Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Внесено зміни до порядку надання житлових субсидій

   Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2017 року прийнято постанову №609, якою внесено зміни до порядку надання житлових субсидій, що набрали чинності з 19.08.2017 (з дня опублікування), зокрема:
   - визначено розмір простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка враховується при визначення права на перепризначення субсидії на наступний період.
   Нагадаємо, що з 1 травня 2017 року впроваджена норма, згідно якої субсидія не перепризначається на наступний період при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. В такому випадку субсидія буде перепризначена у разі погашення заборгованості або укладання договору реструктуризації боргу.
   Тобто, якщо раніше сума простроченої заборгованості була навіть менше 100 грн., субсидія на наступний термін не перепризначалась.
   Внесеними змінами передбачено, що при перепризначенні субсидії на наступний період враховується прострочена понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.).
   Наприклад, якщо сім'я має заборгованість за послуги, однак її загальна сума не перевищує 340 грн., зазначена заборгованість не вплине на визначення права на перепризначення субсидії. Таким сім'ям управліннями соціального захисту до 10 вересня поточного року буде проведено перепризначення субсидії з травня 2017 року на наступний 12-ти місячний термін та надано повідомлення про розмір призначеної субсидії
   - врегульовано питання виплати зекономлених сум субсидій сім'ям, у яких одержувач субсидії помер.
   З поточного року передбачено, що отримувачі субсидії, які економно споживали газ або електроенергію для опалення житла протягом опалювального періоду, і у яких станом на 1 травня була переплата за послугу, можуть отримати частину зекономленої субсидії в сумі, що не перевищує вартості 100 куб. метрів газу або 150 кВт•год електроенергії (по електроенергії - це 135 грн., по газу – близько 688 грн.).
   Згідно внесених змін у разі смерті одержувача субсидій, зекономлені суми субсидії виплачуються одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію.
   Нагадуємо, що для отримання коштів необхідно подати до 1 вересня заяву до органів соціального захисту населення, у якій зазначити спосіб виплати – банк або пошта.
   - приведені у відповідність до фактичного споживання соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води.
   Відповідно до змін, внесених до постанов Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» та від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово - комунального обслуговування» діють такі нові соціальні нормативи на газ:
   на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;
   на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;
   на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.
   - зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення житлових субсидій.
   При розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017 року будуть враховані доходи громадян за I та II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III та IV квартал 2017 року.
   Сім'ям, які вперше звернуться за призначенням субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
   Крім того, внесеними змінами надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна та врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

 

    29 серпня 2017 року Департаментом соціального захист населення Полтавської облдержадміністрації проведено семінар-нараду з головним бухгалтерами та фахівцями підвідомчих установ та закладів системи соціального захист населення.
    Обговорено питання ведення фінансового контролю та обліку, функціонування підсобних господарств будинків-інтернатів.

 

   21 серпня 2017 року першим заступником директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Н.С. Черняк проведено нараду з керівниками п'яти об'єднаних територіальних громад області, які беруть участь у пілотному проекті Міністерства соціальної політики України щодо впровадження адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення в ОТГ.
   В ході спілкування та обміну досвідом присутні обговорили проблемні питання та віднайшли алгоритм подальших дій.  

 
Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги на житлово-комунальні послуги дітям з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб

   Постановою Кабінету Міністрів України № 453 від 4 липня 2017 року внесено зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Уряду № 505 від 1 жовтня 2014 року.
   Відтепер діти з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, отримуватимуть грошову допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1312,00 грн. на місяць.
   При цьому максимальний розмір допомоги на сім'ю не зміненота складає 2 400 гривень.
   Перерахунок розміру щомісячної адресної допомоги сім'ям, в яких є діти з інвалідністю будуть проведенні територіальними управліннями соціального захисту автоматично, без особистого звернення представника сім'ї, заперіод з 07.07.2017 року (дати набрання чинності вищевказаної постанови).

 
Області виділено додаткові кошти на забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортними путівками

   З 2017 року змінено порядок забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням через органи соціального захисту населення.
   Відповідно до вказаних змін передбачено вільний вибір учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань.
   Забезпечення путівками проводиться шляхом відшкодування вартості послуг санаторно-курортним закладам на підставі тристоронньої угоди, укладеної між учасником АТО, управлінням соціального захисту населення та санаторієм.
   Вартість санаторно-курортного лікування за рахунок коштів державного бюджету не може перевищувати граничний розмір вартості путівки, визначений Мінсоцполітики. Згідно з вимогами законодавства у разі, коли вартість санаторно - курортного лікування в обраному санаторії перевищує визначений граничний розмір вартості путівки, доплата цієї різниці здійснюється за рахунок власних коштів учасника АТО.
   У квітні 2017 року області виділено 854 тис. грн. для забезпечення санаторно-курортним лікуванням 140 учасників АТО, станом на 10.08.2017 укладено 88 угод для надання послуг з санаторно-курортного лікування.
   Враховуючи кількість осіб, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації звертався до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції щодо збільшення фінансування на санаторно - курортне лікування учасників АТО.
   У серпні 2017 року області виділено додаткові кошти на оздоровлення учасників АТО в сумі 1,3 млн. грн., що дозволить оздоровити 204 учасника бойових дій з числа учасників антитерористичної операції.
   Нагадуємо, що для забезпечення санаторно – курортним лікуванням учаснику антитерористичної операції потрібно звернутися до органів соціального захисту населення з довідкою лікувальної установи форми № 70/о та пакетом документів (паспорт (копія та оригінал), копія посвідчення учасника бойових дії або інваліда війни, довідка про безпосередню участь в антитерористичній операції).
   Звертаємо увагу, що через органи соціального захисту населення не забезпечуються санаторно-курортними путівками учасники АТО, які підлягають забезпеченню путівками через органи Міноборони, МВС, СБУ, ДСНС, Адміністрацію Держприкордонслужби, Адміністрацію Держспецзв'язку та інші державні органи відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011. № 446.

