Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Пам'ятка про соціальні норми споживання природного газу, які застосовуються для розрахунку розмірів житлових субсидій та пільг

   Соціальні норми, у межах яких надаються субсидії та пільги з оплати житлово-комунальних послуг, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2017 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
    З поточного року змінені соціальні нормативи споживання природного газу на опалення, приготування їжі та підігрів води, а саме:
    у разі використання природного газу для індивідуального опалення - 5,0 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі (в межах соціальної норми житла) на місяць в опалювальний період (коригуючий коефіцієнт для 1-2 поверхових будинків – 1,073, для будинків на 3 і більше поверхів – 0,783);
   на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;
   на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;
   на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.
    Звертаємо увагу, що визначення соціальних норм споживання комунальних послуг належить до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Таким чином, оскільки нарахування плати за користування житлово-комунальними послугами здійснюється організаціями-надавачами відповідних послуг, - за роз'ясненнями щодо застосування соціальних норм слід звертатися до вказаних організацій.

 
Створення домашніх умов для проживання в установах соціального захисту залежить від бажання і копіткої роботи їх співробітників 27/10/2017

   До такого висновку прийшли члени моніторингової групи в складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Полтавській області Віри Яковенко, громадських моніторів Сергія Бези і Наталії Дубницької, які 25 жовтня 2017 року здійснили візити до стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання села Великі Будища Диканського району, села Шевченкове та села М'якеньківка Решетилівського району, де проживають люди похилого віку. Монітори відзначили, що в цих відділеннях створені належні умови для перебування підопічних, забезпечений якісний догляд і харчування, можливість спілкування. Люди у віці від 65 до 98 років мають можливість вирощувати квіти, займатися плетінням, спілкуватися з представниками релігійних організацій та вільно відвідувати селище. Для маломобільних підопічних в стаціонарному відділення села М'якеньківка Решетилівського району створені умови для перебування на свіжому повітрі - прибудована прогулянкова веранда в будівлі відділення. Найбільше моніторингову групу вразила чистота і позитивний настрій як підопічних, так і працівників. «Затишні кімнати, людяне ставлення, посмішки і жарти підопічних - саме це є основою позитивного враження від таких установ», - переконані монітори національного превентивного механізму.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 136,3 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за жовтень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 133,3 млн. грн..
   5 та 20 жовтня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р.№ 256.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за жовтень 2017 року.
   Всього в області перебуває на обліку 154 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 516 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у жовтні 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,4 млн. грн..
   06 та 17 жовтня в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

 
Пенсійна реформа

   11 жовтня, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».
   Відповідно до Закону, підвищення пенсій для громадян України розпочато з 1 жовтня, перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку, незалежно від того, у якому році була призначена пенсія за матеріалами пенсійних справ, зокрема, із використанням таких показників:
   єдиний показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,4 грн;
   показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на 01.12.2017 року на рівні 1452 грн., збільшеного на 140 грн, замість такого показника станом на 01.10.2017 року (1 312 грн.).
   Це гарантує підвищення пенсійного забезпечення тим громадянам, пенсії яких впродовж років не перераховувались. Та, головне, робить цей процес постійним – осучаснення пенсій проводитиметься щороку в автоматичному режимі починаючи з 2021 року.
   Відтепер усі пенсії нараховуватимуться за єдиною формулою:
   РОЗМІР ПЕНСІЇ = Сз × Ікз × Кс
   Де:
   Сз – розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії;
   Ікз – індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески);
   Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки 1 року страхового стажу.

