Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   З метою ефективної реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича питання щодо забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває на постійному контролі Головного управління праці та соціального захисту населення.
   До області здійснюється активна поставка технічних та інших засобів реабілітації від підприємств-виробників. На сьогоднішній день до регіону поставлено 1032 од. крісел колісних та 1713 од. засобів реабілітації.
   Доставка засобів реабілітації та засобів пересування до осіб з інвалідністю здійснюється Сервісним центром із забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів разом із міськ(рай)управліннями праці та соціального захисту населення.

 

   В області забезпечено сталу виплату державних соціальних допомог.
   Згідно діючого законодавства передбачено постійні перерахунки державних допомог відповідно до прожиткових мінімумів.
   На виконання Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік" з 1 січня, 1 квітня, 1 липня, 1 жовтня та 1 грудня автоматично проводяться перерахунки діючих державних допомог. З 01.10.2012 року розмір допомоги при народженні дитини становить: - на першу дитину - 27900 грн.; - на другу дитину - 55800 грн.; - на третю і кожну наступну дитину - 111600 грн.
   Законом України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про психіатричну допомогу" розширено коло осіб, які мають право на отримання допомоги на догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та значно збільшено її розмір. Максимальний розмір допомоги з 01.10.2012 становить 1118 грн. на місяць.
   У зв`язку з постійно діючим механізмом перерахунків, збільшується потреба на забезпечення виплати державних соціальних допомог.
   Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 №826-р "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2012 рік" виділено додаткові кошти у сумі 6,9 млн. грн. на підвищення рівня матеріального забезпечення інвалідів І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та 62,5 млн. грн. - на виплату допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям.
   Додаткових фінансових асигнувань достатньо для забезпечення в області стабільної виплати державних допомог.
   Довідково повідомляємо, що виплата допомог проведена в повному обсязі включно по жовтень 2012 року.

 

   29 жовтня 2012 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої розглянуто питання щодо призначення різних видів соціальних допомог населенню області.
   Дано доручення тримати на особливому контролі хід призначення субсидій населенню області та виплати допомог по догляду за психічно хворими.

 

   26 жовтня 2012 року Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено «круглий стіл» з керівниками громадських ветеранських організацій області в ході якого обговорено питання соціального захисту ветеранів та поліпшення надання соціальних послуг.
   В ході роботи «круглого столу» начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко поінформувала щодо значного підвищення соціальних гарантій учасникам бойових дій та інвалідам війни ІІ-ІІІ груп періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років, яким виповнилося 85 років. Вручено розроблені Головним управлінням пам'ятки, які напередодні направлені в райони області з метою роздачі їх ветеранам ВВв на місцях.
   Також обговорено питання надання соціальних послуг ветеранам війни через мережу територіальних центрів.
   За 2012 рік в області створено та діють 31 філія терцентрів, ефективність роботи яких запропоновано проконтролювати ветеранським організаціям області, з цією метою їм надано списки філій терцетрів та їх місцезнаходження в області.
   Нещодавно при облдержадміністрації створено Консультативну раду з питань поліпшення соціального захисту ветеранів війни засідання якої відбудеться найближчим часом. Головами громадських організацій обговорено питання, які запропоновано винести на розгляд ради найближчим часом.
   Цього ж дня відбулось привітання підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці з 68-ю річницею визволення України від фашистсько-німецьких загарбників. У вітанні прийняли участь керівники Головного управління, голови громадських організацій області. Від гостей зібрання вручено короваї та влаштовано святковий концерт.  

 

   З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В. Януковича , в 2012 році в області заплановано відкриття філій відділень соціально-побутової адаптації, соціально-медичних послуг, соціальної допомоги вдома та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   24 жовтня 2012 року у с. Оболонь відкрито філію відділення соціально-медичних послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівського району. У відділенні додатково створено 4 робочих місця і будуть надаватися послуги з прання білизни та соціально-медичні.
   У відкритті філії взяли участь заступник голови обласної ради В.Онищенко, голова Семенівської районної державної адміністрації В. Книш та начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. Корнієнко.
   Соціальними послугами буде охоплено близько 500 громадян – мешканців ближніх сіл: Оболонь, Горошине, Погребняки, Іванівка, Степанівка.
   Також 24 жовтня 2012 року у с. Шевченкове відкрито філію відділення соціально-побутової адаптації та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Решетилівського району.
   У відкритті взяли участь голова Решетилівської районної державної адміністрації В. Колісніченко , голова районної ради В. Різник та начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. Корнієнко.
   Соціальними послугами буде охоплено близько 1350 громадян мешканців ближніх сіл: Шевченкове, Дружба, Шамраївка, Пащенки, Пасічники, Потічок.  

