Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Зміни в порядку видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі-постанова від 11.07.2018 №551) затверджено новий порядок встановлення статусу та видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та учасникам інших ядерних аварій і випробувань.
   Впровадження затвердженого порядку здійснюється за декількома напрямками.
   По-перше, рішення про встановлення статусу та видачу посвідчень вказаній пільговій категорії громадян, приймається виключно регіональними комісіями з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.
   В області регіональна комісія з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян створена за розпорядженням голови облдержадміністрації від 02.08.2018 №658.
   З серпня за поданням райдержадміністрацій та міськвиконкомів на засіданнях комісії опрацьовано 78 справ, по яким прийняті рішення щодо видачі посвідчень відповідно до встановленого статусу.
   Тобто на даний час регіональною комісією розглядаються справи щодо встановлення статусу та видачі відповідних посвідчень громадянам, які вперше набувають такого статусу. Також розглядаються справи щодо зміни категорії у разі встановлення групи інвалідності, пов'язаної з Чорнобильською катастрофою, справи на видачу посвідчень дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких, пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо повторної видачі посвідчень усім категоріям громадян у разі втрати чи пошкодження посвідчення, або зміни прізвища.
   Одночасно управліннями соціального захисту населення проводиться робота по формуванню даних для заміни посвідчень на посвідчення нового зразка. Вказана робота проводиться відповідно до особових справ учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, а також учасників ліквідації інших ядерних аварій (категорії 1,2,3). Міністерством соціальної політики України передбачено виготовлення бланків посвідчень нового зразка орієнтовно з 2019 року.
   Звертаємо увагу, що відповідно до норм постанови від 11.07.2018 № 551, дозволено використовувати раніше виготовлені бланки посвідчень громадянам усіх категорій, визначених Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   До видачі посвідчень нового зразка діючими залишаються всі раніше видані посвідчення, які надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.
   Враховуючи, що вказана робота буде проводитися поетапно, на даний час громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи звертатись до управлінь соціального захисту населення з питань заміни посвідчень, не потрібно.
   Питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває в органах соціального захисту на особливому контролі.
   На рівні області налагоджено постійний діалог з Міністерством соціальної політики України з питань впровадження нового порядку та надання пропозицій для внесення змін до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2018 № 551.

 
ПЕРЕСУВНІ МЕДИЧНІ КОМПЛЕКСИ НАДАЮТЬ СВОЇ ПОСЛУГИ НА ПОЛТАВЩИНІ

   В області, згідно Графіка проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області, надається послуга з медичного обстеження пересувними медичними комплексами.
   Робота пересувних медичних комплексів полягає у виїзді медичних працівників спеціально обладнаним автомобілем до віддалених населених пунктів задля можливості максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі та не мають змоги самостійно періодично відвідувати медичний заклад.
   Нещодавно спеціалісти пересувних медичних комплексів свої послуги надали жителям Гребінківського та Чорнухинського районів.
   Особи з інвалідністю на візках та одинокі престарілі, які частково втратили рухову активність мали змогу скористатися «соціальним таксі», послуги якого не один рік надаються безкоштовно при територіальних центрах вищевказаних районів.
   За підрахунками, обстеження пройшли 19 осіб Чорнухинського району та 70 - Гребінківського.

 
ТАЛАНОВИТІ ВИХОВАНКИ НОВОСАНЖАРСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

   25 вересня 2018 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь у «Святі осені», яке щороку проводиться в закладі задля розкриття творчих талантів вихованок.
   Барви осені були представлені на творчій виставці у вигляді осінніх поробок з природного матеріалу.
   Кращі роботи майстринь відзначені подарунками, грамотами.
   Гості закладу, зокрема координатор волонтерського руху Полтавської громади Данелевський І.М., відвідавши свято, вручили вихованкам подарунки, а дівчата мали змогу вкотре продемонструвати свої таланти в музичному та образотворчому мистецтві.

