Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

  З 01.09.2020 починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги пакунок малюка.
  Відтепер у батьків є право обирати, що для їх малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку.
  Деталі щодо механізмів реалізації та алгоритм дій для отримання допомоги - у інфографіці.

 
Професійна та соціальна адаптація учасників антитерористичної
операції/операції об'єднаних сил

  З моменту встановлення статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни учасник АТО/ООС також набуває право на отримання послуги з безоплатної соціальної та професійної адаптації.

  Професійна адаптація учасників АТО/ООС — заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

  Соціальна адаптація учасників АТО/ООС — допомога у проведенні аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв'язання; надання інформації з питань соціального захисту населення; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв'язків, організації денної зайнятості та дозвілля;

  Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного (міського) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.

  В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява, до якої додаються такі документи:

  · копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);

  · копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції/операції об'єднаних сил в районах її проведення;

  · копія посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни.

  Орган соціального захисту населення:

  - видає направлення до міського (районного) центру зайнятості на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання;

  - видає направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.

  До уваги учасників АТО/ООС:

  Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

  Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

  Тривалість навчального тижня для учасників АТО/ООС не повинна перевищувати 36 академічних годин.

  Професійне навчання може здійснюватися у групах чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.

  Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО/ООС отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО/ООС отримують посвідчення встановленого зразка.

  Послуги з професійного навчання надаються особі одноразово.

  Найбільш затребувані серед учасників АТО/ООС є професії водія (отримати професію чи підвищити категорію), тракториста, слюсаря-ремонтника, електрозварювальника. Також можна пройти навчання за курсом «Основи комп'ютерної грамотності, програмування та веб-дизайну» та «Англійська мова».

  При виникненні будь-яких питань щодо отримання послуг із професійної адаптації просимо звертатися за номерами телефонів в Департаменті соціального захисту населення Полтавської ОДА: (0532)68-12-76, 68-12-34.

 
В режимі відео конференції проведено чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян

  В області продовжується робота щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі - Постанова). Постановою регламентовано порядок проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка, видачі посвідчення при зміні категорії, встановленні статусу вперше, при видачі посвідчень повторно.
  Відповідно до Постанови розгляд документів, які є підставою для встановлення статусу, та прийняття рішення щодо видачі посвідчень, здійснюється регіональною комісією з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян (далі – регіональна комісія), створеною за розпорядженням голови облдержадміністрації.
  Департамент соціального захисту населення забезпечує необхідні організаційні заходи щодо роботи регіональної комісії.
  В режимі відео конференції 26.08.2020 року відбулося чергове засідання регіональної комісії, на якому розглянуто документи та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії 35 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 7 громадянам щодо заміни посвідчень на посвідчення нового зразка.
  Всього за період роботи регіональної комісії, прийнято рішення щодо видачі посвідчень 4361 громадянам, в тому щодо заміни посвідчень на посвідчення нового зразка відповідно до вимог Постанови.
  Завдяки спільній роботі органів соціального захисту населення з громадськими Чорнобильськими організаціями, як на обласному, так і на місцевому рівнях, щодо практичної допомоги в отриманні архівних підтверджуючих документів, передбачених Постановою, вдалося отримати документи для прийняття рішення щодо заміни на посвідчення нового зразка 3665 громадянам, віднесеним до категорії 1, що становить 99,7 відсотків від загальної чисельності осіб, посвідчення яких підлягає заміні в термін до 01.01.2021 року. На розгляд спірної комісії Міністерства соціальної політики направлено 8 справ.
  З Міністерства соціальної політики України отримано бланки посвідчень нового зразка. Громадянам, рішення щодо заміни посвідчень яким прийнято на засіданнях комісії, починаючи з серпня 2019 року, посвідчення нового зразка будуть видані найближчим часом.
  До видачі посвідчень нового зразка, діючими залишаються всі раніше видані посвідчення, які надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.
  Питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває на постійному контролі в Департаменті соціального захисту населення.

 
Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил

  З моменту встановлення статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни учасники антитерористичної операції, операції об'єднаних сил набувають право на отримання послуги з безоплатної психологічної реабілітації.

  Психологічна реабілітація – це комплекс заходів, що здійснюються з метою збереження, відновлення або компенсації порушених психічних функцій, якостей, особистого та соціального статусу особи, сприяння психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмислення досвіду, отриманого в екстремальній ситуації, та застосування його в житті.

  Метою психологічної реабілітації є:

  1. збереження або відновлення фізичного та психічного здоров'я;

  2. досягнення соціально-психологічного благополуччя;

  3. зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих і стресових реакцій;

  4. запобігання інвалідності.

  Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного (міського) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання (перебування).

  В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява, до якої додаються такі документи:

  · копія паспорта (1, 2 сторінка реєстрації місця проживання);

  · копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

  · копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;

  · копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

  · копія посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

  Звертаємо увагу, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно.

