Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   Органами соціального захисту населення проводиться робота щодо забезпечення своєчасної виплати державних соціальних допомог сім'ям з дітьми, які переїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
    В області станом на 28 липня 2014 року тимчасово проживає 2444 сім'ї з дітьми, які переїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
    Право на отримання державних допомог мають 429 сімей.
    Всі сім'ї в повному обсязі включно по серпень місяць отримали соціальні виплати згідно вимог чинного законодавства.
   Дане питання перебуває на постійному контролі.


 


   27 серпня 2014 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо питання надання пільг з проведення капітальних ремонтів та оздоровлення інвалідів війни та учасників бойових дій.
   Відповідно до Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають таку пільгу, затвердженого постановою КМУ від 20.05.2009 № 565 управління праці та соціального захисту населення здійснюють фінансування витрат, пов'язаних з проведенням безоплатних капітальних ремонтів будинків (квартир)пільговим категоріям населення.
   Звернуто увагу керівників окремих управлінь на посилення роботи в частині реалізації права на пільги з проведення капітальних ремонтів інвалідам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
 


 


   26 серпня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко зустрілась з членами сім'ї загиблого в АТО військовослужбовця, який проживав на території Чутівського району. В ході зустрічі вручено посвідчення члена сім'ї загиблого, що дає право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.


 


   22 серпня 2014 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є .
   В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласних громадських об'єднань "Фонд інвалідів Чорнобиля" та "Союз Чорнобиль".
   Розглянуто 11 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   За результатами розгляду прийнято рішення підготувати 11 довідок про заробітну плату за період роботи в зоні відчуження.
   За період роботи обласної комісії розглянуто 123 пакети документів та видано 69 довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
 


 


   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за cерпень 2014 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 144919 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 110 893;
 • - малозабезпечені сім'ї – 15 436;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 964
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 626.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 99,1 млн.грн.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2014 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 та 18 серпня 2014 року.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


 •  


     Увага! З метою широкого інформування населення, а особливо осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та проживають на території Полтавської області в місті Херсоні з травня 2014 року поновило свою діяльність Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.
     Адреса Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим: 73022, м. Херсон, пр-т.Ушакова,42; тел/факс (0552)49-59-39; електронна адреса для запитів, звернень: predstavnytstvo.ark@gmail.com.
     Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 год. до 18.00 год., п'ятниця – з 9.00 год. до 16.45 год.


   


     15 серпня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко взяла участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Координація зусиль влади, ІГС, громадян та ЗМІ з метою ефективного забезпечення дотримання прав вимушених переселенців з АР Крим та місць проведення АТО на Полтавщині».
     Директор Департаменту поінформувала присутніх щодо соціального захисту переселенців, зокрема: наразі, до органів соціального захисту з різних питань звернулося станом на 13 серпня 2014 року 58 переселенців з автономної республіки Крим та міста Севастополя яким проводиться виплата держаних соціальних допомог.
     Із зони бойових дій в ході АТО за потребою в одержанні державних соціальних допомог звернулось 318 осіб. 270 – вже отримують соціальні допомоги, по 48 справах триває ще триває процес призначення. На потреби та підтримку переселенців надано матеріальну допомогу 313 особам, середній розмір якої становить 800 гривень.
     Пріоритетним питанням є питання спрощення механізму реєстрації місця перебування переселенців. З метою можливого призначення субсидій та компенсацій на оплату житлово-комунальних послуг за зареєстрованим місцем перебування осіб направлено лист на Міністерство соціальної політики України.
     За результатами «круглого столу» вирішено направити листи на районні управління праці та соціального захисту населення області щодо налагодження співпраці з громадськими об'єднаннями по розробленню спільних заходів щодо виявлення сімей переселенців, які мають право на допомогу, соціальні послуги, вирішення інших соціальних питань згідно діючого законодавства.


   


     В Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації на особливому контролі перебуває питання щодо підготовки інтернатних закладів області до опалювального сезону 2014-2015 років в умовах економії енергоресурсів.
     14 серпня 2014 року першим заступником директора Департаменту Н.С. Черняк проведено робочу нараду з вищезазначеного питання за участю директорів окремих будинків-інтернатів області.
     В ході наради обговорено питання виконання Плану дій додаткових заходів щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та дано відповідні доручення щодо виконання.
   


