Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати заробітної плати за вересень 2011 року на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, представники виконавчого комітету Полтавської міської ради.
   В ході наради заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Володимир Ткаленко надав детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за вересень 2011 року на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах.
   Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль звернув увагу на вжиття термінових заходів щодо виплати заробітної плати на комунальних підприємствах, на підприємствах паливно-енергетичного комплексу та інших проблемних підприємствах області.
   Керівників галузевих управлінь облдержадміністрації зобов'язано взяти на жорсткий контроль стан погашення заборгованої заробітної плати та виплати заробітної плати за вересень 2011 року на підприємствах галузевого підпорядкування, всебічно, в межах повноважень, сприяти поверненню дебіторської заборгованості.
   На нараді було зазначено, що питання щодо погашення зарплатних боргів на найбільш проблемних підприємствах, в тому числі й на підприємствах-банкрутах державної форми власності, галузеві управління повинні оперативно вирішувати спільно з заступниками голови облдержадміністрації.
   За результатами наради були прийняті рішення та дані інші доручення щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати та забезпечення своєчасності виплати заробітної плати за вересень 2011 року.

 

   В Зіньківському дитячому будинку-інтернаті відбулось виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.
   Депутати обласної ради ознайомились з роботою Зіньківського дитячого будинку-інтернату, реабілітаційного відділення інтернату, діючого підсобного господарства. Зіньківський дитячий будинок-інтернат є багатофункціональним дитячим комплексом, де є навчальні та ігрові приміщення, сучасне медичне відділеня, оздоровниця, пральня, пекарня, котельня, автотракторний парк, підсобне господарство. Кімнати відпочинку, де вихованці проводять вільний час, оснащені сучасною відео-, аудіотехнікою, в актовому залі регулярно проводяться перегляди дитячих кінофільмів. Директор і весь колектив установи дбають про змістовне дозвілля дітей. У закладі є для цього все: комп'ютери і телевізори, караоке і музичні інструменти, спортивні знаряддя і велосипеди, сучасні ігри й тренажери. Постійно організовуються виїзди до музеїв, театрів, походи на природу, екскурсії до пам'ятних героїчних місць. Влітку 2011 року вихованці інтернату відвідали визначні та історичні місця Києва та Харкова, побували в зоопарку, дельфінарії, ботанічному саду.
   В установі створено всі умови для забезпечення розвитку дітей із особливими потребами, занять фізичною культурою, підвищення та відновлення рухової активності, формування компенсаторних функцій організму і позитивної мотивації вихованців до суспільної адаптації. Затишок у кімнатах, де проживають та навчаються вихованці, створюється і підтримується усіма працівниками установи спільно з вихованцями.
   В інтернаті, для здешевлення вартості харчування підопічних функціонує підсобне господарство. За рахунок вищезгаданого господарства досягається здешевлення вартості харчування з дотриманням затверджених натуральних добових норм харчування на 97 %. Станом на 1 жовтня 2011 року поголів'я великої рогатої худоби складає 50 голів, з них 13 голів - корови. Поголів'я свиней складає 106 голів. У користуванні підсобного господарства будинку-інтернату налічується 102,83 га угідь, з них 81,41 га орних земель. У 2011 році підсобним господарством зібрано 128,8 т зерна, 17 т картоплі, 3,6 т овочів, що дало можливість забезпечити підопічних картоплею власного виробництва майже на 100,0 %, овочами – на 11,0 %, консервованою та соленою продукцією на 100 %.
   В ході засідання депутатами вирішено продовжити дію програми підтримки підсобних господарств області. Більше коштів виділяти на розвиток реабілітаційного процесу в інтернаті, організацію виробничих майстерень, вирішення питання впровадження енергозберігаючих технологій.

 

   Під головування начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко відбулась нарада з представниками трудових колективів соціальної сфери області з питань підготовки та проведення в області Дня працівника соціальної сфери.
   В ході наради дано відповідні доручення щодо організації проведення вищезазначеного свята.

 

   20-21 жовтня 2011 року у місті Полтаві відбулась науково-практична конференція присвячена 20-річчю створення медико-соціальної експертизи участь в якій взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко.
   У своєму виступі, тематикою якого було питання співпраці медико-соціальних експертних комісій з органами соціального захисту населення Полтавської області Людмила Корнієнко зазначила, що в області крім державних програм працює Програма соціального захисту інвалідів. Розвинена мережа територіальних центрів соціального обслуговування в складі яких працюють відділення соціально-побутових та медико-соціальних послуг. З метою ефективності впровадження державних та місцевих програм, адресного, індивідуального підходу до проблем кожної людини з обмеженими фізичними можливостями та на виконання наказу Міністерства соціальної політики України органами соціального захисту здійснюється наповнення інформацією згідно індивідуальних програм реабілітації Центрального Банку інвалідів. Станом на 1 жовтня 2011 року до ЦБІ внесено 13903 індивідуальних програм реабілітації.
   По закінченню виступу начальник Головного управління зазначила: «Вважаю, що реінтеграція осіб з обмеженими фізичними можливостями в суспільство, їх соціальна та професійна адаптація є основними завданнями, над якими постійно потрібно працювати органам соціального захисту населення разом з органами охорони здоров'я»

