Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   За доброю традицією з приходом золотої осені в перший жовтневий день у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні ще й День ветерана. Це свято засноване з метою забезпечення соціального захисту, вшанування літніх людей та привернення уваги суспільства до їхніх проблем. Максимально прикладаються зусилля для зруйнування того стереотипу образу літньої людини, що найчастіше асоціюється із самотністю, незахищеністю, залежністю від оточуючих.
   За міжнародною класифікацією особою похилого віку вважається той, хто досяг 60 років. Кожен десятий житель планети – це людина у віці старше 60 років, а в Україні – кожен п"ятий.
   На території нашої області проживає 367,5 тис. пенсіонерів за віком, 84,8 тис. ветеранів війни, 197,1 тис. ветеранів праці. Це приблизно третина населення, яка повинна бути забезпечена соціальними гарантіями.
   Створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів війни, людей похилого віку, забезпечення їх соціальних прав, формування в суспільстві шанобливого ставлення до них є пріоритетами соціальної політики держави визначеними соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича.
   В області постійно проводиться робота та вживаються заходи, спрямовані на забезпечення беззаперечного виконання Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в повному обсязі.
   У 2013 року підвищені соціальні гарантії для учасників бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років та війни з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років. Зокрема, зазначені категорії осіб набули право на 100-відсоткову знижку плати за користування житлово-комунальними послугами, в межах середніх норм споживання, та з оплати послуг зв'язку.
   Однією з державних гарантій для інвалідів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни є проведення безоплатного капітального ремонту будинку (картири).
   На 2013 рік затверджений обсяг субвенції на надання пільг окремим категоріям громадян, в т.ч. ветеранам війни, склав 294,8 млн.грн., з них: на оплату житлово-комунальних послуг - 229,8 млн.грн., на придбання твердого палива та скрапленого газу – 5,8 млн.грн., з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 59,2 млн.грн. (в т.ч. 1,3 млн. грн. на здійснення капітальних ремонтів будинків та квартир).
   Пільги надаються вчасно та в повному обсязі.
   Одним з пріоритетних напрямків роботи органів праці та соціального захисту населення області визначено організацію відвідування ветеранів війни для обстеження їх матеріально-побутових умов і виявлення потреб у наданні соціальних послуг згідно "Соціальної картки потреб та соціального становища ветерана війни".
   Метою проведення зазначеної роботи є перевірка повноти надання пільг та державних гарантій, визначення першочергових потреб ветеранів війни та надання посильної допомоги у вирішенні нагальних проблем.
   До Дня Перемоги обстежено 4150 інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 і більше років.
   Відповідно до чинного законодавства органи праці та соціального захисту населення забезпечують ветеранів війни ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" путівками у санаторії, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики та за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
   На початок 2013 року в області перебувало на обліку для забезпечення путівками 2174 ветерани війни, у тому числі у санаторії підпорядковані Мінсоцполітики - 1346, за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам - 828. Для оздоровлення ветеранів війни та інвалідів з Мінсоцполітики з початку року надійшло 826 путівок.
   Закупівля путівок проводиться у санаторії: "Псьол", "МЦ Нові Санжари", "Сосновий бір", "Миргород".
   У 2013 році на закупівлю санаторно-курортних путівок за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам буде спрямовано 2,1 млн. грн.
   Соціальний захист в області забезпечують 33 територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які надають соціальні послуги громадянам, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. У складі територіальних центрів функціонує 34 відділення соціальної допомоги вдома, 32 відділення соціально-медичних послуг, 34 відділення соціально-побутової адаптації, 12 стаціонарних відділень для постійного проживання, 33 відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Протягом І півріччя 2013 року соціальними послугами охоплено 77 400 громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   У відділеннях соціальної допомоги вдома на обслуговуванні перебуває понад 20 тис. громадян похилого віку та інвалідів, яким щоденно надається більше 30 видів соціально-побутових послуг в домашніх умовах. Соціальне обслуговування одиноких громадян, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з частковою втратою рухової активності і потребують сторонньої допомоги, здійснюють близько 2 тис. соціальних робітників. З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надається послуга «соціального таксі», основним завданням якого є надання автотранспортних послуг інвалідам на візках та пенсіонерам, які значно втратили рухову активність для вирішення їх соціальних проблем, залучення їх до активного способу життя та проведення оздоровчих заходів за їх місцем проживання.
   Станом на 01.07.2013 року територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надано 4 935 автотранспортних послуг, у тому числі 2 764 послуг інвалідам. Зазначеними послугами скористались 1 858 осіб, у тому числі 1 006 інваліда. З метою надання соціальних послуг населенню за місцем проживання організовано роботу «мультидисциплінарних команд». До участі виїзних бригад залучаються спеціалісти територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), працівники Пенсійного фонду України, районних управлінь юстиції, управлінь праці та соціального захисту населення, закладів охорони здоров'я та інші. Протягом І півріччя поточного року мультидисциплінарними командами надано 8 460 різних видів соціальних послуг жителям віддалених сіл.
   З метою збереження рухової активності та пристосування до життя непрацездатних громадян, які значно або повністю втратили рухову активність, в області при 33 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діють пункти прокату технічних та інших засобів реабілітації, де в наявності більше 3 тис. засобів реабілітації. Протягом І півріччя 2013 року надано в користування засобів реабілітації 2 169 особам. Територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжується робота щодо впровадження інноваційних моделей роботи та нових видів соціальних послуг. Актуальним направленням залишається наближення соціальних послуг до сільського населення. Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні у 2013 році продовжено роботу із створення територіальними центрами «Сільських будинків соціального піклування» у віддалених населених пунктах, яких в області вже створено 32. У «Сільських будинках соціального піклування» надаються послуги швачки, перукаря, прання білизни, з фізіотерапії, масажу та інші. В поточному році заплановано відкриття ще 4 «Сільських будинках соціального піклування».
   Одним із пріоритетних напрямків роботи системи соціального захисту населення в 2013 році визначено обладнання майданчиків для освоєння навичок користування кріслами колісними осіб з обмеженими фізичними можливостями. Нову послугу з навчання осіб з обмеженими фізичними можливостями користування інвалідними візками впроваджено в 10 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Робота по впровадженню даної послуги продовжується. У системі органів праці та соціального захисту населення Полтавської області функціонують 14 будинків-інтернатів, де станом на 1 жовтня 2013 року перебувало 2160 осіб, які по стану здоров'я потребують стороннього догляду, медичного та побутового обслуговування.
   На базі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці діє філія кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з доглядом за хворими, сімейної медицини (загальної практики) Полтавської Української медичної стоматологічної академії, що сприяє поліпшенню якості діагностики захворювань та лікування людей похилого віку. З початку 2013 року викладачами кафедри надано консультативну медичну допомогу 178 мешканцям пансіонату, в тому числі з проведенням ультразвукових досліджень з застосуванням діагностичної апаратури фахівців кафедри – 35, розшифруванням електрокардіограм - 43. З метою навчання підопічних Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату основним соціальним навичкам за додатково залучені небюджетні кошти введені в експлуатацію лікувально-виробничі майстерні для організації працетерапії та зайняттєвої терапії по 5 напрямках: гончарна справа, швейна справа, поліграфічна справа, набуття навичок з комп'ютерної грамотності, ремонт взуття. Наближення якісних соціальних послуг до населення, надання їх безпосередньо в територіальній громаді, за місцем проживання громадян є одним з пріоритетних напрямків керівництва Полтавської області.
   Напередодні свята дозвольте привітати Вас з Днем людини похилого віку, Днем ветерана та побажати здоров'я, довгих, щасливих років життя, спокійної та захищеної старості.

