Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Одним із напрямків соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича на 2012-2013 рік є посилення державної підтримки сімей, які виховують дітей-інвалідів та запровадження системи реабілітаційних заходів з метою повного охоплення реабілітацією дітей-інвалідів.
   30 серпня 2013 року проведено колегію Департаменту праці та соціального захисту населення за участю директорів центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів щодо створення належних умов для здійснення якісної реабілітації, соціальної адаптації дітей-інваліді.
   У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч).
   Направлення до реабілітаційних установ здійснюють територіальні органи праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини-інваліда.
   Протягом І півріччя 2013 року центрами соціальної реабілітації дітей інвалідів надано реабілітаційні послуги 510 дітям-інвалідам.
   Для надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам з віддалених сільських районів запроваджена практика направлення таких дітей до територіально наближених центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів на підставі договорів, укладених між районними та міськими радами. Завдяки цьому до реабілітаційного процесу залучено 174 дитини-інваліда з Кобеляцького, Семенівського, Козельщинського, Хорольського, Глобинського, Лохвицького, Лубенського, Чорнухинського, Гребінківського, Великобагачанського, Шишацького, Миргородського, Оржицького, Пирятинського районів та м. Комсомольськ.
 

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, на догляд за ним.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги за серпень 2013 року проведено фінансування 07 серпня, 21 серпня та 29 серпня 2013 року на загальну суму 1844,1 тис. грн.
   Виплата допомоги проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   27 серпня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,4 млн. грн.
   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.
    27 серпня 2013 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 0,4 млн. грн.

 

   Одним із пріорітетних напрямків роботи системи соціального захисту населення в 2013 році визначено обладнання майданчиків для освоєння навичок користування кріслами колісними осіб з обмеженими фізичними можливостями. Працівники 31 територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) пройшли курси підвищення кваліфікації за програмою «Інструктор-методист тренажерного комплексу (залу)» та отримали свідоцтва державного зразка.
   Протягом І півріччя 2013 року нову послугу з навчання осіб з обмеженими фізичними можливостями користування інвалідними візками впроваджено в 7 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), створено робочі місця для інвалідів. Робота по впровадженню даної послуги продовжується.

 

   Питання щодо забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває на постійному контролі Департаменту праці та соціального захисту населення.
   В області проводиться системна робота щодо забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації, зокрема кріслами колісними. Здійснюється постійний моніторинг щодо задоволення осіб з інвалідністю зручністю та функціональністю отриманими засобами реабілітації.
   Органами праці та соціального захисту населення ведеться безперервна тісна співпраця з підприємствами-виробниками засобів пересування та реабілітації стосовно прискорення їх поставки до області з метою повномірного забезпечення у поточному році ними осіб з інвалідністю.
   Крім того, в регіоні відпрацьовано механізм доставки технічних засобів реабілітації за місцем проживання особи з інвалідністю, яка Сервісним центром із забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, їх технічного обслуговування.
   На сьогоднішній день в область від підприємств-виробників поставлено 535 одиниць крісел колісних та близько 2000 одиниць інших засобів реабілітації.

 

   В Департаменті проводиться відповідна робота щодо підготовки підвідомчих підприємств, установ і закладів до роботи в осінньо-зимовий період.
   З метою своєчасної та належної підготовки підвідомчих стаціонарних установ системи соціального захисту населення області до функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років проведено розширене засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення з питання підготовки підвідомчих стаціонарних установ Департаменту праці та соціального захисту населення до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.
   Проведено заготівлю твердого палива на опалювальний сезон для Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату в кількості 220 тонн, що становить 100% від потреби.
   Підвідомчими стаціонарними установами утворений необхідний запас скрапленого газу та дров, придбані автономні електрогенераторні на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.
    Підходить до завершення проведення ремонтних робіт, триває заготівля продуктів харчування (консервованої продукції та соків) для харчування підопічних та кормової бази для відгодівлі тварин на підсобних господарствах будинків-інтернатів, оформлені та підписані представниками Держенергонагляду паспорта готовності інтернатних установ до роботи в осінньо-зимовий період.

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 136447 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
   - сім'ї з дітьми – 108012;
   - малозабезпечені сім'ї – 10884;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14050;
   - тимчасову допомогу на дітей – 3501.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 та 20 серпня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 82 341,3 тис. грн . та 13 048,4 тис. грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   В області продовжується робота щодо забезпечення дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації. Питання вирішується комплексно, тобто забезпечення інвалідів проводиться відповідно до їх індивідуальних потреб, не тільки кріслами колісними, а й іншими необхідними засобами реабілітації.
   В поточному році для забезпечення дітей-інвалідів в область надійшло 220 засобів реабілітації, зокрема:
   53 крісла колісні;
   59 шведських стінок;
   інші засоби реабілітації (протипролежневі матраци, ходунки, столи-парти, приліжкові столи)
   20 серпня поточного року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко прийняла участь у врученні підйомників пересувних для двох дітей-інвалідів Полтавського району, які мешкають у с. Зінці та Горбанівка. Доставку зазначених засобів реабілітації проведено Сервісним центром із забезпечення інвалідів засобами реабілітації за місцем їх проживання.
   Зазначені засоби реабілітації виготовлені підприємством-виробником протягом 1 та 1,5 місяці з моменту їх замовлення.

