Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   27 жовтня 2015 року проведено засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо питання проведеної підготовки підвідомчих стаціонарних установ до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.
   Директором Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко поставлено завдання перед директорами будинків-інтернатів та територіальних центрів соціального обслуговування забезпечити стале функціонування стаціонарних установ в осінньо-зимовий період. Своєчасно вживати заходи щодо недопущення виникнення аварійних ситуацій. Тримати на особливому контролі умови проживання одинокопроживаючих громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділеннях соціальної допомоги вдома та організувати роботу щодо проведення відповідними службами обстежень, додаткових інструктажів по експлуатації газових, опалювальних приладів.
 

 

   Під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла 23 жовтня 2015 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби облдержадміністрації за участі представників громадських рад при Полтавській облдержадміністрації та Полтавській обласній раді а також представників релігійних громад.
   На засіданні розглядалися питання направлення на альтернативну (невійськову) службу в період осіннього призову 2015 року громадян, які належать до релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

 

   У зв'язку зі значним підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, єдиним механізмом підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг є надання житлових субсидій.
   Станом на 23 жовтня 2015 року програмою житлових субсидій охоплено майже 242 тис. сімей, що становить 40,5% від загальної кількості сімей області.
   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується окремо на опалювальний та неопалювальний сезон.
   Урядом 13 жовтня 2015 року внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848.
   За цим порядком органи праці та соціального захисту населення обраховують розміри субсидії на початку опалювального періоду без додаткового звернення громадян та оновлення інформації про комунальні послуги керуючись попередніми даними про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами.
   Громадянам, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, та ті, які звернулися за її призначенням в 2015 році органами праці та соціального захисту населення проведено автоматичні перерахунки розмірів субсидії на опалювальний сезон 2015/2016 років без додаткового звернення громадян, включаючи і тих заявників, яким на період неопалювального сезону була призначена субсидія в «нульовому» розмірі.
   В перших числах листопада 2015 року кожній сім'ї, яка звернулась за субсидією, буде доставлено повідомлення про розмір призначеної субсидії на опалювальний сезон.

 

   В Полтавській області діє державна програма "Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   Безкоштовне стаціонарне лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1, 2, 3 категорій та постраждалим дітям проводять наступні лікувальні заклади:
- Обласна клінічна лікарня відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім'ї та репродукції людини, медичної генетики;
- Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради;
- Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни;
- Кременчуцький обласний госпіталь для ветеранів війни;
- Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня;
- Дитяча міська клінічна лікарня м. Полтави;
- Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського;
- Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради;
- Кременчуцький обласний онкологічний диспансер.
   Для отримання направлення на стаціонарне лікування в зазначені медичні заклади необхідно звернутися до установ охорони здоров'я за місцем проживання громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

   22 жовтня 2015 року в облдержадміністрації відбулася нарада з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати поточної заробітної плати за вересень 2015 року станом на 21.10.2015 (за оперативними даними) проінформувала директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В.
   На засіданні за участі керівників розглядалася ситуація з погашенням зарплатних боргів на підприємствах-боржниках: - ТОВ "Гадячсир"; - ТОВ "Техмолпром"; - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр"; - Приватний ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління"; - ПрАТ "Будівельне управління № 9" "Полтаванафтогазбуд"; - ПП "Ливарно-механічний завод"; - Філія Полтавського ВТВЗ державного підприємства "Укрдорзв'язок".
   За результатами наради визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати.

 
Про встановлення статусу учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

   Відповідно до статті 9 Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі-Закон) особами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи, є:
 • - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків;
 • - потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Відповідно до статті 10 Закону, учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві, відповідно до переліку визначеного Кабінетом Міністрів України.
     Статтею 14 Закону визначено категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи для встановлення їм пільг і компенсацій.
     Категорія 2 встановлюється учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року не менше 5 календарних днів, у 1987 році не менше 14 календарних днів.
     Постановою Кабінету Міністрів України ,,Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 20.01.2015 № 51 (зі змінами) встановлено правила видачі посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Згідно з вказаним Порядком, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС посвідчення видаються на підставі одного з таких документів:
 • а) посвідчення про відрядження в зону відчуження;
 • б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження;
 • в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).
     Видача посвідчення проводиться обласними державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання.