 

   23 жовтня 2012 року проведено семінар-практикум з спеціалістами рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, Пенсійного фонду України в Полтавській області, працівників Державного архіву Полтавської області, Головного управління юстиції в Полтавській області щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України № 886 від 26.09.2012 року.
   «Виконання вказаної постанови - це поетапне вирішення питання підняття рівня пенсій окремим учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, які на сьогодні не мають права на підвищення заробітної плати за роботу в зоні відчуження 1986-1990 роках» - говорить начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   Полтавська область першою в Україні ініціювала створення робочої групи, яка покликана допомогти інвалідам-чорнобильцям з відновленням та зібранням необхідних документів для перерахунку пенсій.
   «Ми таку робочу групу створили ще раніше, ніж почали їх створювати на рівні держави. Працювали такі групи на Полтавщині і продовжують працювати досить потужно», - повідомив заступник голови ОДА Олександр Коваль.
   То ж відтепер, вищевказані робочі групи будуть працювати в кожному районі області.

 

   На виконання Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями з обласного бюджету виділено кошти на надання разової грошової допомоги вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів - у розмірі 300,00 грн. на особу, учасникам партизанського руху - у розмірі 500,00 грн. на особу.
   Для проведення виплати зазначеним вище категоріям громадян з обласного бюджету виділено кошти у сумі 385,0 тис. грн. для 1232 пільговиків.
   Виплата разової адресної грошової допомоги проводиться з 10 жовтня через поштові відділення та банківські установи.

 

   22 жовтня 2012 року відбулась оперативно–розпорядча нарада у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко.
   В ході наради обговорено питання забезпечення виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Одночасно, з метою виявлення всих соціальних питань, що стосуються даної категорії громадян дано доручення начальникам управлінь праці та соціального захисту населення та директорам територіальних центрів соціального обслуговування продовжити роботу щодо соціального обстеження умов проживання та виявлення потреб ветеранів ВВв за «соціальною карткою» та забезпечення надання адресної допомоги з врученням розробленої Головним управлінням пам'ятки щодо соціального захисту ветеранів.
   Не менш актуальним питання на сьогодні залишається питання призначення субсидій населенню області. Головним управлінням праці та соціального захисту населення запроваджено щоденний моніторинг стану призначення житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період.
   З початку опалювального сезону станом на 22 жовтня 2012 року до органів праці та соціального захисту населення за призначенням субсидії звернулося 23,4 тис. сімей, призначена субсидія 22,4 тис. сім'ям.
   Для надання населенню житлових субсидій на 2012 рік передбачено кошти у сумі 96,3 млн. грн., за 9 місяців поточного року використано – 52,5 млн. грн.
   В області продовжується системна робота по забезпеченню інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває на постійному контролі Головного управління праці та соціального захисту населення.
   Здійснюється активна поставка технічних та інших засобів реабілітації від підприємств-виробників. На сьогоднішній день до регіону поставлено 906 од. крісел колісних та 1294 од. засобів реабілітації.
   Доставка засобів реабілітації та засобів пересування до осіб з інвалідністю здійснюється Сервісним центром із забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів разом із міськ(рай)управліннями праці та соціального захисту населення.

 

   Пріоритетним напрямком в роботі органів праці та соціального захисту населення залишається виконання програми житлових субсидій за спрощеним порядком.
   З початку року за призначенням субсидії до органів праці та соціального захисту населення звернулося 49,2 тис. сімей, призначено субсидію – 43,2 тис. сімей (7 відсотків всіх сімей в області – 611,6 тис.), в тому числі за рішенням комісій 3,8 тис. сімей.
   Станом на 18.10.2012 за призначенням субсидії на опалювальний період 2012 – 2013 років звернулося 19,7 тис. сімей, призначено субсидію 18,8 тис. сім'ям.
   Прогнозна кількість звернень за призначенням субсидій в опалювальний період складе 40 тис. сімей.

