Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   Маю заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги. Чи можу звернутися за призначенням житлової субсидії?
   Наявна заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на право оформлення субсидії.
   При цьому, звертаємо увагу, що громадяни, яким призначено субсидію, зобов'язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.
   Невикористана сума субсидії, внаслідок економії споживання послуг, може бути використана, як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу, на наступні розрахункові періоди.


   В минулому році працювала та отримувала пенсію, на даний час доходів крім пенсії не маю. Прошу надати роз'яснення які доходи будуть враховані при розрахунку розміру субсидії?
   Згідно внесених змін до Порядку призначення субсидії (набрали чинності 21.09.2016) у разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.


   Чи необхідно додатково звертатися до управлінь соціального захисту населення для перерахунку розміру субсидії у зв'язку з підвищенням вартості житлово-комунальних послуг?
   У разі зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, для оплати яких призначено субсидію, управліннями соціального захисту населення проводиться автоматичний перерахунок розміру субсидії у межах терміну її призначення, без додаткового звернення громадян. При цьому обов'язкова частка плати сім'ї за житлово-комунальні послуги залишається незмінною, змінюється лише розмір призначеної субсидії. За результатами проведених перерахунків Вам буде доставлено повідомлення про розмір призначеної субсидії.


   Чи має право на призначенням субсидії сім'я, до складу якої входить працездатна особа, яка не працює?
   Факт не перебування в трудових відносинах не впливає на право отримання субсидії. Якщо повнолітня особа не має доходів, для розрахунку субсидії буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.


 

   30 вересня 2016 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.  

 


   У поточному році продовжено дію державних програм, спрямованих на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО та інвалідів АТО І-ІІ групи.
    На даний час до області надійшли кошти для реалізації бюджетної програми ,,Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок" в сумі 1,3 млн. грн., відповідно до потреби.
    Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 26.09.2016 № 413 Кременчуцький міськвиконком визначено розпорядником коштів нижчого рівня, що буде здійснювати придбання житла двом учасникам АТО, інвалідам І групи, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок та проживають у м. Кременчук.
    Порядок придбання житла визначено ,,Порядком використання коштів передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення та втратили функціональні можливості нижніх кінцівок", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 407.

 


   27 вересня 2016 року відбулось засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА в ході якої розглянуто питання щодо стану призначення та виплати державних соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
   На обліку в Полтавській області станом на 20.09.2016 року в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб перебуває 29 339 осіб (19387 сімей).
   Із прийняттям Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" щомісячну адресну допомогу призначено 18,1 тис. сім'ям на загальну суму 234,2 млн. грн.

 

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ, - ОТРИМУВАЧІ СУБСИДІЙ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ!

Важливо!
   У зв'язку з одержанням через поштові відділення зв'язку бланків заяв про призначення житлової субсидії та декларацій про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначення житлової субсидії, звертаємо увагу: Тим сім'ям, які отримували субсидію в опалювальний сезон 2015/2016 років або зверталися за її призначенням протягом 2016 року (в тому числі якщо субсидія на неопалювальний сезон призначалася у «нульовому» розмірі (0,00 грн.)), на опалювальний сезон перерахунок розміру субсидії буде проведено управлінням соціального захисту населення автоматично протягом жовтня по кожній такій сім'ї. Звертатися із Заявою та Декларацією вказаним сім'ям не потрібно.


 

    26 вересня 2016 року відбулась селекторна нарада Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації головними питаннями якої стала організація роботи щодо надання субсидій населенню області на оплату житлово-комунальних послуг в зв'язку з початком опалювального періоду та охоплення соціальним захистом внутрішньо переміщених осіб.
    Підготовлено статті в ЗМІ щодо внесених Урядом змін до порядку надання житлових субсидій направлених на вдосконалення механізму призначення та адресності надання.

