Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   31 серпня 2015 року в приміщенні облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла за участю директора Департаменту праці та соціального захисту населення Л.Корнієнко, директора обласного центру зайнятості К.Клавдієвої, заступників голів райдержадміністрацій, заступників міських голів, керівників підприємств - надавачів послуг, керівників поштових відділень зв"язку, уповноважених осіб сільських (селищних) рад проведено селекторну нараду з питань організації роботи в області з надання населенню житлових субсидій та забезпечення виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо мінімальної кількості домогосподарств, яким до 30 жовтня 2015 року мають бути призначені житлові субсидії.
   В ході наради дано доручення щодо повного виявлення та охоплення сімей області житловими субсидіями. Головне донести до населення зрозумілу інформацію щодо Порядку надання населенню житлових субсидій.

 

    28 cерпня 2015 року о 14.00 під головуванням директора, голови колегії Л.В.Корнієнко відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в ході якого розглянуто питання щодо роботи із зверненнями громадян в системі соціального захисту населення області.
    Заслухавши інформацію заступника директора Департаменту – начальника управління праці Новосад Л.Г. зазначено, що протягом І півріччя 2015 року до Департаменту надійшло 2246 письмових звернень. У порівнянні з ІІ півріччям 2014 року (2347звернень) їх кількість зменшилась на 101.
    З метою підвищення рівня поінформованості населення області дано доручення посилити інформаційно-роз'яснювальну роботу на місцях, забезпечити всебічний, комплексний розгляд звернень громадян з наданням вичерпних та зрозумілих роз'яснень. Організувати сталу роботу телефонних «гарячих» ліній з питань надання державних соціальних гарантій, провести відповідну роботу з головами громадських організацій, сільських та селищних рад, керівниками житлово-комунальних установ з метою інформування про порядок надання соціальних гарантій та послуг.

 

   28 серпня 2015 року в Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за участю голови Громадської ради при ОДА В. Голуба, голови Полтавського обласного громадського об'єднання "Союз Чорнобиль" Шкурпели В.П., голови обласної громадської організації "Фонд інвалідів Чорнобиля" Дибіна М.Ю., інших представників громадськості, відбулася зустріч у форматі круглого столу за темою «Напрацювання пропозицій щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів", де обговорено питання щодо надання пільг з 01.07.2015 пільговим категоріям населення з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї та призначення населенню житлових субсидій за спрощеним порядком.
    За інформацією директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.Корнієнко на сьогоднішній день в області вже призначено субсидій за спрощеним порядком понад 150 тис. сімей, що становить 25 відсотків населення області.

 

Про стан погашення заборгованості із заробітної плати


   За статистичними даними станом на 01.08.2015 загальна заборгованість по області склала 35,7 млн.грн., в тому числі:
    на економічно активних підприємствах – 21,2 млн.грн. (59,5%);
    на підприємствах-банкрутах - 14 млн.грн. (39,3%).
    Найбільші боржники серед економічно активних підприємств станом на 01.08.2015:
    - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 6,9 млн.грн.
    - ТОВ "Техмолпром" - 3 млн.грн.
    - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,8 млн.грн.
    - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії – 2,8 млн.грн.
    - ПП "Ливарно-механічний завод" - 1,1 млн.грн.
    - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 1 млн.грн.
    - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 954 тис.грн.
   Основна маса заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджена в Гадяцькому - 9,9 млн.грн, Полтавському - 1,2 млн.грн. районах, містах Полтава – 4,5 млн.грн., Миргород - 2,8 млн.грн., Кременчук - 1,6 млн.грн. та Комсомольськ - 990 тис.грн. Разом по 6 відмічених адміністративно-територіальних одиницях заборговано 21 млн.грн., що складає 99% до загальнообласного боргу економічно активних підприємств.
   В результаті заходів, вжитих органами влади всіх рівнів, у липні 2015 року повністю ліквідовано заборгованість із заробітної плати перед працівниками чотирьох підприємств на загальну суму 863,5 тис.грн.
   За оперативними даними моніторингу станом на 25.08.2015 найбільше зменшено зарплатні борги перед працівниками ДП "Полтавський облавтодор" та його філій (на 1,7 млн.грн.), ТОВ "Гадячсир" та його структурних підрозділів (на 1,7 млн.грн.) та ТОВ "Техмолпром" (на 600 тис.грн.).
   Місцевими органами влади вживаються заходи, спрямовані на виконання рішення Урядової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій стипендій та інших соціальних виплат від 28 травня 2015 року, щодо погашення у 2015 році на підприємствах області не менш ніж 50 відсотків зарплатних боргів.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій


   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за серпень 2015 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 153223 одержувачів зазначених видів виплат:
   - сім'ї з дітьми – 111 854;
   - малозабезпечені сім'ї – 20 120;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 755;
   - тимчасову допомогу на дітей – 3 752
   - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1742
   Cума зазначених допомог за серпень 2015 року складає 113,7 млн.грн. 05, 20, 21 серпня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

   21 серпня 2015 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби обласної державної адміністрації під головуванням голови комісії у справах альтернативної (невійськової) служби обласної державної адміністрації, заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла. На засіданні розглядалося питання щодо направлення на альтернативну (невійськову) службу громадян, які мають релігійні переконання, віровчення яких не допускає користування зброєю.


