Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича особлива увага направлена на соціальний захист ветеранів Великої Вітчизняної війни, людей, які завоювали для нас мирне сьогодення.
   30 жовтня 2013 року за участю першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ленінської районної у м. Полтаві ради проведено зустріч за «круглим столом» ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів соціальної сфери в ході якої обговорено питання розширення спектру надання соціальних послуг.
 

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   25 жовтня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,0 млн. грн.
   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.
   25 жовтня 2013 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 0,6 млн. грн.

 

   Створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів війни, людей похилого віку, забезпечення їх соціальних прав, формування в суспільстві шанобливого ставлення до них, є одними з пріоритетів, які ставлять перед собою органи влади всіх рівнів.
   В Полтавській області вже три роки поспіль органами праці та соціального захисту населення проводиться відвідування та обстеження матеріальних та соціально-побутових умов проживання ветеранів війни з метою з'ясування їх потреб у наданні соціальних послуг. За результатами обстеження складається «Соціальна картка потреб та соціального становища ветерана війни».
   Метою проведення зазначеної роботи є перевірка повноти надання пільг та державних гарантій, визначення першочергових потреб ветеранів війни та надання посильної допомоги у вирішенні нагальних проблем.
   «Соціальна картка» дає можливість отримати реальну картину індивідуальних потреб ветерана війни, оскільки містить інформацію про його матеріальний, побутовий, сімейний стан, використання пільг, отримання соціальних послуг, а також висновки про побажання ветерана і виконання інших заходів, спрямованих на задоволення виявлених потреб.
   До Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку за результатами проведення обстежень додатково вирішено нагальні питання, що визначені під час відвідування ветеранів.
   Всього у 2013 році обстежено більше 4 тис. ветеранів війни з числа інвалідів війни, учасників бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни. За результатами проведеної роботи, згідно з індивідуальними потребами ветеранів, зокрема: взято на облік територіальними центрами на надання різних видів соціальних послуг – 3151 ветерана; надано матеріальної допомоги – 329 ветеранам, шефської допомоги – 790 ветеранам; забезпечено соціальним обслуговуванням вдома – 897 ветеранів; надано соціально-медичних послуг – 477 ветеранам; послуг перукаря, взуттєвика, швачки, з прання білизни, дрібні будівельні роботи – 1003 ветеранам; натуральної допомоги – 687 ветеранам; послуг «соціального таксі» - 312 ветеранам та ін.
   Крім того, додатково проводиться моніторинг потреби ветеранів війни в медичному обслуговуванні.
   Аналіз та вирішення індивідуальних потреб кожного ветерана війни, визначених «Соціальною карткою», перебувають на особливому контролі до їх остаточного вирішення.

 

   25 жовтня 2013 року о 10 годині Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено засідання колегії.
   Основним питанням порядку денного розглянуто стан підготовки підвідомчих установ області до осінньо-зимового періоду 2013-2014років.
   Звернуто особливу увагу на забезпечення температурного режиму в стаціонарних установах області. Не менш важливим питанням є заготівля та належне зберігання овочів для харчування підопічних, вакцинація з метою упередження захворювання на грип на ГРВІ.
   На контролі в органах соціального захисту перебуває безпечне проживання одиноких престарілих громадян, які обслуговуються територіальними центрами соціального обслуговування. Поставлено завдання в короткий термін направити листи на відповідні служби для перевірки безпеки використання системи пічного опалення.