 

   18 жовтня 2012 року відзначила свій сторічний ювілей мешканка Ленінського району Лупанова Ольга Данилівна, яка проживає за адресою: вул. Л. Толстого, 10 А.
   Ольга Данилівна народилася 18 жовтня 1912 року в м. Полтаві.
   Вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича та голови Полтавської обласної державної адміністрації О.В. Удовіченка, вручив заступник голови райвиконкому з соціально-економічних питань - начальник управління праці та соціального захисту населення виконкому Ленінської районної в м. Полтаві ради Каркач Андрій Володимирович. Матеріальну допомогу ювілярка отримала поштовим переказом.
   Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Мазур Тетяна Миколаївна привітала ювілярку теплими словами та квітами. До привітання приєдналися завідувач відділення соціальної допомоги вдома Ю.А. Денисенко, завідувач відділення соціально-побутової адаптації Р.Г. Хоменко, завідувач відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги В.О. Чернякова.
   На згадку про ювілей Ользі Данилівні вручили цінний подарунок.
   Присутні домовилися зустрітися на наступному ювілеї!

 

   18 жовтня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко взяла участь у програмі радіокомпанії «Лтава» «Соціальний вісник» .
   Зокрема, начальник Головного управління повідомила що з 1 січня 2013 року значно підвищаться соціальні гарантії учасникам бойових дій та інвалідам війни ІІ-ІІІ груп періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років, яким виповнилося 85 років.
   Слухайте програму «Соціальний вісник» на радіо «Лтава» о 18.30 24 жовтня 2012 року.

 

   17 жовтня 2012 року відбулося установче засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження внаслідок Чорнобильської катастрофи в 1986-1990 роках, яку очолює заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль.
   На засіданні затверджено персональний склад комісії та склад робочої групи, затверджено тимчасові методичні рекомендації з організації роботи райдержадміністрацій та міськвиконкомів полтавської області по виконанню постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. № 886 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках» та розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 12.10.2012р. № 474 «Про обласну комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
   За підсумками засідання комісії прийнято рішення щодо проведення обласного семінару-практикуму з спеціалістами районних управлінь праці та пенсійного фонду з питань підготовки документів та порядку подання до обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

 

   З метою створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з особливими потребами, покращення їх соціального захисту та на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича вжито практичних заходів для забезпечення інвалідів кріслами колісними в поточному році.
   Вперше, на забезпечення людей з інвалідністю кріслами колісними в державному бюджеті враховані необхідні видатки на 100-відсоткове фінансування.
   Поставка засобів реабілітації у минулих роках розпочиналася на кінець року, а зараз здійснюється з червня.
   Відмінність у забезпеченні інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації порівняно з попередніми роками полягає у тому, що засоби реабілітації надходять безпосередньо на ім'я інваліда за його індивідуальним замовленням.
   З червня поточного року в область розпочато поставку крісел колісних, які по мірі надходження від підприємств-виробників в одноденний термін вручаються інвалідам. Станом на 15.10.2012 вже вручено 880 колясок, це 85 % від потреби.
   16 жовтня 2012 року начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністарції Л.В. Корнієнко вручено крісло колісне жителю міста Полтави, інваліду I групи, який звернувся з заявою щодо забезпечення кімнатним кріслом колісним на підставі індивідуальної програми реабілітації. Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення спеціалістом управління складено анкету для індивідуального підбору крісла колісного з санітарним оснащенням та відправлене направлення на завод-виробник ТОВ «ВК Діспомед».

 

   15 жовтня 2012року начальником Головного управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко проведено нараду з питань забезпечення виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року № 886 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
   З метою забезпечення системної роботи в області доручено відповідним спеціалістам 16 жовтня 2012 року провести спільний з Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Полтавській області семінар-практикум щодо напрацювання методичних рекомендацій для роботи районних робочих груп.
   На 17 жовтня 2012року доручено вжити організаційних заходів щодо проведення «Обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».

