Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   30 вересня 2011 року у заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля відбулась нарада щодо організації проведення міжнародного семінару в рамках залучення зовнішньої допомоги ТАІЕХ участь в якій візьмуть представники Мінсоцполітики України та представники Сумської, Харківської, Кіровоградської облдержадміністрацій, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення області, директори територіальних центрів соціального обслуговування, експерти та перекладачі, залучені Єврокомісією до проведення семінару.
   В ході наради намічені плани проведення вищевказаного семінару.

 

    30 вересня 2011 року об 11.00 відбулось засідання Ради з питань безпечної життєдіяльності населення при облдержадміністрації.
    В роботі ради взяв участь заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Ткаленко, який поінформував щодо стану невиробничого травматизму в області та навмисного само ушкодження.
    За даними статистики за перше півріччя 2011 року в області сталося 34678 нещасних випадків невиробничого характеру від яких постраждало 34695 осіб. Причиною людських втрат є нещасні випадки пов'язані з транспортом, необережним поводженням з вогнем, випадковим отруєнням. На жаль 25% від кількості загиблих займають навмисні самоушкодження, отруєння алкоголем.
    Сумною статистикою є й дитячий травматизм. За 1 півріччя 2011 року від нещасних випадків невиробничого характеру постраждало 8021 дитина віком до 14 років, 8 з яких загинуло. Для запобігання випадків, що призводять до травматизму запропоновано розширити постійну роботу серед дітей та молоді щодо залучення їх до спортивних секцій, гуртків за інтересами з метою пропаганди здорового способу життя та зменшення кількості населення, що вживає алкоголь та зводить рахунки з життям. Проведення постійних виховно-профілактичних заходів щодо підвищення дисципліни з дотримання правил дорожнього руху, культури поводження на дорогах.

 

   30 вересня 2011 року з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, Дня ветерана в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці відбулось привітання його підопічних.
   Теплими словами привітання та подяки до жителів інтернату звернулась перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк.
   На сьогоднішній день в Горбанівському пансіонаті проживає 285 підопічних, для яких постійно створюються та покращуються умови перебування. Нещодавно завершено ремонт санітарно-гігієнічних кімнат. Кімнати підопічних мають ошатний, по домашньому затишний вигляд. Для підопічних пансіонату проводиться велика культурно-масова робота, працює бібліотека. Для покращення та підтримання здоров'я функціонує відділення медико-соціальної реабілітації, а також денний стаціонар де під супроводом фахівців кафедри української медично-стоматологічної академії здійснюється лікування хворих.
 


   30 вересня 2011 року в облдержадміністрації під головуванням голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка проведено засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з порядком денним "Про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У засіданні взяли участь : начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В., заступник міського голови м. Полтави з питань діяльності виконавчих органів Найпак О.В., перший заступник міського голови м. Миргород Павленко С.В., заступник голови Лохвицької райдержадміністрації Батрак М.В., керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, обласної прокуратури, Регіонального відділення Фонду державного майна у Полтавській області.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну аналітичну інформацію щодо стану погашення заборгованості на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах області.
   Щодо стану справ з виплати заборгованої заробітної плати поінформували також представники виконавчих комітетів міських рад Полтави і Миргорода, Лохвицької райдержадміністрації, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, завідувач сектору з питань банкрутства у Полтавській області, керівників підприємств, арбітражні керуючі.
   Голова облдержадміністрації О.В. Удовіченко зазначив щодо необхідності спрямування зусиль всіх гілок влади з метою повного погашення зарплатних боргів на підприємствах області, підвищення рівня особистої відповідальності обласних керівників всіх рівнів та безпосередньо керівників підприємств за стан погашення зарплатних боргів.
   За результатами засідання прийняте протокольне рішення та дані конкретні доручення, які сприятимуть поверненню заборгованої заробітної плати найманим працівникам підприємств області.

 

   начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко взяла участь у сесії обласної ради під час якої обговорено питання виділення коштів на потреби будинків-інтернатів області з метою створення належних та безпечних умов проживання. Сесією прийнято рішення щодо виділення коштів обласної ради на суму 439 тисяч гривень, з яких 78 тис. гривень буде спрямовано на заміну електропроводки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, та 361 тисячу гривень на обладнання житлових корпусів будинків-інтернатів автоматичною пожежною сигналізацією.

