Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   31 серпня 2012 року у спільному засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та ради з питань безпеки життєдіяльності населення, яке проходило в облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Б.П.Галушко, взяла участь заступник начальника управління праці Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.Ф.Бурбига.
    Одним з питань порядку денного, яке розглядалося на засіданні, було "Про підготовку об'єктів господарства, транспорту, енергозабезпечення, зв'язку та соціального призначення (лікарні, школи та інш.) до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 року".
    26.06.2012 на колегії Головного управління розглядалося питання щодо підготовки підвідомчих установ до роботи в осінньо-зимовий період.
    Станом на 23 серпня складені та підписані відповідними організаціями паспорти готовності підвідомчих закладів до роботи в осінньо-зимовий період.
    Підвідомчими установами укладені договори з підприємствами теплоенергетики та газозбутовими підприємствами на постачання природного газу та теплової енергії в межах кошторисних призначень.
    З метою забезпечення сталого функціонування інтернатних закладів при складних погодних умовах придбано резервну електрогенераторну, 2 печі для обігріву приміщень та 2 печі для приготування їжі.
    Всього в інтернатних закладах, на випадок складних погодних умов, 12 працюючих автономних електрогенераторних.

 

   30 серпня 2012 року відбулась колегія Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання стану дотримання законодавства щодо призначення та виплати державних соціальних допомог.
   В області проводиться системна робота по забезпеченню законодавчих актів, які регламентують порядок надання державних соціальних виплат населенню. Вжиті конкретні заходи по виконанню соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в частині підвищення соціального захисту населення. Своєчасно та в повному обсязі проведено перерахунки розмірів допомоги на догляд за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
   З метою недопущення незаконного призначення усіх видів державної соціальної допомоги поставлено завдання посилити роботу державних соціальних інспекторів в частині проведення ефективної та системної перевірки цільового використання коштів державного бюджету.
 

 

   28 серпня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Корнієнко Л.В. відвідала Козельщинський район с.Андрійки по врученню засобу реабілітації інваліду 1 групи загального захворювання.
   Вручено вуличне крісло-колісне модифікації КДСВ-01 (КК4.2.1), виробництво Львівського КЕПВПіП.    Враховуючи соціальний статус сім'ї вирішено питання щодо надання матеріальної допомоги та фінансової підтримки за рахунок коштів фонду соціального захисту інвалідів.
 


 

   28 серпня 2012 року першим заступником начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк проведено відкриття курсів підвищення кваліфікації завідувачів відділень соціальної допомоги вдома десяти територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з елементами дистанційного навчання.
   Особливості та методи професійної та соціальної роботи із даною групою клієнтів передбачають роботу, яка базується на засадах поваги до людської особливості, загальнолюдських цінностях гуманізму та прав людини. Крім того, професійна соціальна робота має певне законодавче регулювання, що зобов'язує кожного соціального працівника знати його особливості та вимоги, що актуальні сьогодні. На сьогодні можна спостерігати різноманітні підходи та методи роботи із даною групою клієнтів, що активно використовуються як в Західній Європі так і в умовах сучасної соціальної роботи в Україні.
   В сучасних умовах розвитку суспільства, соціальні працівники мають володіти як стандартними наборами технік роботи із певною групою клієнтів так і специфічними інноваційними методами, які підвищують ефективність роботи із відповідною групою клієнтів. Спеціалісти не можуть мати достатній інформаційний рівень, якщо не проходять систематичних підвищень кваліфікацій чи навчально-інформаційних тренінгів, оскільки робота із клієнтами потребує постійного оновлення знань та опанування нових методик роботи. Тому впровадження даного навчального курсу дасть можливість практикуючим працівникам установ, що надають соціальні послуги людям похилого віку, підвищити свій рівень знань щодо особливостей соціальної роботи із відповідною групою клієнтів.
   План навчання включає в себе вступ до курсу, основи соціальної роботи, основи соціальної роботи із людьми похилого віку, професійне "вигорання" та його профілактика у роботі персоналу закладів, що надають послуги людям похилого віку.
   Курс навчання триватиме два місяці.
   По закінченню проходження курсу кожний учасник отримає свідоцтво про підвищення кваліфікації.