 

   19 липня 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено селекторну нараду з начальниками рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення та директорами територіальних центрів соціального обслуговування щодо стану організації роботи в області з надання субсидій населенню за спрощеним порядком та проведення роботи в частині визначення права на пільги окремим категоріям громадян з урахуванням рівня доходів сім'ї.

 

Інформація щодо виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.


   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат для проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по липень 2015 року в повному обсязі.
   14 серпня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 7 886 сім'ям за серпень 2015 року на суму 9,6 млн. грн..
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротші терміни через установи уповноважених банків.


 

   14 серпня 2015 року в приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулось засідання робочої групи за участю заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є. та першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Черняк Н.С. з вирішення питань щодо здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
   Робочою групою визначено основні завдання щодо реалізації державної політики в частині здійснення заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

 

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2015 №348 ,,Про затвердження порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов", області у поточному році з державного бюджету передбачено спрямувати 7,1 млн. грн.
   За інформацією органів місцевого самоврядування, які ведуть квартирний облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов, позачергового забезпечення жилою площею потребують 11 сімей, загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та одна сім'я військовослужбовця, якому встановлено інвалідність ІІ групи.
   13 серпня 2015 року в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є. відбулося засідання комісії з питань забезпечення житлом осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення та втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, за рахунок коштів державного бюджету. У роботі комісії взяли участь представники обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів, інших державних установ, депутатів обласної ради, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
   В ході засідання були обговорені основні напрямки роботи спрямовані на реалізацію державних програм забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

 

Про забезпечення санаторно-курортними путівками пільгових категорій громадян


   Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 (зі змінами), органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів:
   інвалідів усіх категорій;
   ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та «Про жертви нацистських переслідувань»;
   Ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" забезпечуються путівками: у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики та за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
   Інваліди усіх категорій забезпечуються путівками: за рахунок коштів, передбачених Міністерству соціальної політики та у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.
   Забезпечення путівками проводиться за зареєстрованим місцем проживання.
   Особи, що переселися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, повинні за фактичним місцем проживання перебувати на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування.
   Путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок. Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою N 070/о.
   Дія цього Порядку не поширюється на осіб, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту").
   До сфери управління Міністерства соціальної політики належать такі санаторії: "Салют" м. Одеса (кістково-м'зовий, неврологічний профіль), "Перемога" м. Київ (серцево-судинний профіль), "Батьківщина" м. Трускавець (урологічний профіль), "Слава" м. Миргород (шлунково-кишковий профіль).
   Постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 446 до вищезазначеного Порядку внесено зміни, що стосуються терміну лікування інвалідів, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" в санаторно-курортних закладах, зокрема інваліди-спинальники - 35 днів (до набрання чинності вищевказаної постанови - 45 днів), інші категорії - 18-21 день (до набрання чинності вищевказаної постанови термін лікування у санаторіях, підпорядкованих Мінсоцполітики - 24 дні), що дасть змогу збільшити кількість оздоровлених осіб.
   Оплата проїзду особам, що супроводжують інвалідів І та ІІ групи до санаторіїв спинального профілю, проводиться двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У випадку проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
   Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням визначений постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.
   Органи праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів:
   інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції;
   учасників бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.
   Для отримання путівки на санаторно-курортне лікування необхідно:
   стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;
   подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій


   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за липень 2015 року в повному обсязі: - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11863 одержувачам на загальну суму 2406,8 тис. грн..;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсації здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

Актуально про житлові субсидії


   Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 475, удосконалено спрощений порядок призначення та надання населенню житлових субсидій.
   Крім того, вказаною постановою передбачено забезпечення доставки домогосподарствам бланків заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії в період до 1 вересня та 1 листопада 2015 року для звернення за призначенням субсидії на опалювальний період.
   Увага! Якщо Вами вже подано до управління праці та соціального захисту населення документи для призначення субсидії, то отримані бланки заповнювати та надавати управлінню додатково непотрібно!
   Надаємо роз'яснення з деяких актуальних питань, які порушуються громадянами щодо порядку надання житлових субсидій.

