Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   Соціальний захист родин загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів) які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції.
   В області на особливому контролі знаходиться питання соціальної підтримки родин загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів) які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції. ____________________________________________________________________
   Рішеннями двадцять третьої сесії від 27 червня 2014 року та двадцять четвертої сесії від 24 вересня 2014 року обласної ради шостого скликання "Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки" виділено кошти в загальній сумі 3 млн. грн., зокрема, для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції та осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, і загинули при виконанні обов'язків військової служби. Допомога членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців виплачується у розмірі до 25 тис. грн.
   Допомога виплачується одному з членів сім'ї загиблого (померлого) військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста) за умови подання письмової згоди довільної форми про виплату допомоги цій особі від інших членів сім'ї загиблої (померлої) особи. У разі відсутності такої згоди виплата проводиться рівними частинами членам сім'ї загиблого (померлого) військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста), до яких належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти, батьки. ___________________________________________________________________
   На виконання Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчання (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження військової служби у військовому резерві», якою передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів.
   Згідно зазначеного Порядку одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім'ї у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста у 500-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. ___________________________________________________________________
   Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено надання ряду пільг членам сім'ї загиблих (померлих) ветеранів війни.
   Внесеними змінами до зазначеного Закону розширено коло осіб, які мають право на встановлення статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, зокрема, родин військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранень отриманих під час проведення антитерористичної операції.
   Для встановлення статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, необхідно звернутися до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації та надати наступні документи: - свідоцтво про смерть військовослужбовця; - витяг з протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишніх військовослужбовців (особи рядового і начальницького складу) з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків); - витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця із списків особового складу військової частини; - свідоцтво про народження колишнього військовослужбовця (особи рядового і начальницького складу) – для встановлення статусу батькам загиблого (померлого); - свідоцтво про шлюб – для встановлення статусу дружинам (чоловікам) загиблого (померлого); - свідоцтво про народження дитини – для встановлення статусу дитині (дітям) загиблого (померлого); - копію паспорту та ідентифікаційного номеру.
   В разі неможливості за станом здоров'я чи з інших причин особисто звернутися за встановленням статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, органи праці та соціального захисту населення нададуть допомогу у зборі необхідних документів. ___________________________________________________________________
   Відповідно до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни користуються 50-відсотковою знижкою при сплаті за житлово-комунальні послуги та послуги зв'язку, придбанні палива, скрапленого балонного газу для побутових потреб, у розмірі 50 відсотків їх вартості, в межах встановлених норм.
   Зазначені категорії осіб мають право на позачерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків.
   Крім того, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни передбачено право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів. Безплатний проїзд залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення надається один раз на два роки (туди і назад) або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.
   Путівки на санаторно-курортне лікування сім'ям загиблих (померлих) ветеранів війни надаються відповідно до медичних рекомендацій в міру надходження путівок. ___________________________________________________________________
   Департамент праці та соціального захисту населення вийшов з пропозицією на наступний рік про включення окремого розділу до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів на 2013-2020 роки, який буде стосуватися додаткових соціальних гарантій вказаним сім'ям.
   З цією метою Департаментом праці та соціального захисту населення розроблено соціальний паспорт сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції.
   Обласною державною адміністрацією дано доручення головам райдержадміністрацій та міським головам щодо проведення обстеження зазначених сімей, з'ясування проблемних питань з метою їх комплексного вирішення.


 


   26 вересня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко взяла участь в засідання громадської ради ОДА та мала виступ з питання щодо соціального захисту осіб, які переселилися з Донецької та Луганської областей, міста Севастополя та Автономної Республіки Крим.
   В своєму виступі керівник соцзахисту зазначила: з метою соціальної підтримки сімей, які переїхали з АР Крим та м.Севастополя, зони бойових дій АТО, в області забезпечена робота щодо продовження виплати державних допомог за місцем фактичного проживання (перебування) зазначених сімей. На сьогодні державні соціальні допомоги отримують 574 особи, виплату з жовтня матимуть змогу отримувати ще 28 переселенців.
   За рішеннями комісії обласної державної адміністрації з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню з обласного бюджету у 2014 році надано матеріальну допомогу 323 особам, які переселилися з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні і тимчасово проживають на території Полтавської області на загальну суму 241 тис. грн. Середній розмір допомоги становить 747 гривень на одну особу.
   Допомогу обласної влади отримали, переважно, сім'ї переселенців з дітьми, в тому числі багатодітні, та сім?ї, в яких проживають інваліди.
   Дві сім'ї переселенців з Луганської області, в складі яких інваліди 1-ї групи, розміщені на тимчасове проживання в стаціонарних відділеннях територіальних центрів в Диканському та Решетилівському районах. Повністю забезпечені соціальними послугами територіальних центрів, харчуванням та медичним обслуговуванням.
   Питання надання соціальних гарантій переселенців із зони АТО та Криму перебуває на щоденному контролі органів системи соціального захисту області.