   


     11 серпня 2014 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання щодо затвердження додаткових заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років підвідомчих установ і закладів сфери Департаменту праці та соціального захисту населення.
     Обговорено питання ходу підготовки стаціонарних закладів до роботи в осінньо-зимовий період. Поставлені чіткі завдання щодо опрацювання заходів енергозбереження та досягнення планового показника економії природного газу.
     На особливому контролі перебуває й обстеження умов проживання одинокопроживаючих громадян на предмет придатності житла до умов проживання в зимовий період та, в разі потреби, вирішення питання щодо влаштування до будинків-інтернатів області.
   


   


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за серпень 2014 року.
     Всього в області перебуває на обліку 158 прийомних сімей та 36 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 469 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у серпні 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,55 млн. грн..
     07.08.2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   


     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 07 серпня 2014 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,6 млн. грн. на виплату допомог та компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання: виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток; компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей; компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування; компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат.


   


     Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
     В області проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за cерпень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 144919 одержувачів зазначених видів виплат:
     - сім'ї з дітьми – 110 893;
     - малозабезпечені сім'ї – 15 436;
     - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 964
     - тимчасову допомогу на дітей – 3 626.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 87,6 млн.грн.
      7 серпня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі. Виплата буде проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
      Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


   


     Органами праці та соціального захисту населення області проводиться робота щодо встановлення членам сім'ї військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранень отриманих під час проведення антитерористичної операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, статусу осіб, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
     На рівні районних управлінь праці та соціального захисту населення організовано роботу щодо надання всебічної допомоги по збору необхідних документів для направлення їх на розгляд до Центральної військово-лікарської комісії з метою отримання витягу з протоколу про встановлення причинного зв'язку захворювання (поранення, контузії, каліцтва, травм), які призвели до смерті військовослужбовця, з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків).
     Сім'ям військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранень, отриманих під час проведення антитерористичної операції, за місцем проживання вручаються посвідчення членів сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни та Пам'ятки члена сім'ї загиблого (померлого) військовослужбовця, який брав участь в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України щодо надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
     06 серпня 2014 року директором Департаменту праці та соціального захисту населення Людмилою Корнієнко проведено зустріч з членами сім'ї загиблого військовослужбовця Полтавського району.


   


     Як отримати компенсацію додаткових витрат
     на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення
     та централізованого постачання гарячої води
     Хто має право на призначення компенсації
      Право поширюється на сім'ї, які складаються з громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім'ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім'ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. (У разі коли будь-хто з працездатних членів сім'ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім'ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
      З 01.01.2014 року прожитковий мінімум становить:
     - для працездатних осіб – 1218 грн.;
     - для осіб, які втратили працездатність – 949 грн.;
     - для дітей віком до 6 років – 1032 грн.;
     - для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.

     Як розраховується компенсація
      Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, які надаються відповідно до законодавства) після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та розміром відповідно платежу, який сім'я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги. При цьому застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

     Куди звернутися для призначення компенсації та які документи надати
      Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку) звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та пред'являє паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або особи без громадянства.
      До заяви додаються такі документи:
     - довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
      - довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), за формою затвердженою наказом Мінпраці від 27 серпня 2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

     Які вимоги до заповнення заяви
      У заяві зазначаються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку):
     - прізвище, ім'я та по батькові;
     - число, місяць, рік народження;
     - серія, номер паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця або особи без громадянства), ким і коли виданий;
     - реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
     - види отримуваного доходу за попередні шість місяців;
     - згода на обробку персональних даних. Крім того, в заяві наводиться перелік комунальних послуг, якими користується сім'я, необхідно зазначити реквізитів підприємств, що надають послуги.

     Терміни призначення компенсації
      Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014—2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Порядком, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року.
      Крім того, у разі підвищення цін і тарифів на комунальні послуги протягом періоду надання компенсації її розмір перераховується з урахуванням такого підвищення.
      Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води (далі - комунальні послуги) в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 року №83.
      Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов'язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну. Призначення компенсації здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення.