   Також, зазначеним Законом ліквідовано 15-ти відсоткове зменшення пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів. Це означає, що з 1 жовтня кожен працюючий пенсіонер отримує пенсію у повному розмірі.
   Пенсійна реформа також скасовує усі преференції в пенсійному забезпеченні – скасовано спеціальні пенсії для держслужбовців, депутатів та інших професій. Скасовано також достроковий вихід на пенсію за вислугою років для представників усіх професій, крім військовослужбовців, співробітників силових органів та робітників з шкідливими умовами праці.
   За інформацією Міністра соціальної політики України А.О. Реви з 11 жовтня вступили в дію ті положення, які стосувалися перерахунку пенсій. Із загальної кількості пенсіонерів 11,7 мільйонів осіб розмір пенсії підвищено для 10,5 мільйонів осіб, або 90% від загальної чисельності пенсіонерів. Не перераховано пенсію близько 900 тисяч осіб, які отримують пенсії за спеціальними законами, тобто мова йде про народних депутатів, державних службовців та інших хто отримує пенсії за спецзаконами, а також тим категоріям громадян, яким пенсії були призначені у 2015-2017 роках.
   Таким чином, середній розмір пенсії після перерахунку зростає на 559,78 грн., з 1886,78 до 2 446,56 гривень, а сума додаткових видатків, спрямованих на пенсійні виплати у жовтні складе 6,4 млрд. грн.
   Внаслідок проведення пенсійної реформи українські пенсіонери почали отримувати доплати до пенсій у рамках проведення осучаснення.
   Одразу після набрання чинності Законом про пенсійну реформу, були проведені заплановані та завчасно підготовлені заходи щодо інформування населення про новий розмір пенсійного забезпечення та нарахування доплат.
   Для кожного громадянина розмір доплати визначається індивідуально, а її розмір залежить від таких показників як стаж роботи та коефіцієнт заробітної плати.

 

   20 жовтня 2017 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
   На засіданні представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, Управління Держпраці у Полтавській області поінформували про стан забезпечення виплати заробітної плати в установах та закладах області за липень п.р. з дотриманням законодавчо визначеного мінімального розміру.
   За даними Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області кількість найманих працівників у липні 2017 року склала 420,5 тис. осіб (з урахуванням працюючих по договору цивільно-правового характеру та працюючих інвалідів), що на 18 тис. осіб більше порівняно з початком поточного року. З початку року частина застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у липні не перевищував 3200 грн., зменшилася на 9,6 тис. осіб і склала 55,4 тис. (за даними звітів суб'єктів господарювання).
   За даними галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації з початку року заробітну плату працівникам закладів і установ бюджетної сфери за виконану місячну (годинну) норму праці виплачено у розмірі не нижче мінімальної заробітної плати.
   Управлінням Держпраці у Полтавській області у поточному році перевірено 488 роботодавців з питань дотримання мінімального розміру заробітної плати. Порушення виявлено лише на 6 підприємствах. Керівникам установ видано приписи про усунення порушень та складено і передано протоколи до суду, усі приписи виконані .
   Прийняте рішення рекомендувати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області, галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації продовжити обмін інформацією щодо розмірів нарахованих заробітних плат в розрізі установ та закладів. Про факти виявлених порушень в частині забезпечення нарахування застрахованим особам заробітної плати не менше мінімальної за умови відпрацювання повного місяця та повного робочого дня направляти інформації до Управління Держпраці у Полтавській області для проведення перевірок.

 
З 1 жовтня 2017 року збільшено розмір державної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

   Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинствам та дітям-інвалідам" передбачено надання державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю віком до 18 років та надбавки на догляд.
   3 жовтня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" № 2148-VIII, яким передбачено, зокрема, підвищення розмірів державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".
   З 1 жовтня 2017 року вказана допомога розраховується з урахуванням розміру прожиткового мінімуму встановлений на 1 грудня 2017 року та збільшеного на 79 гривень (1373грн. +79грн.=1452 грн.). При цьому мінімальний розмір вказаної допомоги (з урахуванням надбавок) встановлюється у розмірі не меншому за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року (1373 грн.).

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   18 жовтня 2017 року о 10.00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації, голови робочої групи з питань гуманітарної допомоги Пругла О.Є.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення про:
   - надання листа-підтримки Кобеляцькій центральній районній лікарні щодо доцільності визнання пожежного автомобіля, пожежно-технічного обладнання та спорядження, що планується отримати з Німеччини, гуманітарною допомогою,
   - безоплатну передачу у власність особам з інвалідністю автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, якими вони були забезпечені через органи соціального захисту населення і користувалися більше 10 років.
Крім того, затверджено перелік документів для перереєстрації у власність осіб з інвалідністю автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, якими вони були забезпечені через органи соціального захисту населення та користувалися більше 10 років.

