Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 вересня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Василівна Корнієнко відвідала Решетилівський район та взяла участь у врученні крісел-колісних інвалідам за місцем проживання.
   Потреба у забезпеченні кріслами колісними інвалідів Решетилівського району складала 25 одиниць. На сьогодні фактично здійснено стовідсоткове забезпечення інвалідів вказаними засобами пересування.
   Всього потреба по області становить 826 одиниць.
   Цього ж дня начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко відвідала та ознайомилась з роботою філії відділення соціально-побутових послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)в селі Плоске Решетилівського району, в якому надаються послуги перукаря, пошиву та ремонту одягу, соціально-культурного спрямування. Взяла участь у святкуванні Міжнародного дня людей похилого віку та вручила подарунок.

 

   27 вересня 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за серпень 2012 року на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, Пирятинської райдержадміністрації.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за серпень 2012 року на підприємствах області (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти начальників галузевих управлінь ОДА та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
   Про стан провадження процедур банкрутства та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах поінформував начальник відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області Петро Сластьоненко.
   Також, були заслухані інформації представників Полтавського, Кременчуцького міськвиконкомів та Пирятинської райдержадміністрації щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах міст Полтави, Кременчука та Пирятинського району.
   За результатами наради були дані доручення керівникам Головного управління праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Рекомендовано Полтавському та Кременчуцькому міськвиконкомам задіяти більш дієві заходи впливу з метою ефективного погашення заборгованості із заробітної плати.
   Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській області доручено підготувати листа на адресу Фонду державного майна України щодо прискорення процесів переоцінки майна ДП "ВО "Знамя", що виділене для реалізації, з наступним спрямуванням коштів на погашення зарплатних боргів.
   Про результати виконання доручень, даних під час наради, заступник голови облдержадміністрації зобов'язав виконавців інформувати у встановлені терміни Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для контролю виконання.

 

   27 вересня 2012 року о 9.00 відбулось засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації під головуванням начальника Головного управління Л.В. Корнієнко в ході якої розглянуто питання щодо забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями засобами реабілітації.
   В області реалізуються соціальні ініціативи Президента України В.Ф. Януковича щодо забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями кріслами колісними. Вперше в Україні вирішено питання щодо забезпечення інвалідів засобами реабілітації, які підбираються, виготовляються та вручаються за індивідуальним замовленням з врахуванням індивідуальних потреб кожного інваліда. На сьогодні в області видано 732 крісла-колісних, що становить 65% від потреби.
   За результатами колегії прийнято рішення та доручено начальникам районних управлінь праці та соціального захисту населення вжити заходів щодо формування потреби в засобах реабілітації на 2013 рік врахувавши картки реабілітації індивідуально по кожній особі з обмеженими фізичними можливостями.
   Окремо звернуто увагу на проведення постійної роз'яснювальної роботи щодо переліку засобів реабілітації, якими забезпечуються на сьогоднішній день інваліди.
  

 

   На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича проводяться системні заходи по врученню особам з обмеженими фізичними можливостями крісел-колісних за місцем проживання.
   Вперше в Україні вирішено питання щодо забезпечення інвалідів засобами реабілітації, які підбираються, виготовляються та вручаються за індивідуальним замовленням з врахуванням індивідуальних потреб кожного інваліда.
   Станом на 26.09.2012року в області вручено 732 крісла-колісних, що становить 65% від потреби.
   26 вересня 2012 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко вручено кімнатне та вуличне крісло-колісне моделей ККСАШ 13П 01.29.03 та ДККС – 3-02-50 інваліду першої групи від загального захворювання, який проживає в Київському районі м. Полтави.

 

   25 вересня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко виступила у прямому ефірі на обласному радіо «Лтава» щодо права та порядку призначення житлових субсидій.
   Особлива увага приділена порядку призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний період, оскільки з 1 жовтня 2012 року розпочинається опалювальний період в житлових приміщеннях, де встановлено індивідуальне опалення.
   Громадянам для визначення права на призначення субсидії з початком опалювального періоду необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) або надіслати поштою заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход.
   Консультацію з будь-яких питань щодо надання житлових субсидій чи заповнення заяв та декларацій можна отримати за телефонами "гарячої лінії", які відкриті у кожному місті (районі), або за телефоном безкоштовної обласної "гарячої лінії" – 0800500620.

