Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   В обласній державній адміністрації 30 серпня 2019 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
   У ході засідання розглянуто документи, подані райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, та повторної видачі посвідчень, у зв'язку зі зміною прізвищ, або втрати чи псування посвідчення.
   Регіональною комісією також розглянуто документи 228 громадян, посвідчення яких підлягають заміні відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі – Постанова) та прийнято рішення щодо видачі посвідчень нового зразка.
   Всього з початку року регіональною комісією прийнято рішення щодо заміни посвідчень 3333 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, що становить 91 відсоток від загальної чисельності осіб, посвідчення яких підлягає заміні до 01.01.2020 року.
   Посвідчення, видані до набрання чинності Постанови, є дійсними до заміни їх в установленому порядку.

 
Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи забезпечуються додатковими соціальними гарантіями за рахунок коштів обласного бюджету

   В області на даний час проживає 20,5 тис. громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   На рівні області соціальна підтримка вказаної категорії громадян забезпечується шляхом надання додаткових соціальних гарантій.
   В рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області щороку з обласного бюджету збільшується фінансування заходів, спрямованих на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2019 році на вказані цілі з обласного бюджету виділено 10,1 млн. грн., що на 31% більше ніж у минулому році.
   За рахунок коштів обласного бюджету надається пільга на медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Щорічно виплачується адресна допомога дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи та сім'ям з дітьми, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. У поточному році розмір разової адресної допомоги вказаним категоріям громадян збільшено до 2,5 тис. грн. на особу.
   Забезпечення санаторно-курортним лікуванням вказаної категорії громадян здійснюється за рахунок коштів державної програми. З метою охоплення санаторно-курортним лікуванням більшої чисельності громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, додатково виділяються кошти з обласного бюджету. На вказані цілі у поточному році з обласного бюджету виділено 2,0 млн. грн., що надасть змогу додатково оздоровити 273 громадян вказаної категорії.
   Продовжується запроваджена з 2018 року виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області. Виплата здійснюється в сумі фактично здійсненої пільговиком доплати за надані послуги санаторно-курортного лікування, відповідно до укладеного управлінням соціального захисту населення тристороннього договору, але не більше 4,0 тис. грн. ( у 2018 році така виплата складала не більше 2,0 тис. грн.).
   Громадянам, що супроводжують на оздоровлення особу з інвалідністю І групи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з обласного бюджету проводиться виплата матеріальної допомоги для одночасного придбання путівки. У поточному році розмір такої допомоги підвищено до 6,0 тис. грн.(у 2018 році розмір допомоги складав 5,0 тис. грн.).
   У тісній співпраці з громадськими Чорнобильськими організаціями області Департаментом соціального захисту населення здійснюється моніторинг актуальних питань з метою розширення напрямів соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.

 

   На розширеному засіданні обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати та дотримання державних соціальних гарантій у сфері оплати праці на підприємствах, установах та організаціях, яке відбулося 29 серпня 2019 року за участі представників галузевих департаментів облдержадміністрації, облпрофради розглядалися питання про стан погашення зарплатних боргів та своєчасність виплати поточної заробітної плати на підприємствах.
   Як відмітили члени робочої групи, завдяки вжитим органами влади, контролюючими та правоохоронними органами спільним заходам в області спостерігається зменшення загальної заборгованості із заробітної плати, сума якої станом на 1 серпня 2019 року складає 49,9 млн. грн., них: 36,5 млн. грн. заборгували 8 економічно активних підприємств, 12,9 млн. грн. – 10 підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства.
   У липні на 1,9 млн. грн. зменшилася заборгованість на підприємствах м. Гадяч, повністю погашено зарплатні борги (79 тис. грн.) на ДП "Лохвицький спиртовий комбінат".
   Щомісячне порушення термінів виплати заробітної плати, за даними моніторингу, спостерігається на ДП "Полтавський облавтодор" та його філіях. Представник управління інфраструктури облдержадміністрації поінформував робочу групу про зниження обсягів робіт на підприємстві, що впливає на рівень належної зайнятості працівників, прибуткову діяльність підприємства та своєчасність виплати заробітної плати. Керівництвом ДП "Полтавський облавтодор" вживаються заходи з оптимізації структури.
   За даними представника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області у поточному році органами державної виконавчої служби у примусовому порядку виплачено заборговану заробітну плату працівникам ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" на суму 3,7 млн. грн., ПрАТ "Будівельне управління № 9 "Полтаванафтогазбуд" – 1,1 млн. грн., ПрАТ "Пласт" – 449 тис. грн., ТОВ "Полтавамолпрод" – 148 тис. грн. Найближчим часом за рахунок коштів від реалізації майна ПрАТ "Пласт" працівникам підприємства планується виплатити понад 1 млн. грн. заборгованої заробітної плати.
   На засіданні розглянуто стан забезпечення виплати заробітної плати в установах та закладах області за травень 2019 року з дотриманням законодавчо визначеного мінімального розміру. За даними Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області загальна кількість застрахованих осіб по області порівняно з початком 2019 року зросла на 7,7 тис. осіб та у травні становила 424,2 тис. осіб, заробітну плату менше мінімального розміру отримали 42,9 тис. осіб, що на 3 тис. менше порівняно з січнем 2019 року.
   Члени робочої групи та запрошені обговорили план спільних заходів з покращення ситуації з виплатою заробітної плати на підприємствах області.

