Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   30 серпня 2018 року за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка відбулось вручення ключів від спецавтомобілів обладнаних підйомниками для користування осіб з інвалідністю Новосанжарського району.
   Спецавтотранспорт було придбано в результаті спільного співфінансування з обласного та районних бюджетів. Даний автомобіль планується використовувати як «соціальне таксі» для підвезення осіб з інвалідністю, особливо візочників, до соціально значимих об'єктів. Даний вид послуги вже не перший рік впроваджується в усіх районах області та має позитивні відгуки користувачів, адже надається на безкоштовній основі та має ряд переваг.

 

   29 серпня 2018 року о 10.00 год. відбулось засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації в ході якої розглянуто питання забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   З заявами щодо забезпечення у 2018 році безоплатним оздоровленням звернулось 1595 осіб, із них 1179 осіб – на санаторно-курортне лікування, 416 осіб – на отримання компенсації замість путівки.
   За державною програмою на організацію оздоровлення у поточному році області виділено 4224,0 тис. грн. (на рівні минулого року), за рахунок яких виплачено компенсацію 416 особам (100%) та будуть забезпечені санаторно-курортним лікуванням 586 громадян, з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   Питання можливості збільшення чисельності вказаної категорії громадян, які будуть забезпечені санаторно-курортним лікуванням, в області вирішено шляхом виділення коштів на оздоровлення з обласного бюджету та місцевих бюджетів різних рівнів.
   Всього з обласного бюджету на оздоровлення 200 громадян вказаної категорії виділено 1360,0 тис.грн., в тому числі 760,0 тис.грн. за рахунок перерозподілу коштів, 600,0 тис.грн. – додатково виділені кошти.
   За рахунок коштів бюджетів міських, сільських, селищних рад оздоровляться 87 осіб.
   З врахуванням компенсації замість путівки пільгою щодо безоплатного оздоровлення в поточному році будуть забезпечені 1289 громадян, що на 501 особу більше, ніж в минулому році.

 
"Рука допомоги" внутрішньо переміщеним особам

   В області успішно реалізується пілотний проект Міністерства соціальної політики України "Рука допомоги", метою якого є повернути на ринок праці працезданих безробітних з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу, та внутрішньо переміщених осіб.
   Органами соціального захисту населення до участі у проекті залучено 350 внутрішньо переміщених осіб, що становить понад 40 % від загальної кількості потенційних учасників – непрацюючих внутрішньо переміщених осіб працездатного віку, облікованих на території області.
   З початку дії пілотного проекту службою зайнятості працевлаштовано на постійне місце роботи 83 внутрішньо переміщені особи, залучено до громадських робіт 84 особи.
   Найбільше залучено до роботи у Шевченківському районі м.Полтави – 40 осіб, Гадяцькому районі – 18, м.Лубни – 12, м.Миргород – 10, м.Горішні Плавні – 9, у Глобинському та Новосанжарському районах – по 8.
   В рамках проекту безвідсоткову фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу отримали 20 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. На придбання обладнання та матеріалів для вказаної категорії осіб з Державного бюджету використано 1,3 млн. грн.
   Фінансову допомогу отримали внутрішньо-переміщені особи у м.Миргород - 3 особи, Глобинському, Козельщинському, Котелевському, Кременчуцькому районах, Шевченківському у м. Полтава та Автозаводському у м. Кременчуці – по 2 особи, у Карлівському, Шишацькому районах, Київському районі у м.Полтава та м. Горішні Плавні – по 1 особі.
   Основними видами діяльності, яку обрали учасники пілотного проекту для започаткування власної справи в області є технічне обслуговування та ремонт автомобілів, обробка металевих виробів, обробка деревини та виготовлення столярних виробів, надання ветеринарних послуг, вирощування сільськогосподарських культур, тваринництво, виробництво та реалізація продовольчих товарів, інше.
   З початку 2018 року фінансову допомогу для започаткування власної справи за рішенням обласної Комісії при облдержадміністрації вже отримали 12 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб на суму більше як 800,0 тис. грн.
   Як показав моніторинг здійснення підприємницької діяльності – усі започатковані справи успішно розвиваються. Учасники дотримуються умов договору. До участі у проекті залучаються члени сім'ї, підприємницька діяльність стає сімейною справою.
   Разом з цим, офіційне працевлаштування дає право внутрішньо переміщеним особам на отримання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг.
   Отже, практика показує, що участь у пілотному проекті є підґрунтям для ефективного повернення до економічної активності безробітних громадян, сприяє кращій адаптації вимушених переселенців, створенню нових робочих місць, а у майбутньому дасть можливість посилити економічне становище міст і сіл за рахунок розвитку малого бізнесу.
   Запрошуємо бажаючих використати свій шанс на покращення якості життя шляхом участі у пілотному проекті "Рука допомоги" звертатися з заявами до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