 

   28 серпня 2012 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Корнієнко проведена зустріч з головою Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Чумаком Сергійом Андрійовичем.
   В ході зустрічі обговорено питання щодо розвитку «соціального таксі» по наданню додаткових послуг особам, з обмеженими фізичними можливостями, які мешкають в багатоповерхових будинках.
   Станом на 01.08.2012 року територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надано 6252 автотранспортні послуги, у тому числі 3758 послуг інвалідам. Зазначеними послугами скористались 2455 осіб, у тому числі 1421 інваліда.
   Окремим питанням розглядалася співпраця щодо налагодження роботи громадських організацій з територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по залученню осіб, з обмеженими фізичними можливостями, до участі в спортивних змаганнях області.

 

   25 серпня 2012 року сторічний ювілей відзначив житель села Велика Павлівка Зінківського району Заєць Пантелеймон Сергійович.
   В колі рідних ювілярку привітали: голова Зіньківської райдержадміністрації Чуясов А.В., голова районної ради Ващенко С.В., начальник управління праці та соціального захисту населення Півень В.І., директор територіального центру Косяк Л.І., голова районної ради ветеранів Прислонський В.П., сільський голова.
   Вручено вітальну листівку Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну допомогу, подарунки, квіти.

 

   24 серпня 2012 року сторічний ювілей відзначила жителька смт Семенівка Гребенник Марія Степанівна.
   В колі рідних ювілярку привітали: голова Полтавської облдержадміністрації Удовиченко О.В., голова обласної ради – Момот І.М., перший заступник голови обласної ради Онищенко В.О., депутат обласної ради від Семенівського округу, голова Семенівської райдержадміністрації Книш В.Є.., начальник управління праці та соціального захисту населення Гір іч Ж.П., завідувач сектором з питань внутрішньої політики зв'язків з громадськістю у справах преси та інформації Скриль Ю.В.
   Вручено вітальну листівку Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну допомогу, подарунки, квіти.

 

   17 серпня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко взяла участь у врученні пільгового автомобіля інваліду II групи загального захворювання, що проживає у селі Демидівка Решетилівського району.
   На зустрічі з мешканцями села розповіла про забезпечення виконання в області соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича. Особлива увага була приділена питанню соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

   7 серпня 2012 року Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-нараду з директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) щодо питання організації роботи з надання соціальних послуг, перспектив їх розвитку.
   Поставлено першочергові завдання щодо організації роботи територіальних центрів в частині розширення спектру надання соціальних послуг, наближення даних послуг до сільської глибинки.

 

   16 серпня 2012 року під головуванням начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко проведено селекторну нараду Головного управління з начальниками рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення та директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районів області щодо організації роботи з забезпечення інвалідів засобами реабілітації.
   Область очікує в поточному році поставки 1216 крісел колісних. Станом на 16 серпня 2012 року надійшло 277 крісел. Основна поставка крісел колісних передбачається на кінець серпня, вересень поточного року.
   Поставлено завдання на рівні кожного району провести роботу щодо вручення крісел колісних людям з інвалідністю за місцем проживання з виїздом спеціалістів Сервісного центру із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів та районного управління праці та соціального захисту населення.
   Крім крісел колісних в область буде поставлено 6462 технічних засобів реабілітації.
   З метою своєчасного вручення вищевказаних засобів за місцем проживання інвалідів поставлено завдання залучати до роботи службу «соціального таксі» та соціальних працівників терцентрів.
   Вказаний напрямок роботи взято на особливий контроль та проводиться постійний моніторинг даного питання.
 