 
ПІДТРИМКА СІМЕЙ З НОВОНАРОДЖЕНИМИ ДІТЬМИ

   У рамках проекту міжнародної технічної допомоги "Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні" згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів (далі - ЮНОПС) і Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства майже рік в області успішно реалізується пілотний проект із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 року № 512.
   Проект передбачає, що на кожну новонароджену дитину в пологовому будинку/відділенні під час народження/виписки (за бажанням) безкоштовно видається одноразова натуральна допомога у вигляді пакунку з необхідними в перший період життя дитини речами.
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації забезпечено планування обсягів допомоги, своєчасне фінансування, розподіл/перерозподіл пакунків між пологовими будинками/відділеннями, співпрацю з ЮНОПС та пологовими будинками з питань доставки пакунків, а також постійний моніторинг забезпеченості закладів охорони здоров'я одноразовою натуральною допомогою. Завдяки зазначеним заходам усі 15 пологових будинків/відділень області забезпечені достатньою кількістю "пакунків малюка" (місячний запас).
   З початку дії проекту в області видано 9 016 пакунків, у тому числі в 2019 році – 5810 (пологовими будинками – 5 774, управліннями соціального захисту населення – 36).
   Видачу "пакунків малюка" забезпечено безпосередньо в пологових будинках/відділеннях області, а жінки, які приїхали на Полтавщину з інших регіонів не отримавши пакунки, народили вдома або в яких були екстрені пологи в місцевих лікарнях, забезпечуються пакунками через управління соціального захисту населення за фактичним місцем проживання/перебування новонародженої дитини. Для отримання натуральної допомоги необхідно не пізніше, ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, подати до управління соціального захисту населення заяву, копію свідоцтва про народження дитини та довідку з пологового будинку про те, що пакунок жінка не отримала.

 

   23 серпня 2019 року з нагоди Дня Незалежності України проведено урочистості за участю підопічних Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату.
   Влаштовано виставку творчих робіт підопічних, тематичний захід присвячений Дню Незалежності України, Дню Державного Прапора та святковий концерт.

 

   З нагоди 28-ї річниці Незалежності України територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та будинками-інтернатами (пансіонатом) області, проведено урочистості, тематичні заходи: святкові концерти, виставки, зустрічі.

 

   З нагоди святкування найбільшого національного свята українського народу – Дня Незалежності України для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено конкурс «Малюнок на асфальті».

 
Актуальні питання при наданні житлових субсидій

   
Про що необхідно повідомляти територіальні управління соціального захисту населення отримувачу субсидії?