  Учасник АТО/ООС самостійно обирає суб'єкт надання послуг (реабілітаційний заклад) із переліку тих, які надали гарантійні листи про згоду на надання послуг із психологічної реабілітації та відповідають встановленим вимогам – кваліфікаційним, вимогам фінансового, матеріально-технічного забезпечення, та для отримання вказаної послуги в стаціонарних умовах - санітарно-епідеміологічним вимогам (в поточному році послуги надають: МЦ «Нові Санжари», ТОВ «Санаторій «Токарі», санаторій «Верховина», санаторій «Орізонт», «Пансіонат «Ірбіс», КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни», «Санаторій «Золота Нива», «Санаторій «Борисфен», ДП «Клінічний санаторій імені Горького»).

  Орган соціального захисту укладає тристоронній договір з реабілітаційним закладом, який обрав учасник АТО/ООС.

  Після укладення договору отримувач послуг отримує направлення на психологічну реабілітацію. Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися в індивідуальній та груповій формі. Форму, вид та обсяг психологічної реабілітації обирає учасник АТО/ООС.

  Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально для кожного учасника АТО/ООС з урахуванням його потреб. Тривалість курсу психологічної реабілітації в стаціонарних умовах не перевищує 18 днів.

  Крім того, органами соціального захисту проводиться відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.

  При виникненні будь-яких питань щодо отримання психологічної реабілітації просимо звертатися за номерами телефонів в Департаменті соціального захисту населення Полтавської ОДА: (0532)68-12-76, 68-12-34.

 
ШТОМПЕЛЬ ВАЛЕНТИНА МИХАЙЛІВНА

 

  Понад 30 років працює соціальним робітником відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації Штомпель Валентина Михайлівна.

  Підопічні, якими опікується соціальний робітник – одинокі престарілі люди, особи з інвалідністю. Не маючи рідних, найріднішою людиною для них стає саме соціальний робітник. За будь-якої погоди, за будь-яких обставин чекають вони свою помічницю.

  Не полишала своїх підопічних Валентина Михайлівна і під час карантинних заходів, пов'язаних із розповсюдженням коронавірусної інфекції «COVID – 19». Відвідати стареньких, доставити продукти харчування, приготувати їжу, купити необхідні ліки, випрати одяг, та й просто заспокоїти й розрадити - щоденні будні в роботі Валентини Михайлівни.

  Фахівці із соціальної допомоги вдома та соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування Хорольської райдержадміністрації не припиняли свою роботу на час карантину, додатково виявляли та брали на обслуговування осіб, які того потребували.

  Дякуємо нашим соціальним робітникам за тепло душі, мудрість та відданість своїй справі. Будьте щасливі! Нехай добро, подароване людям, повернеться до Вас сторицею.

 


 
СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА «ДОГЛЯД ВДОМА» - ЕФЕКТИВНА ПІДТРИМКА ДЛЯ
ОДИНОКИХ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ


  Відомо, що Полтавська область займає третє місце в Україні за кількістю осіб похилого віку від загальної чисельності її жителів. Серед них понад 18 тисяч - одинокі престарілі громадяни, особи з інвалідністю. Цей факт є підґрунтям до активного вивчення потреби у наданні соціальних послуг вищевказаній категорії громадян, розширення спектру її надання.

  З метою охоплення соціальними послугами громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, виконання Закону України «Про соціальні послуги» в області функціонує 33 територіальні центри соціального обслуговування та 14 центрів надання соціальних послуг при об'єднаних територіальних громадах.

  За роки роботи територіальними центрами напрацьовано великий досвід у наданні соціальних послуг, сформовано потужну матеріальну базу та професійні колективи, охоплено максимальну кількість потребуючих послуг громадян. За підрахунками в області соціальні послуги щороку одержують близько 112 тис. осіб.
  Критеріями успішності роботи територіальних центрів є, насамперед, небайдужість та індивідуальний підхід його працівників до кожного підопічного, який перебуває на обслуговуванні. Територіальному центру соціального обслуговування Шевченківського району м. Полтави вдалося отримати звання кращого в Україні.
  Беззаперечно, найбільш затребуваною послугою, яка надається територіальними центрами соціального обслуговування є послуга «догляд вдома», яка включає в себе закупівлю та доставку продуктів харчування, ліків та інших товарів, допомогу у приготуванні їжі, допомогу у прибиранні житла, дрібний ремонт одягу, взуття, допомогу в оформленні документів, внесення платежів, допомогу у самообслуговуванні, інше.