1. Які документи та куди необхідно подати, щоб отримати субсидію?


   Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання): - заяву про призначення житлової субсидії; - декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Вищевказаною постановою спрощено форму декларації. Відтепер в декларації не зазначається сума доходу без урахування податку з доходів фізичних осіб, вказуються лише вид отримуваного доходу і джерело з якого отримані кошти; - договір найму (оренди) житла - для осіб, які винаймають житло; - довідки про доходи - у разі декларування доходів за три місяці, а також у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом управління праці та соціального захисту населення.
   У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх управлінню праці та соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи, сільських (селищних) рад.
   Вказані документи також можуть бути надіслані поштою управлінню праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.

2. Просимо повідомити чи визначено порядок врахування доходів для осіб, які обрали спрощену систему оподаткування та є платникам єдиного податку?


   Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1218 грн.). Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (2436 грн. та 3654 грн., відповідно).

3. Чи всі види доходу враховуються при призначенні субсидії?


   Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.
   Не включаються до сукупного доходу сім'ї для призначення субсидії, допомога при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати – Героїня»; сплачені особою аліменти; доходи від розміщення депозитів; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях; допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.

3. На який термін призначається субсидія?


   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується: на опалювальний сезон – з 01 жовтня року по 30 квітня; на неопалювальний сезон – з 01 травня по 30 вересня.

5. Чи необхідно повторно звертатися за призначенням субсидії на опалювальний період у разі якщо на даний час субсидію призначено у «нульовому» розмірі?


   Ні, повторно звертатися непотрібно. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На початку опалювального сезону управління праці та соціального захисту населення розрахують розмір субсидії без додаткового звернення. Протягом десяти днів після отримання необхідної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій


   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, по збавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за серпень 2015 року.
   Всього в області перебуває на обліку 171 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 514 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у серпні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн..
   07.08.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

Порядок призначення житлової субсидії, якщо зареєстровані особи фактично не проживають у житловому приміщенні?


   Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами), субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації та розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
   Кількість зазначених осіб та їх соціальний статус визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.
   У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають на підставі рішень комісій, створених при райвиконкомах і райдержадміністраціях, та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.
   Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні.
   За відсутності засобів обліку комунальних послуг субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих осіб, яким нараховується плата за житлово – комунальні послуги.

 

   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям зі дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за серпень 2015 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 151641 одержувачів зазначених видів виплат:
   - сім'ї з дітьми – 110 296;
   - малозабезпечені сім'ї – 20 131;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 717;
   - тимчасову допомогу на дітей – 3 758;
   - допомогу по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу – 1737
   Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 100,1 млн. грн..
   5 серпня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводитися установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

   З квітня 2015 року органи соціального захисту населення проводять роботу щодо забезпечення виконання нового напрямку по соціальному захисту військовослужбовців, а саме виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період". Компенсація здійснюється за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2015 рік.
   Бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.
   Для отримання компенсації підприємства, установи, організації за місцем реєстрації щомісячно, до 15 числа, подають до управлінь праці та соціального захисту населення звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, погоджені районними (міськими) військовими комісаріатами, які здійснювали призов працівників на військову службу.
   У квітні-липні поточного року від підприємств прийнято понад 6,7 тис. звітів.
   У серпні з державного бюджету отримано та направлено підприємствам, установам та організаціям області компенсацію у сумі 7,7 млн.грн. Вцілому за 6 місяців 2015 року державою компенсовано витрат підприємствам області на загальну суму 38,9 млн.грн.

 

   4 серпня 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено кущові семінар-наради з директорами соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді, начальниками управлінь праці та соціального захисту населення з порядком денним:
 • 1. Про забезпечення виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015р. №179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції».
 • 2. Про забезпечення виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» та організацію роботи в області щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сімї та виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 «про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї».
   

 •  

     3 серпня 2015 року за ініціативи Департаменту в м. Миргороді відбулася нарада з питань реалізації в області державної політики в частині соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
     В ході проведення наради обговорювались питання використання коштів державного бюджету, спрямованих на підняття рівня соціального захисту учасників антитерористичної операції, а саме їх перенавчання та здобуття ними нових спеціальностей.

   

     Міськими та районними управліннями праці та соціального захисту населення області продовжується робота щодо забезпечення санаторно - курортними путівками громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
     За бюджетною програмою 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" області на оплату санаторно-курортного оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виділено 3,3 млн. грн.
     В результаті проведення процедур закупівлі загалом по області станом на 03.08.2015 року районними управліннями укладено угоди на придбання 666 санаторно-курортних путівок (88 % від потреби). Уже оздоровлено 104 особи 1 категорії та 89 перебувають на оздоровленні.