   Сім'ї, які вже отримують субсидію, мають повідомляти в 30-ти денний термін з моменту виникнення обставин про:
   зміни у складі сім'ї (хтось прописався чи виписався, розлучення, смерть чи народження);
   зміну соціального статусу (звільнення чи влаштування на роботу, вихід на пенсію);
   здійснення одноразової купівлі (чи набуття права власності в інший законний спосіб - спадкування, дарування тощо) на суму більше як на 50 тис. грн.,
   наявність у власності транспортного засобу з дати випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда);
   зміну умов надання житлово-комунальних послуг (відмову від централізованого опалення і перехід на індивідуальне чи навпаки, встановлення лічильників).
   У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.
   
Чи призначається субсидія у разі наявності заборгованості з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги?

   Важливо, щоб на момент звернення за призначенням субсидії (призначення субсидії без додаткового звернення) не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 340 грн.
   При цьому не враховуватиметься заборгованість, що виникла у зв'язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі (у разі отримання субсидії у попередньому періоді).
   За вказаних обставин для призначення субсидії таким сім'ям необхідно звернутись до надавачів послуг з метою вирішення питання погашення заборгованості або для укладання договору реструктуризації боргу.

 

   Завершено ремонтні роботи в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті в якому на сьогодні проживає 325 осіб з інвалідністю.
   Створені комфортні умови проживання для підопічних: відремонтовано фасад та дах житлового корпусу, проведено капітальний ремонт внутрішнього приміщення, встановлено сучасні меблі, функціональні ліжка, систему цифрового телебачення та кондиціонування. Повністю реконструйовано систему опалення корпусу.
   Встановлені посудомийні та автоматичні пральні машини покликані значно полегшити працю молодшому медичному персоналу будинку-інтернату.
   На ремонтні роботи залучено кошти обласного бюджету в сумі понад 332 тисячі гривень.

 

   Вітання підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці з 28-ю річницею незалежності України аматорським колективом будинку-культури с. Нижні Млини та колективом "Розсошаночка" с. Розсошенці Щербанівської ОТГ

 

   20 серпня поточного року проведено засідання обласної спостережної комісії.
   На засіданні комісії заслухано звіт секретаря обласної спостережної комісії про роботу районних спостережних комісій за 1 півріччя 2019 року. Та звіти голів районних спостережних комісій, на території яких знаходяться установи виконання покарань.
   Крім того, заступником начальника філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області поінформовано про діяльність уповноважених органів з питань пробації в напрямку профілактики рецидиву злочинності, соціальної адаптації осіб, які готуються до звільнення та осіб, які перебувають на обліку уповноважених органів пробації у Полтавській області.
   За підсумками роботи прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.

 

   20 серпня 2019 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби Полтавської обласної державної адміністрації.
   Розглянуто заяви громадян, мешканців м. Кременчука та м. Горішні Плавні Полтавської області, про направлення на альтернативну (невійськову) службу, які мають релігійні переконання.
   Прийнято рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

 

   Підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відсвяткували день Яблучного Спасу та освятили яблука, груші, виноград.

 

   Фахівці ДСНС спільно із працівниками територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району проводять роз'яснювальну роботу за місцем проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, яким надаються соціальні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома з протипожежної тематики та правил поводження з приладами опалення.
   Метою цього заходу стало інформування населення щодо правил пожежної безпеки вдома і перевірка знань звичайних мешканців щодо поняття «безпечне життя», та нагадування порядку звернення до Служби порятунку, а головне номер рятувальників–«101».

 
Професійна адаптація для учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил.

   З 2015 року у Полтавській області реалізується програма професійної адаптації учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, постраждалих учасників Революції Гідності.
   Під час проходження професійної адаптації вказані особи мають можливість здобути нові навички в професії та підвищити конкурентоспроможність на ринку праці.
   Надання послуг професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
   На 2019 рік області для проведення професійної адаптації учасників АТО, ООС та постраждалих учасників Революції Гідності виділено 1 041,2 тис. грн.
   З початку реалізації програми з надання послуг з професійної адаптації учасників антитерористичної операції навчання в області пройшло 755 осіб.
   Професійна адаптація спрямована на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників АТО, ООС та/або постраждалих учасників Революції Гідності. Надання послуг професійної адаптації вказаної категорії громадян здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.
   Отримати послуги професійної адаптації можуть, як працюючі так і не працюючі учасники АТО, ООС (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, та/або Революції Гідності).
   Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання із відповідною заявою. До заяви додаються копії індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни), посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи, для учасника АТО, ООС - документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення.
   З метою проведення професійної орієнтації учасника АТО, ООС та/або Революції Гідності територіальним управлінням соціального захисту населення видається направлення до центру зайнятості для її проходження та отримання рекомендацій з вибору спеціальності. Рекомендації будуть враховуватися під час направлення на навчання.
   Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО, ООС та/або Революції Гідності отримують документи державного зразка, підтверджуючі набуття нової спеціальності або підвищення кваліфікації по раніш отриманій професії.
   Послуги з професійного навчання надаються одноразово згідно дати подачі документів.
   Найбільш актуальними професіями є професії водіїв (різних категорій), трактористів, слюсарів – ремонтників та електрозварювальників, підвищення знання комп'ютерної грамотності та програмування.

