Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Соціальна підтримка Захисників і Захисниць України


   В області забезпечено реалізацію всіх напрямків Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки щодо соціального захисту Захисників та Захисниць України та членів сімей загиблих.
   Так, у поточному році продовжується виплата щомісячної допомоги на кожну дитину загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України у розмірі прожиткового мінімуму (2 589 грн). Крім того, з серпня поточного року дітям загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, які виховуються у багатодітних сім’ях та навчаються у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти щомісячно виплачується додаткова допомога у розмірі 2 тис. грн. Такі виплати проводяться за рахунок коштів обласного бюджету незалежно від виплат (пенсії, соціальні допомоги, стипендії), які сім’ї отримують з державного бюджету.
   До Дня Захисників і Захисниць України в рамках Комплексної програми всі члени сімей загиблих (померлих) одержують разову грошову допомогу у розмірі по 4 тис. грн. Військовослужбовцям, які отримали поранення під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, через обласну комісію з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню виплачується матеріальна допомога, у розмірі до 20 тис. грн. Вказана допомога надається за особистим зверненням, засідання комісії проводяться щомісяця.
   Необхідно також відмітити, що всі члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мають можливість раз на два роки за рахунок коштів обласного бюджету безкоштовно оздоровитися в санаторно-курортних закладах області за особистим вибором.
   З поточного року область активно долучилась до пілотного проєкту “Соціальне відновлення”, в рамках якого виділені додаткові кошти з обласного бюджету, і сім’ї осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників і Захисниць України протягом 10 днів на базі санаторно-курортного закладу області отримують послуги з відновлення. Важливо, що проєкт є сімейним, і санаторно-курортне оздоровлення, послуги з адаптації військовослужбовець отримує спільно з родиною.
   Поряд з цим забезпечено надання соціальних послуг на рівні кожної територіальної громади. Актуальною послугою, зокрема, є послуга з надання у тимчасове користування допоміжних засобів реабілітації на період відновлення чи до отримання таких засобів в рамках державної програми.
   Наразі Департаментом соціального захисту населення спільного з громадськими організаціями напрацьовуються доповнення до Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області, які будуть стосуватися окремого напрямку з розвитку соціальних послуг в кожній територіальній громаді.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення облвійськадміністрації
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Міжнародний день людей похилого віку


   Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
   До ефективних механізмів соціальної підтримки людей похилого віку, осіб з інвалідністю, ветеранів належать гарантовані соціальні послуги, а територіальні громади є головним осередком, який формує вказану підтримку.
   В області функціонує достатня мережа установ та закладів, які забезпечують надання соціальних послуг. Протягом поточного року послугами охоплено 72,4 тис. осіб, в тому числі 13,4 тис. осіб з інвалідністю.
   Щороку соціальні працівники надають соціальні послуги на дому 20 тис. одиноким, одиноко проживаючим громадянам, які втратили працездатність та не здатні до самообслуговування. Це і доставка ліків, продуктів харчування, допомога по господарству, вирішення інших побутових проблем.
   Полтавська область увійшла в п’ятірку областей за кількістю впровадження проектів, ініціатив, спрямованих на розвиток соціальних послуг в територіальних громадах. Так, в області впровадженно проект ООН «Підтримка створення Мобільної соціальної служби з обслуговування вдома одиноких непрацездатних громадян та паліативного догляду, натуральної допомоги», який передбачає забезпечення надання комплексних послуг із обслуговування за місцем проживання одиноких осіб похилого віку та непрацездатних громадян з інвалідністю, які проживають у сільській місцевості.
   З вересня цього року впроваджується у 5 тергромадах (Диканська, Козельщинська, Лубенська, Котелевська, Полтавська) „Всетурбота” в рамках Україно-швейцарського проекту „Діємо для здоров’я”, метою проекту є надання необхідних консультацій з питань, які стосуються соціальної підтримки, медичного обслуговування, надання засобів гігієни та при необхідності засобів реабілітації.
   Під час війни соціальні потреби для цивільного населення, зокрема, для людей похилого віку, осіб з інвалідністю, ветеранів значно збільшуються. Наразі Департаментом соціального захисту населення спільно з громадськими організаціями, територіальними громадами і райвійськадміністраціями детально опрацьовується механізм впровадження нових необхідних для непрацездатного населення Полтавщини соціальних послуг.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення облвійськадміністрації
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення облвійськадміністрації інформує: громади Полтавщини посилили свою спроможність за проектом ПРООН