 
Проведено семінар з провадження господарської діяльності з медичної практики у будинках-інтернатах

   28 серпня поточного року під головуванням першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк та за участі заступника начальника Полтавського обласного інформаційно-аналітичного Центру медичної статистики В.І. Мельник проведено семінар для лікарів та медичного персоналу будинків-інтернатів системи соціального захисту населення на тему: «Провадження господарської діяльності з медичної практики».

 

   28 серпня 2018 року о 10.00 год. Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено виробничу семінар-нараду з головними бухгалтерами та фахівцями підвідомчих установ та закладів системи соціального захисту населення щодо особливостей підготовки бюджетних запитів до проекту обласного бюджету на 2019 рік.

 
Пілотний проект "Рука допомоги" в дії

   В області успішно реалізується пілотний проект Міністерства соціальної політики України "Рука допомоги", метою якого є повернути на ринок праці працезданих безробітних з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу, та внутрішньо переміщених осіб.
   Органами соціального захисту населення з 3,5 тис. потенційних учасників пілотного проекту до участі у ньому залучено більше половини.
   З початку дії пілотного проекту службою зайнятості працевлаштовано на постійне місце роботи 444 особи, залучено до громадських робіт 440 осіб.
   Фінансову допомогу для започаткування власної справи за рішенням обласної Комісії при облдержадміністрації з початку дії пілотного проекту отримали 40 осіб. На придбання обладнання та матеріалів для вказаної категорії осіб з Державного бюджету використано 2,6 млн. грн.
   У 2018 році 15 суб'єктів господарювання скористалися можливістю розширити свою діяльність і отримати безвідсоткову фінансову допомогу на придбання обладнання та матеріалів на загальну суму 0,8 млн.грн, що дало можливість додаткового створення 30 нових робочих місць.
   Загальна сума поворотної фінансової допомоги, надана в рамках проекту для розвитку підприємництва в Полтавській області становить 3,4 млн. грн.
   27 серпня 2018 року на черговому засіданні обласної Комісії розглянуті бізнес-плани фізичної особи - отримувача державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та п'яти суб'єктів господарювання.
   Для розширення власної справи та започаткування бізнесу учасники пілотного проекту обрали: створення міні-пекарні, розширення ресторану та магазину, розвиток готельного бізнесу та "зеленого" туризму на селі, розширення лісопильного та стругального виробництва, вирощування зелені в тепличних умовах.
   За результатами розгляду, п'ять бізнес-планів схвалені членами комісії. Бізнес-ідею щодо розширення лісопильного та стругального виробництва направлено на доопрацювання. Таким чином, отримання фінансової допомоги, за рішенням комісії, дасть можливість додатково створити, як мінімум, вісім нових робочих місць.
   Крім того, в порядку контролю за використанням бюджетних коштів, на засіданні заслухано звіти дев'яти учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу в попередні періоди, про провадження ними підприємницької діяльності та виконання бізнес-планів. За результатами звітів порушень не виявлено, учасники дотримуються умов договору.

 
Заходи з нагоди Дня Незалежності України

   23 серпня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності України.
   Зокрема, для підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці організовано святковий концерт за участю концертної групи будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень

 
Ветерани, пенсіонери та особи з інвалідністю віддалених населених пунктів Машівського району отримали медичні послуги за місцем проживання

   22 серпня поточного року діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Богданівка, Огуївка, Селещина-1, Любимівка та Первомайське Машівського району.
   Працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Машівського району долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського .
   Надано всього медичних послуг близько 100 особам. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за серпень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 126,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за серпень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 138,2 млн. грн..
   06 та 20 серпня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

   21 серпня 2018 року до підопічних Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала Австралійська делегація «Australian aid» на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Австралії в Україні пані Мелісою О'Рурк.
   На даний час в закладі на повному державному утриманні проживають 93 вихованки. Навчально-виховний процес, лікувальна, фізично-спортивна реабілітація вихованок дитячого будинку-інтернату здійснюється згідно індивідуальних програм реабілітації.
   При інтернатній установі працює відділення медико-соціальної реабілітації, де обладнані кабінети лікувально-фізичної реабілітації, масажу, кімната соціально-побутової адаптації, кабінети вчителя-логопеда та практичного психолога.
   Гості, що завітали до установи ознайомились з роботою закладу, оглянули творчі доробки дітей. Тепла атмосфера зустрічі сприяла тісному спілкуванню.

