Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
В області розпочата виплата одноразової грошової допомоги багатодітним малозабезпеченим сім'ям на дітей для підготовки до навчального року

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 803 «Деякі питання соціальної підтримки багатодітних малозабезпечених сімей» та з метою підтримки багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року в області проведені своєчасні нарахування одноразової грошової допомоги на дітей шкільного віку.
  Весь необхідний комплекс робіт з метою своєчасного нарахування та виплати одноразової грошової допомоги органами соціального захисту населення проведено самостійно без залучення одержувачів допомог за наявними в управліннях соціального захисту населення документами.
  Відповідно до сформованої заявки про потребу в коштах, 18 серпня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати одноразової грошової допомоги 1561 багатодітній малозабезпеченій сім'ї на 3946 дітей шкільного віку, на загальну суму 7 892 тис. гривень.
  Виплата буде проведена у спосіб отримання державної соціальної допомоги.
  Протягом 19-20 серпня поточного року кошти будуть зараховані на рахунки одержувачів, відкриті в банківських установах, а у разі отримання допомоги через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" – до кінця серпня 2021 року.
  Нагадуємо, що зазначена допомога надається багатодітним сім'ям, які станом на 1 серпня 2021 року є одержувачами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на дітей, які станом на 1 серпня 2021 року мають вік 6-18 років (включно) у розмірі 2000 гривень на кожну таку дитину.

 
Підвищення кваліфікації за спеціальною короткостроковою програмою «Запобігання та протидія проявам гендерно зумовленого та домашнього насильства».

  Гендерно зумовлене насильство, включаючи домашнє насильство, залишається серйозною проблемою як в Україні, так і в світі. Попри те, що в останні десятиліття вивченню даної проблеми приділяється значна увага, справжні її масштаби оцінити досить складно через недостатню ідентифікацію постраждалих осіб, як з боку уповноважених органів, так і самими постраждалими (самоідентифікація як постраждалої особи).
  Актуальною є потреба в роз'яснювальній роботі щодо форм домашнього насильства, його наслідків та особливостей впливу на постраждалих, а також інформаційних кампаніях щодо можливостей отримання допомоги, наявних послуг і контактів спеціалізованих сервісів.
  Відповідно до Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням другої сесії Полтавської обласної ради від 29 грудня 2020 року, в області передбачено навчання/підвищення кваліфікації спеціалістів, працівників/фахівців, до компетенції яких належать питання запобігання та протидії домашньому насильству. З 17 по 20 серпня поточного року в Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить навчання за спеціальною короткостроковою програмою «Запобігання та протидія проявам гендерно зумовленого та домашнього насильства», підвищення кваліфікації проходять спеціалісти 60 територіальних громад області.
  Тренерами навчання виступають:
  Златопольська Наталія Василівна - магістр соціальної педагогіки, старший викладач кафедри соціальної роботи і спеціальної освіти Полтавського інституту економіки і права Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», координатор проектів Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров'я»;
  Дар'я Маліннікова – магістр правознавства, старший викладач кафедри правознавства та фінансів, Полтавського інституту економіки і права Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», керуючий партнер та співзасновник адвокатського об'єднання «Маліннікова, Курбала та партнери».

 
Багатодітні малозабезпечені сім'ї отримають одноразову грошову допомогу у розмірі 2 тисячі гривень на кожну дитину шкільного віку

  З метою підтримки багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року за ініціативи Президента України, такі сім'ї отримають одноразову виплату по 2000 гривень на кожну дитину.
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 року №803 одноразову допомогу буде виплачено багатодітним сім'ям, які станом на 1 серпня 2021 року є одержувачами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
  Допомога надається на кожну дитину, яка станом на 1 серпня 2021 року має вік 6-18 років (включно).
  Органами соціального захисту населення області проведено необхідний обсяг робіт з метою своєчасного нарахування та виплати одноразової грошової допомоги.
  Для отримання одноразової грошової допомоги подавати будь-які додаткові документи не потрібно. Весь об'єм роботи здійснено без залучення одержувачів державних соціальних допомог за наявними в управліннях соціального захисту населення документами.
  Виплата буде проведена у спосіб отримання державної соціальної допомоги, тобто на рахунки одержувачів, відкриті в банківських установах, або через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" у ІІІ декаді серпня 2021 року.
  В області таку виплату отримає 1561 багатодітна малозабезпечена сім'я на 3946 дітей шкільного віку, на загальну суму 7 892 тис. гривень.