 

   26 вересня 2013 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко взяла участь у щорічному п'ятому ювілейному фестивалі творчості літніх людей «Літа на осінь повернули», який присвячено Дню людей поважного віку та Дню ветерана та організовано територіальним центром соціального обслуговування Ленінської районної у м. Полтаві ради. Проводився фестиваль за наступними напрямками: пісенна творчість, театральне мистецтво, літературна творчість, декоративно-прикладне мистецтво.
   «Метою проведення заходу є інтегрування людей поважного віку в соціокультурне життя суспільства, сприяння розвитку талантів, творчих здібностей. Адже творчість – це дійсно ще один крок до яскравого, сповненого емоціями та почуттями життя. Люди поважного віку роблять це завдяки своїм талантам, досвіду та працелюбності, адже достеменно відомо, що талант не виходить на пенсію, а поважний вік – не перешкода для розвитку творчого потенціалу» - говорить директор територіального центру соціального обслуговування Ленінської районної у місті Полтаві ради Т.М.Мазур.
   З метою збереження та формування активної життєвої позиції людей старшого віку на Полтавщині при 33-х територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) всебічного розвитку набуває соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку» діяльність якої спрямована на 100% охоплення увагою пенсіонерів та інвалідів; надання допомоги в адаптації людей пенсійного віку до нових умов життя, збагачення їх новими знаннями й навичками необхідними для повноцінного життя в сучасному високотехнологічному суспільстві.
   «Держава забезпечує можливість для розвитку соціальних послуг, тому в області виконуються завдання Президента України В.Ф. Януковича щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання» - говорить в інтерв'ю місцевим ЗМІ директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
 

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   25 вересня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,5 млн. грн.
   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.
   25 вересня 2013 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 0,4 млн. грн.