 

   Під головуванням заступника голови облдержадміністрації О. М. Коваля проведено засідання обласної Координаційної ради з питань соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей.
   У засіданні взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації І.А. Конончук, начальник Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації В.П. Лисак, заступник міського голови м. Полтави О.П. Борисенко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради К.І. Громова, голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України І. А. Плюсніна та інші члени Координаційної ради.
   Л. В. Корнієнко доповіла про актуальність соціального захисту бездомних осіб, особливо в осінньо-зимовий період 2011-2012 років та необхідність створення соціальних закладів для бездомних в м. Полтаві та м. Кременчуці.
   З метою обліку бездомних осіб в області в системі соціального захисту створено 22 центри обліку бездомних осіб.
   Вирішено питання щодо осіб похилого віку та інвалідів з числа бездомних осіб, які можуть бути влаштовані до стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) чи будинків-інтернатів.
   Проблемним залишається на сьогодні питання щодо відкриття закладу соціального захисту для бездомних осіб.
   Рекомендовано виконкому Полтавської міської ради невідкладно вирішити питання щодо відкриття закладу соціального захисту для бездомних осіб, залучивши громадські та благодійні організації.

 

   Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 03.08. 2011 року № 304 «Про проведення апробації підвищення кваліфікації з елементами дистанційного навчання завідувачів відділень соціальної допомоги вдома та середнього медичного персоналу в соціальних установах та закладах Полтавської області» 14 жовтня 2011 року у м.Полтава відкрито курси підвищення кваліфікації з елементами дистанційного навчання для працівників установ соціального захисту Полтавської області. Апробація здійснюється Мінсоцполітики України спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників сфери управління Мінпраці, із залученням фахівців Школи соціальної роботи імені В.І.Полтавця Національного університету «Києво-Могилянська академія».
   Курси проводяться для молодших медичних працівників інтернатних установ та завідувачів відділень соціальної допомоги вдома територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Для проведення апробації Полтавська область визначена як така, що має одну з найбільш розгалужених мереж територіальних центрів соціального обслуговування, їх відділень (філій відділень) не тільки в районних центрах, а й безпосередньо у громадах. Це дозволяє забезпечити адресність та якість надання соціальних послуг, своєчасне виявлення та врахування потреб конкретних осіб, які знаходиться на соціальному обслуговуванні.
   У відкритті курсів підвищення кваліфікації взяли участь Стефанова О.А. – головний спеціаліст відділу реформування системи соціальних послуг департаменту соціальних послуг Міністерства соціальної політики України, Хижняк Н.Б. – заступник директора Центру підвищення кваліфікації працівників сфери управління Мінсоцполітики України, перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С., завідувач кафедри Школи соціальної роботи імені В.І. Полтавця національного університету «Києво-Могилянська академія» Кабаченко Н.В., доцент Школи соціальної роботи імені В.І. Полтавця національного університету «Києво-Могилянська академія» Савчук О.М.
 

 

   12 жовтня 2011 року відбулась конференція обласної організації «Союз Чорнобиль», участь в якій взяли: заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Коваль, перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк.
   Під час роботи конференції йшлося про виконання Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль» від 30 вересня 2011 року.
   Виступаючи перед учасниками конференції з Олександр Коваль зазначив, що обласною владою здійснюються всі передбачені законодавством заходи щодо соціального захисту чорнобильців та членів їх сімей, і ця робота здійснюватиметься й надалі.
   Зазначено, що обласному керівництву відомі проблеми пенсійного забезпечення чорнобильців пов'язані з розбіжністю у сумах пенсійного забезпечення чорнобильців, пов'язані з розбіжністю у сумах пенсійних виплат. Це є результатом неузгодження нормативно-правових документів і потребує врегулювання на державному рівні.
   Торкаючись питань оздоровлення та лікування чорнобильців заступник голови ОДА зазначив, що незабаром планується переведення обласної поліклініки для Чорнобильців з нинішнього приміщення, що по вул. Комсомольській у Полтаві, на територію Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського передбачається, що внаслідок цього якість обслуговування не тільки не погіршиться, а й поліпшиться, адже лікування здійснюватиметься за допомогою сучасного обладнання.
   Висловлено також думку про необхідність клопотання перед Кабінетом Міністрів України стосовно санаторно-курортного оздоровлення полтавських чорнобильців на базі місцевих санаторіїв, зокрема, у Миргороді.
   Учасники конференції прийняли рішення створити координаційну раду при обласній державній адміністрації для поглиблення взаємодії з владою у питаннях вирішення нагальних проблем.