 

   В області діє програма виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування.
   Згідно програми передбачено відшкодування вартості проїзного квитка.
    Для виплати компенсації за проїзд пільговику необхідно звернутися з проїзними документами,
   пільговим посвідченням та паспортом до управління соціального захисту населення.
    Перелік категорій, що користуються пільгами з проїзду на міжміських маршрутах згідно законів України:
   • учасники бойових дій;
   • інваліди війни;
   • особи, які супроводжують інвалідів війни І групи;
   • діти з багатодітних сімей;
   • інваліди, особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи) (50-відсоткова знижка вартості проїзду в період з 1 жовтня по 15 травня);
   • батьки загиблих військовослужбовців (50-відсоткова знижка вартості проїзду);
   • інваліди військової служби (50-відсоткова знижка вартості проїзду);
   • учасники-добровольці антитерористичної операції на підставі посвідчення "учасника-добровольця антитерористичної операції", статус яким встановлено Комісією з визнання та встановлення статусу учасника-добровольця антитерористичної операції обласної державної адміністрації.

 

   13 жовтня 2017 року директор Департаменту соціального захисту населення Л.В. Корнієнко напередодні Дня захисника України відвідала сім'ї учасників АТО та сім'ї загиблих учасників АТО, які придбали житло за рахунок компенсації виплаченої у 2016 році у рамках державної цільової програми.
  Всього за державними програмами у 2015- 2017 роках області виділено 35 млн.грн. на поліпшення житлових умов 61 сім'ї загиблих учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників АТО.
  З 2017 року Урядом розширено коло осіб, які мають право на отримання грошової компенсації на придбання житла, зокрема таке право, за умови перебування на квартирному обліку, мають:
  - сім'ї загиблих військовослужбовців, осіб, які перебували у складі добровольчих формувань, осіб, які добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
  - особи з інвалідністю І-ІІ групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час проведення антитерористичної операції, з числа військовослужбовців, осіб, які перебували у складі добровольчих формувань, осіб, які добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції
  - особи, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала, внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 136,3 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за жовтень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 119,7 млн. грн..
   5 жовтня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 
Про розподіл додаткових коштів для виплати компенсації на придбання житла сім'ям загиблих учасників АТО та осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО у 2017 році

   Забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО та учасників АТО з інвалідністю І-ІІ групи здійснюється в рамках цільової державної програми, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей".
   У ІІ кварталі поточного року з державного бюджету області виділено 9,0 млн. грн., за рахунок яких компенсація на придбання житла виплачена 13 сім'ям учасників АТО з міст Горішні Плавні, Кременчук, Полтава, Кобеляцького, Пирятинського, Полтавського та Решетилівського районів. На даний час житло придбали 5 сімей з міст Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Кобеляцького та Решетилівського районів.
   Згідно пропозицій обласної державної адміністрації та Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 №673-р області на вказані цілі додатково затверджено 4,7 млн. грн.
   Рішенням обласної комісії з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, засідання якої відбулося 02.10.2017, кошти розподілено між бюджетами міст Кременчука, Лубен, Полтави та Кобеляцького і Миргородського районів для виплати компенсації 6 сім'ям.
   Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 19.10.2016 №719, право на виплату компенсації передбачено сім'ям загиблих учасників АТО, учасникам АТО з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок поранення, контузії, каліцтва, учасникам АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, що потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку відповідно до норм Житлового кодексу.
   Заява про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення подається до управління соціального захисту населення за місцем проживання. Прийняття рішення та визначення розміру належної компенсації, здійснюють уповноважені комісії, створені при райдержадміністраціях та міськвиконкомах.
   Після надходження до області коштів, грошова компенсація зараховується заявнику на спеціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку. Протягом року з дня зарахування коштів, сім'ї самостійно використовують призначену їм грошову компенсацію на придбання житла в прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або вторинному ринку в будь-якому населеному пункті на території України.