 •  

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по жовтень 2015 року в повному обсязі.
     19 жовтня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 8321 сім'ям за жовтень 2015 року на суму 9, 7 млн. грн..
     Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

   

     
     В області забезпечена виплата державної допомоги сімям з дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 154035 одержувачів зазначених видів виплат:
 • - сім'ї з дітьми – 113671;
 • - малозабезпечені сім'ї – 19 129;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 839;
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 661;
 • - допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу – 1735
     Для здійснення виплати зазначених допомог за жовтень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 123,2 млн.грн.
     05 та 20 жовтня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводитися установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 •  

     16 жовтня 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено селекторну нараду з заступниками голів райдержадміністрацій, які ведуть соціальні питання, начальниками районних управлінь праці та соціального захисту населення, представниками організацій надання житлово-комунальних послуг щодо забезпечення проведення перерахунків розмірів субсидій на опалювальний період і вручення повідомлень про призначені субсидії громадянам. Про організацію виконання на районному рівні постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» щодо проведення професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
     Поставлено завдання провести перерахунки призначених субсидій на опалювальний період та доставити повідомлення сім'ям до 2 листопада 2015 року. Крім того дані відповідні доручення щодо організації виконання постанови КМУ№179.

   

     В Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В. Синяговскього з нагоди Дня захисника Вітчизни відбулися урочисті збори, в яких взяли участь вихованці та персонал інтернату. На святковий захід були запрошені воїни АТО Бандуровський В.І. та Івашкевич Ю.О., які розповіли про нелегкі будні військових на Сході країни. Вихованці вручили воїнам квіти та подякували їм за мужність та відвагу у захисті України.
   

   

     У жовтні поточного року міськими(районними) управліннями праці та соціального захисту населення отримано з державного бюджету та направлено 615 підприємствам, установам та організаціям області 7 млн.грн. компенсації у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період").
     З початку поточного року державою компенсовано витрат підприємствам області на загальну суму 54,5 млн.грн..

   

     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за вересень 2015 року в повному обсязі :
     - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11806 одержувачам на загальну суму 2 403,5 тис. грн..;
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсації здійснюється у поточному році за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

   

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за жовтень 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 170 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 518 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у жовтні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2, 05 млн. грн.
     07.10.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   
  ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ СУБСИДІЇ

      Кабінетом Міністрів України 23 вересня 2015 року прийнято постанову за № 752 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», якою з 1 жовтня 2015 року удосконалено порядок призначення субсидій населенню.
      Скасовано необхідність обов'язкового оформлення особових рахунків по сплаті житлово-комунальних послуг на особу, яка звертається за призначенням субсидії.
      Таким чином субсидія призначається: - одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб; - особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні згідно договору найму (оренди) житла, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, на підставі рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської і районної ради та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
      Визначено вичерпний перелік документів, для винесення рішень комісіями щодо призначення субсидії виходячи з кількості фактично проживаючих зареєстрованих осіб. У разі наявності таких документів рішення приймається без необхідності обстеження домогосподарств, за відсутності документів – на підставі акту обстеження:
      Під час прийняття рішень враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку), акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради, акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб, договори оренди житла в іншому місці). У разі відсутності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, рішення приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
      Уточнено порядок врахування доходів, зокрема: - для членів виборчих комісій: до сукупного доходу не враховується оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів. - для сімей учасників АТО: під час призначення субсидії особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, та/або членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються: отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань; отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження; - для пенсіонерів: до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
      Визначено порядок призначення субсидії дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім'ям та сім'ям, у яких не менше року проживають троє і більше дітей: дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім'ям, а також сім'ям (крім багатодітних сімей), у яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, субсидія може бути розрахована виходячи з кількості дітей, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), з урахуванням дітей, які не зареєстровані в ньому, на підставі рішення районної комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
      Врегульовано врахування розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей при призначенні опікуну (піклувальнику) житлової субсидії за місцем реєстрації: у разі коли у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишились без батьківської опіки (піклування), субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей. У такому випадку розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації.
      Надано можливість призначати субсидію сім'ям, у яких розділено особові рахунки: якщо особи, зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки, субсидія може призначатися окремо за розділеними особовими рахунками виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які сплачують за послуги на такі рахунки, на підставі рішення районної комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
      Визначено механізм призначення житлової субсидії у разі, коли кількість зареєстрованих осіб за даними підприємств - надавачів послуг не відповідає інформації про склад сім'ї.
      У разі коли кількість осіб, зазначених у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, відрізняється від кількості осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, для призначення субсидії використовуються дані, зазначені у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
      У разі відсутності відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб субсидія призначається на підставі рішення комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства виходячи з кількості осіб, зазначених у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
      На підставі такого рішення підприємства-виробники (виконавці) житлово-комунальних послуг нараховують плату за послуги виходячи з кількості осіб, яким призначено субсидію.
      Якщо субсидія призначена за рішенням комісії, на наступний термін субсидія призначається без повторного розгляду на комісії, якщо у сім'ї не відбулися зміни.

