Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   28 жовтня 2016 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Дня визволення України від нацистських окупантів. Зокрема, в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проведено концертну програму за участю організації ветеранів Подільського району м.Полтави та літературний вечір. Мешканців пансіонату привітали представники органів влади. Підопічних пригостили солодощами та продемонстрували художній фільм.  
 

 


   1) Куди необхідно подавати документи на оформлення субсидії? Документи для призначення житлової субсидії подаються в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарями – за місцем фактичного проживання). У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи сільських і селищних рад. Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики.
   2) Які документи надаються для призначення субсидії? Для призначення субсидій громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає управлінню соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання): - заяву про призначення житлової субсидії; - декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами. Особи, які орендують або винаймають житло додатково подають договір найму (оренди) житла.
   3) Після подачі заяви та декларації у який термін управліннями соціального захисту населення призначається субсидія? Для призначення субсидії органи соціального захисту населення направляють запити та одержують інформацію від: - усіх підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами; - Державної фіскальної служби – щодо отриманих доходів; - Пенсійного фонду України - щодо суми пенсійних виплат. Після отримання відповідної інформації органи соціального захисту населення опрацьовують документи та приймають рішення про призначення субсидії. Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після надходження необхідної інформації та її співпадання з даними, поданими в заяві та декларації. За результатами прийнятого рішення органами соціального захисту населення надається повідомлення про розмір призначеної субсидії.
   4) На який термін призначається субсидія? Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж 12 місяців. Розраховується окремо на неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня). У разі встановлення рішенням органів місцевої влади дати початку (закінчення) опалювального періоду, що відрізняється від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія проводиться перерахунок субсидії в межах установленого строку її призначення. Це стосується житлових будинків та квартир, як з централізованим опаленням, так і з індивідуальним. У разі подання заяви на призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального періоду – субсидія призначається з початку такого періоду. Наприклад: опалювальний період розпочато з 11 жовтня, у разі подання заяви та декларації до 10 грудня, субсидія буде розрахована з початку опалювального періоду (з 11 жовтня). У разі подання заяви на призначення субсидії протягом трьох місяців з місяця підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги - субсидія призначається з місяця підвищення тарифів.
   5) Чи існують будь які умови за яких субсидія не призначається? Субсидія не призначається у разі здійснення купівлі або оплати послуги (одноразово), протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень. Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть призначати субсидії, як виняток. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
   6) Якщо є заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги. Чи може сім'я звернутися за призначенням житлової субсидії? Наявна заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на право оформлення субсидії. При цьому, звертаємо увагу, що громадяни, яким призначено субсидію, зобов'язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Невикористана сума субсидії, внаслідок економії споживання послуг, може бути використана, як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу, на наступні розрахункові періоди.
   7) Якщо в минулому році особа працювала та отримувала пенсію, але на даний час доходів крім пенсії не має. Які доходи будуть враховані при розрахунку розміру субсидії? Згідно внесених змін до Порядку призначення субсидії (набрали чинності 21.09.2016) у разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
   8) Чи враховується до доходу сім'ї вартість отриманої путівки на санаторно-курортне лікування? Інформацію про доходи сім'ї управління соціального захисту населення отримують, зокрема, шляхом направлення електронних запитів до Державної фіскальної служби України. Так, дійсно, ще минулого року вартість путівки включалась до річного доходу громадян і впливала на розмір субсидії, але в поточному році внесено зміни і відтепер вартість санаторно-курортного лікування ніяким чином не впливає на розмір субсидії. Для перегляду розміру субсидії громадянці потрібно звернутися до територіального управління соцзахисту та подати відповідну заяву та декларацію на отримання субсидії.
   9) Чи призначається субсидія батькам-пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці? Субсидія призначається на підставі рішення комісії, яке приймається з урахуванням документу, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку). За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.
   10) Чи змінено норми використання природного газу на опалення в порівнянні з минулим опалювальним сезоном?
   Субсидія призначається у межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами.
   В минулому році при розрахунку призначення субсидії застосовувалась соціальна норма використання природного газу на опалення у розмірі 7,0м3 на 1м2 опалювальної площі.
    З 30 квітня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 317 (набрала чинності 30 квітня 2016 року), дійсно змінено соціальну норму використання природного газу на опалення з 7,0м3 до 5,5м3 на 1м2 опалювальної площі на місяць. Дана норма застосовується в опалювальний період саме 2016-2017 років.