 

«Зміни до Порядку надання житлових субсидій»


   8 вересня 2016 року Урядом прийнято постанову № 635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (набрала чинності 21.09.2016).
   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб за попередній календарний рік. Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року.
   Внесеними змінами передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи без урахування податку з доходів фізичних осіб. При цьому встановлено, що непрацюючим пенсіонерам, які не мають інших доходів, крім пенсії, до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
   Вказаною постановою також уточнено порядок обчислення сукупного доходу для осіб, які досягли 18-річного віку (станом на 1 січня року, за який враховуються доходи): - особам, які мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (станом на 31 грудня цього ж року), або у яких відсутній дохід, але вони навчаються за денною формою навчання для розрахунку субсидії враховується середньомісячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи (станом на 31.12.2015 – 1378 грн.); - особам, у яких відсутні доходи - для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії (2756 грн.). В окремих випадках за рішенням районних комісій для осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму; - особам, які мали середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року за який враховується дохід, але отримували пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактично отримані доходи; - особам які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.
   Крім того, доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу сім'ї при призначенні субсидії, а саме: вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язків.
   Також внесеними змінами, передбачена можливість перерахунку субсидії в межах строку призначення, у разі якщо особа не згодна з рішенням про проведення розрахунку субсидії на наступний період та має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період, що підтверджується відповідними документами.
   Слід звернути увагу, що громадянин, якому призначено субсидію зобов'язаний протягом місяця поінформувати управління соціального захисту населення, зокрема, про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні. Так у разі отримання управлінням соціального захисту населення за запитом інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни.

 

   22 вересня 2016 року відбулось виїзне розширене засідання колегії Полтавської обласної державної адміністрації в ході якої розглянуто питання щодо стану підготовки об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до проходження осінньо-зимового періоду 2016/17 року та про соціальний захист населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та завдання щодо організації роботи в області з надання житлових субсидій на опалювальний сезон 2016/17 року.
   Участь у засіданні взяла заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації С.В. Матуйзо.

 

   22 вересня 2016 року директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко взяла участь у засіданні колегії Міністерства соціальної політики України, на якому розглянуто наступні питання:
   1. Про реформування системи соціального захисту населення у 2016-у та 2017 роках.
   2. Про зміни у нормативно-правовій базі з питань призначення житлових субсидій, стан готовності органів соціального захисту населення до призначення та перерахунку житлових субсидій на опалювальний період.

 


   Сім'я у травні 2016 року звернулася за субсидією, однак отримала повідомлення про призначення субсидії в розмірі «0» грн. З жовтня з початком опалювального періоду значно підніметься плата за житлово-комунальні послуги. Чи потрібно таким сім'ям повторно подавати документи для призначенням субсидії на опалювальний період?
   Ні. Повторно звертатися не потрібно. З початком опалювального періоду таким сім'ям буде проведено перерахунок розміру субсидії автоматично, без додаткового звернення. Повідомлення про розмір призначеної субсидії буде надіслано протягом 5 днів з моменту прийняття рішення про призначення субсидії.
   Також звертаємо увагу, що субсидія призначається до закінчення опалювального періоду (тобто до квітня відповідного року), але не довше ніж на 12 місяців.
   Якщо термін призначеної субсидії закінчився – таким сім'ям також не потрібно звертатися до управлінь соціального захисту на подавати будь-які документи (винятками є зміна складу сім'ї або здійснення покупки одним з членів сім'ї на суму, що перевищує 50 тис. грн. – в цьому разі протягом місяця про вказані обставини необхідно поінформувати управління соціального захисту населення).
   Крім того, при кожному підвищенні тарифів на оплату житлово-комунальних послуг розмір субсидії буде перераховано автоматично управліннями соціального захисту населення.
   При цьому розмір обов'язкового відсотка платежу сім'ї у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами не зміниться. Тобто розмір плати, які здійснює сім'я за спожиті послуги, не підвищиться.


   Яким сім'ям з числа одержувачів субсидії необхідно повторно звертатися з заявою та декларацією до управлінь соціального захисту населення для продовження терміну надання субсидії?
   Після закінчення терміну дії субсидії для її продовження необхідно звернутися до управлінь соціального захисту населення наступним категоріям сімей:

- сім'ям, яким призначена субсидія на підставі договору оренди чи найму житла;

- сім'ям, яким у 2015 році була призначена субсидія на придбання твердого палива та скрапленого газу;

- сім'ям, яким в опалювальний період 2015/2016 років субсидія була призначена у «0» розмірі.