  Саме послуга «догляд вдома», яка надається відділеннями територіальних центрів стала потужною підтримкою на період оголошення в Україні карантинних заходів пов'язаних з розповсюдженням короновірусної інфекції «COVID – 19». Відвідати стареньких, доставити продукти харчування, приготувати їжу, купити необхідні ліки, випрати одяг, та й просто заспокоїти й розрадити - щоденні будні соціальних робітників відділень. Саме через мережу територіальних центрів в період карантину соціальними робітниками доставлено 45 тисяч продуктових наборів, благодійно наданих компанією «АТБ -Маркет». За час дії карантину додатково взято на обслуговування 1147 осіб з числа одиноких престарілих громадян та осіб з інвалідністю.

   На сьогодні на обслуговуванні терцентрів перебуває близько 63 тисяч одиноких престарілих громадян, осіб з інвалідністю. Зміни в суспільстві потребують постійного пошуку нових форм і методів роботи, впровадження нових соціальних послуг, які були б найбільш адаптовані до потреб та наближені до людини. Системою соціального захисту населення Полтавщини з метою максимального охоплення та наближення соціальних послуг до людей відкриваються філії відділень терцентрів, впроваджуються віддалені робочі місця, проводиться робота щодо сприянню відкриття «Центрів надання соціальних послуг» при об'єднаних територіальних громадах.

  Отримати послугу «догляд вдома» мають право одинокі громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з частковою втратою рухової активності та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:
  ✔ громадяни похилого віку;
  ✔ особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), крім осіб з інвалідністю унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування;
  ✔ хворі (з числа осіб працездатного віку на період, до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).

  Для отримання більш детального роз'яснення, чи отримання вичерпних відповідей на ваші запитання просимо звертатись до відділу організації надання соціальних послуг Департаменту за номером телефону: 68-12-77

 


 
ПУНКТИ ТИМЧАСОВОГО КОРИСТУВАННЯ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ –
АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ШЛЯХ ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ


  В Полтавській області вже багато років при територіальних центрах соціального обслуговування діють пункти тимчасового користування засобами реабілітації. В свій час їх створення, як і надання послуги «соціального таксі» стало своєрідним флагманом системи соціального захисту Полтавщини. За мету впровадженої нової соціальної послуги взято усунення обмежень життєдіяльності осіб з інвалідністю, покращення якості їх життя. Проведений моніторинг вказує на 7600 користувачів пунктів тимчасового забезпечення в рік, що дає впевненість в правильності колись прийнятого рішення.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 №321 гарантується безоплатне надання особам з інвалідністю технічних засобів реабілітації. Процес отримання засобу реабілітації – обрання потрібного виробу та підприємства-виробника, подача замовлення, зняття мірок, виготовлення виробу триває, в середньому, близько п'яти місяців.

  Людина, яка отримала травму і потребує засобу реабілітації до встановлення групи інвалідності та при виході з лікарняного закладу невідкладно потребує допомоги і не має часу чекати більше п'яти місяців. Самостійне ж придбання потрібного технічного засобу реабілітації потребує певних коштів, - вироби мають досить високу ціну. Саме у такому випадку підтримкою і стають пункти тимчасового користування.

  На сьогодні пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації діють при 33 територіальних центрах області та 12 центрах надання соціальних послуг при ОТГ. Тобто, кожен район має свій пункт технічних засобів реабілітації.

  Пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні, підтримка потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності.

  Звернувшись до пункту тимчасового користування технічними засобами реабілтації потребуюча особа може, на певний час, згідно укладеного договору взяти у користування засоби для ходіння – ходунки, палиці, милиці; засоби для пересування – крісла колісні різних модифікацій. Пункти мають досить широкий перелік засобів реабілітації, адже потреба постійно вивчається, технічні засоби реабілітації поповнюються.
  При укладенні договору надаються наступні документи:

  ✔ заява про забезпечення засобом реабілітації;
  ✔ копія паспорту потребуючої особи;
  ✔ довідка про доходи та медичний висновок з лікарняного закладу про потребу у засобі реабілітації (якщо особа не перебуває на обслуговуванні терцентру, не має встановленої групи інвалідності);
  ✔ довідка про встановлену групу інвалідності (для осіб, які чекають державного забезпечення технічним засобом реабілітації).

  Після закінчення строку прокату засіб реабілітації повертається до пункту тимчасового користування.

  Для отримання більш детального роз'яснення, чи отримання вичерпних відповідей на ваші запитання просимо звертатись до відділу організації надання соціальних послуг Департаменту за номером телефону: 68-12-77

 


 
Що важливо знати одиноким матерям?