 
В УКРАЇНІ РОЗПОЧАВСЯ ПРОЦЕС РОЗРАХУНКУ РОЗМІРУ "ЗИМОВОЇ" СУБСИДІЇ: ЗМІНИ ТА НОВОВВЕДЕННЯ

   В УКРАЇНІ ОФІЦІЙНО РОЗПОЧАВСЯ ПРОЦЕС РОЗРАХУНКУ РОЗМІРУ ЗИМОВОЇ СУБСИДІЇ. У ЖОВТНІ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ АВТОМАТИЧНО РОЗРАХУЮТЬ РОЗМІР ДОПОМОГИ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН УСІМ ТИХ, КОМУ У ТРАВНІ ЦЬОГО РОКУ СУБСИДІЮ БУЛО ПЕРЕПРИЗНАЧЕНО НА НОВИЙ ПЕРІОД – 2017-2018РР. ЖОДНИХ ДОКУМЕНТІВ ЧИ ДОВІДОК СУБСИДІАНТАМ ПОВТОРНО НЕ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ЧИ ДОНОСИТИ. ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ МАКСИМАЛЬНО СПРОЩЕНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ.
   Заяву і Декларацію про доходи заново необхідно було подати лише сім'ям, які:
   • орендують помешкання
   • мають зміни у складі сім'ї: хтось прописався чи виписався за останній рік
   • хочуть отримати субсидію на тверде паливо
   Як і минулого року, субсидію нададуть усім, хто потребує реальної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг. Грошей вистачить на всіх.
   Розмір «зимової» субсидії буде відображено у платіжках за опалення, які надійдуть споживачам послуги у листопаді 2017 року. Повідомляють в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.
   ДАТА ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ АДАПТОВАНА ДО СОЦІАЛЬНОГО СТАТУСУ ГРОМАДЯН
   На новий опалювальний сезон 2017/18рр. – з 1 жовтня 2017р – при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III і IV квартал 2017 року.
   Це об'єктивно. Бо, громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об'єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду. Тому Уряд пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії.
   Крім того, у травні-червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, бо фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року. Особливо помітно це було у великих містах. Уряд врахував і цей аргумент.
   ПЕНСІОНЕРАМ СУБСИДІЯ РАХУЄТЬСЯ ВИХОДЯЧИ ЛИШЕ З РОЗМІРУ ЩОМІСЯЧНОЇ ПЕНСІЇ, А НЕ НА ЗАГАЛЬНИХ УМОВАХ
   Громадяни, які стали пенсіонерами, наприклад у травні цього року, або пенсіонери, які припинили працювати, скажімо у червні цього року, і не мають інших доходів, ніж пенсія, мають змогу оформити субсидію, виходячи лише з одного доходу – пенсії.
   Це стосується лише тих українців, які донедавна працювали і отримували заробітну плату, або, скажімо, зарплату і пенсію, а віднедавна – у минулому чи цьому році (І та ІІ квартали) з тих чи інших причин залишили роботу і отримують єдиний вид доходу – пенсію.
   Щоб скористатися таким правом, громадянам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення лише з Декларацією про доходи, в якій зазначити вид доходу – пенсія, наприклад з 1 червня 2017 року. Тоді з 1 жовтня 2017 року таким українцям не враховуватиметься дохід за I і II квартал 2017 року, а братиметься до уваги лише розмір щомісячної пенсії.
   Якщо ж людина стала пенсіонером, скажімо з вересня, вона має змогу у грудні звернутися до управління соцзахисту з Декларацією про доходи і субсидію перерахують.
   СУБСИДІЯ НА ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ ПРИЗНАЧАТИМЕТЬСЯ З 16 ЖОВТНЯ ДО 15 КВІТНЯ, А ДЛЯ ЦЕНТРАЛІЗОВАНО – ТЕРМІН ВИЗНАЧАТИМЕТЬСЯ МЕРОМ МІСТА
   На практиці траплялися випадки, коли у одному населеному пункті дві родини проживають у одному багатоповерховому будинку, але через те, що використовують різні види опалення, по-різному отримували субсидію у жовтні та квітні.
   Для родини, яка використовує централізоване опалення, субсидія у жовтні та квітні нараховувалася відповідно до рішень органу місцевого самоврядування залежно від погодних умов подачі теплоносія. Тому, для таких сімей опалювальний період, починався, скажімо, 18 жовтня й завершувався 10 квітня. Відповідно й здійснювалося нарахування субсидії.
   Для родини, яка має індивідуальне газове опалення, опалювальний період починався з 1 жовтня і завершувався 30 квітня. Однак, враховуючи погодні умови, рідко хто з українців самостійно вмикав опалення вже 1 жовтня, коли на вулиці сприятливий температурний режим.
   Це питання не було унормованим на місцевому рівні, що з року в рік призводило до збільшення сум невикористаних субсидій. Саме тому Уряд у травні цього року врегулював це питання на користь субсидіантів.
   Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і обов'язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив'язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.
   Дане рішення Уряду є соціально й економічно обґрунтованим: розумне споживання енергоресурсів, особливо, коли погода в цьому сприяє, наближає країну до її стратегічної мети – до 2020 року стати енергонезалежною.
   ЯК ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ У РАЗІ НАЯВНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ?
   Держава, надаючи субсидію, дає можливість сім'ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Якщо цього не зроблено, держава знову ж таки йде назустріч громадянам і дає змогу оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для продовження субсидії на наступний рік (2017-2018рр.).