 

   24 жовтня 2013 року відбулось засідання колегії облдержадміністрації в ході якої обговорено питання погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.
   На сьогодні, згідно статистичних даних, станом на 1 жовтня 2013 року загальна заборгованість із заробітної плати становила 12 млн. 546 тис. грн.. За 9 місяців поточного року вона зменшилась на 2 млн. 878 тис. грн..
   Аналіз складу загальної заборгованості по галузях показує, що найбільше заборгували працівникам промислових підприємств, аграрного сектору та будівельної галузі.
   Поставлено чіткі завдання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах саме за рахунок повернення дебіторської заборгованості, активізації роботи з центральними органами виконавчої влади, в тому числі і в питаннях погодження контрактів з керівниками державних підприємств з метою повного їх погашення до кінця поточного року.
   70% від загальної заборгованості взяли на себе підприємства-банкрути області. В ході засідання колегії вирішено розробити та затвердити покроковий план дій по кожному підприємству-банкруту з тим, щоб в подальшому скоординувати дії всіх сторін, які беруть участь в процедурі банкрутства підприємств.

 

   В місті Миргороді, у стаціонарному відділенні територіального центру на повному державному забезпеченні постійно проживають 12 одиноких ветеранів Великої Вітчизняної війни.
   З нагоди 69-ї річниці з Дня визволення України від фашистсько-німецьких загарбників ветеранів привітала директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко та вручила пам'ятні подарунки кожному підопічному стацвідділення.

 

   Шість заявників, які звернулись до Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка працює при облдержадміністрації отримали відповідні довідки.
   22 жовтня 2013 року вищевказаною комісією під головування заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля розглянуто 9 пакетів документів, що надійшли від заявників, троє з яких перенаправлено на доопрацювання.

 

   21 жовтня 2013 року проведено оперативно-розпорядчу нараду у директора Департаменту праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко.
   Заслухано звіт першого заступника директора Департаменту Н.С. Черняк щодо проведення заходів з вакцинації підопічних та працівників будинків-інтернатів області. На сьогодні вакцинацію проти грипу отримали всі підопічні.
   Не менш важливим на сьогодні є питання заготівлі овочів для харчування підопічних стаціонарних установ, та умов проживання одиноких підопічних в будинках-ветеранів області. Поставлені чіткі завдання до виконання.

 

   На виконання соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення 18 жовтня 2013 року обласною спостережною комісією під головуванням заступника голови облдержадміністрації – голови обласної спостережної комісії Коваля О. М. проведено семінар для голів та секретарів районних спостережних комісій з порядком денним «Про соціальну адаптацію осіб, звільнених з місць позбавлення волі».
   На семінарі розглянуто питання проведення соціального патронажу з особами, звільненими з місць позбавлення волі центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, працевлаштування районними центрами зайнятості та підведено підсумки роботи районних спостережних комісій за 9 місяців 2013 року.
   Крім того, заслухано інформації про досвід роботи спостережних комісій виконавчих комітетів Автозаводської районної в м. Кременчуці ради, Ленінської районної в м. Полтаві ради та Миргородської райдержадміністрації.
   Проведений семінар сприятиме активізації роботи районних спостережних комісій у питанні надання допомоги особам звільненим з місць позбавлення та в подальшому зниження рецидиву злочинності в області.

 

   17 жовтня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області".
   У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів, Головного управління Міндоходів у Полтавській області, Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Полтавського міськвиконкому, керівники та арбітражні керуючі підприємств-боржників.
   Олександр Коваль поінформував присутніх про завдання Уряду щодо погашення заборгованості із заробітної плати до кінця 2013 року.
   Було наголошено, що продовжує залишатися складною ситуація з погашенням зарплатних боргів на промислових підприємствах області, заборгованість із заробітної плати на яких складає майже 50% від загальнообласного боргу.
   В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.10.2013 (за оперативними даними).
   Станом на 1 жовтня в області вдалося утримати тенденцію щодо зменшення заборгованості із заробітної плати. За 9 місяців поточного року вона зменшилася на 2,9 млн. грн. (18,7%) і становила 12,5 млн. грн.
   Складно вирішуються питання погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах, які порівняно з початком року зменшилися лише на 95 тис.грн. і на 01.10.2013 становили 8,7 млн. грн.
   Залишається значною (8,6 млн.грн.) сума заборгованості підприємств державної форми власності, що складає 68,7% до загальнообласного боргу.
   На нараді були заслухані звіти керівників підприємств, представників галузевих департаментів облдержадміністрації, Головного управління юстиції у Полтавській області щодо причин, що унем0ожливлюють погашення зарплатних боргів на підприємствах-боржниках: ДП "ВО "Знамя", ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія", ТОВ "Завод ГРЛ", ПАТ "Галещинський машинобудівний завод сільськогосподарських машин та обладнання", ДП "Лохвицький спиртовий комбінат", ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1", Філія "Хлібна база №88" ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів", а також представлені заходи, які будуть вживатися для забезпечення прискорення вирішення питань погашення зарплатних боргів на зазначених підприємствах.
   За результатами наради заступником голови облдержадміністрації були дані доручення вжити оперативних комплексних заходів з метою прискорення вирішення питань погашення зарплатних боргів на підприємствах області.