 


   26 жовтня 2016 року відбулась колегія Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання щодо стану завершення підготовки до зими стаціонарних установ області.
   В ході засідання колегії винесено рішення до виконання.

 


   26 жовтня 2016 року Департаментом соціального захисту населення проведено навчальний семінар для лікарів та старших медичних сестер будинків-інтернатів, завідувачів стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) системи соціального захисту населення з питань організації догляду за підопічними.
   Навчання проведено за участю науковців кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з доглядом за хворими, сімейної медицини (загальної практики) Вищого державного навчального закладу України «Української медичної стоматологічної академії» та Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.М.Мальцева.
   В ході семінару обговорено ряд питань, зокрема, особливості лікування людей похилого віку із захворюванням серцево-судинної системи, особливості клінічного перебігу пневмонії в людей похилого віку, догляд за підопічними з особливими потребами, надання медичної допомоги підопічним в умовах реформування психіатричної служби.
   За результатами семінару дано доручення провести навчання молодшого медичного персоналу будинків-інтернатів та стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг.  

 


   25 жовтня 2016 року о 10.00 годині Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено селекторну нараду в ході якої обговорено питання щодо стану призначення субсидій в опалювальний період 2016-2017 років з урахуванням терміну початку опалювального періоду та реалізації в області програми щодо забезпечення житлом сімей учасників АТО.
   В ході наради дано відповідні протокольні доручення.

 

Про стан погашення заборгованості із заробітної плати

   За статистичними даними станом на 01.10.2016 загальна заборгованість по області склала 28,7 млн.грн., у тому числі:
    на 18 економічно активних підприємствах – 11 млн.грн. (38%);
    на 18 підприємствах-банкрутах ¬? 17,3 млн.грн. (60,4%).
    Найбільші боржники серед економічно активних підприємств станом на 01.10.2016:
   - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи – 5,2 млн.грн.,
   - ТОВ "Техмолпром" – 2,4 млн.грн.,
   - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 889 тис.грн.,
   - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" – 739 тис.грн.,
   - ДНТП "Бурова техніка" ? 402 тис.грн.,
   - ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" - 401 тис.грн.,
   - ТОВ "Електромонтаж 410" – 343 тис.грн.
   Загальна сума заборгованості зазначених семи суб'єктів господарювання (10,4 млн.грн.) складає 94,7% від загальнообласного боргу економічно активних підприємств.
   Основна маса заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджена в Гадяцькому ? 6,2 млн.грн, Полтавському ? 889 тис.грн. районах, містах Полтава – 821 тис.грн., Кременчук ? 787 тис.грн. та Комсомольськ ? 739 тис.грн. Разом по п'яти відмічених адміністративно-територіальних одиницях заборговано 9,4 млн.грн. (86% до загальнообласного боргу економічно активних підприємств).
   Місцевими органами влади вживаються заходи, спрямовані на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 року № 517-р "Про затвердження плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати" та додаткового плану заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області, затвердженого головою обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, головою облдержадміністрації Головком В.А.
   Протягом вересня поточного року сума загальнообласного боргу зменшилася на 990 тис.грн., тенденція до зменшення заборгованості встановилася в області з квітня 2016 року.
   Скороченню заборгованості сприяла тісна співпраця Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Полтавській області. Матеріали щодо стану погашення зарплатних боргів Департаментом щомісячно надаються органам Національної поліції для.вжиття заходів щодо посадових чи службових осіб підприємств, на яких тривалий час не вирішуються питання погашення заборгованості із заробітної плати.