 

   15 жовтня 2012 року проведено оперативно-розпорядчу нараду у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   Основним питанням порядку денного було дотримання температурного режиму в стаціонарних установах області. За інформацією першого заступника начальника Головного управління Н.С. Черняк станом на 10.10.2012 року опалювальний сезон розпочато в 14 будинках-інтернатах області та 13 стаціонарних установах територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Другим питанням порядку денного обговорено питання стану призначення житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період 2012/2013 років.
   За інформацією заступника начальника Головного управління С.В. Матуйзо ведеться щоденний моніторинг стану призначення житлових субсидій на опалювальний період.
   З початку опалювального сезону станом на 15 жовтня 2012 року до органів праці та соціального захисту населення за призначенням субсидії звернулося 15,7 тис. сімей, призначена субсидій 14,9 тис. сім'ям.
   Призначення субсидії здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) або надсилають поштою заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход.
   У той же час документи громадян, які не мають можливості самостійно звернутися за призначенням житлової субсидії, приймаються безпосередньо за місцем їх проживання соціальними працівниками.

 

   14 жовтня 2012 року сторічний ювілей відзначила жителька села Щербані Полтавського району Костенко Парасковія Іванівна.
   В колі рідних Парасковію Іванівну привітали: заступник голови Полтавської районної державної адміністрації В.В. Макаренко, сільський голова Щербанівської сільської ради В.Г. Петренко та вручили вітальну листівку Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну винагороду в сумі 500 гривень з обласного бюджету, подарунки, солодощі, квіти.

 

   12 жовтня 2012року під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля та за участю начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відбулась нараду щодо проведення в області відзначення Дня працівників соціальної сфери.
   Прийнято рішення провести урочисті збори із залученням трудових колективів та ветеранів соціальної сфери.

 

   З метою посилення соціального захисту учасників бойових дій та інвалідів війни ІІ-ІІІ груп періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років Президентом України підписано Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 18 вересня 2012 року № 5279-VI (набирає чинності з 1 січня 2013 року).
   Зазначеним законом внесені зміни до статтей 12 та 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які передбачають, що учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, а також інвалідам війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше надаються пільги, передбачені для інвалідів війни I групи.
   Зокрема, учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років, яким виповнилося 85 років і більше набувають право на:
   100-процентну знижку плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
   100-процентну знижку плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
   Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю);
   100-процентну знижку вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
   безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
   безплатний проїзд один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом.
   користування міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок;
   позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв'язку. Абонементна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 100 процентів від затверджених тарифів;
   щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
   Путівки на санаторно-курортне лікування надаються відповідно до медичних рекомендацій в міру надходження путівок.
   Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою 070/0.
   За бажанням інвалідів війни замість путівки до санаторію, профілакторію або будинку відпочинку вони можуть один раз на два роки одержувати грошову компенсацію у розмірі середньої вартості путівки.
   Грошова компенсація надається незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань;
   пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується у розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
   щорічна виплата до 5 травня разової грошової допомоги у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України;
   інші пільги, передбачені законодавством.

 

   
   В Полтавській області нині проживає 363,5 тис. пенсіонерів за віком, 76,1 тис. ветеранів війни, 189,7 тис. ветеранів праці.
   Створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів війни, людей похилого віку, забезпечення їхніх соціальних прав, формування в суспільстві шанобливого ставлення до них, підвищення ефективності програми соціального захисту населення і, перш за все, кожної окремої людини є одним із пріоритетних напрямків державної соціальної політики України визначеної в соціальних ініціативах Президента України В.Ф. Януковича.
   У Полтавській області в кожному районі вже не один рік соціальні послуги надають територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), їх на території області 33.
   На 01.10.2012 року послугами терцентрів скористалися 114 тис. ветеранів, з них 65 тис. мешканців сільської місцевості.
   Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні, у 2012 році активізовано роботу із створення філій територіальних центрів соціального обслуговування у сільській глибинці. Адже територіальні центри розміщені в районних центрах області і не у всих одиноких громадян є можливість відвідувати їх. Тому важливим завданням на сьогодні є створення філій терцентрів у віддалених селах районів, що дозволить вирішити питання забезпечення доступності соціальних послуг сільському населенню, а також, що є не менш важливим, створення нових робочих місць на селі.
   На вересень 2012 року такі підрозділи функціонують у 27-ми сільських населених пунктах, з яких 4 створено у 2012 році. До кінця поточного року заплановане відкриття ще 2-х філій: с. Оболонь Семенівського району та с. Терешки Полтавського району.
   10 жовтня 2012 року за участю голови облдержадміністрації О.В. Удовіченка та начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко у с. Лука Лохвицького району відбулось відкриття філії відділення "Сільський будинок соціальних послуг", де надаватимуться соціально-побутові, психологічні, соціально-медичні, соціально-педагогічні послуги та послуги перукаря. Додатково планується створити 6 робочих місць.
   На ремонт приміщення "Сільського будинку соціальних послуг" спрямовані кошти спеціального фонду районної ради у сумі 254 тис. грн., спонсорські кошти – 18 тис. грн. Обладнання закуплено за кошти територіального центру на загальну суму – 30 тис. грн.
   Соціальними послугами передбачається охопити близько 700 громадян – мешканців ближніх сіл: Лука, Білогорілка, Юсківці, Гиряві Ісківці, Свиридівка та Степуки.  