 

   З метою ефективної реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації проведено нараду під керівництвом начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Корнієнко Людмили Василівни стосовно врегулювання питання взаємодії Сервісного центру із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів Полтавського КЕПОП з міськ(рай)управліннями праці та соціального захисту населення щодо доставки технічних засобів реабілітації та засобів пересування.
   В область розпочато активну поставку технічних та інших засобів реабілітації від підприємств-виробників. На сьогоднішній день до регіону поставлено 194 од. крісел колісних та 326 од. засобів реабілітації.
   На рівні відділу у справах інвалідів та ветеранів Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації дано доручення щодо координації діяльності Сервісного центру з міськ(рай)управліннями праці та соціального захисту населення щодо доставки технічних та інших засобів реабілітації за місцем проживання осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

   Депутати ознайомилися з роботою Рашівського будинку-інтернату
   14 серпня у Гадяцькому районі, на базі Рашівського будинку-інтернату загального типу, відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.
   У засіданні, яке вів голова комісії Анатолій Олійник, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк, начальник управління майном обласної ради Сергій Сагайдачний, представник Громадської ради при облдержадміністрації Віктор Демочка.
   Депутати ознайомилися з матеріальною базою будинку-інтернату, який відноситься до об'єктів спільної власності територіальних громад області, поспілкувалися з працівниками та підопічними. Вони відзначили належний рівень харчування, побутового і медичного обслуговування підопічних.
   Будівлі інтернату, хоча й збудовані у середині минулого століття, сьогодні знаходяться у задовільному стані - проведено поточні ремонти, у спальних корпусах встановлено металопластикові вікна, здійснюється централізоване водо- та теплопостачання. Функціонують баня, пральний комбінат, перукарня, бібліотека, медпункт з фізіотерапевтичним кабінетом, аптека.
   Як розповіла директор будинку-інтернату Надія Кратенко, у закладі проживає 86 ветеранів війни і праці, інвалідів, одиноких людей похилого віку. Майже половина з них складають лежачі хворі. В закладі організовано чотириразове раціональне харчування підопічних. Значну роль у забезпеченні якісними продуктами харчування відіграє підсобне господарство, в якому на сьогодні утримується 76 голів свиней та 23 – великої рогатої худоби. Це дало змогу у першому півріччі нинішнього року забезпечити потреби закладу у м'ясі на 76%, у молоці – на 100 %. На земельній ділянці у майже 37 га вирощуються овочі та зернові культури. Непоганий врожай дає власний фруктовий сад.
   Утім, є й проблеми. Найближчим часом потрібно замінити перекриття будівлі медпункту, відремонтувати стелю їдальні, утеплити стіни корпусу для лежачих підопічних.
   У ходіі пленарного засідання депутати розглянули низку профільних питань, внесених до проекту порядку денного дванадцятої сесії обласної ради.
   Звіт директора Рашівського будинку-інтернату загального типу Надії Кратенко про виконання показників фінансово-господарської діяльності за 4-й квартал 2011 року – І півріччя 2012 року комісія взяла до відома та погодили продовження з цим керівником терміну дії трудового контракту.
   Депутати підтримали нову редакцію обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки, яка значно розширює заходи з модернізації матеріальної бази будинків-інтернатів системи соціального захисту населення. Зокрема, планується реконструювати котельні у Токарівському та Кобеляцькому будинках-інтернатах, спорудити соляну шахту у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті, надати адресну матеріальну допомогу вдовам воїнів-інтернаціоналістів тощо.
   У контексті даного питання депутати підтримали пропозицію заступника голови обласної ради Володимира Марченка – передбачити кошти на виділення адресної разової матеріальної допомоги жителям області – учасникам партизанського руху Великої Вітчизняної війни.
   На пропозицію депутата Володимира Коваля облдержадміністрації рекомендовано вивчити питання щодо забезпечення будинків-інтернатів системи соціального захисту населення автономними дизельними електрогенераторами.
   Комісія підтримала створення комунальної установи «Обласна комунальна установа технічного нагляду та фінансового контролю в галузі соціального захисту» Полтавської обласної ради, погодила укладення трудового контракту з Володимиром Переятенцем на посаду директора Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
   Підбиваючи підсумки виїзного засідання, голова комісії Анатолій Олійник сказав: - Приємно, що у Рашівському будинку-інтернаті підопічні почувають себе як вдома. Проте ми розуміємо, що сьогодні потрібно подбати про розвиток будинків-інтернатів, вирішити питання будівництва сучасних приміщень.
   Заступник голови обласної ради Володимир Марченко підкреслив, що обласна рада робить все для того, щоб підопічні будинків-інтернатів не залишилися наодинці з існуючими проблемами, виділяє необхідні кошти на проведення модернізації матеріальної бази, заходи з енергозбереження тощо.
   - Наше завдання, щоб літні люди були добре доглянуті, проживали у теплих затишних приміщеннях, мали гарне харчування, - наголосив Володимир Марченко.
 