 

   З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана у приміщенні Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень 25 вересня 2012 року відбувся 1У фестиваль творчості літніх людей «Літа на осінь повернули» за участю колективів Ленінського м.Полтави, Автозаводського м.Кременчука, Диканського, Чутівського, Полтавського територіальних центрів соціального обслуговування.
   Проведена виставка виробів підопічних територіальних центрів.
   В цьому заході взяла участь перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Черняк Ніна Степанівна.
 

 

   З метою ефективної реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича питання щодо забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває на особливому контролі Головного управління праці та соціального захисту населення.
   До області здійснюється активна поставка технічних та інших засобів реабілітації від підприємств-виробників. На сьогоднішній день до регіону поставлено 703 од. крісел колісних та 577 од. засобів реабілітації.

 

   18-20 вересня 2012 року у м.Ужгороді Закарпатської області проведено Міжнародну конференцію на тему «Права людей з інвалідністю, в тому числі жінок та дівчат на професійну орієнтацію, реабілітацію та зайнятість в контексті реалізації Плану дій Ради Європи відносно інвалідів та інших ключових документів».
   В урочистому відкритті заходу взяли участь представник відділу соціального згуртування та інтеграції Генерального директорату демократії Ради Європи Володимир Чернега, директор Департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Оксана Полякова, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида, міський голова Ужгорода Віктор Погорелов, міжнародні експерти.
   В ході роботи конференції було обговорено комплексні підходи до реабілітації людей з інвалідністю, зокрема жінок та дітей; надання реабілітаційних послуг дітям та молоді; створення умов для незалежного проживання людей з особливими потребами.
   Від Полтавської області взяла участь перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Черняк Ніна Степанівна.

 

   З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича та згідно «Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом 1 чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2000 №1192 (зі змінами), проведено 18.09.2012 року фінансування коштів в загальній сумі 1553,7 тис.грн на виплату щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом 1 чи II внаслідок психічного розладу, на догляд за ним за вересень 2012 року. Середній розмір допомоги становить 1096,22 грн.
   Виплата допомоги проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   19 вересня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Корнієнко Л.В. виступила на телебаченні у програмі «Соціальний вісник» по питаннях виконання соціальних ініціатив Президента України в частині придбання житла для громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   У своєму виступі вона звернула увагу, що вперше за шість останніх років з державного бюджету виділено 4635 тис.грн для забезпечення житлом громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За рахунок виділених коштів в області буде забезпечено житлом 19 сімей інвалідів Чорнобиля.
   Також було піднято питання соціальної підтримки малозабезпечених сімей .
   Людмила Корнієнко відмітила, що з 1 липня 2012 року збільшено розміри державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Крім того, підвищено показник рівня забезпечення прожиткового мінімуму, що дало право більшому колу громадян на вказану підтримку.
   Станом на 01.09.2012 в області державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям отримали 7880 сімей.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом.
   Тобто розмір вказаної допомоги залежить від складу сім`ї та розміру доходів, які одержують члени малозабезпеченої сім`ї.

 

   19 вересня 2012 року, в переддень 69-ї річниці визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників та Дня міста за участі начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Корнієнко Людмили Василівни в територіальному центрі соціального обслуговування управління праці та соціального захисту населення виконкому Октябрської районної у м.Полтаві ради відбулись урочисті збори, на які були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни.
   Всіх ветеранів привітали квітами та вітальними листівками, виготовленими дітьми-інвалідами, які відвідують територіальний центр.
   Привітавши ветеранів Людмила Корнієнко відмітила, що територіальний центр постійно працює над розширенням спектру соціальних послуг, впроваджуються нові форми та методи в обслуговуванні наших глибоко поважних ветеранів.
   На сьогодні послугами територіального центрі скористались 856 ветеранів Великої Вітчизняної війни.
   Інваліди та ветерани, які не можуть самостійно прибути до приміщення територіального центру, можуть отримати цілий ряд соціальних послуг вдома.
   Перелік соціальних послуг, які надаються територіальним центром, зростає майже щомісячно, триває постійна робота над впровадженням інноваційних моделей соціальних послуг.

