Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   29 жовтня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала сім'ю загиблого учасника АТО, що проживає в Полтавському районі.
   Дружині загиблого вручено посвідчення на пільги члена сім'ї загиблого, пам'ятку, щодо надання пільг та інших соціальних гарантій членам сім'ї загиблого(померлого) військовослужбовця, який брав участь в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
   При особистій зустрічі з родиною загиблого надано детальні роз'яснення з питань соціального захисту членів родин загиблих під час проведення АТО.
   З обласного бюджету сім'я отримала допомогу в розмірі 25 тис. грн., з районного – 5 тис. грн..
   У військовому комісаріаті перебуває на контролі питання надання допомоги згідно постанови КМУ № 975 від 25грудня 2014 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».


 


   28 жовтня 2014 року відбулась колегія Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання щодо стану підготовки підвідомчих установ системи соціального захисту населення до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015рр.
   Інтернатні заклади області повністю підготовлені до функціонування в осінньо-зимовий період. План заходів по підготовці стаціонарних закладів до зимового періоду виконано в повному обсязі.


 


   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за жовтень 2014 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 151495 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 115 937;
 • - малозабезпечені сім'ї – 16 575;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 259
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 724.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за жовтень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 101,3 млн.грн.
     6 та 20 жовтня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


 •  


     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за вересень 2014 року в повному обсязі за напрямками використання:

 • - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12100 одержувачам на загальну суму 2 396,8 тис. грн.;
 • - компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1984 одержувачам на загальну суму 120,2 тис. грн..
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 •  


     Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 1 жовтня 2014 року № 505 та № 509, якими передбачено облік осіб, що переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та надання їм щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
     На даний час у Полтавській області проживає близько 13 тисяч осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
     Департаментом праці та соціального захисту населення вжито ряд організаційних заходів для забезпечення обліку зазначених осіб, а також призначення щомісячної допомоги. Відпрацьована система щодо інформування кожної такої особи через центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
     За 2 дні (після надходження програмного забезпечення) районними та міськими управліннями праці та соціального захисту населення в Єдиній інформаційній базі даних зареєстровано 1786 осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, та видано довідки встановленого зразку про взяття їх на облік в органах праці та соціального захисту населення. На підставі виданої довідки про взяття на облік, поданої заяви управліннями праці та соціального захисту населення проводиться призначення щомісячної адресної допомоги. Допомога призначається терміном на 6 місяців.
     Вказана допомога для працездатних непрацюючих осіб призначається у повному розмірі терміном на 2 місяці, а у разі їх не працевлаштування на наступні 2 місяці зі зниженням на 50 відсотків. Після спливу 4 місяців її виплата для працездатних непрацюючих осіб припиняється.
     Враховуючи викладене, Департаментом праці та соціального захисту населення спільно з Обласним центром зайнятості відпрацьовано питання співпраці в частині соціального захисту переміщених осіб. Представники управлінь праці та соціального захисту населення проводять прийом та надання консультацій громадян безпосередньо в центрах зайнятості, в свою чергу працівники центру зайнятості проводять консультування вказаних осіб безпосередньо в управліннях праці та соціального захисту населення.
     Таким чином при зверненні сімей, до складу яких входять працездатні непрацюючі громадяни, вони зможуть отримати повний комплекс послуг, який передбачає взяття на облік в органах праці та соціального захисту населення, призначення щомісячної адресної допомоги та отримання сприяння служби зайнятості у їх працевлаштуванні.


   


     Інформація про засідання комісії з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації
     16 жовтня 2014 року о 10.30 год. відбулося засідання комісії з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації, голови комісії з питань гуманітарної допомоги Пругла О.Є.
     На засіданні комісії розглядалися питання:
     - щодо передачі у користування інвалідам автомобілів ««DAEWOO LANOS»,», 2000 року випуску та «Фольксваген», 1999 року випуску;
     - розгляд листа Полтавської митниці щодо ситуації, що склалися з вантажами, які надходять на адресу Благодійної організації «Християнська гуманітарна місія «Єдність – 1» м. Кременчук.
      За результатами обговорення питань порядку денного прийняті відповідні рішення.