 

   25 вересня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан і перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області".
   У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення, представники від Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури і Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Міндоходів у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 24.09.2013 (за оперативними даними).
   На нараді були заслухані звіти представників галузевих департаментів облдержадміністрації. Головного управління юстиції у Полтавській області щодо причин, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів на найбільших підприємствах-боржниках: ДП "ВО "Знамя", ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія", ТОВ "Завод ГРЛ", ДП "Лохвицький спиртовий комбінат", ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1", ДП СГП "Березівське", а також представлені заходи, які будуть вживатися для забезпечення прискорення вирішення питань погашення зарплатних боргів на зазначених підприємствах.
   Разом ці підприємства заборгували 7,4 млн.грн., що складає 58,7% від загальнообласного боргу.
   За результатами наради заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем дані відповідні доручення до виконання. Зокрема, керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації зобов'язано скласти покроковий план по кожному підприємству-боржнику із виплати заробітної плати, що знаходяться в оперативному галузевому підпорядкуванні, щодо конкретних заходів, які будуть вживатися з метою погашення зарплатних боргів до кінця поточного року з наданням конкретних термінів, та забезпечити його виконання.

 

   Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено нараду з директорами будинків-інтернатів щодо організації стабільної роботи інтернатних закладів в осінньо-зимовий період, запровадження нових соціальних послуг, питання забезпечення підопічних засобами реабілітації.
 

 

В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.

На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 136447 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу: - сім'ї з дітьми – 108012; - малозабезпечені сім'ї – 10884; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14050; - тимчасову допомогу на дітей – 3501.

Для здійснення виплати зазначених допомог за вересень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 та 20 вересня 2013 року.

Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 80 253,3 тис. грн . та 14 057,8 тис. грн.

Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 

   20 вересня на Полтавщині з робочою поїздкою перебував Віце-прем'єр-міністр України К.Грищенко.
   В ході робочої зустрічі відвідуючи низку закладів Полтавщини він ознайомився з роботою Центру реабілітації дітей-інвалідів міста Полтави.
   Одним з напрямів соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича на 2012-2013 рік є посилення державної підтримки сімей, які виховують дітей-інвалідів та запровадження системи реабілітаційних заходів з метою повного охоплення реабілітацією дітей-інвалідів.
   На реалізацію соціальних ініціатив Президента України повністю реконструйовано приміщення міського центру соціальної реабілітації (м. Полтава) з метою надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам.
   Для проведення ремонту приміщення з Державного фонду регіонального розвитку виділено 5,0 млн. грн. Після капітальної реконструкції будівлі площа закладу збільшиться майже на 1 400 квадратних метрів, що дасть можливість забезпечити належні умови для проходження курсу реабілітації та буде розширено спектр надання соціальних послуг дітям-інвалідам.
   В 2012 році від Фонду соціального захисту інвалідів міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів передано реабілітаційне обладнання на суму 50,8 тис. грн. Крім того Центру в 2012 році Фондом соціального захисту інвалідів виділено 1 млн. грн. для зміцнення матеріально-технічної бази.
   Основними завданнями центру соціальної реабілітації є здійснення заходів, спрямованих на коригування фізичних та розумових порушень розвитку дітей-інвалідів, підготовка до здобуття освіти та майбутньої професії, сприяння реалізації творчого потенціалу дітей з особливими потребами і створення передумов для їх поступової інтеграції в суспільство.
   Для успішної реалізації реабілітаційних програм використовується індивідуальний підхід до кожної дитини.
   Станом на 1 вересня 2013 року міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів надано реабілітаційні послуги 175 дітям-інвалідам м. Полтава.
 