 
Пілотний проект "Рука допомоги" в дії

   Полтавська область перебуває в активній стадії реалізації пілотного проекту "Рука допомоги" із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Учасникам проекту пропонується постійне працевлаштування, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру чи надання поворотної фінансової допомоги для організації підприємницької діяльності.
   27 вересня 2018 року на черговому засіданні обласної Комісії розглянуті бізнес-плани двох фізичних осіб - отримувача державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (автомийка самообслуговування) та внутрішньо переміщеної особи (створення охоронної фірми), а також двох суб'єктів господарювання. Отримання фінансової допомоги суб'єктами господарювання дасть можливість додатково створити, як мінімум, чотири нових робочих місця: 2 – у сфері тепличного господарства та 2 – громадського харчування.
   Всі бізнес-плани детально розглянуті та схвалені членами комісії до реалізації.
   Комісією, в порядку контролю за використанням бюджетних коштів, заслухано звіти чотирнадцяти учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу в попередні періоди, про провадження ними підприємницької діяльності та виконання бізнес-планів. За результатами звітів порушень не виявлено, учасники дотримуються умов договору.

 
СУЧАСНІ ТРЕНАЖЕРИ ЗАДЛЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

   Нещодавно, відповідно до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки на території Пирятинського та Токарівського психоневрологічних будинків-інтернатів облаштовано спортивні майданчики, які оснащені сучасними тренажерами. Аналогічний майданчик з'явився і в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім.О.В.Синяговського. Вихованці інтернатної установи відтепер матимуть змогу проводити тренування та підтримувати здоровий спосіб життя.

 

   В обласній державній адміністрації 25.09.2018 року відбулося засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, створеної відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   На засіданні розглянуто документи, які надійшли за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
Оздоровча кампанія 2018 року учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, триває

   Комплексний підхід до вирішення питання оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, дозволить скористатися пільговим правом на санаторно-курортне лікування у поточному році 1289 особам зазначеної категорії.
   За рахунок коштів державного бюджету (4,0 млн. грн.) обласного (1,4 млн. грн.) та бюджетів районних, міських, сільських, селищних рад (0,6 млн. грн.) санаторно-курортним лікуванням передбачено забезпечити 873 особи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За самостійним вибором компенсацію, замість санаторно-курортного лікування, отримали 416 осіб.
   В поточному році громадянами, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи для оздоровлення обрано 32 санаторно-курортних заклади. На даний час оздоровились 533 особи.
   З метою забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, яким встановлено 1 групу інвалідності, пов'язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, та які потребують супроводження до санаторного закладу, з 2017 року запроваджено виплату з обласного бюджету матеріальної допомоги на придбання путівки особі, супроводжуючій пільговика, в сумі 5,0 тис.грн. В поточному році таку допомогу отримали 9 осіб.
   Запроваджений з 2018 року в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області новий напрямок, який передбачає виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, в санаторно - курортних закладах, розташованих на території Полтавської області, в сумі фактично здійсненої доплати за оздоровчі послуги, але не більше 2,0 тис. грн., розширив можливості вибору пільговиками для оздоровлення місцеві санаторії. На даний час таку допомогу отримали 65 осіб.
   Одночасно з проведенням оздоровчої кампанії 2018 року органами соціального захисту населення області проводиться прийом заяв для взяття на облік на забезпечення санаторно –курортним лікуванням чи (за вибором пільговика) на виплату компенсації замість путівки у 2019 році. Інформація про чисельність громадян, узятих на облік на забезпечення санаторно –курортним лікуванням чи на виплату компенсації замість путівки у наступному році, формується органами соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року.

 
Оздоровлення дітей дитячих будинків-інтернатів

   Різноманітно, цікаво та весело відпочивали вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Якісні медичні послуги, смачне харчування і змістовна культурно-масова програма залишили у дітей гарні враження.
   Веселі пісні та дитячий сміх линули 21 день на території оздоровчого закладу. Цікаву лялькову виставу та ігрову програму організували для дітей працівники Полтавського обласного театру ляльок.
   Вихованці грали в настільні, спортивні та комп'ютерні ігри, малювали, співали, переглядали мультфільми та танцювали на дискотеках та підготували і подарували гостинним працівникам закладу гарну концертну програму.