 
Виплата державних соціальних допомог в серпні 2019 року

   В області забезпечено проведення своєчасної виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за серпень 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 112,8 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   05 серпня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   25 липня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №616, якою затверджено у новій редакції Порядок та умови надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа (далі - Порядок).
   Згідно з Порядком, субвенція спрямовується зокрема на нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків, придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, яке перебуває в комунальній власності, придбання житла, розроблення проектної документації на нове будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, та на новий напрямок - виплату дітям - сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, які перебувають на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення.
   Області у поточному році для реалізації вказаної програми передбачені лімітні асигнування у сумі 23,6 млн. грн.
   Для розгляду пропозицій та прийняття рішення щодо розподілу коштів субвенції між бюджетами міст та районів області, розпорядженнями голови облдержадміністрації від 6 серпня 2019 року №578 та № 579 затверджено відповідно склад обласної комісії і положення про комісію.
   З метою комплексного підходу до реалізації Порядку, в роботі комісії будуть задіяні служби у справах дітей, управління соціального захисту населення, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, інші служби.
   На сьогодні здійснюється перший етап реалізації Порядку, яким передбачено формування на рівні міст, районів та об'єднаних територіальних громад потреби за напрямами спрямування субвенції.

 
ВИПЛАТА ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НАЛЕЖНІ ДО ОТРИМАННЯ ЖИЛІ ПРИМІЩЕННЯ ДЕЯКИМ КАТЕГОРІЯМ ОСІБ, ЯКІ ЗАХИЩАЛИ НЕЗЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

   Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2017 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей ˮ регламентовано порядок та механізм надання компенсації на придбання житла особам, яким гарантовано право позачергового забезпечення житлом відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов (далі - грошова компенсація) і перебувають на обліку за місцем проживання відповідно до Житлового кодексу Української РСР (далі - квартирний облік) та на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.
   Право на отримання грошової компенсації мають:
   - члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів (далі - особи, які загинули (пропали безвісти), померли) і які перебувають на квартирному обліку;
   - особи з інвалідністю I-II груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення (далі - особи з інвалідністю).
   Грошова компенсація виплачується в порядку черговості взяття на квартирний облік та з урахуванням категорії отримувача грошової компенсації.
   Перевірку наявності підстав для виплати компенсації, прийняття рішення про призначення або відмову в призначенні грошової компенсації та визначення розміру компенсації здійснюють Комісії, створені при виконавчих комітетах міських, районних в містах радах або при районних держадміністраціях (далі – Комісії).
   Заяву про призначення грошової компенсації член сім'ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, особа з інвалідністю (далі - заявник) або їх законний представник чи уповноважена особа особисто подають до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
   До заяви додаються копії:
   - документа, що посвідчує особу заявника, а у разі подання документів законним представником чи уповноваженою особою - документи, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документ, який надає повноваження законному представникові чи уповноваженій особі представляти таких осіб, оформлений відповідно до законодавства;
   - посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус особи як члена сім'ї особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, або особи з інвалідністю; - довідки встановленого зразка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення;
   - згода (викладена письмово у довільній формі) членів сім'ї особи з інвалідністю, на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації;
   - документів, що посвідчують родинні стосунки між заявником і особою, яка загинула (пропала безвісти), померла, між малолітніми чи неповнолітніми дітьми і особою, яка загинула (пропала безвісти), померла, між особою з інвалідністю і членами його сім'ї, на яких нараховується грошова компенсація, які разом з ним перебувають на квартирному обліку.
   У разі прийняття рішення про призначення заявнику грошової компенсації комісія одночасно визначає розмір такої компенсації, розраховуючи за нормою 13,65 кв. метра жилої площі на кожного члена сім'ї заявника, та 35,22 кв. метра загальної площі на сім'ю і додатково 10 кв. метрів жилої площі на кожного члена сім'ї заявника, який є особою з інвалідністю або дитиною з інвалідністю. Розрахунок компенсації здійснюється з урахуванням опосередкованої вартості спорудження 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті, в якому заявник перебуває на квартирному обліку на день звернення за грошовою компенсацією і яка визначається Мінрегіоном. При цьому для мм. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова опосередкована вартість збільшується у 1,75 раза, для міст - обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис. чоловік - у 1,5 раза, для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. - у 1,25 раза.
   До членів сімей осіб з інвалідністю належать дружина (чоловік), їх малолітні (до 14 років) і неповнолітні (від 14 до 18 років) діти; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I-II груп або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за нею, за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги та проживає разом з ним; неодружені діти, які навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, до закінчення такими дітьми закладів освіти, не більше ніж до виповнення їм 23 років; батько та мати, що проживають разом з ними, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли 60-річного віку, або отримують пенсію за віком.
    Грошова компенсація перераховується на відкритий заявником у відділенні публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (далі - уповноважений банк) поточний рахунок із спеціальним режимом використання (далі - спеціальний рахунок).
   Розмір отриманої грошової компенсації не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, а також не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.
   Протягом року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, та особи з інвалідністю самостійно обирають житло, та використовують призначену їм грошову компенсацію на придбання житла як в прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або на вторинному ринку, так і шляхом інвестування в об'єкти житлового будівництва, в будь-якому населеному пункті на території України, крім тимчасово окупованої території та лінії розмежування.
   Переказ коштів за обране житло здійснюється уповноваженим банком в безготівковому порядку на рахунок продавця, відповідно до договору купівлі-продажу.
   Кошти грошової компенсації можуть бути використані на покриття витрат, пов'язаних з купівлею, оформленням права власності на житло, земельну ділянку, на якій розміщено житло, та сплатою передбачених законодавством податків і зборів, про що обов'язково зазначається в договорі.

 
Кому необхідно подати нові заяву та декларацію для призначення субсидії

   З травня 2019 року управліннями соціального захисту населення проведено автоматичний розрахунок житлових субсидій на наступний термін 2019-2020 років без додаткового звернення 154 тис. сімей.
   Проте відповідно до норм чинного законодавства для окремих категорій одержувачів субсидії розрахунок житлової субсидії на наступний термін здійснюється виключно після подання нових заяв і декларацій. Зокрема, це:
   - сім'ї, яким субсидія призначалась за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб;
   - орендарі житла та внутрішньо переміщені особи;
   - сім'ї, у яких відбулися зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім'ї (наприклад: хтось прописався чи виписався, розлучення, смерть чи народження);
   - сім'ї, яким субсидія призначалась за рішенням комісії де є особи працездатного віку, в яких відсутні доходи або дохід менше мінімальної заробітної плати та/або ними чи за них несплачено єдиний соціальний внесок.
   Таким сім'ям необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення до кінця вересня поточного року.
   Чому важливо звернутись до кінця вересня! Якщо сім'я звернеться за призначенням субсидії в неопалювальний сезон і в цей період субсидію буде призначено (в тому числі в нульовому розмірі), управління соціального захисту населення розрахує розмір субсидії автоматично на початку опалювального сезону без додаткового звернення.
   Звернення за призначення субсидії у літній період заощадить Ваш час та надасть можливість отримати субсидії з початком опалювального періоду без затримки.
   По зверненням, які надійдуть протягом двох місяців з початку опалювального сезону житлову субсидію (у разі наявності правових підстав) буде призначено з жовтня поточного року.