Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   30 вересня 2015 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації щодо стану дотримання вимог законодавства при наданні державних соціальних допомог, пільг та субсидій.
   В переддень початку опалювального сезону перед управліннями праці та соціального захисту населення поставлено завдання щодо автоматичного проведення перерахунків з надання субсидій отримувачам.

 

   17 вересня поточного року Верховна Рада України схвалила пакет законів, поданих урядом, серед яких зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015рік». Підвищено, зокрема, прожитковий мінімум на одну особу для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, хоча попередньо Законом ці зміни передбачалися з 1 грудня поточного року. Таким чином, з 1 вересня 2015 року установлено прожитковий мінімум в розрахунку на місяць:
 • - на одну особу – 1330 гривень;
 • - для дітей віком до 6 років – 1 167 гривень;
 • - для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 гривень;
 • - для працездатних осіб – 1378 гривень;
 • - для осіб, які втратили працездатність – 1074 гривні.
     З цими змінами слідує підняття пенсій, заробітних плат, різного роду соціальних виплат.
     Призначення соціальних виплат проводиться підрозділами соціального захисту населення, якими охоплено в Полтавській області понад 320 тисяч осіб. Перерахунку підлягають ті види виплат, розмір яких розраховано залежно від прожиткового мінімуму. Зокрема, будуть підвищені: допомога одиноким матерям, у зв'язку з вагітністю та пологами непрацюючим особам, на дітей над якими встановлено опіку та піклування, грошова допомога малозабезпеченим особам, які проживають разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги, інвалідам з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання. Оскільки розмір допомоги чи компенсації обчислюється у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму тієї або іншої групи населення (від 7% до 200%), відповідно, розмір збільшення виплати становить від 8, 75 гривень до 338 гривень одній особі. Загальна сума підвищення залежить від виду допомоги та кількості членів сім'ї, яким допомога призначена. Наприклад, якщо виплата призначена кільком членам сім'ї, розмір доплати може становити 608 гривень. Таку суму підвищення отримає опікун, який одержує допомогу на 2 дітей – до 6 років та від 6 до 18 років, яким інші види виплат (пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога) не призначалися.
     Для перерахунку різних видів державних соціальних виплат одержувачам не потрібно звертатися до місцевих органів праці та соціального захисту населення, оскільки виплати будуть збільшені автоматизовано. Суми доплат за вересень та виплата соціальних гарантій в нових розмірах буде проведена у жовтні поточного року.

 •  

     21 вересня 2015 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення області Л.В. Корнієнко.
     Заслухано питання щодо стану проведення роботи в області з питань надання населенню субсидій з початком опалювального періоду, підготовки до опалювального періоду будинків-інтернатів області, оздоровлення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
     В ході наради дані доручення щодо виконання поставлених завдань.

   

     18 вересня 2015 року головою облдержадміністрації Головком В.А. проведено нараду з питання "Про стан заборгованості з виплати заробітної плати в області". З метою комплексного підходу до вирішення проблеми, відпрацювання механізму впливу на ситуацію та завдань, які стоять перед органами влади, до участі в нараді запрошені голови райдержадміністрацій, представники Комсомольського та Полтавського міськвиконкомів, керівники профільних департаментів облдержадміністрації, керівники Управління МВС України в Полтавській області, Головного управління Державної фіскальної служби в Полтавській області, Управління Держпраці в Полтавській області та керівники підприємств-боржників.
     Директором Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В. надана детальна інформація щодо стану погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за серпень поточного року на найбільш проблемних підприємствах-боржниках: ТОВ "Гадячсир" - (зарплатний борг - 6,9 млн.грн.), ТОВ "Техмолпром" - 3 млн.грн., ДП "Полтавський облавтодор" - 2,1 млн.грн., ПрАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд" - 1,1 млн.грн., ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 948 тис.грн., ДП "Лубнигеодезія" - 130 тис.грн., СКП "Сяйво" 56 тис.грн. Загальна сума заборгованості на зазначених підприємствах станом на 01.09.2015 склала 14 млн.грн. (68,6% від загальнообласного боргу економічно активних підприємств). Про причини, що стримують погашення зарплатних боргів, та перспективи вирішення проблеми звітувалися керівники підприємств.
     За результатами наради головою облдержадміністрації визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.