 

   На реалізацію в регіонах соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки на базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)Диканського району 17 жовтня 2013 року проведено «круглий стіл» з представниками соціальних служб Диканського району в ході якого обговорено питання по охопленню соціальними послугами вразливих верств населення».
   Як повідомила присутнім директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко мережа територіальних центрів соціального обслуговування області є на сьогоднішній день однією з найбільш розгалужених в Україні. В Полтавській області соціальні послуги надаються 33 територіальними центрами соціального обслуговування, з них 25 – у сільській місцевості. Територіальні центри забезпечують комплексне обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування.
   У складі територіальних центрів функціонує 34 відділення соціальної допомоги вдома, 32 відділення соціально-медичних послуг, 34 відділення соціально-побутової адаптації, 12 стаціонарних відділень для постійного проживання, 33 відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   Протягом 9 місяців 2013 року соціальними послугами охоплено 97 тисяч громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування.
   З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, при територіальних центрах соціального обслуговування надається послуга «соціального таксі», діють пункти прокату технічних та інших засобів реабілітації, де в наявності майже 4 тисячі засобів реабілітації.
   Однією з нових форм надання соціальних послуг є організація роботи «соціальних офісів».
   Також продовжується впровадження нової соціальної послуги з навчання осіб з обмеженими фізичними можливостями користуванням інвалідними візками. Обладнано майданчики в 10 територіальних центрах області та планується обладнати ще 14.
   Продовжується робота щодо впровадження інноваційних моделей роботи та нових видів соціальних послуг. Актуальним направленням залишається наближення соціальних послуг до сільського населення.
   Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні у 2013 році продовжено роботу із створення територіальними центрами «Сільських будинків соціального піклування» у віддалених населених пунктах, яких в області вже створено 34. Громадянам похилого віку та інвалідам надаються послуги перукаря, соціально-педагогічні, інформаційні та соціально - медичні послуги.
   Окремої уваги заслуговує робота саме Диканського територіального центру соціального обслуговування.
   За словами директора вищезазначеного територіального центру Л.Г. Касьян у складі Диканського районного територіального центру успішно працюють шість відділень, які надають різні види соціальної допомоги, охоплюють соціальним обслуговуванням 2/3 від загальної кількості пенсіонерів, що проживають на території району.
   Соціально-побутовим обслуговуванням вдома охоплено усі сільські ради та населені пункти району. Створено 38 дільниць по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян, яких обслуговують 38 соціальних робітників, та надають більше 40 видів соціально-побутових послуг.
   В Диканському районі при територіальному центрі функціонує стаціонарне відділення для одиноких громадян, в якому на сьогодні проживає 20 підопічних, які забезпечені чотириразовим збалансованим харчуванням, одягом, взуттям. Підопічним постійно надається медична допомога.
   Налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування, головами, секретарями сільських рад, головами районної та сільських рад ветеранів.
 