 

   9 серпня 2012 року сторічний ювілей відзначила жителька Автозаводського району м. Кременчука Слон Марія Єрмолаївна.
   В колі рідних ювілярку привітали: заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради О.Г. Дзюба, директор Автозаводського територіального центру Л.Б. Дзюба, голова ради ветеранів Автозаводського району О.А. Зубченко.
   Вручено вітальну листівку Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну допомогу, подарунки, квіти.

 

   Відповідно до Законів України щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам з дитинства та дітям-інвалідіам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2012 року (основні нарахування) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 6 липня 2012 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проводиться фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог на загальну суму – 69687,8 тис. грн..
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків шляхом зарахування на рахунок одержувача.

В область надійшли кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі 1,1 млн. грн.
   Також профінансовано видатки на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу у сумі 4,3 млн. грн.


 

   На базі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці 7 серпня 2012 року проведено семінар-нараду з головними лікарями будинків-інтернатів системи соціального захисту населення щодо поліпшення медичного обслуговування підопічних будинків-інтернатів.
   До семінар-наради залучено головних лікарів будинків-інтернатів, профільних спеціалістів 4-ї міської клінічної лікарні, Полтавської обласної психіатричної лікарні, протитуберкульозного диспансеру, керівники та спеціалісти Головного управління.
   Обговорено питання гіпертонічної хвороби та сучасних методів її лікування, епідеміології та профілактики харчових отруєнь в організованих колективах. Окремою темою обговорення було питання щодо стану захворюваності на туберкульоз в області та завдання щодо протидії епідемії.

 

   7 серпня 2012 року в Головному управлінні праці та соціального захисту населення проведено виробничу семінар-нараду з головними бухгалтерами та бухгалтерами по нарахуванню заробітної плати будинків –інтернатів системи соціального захисту населення.
   В ході роботи обговорено питання дотримання фінансово-бюджетної дисципліни установами області. Надано роз'яснення щодо змін порядку проведення індексації заробітної плати.
   Поставлено завдання щодо економного та законного використання бюджетних коштів.

 

   6 серпня 2012 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої обговорено ряд питань соціального захисту населення.
   Поставлено завдання охопити стовідсотково призначенням субсидії на тверде паливо та скраплений газ пільгових категорій громадян та до 1 вересня 2012 року завершити дану роботу.
   Оговорено питання підготовки підвідомчих закладів системи соціального захисту до роботи в осінньо-зимовий період. Зокрема на контролі залишається питання підготовки котелень Вишняківського, Кротівського та Кобеляцького будинків-інтернатів до опалювального сезону. На особливому контролі й забезпечення заготівлі овочів та фруктів для підопічних будинків-інтернатів системи соціального захисту та дотримання температурного режиму в приміщеннях інтернатів.