 

   19 серпня о 14 год. у приміщенні ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-онлайн-конференція директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмили Василівни Корнієнко на тему: «Соціальний захист сімей, в яких виховуються діти-інваліди». в ході якої відмічено, що на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича протягом липня прийнято 2 законодавчих акта, які підвищили рівень соціального захисту дітей-інвалідів.
   28 липня 2013 року набрали чинності зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».
   Вказаними змінами збільшено розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом з найтяжчим ступенем функціональних обмежень (підгрупи А) з 50% до 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (для дітей віком до 6 років – 972 грн.: від 6 до 18 років – 1210 грн.). Розмір надбавки на догляд за іншими дітьми-інвалідами становить 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (для дітей віком до 6 років – 486 грн.: від 6 до 18 років – 605 грн.).
   24 липня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яким передбачено, що при призначенні опікуну чи піклувальнику допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, до сукупного доходу дитини не включається державна соціальна допомога дітям-інвалідам.
   Так, з 1 липня 2013 року розмір допомоги для кожної такої дитини підвищився на суму від 894 грн. до 1230 грн. на місяць (в залежності від віку дитини та розміру допомоги, яка виплачується на дитину-інваліда).
   Також Людмила Корнієнко наголосила, що важливим напрямком соціальної реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями є діяльність Центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів. В 2011 році в Полтавській області діяло 2 таких Центри, а в 2013 році послуги надають 5 Центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів – м. Кременчук, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч, а також реконструйований Центр в м. Полтаві.
   Така можливість розвитку мережі Центрів реабілітації з'явилась завдяки вирішенню питання на державному рівні щодо їх фінансування.
   На 2011 рік на утримання Центрів реабілітації в місцевих бюджетах спрямовано 2341,3 тис. грн., на 2012 рік – 4072,4 тис. грн., на 2013 рік – 4458,6 тис. грн.
   Не втрачає своєї актуальності й забезпечення засобами реабілітації та пересування дітей з інвалідністю. В 2012 році видано в користування дітям-інвалідам 270 одиниць технічних та інших засобів реабілітації. Станом на 16 серпня 2013 року технічні засоби реабілітації отримали 130 дітей-інвалідів. На сьогодні очікують на забезпечення кріслами колісними 14 дітей з обмеженими фізичними можливостями, перший з котрих перебуває на обліку з 29 травня 2013 року. Налагоджено тісну співпрацю з заводами виробниками засобів реабілітації та пресування з яких в поточному році працює 14.

 

   В області продовжено виконання соціальних ініціатив Президента України щодо питання забезпеченню інвалідів засобами пересування.
   Відпрацьовано механізм забезпечення інвалідів візками. В 2012 році за індивідуальним замовленням їх видано 1540, на 1 серпня поточного року – 545.
   В області на базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства діє Сервісний центр із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та ремонту таких засобів.
   З метою забезпечення інвалідів засобами пересування у межах виконання державної програми "Забезпечення інвалідів автомобілями" у 2013 році для Полтавської області виділено 14 автомобілів марки GeeIy, які розподілені відповідно: 7 автомобілів для інвалідів, що мають право першочергового забезпечення, 4 - в позачерговому порядку, та 3 автомобілі для інвалідів загальної черги.
   Постачальниками GeeIy є іноземне підприємство АІС-Столиця.
   16 серпня 2013 року за участю заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля, директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко урочисто вручено вищевказані автомобілі інвалідам та поінформовано присутніх щодо перспектив розвитку соціальних послуг, підвищення державних соціальних гарантій в поточному році.
 

 

   Новими соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича визначено підвищення якості життя для сімей з дітьми, зокрема, збільшення розміру соціальної допомоги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку та піклування, які водночас є інвалідами.
    Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку (з 01.01.2013 на дітей віком до 6 років – 1944 грн.; віком від 6 до 18 років – 2420 грн. на місяць).
    У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та середньомісячним розміром одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.
    На виконання соціальних ініціатив 24 липня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яким передбачено, що при призначенні опікуну чи піклувальнику допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, до сукупного доходу дитини не включається державна соціальна допомога дітям-інвалідам.
    Так з 1 липня 2013 року розмір допомоги для кожної такої дитини підвищився на суму від 894 грн. до 1230 грн. на місяць (в залежності від віку дитини та розміру допомоги, яка виплачується на дитину-інваліда).
    В області проведено перерахунки розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, які водночас є інвалідами.
    Вже до 25 серпня 2013 року сім'ї, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з числа дітей-інвалідів, отримають доплату державної допомоги за липень та серпень.
    З 1 вересня поточного року виплата допомоги буде проводитися в підвищеному розмірі.
    В сім'ях опікунів та піклувальників області виховується 69 дітей-інвалідів.