 

   19 вересня 2012 року під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Коваля О.М. в приміщенні обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» відбулось розширене засідання обласної ради ГО «Союз Чорнобиль» за участю начальника Головного управління праці та соціального захисту населення, керівників галузевих управлінь та представників громадських чорнобильських організацій.
   Людмила Корнієнко інформувала про стан соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який здійснюється органами соціального захисту області та висвітлила питання забезпечення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС безкоштовними медикаментами в аптечних закладах та перспективи фінансування зазначеної програми в поточному році.
   Звернула увагу, що вперше за шість років з державного бюджету виділено 4635 тис.грн для забезпечення житлом громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За рахунок виділених коштів в області буде забезпечено житлом 19 сімей інвалідів Чорнобиля.
   Також зупинилась на питанні оздоровленні чорнобильців та наголосила, що в цьому рої вперше виділено 180,0 тис.грн з обласного бюджету для придбання санаторно-курортних путівок, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, у місцеві оздоровчі заклади.

 

   18 вересня 2012 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Корнієнко була проведена зустріч з державними соціальними інспекторами міськ(рай)управлінь з питань удосконалення і систематизації роботи. Обговорено ряд питань, в першу чергу, організація щодо моніторингу цільового використання коштів, які виплачуються прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу.
   Станом на 01.09.2012 виплачено допомогу 132 прийомним сім`ям та 25 дитячим будинкам сімейного типу на загальну суму 8,2 млн. грн.
   Другим важливим питання є організація спільних дій щодо моніторингу цільового використання допомоги при народженні дитини.
   Станом на 01.09.2012 допомогу при народженні дитини отримали 29001 особа на суму 257,1 млн.гривень.
   Актуальним є питання щодо перевірки поданої інформації про доходи і майновий стан сімей, які звертаються за призначенням різних видів допомог, розміри яких залежать від доходів сім»ї (зокрема, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім»ям та житлові субсидії, інші види допомог).
   Станом на 01.09.2012 державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім»ям отримали 7880 сімей на суму 26,3 млн.грн., житлову субсидію – 19268 сімей на суму 50,2 млн.гривень.
   З цього питання дано доручення забезпечити стовідсоткову перевірку інформації про доходи та майновий стан сімей, які звертаються за призначенням державних соціальних допомог шляхом направлення запитів до Державної податкової інспекції, Державної автомобільної інспекції, Бюро технічної інвентаризації.
   Одночасно дано доручення направити пропозиції Міністерству соціальної політики України щодо удосконалення роботи державних соціальних інспекторів.

 

   18 вересня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко виступила на обласному радіо «Лтава» щодо впровадження соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в частині соціальної підтримки малозабезпечених сімей та забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації.
   Людмила Корнієнко відмітила, що з 1 липня 2012 року збільшено розміри державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Крім того, підвищено показник рівня забезпечення прожиткового мінімуму, що дало право більшому колу громадян на вказану підтримку.
   Станом на 01.09.2012 в області державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям отримали 7880 сімей.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом.
   Тобто розмір вказаної допомоги залежить від складу сім`ї та розміру доходів, які одержують члени малозабезпеченої сім`ї.
   У своєму виступі Людмила Корнієнко наголосила, що до області здійснюється активна поставка технічних та інших засобів реабілітації від підприємств-виробників. На сьогоднішній день до регіону поставлено 532 од. крісел колісних та 326 од. засобів реабілітації.
   Доставка засобів реабілітації та засобів пересування до осіб з інвалідністю здійснюється Сервісним центром із забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів разом із міськ(рай)управліннями праці та соціального захисту населення.

 

   17 вересня 2012 року відзначила свій 105-річний ювілей жителька с. Чечелево Кременчуцького району Остащенко Софія Мифодіївна.
   В ході зустрічі Софію Мифодіївну привітали голова райдержадміністрації Нагорний Ю.О., начальник управління праці та соціального захисту населення Кременчуцької райдержадміністрації Приходько В.М., сільський голова Самойлюк А.В., секретар Білецьківської сільської ради Бутенко Ж.П.
   Ювілярці вручили листівку від Президента України Януковича В.Ф. Вручені квіти та цінні подарунки.

 

   17 вересня 2012 року під головуванням начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко проведено оперативно-розпорядчу нараду Головного управління. Обговорено ряд важливих питань та дано конкретні доручення.
   Основним питанням порядку денного залишається забезпечення виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в частині забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації.
   Особливу увагу приділено оздоровленню чорнобильців у 2012 році. Оговорено питання підготовки підвідомчих закладів системи соціального захисту до роботи в осінньо-зимовий період.
   На особливому контролі залишається питання якості заготівлі овочів та фруктів для підопічних будинків-інтернатів системи соціального захисту та дотримання температурного режиму в приміщеннях інтернатів.