о 15.00 відбулась колегія обласної державної адміністрації з порядком денним :

 • 1. Про стан підготовки підприємств ЖКГ в області до осінньо-зимового періоду.
 • 2. Про стан виконання програми розвитку галузі тваринництва в Полтавській області 2011-14 років.
 • 3. Про хід виконання в області заходів згідно виконання програми по боротьбі з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року.
 • 4. Про розмежування земель державної та комунальної власності на території Полтавської області.
      Участь в нараді взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко.

  29 вересня 2011 року о 9.00 відбулась колегія Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання стану соціального захисту працюючих у шкідливих та важких умовах праці.
      В області на сьогоднішній день налічується 1904 підприємства, де є шкідливі умови праці. За 8 місяців поточного року перевірено 849 підприємств. За результатами перевірки видано 204 довідки щодо усунення порушень чинного законодавства. Перевірками виявлено 67 підприємств, де атестація не проведена. Станом на 1 вересня 2011 року таких підприємств залишилось 7.
     Внесено пропозиції та вирішено щоквартально направляти інформацію про виконання графіків проведення атестації робочих місць до голів РДА та рай-міськвиконкомів для вжиття заходів до керівників підприємств, які ухиляються від проведення атестації робочих місць.

 •  

     26 вересня 2011 року об 11.00 в обласній раді відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту з порядком денним :
 • 1. Про внесення змін до показників бюджету на 2011 рік.
 • 2. Про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області.
 • 3. Про роботу обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
     В ході засідання під час розгляду питання роботи обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко внесла пропозиції щодо внесення змін до порядку використання коштів Фонду з тим, щоб максимально їх спрямувати на надання реабілітаційних послуг в будинках-інтернатах та територіальних центрах. На сьогоднішній день в будинках-інтернатах мешкає 2400 підопічних 70 відсотків з яких потребують заходів щодо соціально-середовищної адаптації в суспільство. Важливим спектром є розвиток трудової реабілітації інвалідів, які мешкають в будинках-інтернатах.

  26 вересня 2011 року в Головному управлінні праці та соціального захисту населення відбулась зустріч начальника Головного управління Корнієнко Л.В. з представниками громадських організацій: «Союз Чорнобиль» - М.П. Шкурпела, «Діти Чорнобиля» - Сулим С.А, «Фонд інвалідів Чорнобиля» - Дибін М.Ю.
     В ході зустрічі обговорено проект Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», розглянуто питання виплати компенсації вартості продуктів харчування, надання безкоштовних медикаментів в аптечних закладах, виплата компенсації на щорічне оздоровлення, надання пільг на відшкодування вартості житлово-комунального господарства та питання щодо фінансування чорнобильських програм в наступному 2012 році.
     В ході зустрічі начальник Головного управління Людмила Корнієнко надала детальне роз'яснення щодо порядку фінансування державних соціальних гарантій пільговим категоріям населення. Так, тільки на надання пільг на житлово-комунальні послуги в поточному році було спрямовано 338 млн. коштів з державного бюджету. Згідно проекту бюджету на наступний рік заплановано спрямувати 348 млн. гривень.

  26 вересня 2011 року відбулась щотижнева нарада у голови облдержадміністрації О.В. Удовіченка з порядком денним:

 • 1. Про підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку 2011 року.
 • 2. Про стан підготовки лікувально-профілактичних закладів області до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 року.
 • 3. Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території області.
     В нараді взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
     Також, цього ж дня начальник Головного управління Л.В. Корнієнко взяла участь в нараді заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля в ході якої було обговорено актуальні питання соціального захисту населення області.