 


   25 вересня 2014 року на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації розглядалося питання "Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   В доповіді з питання порядку денного директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В. надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01.09.2014
   Найбільша сума загальнообласного боргу в поточному році (28,8 млн.грн.) зафіксована станом на 1 квітня.
   В результаті виконання заходів, спрямованих на погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів, починаючи з квітня, загальна заборгованість зменшилась на 1,5 млн.грн. і на 01.09.2014 склала 27,4 млн.грн.
   Зарплатні борги на економічно активних підприємствах зменшилися на 3,4 млн.грн. і на 01.09.2014 становили 13,6 млн.грн.
   Найбільші економічно активні підприємства-боржники:

 • - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - заборгованість із заробітної плати складає 4,4 млн.грн.;
 • - ТОВ "Гадячсир" - 3 млн.грн.;
 • - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,4 млн.грн.;
 • - ПАТ "Галещинамашзавод" - 670 тис.грн.;
 • - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 629 тис.грн.
     Складною залишається ситуація на підприємствах-банкрутах. Заборгованість мають 21 підприємство на загальну суму 13,3 млн.грн. Питома вага зарплатних боргів підприємств-банкрутів в загальнообласній заборгованості складає 48%, тоді як по Україні - 33%.
     Більш як 50% (14 млн.грн.) в загальній заборгованості - це зарплатні борги підприємств, підпорядкованих центральним органам виконавчої влади.
     В доповіді Корнієнко Л.В. звернула увагу на ряд проблемних питань, які унеможливлюють погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, та запропонувала шляхи їх вирішення.
     З метою вжиття додаткових дієвих заходів для забезпечення погашення зарплатних боргів рішенням колегії схвалено проект розпорядження, в якому визначені завдання органів виконавчої влади області та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади по всіх напрямках погашення заборгованості із заробітної плати та враховані всі можливі механізми впливу.


 •  


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за вересень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 147445 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 112 785;
 • - малозабезпечені сім'ї – 15 920;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 067
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 673.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за вересень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 97,4 млн.грн.
     5 та 22 вересня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


 •  


     22.09.2014 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-нараду з директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області. Під час проведення наради було обговорено питання щодо діяльності територіальних центрів в умовах реформування системи надання соціальних послуг та підготовка установ системи соціального захисту населення до роботи в осінньо-зимовий період 2014/2015 років.


   


     22 вересня 2014 року о 13.00 відбулась колегія Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання щодо організації роботи в області щодо виконання постанов Кабінету Міністрів України від 05.04.2014р. № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги» та від 06.08.2014р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
     Участь у роботі колегії взяли: члени колегії, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, начальники відділів грошових виплат та компенсацій рай(міськ)управлінь.
     За результатами засідання колегії винесено рішення до виконання.
   


   


     19 вересня 2014 року заступником директора Департаменту Новосад Л.Г. проведена робоча зустріч з начальником Головного управління юстиції у Полтавській області Пашко І.С., заступником начальника управління державної виконавчої служби Тимченком О.В., начальником відділу з питань банкрутства Бланком С.В. з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-банкрутах.
     В ході зустрічі були підняті питання координації спільних дій у вирішенні питань погашення зарплатних боргів на зазначених підприємствах, пошуку шляхів вирішення проблеми в ході провадження процедур банкрутства.
   