  Згідно із Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини, а також мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію у разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
  Розмір допомоги визначається як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу. Дохід для призначення допомоги враховується за попередні два квартали відповідно визначеного Порядку.
  З 1 липня постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» змінено порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям.
  При визначенні права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям враховується рівень доходів сім'ї, факт працевлаштування, а також майновий стан сім'ї.
  Внесеними змінами передбачено, що допомога не призначається, якщо у складі сім'ї одиноких матерів (батьків) є працездатні особи, які досягли 18-річного віку та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не навчалися за денною формою, не зареєстровані в центрі зайнятості більше ніж три місяці.
  Вказана норма не застосовується до осіб, які сплачують або за яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше від мінімального сумарно протягом трьох місяців; доглядають за дітьми до трьох років або до шести років, на підставі висновку ЛКК, за тяжкохворими дітьми, за дітьми з інвалідністю, за особами з інвалідністю 1 групи, 2 групи внаслідок психічного розладу, за особами, які досягли 80-річного віку, надавали соціальні послуги.
  На обмежений термін надано право на призначення допомоги на дітей одиноким матерям, якщо у складі сім'ї є особа з інвалідністю, яка згідно висновку ЛКК потребує постійного стороннього догляду; або відсутність доходів, пов'язана з тривалою хворобою членів сім'ї, а також багатодітним сім'ям у разі звернення за призначенням допомоги у липні-грудні 2020 року.
  Постановою також визначено, що допомога одиноким матерям не призначається, якщо:
  - особи, які входять до складу сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги здійснили купівлю або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальними нормативами) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;
  - у власності сім'ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території або житла, непридатного для проживання; - у власності сім'ї є більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа, а також транспортних засобів, отриманих через органи соцзахисту населення, та транспортних засобів, придбаних батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу).
  Важливо, що одинокі матері, які не перебувають у шлюбі, не здійснювали купівлю (оплатили послуги) протягом року перед зверненням на суму більшу 50 тис. грн., не мають у володінні дві і більше квартири чи будинки, або два і більше автомобіля, з дати випуску яких менше 15 років, мають право звернутись за призначенням допомоги малозабезпеченим сім'ям.
  У такому разі питання призначення допомоги як малозабезпеченій сім'ї буде розглянуто незалежно від факту роботи, навчання, здійснення догляду, тощо.
  За вказаних вище умов, якщо одинока мати не працює, вона матиме право на призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям, у разі, коли середньомісячний сукупний дохід сім'ї не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
  Рекомендуємо для визначення права одиноким матерям на призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям звернутися протягом серпня-грудня поточного року до управління соціального захисту населення. Якщо за рівнем доходів одинокій матері буде визначено право на допомогу, вона буде призначена на один шестимісячний термін.
  У разі працевлаштування чи перебування на обліку в центрі зайнятості більше 3 місяців в період, за який враховуються доходи, на наступний термін право на допомогу буде визначатися на загальних підставах.
  Звертаємо увагу, що одинокі матері, які в попередньому періоді отримували допомогу, подають лише заяву та декларацію про майновий стан сім'ї.
  Також, подати заяву та необхідні документи можна в інший зручний спосіб, зокрема, направивши документи поштою, через дистанційні скриньки в органах соціального захисту населення.
  У сільській місцевості документи приймаються уповноваженими особами об'єднаних територіальних громад, старостатів, сільських (селищних) рад.

 


 
В області розпочато виплату грошової компенсації
на придбання житла сім'ям ветеранів війни

  В межах затверджених видатків державного бюджету на поточний рік області передбачено кошти в сумі 13,6 млн. грн на реалізацію державних програм, спрямованих на забезпечення житлом шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та учасників бойових дій на території інших держав, учасників АТО/ООС з числа внутрішньо переміщених осіб.
  13.08.2020 кошти надійшли на рахунки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації і в той же день спрямовані бюджетам міст та районів на виплату грошової компенсації на придбання житла.
  Грошову компенсацію отримають 10 сімей, у тому числі:
  8 сімей осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників АТО/ООС з міст Полтави, Кременчука, Лубен та Кобеляцького району;
  1 сім'я особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав з міста Миргорода;
  1 сім'я учасника АТО/ООС з числа внутрішньо переміщених осіб з міста Горішні Плавні.
  Сума грошової компенсації для кожної сім'ї призначається місцевими уповноваженими комісіями відповідно до норм Порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей", від 28.03.2018 № 214 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей" та від 18.04.2018 № 280 ,,Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України".
  Кошти грошової компенсації будуть зараховані органами соціального захисту населення на спеціальні рахунки, які відкрили вказані сім'ї у відділеннях ПАТ ,,Державний ощадний банк України".
  Протягом року з дати зарахування коштів, сім'ї повинні використати компенсацію на придбання самостійно обраного житла як в прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринках, так і шляхом інвестування в об'єкти житлового будівництва, в будь-якому населеному пункті України.
  Питання виплати грошової компенсації на придбання житла сім'ям ветеранів війни перебуває на постійному контролі в Департаменті соціального захисту населення.

 


 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

  14 серпня 2020 року о 11:00 в он-лайн режимі відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
  На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення про:
  - безоплатну передачу автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким особа з інвалідністю була забезпечена через органи соціального захисту населення і користувалася більше 10 років.