 

   Кабінет Міністрів України 26.09.2012 постановою № 886 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках» затвердив Типове положення про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках та зобов'язав облдержадміністрацію створити в місячний термін регіональні комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
    На даний час в області проводиться організаційна робота щодо утворення зазначеної комісії, до складу якої пропонується включити спеціалістів з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, праці, пенсійного забезпечення, правового забезпечення, контролю за призначенням пенсій, представників органів Пенсійного фонду України, Укрдержархіву і громадських чорнобильських організацій.

 

   9 жовтня 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях м.Полтави".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, управління державної казначейської служби України в м.Полтаві, заступник міського голови м.Полтави.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах м.Полтави на 01.10.2012 (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти начальників галузевих управлінь облдержадміністрації про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
   Про стан та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах м.Полтави, а також про проблеми, які стримують вирішення цього питання поінформувала заступник міського голови м.Полтави з питань діяльності виконавчих органів Ольга Борисенко.
   На нараді були визначені першочергові заходи щодо прискорення погашення заборгованості із заробітної плати та недопущення виникнення зарплатних боргів на підприємствах м.Полтави.

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за жовтень 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 жовтня 2012 року
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення після надходження субвенції проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі – 72436,1 тис. грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   В області не перший рік діє обласна Комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями спрямована на забезпечення системного підходу до організації соціального захисту осіб з інвалідністю.
   Пріоритетним напрямком програми в 2011-2012 роках стало створення 5 центрів реабілітації для дітей-інвалідів на потреби яких спрямовано 2,8 мільйони в 2011 році та передбачено на 2012 рік 4,5 мільйонів.
   Новим напрямком «Обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями» з 2011 року є встановлення щорічної виплати разової адресної грошової допомоги вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в розмірі 300 гривень, а з 2012 року ще й членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів у розмірі 300 гривень, учасникам партизанського руху – 500 гривень.
   Для проведення виплати вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів, учасникам партизанського руху з обласного бюджету профінансовано кошти у сумі 385 тисяч гривень для 1231 пільговика.
   Виплата разової адресної грошової допомоги буде проведено в період з 10 по 20 жовтня 2012 року через поштові відділення та банківські установи.

 

   8 жовтня 2012 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   Начальник відділу роботи з кадрами, зверненнями громадян Корчака Л.В. поінформувала про стан організації роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні та рай(міськ)управліннях праці та соціального захисту населення за 9 місяців 2012 року.
   Крім того керівник Головного управління акцентувала увагу на необхідності особливого контролю за початком опалювального сезону в будинках-інтернатах області. Про стан готовності до опалювального сезону в будинках-інтернатах поінформувала начальник обласної комунальної установи технічного нагляду та фінансового контролю в галузі соціального захисту Третяк С.Ю.
   З метою належної підготовки інтернатних установ області до роботи в осінньо-зимовий період з обласного бюджету виділено додаткові кошти в сумі 1,5 млн. грн. на ремонт котелень, електричних та каналізаційних мереж, заміни віконних блоків на метало пластикові. Станом на 1 жовтня 2012 року проведено пробні пуски тепла, стаціонарні установи системи соціального захисту області готові до функціонування в осінньо-зимовий період 2012-13 років.
   В плані підготовки області до відзначення 67-ї річниці визволення України від фашистсько-німецьких загарбників дано доручення провести роботу в області щодо обстеження умов проживання ветеранів за «соціальною карткою», з метою виявлення їх потреб.  

 

   Завершили свою роботу курси підвищення кваліфікації завідувачів відділень соціальної допомоги вдома десяти територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з елементами дистанційного навчання.
   Дистанційне навчання проводилось для завідуючих відділень територіальних центрів спеціалістами Головного управління. Рецензентами працювали фахівці підвідомчих установ, які мають спеціалізацію соціальної роботи із ступенем магістра, спеціаліста.
   Даний навчальний курс дає можливість практикуючим працівникам установ, що надають соціальні послуги підвищити свій рівень знань щодо особливостей соціальної роботи із відповідною групою клієнтів.  