   Існують непоодинокі випадки, коли громадяни оскаржують у судовому порядку виставлену надавачем послуги суму заборгованості і тому відмовляються сплачувати відповідні кошти або ж укладати договір реструктуризації. Уряд пішов назустріч таким сім'ям: борг за комунальні послуги, який оскаржується у суді, не впливає на субсидію.
   У ситуації, коли громадяни не погоджуються із заборгованістю вони можуть її оскаржити. На підставі рішення суду про анулювання боргу, або до винесення рішення суду розмір заборгованості, що оскаржується, рішенням Комісії з питань призначення житлових субсидій, які працюють при органах виконавчої влади на місцях, дія житлової субсидії відновлюється з моменту призупинення, тобто з травня 2017 року.
   Поточна заборгованість, тобто не сплачені комунальні послуги у березні, травні та червні, не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період. Береться до уваги заборгованість, накопичена субсидіантом до лютого 2017 року.
   СУБСИДІЯ БЕЗ «ПРОПИСКИ» МОЖЛИВА НА ПІДСТАВІ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЖИТЛА
   Безповоротна допомога Уряду у сплаті житлово-комунальних послуг – субсидія – оформлюється виключно на зареєстрованих у житловому приміщенні людей. Однак, Уряд пішов назустріч і тим людям, які не мають офіційної реєстрації, але сплачують комунальні послуги.
   Якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність прописки в даному помешканні, але там проживає і сплачує рахунки за тепло, газ, світло й воду, держава забезпечила їй можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла. Рішенням Уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів – власника житла та орендаря.
   Такий документ є офіційним підтвердженням права людини на субсидію і повинен братися до уваги місцевими органами соціального захисту населення на користь сім'ї.
   ОПЛАТА ДОРОГОВАРТІСНОГО ЛІКУВАННЯ БУДЬ-КОГО З ЧЛЕНІВ СІМ'Ї, ДОВГОТРИВАЛЕ НАКОПИЧЕННЯ КОШТІВ НА КУПІВЛЮ КВАРТИРИ, ЧИ ОПЛАТА НАВЧАННЯ ДИТИНИ НЕ ВПЛИВАЄ НА СУБСИДІЮ
   Основний критерій, за яким житлова субсидія не призначається, є одноразова покупка, яка перевищує 50 тисяч гривень. Однак, і тут є виключення. Зокрема, оплата дороговартісного лікування будь-кого з членів сім'ї, довготривале накопичення коштів на купівлю квартири, чи оплата навчання дитини.
   Якщо, до прикладу, родина 10 років збирала кошти, щоб придбати собі помешкання. Купівля квартири перевищила 50 тисяч гривень і у сім'ї немає іншого помешкання – такі люди мають змогу подати документи для оформлення житлової субсидії на розгляд Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при кожній райдержадміністрації або органі місцевого самоврядування. Аналогічна ситуація і з оплатою навчання дитини.
   Якщо родина здійснила покупку, що перевищує 50 тис. грн. у період отримання субсидії, безповоротну державну допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг їй НЕ припинять надавати. Факт такої купівлі впливає на право на призначення субсидії на наступний термін.
   На оформлення субсидії також НЕ впливає вартість майна, отриманого у спадок або у подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім'ї і не береться до уваги при розрахунку розміру субсидії. Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також НЕ впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.
   Якщо сім'я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.
   СУБСИДІЯ ОФОРМЛЮЄТЬСЯ НА ФАКТИЧНИХ, А НЕ НА ВСІХ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ, МЕШКАНЦІВ ЖИТЛА
   Діти пішли вчитися і фактично з вами не проживають або син чи дочка переїхали у інше місто, але ще досі прописані у Вас? Держава йде назустріч таким сім'ям і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії.
   У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім'ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з субсидієотримувачем. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають». Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі. А також надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці), (довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).
   На підставі цієї заяви Управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він у свою чергу, приходить, перевіряє, складає акт. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п'ять чоловік, а, на трьох. І це рішення Комісії є обов'язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п'ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п'яти членів родини.
   ПРО ЩО ТРЕБА ОБОВ'ЯЗКОВО ІНФОРМУВАТИ ?
   Якщо Ви отримуєте субсидію і у вас відбулися певні зміни, пам'ятайте, ви повинні проінформувати протягом місяця управління соціального захисту населення – усно чи особисто – про таке:
   • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався
   • соціального статусу членів сім'ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером
   • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
   • набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