 


 
Л.В.КОРНІЄНКО: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВЛАСНИМ ЖИТЛОМ ДІТЕЙ-СИРІТ, ДІТЕЙ
ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ – ПРІОРИТЕТНЕ ЗАВДАННЯ
ДЕРЖАВИ НА СЬОГОДНІ

   За останні роки спостерігається зростання відсотку дітей, які мають статус «дитини, позбавленої батьківського піклування». Відповідно до «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року державою реалізуються амбітні плани щодо забезпечення права кожної дитини на виховання в сім'ї, повного усунення соціального сирітства.

  Одним із пріоритетних напрямків соціальної підтримки дітей є питання забезпечення їх власним житлом. Діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» після повноліття мають право на безкоштовне отримання житла від держави.
  В 2019 році вищевказане питання реалізувалось відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №616, якою суттєво змінено не лише порядок фінансування - розпорядниками державної субвенції вперше стали органи соціального захисту населення на місцях, а й розширено категорію осіб, які можуть отримати житло за кошти субвенції з державного бюджету. Новий порядок охопив захистом дітей, які мають статус «позбавлені батьківського піклування», віком від 18 до 23 років та передбачив вільний вибір придбання житла на території області.
  Утвореними місцевими комісіями з питань формування пропозицій щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа було визначено перелік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, та забезпечено збір документів для можливості оперативного перерахування коштів на спеціальні рахунки дітей, які в порядку черговості мали право на придбання житла або призначення грошової компенсації.
  Після надходження в область коштів субвенції державного бюджету, яка на 2019 рік склала 23 млн. 572 тис 700 грн. обласною комісією з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування оперативно, пропорційно до потреби, розподілено кошти субвенції між 59 адміністративно-територіальними одиницями області, відповідно до поданих місцевими комісіями пропозицій.
  В межах виділених коштів грошову компенсацію для придбання житла отримали 69 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  Важливим аспектом нового порядку є право самої дитини самостійно обирати собі житло.
  Станом на 1 серпня 2020 року за рахунок отриманої раніше компенсації для 60 дітей вже придбано житло. Інші 9 дітей знаходяться під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо пошуку житла та його придбання.

 
ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ ЗА САМОСТІЙНО
ПРИДБАНІ ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

   Продовжуємо розміщення низки публікацій до рубрики «Забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю». До раніше опублікованого надаємо стислу інфографіку:

АЛГОРИТМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИ З ІНВАЛІДІНІСТЮ
ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ :

  1. Постановка на облік на забезпечення засобами реабілітації.
  2. Формування управлінням соціального захисту населення особової справи та видача направлення особі з інвалідністю на забезпечення засобом реабілітації.
  3. Самостійний вибір засобу реабілітації особою з інвалідністю.
  4. Звернення з направленням (оригінал документу) особи з інвалідністю до підприємства-виробника засобу реабілітації щодо виготовлення ТЗР.
  5. Укладення договору між органом соціального захисту населення та підприємством-виробником щодо співпраці з метою організації забезпечення особи з інвалідністю технічним засобом реабілітації
(забезпечення особи з інвалідністю протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними нижніх кінцівок та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю (законним представником).
  6. Отримання виробу особою з інвалідністю не пізніше, ніж через 40 робочих днів з дати укладення договору.

   Шановні особи з інвалідністю, за бажанням вам може бути виплачена компенсація вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.
   До технічних та інших засобів реабілітації, за які може виплачуватись компенсація належать:
  ✔ допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
  ✔ спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
  ✔ протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
  ✔ друге крісло колісне.

  Підставою для виплати компенсації особам з інвалідністю компенсації є фіскальний чек, що підтверджує придбання товару (технічного засобу реабілітації).

  За більш детальними роз'ясненнями щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна звернутися за контактним номером телефону відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Департаменту – (0532) 68-12-34

 
АЛГОРИТМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

   Впроваджена з 2018 року нова система забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення дала можливість задовольнити інтереси і потреби вищевказаної категорії громадян. Самостійний вибір засобу реабілітації, отримання його в чітко встановлений термін, забезпечення соціального супроводу людини, що користується технічним засобом реабілітації, можливість особи з інвалідністю на отримання компенсації за самостійно придбаний виріб – суттєві переваги нового підходу.

  До технічних засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю відносяться: протезно-ортопедичні вироби (в тому числі ортопедичне взуття), спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, засоби для пересування, допоміжні засоби особистої рухомості, переміщення та підйому, меблі та оснащення, спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

  Для того, щоб отримати технічний засіб реабілітації, особа з інвалідністю обов'язково повинна перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання.
Підставою для взяття на облік на забезпечення засобом реабілітації є:

  - для осіб з інвалідністю — індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися згідно висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК));
  - для дітей з інвалідністю — висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів;
  - для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, — рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.