   


     16.10.2014 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є.
     В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласних громадських об'єднань "Фонд інвалідів Чорнобиля" та "Союз Чорнобиль".
     Розглянуто 7 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
     За результатами розгляду прийнято відповідні рішення.


   


     Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 01.10.2014 року № 509 "Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції" та № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг".
     Для постановки на облік та отримання довідки про взяття на облік кожній повнолітній особі, яка переміщується, необхідно зверутися особисто або через законного представника із заявою до управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання чи перебування. Заява заповнюється на підставі документа, що посвідчує особу та реєстраційного номеру облікової картки платника податків. У день подання заяви управлінням праці та соціального захисту населення безоплатно видається довідка про взяття на облік.
     Кому надається щомісячна адресна допомога
     Допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та перебувають на обліку в органах праці та соціального захисту населення
     Куди звернутися для призначення щомісячної адресної допомоги та які документи надати
     Для призначення допомоги уповноважений представник сім'ї звертається до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання з відповідною заявою та пред'являє паспорт громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються .
     До заяви про виплату грошової допомоги додаються такі документи:

 • - копія свідоцтва про одруження;
 • - копія свідоцтв про народження;
 • - письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї;
 • - згода на обробку персональних даних.
     В заяві крім особистих даних зазначається:
 • - реквізити рахунка уповноваженого представника сім'ї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога;
 • - наявність у будь-кого з членів сім'ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;
 • - наявність у володінні всіх членів сім'ї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску);
 • - наявність у будь-кого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
 • - місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.
     Термін призначення допомоги
     Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більш ніж шість місяців.
     У яких випадках грошова допомога не призначається Грошова допомога не призначається у разі, коли:
 • - будь-хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;
 • - у володінні сім'ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;
 • - будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (12180 грн.).
     У якому розмірі надається грошова допомога Грошова допомога надається у таких розмірах:
 • - для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) у розмірі 884 гривні на одну особу (члена сім'ї);
 • - для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).
     Загальна сума допомоги на сім'ю не може перевищувати 2 400 гривень.
     В яких випадках надання допомоги припиняється:
 • - подання уповноваженим представником сім'ї заяви про припинення виплати грошової допомоги;
 • - якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період — припиняється.
 • - зняття з обліку особи, яка переміщується;
 • - виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
     За додатковими роз'ясненнями щодо надання щомісячної адресної допомоги необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання чи перебування.
     Прийом громадян проводиться щоденно (крім вихідних):
     Понеділок, вівторок, середа, четвер – з 800 до 1715;
     П'ятниця – з 800 до 1600
     При виникненні будь-яких питань щодо надання соціальних гарантій просимо звертатися за телефоном обласної безкоштовної «гарячої лінії»:


 •  


     З метою соціального захисту осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, донесення вказаної інформації до кожної сім'ї, забезпечення їх обліку та виплати щомісячної адресної допомоги у скорочені терміни, в області проведено селекторну нараду в ході якої відпрацьовано механізм організації роботи та надані відповідні доручення головам районних державних адміністрацій та міськвиконкомів, а також усім задіяним управлінням та службам обласного рівня.


   


     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 09 жовтня 2014 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,3 млн. грн. на виплату допомог та компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:

 • виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
 • компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
 • компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
 • компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат.


 •  


     Повернення зарплатних боргів - одне із пріоритетних завдань органів виконавчої влади всіх рівнів
     В складній економічній ситуації в державі особливої гостроти набуло питання погашення заборгованості із заробітної плати.
     Станом на 01.09.2014 загальнообласний борг складав 27,4 млн.грн., в тому числі по 19 економічно активних підприємствах - 13,6 млн.грн. та по 21 підприємству-банкруту - 13,3 млн.грн.
     Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств були:

 • - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - 4,4 млн.грн. (директор Іщенко В.В.);
 • - ТОВ "Гадячсир" - 3 млн.грн. (директор Лисаченко В.Ф.);
 • - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,4 млн.грн. (директор Денисенко О.Л.);
 • - ПАТ "Галещинамашзавод" - 670 тис.грн. (директор Коваленко В.І.);
 • - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 629 тис.грн. (директор Луценко А.В.).
     Складнощі з своєчасністю виплати заробітної плати на ряді підприємств виникли у зв'язку з об'єктивними причинами, які вплинули на економічну ситуацію в країні.
     Для розв'язання цієї проблеми органами виконавчої влади всіх рівнів здійснюються комплексні заходи та налагоджена жорстка система контролю за їх виконанням. Щодекадно проводиться моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість відслідковувати ситуацію з виплатою заробітної плати по кожному підприємству, виявляти загрози можливого виникнення заборгованості, оперативно реагувати на факти порушень виплати поточної заробітної плати.
     Для забезпечення сталої роботи підприємств надається допомога в поверненні дебіторської заборгованості. Налагоджена тісна співпраця з органами прокуратури та контролюючими органами Керівники підприємств, які порушують норми трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати, притягуються до відповідальності.
     25 вересня 2014 року на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації розглядалося питання "Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
     З метою вжиття додаткових дієвих заходів для забезпечення погашення зарплатних боргів рішенням колегії схвалено проект розпорядження, в якому визначені завдання органів виконавчої влади області та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади по всіх напрямках погашення заборгованості із заробітної плати та враховані всі можливі механізми впливу.


 •  


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за жовтень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 150434 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 115 208;
 • - малозабезпечені сім'ї – 16 311;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 204
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 711.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за жовтень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 88,2 млн.грн.
     6 жовтня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


 •  


     Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558, передбачено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги.
     Компенсація призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
     10.09.2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 428 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558», яка набрала чинності 17.09.2014 (з дня опублікування).
     Вказаною постановою внесено зміни до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.
     Відтепер одержувачам забезпечується можливість вибору - звертатися за призначеннями компенсації за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, або ж за місцем її перебування. Крім того, скасовується необхідність додаткового підтвердження потреби у догляді за інвалідами І групи, інвалідність яких установлена безстроково.
     Також, передбачається запровадити електронний обмін інформацією між Міністерством соціальної політики України та Державною фіскальною службою України про фізичних осіб-платників податків, які надають соціальні послуги, а це істотно зменшить перелік документів для призначення компенсації та забезпечить щоквартальний контроль за діяльністю таких осіб щодо надання ними лише соціальних послуг.
     Крім того, порядок виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, узгоджено з Бюджетним кодексом України в частині визначення джерел фінансування згаданих компенсаційних виплат.
     Компенсація фізичним особам працездатного віку, які надають соціальні послуги, призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1218 грн.) у таких розмірах:
     15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;
     10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;
     7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.
     Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (949 грн.).
     Одночасно зазначаємо, що змінами доповнено перелік умов, за яких компенсація не призначається:

 • 1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено: державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам"; надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";
 • 2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу";
 • 3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;
 • 4) самозайнятим особам;
 • 5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;
 • 6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома.


 •  


     2 жовтня 2014 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації О. Є. Пругла проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії до Крюковської виправної колонії (№29) управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області з метою вивчення стану матеріально-побутового забезпечення засуджених осіб.
     На засіданні ознайомилися з роботою Крюковської виправної колонії(№ 29), заслухали інформацію про перевірки районних спостережних комісій Полтавської, Новосанжарської та Диканської райдержадміністрацій, про підсумки роботи районних спостережних комісій за І півріччя 2014 року та звіти голів виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради, Кобеляцької та Кременчуцької райдержадміністрацій.
     Від Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації взяли участь у засіданні перший заступник директора Департаменту, заступник голови комісії Н. С. Черняк та головний спеціаліст, секретар комісії Захарова Ю. В.
     За підсумками роботи прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.
   


   


     1 жовтня 2014 року з нагоди Міжнародного дня людини похилого віку відбулось привітання підопічних геріатричного пансіонату та будинків-інтернатів області.
      На 1 жовтня 2014 року на повному державному утриманні в вищевказаних закладах області проживає 2300 одиноких престарілих громадян та інвалідів.
      Привітати підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці завітали заступник голови Полтавської обласної ради В.П. Микійчук, перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк.
      В ході привітання від обласної ради вручено для використання, з метою оздоровлення, апарат для виготовлення синглентно-кисневої пінки.
      Концертом Полтавської обласної філармонії та солодким столом завершилось вшанування підопічних пансіонату.