   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 152933 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 112 825; - малозабезпечені сім'ї – 18 904; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 810; - тимчасову допомогу на дітей – 3 666 - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1728
     Для здійснення виплати зазначених допомог за жовтень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 111, 7 млн.грн.
     05 жовтня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

   

     5 жовтня 2015 року в облдержадміністрації за участі представників Управління МВС України в Полтавській області, Кременчуцького міськвиконкому, Гадяцької райдержадміністрації відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
     Про стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області станом на 01.10.2015 (за оперативними даними) проінформувала директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В.
     На засіданні розглядалася ситуація з погашенням зарплатних боргів: - на підприємствах м.Кременчука; - на ТОВ "Гадячсир" та ТОВ "Техмолпром"; - на підприємствах-банкрутах, які перебувають в процедурах ліквідації.
     За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати.

   

     1 жовтня 2015 року в інтернатних установах системи органів праці та соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного Дня громадян похилого віку та Дня ветерана.
     Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В.Корнієнко прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   

   

  Відповіді на запитання громадян щодо житлових субсидій

   

     1. Чи необхідно повторно звертатися за призначенням субсидії на опалювальний сезон у разі якщо на даний час субсидію призначено у «нульовому» розмірі?
      Ні, повторно звертатися непотрібно. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На початку опалювального сезону управління праці та соціального захисту населення розрахують розмір субсидії без додаткового звернення. Протягом десяти днів після отримання необхідної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян.
     2. Чи необхідно повертати розмір отриманої житлової субсидії державі у разі, якщо заявниця здійснить продаж житлового приміщення чи переоформлення спадщини в майбутньому та в якому розмірі?
      Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
    3. Які документи та куди необхідно подати, щоб отримати субсидію?
      Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання):
     - заяву про призначення житлової субсидії;
     - декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Відтепер в декларації не зазначається сума доходу без урахування податку з доходів фізичних осіб, вказуються лише вид отримуваного доходу і джерело з якого отримані кошти;
     - договір найму (оренди) житла - для осіб, які винаймають житло;
     - довідки про доходи - у разі декларування доходів за три місяці, а також у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом управління праці та соціального захисту населення.
      У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх управлінню праці та соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи, сільських (селищних) рад.
     Вказані документи також можуть бути надіслані поштою управлінню праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.

   
   
  Шановні ветерани, люди поважного віку!


     1 жовтня Україна відзначає Міжнародний день людей похилого віку та День ветеранів. Це вияв глибокої поваги суспільства до людей старшого покоління, яким судилося перенести лихоліття війни, відбудовувати країну після воєнної розрухи.
     День людей похилого віку – хороша нагода ще пильніше поглянути на проблеми літніх людей. На Полтавщині, наразі, проживають 472 тисячі людей похилого віку, ветеранів. Пріоритетним завданням органів влади на місцях є забезпечення надання соціальних послуг всім ветеранам, які цього потребують. Більше 19 тисяч одиноких, престарілих громадян, інвалідів, отримують послуги соціального обслуговування вдома. Щороку, близько 160 тисяч послуг надають територіальні центри соціального обслуговування у відділеннях соціально-медичних послуг, соціально-побутової адаптації. Розширення спектру надання соціальних послуг є перспективним напрямком роботи органів соціального захисту області. З метою збереження та формування активної життєвої позиції людей старшого віку всебічного розвитку набуває соціально-педагогічна послуга - «Університет третього віку».
     Визнаємо за свій обов'язок у цей нелегкий час підтримувати вас, надавати реальну допомогу і робити все, щоб мати право називатися гідними спадкоємцями. Від щирого серця бажаємо Вам мирного неба, міцного здоров'я, добробуту, довгих років життя.

  Директор Департаменту праці та
  соціального захисту населення Полтавської
  облдержадміністрації Л.В. Корнієнко