Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Автопарк «соціального таксі» Полтавщини поповнився ще одним спецавтомобілем

   З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, в Полтавській області територіальними центрами соціального обслуговування та центром надання соціальних послуг надається послуга «соціального таксі», яка користується значним попитом серед населення.
   Перевезення громадян здійснюється спецавтомобілями обладнаними для перевезення осіб з інвалідністю на візках у 28 районах та містах області.
   30 вересня 2019 року, напередодні Міжнародного дня громадян похилого віку, дня ветерана, Шишацькій селищній раді передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Ключі від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги «соціальне таксі», голові Шишацької селищної ради Олександру Тутці, вручив директор Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Олександр Дяченко.
   В поточному році, Міністерством соціальної політики України на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року №189 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», Білоцерківській ОТГ вже передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Крім того, в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки», в 2018 році з обласного бюджету використано 2,5 млн. грн. для придбання 5 мікроавтобусів обладнаних підйомниками. Спецавтотранспорт придбано: Гадяцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському районам та Пришибській ОТГ на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.
   В 2019 році дію «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» продовжено. В поточному році Шевченківському району м. Полтава та Глобинському району виділено кошти на придбання спецавтотранспорту.
   Поновлення автопарку сприяє покращенню якості надання автотранспортних послуг.

 
1 жовтня - Міжнародний день людини похилого віку

   За доброю традицією з приходом золотої осені в перший жовтневий день у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні ще й День ветерана. Це свято засноване з метою забезпечення соціального захисту, вшанування літніх людей та привернення уваги суспільства до їхніх проблем. Максимально прикладаються зусилля для зруйнування того стереотипу образу літньої людини, що найчастіше асоціюється із самотністю, незахищеністю, залежністю від оточуючих.
   За міжнародною класифікацією особою похилого віку вважається той, хто досяг 60 років. Кожен десятий житель планети – це людина у віці старше 60 років, а в Україні – кожен п'ятий.
   За підрахунками, третина населення Полтавської області – пенсіонери.
   В області проживає 35,4 тис. осіб з числа ветеранів війни, 135,5 тис. осіб з числа ветеранів праці.
   Створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів війни, людей похилого віку, забезпечення їх соціальних прав, формування в суспільстві шанобливого ставлення до них є одним з основних завдань соціальної політики, адже ставлення суспільства до людей похилого віку – показник його цивілізованості.
   На особливому контролі органів соціального захисту знаходиться питання своєчасного надання ветеранам, передбачених законодавством пільг. Ветеранам війни надаються пільги з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв'язку, на придбання твердого палива, пільговий проїзд та інші передбачені законодавством пільги.
   Органами соціального захисту населення проводиться робота щодо забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування ветеранів війни.
   Оздоровлення ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідуванью» проводиться у санаторіях, підпорядкованих Міністерству соціальної політики України.
   До сфери управління Міністерства соціальної політики належать такі санаторії: "Салют" м. Одеса (кістково-м'зовий, неврологічний профіль, органи дихання), "Перемога" м. Київ (серцево-судинний профіль, органи дихання), "Батьківщина" м. Трускавець (урологічний профіль), "Слава" м. Миргород (шлунково-кишковий профіль). У 2019 році в зазначених санаторіях буде оздоровлено 980 осіб. Крім того 123 ветерани війни та праці будуть оздоровлені за рахунок коштів місцевих бюджетів.
   У 2019 році грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування отримають 680 осіб з інвалідністю внаслідок війни.
   Постійним піклуванням охоплені ветерани війни і з боку обласної влади. За рахунок коштів обласного бюджету на виконання «Обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області» за 8 місяців 2019 року виплачено матеріальну допомогу 4604 особам з інвалідністю, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів та вдовам ліквідаторів аварії на ЧАЕС, іншим категоріям населення на загальну суму 8 млн.616 тис. грн.