 •  

     Відповідно до Указу Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року, на вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Великої Вітчизняної війни, 22 вересня щорічно відзначається День партизанської слави. Започаткування цього свята є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти фашистських загарбників.
     На Полтавщині День партизанської слави відзначають разом із Днем визволення Полтави, адже 23 вересня 1943 року обласний центр було звільнено радянськими військами від окупантів.
     В усіх стаціонарних установах системи органів праці та соціального захисту населення області, територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулися урочисті заходи з нагоди свята, з врученням пам'ятних подарунків колишнім підпільникам та фронтовикам .
     Мільйони українців, у тому числі тисячі полтавчан, пройшли крізь пекельне горнило війни і не скорилися. Ми не повинні забувати про людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право нащадків на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму.
     Серед них - підопічний територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м.Полтаві ради Колодязний Олександр Юхимович. Напередодні свята з ним зустрілися учні ЗОШ № 20 м.Полтави. Зустріч також була присвячена 90-річчю від дня народження героя-підпільника Бориса Серги.
     У рамках заходів, присвячених 70-річчю партизанського руху в Україні, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ленінського району разом з працівниками філіалу 2-ї Полтавської дитячої міської бібліотеки організовано і проведено зустріч учнів 6-го класу Полтавської гімназії № 21 з учасником бойових дій, учасником Європейського партизанського руху і підпільних організацій опору фашизму Сергієм Іларіоновичем Рибалком.
     Святковий концерт для пенсіонерів та інвалідів, а також тематичну зустріч «Єднання поколінь» організовано територіальним центром соціального обслуговування Лубенської міської ради, а у Лохвиці за участі ветеранів війни та студентів Лохвицького медичного училища проведено зустріч «Міст між поколіннями: вшановуючи минуле, будуємо майбутнє».
     Пісні воєнних років, спогади ветеранів лунали з нагоди 70-ти річчя партизанського руху в Україні та Дня визволення Полтави і на урочистих заходах в інтернатних установах, у стаціонарних відділеннях територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) де були організовані вже традиційні святкові обіди, вечори пам'яті, зустрічі ветеранів з молоддю.
     Низький уклін вам, дорогі ветерани, і щира подяка від усіх працівників сфери соціального захисту населення Полтавщини за подвиг, за розуміння й батьківську підтримку в побудові незалежної України.
   

   

     
     15 вересня 2011 року заступник голови обласної державної адміністрації О.М.Коваль та начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко взяли участь у роботі міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при виконавчому комітеті Полтавської міської ради з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях м.Полтава".
     Під час засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала рекомендації стосовно прискорення темпів погашення заборгованості на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах міста.
     За результатами засідання надані конкретні доручення керівникам структурних підрозділів міськвиконкому та міських організацій, які сприятимуть поверненню зарплатних боргів найманим працівникам підприємств області.

   

     Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проводиться системна робота щодо розширення територіальними центрами соціального обслуговування сфери обслуговування та впровадження нових видів соціальних послуг, адже дуже важливо, щоб послугами, що надаються відділеннями терцентрів мали змогу користуватись не тільки жителі райцентрів, а й жителі віддалених сіл району. Протягом 8 місяців 2011 року відновлено діяльність відділень соціально-побутової адаптації у Гадяцькому, Шишацькому, Лубенському та Карлівському районах.
     Для забезпечення громадян похилого віку та інвалідів соціальними послугами за місцем проживання, відкрито підрозділи відділень соціально-медичних послуг у селі Розсошенці Полтавського району, у селі Лазірки Оржицького району, селі Білики Кобеляцького району, а відтепер і в селі Яреськи Шишацького району. Так, 14 вересня 2011 року відбулось відкриття філії відділення соціально-медичних послуг територіального центру у с. Яреськи Шишацького району.
     У відкритті взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, голова Шишацької районної державної адміністрації В.А. Білаш, голова Шишацької районної ради Ю.І. Лубенець, генеральний директор АФ «ім. Довженка» В.М. Скочко, представники громадських організації району.
     Роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шишацького району можна відзначити як одну з кращих в області.
     Щороку для забезпечення злагодженої роботи терцентрів області виділяються значні обсяги коштів. Так, у 2010 році на утримання Шишацького терцентру спрямовано 2 млн. 524 тис. грн., у 2011 - 2 млн. 853 тис. грн.
     На сьогоднішній день в територіальному центрі соціального обслуговування Шишацького району працює 5 відділень, що надають різноманітні соціальні послуги. Одним з них є соціально-медичне відділення, яке спрямовує свою роботу за основними напрямками медичних та соціальних методів адаптації. Для пенсіонерів та інвалідів за направленням лікарів центральної районної лікарні фахівцями відділення розробляється індивідуальні програми реабілітації з використанням сучасних методів лікування, що спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму. Проводиться активна робота по впровадження інноваційних методів надання соціальних послуг. Запроваджено послугу аероіонотерапії, все більшої популярності набуває експрес-метод визначення рівня глюкози в крові, що є ефективним методом профілактики соціальної хвороби – цукровий діабет.
     З початку 2011 року послугами медико-соціального відділення скористалося 11619 чоловік. Виникла потреба у відкритті нового філіалу, який дасть змогу користуватися послугами відділення і жителям віддалених сіл району. Відкриття філіалу у селі Яреськи підтримав і депутат Полтавської обласної ради, генеральний директор ТОВ «АФ «ім. Довженка» Скочко Віктор Миколайович, який благодійно передав реабілітаційне обладнання для фізіотерапевтичних послуг. Відтепер відділення запрацювало в охайному приміщенні агрофірми імені Довженка, яке повністю відповідає нормам для організації реабілітаційного процесу. Це дасть можливість мешканцям села Яреськи та найближчих сіл – ветеранам війни, праці та інвалідам, проходити безкоштовний реабілітаційний процес для підтримки здоров'я. На селі запрацював міні-санаторій.
     Найближчим часом подібні підрозділи відділень плануються відкритись в селі Гільцях Чорнухинського району, селах Мала Перещепина та Нехвороща Новосанжарського району, селі Ланна Карлівського району.
     Цього ж дня начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Василівною Корнієнко проведено виїзний прийом громадян Шишацького району під час якого жителі району мали змогу вирішити питання соціального захисту населення.
     14 вересня 2011 року о 14.00 відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.
     Участь в засіданні постійної комісії взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Василівна Корнієнко та мала виступ з питання щодо порядку розподілу коштів, що надходять на фінансову підтримку статутної діяльності обласних громадських організацій інвалідів і ветеранів та щодо результатів конкурсу на право оренди нерухомого майна спільної власності.
   
