інноваційних видів соціальних послуг.

 

   

11 серпня 2011 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмилою Корнієнко проведено нараду з начальниками управлінь праці та соціального захисту населення Оржицької, Зіньківської, Кременчуцької райдержадміністрацій щодо поліпшення організації роботи по призначенню допомоги при народженні дитини та субсидій.

В ході наради намічені конкретні заходи, які будуть сприяти покращенню роботи районних управлінь праці та скороченню термінів призначення соціальних виплат.

 

   

10 серпня 2011 року відбулась селекторна нарада Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації з порядком денним :

 • 1. Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
 • 2. Про дотримання вимог ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
 • 3. Про фінансування державних соціальних програм в поточному році.
 • 4. Про організацію роботи з призначення населенню субсидій в опалювальний період 2011-2012рр.

  В ході наради начальник Головного управління Людмила Корнієнко поставила завдання перед начальниками рай(міськ)управлінь області щодо організації роботи з призначення субсидій населенню області на новий опалювальний період 2011-2012 років та звернула увагу на покращення роз'яснювальної роботи щодо звернень громадян, виготовлення пам'яток, та стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати в області.

 •  

     

  Послуга «соціального таксі», яка запроваджена в області з 2007 року дає позитивні результати. Так, станом на 1 серпня 2011 року послугою «соціальне таксі» скористалося 5779 людей з обмеженими фізичними можливостями, що проживають в області.

  «Соціальним таксі» користується й інвалід на візку I групи, жителька с. Нижня Ланна Карлівського району Отливана Єлизавета Василівна.

  Єлизавета Василівна завдяки послузі «соціального таксі» має змогу вести активний спосіб життя, приймати участь в різноманітних конкурсах, спортивних змаганнях, де неодноразово займала призові місця, є номінанткою фотоконкурсу «Ти і я» та «Моя рідна земля».

  Нещодавно в Тамбовській області проведено V Міжнародний табір активу молодіжних інвалідних та волонтерських організацій «Звездный путь» де Єлизавета Василівна виборола I призове місце у грі «Дартс», 2 місце у змаганні з легкої атлетики (перегони на візках на дистанції 60 метрів), та 3 призове місце у спортивній грі «Боччі».

   

     4 серпня 2011 року о 15.00 у кім.621 облдержадміністрації під головуванням заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації В.О.Пархоменка відбулось засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення в області 20-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапору України.
     В роботі комітету взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В.
   

     2 серпня 2011 року в прокуратурі області під головуванням Людмили Корнієнко відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
     У засіданні взяли участь керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, представники правоохоронних та податкових органів, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Пенсійного фонду України, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, облпрофради, Полтавського, Кременчуцького, Миргородського міськвиконкому, Полтавської райдержадміністрації.
     В ході засідання заступник голови обласної робочої координаційної групи-начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах станом на 1 серпня 2011 року.
     За оперативними даними моніторингу стану виплати заробітної плати, особливу стурбованість викликає стан виплати заробітної плати та погашення зарплатних боргів на підприємствах міст Полтави, Кременчука, Миргорода. Особливу увагу Людмила Корнієнко звернула на стан виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності.
     На засіданні були заслухані звіти керівників підприємств-боржників:
 • - ВАТ "Тепловозоремонтний завод" (м.Полтава)
 • - Полтавської філії ВАТ "Харківшляхбуд" "Дорожньо-будівельне управління №36" (м.Полтава)
 • - Міжгосподарського комбікормового заводу (м.Миргород)
 • - ПАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд" (Полтавський район).
     За результатами засідання були прийняті рішення та дані доручення райдержадміністраціям, міськвиконкомам, галузевим управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів, щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.
 •