 

   15 жовтня 2013 року на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича відбулась спільна нарада між Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та ПАТ «Полтавагаз» з питань забезпечення доступності населення до соціальних послуг в частині надання житлових субсидій під час оплати житлово-комунальних послуг.
   Як зазначила директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко з початком опалювального періоду питання надання населенню субсидій розглядається комплексно, не тільки як вид соціальної допомоги, а як недопущення зниження рівня соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг. Програмою житлових субсидій в області охоплено майже 9 відсотків сімей.
   Протягом 2010-2013 Урядом прийнято ряд законодавчих змін, якими спрощено порядок надання населенню житлових субсидій для населення.
   Органами праці та соціального захисту населення всіх рівнів вживаються необхідні заходи, направлені на виявлення сімей, які матимуть право на призначення субсидії з початком опалювального періоду.
   Згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 08.10.2013 №444 в області тривалість опалювального періоду 2013/2014 років для мешканців житлових будинків з індивідуальним опаленням становить 7 місяців: з 1 жовтня 2013 року по 30 квітня 2014 року.
   В опалювальний період 2012-2013 років субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 52,3 тис. сімей області.
   Органами праці та соціального захисту населення проведено аналіз та встановлено, що орієнтовна кількість сімей, які звернуться за призначенням субсидій протягом жовтня-листопада 2013 року становить 33 тис. Практично, в опалювальний період 2013-2014 року кількість отримувачів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг буде на рівні минулого року, тобто близько 52 тис.
   Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги станом на 01.10.2013 року становить 105,7 грн. на місяць.
   На 2013 рік на надання субсидій затверджено кошторис 89,3 млн. грн., з них: на житлово-комунальні послуги – 85,6 млн. грн. Зазначених коштів достатньо для фінансування субсидій у поточному році у повному обсязі.
   З початку опалювального періоду станом на 11.10.2013 органами праці та соціального захисту населення області субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема для будинків з індивідуальним опаленням, призначено 11 тис. сімей.
   З метою забезпечення своєчасного призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з початком опалювального періоду 2013/2014 років четвертий рік в області протягом серпня – вересня поточного року управліннями праці та соціального захисту населення формуються макети особових справ одержувачів субсидій з числа сімей, які одержували субсидію в попередні опалювальні періоди та складаються лише з непрацездатних осіб. На початок опалювального періоду 2013-2014 було сформовано 20 тис. макетів особових справ.
   Зазначена робота проводилася шляхом формування запитів та одержання від сільських та селищних рад, сільськогосподарських підприємств довідок про склад сім'ї, розмір земельної ділянки та про розмір виплаченої орендної плати від здачі земельних паїв в оренду сільськогосподарським підприємствам.
   В області налагоджена тісна співпраця між органами праці та соціального захисту населення та організаціями, що надають житлово-комунальні послуги.
 

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам органами праці та соціального захисту населення проводиться виплата державних соціальних допомог, зокрема:
 • - сім'ям з дітьми;
 • - малозабезпеченим сім'ям;
 • - інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;
 • - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.
     Через органи праці та соціального захисту населення зазначені види державної допомоги в області отримує майже 140 тис. сімей.
     На 2013 рік з державного бюджету на виплату зазначених видів державних допомог передбачено 1589,2 млн. грн. У поточному році використано 1044,6 млн. грн. Ліміт коштів до кінця року – 544,6 млн. грн., що достатньо для стабільної щомісячної виплати державних допомог.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256.
     Згідно вищезазначеного Порядку Державна казначейська служба перераховує до 10 числа поточного місяця субвенцію на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям.
     Органи Державного казначейства протягом операційного дня з часу отримання відповідних платіжних доручень направляють кошти субвенцій на рахунки місцевих бюджетів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби.
     Отримані місцевими бюджетами суми субвенцій перераховуються протягом одного операційного дня на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби, для здійснення відповідних видатків. Головні розпорядники коштів здійснюють у 5-ти денний строк виплату допомоги отримувачам через банківські установи та поштові відділення.
     Таким чином, на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям до регіонів кошти надходять у вигляді субвенції з державного бюджету. Перерахування зазначених коштів на рахунки банківських установ та поштові відділення для виплати одержувачам здійснюється після надходження відповідної субвенції.
     У зв'язку з тим, що згідно законодавства не передбачено конкретної дати виплати для кожного отримувача допомоги, виплата проводиться до 16 числа щомісяця шляхом зарахування коштів на банківські рахунки або через відділення зв'язку.
     З будь-яких питань щодо надання державних соціальних гарантій радимо звертатися на безкоштовну обласну телефонну «гарячу лінію» 0800500620.