  Для взяття на облік на безоплатне забезпечення технічними засобами реабілітації особа з інвалідністю (законний представник), законний представник дитини з інвалідністю та інші окремі категорії населення звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання з заявою. До заяви додаються наступні документи:
  ✔ паспорт;
  ✔ висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності - у разі, коли особа вперше звертається до місцевих органів соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;
  ✔ індивідуальна програма реабілітації або висновок лікарсько-консультативної комісії (для інших осіб та осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився), в яких зазначаються показання для забезпечення технічним засобом реабілітації;
  ✔ копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  ✔ довідка з місця роботи, служби або навчання особи з інвалідністю або іншої особи (для осіб, які працюють, служать, навчаються);
  ✔ посвідчення про взяття на облік (для бездомних осіб);
  ✔ посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.

  Важливо зазначити, якщо до органу соціального захисту населення із заявою звертається законний представник особи з інвалідністю, йому потрібно надати документи, що підтверджують його особу та повноваження.
  Зверніть увагу, що для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок МСЕК.

  Управління соціального захисту населення на підставі зазначених вище документів формує особову справу особи та видає направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації.

  Отримавши направлення, особі з інвалідністю потрібно обрати бажаний засіб реабілітації. Звертаємо увагу, що майбутній користувач засобу реабілітації обов'язково самостійно обирає виробника та модель необхідного йому засобу реабілітації з електронного каталогу-класифікатору технічних та інших засобів реабілітації, який він може переглянути в органі соціального захисту населення або на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням: https://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-ta-inshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.html

  Визначившись з вибором ТЗР особа з інвалідністю звертається до підприємства-виробника, вручивши направлення (оригінал), раніше видане управлінням соціального захисту населення вказавши на бажаний технічний засіб реабілітації. Після обрання особою з інвалідністю підприємства-виробника та моделі необхідного виробу, підприємство в Централізованому банку даних з проблем інвалідності формує попереднє замовлення на виготовлення технічного засобу реабілітації.
  ✔ Забезпечення особи з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами укладеними органом соціального захисту населення з підприємством.
  ✔ Забезпечення особи з інвалідністю протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними нижніх кінцівок та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю (законним представником).


  Через 40 робочих днів, рахуючи від дати укладення договору, особа з інвалідністю гарантовано отримає замовлений засіб реабілітації абсолютно безкоштовно.

  За більш детальними роз'ясненнями щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна звернутися за контактним номером телефону відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Департаменту – (0532) 68-12-34
  З повагою, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко.

 
МОВЧАТИ НЕ МОЖНА. ПРО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО ПРОСТИМИ СЛОВАМИ

  З січня 2018 року в Україні діє Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який визначив домашнє насильство як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами.
  Законом визначено коло осіб, на яких розповсюджується його дія, це не лише дружина, діти та чоловік, а й бабусі, дідусі, колишнє подружжя, люди, які мають спільну дитину чи живуть у громадянському шлюбі, наречені, брати, сестри
  За проведеним опитуванням кожна 5 жінка в Україні в різний час була жертвою того чи іншого насильства. Страждають інколи і чоловіки. Втім, 90% постраждалих від насильства – саме жінки.
  За І півріччя 2020 року в Полтавській області зафіксовано 2031 звернення з приводу домашнього насильства, що у три рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з них 78 % - від жінок,
  19 % - від чоловіків та 3% дітей.
  Пандемія COVID-19 поглибила низку складних соціально-економічних викликів у суспільствах по всьому світу – особливо помітними стали проблеми гендерної та фінансової нерівності.
  Режим соціальної ізоляції, введений у багатьох країнах для уповільнення поширення захворювання, посилив іншу вже раніше наявну пандемію – домашнє насильство.
  
Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам'ятайте, що найголовніше правило –НЕ МОВЧАТИ!

  Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.

  Для отримання екстреної допомоги необхідно звернутися за номерами:
  ✔ Екстрений виклик поліції «102» (цілодобово).
  ✔ Гаряча лінія для жертв домашнього насильства в Україні «15-47».
  ✔ Національна «гаряча» лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею та попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації Міжнародного жіночого правозахисного 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).
  ✔ Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації (0532) 63-28-72.


  Міністерством внутрішніх справ України створено чат-бот #ДійПротиНасильства у месенджері Telegram, який допомагає запобігати домашньому насильству.
  Чат-бот надає максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство. За його допомогою можна викликати поліцію та "швидку", зв'язатися зі спеціалістами безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі.
  Також чат-бот містить контакти інших служб допомоги, надає визначення домашнього насильства та як йому протидіяти, роз'яснює повноваження органів і установ, котрі здійснюють надають допомогу із запобігання та протидії домашньому насильству.

