Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Парламентський контроль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за додержанням прав людини і громадянина, зокрема дітей


   Для надання допомоги сім’ям з дітьми за принципом “єдиного вікна” на базі Секретаріату Уповноваженого створено Консультаційний центр.
  
   Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:
   • роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію;
   • отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території;
   • встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон;
   • заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;
   • інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.
  
   Тут ви можете повідомити:
   • про дитину, яка загубилася;
   • про злочин, скоєний проти дитини;
   • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
   • якщо вам відомі факти депортації дитини;
   • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
   • про інші порушення прав дитини під час війни.
  
   В режимі онлайн:
   0800-50-17-20 (безкоштовно)
   044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону)
   hotline@ombudsman.gov.ua
  
   В режимі офлайн під час особистого звернення:
   понеділок - четвер з 9:00-13:00, 13:45-18:00
   пʼятниця з 9:00-13:00, 13:45-17:00,
   вихідні дні — субота, неділя
   Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8
  
   Додатково надаються консультації:
   через портал «Діти війни» — сайт: https://childrenofwar.gov.ua/"
  

 
До уваги постраждалих осіб від підриву Каховської ГЕС: термін подачі заяв на виплату одноразової матеріальної грошової допомоги продовжено


   8 серпня 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 825 „Про внесення зміни до пункту 8 Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції”.
   Внесеними змінами продовжено до 31 жовтня 2023 року (включно) термін прийому заяв на виплату постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції одноразової матеріальної грошової допомоги.
   Постраждалими визнаються ті особи, які на момент виникнення надзвичайної ситуації:
   - проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями;
   - перемістилися після 06 червня 2023 р. з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.
   Матеріальна грошова допомога призначається органами соціального захисту населення Миколаївської та Херсонської областей на кожну постраждалу особу у розмірі 5 тис. грн..
   Важливо! Заява постраждалою особою також може бути подана до управління соціального захисту населення за адресою фактичного місця проживання. В такому разі заява не пізніше трьох робочих днів буде надіслана органу соціального захисту населення (Херсонської або Миколаївської областей) за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) постраждалої особи для подальшого розгляду та прийняття рішення щодо призначення матеріальної грошової допомоги таким органом.
   Допомога призначається та виплачується на підставі поданої постраждалою особою заяви, за встановленою формою, з пред’явленням:
   - документа, що посвідчує особу, або є-Документа;
   - документа, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків;
   - для дітей – свідоцтва про народження дитини або е-свідоцтва про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.
   У випадку, якщо документи були втрачені, може бути пред'явлені їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсі.
   Виплата коштів проводиться у визначений постраждалою особою спосіб - через АТ „Укрпошта” або через банківську установу.Одноразова матеріальна грошова допомога постраждалому населенню внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції надається незалежно від факту отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
   Одноразова матеріальна грошова допомога постраждалому населенню внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції надається незалежно від факту отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Міністерство соціальної політики України


   ВАЖЛИВО: Змінено періоди виплат ВПО.
   Згідно з Постановою КМУ від 11 липня 2023 року № 709, яку розробило Мінсоцполітики, змінено періоди виплат державної допомоги внутрішньо переміщеним особам.
   Таким чином, у серпні 2023 та в подальшому буде два виплатних періоди допомоги ВПО – до 15 і 28 числа.
   Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців.
   Якщо маєте питання щодо таких виплат, звертайтеся до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію з кризових питань: 15-48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813-62-39.