Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Продовжуємо інформувати з найбільш актуальних питань щодо умов призначення житлових субсидій

   На які послуги надається житлова субсидія?
  Статтею 5 Закону України ,,Про житлово-комунальні послуги" визначено перелік житлово-комунальних послуг, на які надаються житлові субсидії.
  У вигляді житлових субсидій держава відшкодовує витрати на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, а саме:
  1) внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також наступних житлово-комунальних послуг:
  - житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;
  - комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;
  2) внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив, та витрат на комунальні послуги в такому будинку;
  3) на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
  Житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива надаються один раз на рік і призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.
  
  Як розраховується житлова субсидія?
  
  Житлові субсидії призначаються в розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування послугами та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.
  Обов'язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім'ї, залежить від доходів сім'ї та визначається за єдиною формулою:
  1.обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;
  2.середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу;
  3.дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія (розмір прожиткового мінімуму на 01.01.2021 складає 2189 грн.);
  4.отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.
  

  5.після цього розраховується розмір обов'язкового платежу: обов'язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.
  


 


   3. Як подати документи на отримання субсидії в електронній формі?
  Документи на призначення субсидії можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Єдиний державний веб-портал електронних послуг.
  Як скористатися послугою онлайн через сайт Мінсоцполітики:
  1. Перейти на вебсайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: (https://subsidii.mlsp.gov.ua) .
  2. Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.
  3. Заповнити електронну форму заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.
  Після заповнення всіх реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
  У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:
  документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  договір оренди (найму) житлового приміщення;
  договір про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг
  документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
  документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.
  4. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.
  Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису необхідно протягом місяця особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.
  Працівники органу соціального захисту населення зв'яжуться з вами, для узгодження дати і часу вашого візиту.

 


   2. Куди необхідно звертатись для призначення субсидії та які документи необхідно подавати?
  Документи для призначення житлових субсидій приймаються:
  - відділами соціального захисту відповідних територіальних громад або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноваженими особами старостинських округів;
  - посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - в містах обласного значення - управліннями соціального захисту населення.
  Для призначення житлової субсидії подаються наступні документи:
  - заява про призначення та надання житлової субсидії (http://plsz.gov.ua/pub_doc/zayava%202021.doc);
  - декларація про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії (http://plsz.gov.ua/pub_doc/declaraciya%202021.doc);
  За потреби також додаються:
  - договір наймання (оренди) житла (для орендарів);
  - копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності заборгованості);
  додаткові документи, необхідні для розгляду питання призначення субсидії (у разі призначення субсидії у виняткових випадках, зокрема на фактично проживаючих осіб). Це можуть бути довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні;
  довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні;
  акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;
  договори оренди житла в іншому місці тощо.
  Для зручності населення області Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено зразки заповнення заяви та декларації для призначення субсидії та рекомендації щодо їх заповнення, з якими можливо ознайомитись на сайті департаменту за посиланням http://plsz.gov.ua/pub_doc/instrukciya-2.doc .
  При зверненні з питань призначення житлової субсидії при собі обов'язково необхідно мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), інформацію про особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), інформацію про виплатні реквізити банківської установи для виплати субсидії (у разі виявлення бажання отримувати субсидію через банківські установи).
   Важливо! Заява та декларація вважаються не поданими, у разі, якщо не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства та членів їх сімей; відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків, дані про доходи та майно. Тому, при заповненні заяви та декларації просимо уважно зазначати всю повну та достовірну інформацію.

 
Що необхідно знати для отримання субсидії
Перелік найбільш актуальних питань щодо умов призначення житлових субсидій

   1. Хто має право на отримання житлової субсидії?
  Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (отримали посвідку на постійне або тимчасове проживання, визнано біженцями в Україні), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
  Житлова субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, тобто за місцем реєстрації особи, та розраховується на усіх зареєстрованих осіб.
  До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.
  Субсидія також може бути призначена особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому:
  орендують житло на підставі договору найму(оренди);
  індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
  внутрішньо переміщеним особам.
  У таких випадках, склад домогосподарства декларується заявником під час звернення за призначенням житлової субсидії з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.
  Житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

 
До уваги одержувачів житлових субсидій!
Як дізнатись чи призначили житлову субсидію онлайн?