   


     18 вересня 2014 року відбулась селекторна нарада облдержадміністрації щодо комплексу заходів соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.
     Участь в селекторній нараді взяла директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, представники житлово-комунального господарства області та надавачі послуг.
     Розглянуто питання щодо виконання постанови КМУ від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлення соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії, компенсації та щодо організації роботи в області з надання населенню соціальної підтримки при оплаті житлово-комунальних послуг з урахуванням внесених змін до чинного законодавства.
     За результатами наради райдержадміністраціям та виконкомам міських (районних) у містах рад та причетним службам дано відповідні доручення до виконання.
   


   


     В області проводиться робота щодо соціальної підтримки членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на сході України.
      16 вересня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала в Октябрському районі міста Полтави матір загиблого учасника АТО та вручила посвідчення члена сім'ї загиблого.
      Дано роз'яснення щодо норм діючого законодавства.


   


     «Вишняківський будинок-інтернат має наміри провести роботи із реконструкції газової котельні, а саме: заміна газового котла.
     Пропозиції приймаються до 13-00 19.09.2014р.
     За детальною інформацією звертатись: с.Вишняки, вул. Шевченка,100, тел. 94-2-38.»


   


     Соціальний захист родин загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів) які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції.
     В області на особливому контролі знаходиться питання соціальної підтримки родин загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів) які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції.
     Рішенням двадцять третьої сесії обласної ради шостого скликання від 27 червня 2014 року "Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів на 2013-2020 роки" виділено кошти для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції та осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, і загинули при виконанні обов'язків військової служби. Допомога членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців виплачується у розмірі 25 тис. грн. Допомога виплачується одному з членів сім'ї загиблого (померлого) військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста) за умови подання письмової згоди довільної форми про виплату допомоги цій особі від інших членів сім'ї загиблої (померлої) особи. У разі відсутності такої згоди виплата проводиться рівними частинами членам сім'ї загиблого (померлого) військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста), до яких належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти, батьки. Необхідні кошти для проведення виплати з обласного бюджету виділені Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.
     На виконання Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчання (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження військової служби у військовому резерві», якою передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів. Згідно зазначеного Порядку одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім'ї у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста у 500-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
     Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено надання ряду пільг членам сім'ї загиблих (померлих) ветеранів війни.
     Внесеними змінами до зазначеного Закону розширено коло осіб, які мають право на встановлення статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, зокрема, родин військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранень отриманих під час проведення антитерористичної операції.
     Для встановлення статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, необхідно звернутися до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації та надати наступні документи: - свідоцтво про смерть військовослужбовця; - витяг з протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишніх військовослужбовців (особи рядового і начальницького складу) з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків); - витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця із списків особового складу військової частини; - свідоцтво про народження колишнього військовослужбовця (особи рядового і начальницького складу) – для встановлення статусу батькам загиблого (померлого); - свідоцтво про шлюб – для встановлення статусу дружинам (чоловікам) загиблого (померлого); - свідоцтво про народження дитини – для встановлення статусу дитині (дітям) загиблого (померлого); - копію паспорту та ідентифікаційного номеру.
     В разі неможливості за станом здоров'я чи з інших причин особисто звернутися за встановленням статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, органи праці та соціального захисту населення нададуть допомогу у зборі необхідних документів.
     Відповідно до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни користуються 50-відсотковою знижкою при сплаті за житлово-комунальні послуги та послуги зв'язку, придбанні палива, скрапленого балонного газу для побутових потреб, у розмірі 50 відсотків їх вартості, в межах встановлених норм.
     Зазначені категорії осіб мають право на позачерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків.
     Крім того, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни передбачено право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів. Безплатний проїзд залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення надається один раз на два роки (туди і назад) або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.
     Путівки на санаторно-курортне лікування сім'ям загиблих (померлих) ветеранів війни надаються відповідно до медичних рекомендацій в міру надходження путівок.
     Департамент праці та соціального захисту населення вийшов з пропозицією на наступний рік про включення окремого розділу до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів на 2013-2020 роки, який буде стосуватися додаткових соціальних гарантій вказаним сім'ям.
     З цією метою Департаментом праці та соціального захисту населення розроблено соціальний паспорт сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції.
     Обласною державною адміністрацією дано доручення головам райдержадміністрацій та міським головам щодо проведення обстеження зазначених сімей, з'ясування проблемних питань з метою їх комплексного вирішення.


   


     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 09 вересня 2014 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,9 млн. грн. на виплату допомог та компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:

 • виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
 • компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
 • компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
 • компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат.