 

Призначення допомоги при народженні дитини

    Кому призначається допомога при народженні дитини?
    Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

    Куди та які документи надаються для призначення допомоги при народженні дитини?
    Допомога при народженні дитини призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків (опікуна). Допомога може бути призначена за міцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги за місцем реєстрації.
    Для призначення допомоги до управління соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:
   - заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
   - копія свідоцтва про народження дитини (з пред'явленням оригіналу).
    Опікуни подають копію рішення про встановлення опіки.
    Жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

    Термін звернення за призначенням допомоги при народженні дитини:
    Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

    Розмір допомоги:
    Допомога при народженні дитини (яка народилась після 30 червня 2014 року) надається у загальному розмірі 41280 грн.
    Виплата допомоги здійснюється:
   - одноразово у сумі 10320 грн.;
   - решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
    У разі народження (встановлення опіки) двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину.
    Особам, які на 30 червня 2014 року, мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 грн. У разі працевлаштування отримувача допомоги, виплата допомоги у розмірі 130 грн. припиняється.

   Підстави припинення виплати допомоги при народженні дитини:
   Виплата допомоги припиняється у разі:
   - позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
   - відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
   - відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
   - тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання (крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю;
   - припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
   - перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
   - усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
   - смерті дитини;
   - смерті отримувача допомоги;
   - нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
    Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини.

    Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, які у разі встановлення факту нецільового використання коштів подають управлінню соціального захисту населення, пропозиції щодо припинення її виплати.

    Виплата допомоги поновлюється, якщо один з батьків (опікун), що фактично здійснює догляд за дитиною звернувся протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги до управління соціального захисту населення з письмовою заявою.

    Районні (міськими) управління соціального захисту населення проводять нарахування та сплату єдиного внеску, зокрема, за осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу при народженні дитини.

    Виплата допомоги проводиться щомісячно після надходження субвенції з бюджету за поточний місяць через поштові відділення зв'язку або через уповноважені банки. Субвенція з державного бюджету надходить двічі на місяць до 10 та до 25 числа місяця.


 


   Представляємо Вашій увазі мистецькі вироби майстринь, які відвідують клуби за інтересами, що працюють при Університетах третього віку територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Дані вироби були представлені як найкращі на виставці в м. Києві присвяченій Дню людини похилого віку.  

 


   13.10.2016 року відбулося засідання робочої групи обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Ніни Степанівни Черняк.
   Розглянуто 6 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року № 886 « Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
   За результатами розгляду прийнято рішення про винесення на розгляд обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках 6 пакетів документів.

 

Важливо знати для призначення житлових субсидій

   1. Коли необхідно подати заяву на призначення субсидії, щоб її призначили з початку опалювального сезону?
   Просимо звернути увагу сімей, які вперше звертаються за призначенням житлових субсидій.
   Нормами законодавства передбачено, що субсидія призначається з місяця подання заяви, а у разі подання заяви на призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального періоду – субсидія призначається з початку такого періоду: для сімей, які для опалення використовують природний газ або електроопалення у разі надходження заяви про призначення субсидії до 30 листопада 2016 року – субсидія буде призначена з 1 жовтня 2016 року; для сімей, які користуються централізованим опаленням, наприклад, якщо опалювальний сезон розпочато з 11 жовтня - у разі надходження заяви про призначення субсидії до 10 грудня 2016 року – субсидія буде призначена з початку опалювального сезону.
   Також, нормами законодавства передбачено, що у разі подання заяви на призначення субсидії протягом трьох місяців з місяця підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, субсидія призначається з місяця підвищення тарифів. Тобто, якщо у жовтні змінюється тариф на один з видів послуг (наприклад холодне водопостачання та водовідведення) субсидія буде призначена з 1 жовтня, якщо звернення надійде до 31 грудня.
   Тобто, право на одержання субсидії з початку опалювального сезону не втрачається, якщо звернення надійде до вказаних вище дат. Ще раз акцентуємо увагу, що сім'ям, які вже отримують субсидію, повторно з початком опалювального періоду звертатися не потрібно, розрахунок розміру субсидії буде проведено автоматично.
   2. У який термін призначається субсидія?
   Просимо звернути увагу, що спрощений порядок призначення субсидії діє лише для сімей. Що стосується органів соціального захисту населення, які проводять призначення субсидії, – збір необхідної інформації є об'ємним та кропітким процесом.
   Для призначення субсидії по кожному одержувачу субсидії необхідно направити запити та одержати інформацію від:
   - усіх підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами;
   - Державної фіскальної служби – щодо отриманих доходів;
   - Пенсійного фонду України - щодо суми пенсійних виплат.
   Важливо щоб дані, зазначені в заяві та декларації та дані, які надходять на запити управлінь соціального захисту населення співпадали, лише після цього органи соціального захисту населення зможуть опрацювати документи та прийняти рішення про призначення субсидії. Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після надходження необхідної інформації та її співпадання з даними, поданими в заяві та декларації.
   Про розмір призначеної субсидії сім'ї дізнаються з повідомлень, які будуть доставлені за місцем проживання.