 

   3 серпня 2012 року в прокуратурі області під головуванням начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації – заступника голови обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати Людмили Корнієнко відбулося засідання групи.
   У засіданні взяли участь представники обласної прокуратури та податкових органів, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Пенсійного фонду України в Полтавській області, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, облпрофради, Полтавського міськвиконкому та Пирятинської райдержадміністрації, керівники підприємств-боржників.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 1 серпня 2012 року (за оперативними даними).
   >На засіданні були заслухані звіти керівників підприємств-боржників:
   - ДП "ВО "Знамя" (м.Полтава)
   - ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія" (м.Полтава).
   Разом з цим, детально обговорювалися питання щодо перспектив погашення зарплатних боргів на підприємствах м. Полтави: ПАТ "Демітекс", ЗАТ "Мостобудівельне управління №8" та на ДП СГП "Березівське" (Пирятинський район).
   За результатами засідання були прийняті рішення та дані доручення Полтавському міськвиконкому, Пирятинській райдержадміністрації, галузевим управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів, щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

 

   2 серпня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Василівна Корнієнко відвідала та ознайомилась з роботою управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Полтава ради.
   Управління праці та соціального захисту населення вже понад 5 років працює в системі єдиної технології прийому громадян, яка забезпечує обслуговування громадян в частині призначення різних видів соціальної допомоги за єдиною заявою та одним пакетом документів.
   Прийом громадян проводиться щоденно (крім вихідних): понеділок, вівторок, середа, четвер з 800 до 1715, п`ятниця з 800 до 1600 (без перерви на обід).
   Станом на 02.08.2012 року в управлінні праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Полтаві ради забезпечено призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим 140 сім'ям, в тому числі 74 сім'ї, які набули право на призначення допомоги відповідно соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо підвищення державної соціальної допомоги інвалідам, пенсіонерам та дітям з малозабезпечених сімей.
   З 01.07.2012 року підвищено рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення ДСД малозабезпеченим сім'ям: для дітей з 50% до 75% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (для дітей віком до 6 років – 687,75 грн., для дітей віком від 6 до 18 років – 858 грн., а для пенсіонерів та інвалідів з 80% до 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 844 грн.

 

   Відповідно до соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в області проводиться робота спрямована на підняття рівня соціального захисту населення.
   В серпні 2012 року розпочато поставку в область автомобілів для людей з особливими потребами.
   2 серпня 2012 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації вручено 4 автомобілі інвалідам Великої Вітчизняної війни згідно обліку Головного управління.
 

 

   1 серпня 2012 року відбулося розширене засідання наради Головного управління праці та соціального захисту населення з питань забезпечення своєчасного призначення субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 356 "Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам", розпорядженням голови облдержадміністрації від 15.05.2012 р. № 198 ,,Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом для надання пільг і житлових субсидій у 2012 році" встановлено норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничні показники їх вартості: тверде паливо — 950 гривень за 1 тонну (у 2011 – 742 грн.); скраплений газ — 121,88 гривень за один балон (у 2011 – 94 грн.).
   Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання субсидій для всіх областей – 2 тонни на домогосподарство на рік.
   Мінімальні норми забезпечення населення скрапленим газом – два балони на одну-дві особи, три балони – на 3-4 особи, чотири балони – на 5 і більше осіб.
   У 2011 році субсидію для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу одержали 5327 домогосподарств, орієнтовна кількість домогосподарств, які мають право на призначення вказаного виду субсидії у 2012 році, становить 4784.
   За призначенням субсидії звернулося 3218 сімей, що становить 67,3% від орієнтовної кількості сімей, призначена субсидія – 2775 сім'ям.
   Більше 90% сім'ям призначено субсидію управліннями праці та соціального захисту населення Решетилівського, Диканського, Шишацького, Глобинського, Пирятинського, Котелевського, Автозаводського, Київського, Ленінського районів, м. Миргорода та м. Лубни.
   Найменші показники мають управління праці та соціального захисту населення Чутівської, Кобеляцької, Полтавської, Н.Санжарської, Зіньківської, Лохвицької, Карлівської райдержадміністрацій та виконкому Комсомольської міської ради.
   Роботу по призначенню субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива плануємо завершити до 1 жовтня поточного року.
   У 2011 році для надання субсидій на тверде паливо та скраплений газ використано 2,8 млн. грн., у 2012 році передбачено фінансування – 4,0 млн. грн.
   Питання призначення субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу знаходиться на особливому контролі в Головному управлінні.