   До послуг ветеранів, інвалідів, одиноких престарілих громадян, з метою їх соціального захисту в області свої послуги надають 36 територіальних центрів соціального обслуговування та 8 центрів надання соціальних послуг.
   Протягом 6 місяців 2019 року територіальними центрами та центрами надання соціальних послуг надано різних видів соціальних послуг 80 тис. осіб, в тому числі 44 тис. осіб - жителям сільської місцевості. Соціальним обслуговуванням охоплено понад 70 тис. громадян похилого віку.
    У відділеннях соціальної допомоги вдома на обслуговуванні перебуває близько 18 тис. громадян похилого віку, яким щоденно надаються соціально-побутові послуги в домашніх умовах.
    З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, в Полтавській області надається послуга «соціального таксі», яка користується значним попитом серед населення.
   Перевезення громадян здійснюється спецавтомобілями обладнаними для перевезення осіб з інвалідністю на візках у 28 районах та містах.
   В поточному році, Міністерством соціальної політики України на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року №189 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», Білоцерківській та Шишацькій ОТГ передано спецавтомобілі для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Крім того, в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки», в 2018 році з обласного бюджету використано 2,5 млн. грн. для придбання 5 мікроавтобусів обладнаних підйомниками. Спецавтотранспорт придбано: Гадяцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському районам та Пришибській ОТГ на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.
   В 2019 році дію «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» продовжено. В поточному році Шевченківському району м. Полтава та Глобинському району виділено кошти на придбання спецавтотранспорту.
   Актуальним направленням сьогодення є надання зазначених послуг жителям сільської місцевості.
   З метою наближення соціальних послуг до сільського населення в області запроваджено мультидисциплінарний підхід з надання соціальних послуг мультидисциплінарними командами.
   Мультидисциплінарний підхід забезпечує запровадження нових механізмів надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Мультидисциплінарна команда надає комплекс соціальних послуг залежно від індивідуальних потреб особи, до складу даної команди входять спеціалісти територіального центру соціальний працівник, соціальний робітник, медичний працівник, юрисконсульт, психолог, сестра медична з масажу, лікувальної фізкультури, перукар, швачка, взуттьовик з ремонту взуття, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків.
   Протягом 6 місяців 2019 року вищезазначеними командами надано різних видів соціальних послуг 9 тис. осіб.
   Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні, продовжується робота із створення віддалених робочих місць працівників територіальних центрів соціального обслуговування у сільських населених пунктах. Зазначені працівники надають послуги швачки, перукаря, з прання білизни, та інші. Всього в області віддалені робочі місця створені у 39 населених пунктах.
   Реалізація даного напрямку підвищить рівень добробуту і якість життя мешканців сільських територій, зменшення диференціації рівнів життя міських і сільських громад. Органи соціального захисту населення з метою постійного моніторингу та вдосконалення своєї роботи тісно працюють з ветеранськими організаціями області.
   Дорогі наші батьки, люди похилого віку, сивочолі ветерани! З нагоди Міжнародного дня людини похилого віку, Дня ветерана дозвольте Вас щиро привітати та побажати мирного неба над головою, міцного здоров'я та затишної, захищеної старості.

 
ПСИХОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ЧЕРЕЗ АРТ-ТЕРАПІЮ

   У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті волонтером Лукечею Ольгою проведено заняття з арт-терапії.
   Арт-терапія – вид психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. За допомогою фарб учасники заняття малювали свої внутрішні бажання і задуми.
   Участь у заході взяли 12 підопічних відділення підтриманого проживання будинку-інтернату. З метою забезпечення організації надання соціальної послуги підтриманого проживання повнолітнім особам з інвалідністю з фізичними, розумовими та/або психічними порушеннями, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування на базі Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату з 2017 року функціонує відділення підтриманого проживання осіб з інвалідністю. У відділенні проводиться робота з соціально-побутової адаптації, формування та підтримання навичок самообслуговування.
   Дружня творча атмосфера заняття дала змогу кожному розкрити себе.