   Розбудова системи соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності для уразливих категорій населення є пріоритетом діяльності органів соціального захисту області.
   27 вересня за участі начальника Полтавської облвійськадміністрації Дмитра Луніна, програмної координаторки компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олени Рудич та директора Департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації Людмили Корнієнко відбулась передача спеціалізованих автомобілів.
   Спецавтомобілі, обладнані інвентарем та устаткуванням для надання соціально-побутових послуг, стануть базисом для запровадження компоненту «Мобільні соціальні послуги» у Миргородській, Котелевській, Пирятинській та Опішнянській територіальних громадах, що дозволить охопити осіб з числа уразливих категорій громадян у найвіддаленіших населених пунктах.
   Надання соціальних послуг будуть здійснювати мобільні соціальні служби територіальних центрів соціального обслуговування, центрів надання соціальних послуг, до складу яких входитимуть фахівці із соціальної роботи, соціальні робітники, перукарі, взуттєвики, швачки, робітники з обслуговування та ремонту будівель.
   Техніка придбана в рамках проєкту міжнародно-технічної допомоги Програми ООН із відновлення та розбудови миру «Створення мобільної служби з обслуговування вдома одиноких непрацездатних громадян та паліативного догляду, натуральної допомоги».
   Маємо надію, що цей успішний кейс міжнародного проєкту буде масштабовано на всю область, адже потреба в спеціалізованій техніці є актуальна для кожної громади. Користуючись нагодою висловлюємо вдячність команді ПРООН за підтримку області та відкриті для подальшої співпраці та проєктів.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення облвійськадміністрації
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії


   26 вересня 2023 року обласною спостережною комісією проведено виїзне засідання в ДУ «Полтавська установа виконання покарань №23».
   Члени спостережної комісії мали можливість ознайомитися із умовами тримання засуджених осіб, матеріально-побутовим забезпеченням та їх соціально-виховною роботою.
   Під час засідання обговорено ряд питань, зокрема: про виявлені недоліки під час перевірки установ виконання покарань Полтавської області представниками Уповноваженого з прав людини, про організацію надання медичної допомоги, проведення профілактичних заходів щодо ВІЛ інфекції та гепатиту серед засуджених та проведення роботи, спрямованої на корекцію у суб’єктів пробації соціальної поведінки.
   За підсумками засідання прийнято постанову обласної спостережної комісії, яку направлено для виконання.
  

 
Розпочато виплату адресної допомоги з обласного бюджету членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.


   На виконання заходів обласної Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області з метою підвищення рівня соціального захисту, надання додаткових соціальних гарантій пільговим категоріям населення, Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації скеровано роботу щодо забезпечення виплати разової адресної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
   Виплату у розмірі 4 тисячі гривень до Дня Захисників та Захисниць України (1 жовтня 2023 року) отримають 2 101 член сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на загальну суму 8,4 млн. грн за кошти обласного бюджету.
   Виплата коштів буде здійснюватися:
   - на поточний рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку 27.09.2023 року;
   - через виплатні обʼєкти АТ "Укрпошта" за місцем проживання з 04.10.2023 року.
   Вся необхідна робота з нарахування та виплати одноразової допомоги проведена на рівні Департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області без додаткового звернення громадян на основі наявних даних у офіційних реєстрах.
  

 
Соціальна підтримка осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, у період воєнного стану