 
Пенсія по інвалідності особі, віднесеній до 1 категорії та сім'ї у зв'язку з втратою годувальника, у випадку ліквідації без правонаступника підприємства, яке направляло працівника на роботу з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, призначається на підставі довідки, виданої обласною комісією.

   Відповідно до Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, пенсії по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника, можуть призначатися із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, на підставі довідок, виданих підприємствами, установами, організаціями, які направляли працівників для участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   Зважаючи на те, що з дня аварії на Чорнобильській АЕС минуло понад тридцять років, чимало підприємств, установ, організацій, ліквідовано без правонаступників і документи передано на зберігання до архівних установ.
   Розгляд питань щодо видачі довідок про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у разі коли підприємство, установу, організацію ліквідовано без правонаступника здійснюється обласною комісією, з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка створена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №886.
   Для розгляду питання видачі довідки, заявник звертається за місцем проживання до управління соціального захисту населення з заявою та наступними документами:
   - копією перереєстрованого посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1) та вкладки до посвідчення (з пред'явленням оригіналів);
   - копією архівної довідки про відсутність документів щодо оплати праці за ліквідованим підприємством, установою, організацією;
   - копією особового рахунка, розрахунково-платіжної відомості, табуляграми з планом розрахунків (розшифрованими кодами) або довідки підприємства про фактично виплачену у 1986-1990 роках заробітну плату в зоні відчуження, у тому числі за її складовими, із зазначенням суми та дати виплати (за наявності);
   - копією довідки про періоди несення служби (виконання робіт), виданої військовою частиною, підприємством) або Галузевим державним архівом Міноборони, довідки Галузевого державного архіву СБУ, довідки інших архівних установ та архівів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, міністерства оборони Російської Федерації, витягу із журналу обліку виїздів у зону відчуження, в яких зазначаються дні виїзду на об'єкти (в населені пункти) зони відчуження;
   - копією документа, що підтверджує факт виконання робіт у зонах небезпеки відчуження, на об'єктах, місцевостях, (населених пунктах) у 1986-1990 роках, визначених рішеннями Урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (за наявності);
   - копією колективного договору або положення про оплату праці, що були чинними на підприємстві, в установі чи організації у відповідний період, інших документів про умови та режим роботи підприємства та заявника (із зазначенням змін, підсумкового обліку робочого часу та облікового періоду – місяць, квартал тощо), наказів по підприємству, інших документів заявника; табеля обліку робочого часу заявника в зоні відчуження або шляхового листа (за наявності), що засвідчені печаткою підприємства, у складі якого виконувалися роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, в якому зазначено час фактично відпрацьований в зоні відчуження заявником.
   За поданням райдержадміністрацій та міськвиконкомів, обласна комісія у місячний строк з дати реєстрації заяви приймає рішення та видає довідку, яка є підставою для розгляду органами Пенсійного фонду України питання про проведення перерахунку пенсії.
   У разі відсутності підстав для видачі довідки, копія рішення обласної комісії у тижневий строк надсилається заявникові із зазначенням причин відмови.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за серпень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 134,0 тис. одержувачів зазаначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за серпень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобовязання в органах державної казначейської служби на загальну суму 118,0 млн. Грн.
   7 серпня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового звязку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
Як отримати кошти зекономлених сум субсидій

   Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 300 від 26.04.2017 сім'ї, які для індивідуального опалення використовують природний газ чи електроенергію та станом на 01.05.2017 року мали на рахунках невикористану суму субсидії на вказані послуги - отримали право одержати зекономлені кошти.
   Списки таких осіб до 1 червня поточного року передані органам соцзахисту населення підприємствами - надавачами послуг з газо-, електропостачання з зазначенням сум невикористаної субсидії.
   Виплата частини невикористаних сум субсидій проводиться у сумі що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. м природного газу (687,90 грн.) або 150 кВт•г електричної енергії (135 грн.)
   Для отримання зекономлених сум субсидій необхідно подати до управління соцзахисту населення за місцем проживання відповідну заяву (при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку для зарахування коштів).
   У сільській місцевості заяву можна подати через уповноважену особу сільської (селищної) ради, об'єднаної територіальної громади.
   Звертаємо увагу! Термін подачі заяв про виплату частини невикористаних сум субсидій до 1 вересня 2017 року.
   Станом на 1 серпня 2017 року за виплатою зекономлених сум субсидій вже звернулося понад 60 тис. сімей області.

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   01 серпня 2017 року о 14.00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації, голови робочої групи з питань гуманітарної допомоги Пругла О.Є.
   На засіданні прийнято рішення про безоплатну передачу автомобілів особам з інвалідністю відповідно до Порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.