 •  


     В області проводиться робота щодо соціальної підтримки членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на сході України.
     10 вересня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала в Шишацькому районі сім'ю загиблого учасника АТО та вручила його батькам посвідчення члена сім'ї загиблого.
     Дано роз'яснення щодо норм діючого законодавства.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за cерпень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 144919 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 110 893;
 • - малозабезпечені сім'ї – 15 436;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 964
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 626.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 99,1 млн.грн.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за серпень 2014 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 та 18 серпня 2014 року.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


 •  


     4 вересня 2014 року відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення в ході якої розглянуто питання щодо організації роботи з особами, які переселилися в Полтавську область з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні та використання коштів обласного бюджету, передбачених для надання матеріальної допомоги особам, які переселилися в Полтавську область із зони АТО, та тимчасово окупованої території.
     За інформацією директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко станом на 2 вересня 2014 року 302 особам, що звернулися до органів соціального захисту населення призначено та виплачуються державні соціальні допомоги. Матеріальну допомогу надано 318 особам.
     Департаментом внесено на розгляд чергової сесії обласної ради питання щодо перерозподілу видатків обласного бюджету галузі соціального захисту населення в частині збільшення видатків у сумі 1 млн. грн. для надання матеріальної допомоги за рішенням комісії обласної державної адміністрації з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню з обласного бюджету, потерпілим та членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців військовозобов'язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції та осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та особам, які переселилися з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні і тимчасово проживають на території Полтавської області.
   


   


     4 вересня 2014 року в Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за участю першого заступника директора Департаменту Н.С. Черняк проведено засідання ради директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)з питань удосконалення системи надання соціальних послуг, запровадження системи інноваційних соціальних послуг територіальних центрів.
     В ході засідання опрацьовано проект змін до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови КМУ від 29.12.2009 №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».
     За результатами засідання ради директорів до Міністерства соціальної політики України направлено пропозиції з вищезазначеного питання та методичні рекомендації щодо організації роботи для директорів територіальних центрів.
   


   


     3 вересня 2014 року в облдержадміністрації першим заступником голови облдержадміністрації Пругло О.Є. проведено засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати. В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В. надала детальну інформацію щодо стану погашення зарплатних боргів на підприємствах області станом на 01.09.2014 (за оперативними даними). Залишається складною ситуація з виплатою заробітної плати на економічно активних підприємствах: - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії; - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка"; - ТОВ "Гадячсир"; - ПрАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд"; - ПАТ "Галещинський машинобудівний завод сільськогосподарських машин та обладнання". Найбільше заборгували працівникам промислових підприємств та підприємств агропромислового комплексу області. Корнієнко Л.В наголосила, що одним з основних резервів для погашення зарплатних боргів є дебіторська заборгованість підприємств. Для прискорення повернення дебіторської заборгованості необхідно активізувати претензійно-позовну роботу на підприємствах-боржниках. Щодо перспектив стабілізації роботи підприємств-боржників та погашення заборгованості із заробітної плати звітувалися керівники Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів, Департаменту агропромислового розвитку, Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації. На засіданні дане доручення галузевим департаментам облдержадміністрації детально проаналізувати ситуацію по найбільш проблемних підприємствах боржниках, визначитися щодо шляхів, джерел та реальних термінів погашення заборгованості, вжити заходів, які будуть спрямовані на погашення зарплатних боргів.
   


   


     1 вересня 2014 року прозвучав перший дзвоник для вихованців Зіньківського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів. Вихованці інтернатів підготували з нагоди свята концертну програму. Проведено перший урок – «Єдина країна – Україна», конкурс малюнків на асфальті, екскурсію до дитячого парку відпочинку. Особливою радістю для дітей стало вручення подарункових наборів серед яких канцелярські товари для навчання та творчості.
   


   


     Кабінетом Міністрів України схвалено постанову від 06.08.2014 № 306, якою внесено зміни до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 80, і Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321.
     Вказаною постановою врегульовано питання надання реабілітаційних послуг і забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації пільгових категорій осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції.
     Зазначені особи або їх законні представники можуть звернутися до місцевих органів праці та соціального захисту населення для оформлення заявки на виготовлення технічного засобу реабілітації та проходження курсу реабілітації