 •  

     На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в області забезпечена своєчасна виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною».
     Всього в області функціонує 152 прийомних сім'ї та 33 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 448 дитини.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за жовтень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 жовтня 2013 року.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 1381,5 тис. грн..
     Виплата зазначеного виду державної допомоги проводиться через установи уповноважених банків.

   

     На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 136941 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
 • - сім'ї з дітьми – 107599;
 • - малозабезпечені сім'ї – 11580;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14212;
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3550.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за жовтень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшли в область 7 жовтня 2013 року.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 82848,3 тис. грн..
     Виплата зазначених видів державних допомог проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 •  

     Відповідно до Указів Президента України в Полтавській області довічні державні стипендії отримують 7 громадян, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасники бойових дій у Великій Вітчизняній війні та особи, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність.
     На виплату довічних державних стипендій громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні та особам, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність в область надійшли кошти у сумі 5,8 тис. грн..
     З початку року довічних державних стипендій виплачено на загальну суму 64,0 тис. грн.

   

     Указом Президента України від 24.08.2013 3 441/2013 «Про присвоєння почесного звання «мати-героїня» 108 мешканкам Полтавської області присвоєно почесне звання «мати-героїня».
     Відповідно до вищезазначеного Указу в область надійшли кошти на одноразову виплату жінкам, яким присвоєно почесне звання України «мати-героїня» у сумі 1241,8 тис. грн..
     З початку року почесне звання «мати-героїня» в області присвоєно 269 жінкам та виплачено одноразову допомогу у сумі 3102,2 тис. грн.

   

     7 жовтня 2013 року відбулась нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої обговорено питання соціального захисту населення області.
     Заслухано інформацію першого заступника директора Департаменту Н.С. Черняк щодо виконання в області нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо всебічного розвитку кожної дитини .
     Поставлено чіткі завдання щодо сталої роботи стаціонарних установ області, в тому числі будинків-ветеранів, та забезпечення надання всих видів державних соціальних допомог.
     Актуальним на сьогодні є заготівля овочів на осінньо-зимовий період для харчування підопічних в стаціонарних установах. На 7 жовтня 2013 року картоплю заготовили 13 будинків-інтернатів з 14–ти. Буряк, моркву, капусту, цибулю заготовлено на 100 % від потреби.
     Проходить посів озимих культур підсобними господарствами будинків-інтернатів області.

   

     04 жовтня 2013 року в приміщенні Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації відбувся семінар-нарада з питань оптимального забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, зокрема щодо виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича.
     У вказаному заході взяли участь директор Департаменту Корнієнко Л.В., заступник директора Департаменту Матуйзо С.В., начальники та спеціалісти відділів у справах інвалідів та ветеранів рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення.
   

   

     З настанням морозів на Потавщині запрюцює більше сотні пунктів обігріву та діятимуть мобільні бригади соціального патрулювання. Як своєчасно надати допомогу під час зимових холодів безхатченкам 4 жовтня 2013 року обговорено на засіданні Ради з питань соціального захисту бездомних осіб під головуванням директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
     «Минулоріч в області не було зафіксовано жодного смертельного випадку безхатченків. На Полтавщині працювали пункти обігріву. Цьогоріч ми продовжимо таку практику», – сказала Людмила Корнієнко.
     Важливо вже сьогодні не тільки відпрацювати питання, а щоб задіяв міжгалузевий механізм співпраці всіх служб, причетних до вирішення до комплексного вирішення питання бездомності.
     В створених пунктах обліку для бездомних громадян відповідний статус надано 98 особам.
     Додатково виділено кошти з міського бюджету Полтави на роботу Центру соціальної адаптації бездомних громадян, де на сьогодні перебуває на обліку 32 особи.