 
До уваги внутрішньо переміщених осіб: змінено розмір щомісячної адресної допомоги для осіб з інвалідністю

   Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 689 внесено ряд змін стосовно розміру щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, граничного розміру загальної суми грошової допомоги, кола внутрішньо переміщених осіб, які мають право на її отримання, а також здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам.
   Щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, особам з інвалідністю встановлена у розмірі:
   - для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю — 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1705,6 грн. (з 01.12.2017 -1784,9 грн.);
   - для осіб з інвалідністю II групи — 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1508,8 грн. (з 01.12.2017 -1578,95 грн.);
   - для осіб з інвалідністю III групи — прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1312 грн.(з 01.12.2017 -1373 грн.);
   Граничний розмір загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім'ю, до складу якої входять особи з інвалідністю, встановлено у розмірі 3400 гривень.
   Розширено коло внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання грошової допомоги. Відповідно до внесених змін грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (42100 грн.).
   Основні зміни стосуються також виплати коштів внутрішньо переміщеним особам. Соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам проводяться через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" з можливістю отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій через мережу установ і пристроїв будь-яких банків тільки на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження.
   Особи з інвалідністю I групи та особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, за письмовими заявами можуть отримати соціальні виплати з доставкою додому за фактичним місцем проживання/перебування публічним акціонерним товариством "Укрпошта".
   Спрощено також порядок контролю за проведенням соціальних виплат окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб. Чергова перевірка не проводиться стосовно осіб, відносно яких Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження особою фізичної ідентифікації в публічному акціонерному товаристві "Державний ощадний банк України", а також внутрішньо переміщених осіб, які працюють в органах державної влади або органах місцевого самоврядування, та військовослужбовців, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо на території проведення антитерористичної операції.

 
Продовжено строк подання заяв на виплату зекономлених сум субсидій

   З травня 2017 року Урядом запроваджено монетизацію частини невикористаної субсидії на послугу з газо-, електропостачання для індивідуального опалення.
   Для отримання зекономлених сум субсидій необхідно було подати до 1 вересня поточного року до управління соціального захисту населення за місцем проживання відповідну заяву.
   Станом на 01 вересня за виплатою звернулись 83,3 тис. сімей області.
   13.09.2017 Кабінетом Міністрів України постановою № 735 "Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (набрала чинності 03.10.2017) продовжено строк подання заяв на підставі рішення комісії при райдержадміністрації, виконавчого комітету міської, районної у місті ради, до 1 листопада, якщо заява не була подана в установлений строк з поважних причин.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки» забезпечена виплата одноразової допомоги членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в АТО 330 особам на загальну суму 660 тис. грн..
   Розмір зазначеної допомоги складає 2000 грн. на кожну особу.
   Розмір зазначеної допомоги складає 2000 грн. на кожну особу.
   05.10.2017 року кошти перераховані на банківські установи та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.
   Виплата зазначених видів допомог буде проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків в жовтні 2017 року.

