Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   30 серпня 2016 року в облдержадміністрації за участі представників Головного управління Національної поліції у Полтавській області, підприємств-боржників, арбітражних керуючих відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за липень 2016 року проінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г.
   Станом на 01.08.2016 загальна заборгованість складала 30 млн.грн., що на 2,3 млн.грн. (7%) менше порівняно з попереднім місяцем. У тому числі працівникам 17 економічно активних підприємств заборговано 12,2 млн.грн. (на 2,5 млн.грн. (17%) менше). З квітня поточного року в області утримується тенденція щомісячного зменшення заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах.
    При цьому, 91% (11,1 млн.грн.) зосереджено на семи економічно активних підприємствах: ТОВ "Гадячсир" та його структурних підрозділах - 6,1 млн.грн., ТОВ "Техмолпром" - 2,5 млн.грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 947 тис.грн., ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 728 тис.грн., ТОВ "Електромонтаж-410" - 475 тис.грн. За оперативними даними моніторингу станом на 26.08.2016 загальна заборгованість на економічно активних підприємствах зменшилася на 3,2 млн.грн., проте, залишаються не виплаченими 5 млн.грн. заробітної плати за липень.
   Працівникам 20 підприємств банкрутів заборговано 17,4 млн.грн., що на рівні початку поточного року. На засіданні робочої групи детально розглянуто стан погашення зарплатних боргів в процесі провадження процедур банкрутства на ДП "ВО "Знамя", ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1", Приватному ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління", ТОВ "Пожежне спостереження", ТОВ "Вік-Трейд", ТОВ "Миргородм'ясопром".
   Про заходи, які вживалися для вирішення проблеми погашення зарплатних боргів проінформували представник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, арбітражні керуючі та ліквідатори підприємств.
   Про відкриття кримінальних проваджень щодо керівників підприємств-боржників проінформував представник Головного управління Національної поліції у Полтавській області.
    За результатами засідання визначені конкретні завдання галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.

 

   Моя сім'я не користується субсидією на оплату житлово-комунальних послуг. Знаю, що з жовтня значно підвищаться тарифи на оплату централізованого теплопостачання. Коли, необхідно звернутися за призначенням субсидії?
   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується окремо на неопалювальний та на опалювальний періоди. У разі звернення громадянина за призначенням субсидії в неопалювальний період, розрахунок розміру субсидії на опалювальний період проводиться управлінням соціального захисту населення автоматично, без додаткового звернення. З метою своєчасного призначення субсидії саме на опалювальний період рекомендуємо вже зараз звертатися до управління соціального захисту населення.
   За призначенням субсидії звернулася в червні поточного року, однак отримала повідомлення про призначення субсидії в розмірі «0» грн. Чи необхідно повторно звертатися за призначенням субсидії на опалювальний період?
   Ні. Повторно звертатися не потрібно. Ще раз звертаємо увагу, якщо Ви отримували субсидію в опалювальний період 2015/2016 років або зверталися за її призначенням протягом 2016 року, навіть якщо розмір призначеної субсидії на неопалювальний період становив 0,00 грн., з початком опалювального періоду Вам буде проведено перерахунок розміру субсидії в автоматичному режимі, без додаткового звернення. Повідомлення про розмір призначеної субсидії буде Вам надіслано протягом 5 днів з моменту прийняття рішення про призначення субсидії.
   Користуюся субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг з квітня 2016 року. Чи необхідно звертатися за перерахунком субсидії в зв'язку зі зміною тарифів на житлово-комунальні послуги?
    Ні. Звертатися не потрібно, перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію, здійснюється без звернення громадян. При цьому обов'язкова частка плати сім'ї за житлово-комунальні послуги залишається незмінною, змінюється лише розмір призначеної субсидії. За результатами проведених перерахунків територіальним управлінням соціального захисту населення протягом 5 днів Вам буде направлено повідомлення про розмір призначеної субсидії.


 

   30 cерпня 2016 року о 10.00 відбулось засідання колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації щодо підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в рамках проведення Року вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи та у зв'язку з 30 роковинами Чорнобильської катастрофи.
    З метою забезпечення дієвої роботи в області пріоритетним напрямом роботи Департаменту та територіальних управлінь соціального захисту населення є виконання державних соціальних програм соціального захисту громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи та надання додаткових соціальних гарантій зазначеній категорії громадян за рахунок коштів місцевих бюджетів.

 

   З нагоди 25-ї річниці незалежності України в установах соціального захисту населення області проведено низку урочистих заходів.
   Так, у будинках-інтернатах проведено зустрічі з представниками органів виконавчої влади, виставки робіт підопічних, організовано святкові концерти.  

 

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по липень 2016 року в повному обсязі.
   18 серпня 2016 року проведена виплата щомісячної адресної допомоги за серпень 2016 року 7,0 тис. сімей на суму 8 461,4 тис.грн.
   30 серпня 2016 року буде проведена виплата щомісячної адресної допомоги за серпень 2016 року (додаткова заявка) 281 сім'ї на суму 379,5 тис.грн.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проводиться через АТ «Ощадний банк України».