  Департамент соціального захисту
  населення облдержадміністрації 
Департамент соціального захисту населення продовжує рубрику «Запитання – відповіді» щодо порядку призначення житлових субсидій.

  З травня 2021 року мені відмовили у призначенні житлової субсидії у зв'язку із наявною заборгованістю зі сплати житлово-комунальних послуг. Чи можу я повторно звернутись за субсидією?
  Житлова субсидія не призначається якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.).
  В такому випадку субсидія може бути призначена у разі документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
  У разі звернення протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний період субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону, в іншому випадку - з місяця, що настає за тим, у якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
  Враховуючи викладене для розгляду питання призначення житлової субсидії необхідно вирішити питання щодо погашення заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку після чого звернутись до територіального управління соціального захисту населення та надати відповідні підтверджуючі документи.
  У разі спливу двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову – підтверджуючі документи подаються із новою заявою та декларацією через відділи соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради; vуповноважених осіб старостинських округів; посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).


 
Департамент соціального захисту населення продовжує рубрику «Запитання – відповіді» щодо порядку призначення житлових субсидій.

  Відомо, що житлова субсидія не призначається у разі здійснення купівлі квартири на суму, що перевищує 50 тис. грн. Чи матиму право на субсидію якщо я продав власну квартину та придбав нову за вилучені від продажу кошти?
  За загальним правилом житлова субсидія не призначається, зокрема, якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сімей протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням без звернення) здійснив на суму, яка перевищує 50 тис. гривень купівлю, зокрема, нерухомого майна.
  11 серпня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №842 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою уточнено умови призначення житлової субсидії.
  Відтепер у такому випадку житлова субсидія призначається у разі коли купівля квартири (будинку) здійснена протягом шести місяців після продажу іншої квартири будинку, що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтверджуючих документів.


 
До уваги пільговиків!

  Для забезпечення єдиного державного обліку осіб, які мають право на пільги, ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі – Реєстр).
  Після встановлення статусу пільговика, на підставі його звернення, інформація включається до Реєстру за адресою зареєстрованого або фактичного місця проживання.
  Заяви з необхідним пакетом документів приймаються:
  - безпосередньо в територіальній громаді: (відділами соціального захисту або посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради); уповноваженими особами старостинських округів; посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - управліннями соціального захисту населення виконкомів міських, районних у містах рад, управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій (поштою).
  Для користування пільгами особа, яка має право на пільги подає наступні документи:
  заяву за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 17.05.2021 №275, Форма заяви та зразок її заповнення розміщено на вебсайті Департаменту за посиланням: Зразок заяви, Зразок заповнення заяви.
  копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів зазначених документів),
  копію документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків-картка платника податків (зокрема, в електронному вигляді – за наявності в одержувача інформації технічної можливості провести перевірку відповідності реєстраційних даних фізичної особи за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків в електронній формі), або копію паспорта громадянина України/свідоцтва про народження (на вибір) із внесеними даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або з відповідною відміткою у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків,
  пред'являє паспорт,
  надає інформацію про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується,
  надає будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).
  Важливо!У разі коли у складі сім'ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування інформації, включеної до Реєстру (зокрема, зміни у складі членів сім'ї, місця реєстрації (проживання), організацій, що надають послуги), він повідомляє про це уповноважений орган.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в серпні 2021 року

   Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за серпень 2021 року. Державні соціальні допомоги за серпень 2021 року нараховані понад 75,2 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 29,5 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 5,2тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17,3 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 8,0 тис. осіб та іншим.
  Для проведення виплати допомог в область надійшли кошти з державного бюджету на загальну суму 142,6 млн. грн.
  6 серпня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за серпень буде проводиться до 25 серпня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
В області розпочата виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за липень 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжито необхідних заходів з метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
  Житлові субсидії за липень 2021 року розраховано 53,8 тис. сімей, пільги на оплату житлово-комунальних послуг – 75,6 тис. пільговиків.
  4 серпня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій на загальну суму 32,2 млн грн..
  6-9 серпня 2021 року кошти будуть перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах та АТ «Укрпошта» для проведення виплати.
  Одержувачам пільг та субсидій, які отримують допомогу через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата буде проведена з 9 по 25 серпня.
  Пільги у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 серпня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить одержувачам субсидії СМС повідомлення.