 

   14 вересня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко взяла участь у заходах з нагоди 75-річчя з дня заснування Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.
   На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 19.05.2012 № 186 в області на базі даного підприємства функціонує Сервісний центр із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів, який здійснює консультування інвалідів щодо забезпечення засобами реабілітації, вибору моделі і правил користування ними, а також післягарантійне обслуговування в сервісному центрі та гарантійні ремонти за узгодженням з підприємством-виробником.
   Проведення зазначеної роботи дає змогу удосконалити та покращити забезпечення окремих категорій населення необхідними засобами реабілітації, на основі ефективного індивідуального підходу та максимального врахування потреб конкретної особи.
   Тісна співпраця проводиться як на обласному, так і на районному рівнях.

 

   13 вересня 2012 року в приміщенні облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Животенка В.Ф. за участю першого заступника начальника Головного управління Н.С.Черняк та начальника відділу у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи В.Г.Носенка відбулось засідання комісії з питань забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС , в 2012 році, за рахунок коштів державного бюджету з порядком денним «Використання коштів міськвиконкомів та райдержадміністрацій області для забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС».
   Одночасно було розглянуто особисті звернення громадян.
   За результатами роботи комісії дано відповідні доручення.

 

   12 вересня 2012 року у прес-центрі міського будинку культури за участю першого заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Н.С.Черняк відбувся семінар для секретарів міськрайонних спостережних комісій на тему: «Покращення роботи спостережних комісій в напрямку забезпечення дотримання прав засуджених в пенітенціарних установах».
   У своєму виступі Н.С.Черняк наголосила, що основними напрямками роботи спостережних комісій є організація виховної роботи з особами умовно-достроково звільненими від відбування покарання, надання допомоги в соціальній адаптації особам від відбування покарання; співпраця з установами покарань, сприяння у проведенні соціально-виховної роботи із засудженими особами, організації їх загальноосвітнього та професійно-технічного навчання; залученні громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян до надання допомоги у створенні належних умов для тримання засуджених осіб, їх матеріально-побутовому та медико-санітарному забезпеченні, здійсненні оздоровчо-профілактичних заходів.

 

   Робота по забезпеченню реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича та завдань соціальної політики на 2012 рік в області продовжується.
   Відповідно до соціальних ініціатив Президента України вирішується питання забезпечення інвалідів кріслами колісними.
   На сьогоднішній день вже одержано та вручено замовникам 514 засобів пересування.
   Крісла-колісні людям з інвалідністю вручаються за місцем проживання з виїздом спеціалістів Сервісного центру із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів та районного управління праці і соціального захисту населення.
   11 вересня 2012 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко, за участі начальника управління праці та соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації О.Б.Носенко вручено крісло-колісне за індивідуальним замовленням інваліду I групи з дитинства Полтавського району, який перебував на обліку щодо забезпечення кріслом колісним з липня 2012 року. Робота продовжується.

 

   Фінансування пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
   На 2012 рік на надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу передбачено 10,2 млн. грн.
   Станом на 1 вересня 2012 року пільгою на придбання твердого палива та скрапленого газу скористалося 7 440 осіб на суму 4,8 млн. грн., призначено субсидій 4 736 особам на суму 2,9 млн. грн.
   Крім цього, 7 вересня поточного року в область з державного бюджету надійшли кошти на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 2,8 млн. грн.

 

   10 вересня 2012 року під головуванням начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко проведено оперативно-розпорядчу нараду Головного управління. Обговорено ряд важливих питань та дано конкретні доручення.
   Основним питанням порядку денного залишається забезпечення виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в частині забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації.
   До області здійснюється активна поставка технічних та інших засобів реабілітації від підприємств-виробників. На сьогоднішній день до регіону поставлено 514 од. крісел колісних та 326 од. засобів реабілітації.
 