  Сім'ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, житлова субсидія з травня 2021 року на наступний термін перепризначена автоматично без особистого звернення громадян, крім категорій громадян для призначення субсидії на наступний термін з травня поточного року, яким необхідно подати нові заяву та декларацію, а саме:
  - сім'ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто перераховувалися на рахунки надавачів комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);
  - сім'ям, яким субсидія була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
   - сім'ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).
  Для зручності населення у відкритому доступі за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua знаходиться Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій, за даними якого громадяни можуть перевірити інформацію про призначення субсидії.
  За допомогою реєстру можливо дізнатись чи призначили сім'ї житлову субсидію, термін, на який призначено субсидію, розмір призначеної субсидії, спосіб виплати та назву управління соціального захисту населення, в якому зберігається особова справа отримувача субсидії.
  Інформація у реєстрі оновлюється один раз на місяць – на початку поточного місяця за попередній місяць.

 

  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розпочато проведення нарад/навчань щодо ефективного забезпечення взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на рівні територіальних громад області.
  Домашнє насильство, включаючи гендерно зумовлене насильство, залишається серйозною проблемою як в Україні, так і в світі. Попри те, що в останні роки вивченню даної проблеми приділяється значна увага, справжні її масштаби оцінити досить складно через недостатню ідентифікацію постраждалих осіб, як з боку уповноважених органів, так і самими постраждалими (само ідентифікація, як постраждалої особи).
  Актуальною є потреба в роз'яснювальній роботі щодо форм домашнього насильства, його наслідків та особливостей впливу на постраждалих, а також інформаційних кампаніях щодо можливостей отримання допомоги, наявних послуг і контактів спеціалізованих сервісів.
  До участі в навчаннях залучено заступників голів райдержадміністрацій, міських, сільських та селищних рад, які визначені координаторами з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, відповідних осіб та членів місцевих координаційних рад з гендерних питань та проблем сім'ї .
  Наради в онлайн форматі проводять представниці Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Полтавського обласного центру соціальних служб, Головного управління Національної поліції у Полтавській області, громадської організації «Ла Страда-Україна».

 
Документи на призначення допомоги при народженні дитини можна подати онлайн

   Як скористатися послугою онлайн:
  Для громадян, які бажають оформити допомогу при народженні онлайн, Міністерством соціальної політики України впроваджено електронний сервіс: http://e-services.msp.gov.ua/
  Допомога при народженні дитини призначається одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною.
  Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється:
  - одноразово у сумі 10320 грн.;
  - решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
  Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
  Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:
  1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики: http://e-services.msp.gov.ua/
  2. Авторизуватись за допомогою електронного підпису.
  3. Заповнити електронну форму заяви на призначення допомоги.
  У заяві слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються.
  Звертаємо увагу, що сканувати будь-які документи не потрібно. Достатньо лише заповнити відповідну форму заяви.
  4. Обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти».
  5. Надіслати заяву на розгляд.
  Заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.
  Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи, у разі наявного повного пакету документів та права на отримання допомоги – допомога призначається.
  В такому випадку факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін'юстом.
  Результати розгляду заяви, поданої з використанням електронного підпису, надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

 
Проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії у ДУ «Машівська виправна колонія (№9).

  Сьогодні відбулося виїзне засідання обласної спостережної комісії в ДУ «Машівська виправна колонія (№9), що знаходиться на території Михайлівської сільської територіальної громади за адресою: с. Кустолово-Суходілка, вул. Лісна 1/1, Полтавського району .
  Участь у засіданні взяли члени комісії, секретар Полтавської районної спостережної комісії, Михайлівський сільський голова.
  Під час проведення виїзного засідання члени спостережної комісії ознайомилися з умовами тримання засуджених осіб, матеріально-побутовим та медико-санітарного забезпеченням, умовами їх праці та навчання, організацією соціально-виховної роботи. Крім того, з керівництвом установи обговорили проблемні питання, що виникають в процесі роботи.
  За результатами проведеного засідання прийнято постанову обласної спостережної комісії.