   

     В другу суботу жовтня в Україні, як і в світі, відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги.
     Питання паліативної та хоспісної допомоги має вагоме як соціально-медичне, так і культурно-просвітницьке суспільне значення.
     Працівники системи охорони здоров'я та соціального захисту зустрічаються з вищевказаною проблемою повсякденно.
     На сьогодні в рамках реформування системи соціальних послуг та виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича удосконалюється діяльність діючих установ та закладів соціального обслуговування, запроваджуються нові соціальні послуги та форми роботи, зокрема надання паліативної допомоги – надання соціальних послуг за місцем проживання особам, які мають невиліковні захворювання, що дає можливість забезпечити комплексний підхід у наданні допомоги таким особам.
     3 жовтня 2013 року для працівників системи соціального захисту області Полтавським осередком «Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги», яка є Всеукраїнською громадською організацією проведено навчальний тренінг на тему: «Догляд за паліативними хворими. Наша допомога.»
     Обговорено основні аспекти надання даного виду допомоги соціальними установами, тісну співпрацю з закладами охорони здоров'я, недержавними організаціями з надання паліативної допомоги, в тому числі на волонтерських засадах.
   

   

     На виконання реалізації в регіонах ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення 2 жовтня 2013 року з нагоди відзначення Дня людини похилого віку, Дня ветерана директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко завітала до Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці та привітала його підопічних. Разом з теплими словами привітання, поваги та підтримки вручено подарунки проживаючим у будинку ветеранам, підготовлено святковий концерт та святкове частування.
     Теплі слова подяки на адресу керівництва держави, місцевої влади, обслуговуючого персоналу Горбанівського пансіонату за створені затишні, домашні умови проживання, підтримку здоров'я, чуйне ставлення та увагу висловила Дрозд Ганна Трохимівна - підопічна пансіонату, яка проживає тут більше 5 років.
     У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці перебуває 263 особи, з них 126 – ветерани війни, 74 – ветерани праці. 70 підопічних досягли 90-то річного віку.
     На виконання обласної Програми соціального захисту ветеранів, з метою поліпшення умов стаціонарного догляду ветеранів війни і праці, у 2005 році було проведено перепрофілювання Горбанівського геріатричного будинку-інтернату в геріатричний пансіонат для ветеранів війни і праці з поліпшенням умов проживання мешканців.
     На сьогодні у п'ятиповерхових корпусах пансіонату зручно розташовані житлові блоки, їдальня, медичне відділення, актова зала, бібліотека, адміністративні приміщення. У кожному житловому блоці обладнані кімнати для роздачі їжі прикутим до ліжка хворим. Для комфортного пересування мешканців функціонують пасажирський та вантажопасажирський ліфти. Залучення коштів Пенсійного фонду дало змогу суттєво поліпшити і наблизити до домашніх умов інтер'єри житлових кімнат. Затишні холи для відпочинку облаштовані кольоровими телевізорами, м'якими меблями.
     В народних традиціях облаштована кімната духовності, вшановується право мешканців на релігійне сповідання.
     Організовані умови для змістовного дозвілля мешканців, проводяться концерти, екскурсії, тематичні вечори, діють самодіяльні художні колективи підопічних – вокальний ансамбль «Доля», інструментальний ансамбль, ансамбль ложкарів.
     На базі пансіонату діє філія кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з доглядом за хворими, сімейної медицини (загальної практики) Полтавської Української медичної стоматологічної академії, що сприяє поліпшенню якості діагностики захворювань та лікування людей похилого віку. У поточному році 178 мешканців пансіонату отримали консультативну допомогу викладачів кафедри, в тому числі з проведенням ультразвукових досліджень на діагностичній апаратурі фахівців кафедри – 35, з розшифруванням електрокардіограм - 43.
     Мешканці отримують безпосередньо в пансіонаті профілактичне і симптоматичне лікування, необхідними лікарськими засобами забезпечує пансіонат. Працюють кабінети лікувальної фізкультури, фізіотерапії, масажу, фітотерапії, стоматологічний кабінет. Для рентгенологічного обстеження ліжково хворих функціонує пересувний рентгенологічний аппарат. При необхідності здійснюється госпіталізація хворих до лікувальних установ обласного центру. Регулярно безкоштовно проводяться профілактичні щеплення проти грипу. Мешканцям з інвалідністю розроблені індивідуальні програми реабілітації, згідно яких проводиться лікування, безкоштовне забезпечення технічними засобами реабілітації.
     Згідно обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2014 роки Горбанівському пансіонату ветеранів війни та праці та спрямовано додаткові кошти в сумі 345 тис.грн., в тому числі на капітальний ремонт харчоблоку 260 тис. грн.. та на проведення інших ремонтних робіт 85 тис. грн..
     Протягом січня – серпня 2013 року пансіонатом залучено шефської (спонсорської) та гуманітарної допомоги на суму 49,0 тис. грн.
   