 
ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ ЗА САМОСТІЙНО
ПРИДБАНІ ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

   Продовжуємо розміщення низки публікацій до рубрики «Забезпечення технічними засобами реабілітації дітей з інвалідністю». До раніше опублікованого надаємо стислу інфографіку:

АЛГОРИТМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДИТИНИ З ІНВАЛІДІНІСТЮ
ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ:

  1. Постановка на облік на забезпечення засобами реабілітації дитини з інвалідністю.
  2. Формування управлінням соціального захисту населення особової справи та видача направлення законному представнику дитини з інвалідністю на забезпечення засобом реабілітації.
  3. Самостійний вибір засобу реабілітації законним представником дитини з інвалідністю.
  4. Звернення з направленням (оригінал документу) законного представника дитини з інвалідністю до підприємства-виробника засобу реабілітації щодо виготовлення ТЗР.
  5. Укладення договору між органом соціального захисту населення та підприємством-виробником щодо співпраці з метою організації забезпечення дитини з інвалідністю технічним засобом реабілітації
(забезпечення дитини з інвалідністю протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними нижніх кінцівок та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та законним представником дитини з інвалідністю).
  6. Отримання виробу дитиною з інвалідністю не пізніше, ніж через 40 робочих днів з дати укладення договору.

  Шановні законні представники дітей з інвалідністю, за бажанням вам може бути виплачена компенсація вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.
  До технічних та інших засобів реабілітації, за які може виплачуватись компенсація належать:
  ✔ допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (ходунки, палиці, милиці, кошики для переносу, підйомники тощо);
  ✔ спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (мобільні телефони, годинники, аудіоплеєри);
  ✔ друге крісло колісне.

  Підставою для виплати компенсації законному представнику дитини з інвалідністю є фіскальний чек, що підтверджує придбання товару (технічного засобу реабілітації).

  Грошова компенсація за спеціальні засоби спілкування та орієнтування виплачується:

  ✔законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від 7 років за придбання мобільного телефона для письмового спілкування.
  ✔ Законні представники дітей з інвалідністю по слуху віком від 7 років можуть придбати планшет замість мобільного телефона (з функцією відеоспілкування);
  ✔ законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років за придбання механічного годинника; електронного годинника - дітям віком від 6 років; мобільного телефона - дітям віком від 7 років.
  Законні представники дітей з інвалідністю по зору віком від 7 років можуть придбати аудіоплеєр замість мобільного телефона.

  За більш детальними роз'ясненнями щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна звернутися за контактним номером телефону відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Департаменту – (0532) 68-12-34

 
АЛГОРИТМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

   Новий підхід до забезпечення технічними засобами реабілітації дітей з інвалідністю отримав високу оцінку їх батьків. Самостійний вибір засобу реабілітації, отримання його в чітко встановлений термін, забезпечення соціального супроводу дитини, що користується технічним засобом реабілітації, можливість отримання компенсації за самостійно придбаний виріб – суттєві переваги нового підходу.
  До технічних засобів реабілітації, якими забезпечуються діти з інвалідністю відносяться:
  ✔протезно-ортопедичні вироби (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, система протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);
  ✔ спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (захисні засоби, що одягаються на тіло, допоміжні засоби для особистої гігієни);
  ✔ допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки, кошики для переносу підйомники);
  ✔ оснащення (перила, поручні, брусся, руків'я);
  ✔ крісла колісні;
  ✔ меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, стінки шведські, вертикалізатори);
  ✔ спеціальні засоби для спілкування та обміну інформацією (аудіоплеєри, диктофони, годинники, мобільні телефони для письмового спілкування).

  Для того, щоб отримати технічний засіб реабілітації, дитина з інвалідністю обов'язково повинна перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації/проживання.

  Для взяття на облік на безоплатне забезпечення технічними засобами реабілітації законний представник дитини з інвалідністю звертається із заявою до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання з заявою. Важливо зазначити, якщо до органу соціального захисту населення із заявою звертається законний представник особи з інвалідністю, йому потрібно надати документи, що підтверджують його особу та повноваження.
   До заяви додаються наступні документи:
  ✔паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років);
  ✔ висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК);
  ✔ індивідуальна програма реабілітації, в якій зазначаються показання для забезпечення технічним засобом реабілітації;
  ✔ копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  ✔ довідка про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі дітей з інвалідністю, віком до 16 років.

  Зверніть увагу, що для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок МСЕК.