 

   5 жовтня 2012 року сторічний ювілей відзначила жителька м. Кобеляк Заворотна Параска Григорівна.
   В колі рідних ювілярку привітали: голова районної державної адміністрації А.О. Таранушич, міський голова м. Кобеляк О.М. Ісип, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) В.О. Шмуль.
   Вручено вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, подарунки, квіти.

 

   В область надійшли кошти в сумі 2,6 млн. грн.. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямками використання: компенсація сім'ям з дітьми та безкоштовне харчування дітей; компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування; виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток; компенсація за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення.
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
   Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

 

   5 жовтня 2012року сторічний ювілей відзначила жителька Октябрського району м. Полтави Мірошниченко Віра Леонтіївна.
   З ювілеєм Віру Леонтіївну привітали працівники управління праці та соціального захисту населення та райвиконкому Октябрської районної у м. Полтаві ради.
   Вручено вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, почесну грамоту від голови облдержадміністрації О.В. Удовіченка, подарунки, квіти.

 

   5жовтня 2012 року головою облдержадміністрації О.В. Удовіченком та начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко на базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства вручено сім пільгових автомобілів для інвалідів області.
   Автомобілі придбано за кошти Фонду соціального захисту інвалідів та вручено пільговикам згідно черги.
  

 

   5 жовтня 2012 року Полтавським обласним осередком Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" проведено фестиваль художньої самодіяльності для людей з обмеженими фізичними можливостями «З мрією у серці». У відкритті фестивалю взяла участь перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Н.С. Черняк.
   У змаганнях взяли участь художні колективи та окремі таланти багатьох районів області.

 

   4 жовтня 2012 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації В.Ф. Животенка та за участю першого заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк, заступника начальника відділу у справах постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС Головного управління І.Г. Добрянської відбулось засідання комісії з питань забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та результати роботи проведені Машівською, Гребінківською, Решетилівською, Зіньківською райдержадміністраціями, Лубенським, Миргородським та Полтавським міськвиконкомами.
   За результатами роботи комісії дані відповідні доручення.

 

   З метою створення належних умов для здійснення якісної комплексної реабілітації, у системі соціального захисту населення Полтавської області діє 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч), які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, що мешкають в області.
   04 жовтня 2012 року відбулося урочисте святкування 10-ти річного ювілею міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради.
   Заклад, який у 2002 році започаткувала Надія Колесник, і сьогодні успішно працює у сфері соціальної реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями. Сьогодні, як і багато років тому, Центр виконує програми комплексної реабілітації дітей з вадами фізичного та розумового розвитку, надає підтримку родинам, які виховують дітей з особливими потребами. За роки своєї діяльності Центр став відомим не тільки в Україні, але й далеко за її межами.
   Привітав міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів зі святом гість з німецького міста Штоках пан Райнер Штольц та керівник благодійної програми «Допомога хворим дітям України» пані Оксана Гогенштейн, які завітали до Кременчука.
   Цьогорічна зустріч з паном Райнером Штольцом та пані Оксаною Гогенштейн є продовженням співпраці з Центром та дружніх стосунків, розпочатих у 2006 році.
  

 

   4 жовтня 2012 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   У засіданні взяли участь представники обласної прокуратури, податкових та правоохоронних органів, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Пенсійного фонду України в Полтавській області, Полтавського міськвиконкому, Миргородської, Пирятинської та Полтавської райдержадміністрацій, керівники підприємств-боржників.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 1 жовтня 2012 року (за оперативними даними).
   На засіданні були заслухані звіти про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати керівників підприємств-боржників:
   - ПАТ "Демітекс" (м.Полтава)
   - Полтавської філії ПАТ "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна академія управління персоналом" (м.Полтава)
   - ЗАТ "Мостобудівельне управління №8" (м.Полтава)
   - Миргородського державного гренажного заводу (Миргородський район).
    з цим, детально обговорювалося питання щодо перспектив погашення зарплатних боргів на ДП СГП "Березівське" (Пирятинський район).
   За результатами засідання були прийняті рішення та дані доручення Полтавському міськвиконкому, Пирятинській та Решетилівській райдержадміністраціям, галузевим управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів, щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.
   Також, було зазначено, що в черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Полтавського міськвиконкому візьмуть участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль та начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко.