   Соціальна підтримка осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, є пріоритетною у період воєнного стану. Це стосується і людей із інвалідністю, яких в області понад 73 тисячі. Про це зауважила директор Департаменту Людмила Корнієнко на апаратній нараді у начальника обласної військової адміністрації.
   «Під час війни надання соціальної підтримки особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, є пріоритетним завданням. Питання соціальної підтримки осіб з інвалідністю вирішується шляхом виплати пенсій, державних соціальних допомог, реалізації державних та місцевих соціальних програм, – зауважила Людмила Корнієнко, – в області забезпечується своєчасна виплата щомісячної державної допомоги майже 24 тисячам осіб з інвалідністю з дитинства та особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію».
   В Управліннях соціального захисту населення триває робота з впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. Це значно скоротить терміни на обробку всіх видів державних соціальних допомог.
   «Завжди на порядку денному забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації, – зауважила Людмила Корнієнко. – У поточному році 4204 особи вперше отримали в користування допоміжні засоби реабілітації».
   Людмила Корнієнко підкреслила, що напрям розвитку соціальних послуг є пріоритетним на державному рівні, а тергромади є осередками, які формують їх на місцевому. «На Полтавщині створена та ефективно функціонує мережа для надання соцпослуг. В області діє 19 територіальних центрів соціального обслуговування, 36 центрів надання соціальних послуг. Загалом у поточному році соціальними послугами охоплено понад 72 тисячі осіб, у тому числі 13 тисяч осіб з інвалідністю. Найбільше видів соцпослуг надається в Шишацькій, Лубенській, Лохвицькій, Горішньоплавнівській громадах».
   У 2023 році із місцевих бюджетів на соціальні послуги спрямовано майже 501 млн грн.
   Окрім того, Людмила Корнієнко наголосила на необхідності розширення стаціонарних відділень при територіальних центрах, оскільки зростає кількість осіб, які потребують надання саме цієї послуги.
   Другою пріоритетною послугою є догляд вдома. В області її отримують 17 тис. одиноких, одиноко проживаючих осіб, які за станом здоров’я потребують постійної сторонньої допомоги.
   «Жоден мешканець області, особливо це стосується людей похилого віку, осіб з інвалідністю, не повинен залишитися на одинці зі своїми проблемами», – підкреслила Людмила Корнієнко.
   Зауважила, що область також бере активну участь у розбудові соціальної інфраструктури шляхом впровадження проєктів соціальних послуг. Серед яких – проєкт «Підтримка створення Мобільної соціальної служби з обслуговування вдома одиноких непрацездатних громадян та паліативного догляду та натуральної допомоги», ініціатива «Всетурбота». Також на Полтавщині реалізується експериментальний проєкт із надання соціальних послуг підтриманого проживання, надання притулку, соціальної адаптації особам з інвалідністю, особам похилого віку з числа внутрішньо переміщених осіб на базі одного із санаторіїв.
   «Впровадження цих проєктів дає можливість ефективно підвищувати спроможність громад у розширенні соціальних послуг за місцем проживання», – підкреслила Людмила Корнієнко.
   Окрім того, у поточному році понад 2000 осіб з інвалідністю отримали допомогу з обласного бюджету в межах Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області.
  

 
Міжнародний благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» - надійний партнер системи соціального захисту Полтавщини


  

   Співпраця з міжнародними донорськими та благодійними організаціями – важливий інструмент підтримки системи соціального захисту області, а отже і уразливих категорій населення, яким надається соціальне обслуговування та допомога.
   Одним із надійних партнерів мешканців Полтавської області є Агентство ООН у справах біженців за підтримки Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез», які з особливою увагою відноситься до потреб осіб, які проживають на території області, осіб з числа уразливих категорій населення, які потребують посиленої уваги та отримання соціальних послуг.
   Враховуючи безумовну пріоритетність забезпечення вчасного опрацювання даних та здійснення нарахувань допомог з державного та обласного бюджету вразливим категоріям населення, в тому числі внутрішньо перемішеним особам, яких на сьогодні в області майже 210 тисяч осіб, Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області отримав від БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» ноутбуки, роутери, ДБЖ та канцелярію.
   Користуючись нагодою, висловлюємо щиру вдячність Виконавчому директору Фонду Дермоту Ентоні Гамільтону, регіональному координатору Роману Широких та всій команді БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за співпрацю та підтримку системи соціального захисту населення області.
  