 

   В обласній державній адміністрації 26 вересня 2019 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
   У ході засідання розглянуто документи, подані райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, та повторної видачі посвідчень, у зв'язку зі зміною прізвищ, або втрати чи псування посвідчення.
   Регіональною комісією також розглянуто документи 216 громадян, посвідчення яких підлягають заміні відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі – Постанова) та прийнято рішення щодо видачі посвідчень нового зразка.
   Всього з початку року регіональною комісією прийнято рішення щодо заміни посвідчень 3544 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, що становить 97 відсотків від загальної чисельності осіб, посвідчення яких підлягає заміні до 01.01.2020 року.
   Посвідчення, видані до набрання чинності Постанови, є дійсними до заміни їх в установленому порядку.

 
ОРГАНІЗАЦІЯ ДОЗВІЛЛЯ ВИХОВАНЦІВ ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

   В Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О. В. Синяговського, на базі навчально-виховного підрозділу вихованці установи проходять заняття з виробничого навчання.
   Інструктори з праці навчають вихованців виготовляти різноманітні вироби з деревини, конструювати макети автомобільної та авіаційної техніки.
   В приміщенні навчально-виховного підрозділу знаходиться кімната бібліотеки, в якій вихованці залюбки читають і переглядають художню та навчальну літературу.

 
Забезпечення житлом осіб з інвалідністю І-ІІ груп з числа учасників бойових дій на території інших держав в рамках державної програми, відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

   У 2018-2019 роках за рахунок коштів, виділених області з державного бюджету в сумі 14,5 млн. грн., поліпшили житлові умови 18 сімей осіб з інвалідністю ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, які відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" мають право на позачергове забезпечення житлом.
   В рамках державної програми, яка запроваджена з 2018 року, забезпечення житлом здійснюється шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі-грошова компенсація).
   Порядок призначення та виплати грошової компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №214 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей" (далі-постанова).
   Дія постанови поширюється на осіб з інвалідністю І-ІІ груп з числа учасників бойових дій на території інших держав, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з перебуванням у таких державах, та які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на обліку за місцем проживання відповідно до Житлового Кодексу Української РСР станом на 1 січня 2018 року.
   Облік громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, здійснюють виконавчі комітети районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад.
   Призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення вказаній пільговій категорії здійснюють уповноважені комісії, створені за рішенням виконавчих комітетів міських, районних у містах рад або за розпорядженням голови районної державної адміністрації.
   Для розгляду уповноваженими комісіями питання призначення грошової компенсації, до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку подається заява про призначення грошової компенсації, до заяви додаються копії:
   1) документа, що посвідчує особу;
   2) посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус;
   3) довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;
   4) постанови військово-лікарської комісії, в якій визначений причинний зв'язок отриманих поранень, контузій, каліцтв чи захворювань;
   5) згоди членів сім'ї (крім малолітніх до 14 років) та неповнолітніх до 18 років) дітей), на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації;
   6) документів, що посвідчують родинні стосунки між заявником і членами його сім'ї, на яких нараховується грошова компенсація, та які разом перебувають на квартирному обліку.
   Грошова компенсація зараховується на спеціальні рахунки заявників, відкриті в ПАТ ,,Державний ощадний банк України" та використовується протягом року на придбання у власність самостійно обраного житла у будь-якому населеному пункті України.

 

   23 вересня 2019 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату подорожували до с. Тахтаулове Полтавського району та відвідали зоопарк «Бабусин дворик».

 
Забезпечення житлом сімей загиблих учасників антитерористичної операції в рамках державної програми, відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

   У 2015-2019 роках за рахунок коштів, виділених області з державного бюджету в сумі 21,1 млн. грн., поліпшили житлові умови 43 сім'ї загиблих учасників антитерористичної операції, які відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" мають право на позачергове забезпечення житлом.
   В рамках державної програми, забезпечення житлом здійснюється шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі-грошова компенсація).
   Порядок призначення та виплати грошової компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей" (далі-постанова).
   Дія постанови поширюється на членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
   Призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення вказаній пільговій категорії здійснюють уповноважені комісії, створені за рішенням виконавчих комітетів міських, районних у містах рад або за розпорядженням голови районної державної адміністрації.
   Необхідною умовою для призначення грошової компенсації є перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, відповідно до норм Житлового Кодексу Української РСР. Облік громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, здійснюють виконавчі комітети районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад.
   Для розгляду уповноваженими комісіями питання призначення грошової компенсації, до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку подається заява про призначення грошової компенсації, до заяви додаються копії:
   1) документа, що посвідчує особу;
   2) посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус;
   3) довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або про участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення або довідки керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил;
   4) документів, що посвідчують родинні стосунки між заявником і особою, яка загинула (пропала безвісти), померла, між малолітніми чи неповнолітніми дітьми і особою, яка загинула (пропала безвісти), померла.
   Грошова компенсація зараховується на спеціальні рахунки заявників, відкриті в ПАТ ,,Державний ощадний банк України" та використовується протягом року на придбання у власність самостійно обраного житла у будь-якому населеному пункті України.