 

   З метою створення належних умов для здійснення якісної комплексної реабілітації, у системі соціального захисту населення Полтавської області діє 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч), які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, що мешкають в області.
   01.10.2012р. у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів м.Миргорода відбулася презентація обладнання придбаного за кошти Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на суму 380,145 тис. грн. На презентації було продемонстровано обладнання фізіотерапевтичного кабінету фірми BTL (фізіотерапевтичні комбайни для електротерапії, магнітолазерної терапії, пневмопресінгтерапії), обладнання для ультразвукової інгаляції, оргтехніка, комп'ютери, телевізор, музичні центри, меблі, розвиваючі ігри та інтерактивні іграшки.
   В даному заході брали участь: міський голова м. Миргорода Соломаха С.П. та його перший заступник Павленко С.В., директор Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Дяченко О.М., голова Миргородської райдержадміністрації Волошко О.В., голова Миргородської районної ради Дудник Н.П.,начальник УПСЗН м. Миргорода Тимкова В.В., начальник УПСЗН Миргородського району Іванова В.І., заступник голови Шишацької райдержадміністрації з гуманітарних питань Матяш Ю.В., начальник УПСЗН Шишацької райдержадміністрації Лень Т.І., голова Великобагачанської райдержадміністрації Кордубан В.В., начальник УПСЗН Великобагачанської райдержадміністрації Розгуляєв О.Л., голова Великобагачанської районної ради Лещенко І.В.
   Станом на 01.10.2012 року реабілітаційні послуги надані 121 дитині-інваліду, враховуючи дітей з Великобагачанського, Шишацького та Миргородського районів.
   Придбання вищезазначеного обладнання надасть можливість забезпечити належні умови для проходження курсу реабілітації дітей-інвалідів.

 

   2 жовтня 2012 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля проведено селекторну нараду за участю начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, директора Обласного центру зайнятості К.Д. Клавдієвої, директора з кадрової політики оплати праці та соціальної політики ВАТ «Полтаваобленерго» Б.А. Попов, заступник голови правління з фінансово-економічних питань ПАТ «Полтавагаз» Н.Н. Ткаченко, головний інженер «Полтававодоканал» В.І. Крутибіч, заступник генерального директора зі збуту та реформування підприємств «Полтаватеплоенерго» В.Г. Семирот.
   Основним питанням порядку денного було призначення житлових субсидій населенню області.
   Поставлено завдання до 10.10.2012 року сформувати макети особових справ за контингентом осіб, які отримують житлову субсидію та до 25.10.2012 року прийняти рішення щодо визначення права на отримання субсидії на житлово-комунальні послуги по кожному заявнику з повідомленням йому щодо призначення субсидії, її розмірів та терміну дії. Загальне питання
   Актуальним питанням залишається підтримка населення під час оплати за житлово-комунальні послуги.
   Минулого року на опалювальний період було призначено субсидію 55,4 тис. сімей, що становить 9% загальної кількості сімей в області.
   На сьогоднішній день є фінансовий ресурс для надання житлових субсидій. У Бюджеті 2012 року на житлові субсидії передбачено 96,3 млн. грн.. коштів з державного бюджету, що на 24 % більше ніж використано у 2011 році, на надання пільг – 255,7 млн. грн. ( на 20% більше, ніж у 2011 році). Право громадян на призначення житлової субсидії
   Субсидія призначається власнику (співвласнику) житла, наймачу житла у громадському державному житловому фонді, члену житлового кооперативу, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Саме цією особою має заповнюватися заява на призначення субсидії.
   Субсидія надається сім'ям з урахуванням всіх зареєстрованих у даному житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
   Наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не є перешкодою одержання субсидії.
   Сім'ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норм володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 % середньомісячного сукупного доходу. Сім'ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян сплачують за послуги 10% середньомісячного сукупного доходу. Крім того, 10% середньомісячного сукупного доходу сплачують за послуги сімї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I і II групи, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму (з 1 липня – 1044 грн., з 1 жовтня – 1060 грн.).
   Призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання ( у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) або надсилають поштою заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход.
   Для одержання бланків заяви та декларації про доходи і майновий стан осіб необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації ( у сільській місцевості – до уповноважених сільських або селищних рад), де можна заповнити зазначені документи, а також отримати необхідну консультацію. Відсутність права на призначення житлових субсидій Існує ряд випадків, коли субсидія не призначається. Зокрема: - якщо особа, яка звертається за її призначенням, не є власником або співвласником житлового приміщення (будинку); - у разі, якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії та не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу; - якщо власник, або особа, що зареєстрована разом з ним здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок); - якщо у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу. При цьому не враховуються транспортні засоби, які не є об'єктами оподаткування, та транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більше як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску; - якщо титлове приміщення придбане не більше року тому або будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидій здійснив значну покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10–кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб. З 1 липня десятикратна величина прожиткового мінімуму становитиме: для працездатних осіб – 11020 грн.; для пенсіонерів, інвалідів – 8440 грн.; для дітей віком до 6 до 18 років – 11440 грн. o Однак, в кожному районі при райдержадміністрації та виконкомах міських рад на постійній основі працюють комісії, які вирішують питання призначення житлової субсидії, як виняток, враховуючи всі обставини, що склалися в сім'ї.