 
Покращення умов праці соціальних робітників

   У вересні поточного року сесія депутатів Щербанівської сільської ради, на чолі з головою І.С. Проциком, виділила 15 тис. грн. на придбання 6-ти нових велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

 
В області розпочато видачу одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.2018 №427 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства» та постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (зі змінами) передбачено надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з 1 вересня 2018 року, але не пізніше ніж через 30 днів з дня народження дитини.
   14 вересня 2018 року в область надійшла перша партія одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
   Відповідно до законодавства управління соціального захисту населення протягом 3-х робочих днів забезпечують видачу "пакунку малюка".
   Жінкам, які народили дитину та на день виписки, починаючи з 1 вересня 2018 року, не отримали в пологовому будинку одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» органами соціального захисту населення буде доставлено «пакунок малюка» за місцем проживання, відповідно до поданих заяв.
   До-речі, для забезпечення видачі «пакунку малюка» вже з 1 вересня безпосередньо в пологових будинках організовано прийом заяв у кожної жінки, яка народила дитину та виписується з пологового будинку, тому звертатися до управлінь соцзахисту не потрібно.
   До складу одноразової допомоги «пакунок малюка» входить 25 речей, необхідних при народженні дитини.
   Перелік дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини затверджений наказом Міністерства соціальної політики України № 1025 від 17.07.2018

 
У Гадяцькому районі проведено обстеження мешканців віддалених населених пунктів медичними діагностичними комплексами

    Завдяки запровадженню інноваційної моделі надання медичних послуг, 13 вересня 2018 року проведено медичне обстеження мешканців віддалених населених пунктів Гадяцького району: Лихопілля, Морозівщина, Педоричі. Працівниками Гадяцького територіального центру було організовано підвезення осіб з інвалідністю та громадян похилого віку, що перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі. 39 підопічних територіального центру пройшли медичне обстеження в оснащених сучасним обладнанням, пересувних медичних діагностичних комплексах. Громадяни висловлювали слова вдячності організаторам та виконавцям обстеження за надану можливість перевірити стан свого здоров'я.

 

   В облдержадміністрації 7 вересня 2018 року відбувся спільний захід - засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати та розширена нарада Головного територіального управління юстиції у Полтавській області з арбітражними керуючими. Розглянуто питання щодо стану та перспектив погашення зарплатних боргів до кінця 2018 року на підприємствах, які перебувають у процедурах банкрутства.
   За статистичними даними станом на 01.08.2018 заборгованість із заробітної плати десяти підприємств-банкрутів складає 11,1 млн. грн., у тому числі 9,7 млн. грн. - на шести підприємствах, що перебувають у процедурах ліквідації, 1,4 млн. грн. - на чотирьох підприємствах у процедурі розпорядження майном.
   У липні поточного року повністю ліквідована заборгованість із заробітної плати (2 млн. грн.) перед колишніми працівниками ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка".
   Учасниками заходу детально розглянута ситуація про хід провадження процедур банкрутства, стан та перспективи вирішення питань погашення зарплатних боргів на ДП "ВО "Знамя", ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія", ЗАТ "Мостобудівельне управління № 8", Колективному підприємстві залізобетонних виробів № 2 та інших.
   Керівник обласної державної виконавчої служби Коноз В.М. доповів про хід стягнення в примусовому порядку заборгованості із заробітної плати на ПрАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд". Органами ДВС через ДП "СЕТАМ" реалізовано два об'єкти нерухомості, що належали боржнику. Це дасть можливість виплатити в повному обсязі заборговану заробітну плату за виконавчими провадженнями.
   За результатами спільного заходу членами робочої групи рекомендовано Головному територіальному управлінню юстиції у Полтавській області, в межах компетенції, посилити роботу щодо реалізації заходів контролю за діяльністю арбітражних керуючих, які здійснюють повноваження на підприємствах області з наявною заборгованістю із заробітної плати, та дієвість процесуальних заходів щодо стягнення зарплатних боргів в примусовому порядку.

 
В Хорольському районі відбулося урочисте відкриття восьмого навчального року для слухачів «Університету третього віку»

   06 вересня 2018 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації відбулося урочисте відкриття восьмого навчального року для слухачів «Університету третього віку». З найщирішими вітаннями виступила виконуюча обов'язки директора Наталія Корж, яка побажала присутнім творчої наснаги, міцного здоров'я, енергії та віри в себе.
   Працівниками територіального центру підготовлено святкову програму, згідно якої лунали віршовані привітання, проведено цікаві конкурси та музичні ігри. По завершенню свята для всіх присутніх було організовано «солодкий» стіл.