   

     Територіальний центр соціального обслуговування управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної в м. Полтаві ради постійно працює над розширенням та вдосконаленням, впровадженням нових форм та методів роботи щодо надання соціальних послуг громадянам.
     Завдяки підтримці міської влади, яка профінансувала конкурсний проект громадських організацій, що опікуються проблемами інвалідів та сприяють вирішенню інших соціально важливих проблем та завдань, 12.09.2011 року, на базі територіального центру соціального обслуговування, відбулася зустріч учасників Марафону «Співдружність - 2011», а саме фізкультурно-спортивний клуб «Віра», Асоціація молодих інвалідів Росії «Аппарель», Організація реабілітації та спорту інвалідів-візочників м. Могильов (Білорусь) та Молдови. Під час зустрічі проведена екскурсія - ознайомлення з послугами, які надаються територіальним центром соціального обслуговування, виставка технічних засобів реабілітації нового покоління за участю ТОВ «Інвапол». Для учасників зустрічі організовано святковий концерт та чаювання.
     На зустрічі були присутні начальник Головного управління праці та соціального захисту населення полтавської облдержадміністрації Корнієнко Л.В., голова Октябрської районної у м. Полтаві ради Бардінов А.В., заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу – начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради Арсененко Г.І., голова обласної організації інвалідів Чорнобиля Дибін М.Ю, представники ЗМІ.
   
   

     Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації 09 вересня 2011 року проведено семінар-нараду з головними бухгалтерами та дієтсестрами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з питань: ведення бухгалтерського обліку та фінансова звітність, зміни в нормативну базу та ін.
     Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації 9 вересня 2011 року о 10 годині проведено семінар для спеціалістів з охорони праці будинків-інтернатів та територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) системи Головного управління на тему "Охорона праці в установах системи соціального захисту області". Поставлено завдання щодо організації системної роботи з питань охорони праці в кожній підвідомчій установі. У семінарі взяли участь спеціалісти управління Держгірпромнагляду по Полтавській області.
   

     8 вересня 2011 року о 14.00 проведено обласну селекторну нараду одним з питань якої було проведення підготовчої роботи для надання населенню житлових субсидій.
     У роботі селекторної наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. В. Корнієнко.
     Як зазначила начальник Головного управління в поточному році за призначенням субсидії до органів праці та соціального захисту населення вже звернулося 33,6 тис. сімей, призначено субсидію на сьогоднішній день 31,3 тисячі. В області для забезпечення проведення роз'яснювальної роботи серед населення діють безкоштовна обласна "гаряча лінія" та 33 районні (міські) телефонні "гарячі лінії". При організаціях-надавачах житлово-комунальних послуг також відкриті телефонні "гарячі лінії".
     Прийом громадян проводиться щоденно без обідньої перерви, крім неділі.
     В усіх районах при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відкриті «соціальні офіси», в яких здійснюється прийом громадян з питань призначення субсидій. Тобто створено 33 віддалених робочих місць для прийому громадян.
     З метою забезпечення своєчасного призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з початком опалювального періоду Головним управлінням розроблено та направлено рай(міськ)управлінням для безумовного використання План організаційних заходів щодо надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива.
     Питання призначення житлових субсидій розглядалося на колегії Головного управління 30 серпня 2011 року. Рішенням колегії органам праці та соціального захисту населення поставлено чіткі завдання, своєчасне виконання яких сприятиме оперативному вирішенню питань, які виникатимуть у ході проведення роботи по призначенню субсидії з початком опалювального періоду.
     З метою недопущення зниження рівня соціального захисту населення області під час оплати житлово-комунальних послуг начальником Головного управління під час селекторної наради поставлено конкретні завдання що сприятимуть належній підготовці до початку опалювального періоду та практичному забезпеченню надання населенню житлових субсидій.
   