 

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за серпень 2016 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 148,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за серпень 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 134,0 млн.грн.
   5 , 22 та 26 серпня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

   18 серпня 2016 року за участю першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, заступника голови обласної спостережної комісії Н.С.Черняк відбувся семінар на тему «Спостережна комісія як ефективний інструмент забезпечення прав засуджених». Організатором якого є Благодійна організація «Світло надії».
   В семінарі приймали участь голови та секретарі спостережних комісій області. В ході семінару обговорено питання покращення роботи спостережних комісій, а також сприяння соціальної адаптації засуджених та ряд інших актуальних питань.  

 

   За статистичними даними станом на 01.08.2016 загальна заборгованість по області склала 30 млн.грн., в тому числі: на 17 економічно активних підприємствах – 12,2 млн.грн. (40,7%); на 20 підприємствах-банкрутах - 17,4 млн.грн. (58%). Найбільші боржники серед економічно активних підприємств станом на 01.08.2016: - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 6,1 млн.грн. - ТОВ "Техмолпром" - 2,5 млн.грн. - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 947 тис.грн. - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 728 тис.грн. - ТОВ "Електромонтаж-410" - 475 тис.грн. - ДНТП "Бурова техніка" - 397 тис.грн. Загальна сума заборгованості зазначених шести суб'єктів господарювання (11,1 млн.грн.) складає 91% від загальнообласного боргу економічно активних підприємств.
   Основна маса заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджена в Гадяцькому - 7 млн.грн, Полтавському - 947 тис.грн. районах, містах Полтава – 783 тис.грн., Кременчук - 777 тис.грн. та Комсомольськ - 728 тис.грн. Разом по п'яти відмічених адміністративно-територіальних одиницях заборговано 10,3 млн.грн. (84,2% до загальнообласного боргу економічно активних підприємств).
   Місцевими органами влади вживаються заходи, спрямовані на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 року № 517-р "Про затвердження плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати". Протягом липня поточного року зарплатні борги перед працівниками економічно активних підприємств зменшилися на 2,5 млн.грн., тенденція до зменшення заборгованості на економічно активних підприємствах встановилася в області з квітня 2016 року.
   З метою прискорення вирішення в області зазначеної проблеми головою обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, головою облдержадміністрації Головком В.А. 10.08.2016 затверджений додатковий план заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях. Виконавцями обласного додаткового плану заходів визначені райдержадміністрації, міськвиконкоми, галузеві департаменти (управління) облдержадміністрації, територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади.


 

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за липень 2016 року в повному обсязі: - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,6 тис. одержувачам на загальну суму 3 086,7 тис. грн..;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


    Хочу дізнатися, якщо я отримую субсидію, чи зможу потім продати, подарувати житло або передати його у спадок.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, яка регулює порядок надання населенню житлових субсидій, чітко встановлено, що субсидія є безповоротною державною допомогою і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.    
   Чи впливає заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг на можливість отримання субсидії для відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг?
   Наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не є підставою для відмови у призначенні субсидії. Це дозволяє сім'ям вийти із замкнутого кола накопичення нових боргів за комунальні послуги. Разом з тим, слід знати, що одержувач субсидії має щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж встановлена при розрахунку субсидії обов'язкова частка плати за цю послугу, сплачується фактична вартість послуги. Якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, організації – надавачі послуг повідомляють про це орган соціального захисту. У такому разі надання субсидії може бути припинено, за виключенням випадків, коли несплата за послуги пов'язана із затримкою у виплаті заробітної плати, пенсії тощо. У разі коли через несплату громадянином вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.    
   Чи необхідно при оформленні субсидії вказувати відсотки від депозиту, як один з видів доходу? Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 475 (набрала чинності 21 липня 2015 року) до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій внесено зміни, якими встановлено, що: «до сукупного доходу не враховуються, зокрема, доходи від розміщення депозитів». Отже, депозити і відсотки по ним не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припинено її надання.


 

   Відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи пільги на забезпечення санаторно-курортним лікуванням поширюються на громадян, віднесених до 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
   За напрямом "Оплата санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, та дітей інвалідів, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою" бюджетної програми 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на 2016 рік області затверджено видатки в сумі 3,2 млн.грн.
   Заяви на санаторно–курортне лікування подали 663 громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та мають права на зазначену пільгу, із них 657 постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії та 6 дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
   Міськими та районними управліннями соціального захисту населення області активно проводиться робота щодо придбання санаторно-курортних путівок для оздоровлення зазначеної категорії громадян.
   Всього станом на 07.06.2016 року укладено договори на придбання 482 санаторно-курортних путівок (73 % від поданих заяв) у 23 санаторно-курортних заклади України.
   На даний час оздоровлено 62 особи 1 категорії та 1 дитина-інвалід, інвалідність якої пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
   В 10 управліннях укладені договори на придбання 100 % кількості заявлених путівок. В інших управліннях продовжується робота по укладанню договорів на придбання послуг санаторно-курортного лікування.