 
У Великобагачанському районі проведено обстеження мешканців віддалених населених пунктів медичними діагностичними комплексами

   06 вересня 2018 року медичними діагностичними комплексами проведено виїздне обстеження мешканців віддалених сіл Великобагачанського району. Працівники Великобагачанського територіального центру взяли активну участь у організації та підвезенні до місця проведення медичних обстежень громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, зокрема у селах: Кравченки, Підгір'я, Володимирівка, Перекопівка, Вишарі. Більше 50 осіб, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі отримали комплексні медичні послуги: здали кров для аналізів, зробили кардіограму, виміряли тиск, визначили свій ріст та вагу а також отримали консультацію лікаря.

 

   В обласній державній адміністрації 06.09.2018 року відбулося засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, створеної відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   На засіданні розглянуто документи, які надійшли за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
В м. Миргород розпочався новий навчальний рік в «Університеті третього віку»

   Розпочався новий навчальний рік в «Університеті третього віку», що успішно діє при територіальному центрі соціального обслуговування Миргородської міської ради, метою якого є впровадження та практична реалізація принципу навчання впродовж всього життя.
   Заняття в учбовому році планується проводити на трьох факультетах: екологічне садівництво та городництво, літературно – мистецькому та основ здорового способу життя.
   Під час заходу відбулася концертна програма, в якій приймали участь найактивніші студенти «Університету третього віку». Всі присутні були дуже задоволені програмою заходу, висловлювали слова щирої подяки всім учасникам свята та сподівання на подальші цікаві зустрічі.

 
Батьки новонароджених дітей з вересня 2018 року отримають одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка»

   20 червня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №512 "Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
   В області проведена підготовча робота по забезпеченню виконання вказаної постанови Кабінету Міністрів України з метою надання на кожну новонароджену дитину допомоги «пакунок малюка» з вересня поточного року.
   Згідно внесених 29.08.2018 року змін до постанови Кабінету Міністрів України №427 від 30.05.2018 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства» встановлено, що одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» надається з 1 вересня 2018 року, але не пізніше ніж через 30 днів з дня народження дитини.
   У зв'язку з цим, жінкам, які народили дитину та на початку вересня під час виписки дитини з пологового будинку не отримали «пакунок малюка», органами соціального захисту населення буде доставлено «пакунок малюка» за місцем проживання.
   Для забезпечення видачі «пакунку малюка» вже з 1 вересня в пологових будинках організовано прийом заяв у кожної жінки, яка народила дитину та виписується з пологового будинку.
   Перелік дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини затверджений наказом Міністерства соціальної політики України №1025 від 17.07.2018 (підгузки одноразові для новонароджених, 2-5 кг; серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні; пелюшка ситцева; пелюшка фланелева пелюшка муслінова; пелюшка багаторазова вологостійка; шапочки бавовна, розмір 0-3 місяці та 3-6 місяців; боді з коротким рукавом 50-56 см та 56-58 см; боді з довгим рукавом розмір 50-56 см та 56-58 см; штани-повзунки із закритими носочками розмір 50-56 см та 56-58 см; чоловічки з довгим рукавом та штанцями розмір 50-56 см та 56-58 см; шкарпетки, розмір 0-3 місяці; термометр для води; термометр для тіла електронний з гумовим наконечником; ножиці манікюрні дитячі з тупими наконечниками; прокладки для лактації; ковдра тепла/демісезонна, розмір 90 × 120 см +/–10 %; плед-ковдра розмір 60 × 80 см +/–10 %; матрац розмір 42 × 70 см; рушник махровий для купання з кутком, розмір 100 × 100 см +/–10 %; іграшка-брязкальце розвиваюча; крем із вмістом ланоліну 100 %; рідке мило-шампунь дитяче з дозатором; коробка-колиска із міцного картону, розмір 43 × 70 × 27 см +/–10 %).
   Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім'ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька - родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.
   Отримання допомоги «пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.
   Вартість отриманої допомоги «пакунок малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

 

   1 вересня 2018 року з нагоди Дня знань директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Корнієнко Л.В. відвідала та привітала зі святом вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Також розглянуто питання впровадження соціально-побутової адаптації та реінтеграції дітей в соціум через навчання швейній справі. Даний вид послуги став можливим завдяки отриманню гранту від посольства Австралії на закупівлю швейного обладнання.