   

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначено допомоги по серпень 2015 року в повному обсязі.
     17 вересня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 8 131 сімям за вересень 2015 року на суму 10,1 млн. грн..
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротші терміни через установи уповноважених банків.

   

     Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено видачу посвідчень дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
     Згідно п.10 « Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року № 51(зі змінами), посвідчення для вище вказаної категорії громадян видаються, на підставі:
     - документів про підтвердження статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи або на підставі відповідного посвідчення;
     - експертного висновку щодо причинного зв'язку смерті з наслідками Чорнобильської катастрофи, виданого уповноваженою експертною комісією.
     Для вирішення питання оформлення посвідчення та отримання відповідних пільг дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання та надати вищевказаний експертний висновок та відповідні документи, що підтверджують перебування в шлюбі.

   

     11 вересня 2015року в приміщенні Полтавського обласного центру зайнятості у селекторному режимі під головуванням заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є.відбулося засідання робочої групи з вирішення питань професійної адаптації учасників антитерористичної операції з запрошенням у студії заступників голів районних державних адміністрацій (голів районних комісій).
     На засіданні розглядалося питання щодо здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, а також заслухано представників райдержадміністрацій, міськвиконкомів, рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сімї, дітей та молоді, відповідальних за вказаний напрямок роботи.
     У ході засідання проаналізовано роботу кожного району області щодо професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Дано окремі доручення районним державним адміністраціям з метою ефективного використання коштів державного бюджету на вирішення питань надання послуг з професійної адаптації учасникам антитерористичної операції.

   

     1. В серпні через пошту отримав бланки заяви та декларації на призначення житлової субсидії. Чи потрібно знову подавати документи у разі, якщо вже є отримувачем субсидії?
     Якщо сім'я вже є отримувачем житлової субсидії, то повторно звертатися за її призначенням не потрібно.
     Навіть, якщо Вам субсидія на неопалювальний період призначена у розмірі 0,00 грн., то повторно за призначенням субсидії на опалювальний період звертатися не потрібно. Розрахунок буде проведено автоматично без Вашого особистого звернення.
     Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період.
     2. У який період потрібно звернутися за призначенням субсидії?
     Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.
     У разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.
     Якщо громадяни перебувають у складних життєвих обставинах і не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, на підставі рішень комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися з дня виникнення права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.
     3. На який період призначається субсидія і коли необхідно звертатися за її продовженням?
     Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:
     на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня;
     на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.
     Якщо житлова субсидія на неопалювальний період призначена у розмірі 0,00 грн., то повторно за призначенням субсидії на опалювальний період звертатися не потрібно. Розрахунок буде проведено автоматично без Вашого особистого звернення.
     Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період.
     4. Протягом якого часу управління праці та соціального захисту населення повинно прийняти рішення про призначення (не призначення) субсидії? Як можна дізнатися, чи надано субсидію?
     Рішення про призначення (не призначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей:
     від організацій-надавачів послуг – про забезпеченість комунальними послугами, їх вартість;
     від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад – про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб;
     від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України – про доходи.
     Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії.
     5. Прокоментуйте, чи вносити мобілізованого солдата в декларацію на субсидію? Мобілізований з січня 2015 року.
     Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
     У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
     Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).
     Таким чином, у Декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у Заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією. До заяви додаються документи, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих.
     При цьому звертаємо увагу, що до сукупного доходу при розрахунку субсидії не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях.
     6. Я прописаний у квартирі один, але проживаю в ній з сім'єю. У такому разі в заяві на субсидію мені вказувати усіх членів сім'ї, чи тільки себе?
     Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
     Тому, при заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб.
     7. Чи можна оформити субсидію на житлове приміщення, де людина не зареєстрована, а лише є її власником і проживає там?
     Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.
     8 Які доходи будуть враховуватися при призначенні субсидії фізичним особам підприємцям?
     Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій.
     Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
     9. Якщо я оформлю субсидію, а в майбутньому у мене зміниться на краще матеріальний стан – як я зможу відмовитися від субсидії?
     Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з відповідною заявою.