 

   З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В. Януковича , в 2012 році в області заплановано відкриття філій відділень соціально-побутової адаптації, соціально-медичних послуг, соціальної допомоги вдома та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   Так 1 жовтня 2012 року у с. Дмитрівка відкрито філію Комсомольського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина». Відкриття філії приурочено до святкування Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана.
   У відкритті філії взяли участь голова Полтавської обласної державної адміністрації О. Удовіченко, міський голова м. КомсомольськаС. Супрун начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. Корнієнко та інші поважні гості.
   У відкритій філії територіального центру в с. Дмитрівка будуть надаватися послуги: соціально-побутові, психологічні, соціально-медичні, соціально-педагогічні та інші.
   Соціальними послугами буде охоплено близько 1 тис. громадян – мешканців села.

 

   1 жовтня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. Корнієнко відвідала та привітала з Міжнародним днем людей похилого віку та Днем ветерана громадян, які проживають у «Будинку захищеної старості» на чолі громадської організації, яка заснована Дмитрівської сільською радою м. Комсомольська в 2003 році.
   Фінансується за рахунок благодійних внесків Полтавського та Єристівського гірничо-збагачувальних комбінатів і Благодійного фонду «Ми завжди поруч». На сьогоднішній день у будинку проживає 25 чоловік.

 

   Жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, указом Президента України присвоюється почесне звання України "Мати – героїня", яке є державною нагородою.
   З 1 січня 2008 року Указом Президента України від 25.12.2007 встановлено виплату одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, визначеного для працездатних осіб.
   Розмір одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" у 2012 році становить 10730 грн.
   Указом Президента України № 496/2012 від 24 серпня 2012 року почесне звання України "Мати-героїня" присвоєно 11 багатодітним жінкам області.
   28.09.2012 в область надійшли кошти для забезпечення виплати одноразової винагороди вищевказаним матерям-героїням.
   Одноразову винагороду матері-героїні отримають без затримок через відділення поштового зв`язку або шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок, відповідно до поданої заяви.

 

   За доброю традицією з приходом золотої осені в перший жовтневий день у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні ще й День ветерана. Це свято засноване з метою забезпечення соціального захисту, вшанування літніх людей та привернення уваги суспільства до їхніх проблем. Максимально прикладаються зусилля для зруйнування того стереотипу образу літньої людини, що найчастіше асоціюється із самотністю, незахищеністю, залежністю від оточуючих.
   В Полтавській області нині проживає 363,5 тис. пенсіонерів за віком, 76,1 тис. ветеранів війни, 189,7 тис. ветеранів праці.
   Створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів війни, людей похилого віку, забезпечення їхніх соціальних прав, формування в суспільстві шанобливого ставлення до них, підвищення ефективності програми соціального захисту населення і, перш за все, кожної окремої людини є одним із пріоритетних напрямків державної соціальної політики України визначеної в соціальних ініціативах Президента України В.Ф. Януковича.
   1 жовтня 2012 року до Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці з найщирішими привітаннями та цінними подарунками завітали заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач та перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк.
   В подарунок від ОДА та Міської ради мешканці пансіонату отримали медичне обладнання для відділення медико-соціальної реабілітації.