 

   В обласній державній адміністрації 17.08.2018 року відбулося засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, створеної відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   На засіданні розглянуто документи, які надійшли за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
Підопічні відділення соціальної допомоги вдома Диканського району пройшли медичне обстеження за місцем проживання

   16 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Степанівка, Мала Рудка, Дячкове, Дейнеківка, Чернещина та Марченки Диканського району.
   Працівники Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Диканського Центрту ПМСД.
   Надано медичних послуг 56 особам, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі.
   Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
З вересня поточного року батьки новонароджених дітей отримуватимуть «пакунок малюка»

   Кабінетом Міністрів України 20 червня 2018 року прийнято постанову №512 "Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
   Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім'ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька - родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.
   Допомога «пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину.
   Патронатному вихователю може бути видано допомогу «пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.
   Отримання допомоги «пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.
   Вартість отриманої допомоги «пакунок малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
   В області здійснено ряд організаційних заходів щодо забезпечення реалізації пілотного проекту з надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
   Вже з 1 вересня поточного року батьки новонароджених малят зможуть отримати «пакунок малюка» у всіх 18 пологових будинках області.

 

    В області склалася ділова, партнерська співпраця між сторонами соціального діалогу. Усі новації в законодавстві, що стосуються питань соціального захисту, гідної праці, соціального добробуту громадян розглядаються на спільних зустрічах представників. Проблемні питання вирішуються з урахуванням думок учасників соціального діалогу.
    В Полтавській обласній раді профспілок 9 серпня 2018 року відбувся семінар для членів президії облпрофради та профспілкового активу. За участі представника Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації - заступника начальника управління соціального захисту населення обговорено проблемні питання, які можуть виникнути в ході реалізації нового порядку призначення та надання населенню житлових субсидій з 1 травня поточного року (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 329 від 27 квітня 2018 року). Відмічено, що метою впровадження нового механізму є, перш за все, посилення адресності, надання підтримки саме тим сім'ям, які потребують державної допомоги при сплаті житлово-комунальних послуг. Кінцева мета нового механізму – це перехід на монетизацію надання субсидій.

 
Медичне обстеження підопічних відділення соціальної допомоги вдома Решетилівського району проведено за місцем проживання

   9 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Березняки, Підок, Славки, Крохмальці, Коржі та Прокопівки Решетилівського району.
   Працівники Решетилівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Решетилівського Центру ПМСД. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Урядом затверджено новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян

   Кабінетом Міністрів України 11 липня 2018 року прийнято постанову № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   Постанова передбачає новий порядок встановлення статусу та видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, а саме посвідчення видаються на підставі рішення регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, створеної за розпорядженням голови облдержадміністрації.
   Внесеними змінами розширено категорії в посвідченнях громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, зокрема зазначатиметься статус учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, а також осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій і потерпілих від радіаційного опромінення.
   У зв'язку із затвердженням нових зразків посвідчень передбачено провести заміну посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, а також учасникам ліквідації інших ядерних аварій (категорії 1,2,3).
   До видачі посвідчень нового зразка діючими залишаються всі раніше видані посвідчення, які надають право на отримання гарантованих законодавством пільг і компенсацій в повному обсязі.
   Заміна посвідчень проводитиметься після надходження до області посвідчень нового зразка. Орієнтовно нові бланки посвідчень надійдуть з січня 2019 року.
   Звертаємо увагу осіб, які на сьогоднішній день мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що всі необхідні організаційні заходи будуть проведені на рівні управлінь соціального захисту населення, тому в даний час з питань видачі нових видів посвідчень, звертатись до управлінь не потрібно.