 
Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, в рамках державної програми, відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

   З 2018 року на державному рівні запроваджено програму, спрямовану на поліпшення житлових умов внутрішньо переміщених осіб з числа учасників антитерористичної операції, визнаних учасниками бойових дій або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, які відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" мають право на позачергове забезпечення житлом.
   Забезпечення житлом здійснюється шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі-грошова компенсація).
   Порядок призначення та виплати грошової компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 №280 ,,Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України" (далі-постанова).
   Дія постанови поширюється на внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо у районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи або учасниками бойових дій та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах м. Києва або в межах однією області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації.
   Призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення вказаній пільговій категорії здійснюють уповноважені комісії, створені за рішенням виконавчих комітетів міських, районних у містах рад або за розпорядженням голови районної державної адміністрації.
   Необхідною умовою для призначення грошової компенсації є перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, відповідно до норм Житлового Кодексу Української РСР. Облік громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, здійснюють виконавчі комітети районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад.
   Для розгляду уповноваженими комісіями питання призначення грошової компенсації, до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку подається заява про призначення грошової компенсації, до заяви додаються копії:
   1) документа, що посвідчує особу;
   2) посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус;
   3) довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або довідки про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпечення їх здійснення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або довідки керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил;
   4) для осіб з інвалідністю: документа військово-лікарської комісії, в якому визначений причинний зв'язок отриманих захворювань, поранень, контузій і каліцтв (свідоцтва про хворобу, довідки, витягу з протоколу, акта медичного огляду, постанови тощо);
   5) довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та кожного із членів її сім'ї;
   6) згоди кожного повнолітнього члена сім'ї внутрішньо переміщеної особи, на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації;
   7) документів, що підтверджують родинні стосунки між внутрішньо переміщеною особою і членами її сім'ї, на яких нараховується грошова компенсація, які разом з нею перебувають на квартирному обліку.
   Грошова компенсація зараховується на спеціальні рахунки заявників, відкриті в ПАТ ,,Державний ощадний банк України" та використовується протягом року на придбання у власність самостійно обраного житла у будь-якому населеному пункті України.

 

   23 вересня 2019 року Новосанжарський дитячий будинок-інтернат активно долучився до святкування Дня селища Нові Санжари.
   Під час проведення заходу влаштовано виставку творчих робіт вихованок закладу. Представлено велику кількість різноманітних виробів: м'які іграшки, квіти, подушки, прихватки, різноманітні сувеніри.
   Учасники та гості свята мали змогу помилуватися красою та оцінити вироби ручної роботи підопічних.

 

   23 вересня адміністрація Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці урочисто привітала підопічного пансіонату, інваліда Великої Вітчизняної війни Дузенка Василя Івановича з Днем визволення Полтави від фашистських загарбників, Днем міста.

 
На Полтавщині кожна дитина загиблого (померлого) учасника АТО/ООС отримує додаткову обласну соціальну виплату

   На постійному контролі в області знаходиться питання розширення надання реальної соціальної підтримки учасникам антитерористичної операції, операції об'єднаних сил (АТО/ООС) та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС за рахунок коштів обласного бюджету.
   З цією метою реалізується обласна Комплексна програма соціального захисту та соціального забезпечення населення.
   Для забезпечення єдиного підходу до надання підтримки сім'ям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, в яких виховуються діти, з 2017 року запроваджено новий напрямок Програми – надання щомісячної допомоги сім'ям з дітьми загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, у розмірі прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу, на кожну дитину віком до 18 років.
    За ініціативою Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації рішенням сесії Полтавської обласної ради від 17 вересня 2019 року внесено зміни до Програми в частині поширення вказаної пільги на дітей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, які навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової перед вищої та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
    Таким чином, кожна дитина загиблого (померлого) учасника АТО/ООС отримує поряд з держаною соціальною виплатою додаткову виплату з обласного бюджету у розмірі 1936,00 грн. щомісячно.