 

   4 жовтня 2017 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено засідання колегії пріоритетним питанням якої став стан безпеки підопічних та охорона праці в установах системи соціального захисту. До виконання керівникам установ надано рішення, в якому передбачено проведення вичерпних заходів щодо недопущення ситуації, яка б загрожувала безпеці підопічних та персоналу будинків-інтернатів.

 
Андрій Рева: Збільшення пенсій відбудеться в автоматичному режимі, без необхідності звернень громадян

   5 жовтня Міністр соціальної політики Андрій Рева взяв участь у селекторній нараді з керівництвом відділень Пенсійного фонду на місцях з питань запровадження пенсійної реформи під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.
   Під час виступу Міністр поінформував учасників наради щодо основних положень пенсійної реформи.
   Так, відповідно до схваленого Закону з 1 жовтня 2017 року будуть перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку пенсії, незалежно від того, у якому році була призначена пенсія за матеріалами пенсійних справ, із використанням зокрема:
   єдиного показника середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,4 грн;
   показника прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на 01.12.2017 року збільшеного на 79 грн., замість такого показника станом на 01.10.2017 року (1 312 грн.).
   "При цьому всі перерахунки пенсій будуть зроблені без звернень пенсіонерів", - наголосив Міністр.
   Друге важливе рішення – це запровадження постійної, щорічної індексації (перерахунку) пенсій. Щорічна (опосередкована) індексація пенсій з 2021 року відбуватиметься шляхом збільшення (перерахунку) середньої зарплати, з якої обчислено пенсію, на 50% зростання середньої зарплати за 3 попередні роки та на 50% зростання індексу споживчих цін за попередній рік.
   У 2019-2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення, порівняно з роком, що передує року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
   "Це забезпечить щорічний перерахунок пенсій для "старих" пенсіонерів і не буде залежати від рішень політиків про підвищення пенсій", - наголосив Андрій Рева.
   По-третє: цим важливим рішенням ми посилюємо роль страхового стажу для визначення права на пенсію.
   "Ми не підвищуємо пенсійний вік, а залишаємо право для тих, хто сумлінно працював і набув необхідного страхового стажу вийти на пенсію при досягненні 60 років. При цьому посилюються страхові основи системи, встановлюються більші вимоги щодо страхового стажу і закріплюється можливість з січня 2018 року виходити на пенсію тим, хто відпрацював та сплачував внески 25 і більше років", - пояснив Міністр.
   Він зазначив, що навіть простий розрахунок свідчить про те, що працюючи 35 років та отримуючи мінімальну зарплату, можна заробити на мінімальну пенсію, яку отримують у середньому протягом 18 років.
   У той же час людина, яка не працювала, або працювала на себе (не сплачувала страхові внески) не буде більше отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше – ми пропонуємо залишити мінімальний страховий стаж для права на пенсію на рівні 15 років (при досягненні 65 років).
   Це запроваджується в тих умовах, що особам, які працюють у тіньовому секторі, секторі неформальної зайнятості або працюють за кордоном, передбачені всі можливості для добровільної участі в пенсійній системі і сплачувати страхові внески. Передбачається також можливість одноразової сплати страхових внесків.
   Надається можливість «придбати» стаж за період, коли особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
   Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок, помножений на коефіцієнт 2.
   Разом з тим зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов'язків у місцях надзвичайних подій; чорнобильців (із зниженням пенсійного віку).
   Четверте - це скасування обмеження виплати пенсій для пенсіонерів, які працюють. Пенсіонер, який заробив собі пенсію, з 1 жовтня 2017 буде отримувати її в повному обсязі, продовжуючи сплачувати внески до Пенсійного фонду та податки до Державного бюджету.
   Тим самим ми стимулюватимемо пенсіонера залишатись на роботі якомога довше, можливо навіть із застосуванням неповної зайнятості.
   Відміняється також зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались правом дострокового виходу на пенсію по досягненню 55 років. Розмір пенсії їм буде виплачуватись у повному розмірі після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.
   П'яте – це позбавлення солідарної пенсійної системи від невластивих видатків. Для зменшення, а в перспективі ліквідації дефіциту коштів Пенсійного фонду, всі невластиві видатки системи передаються до державного бюджету. Ми створюємо страхову пенсійну систему.
   Тимчасова державна соціальна допомога з 01.01.2018 по 31.12.2020 призначатиметься непрацюючим особам, які досягли встановленого пенсійного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату – на період до набуття права на пенсію за віком, у розмірі прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність.
   Комплекс прийнятих змін у законодавстві направлений на зміцнення солідарної системи, забезпечення її прозорості і прогнозованості.
   І основне. Підвищення пенсій, яке здійснює Уряд з жовтня 2017 року, не носить інфляційний характер і не може призвести до підвищення цін.
   "Зміни, які підготовлені Урядом, направлені в першу чергу для побудови справедливої страхової пенсійної системи. Ці зміни повинні поступово ліквідувати стереотип про пенсію як про те, що буде дано державою незалежно від того працюєш чи ні. Пенсія – це виплата, яка зароблена особистою працею", - заявив Андрій Рева.
   Він анонсував підготовку окремого законопроекту про осучаснення пенсій військовим до 01.11.2017, а також протягом 6 місяців з дати прийняття закону підготовку законопроектів про:
   • запровадження професійної пенсійної системи (для окремих категорій професій, які нині мають пільгові статуси);
   • порядку одержання сум пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв'язку із перебуванням на тимчасово неконтрольованій державною владою України території.
   "Наше основне завдання на сьогодні - це перерахувати пенсії та забезпечити виплату перерахованих сум пенсій пенсіонерам у жовтні місяці поточного року – вони давно на це очікували", - наголосив Міністр.