 

   З 16 по 18 вересня 2013 року в місті Чернігові проходив Міжнародний семінар «Реабілітація людей з інвалідністю, які потребують високого рівня підтримки» за участю представників Міністерства соціальної політики України, директора з прав людини та антидискримінації, Генерального директора демократії Ради Європи, іноземних делегацій.
   «Питання збільшення розмірів державних допомог, лікування, удосконалення методів і підходів до реабілітації дітей з особливими потребами, раннього виявлення вроджених фізичних недоліків, всебічного розвитку і створення сімейного затишку для кожної такої дитини лежить в основі соціальних ініціатив президента України В.Ф. Януковича викладених у програмі «Діти – майбутнє України».
   У відповідності до цих ініціатив проводиться діяльність органів державної влади, спрямована на вирішення проблем людей з інвалідністю, покращення якості їх життя. Вона потребує нових підходів усіх працівників соціальної сфери. «Наша мета – не покращення статистики, а покращення життя громадян…» - говорить В.Ф. Янукович.
   В ході семінару відбувся обмін досвідом щодо надання допомоги людям з особливими потребами в тому числі представників делегацій Австрії та Великобританії.
   Від Полтавської області участь у Міжнародному семінарі взяла перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк.

 

    На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича, завдань державної соціальної політики, 17 вересня 2013 року в м.Кременчук відкрито майданчик для освоєння навичок користування кріслами колісними осіб з обмеженими фізичними можливостями в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради за участю директора Департаменту праці та соціального захисту населення Людмили Корнієнко, заступника міського голови Калашника В.В., голови Автозаводської районної ради Коваленка В.М., директора департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради Громової К.І., директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради Дзюби Л.Б., престанвиків міських громадських організацій та осіб з обмеженими фізичними можливостями, що користуються інвалідними візками.
   Майданчик обладнаний електроприводом резулюємий висотою зі зміною перешкоди.
   Основною метою впровадження даної послуги є навчання інваліда-візочника самостійно долати перешкоди непристосованої інфраструктури за допомогою інвалідного візка, формування психологічних установок для ведення активного і суспільно-корисного способу життя.
   На сьогоднішній день обладнано майданчики в 10 територіальних центрах (Октябрський, Карлівський, Чорнухинський, Семенівський, Лубенський, м.Лубни, Кременчуцький, Хорольський, Зіньківський, Автозаводський). До кінця поточного року планується обладнати ще в 14 районах.
   Так, голова реабілітаційного клубу «АРОКІ» Бринчик Ольга Федорівна відмітила, що надання вказаної послуги забезпечить адаптацію інвалідів до навколишнього середовища та надасть можливість залучати інвалідів до активного способу життя.
 

 

    Новими соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича «Діти - майбутнє України» визначено створення протягом 2013-2014 років мережі Центрів денного перебування для дітей-інвалідів (відділень при реабілітаційних центрах).
   З метою забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім'ї 17 вересня 2013 року відбулося відкриття відділення денного перебування при міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради за участю директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В., заступника міського голови Калашника В.В., директора Департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради Громової К.І., директора Центру реабілітації дітей-інвалідів м.Кременчука Івакіної Ю.С., в присутності батьків та вихованців Центру.
   Кошти на відкриття відділення виділені рішенням Кременчуцької міської ради.
   Відділення має їдальню, кімнату для відпочинку та ігрову кімнату.
   Створення відділення дасть можливість приділяти особливу увагу соціальній реабілітації дітей з особливими потребами, з тим щоб кожна дитина дійсно мала змогу навчатися, отримувати освіту, зайняла активну життєву позицію в суспільстві.
   В розмові з батьками дана добра оцінка нової соціальної послуги в області. Так, Мармура Галина, зауважила, що можливість залишити дитину-інваліда у спеціалізованому закладі створить умови для отримання позитивної динаміки з реабілітаційних заходів, та вивільнить час батькам дитини для вирішення соціально-побутових та інших питань.
 

 

    у приміщенні ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-онлайн-конференція заступника голови Полтавської облдержадміністрації щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання.
   Олександр Коваль зазначив, що основні завдання, які ставить на сьогоднішній день Президент України Віктор Янукович – створити доступність населення до послуг, як медичних, освітянських, так і соціальних.
   В прес-конференції взяла участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення Л.В.Корнієнко.

 

   Відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   Як першочергові, поставлено завдання щодо відпрацювання планів роботи по структурним підрозділам Департаменту за напрямками по забезпеченню виконання завдань на 2013 рік та завдань по підняттю рівня соціального захисту населення, погашення заборгованості із заробітної плати по підприємствам-боржникам, організації роботи щодо стовідсоткового забезпечення дітей-інвалідів необхідними засобами реабілітації на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.