 
Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України – підопічного Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці привітали з професійним святом

   13 вересня 2019 року до Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці завітали депутат обласної ради Удовіченко О.В., секретар Полтавської міської ради Шамота О.С. та директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Корнієнко Л.В. для привітання з професійним святом заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, почесного голову Ради ветеранів спорту Полтавської області, почесного громадянина Хорольского району – підопічного пансіонату, Степанова Олександра Павловича.
   В ході привітання гості вручили Степанову О.П. квіти та подарунки.
   Представники обласної та міської влади ознайомилися з умовами проживання підопічних пансіонату та відмітили їх високий рівень, зокрема комфортні умови проживання та забезпечення новітнім реабілітаційним обладнанням.

 
Змінено Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів

    Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 768 внесено зміни до Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 року № 115), відповідно до яких реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації колективного договору, змін і доповнень до нього, повертати на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів. Порядком передбачено можливість подачі документів на реєстрацію в паперовому або в електронному вигляді.
    Крім того, запроваджується обов'язкове оприлюднення на власному офіційному веб-сайті реєструючого органу реєстру колективних договорів, текстів колективних договорів, змін і доповнень до них.

 
Літнє оздоровлення вихованців дитячих будинків-інтернатів в «АНТЕЇ»

   Різноманітні цікаві ігри, конкурси, спортивні змагання, веселі шоу, дискотеки, лялькова вистава чекали на вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Діти активно та з задоволенням брали участь в усіх заходах: фестивалі «Ми шукаємо таланти»; вікторині «Ану відгадай!»; святі - конкурсі української пісні до Дня незалежності України.
   На згадку про відпочинок вихованці отримали фотоальбоми зі світлинами та пам'ятні дарунки, а талановиті співаки та танцюристи нагороджені грамотами.

 

   11 вересня 2019 року для керівників та спеціалістів управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських, районних у містах рад проведено навчальний семінар у формі вебінару.
   У ході навчання розглянуто основні завдання, які стоять перед органами соціального захисту населення, зокрема, щодо:
   - запровадження з жовтня 2019 року механізму монетизації пільг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 "Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі";
   - нових законодавчих норм, запроваджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 806 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321", стосовно внесення змін до порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення;
   - надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу;
   - змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
   За результатами проведеного заходу керівникам управлінь соціального захисту населення дано відповідні доручення.

 
Ознайомлення з організацією роботи інтернатних закладів системи соціального захисту населення депутатами Полтавської обласної ради в ході виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

    10 вересня 2019 року відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення за участю директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмили Корнієнко, представників районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
   Учасники виїзного засідання відвідали Зіньківський дитячий будинок-інтернат імені О.В.Синяговського та Гадяцький геріатричний будинок-інтернат.
   Комісія ознайомилася з умовами проживання вихованців/підопічних інтернатних закладів, медичним обслуговуванням, наданням реабілітаційних послуг, харчуванням, організацією культурно-дозвіллєвої діяльності, проведенням ремонтних робіт та облаштуванням території.
   Члени комісії поспілкувалися з вихованцями та підопічними щодо умов проживання та якості надання соціальних послуг.
   За результатами відвідування інтернатних закладів комісія відмітила високий рівень організації виховної роботи, реабілітаційного процесу для дітей з інвалідністю та створення належних умов проживання в будинках-інтернатах.
   Комісією підтримано пропозицію щодо виділення коштів на благоустрій території Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та впровадження проектів з енергоефективності в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського та Гадяцькому геріатричному будинку-інтернаті.