 
Комплексна реабілітація осіб та дітей з інвалідністю


  
   До уваги осіб з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю!
   З 11 вересня державна реабілітаційна установа “Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю” в с. Лютіж Вишгородського району Київської області відновила роботу.
   Загалом, в реабілітаційному закладі можна розмістити 136 осіб. На базі Центру працюють терапевти, ортопеди, невропатологи, психотерапевти, психологи, фізіотерапевти та педіатри.
   В серпні 2021 року у Центрі розпочало роботу відділення дитячої реабілітації.
   Послуги з комплексної реабілітації, у тому числі харчування та проживання, особі з інвалідністю надаються безкоштовно.
   Зокрема, Центр в Лютежі надає послуги з:
   - медичної реабілітації;
   - фізичної реабілітації;>
   - психолого-педагогічної реабілітації;
   - соціальної реабілітації;
   - професійної реабілітації (тимчасово призупинено).
   В центрі комплексної реабілітації можна пройти локомоторну терапію, вертикалізацію, механотерапію, лікувальні масажі, різні види фізіотерапії, лікувальну фізкультуру, ерготерапію, пелоїдотерапію та реабілітацію в воді.
   Щоб пройти реабілітацію в Лютежі, потрібно звернутись до місцевого органу соціального захисту та подати пакет документів.
   Додаткову інформацію можна отримати в Приймальній комісії Центру:
   +38 (068) 354 01 35
   +38 (095) 915 10 61
   vcpri@ukr.net
  
  
  
  

 
До уваги батьків, у яких народилась дитина: як отримати допомогу при народженні дитини


  
   Сім’ям, в яких народилась дитина, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачена виплата допомоги при народженні дитини.
   Вказану допомогу через органи соціального захисту населення області щомісячно отримує близько 26 тисяч сімей з дітьми.
   Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн, виплата якої здійснюється:
   одноразово у сумі 10320 грн (одноразова виплата допомоги при народженні дитини не враховується до доходу сім’ї при призначенні інших видів державних допомог),
   решта коштів допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців по 860 грн на місць.
   Допомога призначається за умови звернення за її призначенням не пізніше ніж через 12 місяців після народження дитини.
   Для призначення допомоги (за умови пред’явлення паспорту або іншого документа що посвідчує особу) подаються:
   заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (наказ Міністерства соціальної політики України від 09.01.2023 № 3);
   - копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу). Жінки, які мають задеклароване (зареєстроване) місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.
   - банківські реквізити із зазначенням номера банківського рахунку в форматі IBAN (для виплати допомоги через банківську установу).
   Згідно з законодавством подати заяву про призначення допомоги при народженні дитини можливо у два способи:
   - звернутися особисто та подати документи у сільській місцевості - до уповноваженої особи територіальної громади, у містах обласного значення – до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання (перебування), або ЦНАП;
   - кщо дитина народилася на території України, заяву також можна подати он-лайн через електронний сервіс Мінсоцполітики ( https://e-services.msp.gov.ua/) або інтегровані з ним системи, зокрема через портал «Дія» ( https://diia.gov.ua/services/dopomoga-pri-narodzhenni-ditini), з використанням кваліфікованого електронного підпису. В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
   Звертаємо увагу! Один із батьків (опікун) новонародженої дитини, які у період дії воєнного стану тимчасово перебувають за межами України, також можуть дистанційно звернутися за призначенням допомоги при народженні дитини (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України).
   Для цього необхідно надіслати поштою до управління соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні заяву за формою затвердженою Мінсоцполітики, та копії документів, які підтверджують народження дитини, з перекладом на українську мову, засвідченні нотаріально і легалізовані в установленому порядку.
   Період отримання допомоги при народженні дитини зараховується до страхового стажу одного з батьків, який отримує допомогу.
  
  
  
  

 
Департамент соцзахисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог у вересні 2023 року


  
   Завдяки системній роботі органів соцзахисту області за вересень 2023 року забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог для мешканців Полтавщини на загальну суму 161,3 млн. грн., а саме:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    компенсаційної виплати по догляду за інвалідом І групи або людини похилого віку, яка досягла 80-ти років;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
    компенсація за продукти харчування ліквідаторам аварії на ЧАЕС;
   Виплата допомог проводиться у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   • 6 вересня 2023 року - зарахування коштів через банківські установи;
   • з 7 по 25 вересня 2023 року – через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів, згідно графіка доставки.
  