Іншим сім'ям для продовження терміну надання субсидії звертатися не потрібно.


 

   09 вересня 2016 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби облдержадміністрації за участі представників громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, релігійних громад та обласного військового комісаріату
   На засіданні розглядалася заява про направлення на альтернативну (невійськову) службу громадянина, які належать до релігійних організацій, віровчення якого не допускає користування зброєю.

 

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у 2017 році громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, необхідно подати заяви до управлінь соціального захисту населення до 15.10.2016 року


   Закон України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачає право на позачергове щорічне забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
   Придбання санаторно-курортних путівок вказаній категорії громадян здійснюється міськими та районними управліннями соціального захисту населення за рахунок коштів Державного бюджету в рамках цільової бюджетної програми.
   На даний час управліннями соціального захисту населення проводиться прийом документів для постановки на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у 2017 році.
   Для взяття на облік для отримання санаторно-курортної путівки у 2017 році постраждалі громадяни в термін до 15 жовтня поточного року подають до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання: заяву із зазначенням бажаної пори року заїзду, видану в установленому МОЗ порядку довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копію посвідчення постраждалої особи разом iз вiдповiдними вкладками (у разі їх наявності), копію паспорту.

 

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за вересень 2016 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 149,7 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за вересень 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 110,96 млн.грн.
   5 вересня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за вересень 2016 року.
   Всього в області перебуває на обліку 164 прийомних сімей та 41 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 539 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у вересні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,0 млн. грн.
   07.09.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

Збільшено граничну ціну на тверде паливо та скраплений газ для отримувачів пільг та субсидій

   З метою підтримки сімей, які проживають в будинках, обладнаних пічним опаленням, на рівні держави  встановлені соціальні гарантії у вигляді надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу. Зазначені соціальні гарантії надаються готівкою.
   На сьогоднішній день пільгою на придбання твердого палива та скрапленого газу забезпечено 3,4 тис. домогосподарств області. Крім того, за призначенням субсидії на тверде паливо та скраплений газ звернулося 8,3 тис. сімей.
   Згідно діючого законодавства житлові субсидії на тверде паливо і скраплений газ розраховуються на рік, виходячи з вартості 2 тонн вугілля та 2-4 балонів скрапленого газу залежно від складу сім’ї  (2 балони на одну-дві особи; 3 балони на три-чотири особи та 4 балони на п’ять і більше осіб).
   Пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу розраховуються на рік з вартості 1 тонни вугілля та 1 балону скрапленого газу.
   На 2016 рік граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу затверджені на рівні 1532,88 грн. за тонну твердого палива і 196,66 грн. за один балон скрапленого газу.
   Кабінетом Міністрів України 08.08.2016 року прийнято постанову №540 „Деякі питання надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу”, якою затверджені збільшені граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу.
   Вказаною постановою встановлюються граничні показники вартості твердого палива на рівні 2000 гривень за одну тонну та 200 гривень за один балон скрапленого газу.
   У звя'зку із збільшенням граничної вартості твердого палива та скрапленого газу, органами соціального захисту населення протягом вересня поточного року будуть проведені автоматичні перерахунки наданих пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу, призначених із застосуванням  граничних показників, що діяли до набрання чинності вказаної  постанови. Перерахунки будуть проведені по матеріалах особових справ, без додаткового звернення громадян.
   За результатами проведених перерахунків буде здійснено виплату готівкою донарахованих сум пільг та субсидій, призначених з урахуванням збільшених граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу.

 

   1 вересня 2016 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Дня знань.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбулося свято «Перший дзвоник», організовано покладання квітів до пам'ятника Т.Г. Шевченко та проведено для вихованців перший урок «Від проголошення незалежності до нової України».
   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулося свято «Знов стартує рік навчальний» та проведено урочисту лінійку присвячену Дню знань.
   Вихованці дитячих інтернатних установ системи соціального захисту населення отримали канцелярські подарунки та солодощі.
   У святкових заходах взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та благодійники.