 

   Під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова відбулася селекторна нарада з питань погашення заборгованості із заробітної плати, із сплати внесків до Пенсійного фонду України та легалізації зайнятості.
   На селекторній нараді були присутні заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Полтавського обласного центру зайнятості, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, в.о.начальника Головного управління юстиції у Полтавській області, заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Головного управління Міндоходів у Полтавській області, представник Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, керівники підприємств-боржників.
   Обговорювалися питання щодо причин, що унеможливлюють погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств усіх форм власності, а також щодо шляхів і термінів погашення зарплатних боргів.
   В ході селекторної наради Міністр соціальної політики України Наталія Королевська наголосила, що станом на 01.08.2013 Полтавська область входить в п'ятірку регіонів України, де виконано графік погашення зарплатних боргів.
   Порівняно з початком поточного року загальна заборгованість зменшилася на 2,9 млн.грн. (18,5%) і на 1 вересня 2013 року становила 12,6 млн.грн.
   Найбільше заборгували працівникам підприємств державної форми власності, а саме, 8,6 млн.грн, що складає 68,3% від загальнообласної заборгованості.
   Олександр Коваль запропонував включити до проекту рішення селекторної наради пропозиції, які сприятимуть прискоренню погашення зарплатних боргів на найбільш проблемних підприємствах державної форми власності області, реалізація яких потребує вирішення на державному рівні:
    - Полтавська експедиція з геофізичних досліджень у свердловинах ДГП "Укргеофізика"
    - Східно-Українська геофізична розвідувальна експедиція ДГП "Укргеофізика"
    - ДП "Лохвицький спиртовий комбінат".

 

   Під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації О. М. Коваля проведено засідання обласної спостережної комісії. На засіданні заслухано звіт про підсумки роботи районних спостережних комісій за І півріччя 2013 року та інформації щодо порядку взаємодії установ виконання покарань та суб'єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.
   За підсумками роботи прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.

 

   11 вересня 2013 року на базі Семенівської районної ради Управлінням державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області спільно з Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавською обласною радою проведено кущовий семінар для селищних і сільських голів, секретарів сільських і селищних рад, державних службовців, голів та членів громадських рад при адміністраціях Семенівського, Хорольського та Оржицького районів Полтавської області на тему: «Вузлові напрями проведення реформ в Україні та їх реалізація на Полтавщині» (288 осіб).
   В семінарі взяла участь заступник начальника Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області Нерук Т.В.
   У ході доповіді на тему «Вузлові напрями соціального захисту населення» надана інформація про стан виконання в області соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення та підвищення якості життя сімей з дітьми.
   Крім того, у зв'язку з наближенням опалювального періоду, звернена увага присутніх на необхідність сприяти органам праці та соціального захисту населення в організації роботи щодо своєчасного призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

 

   З початку 2013 року міжнародна організація Пакт Інк реалізує на території України проект USAID RESPOND який спрямовано на покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику.
   Починаючи з наступного року Пакт Інк поширює свою діяльність на Полтавську область. В регіоні планується залучення до заходів проекту державних та неурядових організацій дотичних до питань протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.
   Враховуючи зазначене, 12 вересня 2013 року у приміщенні Полтавського обласного Центру здоров'я відбулась зустріч з представниками проекту USAID RESPOND за участю першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк.

 

   На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича з метою всебічного розвитку кожної дитини на виконання соціальних ініціатив Президента України "Діти – майбутнє України" щодо залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, популяризації здорового способу життя в інтернатних установах системи органів праці та соціального захисту населення Полтавщини особлива увага приділяється організації фізкультурно-спортивної реабілітації дітей-інвалідів.
   Фізкультурно-спортивні заходи спрямовані на підвищення рухової активності, оздоровлення, формування компенсаторних функцій організму і позитивної мотивації особи до суспільної адаптації.
   Новосанжарським та Зіньківським дитячими будинками-інтернатами в рамках програми "Популяризація у регіонах здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом з метою всебічного розвитку кожної дитини на виконання соціальних ініціатив Президента України "Діти – майбутнє України" 10 вересня 2013р проведено День фізкультури і спорту.
   Між вихованцями дитячих будинків-інтернатів відбулися спортивні змагання по виконанню елементів баскетболу, волейболу та піонерболу. Також проведені шашкові турніри.
   В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся тенісний турнір. Чимало дітей виявили бажання позмагатися. Переможцем турніру стала Новак Анастасія – вихованка 1 молодіжної групи, яка виграла у всіх своїх суперників.
   Вихованцям, що брали участь у змаганнях було вручено солодкі призи.
 