  
  

 
Спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, які функціонують в територіальних громадах Полтавської області


  

   https://datawrapper.dwcdn.net/3KYO2/10/
  
  

 
Сім’ї з дітьми можуть оформити допомогу від держави на порталі Дія: доступні чотири нові соціальні допомоги


   Відтепер на порталі Дія доступні ще чотири соціальні допомоги для сімей з дітьми.
   - допомога при усиновленні дитини – для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування;
   - допомога на дітей, хворих на тяжкі захворювання, яким не встановлено інвалідність;
   - допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності;
   - допомога на дитину одинокій матері або батьку – для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.
   Раніше для отримання цих допомог необхідно було звертатися до органів соціального захисту населення та подавати документи особисто. Тепер це можна робити дистанційно на порталі Дія, оскільки інформація автоматично підтягується із реєстру. Термін призначення допомог відбувається впродовж 10 днів з моменту звернення.
   Автоматизація процесів значно спрощує процедуру отримання допомог та унеможливлює помилки у заявах, що раніше було причиною повторних візитів до державних органів для подачі нових заяв.
  

  
  

 
Громадські організації, які опікуються людьми з інвалідністю, можуть отримати державну підтримку в розмірі до півмільйона гривень


   Громадські об'єднання, що надають соцпослуги людям з інвалідністю, можуть отримати у 2023 році державну підтримку в розмірі до 500 тис. грн Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю приймає конкурсні проєкти до 7 вересня поточного року.
   «Цьогоріч конкурс для громадських організацій, які представляють людей з інвалідністю, орієнтований на надання соціальних послуг. Ці послуги – виключно про доступ людини з інвалідністю та її родини до професійної допомоги в своїй громаді, забезпечення доступу до підтриманого проживання, догляду вдома, працевлаштування, адаптацію», – зазначила заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
   «В умовах повномасштабного вторгнення значно більша кількість людей потребує підтримки та допомоги, особливо це стосується найбільш вразливих категорій населення.
  Тому держава залучає громадські організації для спільної взаємодії в цьому напрямі, фінансуючи надання ними соціальних послуг. Ми зацікавлені залучити до цього конкурсу максимальну кількість громадських об’єднань. Звертаю увагу, якщо з певних технічних причин учаснику не вдасться подати заяву через платформу ВзаємоДія, увесь пакет документів він може скерувати на поштову та електронну адреси Фонду соціального захисту», – зазначив генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко.
   Участь у конкурсі можуть взяти громадські об’єднання, які не менше року провадять статутну діяльність, надають соціальні послуги за місцем проживання, сприяють зайнятості осіб з інвалідністю та їх залученню до місцевої спільноти. Йдеться про такі послуги, як:
   · соціальний супровід сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах;
   · підтримане проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю;
   · домашній догляд;
   · денний догляд;
   · натуральна допомога (надання необхідних товарів та послуг для комфортного побуту);
   · соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці;
   · соціальна адаптація;
   · переклад жестовою мовою;
   · фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, з інтелектуальними, сенсорними, фізичними, моторними, психічними та поведінковими порушеннями.
   Для участі в конкурсі потрібно подати відповідну заяву та опис проекту через електронну систему проведення конкурсу (програмний модуль«Е-Конкурси» платформи ВзаємоДія). Під час реєстрації конкурсних пропозицій електронна система автоматично присвоїть учаснику унікальний код реєстрації у системі. Це – сигнал того, конкурсну пропозицію отримано.
   В описі до проєкту важливо вказати, як забезпечуватиметься безпека учасників проекту, а також як проєкт буде реалізовуватися в разі зміни безпекової ситуації в умовах воєнного стану.
   На фізичну (вул. Фролівська 6/8, корпус 15А, м. Київ, 04070) та електронну (info@ispf.gov.ua, сканкопії) адреси Фонду соціального захисту потрібно надіслати такі документи: оригінали кошторисів витрат, необхідні для виконання проєкту; копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копію установчих документів громадського об’єднання (статут/положення), копію витягу з Реєстру надавачів та отримувачів соціальних.
   Уся вичерпна інформація про умови участі в конкурсі –на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
   Контакти для додаткової інформації: (044)293-17-63, е-mail: vvgoi@ispf.gov.ua.
  


  За інформацією
Міністерства соціальної політики України