 

   З метою ефективної реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича питання щодо забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває на постійному контролі Головного управління праці та соціального захисту населення.
   До області здійснюється активна поставка технічних та інших засобів реабілітації від підприємств-виробників. На сьогоднішній день до регіону поставлено 514 од. крісел колісних та 326 од. засобів реабілітації.
   Доставка засобів реабілітації та засобів пересування до осіб з інвалідністю здійснюється Сервісним центром із забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів разом із міськ(рай)управліннями праці та соціального захисту населення.

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім»ям з дітьми, малозабезпеченим сім»ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за вересень 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 вересня 2012 року ( 1 транш).
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі – 70 млн.грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   08 вересня 2012 року відзначила свій 100-річний ювілей жителька с. Западинці Лохвицького району Залужна Ганна Йосипівна.
   В ході зустрічі Ганну Йосипівну привітали заступник голови райдержадміністрації Батрак М.В., голова районної ради Кірієвська Л.П., директор територіального центру Ждан С.О., в.о. голови Харківецької сільської ради Тоцька Л.А.
   Ювілярці вручили листівку від Президента України Януковича В.Ф., подяку від голови облдержадміністрації Удовіченка О.В, квіти та пам'ятні подарунки від райдержадміністрації, райради та територіального центру.

 

   7 вересня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В.Корнієнко відкрила обласну Спартакіаду Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» у м.Зіньків. Звернула увагу на проведення, і в подальшому, системної роботи по забезпеченню реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.
    У своєму виступі наголосила на тісній співпраці в питаннях соціального захисту інвалідів з обласними громадськими організаціями, особливо з Полтавським обласним осередком Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», головою якого є Чумак Сергій Андрійович.

   Відмічено, що розроблена і діє обласна Комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки, метою якої є створення необхідних умов для осіб з обмеженими можливостями, що мешкають у Полтавській області.
   Одним із важливих завдань є проведення реабілітації дітей-інвалідів.
   З метою створення належних умов для здійснення якісної комплексної реабілітації, у системі соціального захисту населення Полтавської області створено 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів (мм.Кременчук, Полтава, Лубни, Миргород, Гадяч), які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, що мешкають в області.

   Також Людмила Корнієнко відвідала Зіньківський будинок-інтернат з метою обговорення питання створення реабілітаційного відділення денного перебування для дітей-інвалідів та інвалідів, що проживають у сім'ях, на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату.

 

   Начальником Головного управління праці та соціального захисту населення Людмилою Корнієнко та першим заступником Черняк Н.С. відвідано міським центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів .
   В даний час проводиться реконструкція приміщення на за рахунок Державного фонду регіонального розвитку – 5,0 млн. грн. та за рахунок міського бюджету м.Полтави – 1,3 млн.грн.

 

   На днях Лубенський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів виконавчого комітету Лубенської міської ради запрацював за новою адресою: м.Лубни, вул. Льва Толстого, 16/27.
   Даний Центр створений 20.05.2011 року Лубенською міською радою за підтримки Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Метою діяльності центру є здійснення заходів, спрямованих на коригування порушень розвитку дітей-інвалідів, навчання їх основних соціальних та побутових навичок, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство.
   В центрі функціонує кабінет педіатра та невролога, кабінет логопеда та психолога, фізіотерапевтичний кабінет, кабінет для масажу, зал ЛФК, сенсорна кімната, навчальна кімната, 2 ігрових кімнати та дитяча роздягальня.
   В Центрі працюють 3 вихователя-реабілітолога, 2 асистента вчителя-реабілітолога, лікар невролог-дитячий, лікар-педіатр, 2 вчителя-логопеда, психолог, масажист, сестра медична з масажу, фахівець з фізичної реабілітації, медична сестра лікарського кабінету.
   До центру зараховуються діти віком від 2-х до 14 років з фізичними та/або розумовими вадами розвитку, які отримали статус дитини-інваліда та діти групи ризику з фізичними та/або розумовими вадами за наявності відповідних медичних висновків.
   В 2011 році реабілітаційні послуги надані 71 дитині-інваліду.
   З початку 2012 року реабілітаційні послуги надано 101 дитині-інваліду. До проходження курсу реабілітації залучено 44 дітей-інвалідів з Лубенського, Гребінківського, Чорнухинського, Хорольського, Лохвицького та Машівського районів.
   З метою зміцнення матеріально-технічної бази, Полтавським обласним відділенням Фонду захисту інвалідів передано реабілітаційне обладнання на суму 167,1 тис. грн.
 