 

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за серпень 2013 року за напрямками використання:
   - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12292 одержувачам на загальну суму 2436,6 тис. грн..;
   - компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1862 одержувачам на загальну суму 147,3 тис. грн..
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   Фінансування пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу передбачено 9,6 млн. грн.
   9 вересня поточного року в область з державного бюджету надійшли кошти на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 1,5 млн. грн.

 

    в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   В ході засідання заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ліана Новосад надала загальну характеристику стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах області на 1 вересня 2013 року.
   На засіданні було детально розглянуто звіти керівників підприємств-боржників та арбітражних керуючих:
    Полтавського учбово-виробничого підприємства "Полтаваелектро" Українського товариства сліпих
    ПАТ "Керамік"
    ДП "ВО" "Знамя"
    Лубенського державного топографо-геодезичного підприємства
    ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1"
    Полтавської експедиції по геофізичним дослідженням у свердловинах
    Східно-Української геофізичної розвідувальної експедиції.
   Заслухані звіти представників виконавчого комітету Полтавської і Лубенської міської ради та Полтавської райдержадміністрації щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати.
   В обговоренні питання порядку денного взяли участь члени робочої групи, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, представники обласних організацій, які причетні до вирішення питань погашення зарплатних боргів.
   За результатами засідання Олександром Ковалем були дані доручення, які б забезпечили погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області та упередили виникнення зарплатних боргів.

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 134077 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
   - сім'ї з дітьми – 105180;
   - малозабезпечені сім'ї – 11257;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14115;
   - тимчасову допомогу на дітей – 3525.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за вересень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 вересня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 80 253,3 тис. грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

    Проведено спільну нараду за участю представників Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та Полтавського слідчого ізолятора з соціально-виховної і психологічної роботи щодо порядку призначення допомоги при народженні дитини особам, які перебувають у слідчому ізоляторі або установі виконання покарань. В нараді взяли участь заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації – С.В.Матуйзо, заступника начальника Полтавського слідчого ізолятора з соціально-виховної і психологічної роботи – С.В.Підйом.
   В ході проведення наради опрацьовано порядок призначення допомоги, визначено пакет документів, необхідних для призначення допомоги при народженні дитини відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та обговорено шляхи подальшої співпраці.
   До відома.
   Постановою Уряду внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751. Вказаними змінами визначено порядок призначення допомоги при народженні дитини під час перебування жінки в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань.
   У разі перебування дитини разом з матір'ю в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань допомога призначається і виплачується в розмірі, встановленому для першої дитини (з 01.01.2013 – 29160 грн.), шляхом перерахування на відкритий у банківській установі вкладний (депозитний) рахунок дитини на підставі звернення адміністрації слідчого ізолятора або установи виконання покарань за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
   Кошти, що зберігаються на рахунку такої дитини в банківській установі, можуть бути використані для створення належних умов для утримання та виховання дитини в порядку, визначеному законодавством.

 