 


   12 жовтня 2016 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено селекторну нараду щодо питань організації роботи з надання населенню житлових субсидій, надання послуг з професійної адаптації учасникам АТО.
   В ході наради обговорено проблемні питання, які виникають в ході роботи та віднайдено шляхи їх вирішення. Дано відповідні доручення до виконання.

 


   11 жовтня 2016 року для працівників системи соціального захисту області Департаментом соціального захисту Полтавської облдержадміністрації проведено навчальний семінар-нараду щодо надання населенню житлових субсидій та забезпечення переходу в процесі призначення житлових субсидій з ПТК «Наш дім» на ПК «Житлові субсидії».

 

Соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

   На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.10.2016 перебуває: 8505 учасників бойових дій з числа учасників АТО; 166 інвалідів війни з числа учасників АТО; 23 учасника війни з числа учасників АТО та 280 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО (127 сімей).
   З метою підняття рівня соціального захисту пільгових верств населення в області реалізується обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.
   На реалізацію Програми у поточному році спрямовано 18,8 млн. грн., в тому числі на забезпечення соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих – 12,5 млн. грн. Основними напрямками Програми є:
   - комплексна соціальна адаптація демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, та членів їх сімей шляхом надання санаторно-курортних послуг одночасно з наданням психологічних, реабілітаційних та інших послуг в оздоровчих закладах області. У 2016 році з місцевих бюджетів на закупівлю путівок виділено 2,4 млн. грн., з обласного бюджету 6,1 млн. грн. Закуплено 1328 путівок для оздоровлення учасників АТО та членів їх сімей.
   Крім того, додатково виділено кошти для проведення оздоровлення дітей віком до 7 років загиблих учасників антитерористичної операції разом з матір'ю (батьком, законним представником). На зазначені цілі спрямовано 200,0 тис. грн.;
   - надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих учасників АТО у розмірі до 25 тис. грн.; військовослужбовцям, які отримали поранення
   – до 15 тис. грн.; членам сімей осіб, які беруть участь в АТО – до 5 тис. грн.;
   - матеріальної підтримки членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО на увічнення пам'яті загиблих у розмірі по 10 тис. грн. кожній сім'ї;
   - виплати разової грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО по 1 тис. грн.
   Для забезпечення спільної участі у вирішенні питань підвищення рівня соціального захисту особливо вразливих категорій громадян до місцевих соціальних програм включено додаткові гарантії у вигляді одноразової грошової допомоги дітям загиблих учасників АТО. Крім того, за рахунок місцевих бюджетів виділено кошти для відшкодування надавачам житлово-комунальних послуг 50-відсоткової знижки з оплати житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції (додатково до державної 50- відсоткової пільги).