   

     11 вересня 2015 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати за участі начальника управління економіки Кременчуцького міськвиконкому, керівника товариства "Електромонтаж 410", представників Управління МВС України в Полтавській області, керівника Департаменту освіти і науки та керівника Управління містобудування та архітектури.
     Про стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області проінформувала заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г.
      За оперативними даними станом на 01.09.2015, порівняно з попереднім місяцем, загальнообласний борг зменшився на 873 тис.грн. (2,4%) і склав 34,8 млн.грн. (35,7 млн.грн. на 01.08.2015), в тому числі:
     - 20,4 млн.грн. (58,6%) на 22 на економічно активних підприємствах;
     - 14 млн.грн. (40%) на 22 підприємствах банкрутах.
     У серпні заборгованість на економічно активних підприємствах зменшилася на 824 тис.грн. (3,9%). Повністю розрахувалися із зарплатними боргами перед працівниками колективного підприємства "Кредо" м.Комсомольськ (35 тис.грн.), зменшено зарплатні борги порівняно з попереднім місяцем на 11 підприємствах на суму 1,4 млн.грн.
     На засіданні розглядалася ситуація з погашенням зарплатних боргів на підприємствах м.Кременчука та державному підприємстві ДАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка".
     За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.
   

   

     10 вересня 2015 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла.
     Розглянуто 7 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року № 886 « Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
     За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках 7-ми заявникам.

   

      В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 09 вересня 2015 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,7 млн. грн. на виплату допомог та компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за серпень місяць:
     виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
     компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
     компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
     оплата санаторно-курортного лікування.
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат.

   

      08 вересня 2015 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є. відбулося засідання комісії з питань забезпечення житлом осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення та втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, за рахунок коштів державного бюджету.
     Комісією прийнято рішення щодо виділення коштів в сумі 1,2 млн. грн. для забезпечення житлом чотирьох сімей загиблих військовослужбовців в Зіньківському та Гадяцькому районах.
     Дано доручення відповідним службам щодо організації роботи по забезпеченню житлом сімей військовослужбовців, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, потребують покращення житлових умов та мають право позачергового отримання житла за рахунок коштів державного бюджету відповідно до державних програм.

   

     У вересні поточного року міськими(районними) управліннями праці та соціального захисту населення отримано з державного бюджету та направлено 635 підприємствам, установам та організаціям області 8,6 млн.грн. компенсації у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період").
      З початку поточного року державою компенсовано витрат підприємствам області на загальну суму 47,5 млн.грн..

   

  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за вересень 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 172 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 515 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у вересні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн.
     07.09.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   

  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за вересень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 152244 одержувачів зазначених видів виплат:
     - сім'ї з дітьми – 112 080;
     - малозабезпечені сім'ї – 18 970;
     - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 787;
     - тимчасову допомогу на дітей – 3 675
     - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1732
     Сума зазначених допомог за вересень 2015 року складає 96,0 млн.грн. 07 вересеня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
      Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

   