 

   Начальником Головного управління праці та соціального захисту населення Людмилою Корнієнко вручено універсальне крісло колісне моделі «Майра-Україна» інваліду 1 групи загального захворювання міста Полтави за участю заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу, начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому Октябрської районної у м.Полтаві ради Арсененко Г.І., спільно з представниками Сервісного центру. Одночасно інформуємо, що на базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, що знаходиться за адресою: м.Полтава, вул..Монастирська, 10, тел. 7-96-90, функціонує Сервісний центр із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів.
   Інвалід, дитина-інвалід або їх законний представник може замовити технічні засоби реабілітації в сервісному центрі. Сервісний центр дає змогу удосконалити та покращити забезпечення окремих категорій населення необхідними засобами реабілітації.
   Сервісний центр надає консультації інвалідам щодо забезпечення технічними засобами реабілітації, вибору моделі і правил користування ними, а також післягарантійне обслуговування у сервісному центрі та гарантійні ремонти за узгодженням з підприємством-виробником.
   Ремонт технічного та іншого засобу реабілітації, гарантійний строк експлуатації якого не закінчився, проводиться сервісним центром за рахунок коштів підприємства-виробника(постачальника).

 

   Доброю традицією на протязі багатьох років стало веселе гучне святкування Дня Знань. На свято щиро з відкритою душею приходять гості, на котрих заздалегідь з нетерпінням чекають вихованці Зіньківського та Новосанжарського дитячих будинків – інтернатів.
   Не виключенням стало і святкування 1 вересня 2012 року - гамірно і весело в цей день тут.
   У дитячих будинках-інтернатах соціального захисту населення проведено урочисті святкові лінійки до Дня Знань "Знов дзвоник нас покликав у клас".
   У Новосанжарський дитячий будинок-інтернат привітати дітей із початком навчального року завітали заступник голови райдержадміністрації – Солодовник І. О., начальник управління праці та соціального захисту населення Новосанжарської РДА – Гомля Н. Г., начальник управління по експлуатації газового господарства, депутат обласної ради – Перерва Г. С.
   Свято розпочалося у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті з привітання міського голови м. Зінькова Максименко А. О., який привітав вихованців та подарував велосипед.

 

   В облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля проведено засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області".
   У засіданні взяли участь представники виконавчих комітетів міських рад Кременчука та Полтави, на засіданні прокуратури області.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну аналітичну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати, а також щодо забезпечення своєчасності виплати поточної заробітної плати на підприємствах області.
   Про стан та перспективи погашення зарплатних боргів та заходи, які вживаються з метою їх упередження поінформували керівники галузевих управлінь облдержадміністрації.
   Про проблеми, які стримують ліквідацію заборгованості, та про шляхи і перспективи їх вирішення звітували керівники підприємств-боржників ДП "ВО "Знамя", ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія", ТОВ "Завод газорозрядних ламп".
   У зв'язку з тим, що продовжують залишатися низькими темпи погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах і частка зарплатного боргу цих підприємств в загальнообласній заборгованості становить 78,7%, заступник голови облдержадміністрації зосередив увагу присутніх на необхідності спрямування спільних зусиль на ліквідацію зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах області, підвищення рівня особистої відповідальності обласних керівників всіх рівнів та безпосередньо керівників підприємств і арбітражних керуючих за стан погашення зарплатних боргів.
   Було прийнято рішення вийти з пропозицією до прокуратури області щодо розгляду ситуації, яка склалася з погашенням зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах, в прокуратурі області.
   Заступник голови облдержадміністрації наголосив на погіршенні стану виплати поточної заробітної плати на підприємствах, які знаходяться в оперативному підпорядкуванні Головних управлінь агропромислового розвитку, промисловості та розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства облдержадміністрації та зобов'язав начальників зазначених управлінь взяти ці питання під особистий контроль.
   За результатами засідання прийняте протокольне рішення та надані конкретні доручення, які сприятимуть погашенню зарплатних боргів перед працівниками підприємств області.

 

   1 вересня 2012 року з нагоди Дня Знань начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко привітала учнів та першокласників Решетилівської гімназії ім.І.Л.Олійника з початком нового навчального року.

   1 вересня 2012 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Корнієнко проведено виїзний прийом громадян в Решетилівському районі. Жителі району мали змогу вирішити питання, що стосуються соціального захисту.