   На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича одним з основних завдань, які стоять на сьогодні перед державою, це створення сімейного затишку кожній дитині. Новими соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича визначено підвищення якості життя для сімей з дітьми.
    Державна підтримка сімей з дітьми реалізується, зокрема, відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", яким передбачено надання шести видів державної допомоги:
    Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами працюючим жінкам призначається за місцем роботи. Жінкам, не застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування - управліннями праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання).
    Мінімальний розмір допомоги непрацюючим жінкам встановлюється у розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць (286,75 грн.).
   Допомога при народженні дитини призначається одному з батьків новонародженої дитини, опікуну та нараховується, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленому на день народження дитини.
    Допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму (29160 грн.) - на першу дитину, 60 розмірам прожиткового мінімуму (58320 грн.) - на другу дитину, і 120 розмірам прожиткового мінімуму (116640 грн.)- на третю і кожну наступну дитину.
   Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини (9720 грн.), решта суми виплачується рівними частинами: на першу дитину протягом наступних 24 місяців (по 810 грн. щомісяця); на другу дитину протягом 48 місяців (по 1012,50 грн. щомісяця); на третю і кожну наступну дитину протягом 72 місяців (по 1271,11 грн. щомісяця).
   Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.
   Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну дитину у розмірі та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні першої дитини - 29160 грн.
   Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається матерям, які доглядають дітей віком до 3-х років. Якщо мама не може особисто здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку в зв'язку з навчанням чи виходом на роботу – допомогу може отримувати чоловік, дідусь, бабуся чи інший працездатний родич при умові неотримання пенсії та здійснення догляду за дитиною. Вказана допомога також призначається усиновителю чи опікуну дитини.
    Розмір допомоги розраховується як різниця між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб (1147 грн.) та середньомісячним сукупнимдоходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн. на місяць.
    Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька або запис про батька проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (усиновлювача) дитини.
   Також право на вказану допомогу має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
   Розмір допомоги дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 календарних місяців, але не менш як 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (на дітей віком від 6 років - 291,60 грн.; від 6 до 18 років – 363 грн., від 18 до 23 років (за умови навчання) – 344,10 грн. на місяць.)
   Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування надається опікунам і піклувальникам дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
    Розмір допомоги становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку (для дітей віком до 6 років – 1944 грн.; для дітей від 6 до 18 років – 2420 грн.). У разі коли на дитину виплачуються пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.
    Відповідно до соціальних ініціатив Президента В.Ф.Януковича з 1 липня 2013 року збільшено розмір соціальної допомоги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку та піклування, які водночас є інвалідами. Тобто при розрахунку розміру державної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна допомога, яка виплачується на дітей-інвалідів, не враховується. Розмір допомоги для кожної такої дитини підвищився на суму від 894 грн. до 1230 грн. на місяць (в залежності від віку дитини та розміру допомоги, яка виплачується на дитину-інваліда).
    З метою забезпечення пріоритетності права кожної дитини на сімейне виховання в області створено та функціонує 32 будинки сімейного типу та 152 прийомні сім'ї.
   Максимальний розмір допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку (для дітей віком до 6 років – 1944 грн.; від 6 до 18 років – 2420 грн. від 18 до 23 років (за умови навчання) – 2294 грн. на місяць).
   Батькам-вихователям і прийомним батькам виплачується грошове забезпечення за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях у розмірі 35 % від двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.
   Сумарний обсяг грошового забезпечення батькам-вихователям обмежується сумою у розмірі п'яти прожиткових мінімумів для працездатної особи (5735 грн.). Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків обмежується сумою у розмірі півтора прожиткових мінімумів для працездатної особи (1720,5 грн.).
   Соціальними ініціативами Президента України на 2013 рік визначено забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім'ї. Особлива увага приділяється соціальній реабілітації дітей з особливими потребами, з тим щоб кожна дитина дійсно мала змогу навчатися, отримувати освіту, зайняла активну життєву позицію в суспільстві.
   З метою створення належних умов для здійснення комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей-інвалідів, у системі соціального захисту населення Полтавської області діють п'ять центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів(м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч).
   Зазначені центри здійснюють заходи, спрямовані на коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство та створення належних умов перебування дітей-інвалідів в сім'ях. Відповідно індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда, спеціалістами центрів складається індивідуальний план реабілітації та психологічної корекції дитини-інваліда. Проводиться аналіз та оцінка результатів проведеної реабілітації.
   Для охоплення більшої кількості дітей-інвалідів реабілітаційними послугами започатковано направлення дітей-інвалідів з віддалених сільських населених пунктів до територіально наближених центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів на підставі договорів, укладених між районними та міськими радами.
   Протягом І півріччя 2013 року центрами соціальної реабілітації дітей інвалідів надано реабілітаційні послуги 510 дітям-інвалідам. До реабілітаційного процесу залучено 174 дитини-інваліда з Кобеляцького, Семенівського, Козельщинського, Хорольського, Глобинського, Лохвицького, Лубенського, Чорнухинського, Гребінківського, Великобагачанського, Шишацького, Миргородського, Оржицького, Пирятинського районів та м. Комсомольськ.
   Важливим завданням, на рівні області, було визначено відновлення роботи міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Полтава) на зовсім іншому, більш високому рівні, з одночасним проведенням реконструкції приміщення.
   Вдалося залучити для проведення ремонту приміщення з Державного фонду регіонального розвитку кошти в сумі 5,0 млн. грн.. Після реконструкції будівлі площа закладу збільшилася майже на 1 400 квадратних метрів, що дало можливість забезпечити належні умови для проходження курсу реабілітації та розширення спектру надання соціальних послуг дітям-інвалідам.
   З метою забезпечення сімейними формами виховання дітей-інвалідів Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації надано пропозиції Міністерству соціальної політики України щодо запровадження надання послуги денного догляду за дітьми-інвалідами у міському Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради. Рішенням Кременчуцької міської ради від 30.07.2013 «Про внесення змін до міського бюджету на 2013 рік» міському Центру виділено 125,0 тис. грн. на проведення капітальних видатків (бюджет розвитку) та збільшено асигнування на суму 80,885 тис. грн. для проведення поточних видатків.
   Впровадження вищезазначеної послуги у міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради заплановано на вересень 2013 року.
 