     3 вересня 2015 року в в облдержадміністрації відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
      Корнієнко Л.В. - директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації надала детальну інформацію про ситуацію з виплатою заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.09.2015 (за оперативними даними моніторингу).
      Протягом серпня відбулося погашення заборгованості на семи економічно активних підприємствах на загальну суму 7,5 млн.грн., в тому числі на: ТОВ "Гадячсир" – 3,5 млн.грн., ТОВ "Техмолпром" – 1,5 млн.грн., ДП "Полтавський облавтодор" – 1,9 млн.грн., ПП Ливарно-механічний завод – 540 тис.грн. Однак, реального зменшення зарплатних боргів на зазначених підприємствах не відбулося, так як залишається не виплаченою заробітна плата за липень поточного року.
      Про стан та перспективи погашення зарплатних боргів на промислових підприємствах, підприємствах агропромислового комплексу та будівельної галузі звітувалися керівники галузевих департаментів облдержадміністрації.
      Заслухано звіт директора ПП "Полтавський ливарно-механічний завод" Цицака Б.П. щодо стану та перспектив виконання графіка погашення зарплатних боргів перед працівниками підприємства.
      В обговоренні проблем, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів на найбільших підприємствах боржниках, у визначенні шляхів та перспектив погашення заборгованості активну участь взяли голова Гадяцької райдержадміністрації, представник Комсомольського міськвиконкому.
      На засіданні за участі представника Управління МВС України в Полтавській області обговорювалися шляхи системної взаємодії органів влади з управліннями Держпраці та МВС у прискоренні вирішення питань погашення зарплатних боргів на підприємствах області.
     За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.
   

   

  Щодо Програми житлових субсидій


     З 01 травня 2015 року значно спрощений порядок отримання житлових субсидій.
     Для визначення права на призначення субсидії необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської (селищної) ради) лише два документи – Заяву про призначення субсидії та Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Вказані документи можна направити поштою.
     Субсидія призначається на 12 місяців, окремо на неопалювальний та опалювальний періоди.
     У зв'язку зі значним підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги основним завданням органів соціального захисту населення є виявлення та охоплення програмою житлових субсидій сімей області, які потребують державної підтримки.
     На сьогоднішній день Програмою житлових субсидій охоплено 154,3 тис. сімей, що становить 25,7 % від загальної кількості сімей в області.
     На виконання постанови Кабінету Міністрів України кожна сім'я, яка мешкає в області, до 01.09.2015 отримала заяву та декларацію для оформлення житлової субсидії.
     Звертаємо увагу, якщо сім'я отримувала субсидію в опалювальний період 2014/2015 років або зверталася за її призначенням протягом 2015 року, навіть якщо розмір призначеної субсидії становить 0.00 грн., з початком опалювального сезону такій сім'ї буде проведено перерахунок розміру субсидії в автоматичному режимі. Тобто, таким сім'ям не потрібно повторно подавати Заяву і Декларацію.

   

     Першого вересня 2015 року вихованці Новосанжарського дитячого будинку-інтернату та Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського взяли участь у святкових заходах з нагоди Дня Знань та отримали у подарунок шкільне приладдя та солодощі від спонсорів.
   

   

  Про стан оплати праці штатних працівників області


     Середня заробітна плата одного штатного працівника області за липень 2015 року склала  3943 грн. (по Україні - 4390 грн.).
      Залишається значною диференціація рівня заробітної плати працівників у галузевому розрізі.
      За видами економічної діяльності найвищі розміри  заробітної плати у липні 2015 року спостерігались у працівників фінансової та страхової діяльності – 5299 грн. (по Україні - 9108 грн.),  будівництва – 4910 грн. (по Україні - 3793 грн.), промисловості – 4886 грн. (по Україні - 5056 грн.),  транспорту - 4697 грн. (по Україні - 4900 грн.)  що в 1,3–1,2 раза перевищують середній рівень в  економіці області (3943 грн.). >
      Значно нижчим був розмір заробітної плати у працівників сфери тимчасового розміщування й організації харчування  - 2152 грн. (по Україні - 2818 грн.), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – 2390 грн. (по Україні - 4119 грн.), адміністративного та допоміжного обслуговування – 2515 грн. (по Україні - 3212 грн.), який не перевищував 55– 64% від середнього по області  (3943 грн.).
     У бюджетній сфері найбільший показник середньої заробітної плати у липні 2015 року спостерігався в галузі освіти і становив 3147 грн. (по Україні - 3249 грн.). У галузі охорони здоров'я та надання соціальної допомоги цей показник становив  2717 грн. (по Україні – 2819 грн.).