     В яких випадках надання компенсації припиняється:
      за поданням підприємства, якщо заявник не оплачує комунальні послуги (крім випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами);
      якщо заявник приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), що вплинули на встановлення права на компенсацію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума компенсації;
      у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання компенсації (зокрема смерть одинокої особи);
      за заявою отримувача компенсації.
      Сума компенсації, перерахованої надміру внаслідок свідомого подання заявником документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу органу соціального захисту населення.
      У разі коли заявник добровільно не повернув надміру перераховану суму компенсації, питання про її стягнення органи соціального захисту населення вирішують у судовому порядку.
     За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем проживання.
     Прийом громадян проводиться щоденно (крім вихідних):
     Понеділок, вівторок, середа, четвер – з 800 до 1715;
     П'ятниця – з 800 до 1600.
      Номер обласної безкоштовної гарячої лінії, за яким можливо отримати детальні роз'яснення з питань призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги 0 800 500 620


   


     05 серпня 2014 року під головуванням віце-прем'єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана проведено селекторну нараду з питань, пов'язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції.
     В роботі наради взяла участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко.
     За результатами наради дано відповідні доручення. Одночасно надаємо інформацію щодо соціальної підтримки громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

  ЯКЩО ПЛАНУЄТЕ ВИЇЗД ІЗ НЕБЕЗПЕЧНОЇ ЗОНИ,
  ТЕЛЕФОНУЙТЕ
  101
  ЗІ СТАЦІОНАРНОГО АБО МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ
  ________________________________________________________

  Для вирішення питань соціального захисту
  та забезпечення першочергових потреб слід звертатися
  на БЕЗКОШТОВНУ, ЦІЛОДОБОВУ
  телефонну лінію
  Обласного контактного центру
  Полтавської обласної ради:
  0 800 502 230

  ______________________________________________
  ОБЛАСНА БЕЗКОШТОВНА ТЕЛЕФОННА
  «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»
  з питань надання державних соціальних допомог
  0 800 500 620
  ГАРЯЧА ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРЇАНИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
  0-800-50-25-10
  ______________________________________________
  З будь-якими питаннями щодо тимчасового перебування в Полтавській області, звертатися до:
  Регіонального штабу
  Державної служби надзвичайних ситуацій
  м. Полтава, вул. Жовтнева, 45
  тел.: (0532) 503 553, 566 404

     У разі ВТРАТИ АБО ЗНИЩЕННЯ документів необхідно звертатися:
      - відновити паспорт територіальний підрозділ Державної міграційної служби (відділ міграційної служби у Полтавській області тел.: 2-98-71)
      - відновити свідоцтво про народження відділ реєстрації актів цивільного стану (РАЦЗ) (Головне управління юстиції в Полтавській області тел.: 7-37-96)
      -відновити довідку про присвоєння ідентифікаційного коду податковий орган (Державна податкова адміністрація в Полтавській області тел.: 56-50-00)


   


     

  КОМПЕНСАЦІЇ ДОДАТКОВИХ ВИТРАТ НА ОПЛАТУ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

     Компенсація – визначається, як різниця між розміром плати за послуги газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води (у межах норм споживання з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім'я сплачувала до зміни цін і тарифів на відповідні послуги.
     Призначається сім'ям, середньомісячний дохід яких за попередні шість місяців не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім'ї - сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім'ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.
     Приклад: сім'я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга - від 6 до 18 років). Заробітна плата чоловіка та його дружини складає 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім'ї становить 4764 грн. (1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім'ї менший за прожитковий мінімум для сім'ї, має право на компенсацію.
     У разі відсутності доходу в працездатних осіб, до розрахунку приймається дохід на рівні прожиткового мінімуму (1218 грн.)
     Для отримання компенсації необхідно звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації та надати:
     - заяву,
     - довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб,
     - довідки про доходи членів сім'ї, крім пенсій і соціальної допомоги.
     Дані про розміри плати за комунальні послуги надаватимуться підприємствами, що надають відповідні послуги.
     Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року. За бажанням заявника може бути призначена з травня 2014 року (у разі звернення до 30.09.2014 року). Для одержання компенсації сім'я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, в іншому випадку – надання компенсації припиняється.