 


   З жовтня розпочинається опалювальний сезон: для індивідуального опалення – з 1 жовтня, для централізованого – з дати, яка визначається рішеннями місцевих органів влади та місцевого самоврядування.
   У зв'язку з цим управліннями соціального захисту населення у жовтні буде проведено автоматизований перерахунок розміру призначених субсидій на опалювальний період з урахуванням послуги з опалення.
   Навіть якщо на неопалювальний період субсидія призначена у «нульовому» розмірі, розрахунок розміру субсидій на опалювальний період 2016-2017рр. буде проведено автоматично.
   Повторно звертатися чи подавати будь-які документи не потрібно.
   Однак, якщо у складі сім'ї відбулися зміни – збільшилася кількість зареєстрованих у житловому приміщенні людей чи зменшилася – про це необхідно повідомити управління соціального захисту для перерахунку розміру субсидії.
   Якщо сім'я не зверталася за призначенням субсидії, але планує подати документи, необхідно надати до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву та декларацію про доходи. При цьому, якщо звернення за субсидією надійде протягом двох місяців з початку опалювального сезону, субсидія буде призначена з початку опалювального сезону.
   Особам, які не зареєстровані за місцем проживання, субсидія може бути надана за рішенням комісії на підставі договору оренди чи найму житла.

 


   7 жовтня 2016 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругло проведено Раду з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним: ,,Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2016-2017 років щодо соціального захисту бездомних осіб".
   У засіданні Ради взяли участь в.о. директора Департаменту соціального захисту населення Н.С.Черняк, представники Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області, Департаменту охорони здоров'я, Головного управління Національної поліції в Полтавській області та керівники Центру адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
   Заслухано інформацію щодо вжиття заходів з питань соціального захисту бездомних осіб в осінньо-зимовий період.
   За підсумками Ради прийнято рекомендації, які будуть надіслані райдержадміністраціям, міськвиконкомам та об'єднаним територіальним громадам для організації їх виконання.

 

   Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2016 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 147,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за жовтень 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 112,95 млн. грн..
   5 жовтня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

   Забезпечення інвалідів автомобілями, визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою.

   Відповідно ст. 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (від 22.10.1999 р. №1192-ХІV із змінами) до гуманітарної допомоги відносяться легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були вперше зареєстровані не пізніше ніж вісім років тому, з об'ємом двигуна не більш як 1800 куб.см, що отримуються обласною адміністрацією або центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, для подальшої передачі інвалідам, які перебувають на обліку для отримання спеціального автотранспорту, на строк, визначений законодавством.
   Механізм забезпечення інвалідів автомобілями регламентується Порядком забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 (зі змінами та доповненнями).
   Пунктом 35 зазначеного Порядку передбачено ведення обліку інвалідів в розрізі трьох черг: інваліди з правом на першочергове забезпечення; інваліди з правом на позачергове забезпечення; інваліди з правом на забезпечення у порядку загальної черги.
   Станом на 01.10.2016 на обліку для забезпечення автомобілем перебуває 1821 особа з інвалідністю, а саме в порядку першочергової черги перебуває 58 осіб, в позачерговій – 309 осіб, в загальній черзі – 1454 особи.
   Згідно з п. 41 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 999 від 19.07.2006, інваліди та діти-інваліди мають право на забезпечення автомобілями, визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі.
   Автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, який перебуває на обліку, видається безоплатно такому інваліду (за його згодою або за згодою законного представника недієздатного інваліда), дитині-інваліду (за згодою представника) незалежно від черговості на десятирічний строк.
   У разі надходження документів від донора щодо дарування автомобіля Департаменту з подальшою передачею в користування конкретному інваліду, Департамент подає клопотання для розгляду питання щодо визнання вказаного транспортного засобу гуманітарною допомогою на засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, що передбачено п.6 Порядку взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України "Про гуманітарну допомогу", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2013 № 241.
   Після винесення відповідного рішення щодо визнання автомобіля гуманітарною допомогою, транспортний засіб безоплатно передається в користування інваліду, вказаному донором в дарчих документах, на десятирічний строк.