 

   З метою врегулювання питання забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб урядом затверджено постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 754 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 і № 509» та від 21.08.2019 № 788 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Внесено ряд змін до порядків надання та виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, основними з яких є:
   • виплата грошової допомоги особам з інвалідністю І групи та особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, за їхньою письмовою згодою може проводитись АТ «Укрпошта» з доставкою за фактичним місцем проживання/перебування таких осіб;
   • право на отримання грошової допомоги (у розмірі 1000 грн. на одну особу (члена сім'ї) надано особам, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю);
   • знято обмеження максимального розміру грошової допомоги, що виплачується на сім'ю, до складу якої входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю);
   • призначення, відновлення та продовження пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) внутрішньо переміщеним особам здійснюється безпосередньо органами Пенсійного фонду України;
   • посилено відповідальність внутрішньо переміщених осіб у разі їх тривалої відсутності за місцем фактичного проживання. У разі виїзду внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та перебування на таких територіях понад 60 днів суми грошової допомоги повертаються за весь період перебування на зазначених територіях.
   Реалізація положень вищевказаних постанов дасть можливість посилити соціальний захист внутрішньо переміщених осіб та забезпечити адресність надання грошової допомоги.

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

    06 вересня 2019 року о 09:00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації заслухано інформацію про надходження гуманітарної допомоги та її розподіл в межах області та прийнято рішення про визнання автомобіля гуманітарною допомогою та подальшої його передачі у користування особі з інвалідністю.

 

Внесено зміни до Порядку видачі довідок про заробітну плату

для призначення пенсії окремим категоріям громадян

   Наказом Міністерства соціальної політики України від 10.06.2019 № 908, який набрав чинності з 30 серпня поточного року, затверджено зміни до Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад (далі – Порядок).
   Внесені зміни до Порядку стосуються групи оплати праці працівників органів місцевого самоврядування, а також працівників Рахункової палати України та Національного банку України.
   Звертаємо увагу, що довідки для призначення пенсії працівникам, які працювали в органах, юрисдикція яких поширювалася на територію області, видаються Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, а працівникам, які працювали в органах, юрисдикція яких поширювалася на територію міст, селищ та сіл – управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських та районних у містах рад.

 
Області виділено додаткові кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації на придбання житла внутрішньо переміщеним особам з числа учасників АТО/ООС

    Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 680-р ,,Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України", області додатково виділено кошти в сумі 0,5 млн. грн. на реалізацію державної програми, спрямованої на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам з числа учасників АТО/ООС.
   На засіданні Комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, а також членів їх сімей, яке відбулося 4 вересня 2019 року в обласній державній адміністрації, розглянуто питання розподілу виділених коштів відповідно до потреби на виплату грошової компенсації на придбання житла внутрішньо переміщеним особам з числа учасників АТО/ООС, поданої до Мінсоцполітики станом на 1 березня 2019 року.
   Відповідно до розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації, зазначені кошти в сумі 0,5 млн. грн. будуть спрямовані районному бюджету Оржицького району для подальшого перерахування управлінню соціального захисту населення Оржицької районної державної адміністрації на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеній особі з числа учасників АТО/ООС, яка визнана учасником бойових дій.

 
День знань

   2 вересня 2019 року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано святкові заходи з нагоди Дня знань.
   Вихованки активно приймали участь в іграх, конкурсах та отримали канцелярські подарунки та солодощі.

 
Змістовне та цікаве дозвілля

   Весело та змістовно проходить відпочинок вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Для вихованців організовано цікаве дозвілля: фестиваль «Ми шукаємо таланти»; вікторину «Ану відгадай!»; свято - конкурс української пісні; рухливі ігри, спортивні естафети, змагання з настільного тенісу, шашок, бігу; дискотеки, перегляди дитячих кінофільмів та телепередач.

 
Впровадження Системи управління безпечністю харчових продуктів в установах системи соціального захисту населення.

   2 вересня 2019 року в Департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації відбувся семінар за участю представників Держпродспоживслужби у Полтавскій області, ДП «Полтавастандартметрологія», директорів будинків-інтернатів та районних територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на тему: «Впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)».