  Управління соціального захисту населення на підставі зазначених вище документів формує особову справу дитини з інвалідністю та видає направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації. Отримавши направлення, законному представнику дитини з інвалідністю потрібно самостійно обрати виробника та модель необхідного його дитині засобу реабілітації з електронного каталогу-класифікатору технічних та інших засобів реабілітації, який він може переглянути в органі соціального захисту населення або на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням: https://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-ta-inshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.html
  Визначившись з вибором ТЗР законний представник дитини з інвалідністю звертається до підприємства-виробника, надавши направлення (оригінал), раніше видане управлінням соціального захисту населення та зазначивши обраний виріб. Після обрання особою з інвалідністю підприємства-виробника та моделі необхідного виробу, підприємство в Централізованому банку даних з проблем інвалідності формує попереднє замовлення на виготовлення технічного засобу реабілітації.
  ✔ Забезпечення дитини з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством.
  ✔ Забезпечення дитини з інвалідністю протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними нижніх кінцівок та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та законним представником дитини з інвалідністю.


  Через 40 робочих днів, рахуючи від дати укладення договору, дитина з інвалідністю гарантовано отримає замовлений засіб реабілітації абсолютно безкоштовно.

  За більш детальними роз'ясненнями щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна звернутися за контактним номером телефону відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Департаменту – (0532) 68-12-34

  У наступному номері газети ми продовжимо роз'яснення щодо отримання технічного засобу реабілітації, а саме – отримання компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

 


 
Одинокі пенсіонери, старші за 80 років, які потребують постійного стороннього догляду, мають право на щомісячну допомогу

  29 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 663, якою внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд.
  Внесеними змінами запроваджено новий вид допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку.
  Державна соціальна допомога на догляд надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
  До одиноких осіб, які мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.
  Наголошуємо, що основним документом для призначення допомоги на догляд визначено висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов'язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду. Вказаний документ видається органами охорони здоров'я за місцем проживання.
  Допомога на догляд призначається у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратити працездатність (з 01.01.2020 року – 655,20 грн., з 01.07.2020 року - 684,80 грн.).
  Важливо зазначити, що у випадку неотримання надбавки до пенсії на догляд та компенсації на догляд, які надаються органами соціального захисту населення та органами Пенсійного фонду допомога буде призначена з 1 січня 2020 року. В іншому випадку, тобто у разі вже отримання надбавки до пенсії на догляд, компенсації за надання соціальних послуг, допомоги на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації на догляд за особою з інвалідністю або особою, яка досягла 80-річного віку, допомога призначається у разі припинення виплати вказаних компенсацій, надбавки.
  Отримання соціальної послуги «догляд вдома» в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не впливає на призначення зазначеного виду допомоги.
  У зв'язку з чим рекомендуємо після одержання висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу у постійному сторонньому догляді звертатися саме в органи соціального захисту населення за місцем проживання для подання заяви.
  У сільській місцевості документи на призначення допомоги приймаються уповноваженими особами об'єднаних територіальних громад, старостатів, сільських (селищних) рад.
  Органами соціального захисту населення області буде надано сприяння в оформленні документів одиноким особам, які перебувають на обслуговуванні в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
  Одночасно повідомляємо номер прямої телефонної лінії у разі виникнення додаткових питань: (0532)63-28-65.

 


 
Як оформити допомогу онлайн

  Міністерством соціальної політики України реалізована можливість звернення в електронному вигляді за призначенням таких видів державних соціальних гарантій:
  - допомога при народженні дитини;
  - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
  - житлова субсидія;
  - допомога на дітей фізичним особам підприємцям.
  Основною перевагою електронного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.
  Скористатись послугою оформлення допомоги онлайн легко та зручно, проте для цього необхідно мати електронний цифровий підпис.

  Що таке електронний підпис?
  Електронний підпис за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису.
  Електронний підпис – це дані в електронній формі, отримані за результатами криптографічного перетворення, які додаються до інших даних або документів і забезпечують їх цілісність та ідентифікацію автора.
  За допомогою електронного підпису можна підписувати документи, користуватись електронними послугами, реєструватись на державних порталах тощо.
  Документи, підписані за допомогою електронного підпису, мають таку саму юридичну силу як і звичайні.
  Якщо у вас немає електронного підпису – отримати його можна через Акредитовані центри сертифікації ключів, перелік яких можна знайти за посиланням:https://czo.gov.ua/ca-registry.

  Як скористатися послугою онлайн оформлення державної допомоги:
  1. Перейти за посиланням:
    ✔ допомога при народженні дитини - e-services.msp.gov.ua;
    ✔компенсація «муніципальна няня» - https://e-nanny.ioc.gov.ua/login;
    ✔житлова субсидія - https://subsidii.mlsp.gov.ua ;
    ✔допомога на дітей фізичним особам-підприємцям - https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/login.

  2. Авторизуватись за допомогою електронного підпису.
  3. Заповнити електронну форму заяви на призначення допомоги.
  4. Обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати.
  5. Надіслати заяву на розгляд.
  Заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.
  Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи та призначається допомога.
  Результати розгляду заяви поданої з використанням електронного підпису також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.