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".
   Всього в області функціонує 151 прийомних сім'ї та 32 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 443 дитина.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 серпня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 1369,5 тис. грн.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проводиться через установи уповноважених банків.

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 136447 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
 • - сім'ї з дітьми – 108012;
 • - малозабезпечені сім'ї – 10884;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14050;
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3501.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 серпня 2013 року.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 82 341,3 тис. грн.
     Виплата зазначених видів державних допомог проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 •  

     В області органами соцзахисту проводиться робота щодо надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу.
     Фінансування пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
     На 2013 рік на надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу передбачено 9,6 млн. грн.
     7 серпня поточного року в область з державного бюджету надійшли кошти на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 1,5 млн. грн.

   

     6 серпня 2013 року відбулося засідання робочої групи обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
     В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області.
     Розглянуто 10 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
     За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження восьми заявникам, два пакети потребують доопрацювання.

   

     В Полтавській області за рішенням Міністерства соціальної політики України впроваджується пілотний Проект Програми розвитку ООН «Підтримка реформ соціального сектору в Україні».
     Область відібрано для впровадження пілотного Проекту серед інших областей в зв'язку з напрацюванням достатньої роботи в організації інформування з питань соціального захисту населення.
     06 серпня 2013 року відбулась робоча зустріч керівника Проекту Іванової Олени Леонідівни та експерта Проекту з організації компанії інформування громадськості Корішової Анни Євгеніївни з керівниками соціальної сфери Полтавщини. В ході робочої зустрічі обговорювались питання існуючої практики проведення інформаційних кампаній, наводились конкретні приклади та матеріали інформаційних компаній. Також обговорювались питання практики роботи із ЗМІ, висвітлення питань надання соціальних послуг в Полтавській області.

   

     5 серпня 2013 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
     Як першочергові, поставлено завдання щодо відпрацювання питання організації роботи зі зверненнями громадян на місцях, соціального захисту одиноких громадян поважного віку, які перебувають в будинках ветеранів та потребують покращення матеріально-побутових умов проживання, виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати працюючим на підприємствах-боржниках області та створення відділення денного перебування дітей-інвалідів на базі Центру реабілітації дітей-інвалідів м. Кременчука.

   

     5 серпня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати та представлення департаментами та управліннями облдержадміністрації визначених конкретних шляхів і джерел погашення зарплатних боргів на підприємствах області".
     У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
     В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.08.2013 (за оперативними даними) та про виконання графіків погашення зарплатних боргів.
     Продовжує залишатися складною ситуація з погашенням зарплатних боргів на підприємствах державної форми власності, які станом на 01.08.2013 заборгували 8,7 млн.грн. (близько 70% в загальнообласній заборгованості).
     З них, заборгованість підприємств паливно-енергетичного комплексу області складає 3,4 млн.грн.
     Були заслухані звіти керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
     В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.
     За результатами наради були дані доручення керівникам Департаменту праці та соціального захисту населення, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
     Про результати виконання доручень, даних під час наради, заступник голови облдержадміністрації зобов'язав виконавців інформувати у встановлені терміни Департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для контролю виконання.

   

     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 02 серпня 2013 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,5 млн. грн.. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:
 • виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
 • компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
 • компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
 • компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
     Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
     Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

 •  

     За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
     На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
     1 серпня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,1 млн. грн.

   

     Згідно соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо соціальної реабілітації дітей-інвалідів 1 серпня 2013 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено нараду щодо направлення дітей-інвалідів районів області до Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів міста Полтави, отримання ними реабілітаційних послуг та занесення даних до централізованого банку інвалідів.
     Полтавську область включено в перелік пілотних областей де протягом поточного року на базі Центру реабілітації дітей-інвалідів міста Кременчука буде відкрито відділення денного перебування дітей-інвалідів.
     Директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко спільно з керівниками виконкому Кременчуцької міської ради, Департаменту праці та соціального захисту населення м. Кременчука та Кременчуцького Центру реабілітації дітей-інвалідів опрацювали заходи з метою реалізації вказаного проекту в найближчий час.
     Сесією Кременчуцької міської ради від 30.07.2013 року на відкриття та роботу денного відділення виділено кошти в сумі 226 тис. грн.

   

     За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло -, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
     На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.
     За 7 місяців поточного року надано пільг та призначено субсидій з оплати житлово-комунальних послуг на суму 164,5 млн. грн.
     Станом на 01.08.2013 за надані пільги та субсидії з оплати житлово-комунальних послуг з державного бюджету надійшло коштів у сумі 155,9 млн. грн., у тому числі, 29 липня 2013 року кліринговими розрахунками, відповідно до механізму, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 № 20, за надані пільги та житлові субсидії населенню по природному газу профінансовано у сумі 27,0 млн. грн.