      З метою відзначення жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених, та вклали вагомий особистий внесок у їх виховання, створили сприятливі умови для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей запроваджено почесне звання "МАТИ-ГЕРОЇНЯ", яке є державною нагородою України. Присвоєння почесного звання "Мати-героїня" провадиться указом Президента України.
     Жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" передбачена одноразова винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
     В минулому році в області проведено виплату винагороди 1111 матерям-героїням на загальну суму понад 8,5 млн. грн.
     Впродовж першого півріччя 2011 року почесного звання України "Мати-героїня" Указами Президента України № 120, 126 від 26.01.2011, № 263 від 03.03.2011; № 273 від 04.03.2011; № 558 від 07.05.2011; № 711 від 25.06.2011 удостоєно 253 жінки, які мешкають в області.
     Для забезпечення виплати одноразової винагороди 28 лютого 2011 року Урядом прийнято постанову № 268, якою затверджено Порядок виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня".
     Зазначеним Порядком передбачено що сума одноразової винагороди починаючи з 2011 року обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому було присвоєно почесне звання.
     Слід звернути увагу, що розмір одноразової винагороди жінкам, яким почесне звання присвоєно у 2011 збільшено та становить 9410 грн.
     Постановою від 11 липня 2011 року № 779 "Про внесення змін до пункту 4 Порядку виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" Уряд спростив процедуру виплати одноразової винагороди.
     Відтепер для отримання винагороди матеря-героїні або уповноважені ними особи до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації подають лише заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати та копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім.`я та по батькові, місце реєстрації. Надавати копію посвідчення про присвоєння почесного звання України "Мати-героїня" не потрібно. Уповноважена особа подає також нотаріально засвідчений документ, що підтверджує її право представляти жінку, якій присвоєно почесне звання.
     Органами праці та соціального захисту населення області постійно проводиться значна робота, направлена на забезпечення виплати одноразової винагороди.
     На даний час рай (міськ) управліннями праці та соціального захисту населення сформовані особові справи по кожній жінці, якій присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" в 2011 році та проведено призначення одноразової винагороди.
     Після надходження коштів в область на зазначені цілі, виплата винагороди буде проведена без затримок, про що буде повідомлено кожну жінку особисто.
   
   

      2 вересня 2011 року в прокуратурі області відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
     У засіданні взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, перший заступник прокурора Полтавської області, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, представники правоохоронних та податкових органів, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Пенсійного фонду України, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, Полтавського, Кременчуцького та Миргородського міськвиконкомів, Полтавської райдержадміністрації.
     В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах, а також інформувала щодо проведення виплати заробітної плати на підприємствах області протягом липня поточного року.
     Ліквідація зарплатних боргів на комунальних підприємствах області - одне з першочергових завдань виконавчих комітетів міських рад Полтави та Зінькова.
     Тривалий час залишається складною ситуація з погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах, які, за оперативними даними, станом на 01.09.2011(за оперативними даними) заборгували понад 12,1 млн.грн.
     В ході засідання заслухані звіти керівників підприємств-боржників міст Полтава, Кременчук, Миргород та Полтавського району.
     За результатами засідання були прийняті рішення та дані доручення щодо вжиття заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.
   

      1 вересня 2011 року з нагоди Дня Знань начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко привітала учнів та першокласників села Дрижина Гребля Кобеляцького району з початком нового навчального року та вручила подарунки.
     Цього ж дня Людмила Корнієнко привітала з новим навчальним роком і вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату. Наразі в інтернаті шкільну програму будуть вивчати 23 дівчинки, які підготували з нагоди свята чудову концертну програму. Начальником Головного управління Людмилою Корнієнко та директором Полтавської філії «Мегабанку» Яніною Данько разом зі словами привітання вручено цінні подарунки.
     1 вересня 2011 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Корнієнко проведено виїзний прийом громадян в Кобеляцького районі. Жителі району мали змогу вирішити питання, що стосуються соціального захисту.