   

    1 жовтня 2013 року з нагоди відзначення Дня людини похилого віку, Дня ветерана на базі Октябрського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулась зустріч директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко з головами громадських організацій ветеранів області.
     В ході зустрічі Л.В. Корнієнко привітала присутніх з святом, поінформувала щодо розвитку соціальних послуг в області. Для учасників зібрання проведено екскурсію Октябрським територіальним центром, в ході якої представників громадських організацій ознайомлено з впровадженням нових видів соціальних послу.
     Особливого настрою учасникам зібрання надала концертна програма вокальних колективів та чаювання.
     В Полтавській області проживає близько 184 тисяч ветеранів праці.
     Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації розроблена та затверджена обласна Комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2014 роки. Загальний обсяг коштів з обласного бюджету, затверджений для реалізації заходів Програми у 2013 році становить близько 8 млн. грн.. Програма передбачає адресну підтримку вразливих верств населення, в тому числі ветеранів праці на реалізацію якої виділено в 2013 році близько 1 млн. 400 тис. грн..
     Окремим важливим напрямком роботи на сьогодні є забезпечення надання якісних соціальних послуг населенню. Мережа територіальних центрів соціального обслуговування області є на сьогоднішній день однією з найбільш розгалужених в Україні. В Полтавській області соціальні послуги надаються 33–ма територіальними центрами соціального обслуговування, з них 25 – у сільській місцевості. Територіальні центри забезпечують комплексне обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування.
     У складі територіальних центрів функціонує 34 відділення соціальної допомоги вдома, 32 відділення соціально-медичних послуг, 34 відділення соціально-побутової адаптації, 12 стаціонарних відділень для постійного проживання, 33 відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
     Протягом першого півріччя 2013 року соціальні послуги в територіальних центрах одержали 77 тис. мешканців області.
     Держава забезпечує можливість для розвитку соціальних послуг, тому в області повністю виконуються завдання Президента України щодо забезпечення якісних умов для життя населення незалежно від місця проживання.
     Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні у 2013 році продовжено роботу із створення територіальними центрами «Сільських будинків соціального піклування» у віддалених населених пунктах.
     На сьогодні «Сільські будинки соціального піклування» діють у 32 населених пунктах Полтавської області. 70% «Сільських будинків соціального піклування» створені на базі реорганізованих сільських медичних амбулаторій.
     У «Сільських будинках соціального піклування» надаються послуги швачки, перукаря, прання білизни, з фізіотерапії, масажу та інші, що дозволило додатково створити більше 40 робочих місць.
     В поточному році планується відкрити в області ще 4 таких будинки.