 
До уваги одержувачів житлових субсидій!
Як подати документи на призначення житлової субсидії ОНЛАЙН

   Як скористатися послугою онлайн:
  1. Перейти на вебсайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua
  2. Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.
  3. Заповнити електронну форму заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.
  Після заповнення всіх реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
  У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:   документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  договір оренди (найму) житлового приміщення;
  договір про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг
  документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
  документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.
  4. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.
  Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису необхідно протягом місяця особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.
  Працівники органу соціального захисту населення зв'яжуться з вами, для узгодження дати і часу вашого візиту.
  Одночасно нагадуємо, що нові заяву та декларацію для призначення субсидії з травня 2021 року необхідно подати:;
     - сім'ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).

 
До уваги одержувачів житлових субсидій!
В області продовжується прийом документів на призначення житлових субсидій.

Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:
   - відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
   - уповноважених осіб старостинських округів;
   - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
   - управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.
   При зверненні з питань призначення житлової субсидії при собі обов'язково необхідно мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), інформацію про особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), інформацію про виплатні реквізити банківської установи для виплати субсидії.
   Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: (https://subsidii.mlsp.gov.ua) .
   Зразки бланків нової заяви та декларації розміщено на вебсайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: http://plsz.gov.ua/pub_doc/zayava%202021.doc, http://plsz.gov.ua/pub_doc/declaraciya%202021.doc
   Для зручності населення області Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено зразки заповнення заяви та декларації для призначення субсидії та рекомендації щодо їх заповнення, з якими можливо ознайомитись на сайті Департаменту за посиланням http://plsz.gov.ua/pub_doc/instrukciya-2.doc
   Нагадуємо, що нові заяву та декларацію для призначення субсидії на наступний термін з травня поточного року необхідно подавати:
   - сім'ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);
   - сім'ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
   - сім'ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).

 
Житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за серпень 2021 року профінансовано в повному обсязі

  Питання своєчасного нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій постійно перебуває на особливому контролі у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.
  З метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг органами соціального захисту населення області вжито всіх необхідних заходів.
  Житлові субсидії за серпень 2021 року розраховано 57,4 тис. сімей, пільги на оплату житлово-комунальних послуг – 75,4 тис. пільговиків.
  3 вересня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій на загальну суму 33,5 млн грн.
  6-7 вересня 2021 року кошти будуть перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах.
  Одержувачі пільг та субсидій, які отримують відповідну виплату через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», виплата буде проведена з 6 по 25 вересня згідно графіків доставки.
  Пільги у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 вересня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить пільговикам СМС повідомлення.

 

  Під особливою увагою в області знаходиться питання соціального захисту багатодітних сімей.
  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 №803 «Деякі питання соціальної підтримки багатодітних малозабезпечених сімей» та з метою підтримки багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року в області проведені своєчасні нарахування одноразової грошової допомоги на дітей шкільного віку.
  Одноразову грошову допомогу виплачено 1561 багатодітній малозабезпеченій сім'ї на 3946 дітей шкільного віку, на загальну суму 7892 тис. гривень.
  В області 9 сімей мають 10 і більше дітей, по 9 дітей виховуються у семи сім'ях.
  1 вересня поточного року, з нагоди Дня знань, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко відвідала сім'ю Романець Тетяни Анатоліївни, яка виховує 11 дітей. Сім'ї та дітям вручено подарунки.
  Крім того з керівництвом територіальної громади як першою ланкою, яка на рівні держави зобов'язана надавати соціальну підтримку, обговорено питання поліпшення умов проживання сім'ї Романець Т.А.