 

   В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Так, 05 вересня 2013 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,6 млн. грн.. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:
   виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
   компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
   компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
   компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
   обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року.
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
   Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

 

   04.09.2013 року Департаментом праці та соціального захисту населення спільно з Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській проведено семінар для начальників відділів персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за темою: «Застосування норм чинного законодавства при наданні пільг. Ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги».
   У ході семінару обговорено актуальні питання порядку надання пільг, функціонування Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, спеціалісти управлінь праці та соціального захисту населення обмінялися досвідом щодо організації роботи відділів персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян.

 

   В Полтавській області в рамках проекту Програми розвитку ООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» впроваджується пілотний Проект «Інформування населення про соціальні та реабілітаційні послуги: апробація нової моделі у Полтавській області».
   Порядок інформування розроблено з метою забезпечення широкого доступу до інформації про соціальні і реабілітаційні послуги
   Основними завданнями інформування про соціальні і реабілітаційні послуги є:
   забезпечення населення належними відомостями з питань отримання різних видів соціальних і реабілітаційних послуг у суб'єктах, що надають соціальні і реабілітаційні послуги;
   проведення роз'яснювальної роботи у разі зміни умов надання соціальних і реабілітаційних послуг у суб'єктах, що надають соціальні і реабілітаційні послуги;
   забезпечення інформацією про наявні соціальні і реабілітаційні послуги спеціалістів, які за своїми повноваженнями повинні надавати населенню інформацію про порядок та умови отримання різних видів соціальних реабілітаційних послуг у суб'єктах, що надають соціальні і реабілітаційні послуги;
   спонукання спеціалістів установ освіти, охорони здоров'я, органів внутрішніх справ, контактних центрів, представників громадських організацій, представників інших організацій та установ до скеровування населення до установ, що надають соціальні і реабілітаційні послуги, та проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи;
   сприяння підтриманню позитивного ставлення суспільства до соціальної політики держави через забезпечення належною інформацією про державні соціальні гарантії.
   3 та 4 вересня 2013 року в приміщенні облдержадміністрації проведено одноденні навчальні семінари для представників установ які надають соціальні послуги (управлінь праці та соціального захисту населення, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів та будинків-інтернатів.
   Під час семінарів обговорювалися практичні аспекти організації інформування населення про соціальні та реабілітаційні послуги.
   В роботі семінару взяли участь заступник голови облдержадміністрації О. М. Коваль, керівник Проекту О. Л. Іванова та перший заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк.
 

 

   3 вересня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області".
   У роботі наради взяли участь заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Міндоходів у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   В ході наради заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Ліана Новосад надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.09.2013 (за оперативними даними) та про виконання графіків погашення зарплатних боргів.
   Були заслухані звіти керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.
   За результатами наради Олександром Ковалем дані доручення детально проаналізувати ситуацію по кожному підприємству-боржнику та вжити дієвих комплексних заходів з метою прискорення погашення зарплатних боргів на підприємствах області.

 

   В дитячих інтернатах системи соціального захисту пролунав перший дзвінок. В області функціонують два дитячих будики-інтернати – Зіньківський (для хлопчиків) та Новосанжарський (для дівчаток) в яких перебувають 235 вихованців, у тому числі 100 дітей-інвалідів. В святі першого дзвоника взяли участь : в Зіньківському будинку-інтернаті – голова райдержадміністрації Терещенков О.М., працівники закладу, діти, гості; в Новосанжарському – перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Черняк Н.С., начальник УПСЗН Новосанжарської райдержадміністрації Гомля Н.Г., працівники, діти.
   В рамках свята проведено конкурс малюнків на тему "Моя мальовнича Україна", спортивні змагання "Нумо хлопці", концерт за участю вихованців закладів.
 

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   2 вересня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,0 млн. грн.