 

   
   11 жовтня 2011 року перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк взяла участь в засіданні круглого столу, який організованого Головним управлінням охорони здоров'я та присвячено Всесвітньому дню паліативної та хоспісної допомоги.
   Паліативна та хоспісна допомога є комплексом медичних, соціальних, психологічних заходів, спрямованих на покращення якості життя пацієнтів з невиліковними хворобами та обмеженим прогнозом на життя.
   Впродовж останніх п'яти років смертність в Україні становить близько 900 тис. осіб на рік, з них близько 500 тис. осіб щороку потребують паліативної та хоспісної допомоги. Наявність в сім'ї невиліковно хворої людини, особливо в термінальній стадії захворювання, спричиняє зниження якості життя усієї родини та стає причиною тяжких психологічних, соціальних та економічних розладів її функціонування. Таким чином, щороку в Україні близько 1,5 млн. осіб потребують паліативної допомоги.
   На сьогоднішній день стан розвитку паліативної та хоспісної допомоги знаходиться в незадовільному стані із за ряду факторів. Учасниками круглого столу визначено першочергові завдання щодо створення та розвитку науково обґрунтованої сучасної професійної служби паліативної допомоги з використанням найкращого міжнародного досвіду і практики.

 

   6 жовтня 2011 року о 9.30 за ініціативою Полтавської обласної державної адміністрації, підтримки Міністерства соціальної політики України, в рамках залучення зовнішньої допомоги ТАІЕХ відбулось відкриття дводенного Міжнародного семінару «Соціальні послуги для вразливих груп» участь в якому взяли : заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, експерти, залучені Єврокомісією, представники Харківської, Сумської та Кіровоградської областей, відповідальні працівники Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, начальники управлінь праці та соціального захисту населення області, директори територіальних центрів соціального обслуговування.
   Система соціального захисту, у тому числі й соціальних послуг, нині в Україні перебуває в стадії зміни, оновлення, реорганізації, що зумовлено соціально-політичними й економічними процесами трансформації суспільства.
   Президентом України задекларовано десятирічну програму глибоких економічних реформ, адже Україна прагне досягти демократичних ідеалів, сприяючи встановленню спільних для всіх держав-членів Ради Європи соціальних стандартів. Відбувається і реформування системи надання соціальних послуг, зокрема 6 вересня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України «про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг», що сприятиме адаптації українського законодавства до існуючих європейських стандартів.
   Не випадково що даний міжнародний семінар проводиться саме на Полтавщині, яка має вагомий досвід роботи та позитивні напрацювання у сфері соціального захисту населення, надання соціальних послуг. Мережа установ і закладів, які надають соціальні послуги та здійснюють соціальне обслуговування у Полтавській області, є однією з найбільш розгалужених в Україні. Спектр соціальних послуг є надзвичайно широким – в області їх надається більше 80 видів.
   В ході даного семінару відбувся обмін досвідом між фахівцями Великобританії та України з соціальних питань та має надзвичайно важливе значення щодо впровадження в Україні, зокрема в Полтавській області, кращих напрацювань своїх зарубіжних колег.
 

 

   В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, представники Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Полтавського міськвиконкому.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах.
   Найбільші суми невиплаченої заробітної плати зосереджені в містах Полтаві та Кременчуці. Звернуто увагу на вжиття термінових заходів, спрямованих на покращення ситуації з виплати поточної заробітної плати та погашення зарплатних боргів на підприємствах комунальної форми власності.
   Керівників галузевих управлінь облдержадміністрації зобов'язано визначитися щодо шляхів надання конкретної дієвої допомоги в погашенні зарплатних боргів на підприємствах, які знаходяться в галузевому підпорядкуванні, при цьому особливу увагу звернувши на питання повернення дебіторської заборгованості.
   Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Полтавській області рекомендовано взяти на особливий контроль стан виконання виконавчих проваджень з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати на ДП "Лохвицький спиртовий комбінат", ДП "ВО "Знамя".
   Територіальній державній інспекції праці в Полтавській області рекомендовано на особливому контролі тримати стан виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках.
   За результатами наради були прийняті рішення та дані доручення щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

 

   В селекторному режимі о 14.00 проведено засідання державної надзвичайної протиепідемічної комісії при облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в Полтавській області в епідсезон 2011-2012 років.
   В роботі селекторної наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко , яка зазначила, що з метою упередження захворювання на грип та ГРВІ в підвідомчих стаціонарних установах області планується провести вакцинацію підопічних, проводиться вітамінопрофілактика ГРВІ серед підопічних, закуповуються лікарські засоби для підвищення імунітету.
   Актуальним питанням, яке розглянуто в ході наради було питання стану призначення житлових субсидій населенню області. Начальником Головного управління окреслено чіткі завдання щодо проведення належної організації надання субсидій.

 

   
   1 жовтня 2011 року з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку, дня ветерана з вітаннями до підопічних Гадяцького геріатричного будинку-інтернату завітали заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, заступник голови Гадяцької райдержадміністрації О.М. Березенко, заступник міського голови Гадяча Харлан М.М.
   128 підопічних будинку-інтернату цього дня приймали теплі слова вітання, подарунки, морозильну камеру для користування в будинку-інтернаті. Чудового настрою додав святковий концерт районного будинку культури, відкриття православної каплички.