 

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації 8 серпня 2018 року проведено ,,круглий стіл" з активом обласних громадських Чорнобильських організацій ,,Фонд інвалідів Чорнобиля", ,,Ветеранів та інвалідів Полтавської області" Союз Чорнобиль України, ,,Діти Чорнобиля".
   На засіданні обговорено постанову Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" та ,,Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян". Визначено спільні дії щодо виконання вказаних нормативних документів та щодо проведення роз'яснювальної роботи стосовно норм постанови серед громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
Суд скасував перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб

   Київським апеляційним судом від 04.07.2018 року ухвалено рішення по справі № 826/12123/16 за позовом Козирева Миколи Кузьмича до Кабінету Міністрів України, МінТОТ, Мінсоцполітики та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яким залишив в силі Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва по цій справі від 29.06.2017 року.
   Зазначеним рішенням суд постановив визнати нечинними:
   – Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджений Постановою КМУ від 8 червня 2016 р. № 365;
   – п.п. 7,8,9,13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою КМУ від 8 червня 2016 р. № 365;
   – абз.10 п. 1 Постанови КМУ Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 5 листопада 2014 р. № 637.
   Окружний адміністративний суд міста Києва, своєю постановою від 26 червня 2017 року задовольнив позов і скасував нормативні акти КМУ, що зобов'язують ВПО проходити перевірки. Проте КМУ подало апеляційну скаргу на вищенаведене рішення.
   Своєю постановою від 04 липня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. Рішення апеляційного суду набрало законної сили.
   З огляду на вимоги ч.2 ст.19 Конституції України, це означає, що органи соціального захисту населення, починаючи з 05 липня 2018 року, не мають права проводити перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб.

 
Зміни до Порядку призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

   Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 548 внесено зміни у «Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 505.
   Документом врегульовано питання призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, обліку таких осіб і проходження ними фізичної ідентифікації.
   Зокрема, прийнято рішення щодо внесення змін до деяких постанов, яким передбачено:
   - надати право на отримання грошової допомоги дітям, які народилися у внутрішньо переміщених осіб після початку проведення антитерористичної операції або тимчасової окупації;
   - підвищити розмір грошової допомоги до 1 000 грн. студентам денної форми навчання закладів вищої освіти та учням закладів професійно-технічної освіти до закінчення ними закладів освіти;
   - надати право неповнолітнім дітям, які отримали паспорт громадянина України, самостійно звертатися за призначенням грошової допомоги;
   - звільнити від необхідності проходження фізичної ідентифікації осіб з інвалідністю I групи та осіб, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, що отримують соціальні виплати шляхом доставки додому через ПАТ "Укрпошта".

 
Наближення соціальних послуг до сільського населення у Семенівському районі

   6 серпня 2018 року відбулося урочисте відкриття підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   В урочистостях взяли участь: народний депутат України К. Є. Іщейкін, Герой України, директор ПАФ «Україна» І. М. Балюк, голова Семенівської райдержадміністрації В. І. Федоренко, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості.
   З вітальними словами та щирими побажаннями виступили гості заходу та мешканці с. Заїчинці.
   Після урочистого відкриття народний вокальний жіночий ансамбль «Подоляни» подарував присутнім святковий концерт.
   По закінченню заходу всі бажаючі мали змогу ознайомитися з роботою підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, переліком послуг та порядком їх надання.

 
Як отримати зекономлені кошти субсидії на послугу газо- та електропостачання для індивідуального опалення

   В поточному році продовжено реалізацію програми монетизації частини невикористаних сум субсидій.
   Зазначений механізм передбачає, що після закінчення опалювального сезону сім'ї, які для опалення використовують електроенергію чи природний газ та станом на 1 травня 2018 року на рахунку мають невикористану суму субсидій - мають право одержати зекономлені кошти.
   Виплата частини невикористаних сум субсидій проводиться у сумі, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. м природного газу (695,79 грн.) або 150 кВт•г електричної енергії (135 грн.)
   Списки таких сімей із зазначенням сум невикористаної субсидії до 1 червня 2018 року передані органам соцзахисту населення газо- та електро- постачальними організаціями. Право на отримання зекономлених сум субсидій мають понад 61,0 тис. сімей області.
   Для отримання частини невикористаних сум субсидій необхідно до 1 вересня 2018 року подати до управління соцзахисту населення за місцем проживання відповідну заяву (при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку для зарахування коштів).
   У сільській місцевості заяву можна подати через уповноважену особу сільської (селищної) ради, об'єднаної територіальної громади.

 

   31 липня та 1 серпня 2018 року Департаментом соціального захисту населення проведено навчальні вебінари для працівників системи соціального захисту населення області.
   Обговорено питання:
   1. Про внесення змін у Порядок надання допомоги на житлово-комунальні послуги внутрішньо переміщеним особам.
   2. Щодо реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям населення».