 
ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АТО Необхідність розв'язання проблем реабілітації учасників АТО нині є одним з найбільш значущих питань. Психологічна допомога і реабілітація надається учасникам бойових дій з метою профілактики розвитку в них посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, зміцнення їх особистісного та соціального статусу. Будь-який учасник антитерористичної операції з моменту набуття статусу ветерана війни набуває право на отримання послуги з безкоштовної психологічної реабілітації. Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання. В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява. До заяви необхідно додати такі документи: • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни; • копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Після подачі заяви та надання необхідних документів, учасник АТО отримає направлення на реабілітацію, в якому будуть зазначені дата початку та дата закінчення терміну реабілітації. Звертаємо увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно. Свою допомогу з психологічної реабілітації в Україні на сьогодні надають 13 реабілітаційних установ. До їх складу входять і такі оздоровниці, як ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води», санаторій «Карпатські зорі» м. Модрич, Львівської області, ведучі реабілітаційні центри з напрацьованим досвідом роботи.

 

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпече.ним сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за серпень 2016 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 148,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за серпень 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах казначейської служби на загальну суму 107,0 млн.грн.
   5 серпня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

   
Соцпрацівники навідуватимуть літніх мешканців Полтавщини щодня

   Таке завдання ставить перед собою облдержадміністрація та профільний Департамент соціального захисту населення. Про це сьогодні говорили під час щотижневої апаратної наради у голови Полтавської ОДА.
   Збільшити кількість відвідувань пенсіонерів прагнуть, аби вирішити два завдання — наблизити соціальні послуги до людей та убезпечити літніх мешканців області від злочинців і надзвичайних ситуацій. Тим більше, що останнім часом кількість злочинів проти пенсіонерів відчутно зросла.
   Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко нагадала, що в області напрацьовано механізм надання соціальних послуг літнім людям через мережу територіальних центрів. Вони працюють у всіх районах та містах Полтавщини. Із 444 тисяч пенсіонерів області такі центри обслуговують 117 тисяч літніх полтавців. — Власне, 20 років тому терцентри створювалися для обслуговування вдома самотніх літніх громадян, — говорить Людмила Корнієнко. — Це було важливо, бо єдина альтернатива для таких самотніх мешканців області — перебування в інтернатних закладах. Йдеться не лише про те, що проживання однієї людини в інтернаті для держави обходиться у сумі 5 тисяч гривень на місяць, а надання соціальних послуг за місцем проживання — це заробітна плата соціальним працівникам (350 гривень на місяць за одного підопічного). Насправді важливо, що соціальні послуги надаються за місцем проживання пенсіонера, який залишається вдома, в емоційно комфортних умовах.
   Зараз вдома обслуговують 20 тисяч пенсіонерів Полтавщини. Спектр послуг найрізноманітніший: від побутових (послуги перукаря, швачки, пральні, ремонтні роботи вдома, викошування трави тощо) до соціально-медичних. Для самотніх літніх полтавців послуги безкоштовні, для решти пенсіонерів плата майже символічна.
   Щоб наблизити послуги до людей, у 19-ти районах області територіальні центри відкрили свої філії у найбільших селах. За словами Людмили Корнієнко, це дозволяє одночасно вирішити два завдання, адже окрім наближення послуг, у селі створюються ще й нові робочі місця. За два роки їх створили 50.
   Коли заговорили про безпеку самотніх літніх мешканців області, згадали про «тривожні» кнопки і сучасні технології. Проте лише у 30% самотніх пенсіонерів є мобільні телефони. Багатьом важко користуватися досягненнями технології через вік, стан здоров'я. Є й такі, хто не може обійтися без сторонньої допомоги. Тому без добре розвиненої служби соціальних працівників не обійтися. На сьогодні, згідно правил, соцпрацівники відвідують своїх підопічних вдома лише двічі на тиждень. А потрібно — щодня.
   — Потрібно впровадити у сільській місцевості потужний інститут соціальних працівників, — зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Тим більше, що такий досвід у держави був і мав позитивні наслідки. Сучасні технології — це добре. А інститут соціального працівника діє на сьогодні в усіх розвинених країнах. Це єдиний дієвий шлях. І не такі вже й великі кошти. Давайте розробимо програму, порахуємо фінансування з різних джерел. Упевнений, що районна та місцева влада також візьме активну участь, адже йдеться про наших земляків на заслуженому відпочинку, про їхні безпеку та комфорт. Щоб літні люди, особливо самотні, відчули, що вони не одні, живуть у суспільстві, яке про них дбає. І щоб знали, що щодня до них зайде чи зателефонує соціальний працівник. Тож на поточних бюджетних сесіях усіх рівнів ми повинні закласти фінансування таких програм.