 
Багатодітні малозабезпечені сім'ї отримають одноразову грошову допомогу у розмірі 2 тисячі гривень на кожну дитину шкільного віку

  З ініціативи Президента України Володимира Зеленського, з метою підтримки багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року такі сім'ї отримають одноразову виплату по 2000 гривень на кожну дитину.
  Відповідне рішення прийнято Кабінетом Міністрів України 04 серпня 2021 року.
  Одноразову допомогу буде виплачено багатодітним сім'ям, які станом на 1 серпня 2021 року є одержувачами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
  Допомога надається на кожну дитину, яка станом на 1 серпня 2021 року має вік 6-18 років (включно).
  На сьогоднішній день в області 1,7 тисяч багатодітних малозабезпечених сімей.
  Органами соціального захисту населення області проводиться необхідний обсяг робіт з метою своєчасного нарахування та виплати одноразової грошової допомоги.
  Для отримання одноразової грошової допомоги подавати будь-які додаткові документи не потрібно. Весь об'єм роботи буде проведено без залучення одержувачів державних соціальних допомог за наявними в управліннях соціального захисту населення документами.
  Виплата буде проведена у спосіб отримання державної соціальної допомоги, тобто на рахунки одержувачів, відкриті в банківських установах, або через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" у серпні поточного року.
  Звертаємо увагу, що розмір одноразової грошової допомоги не буде включатись під час обчислення сукупного доходу сім'ї для призначення всіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім'ї.


  Департамент соціального захисту
  населення облдержадміністрації 

  03 серпня 2021 року відбулась робоча нарада в селекторному режимі директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, заступника директора Департаменту Світлани Матуйзо з начальниками управлінь соціального захисту населення області та начальниками відділів віддалених підрозділів управлінь.
  На нараді обговорені питання щодо організації роботи управлінь соціального захисту населення, найбільш актуальні завдання з питань соціального захисту населення області на серпень, вересень поточного року та інші питання.
   За результатами наради надані відповідні доручення щодо забезпечення безперебійного та своєчасного процесу призначення та виплати державних соціальних допомог, житлових субсидій та інших державних соціальних гарантій.

 

  Для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб вперше у державному бюджеті на 2021 рік передбачено видатки на загальну суму 274,2 млн. гривень.
  Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 року № 696-р «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році » Полтавській області розподілено суму субвенції у розмірі 8233,115 тис. грн. на створення 7 спеціалізованих служб.
   Зокрема, за рахунок цих коштів в області буде створено 2 денні центри соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі в Пирятинській та Котелевській територіальних громадах та 5 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі в Решетилівській, Миргородській, Семенівській, Щербанівській, Глобинській територіальних громадах.
  З метою консолідації зусиль органів державної влади, органів місцевого самоврядування у сфері боротьби з домашнім насильством та/або насильством за ознакою статі та моніторингом підвищення рівня надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на місцевому рівні, Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проводяться робочі наради з представниками територіальних громад, яким розподілено кошти вказаної субвенції.
  03 серпня 2021 року за участі директора Департаменту соціального захисту населення Людмили Корнієнко та заступника міського голови Пирятинської міської ради Михайла Мельниченка відбулася робоча нарада на якій обговорено питання своєчасного та якісного освоєння виділеної Пирятинській територіальній громаді субвенції в розмірі 2253,648 тис.грн. на створення денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі
  Питання розширення мережі спеціалізованих служб в області є пріоритетним для Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, його реалізація дасть можливість охопити якісними, доступними та своєчасними соціальними послугами людей, які постраждали від домашнього насильства: забезпечити безпечне тимчасове перебування постраждалих, надання психологічних, соціально-побутових, медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до людини.