 

Першому на Полтавщині реабілітаційному закладу для дітей з обмеженими фізичними можливостями – 15 років

   03 жовтня 2017 року виповнилось 15 років з дня заснування Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Заклад, створення якого у 2002 році ініціювала Надія Колесник, і зараз успішно працює у сфері соціальної реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями.
   Сьогодні, як і багато років тому, Центр виконує програми комплексної реабілітації дітей з вадами фізичного та розумового розвитку, надає підтримку родинам, які їх виховують. За роки своєї діяльності він став відомим не тільки в Україні, але й далеко за її межами. В закладі проходять курси реабілітації діти з обмеженнями життєдіяльності не тільки м. Кременчука, але й територіально наближених районів Полтавської області: Глобинського, Кобеляцького, Козельщинського, Кременчуцького, Семенівського та м. Горішні Плавні.
   За цей час Центр пройшов нелегкий, але продуктивний шлях становлення : від відділення при територіальному центрі соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян до одного з кращих реабілітаційних закладів Полтавщини. Але він і зараз не зупиняється на досягнутому, будує плани на майбутнє.
   Привітали Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів з 15-ти річчям представники міської влади Кременчука, зокрема, міський голова Віталій Малецький та його заступник Дмитро Кравченко, перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Черняк Н.С, партнери та друзі закладу.  

 
СОЦІАЛЬНИЙ ПРІОРИТЕТ ДЕРЖАВИ – ЗАХИСТ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ

   За доброю традицією з приходом золотої осені в перший жовтневий день у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні ще й День ветерана. Це свято засноване з метою забезпечення соціального захисту, вшанування літніх людей та привернення уваги суспільства до їхніх проблем. Саме сьогодні ми віддаємо глибоку шану тому поколінню, яке вистраждало під чорним крилом голодоморів, яке встояло в криваве пекло війни, яке відбудувало зруйноване і допомагає нам творити майбутнє.
   На території нашої області проживає 330 тис. пенсіонерів за віком, 49 тис. ветеранів війни, 153 тис. ветеранів праці. Це приблизно третина населення, яка забезпечена соціальними гарантіями.
   Створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів війни, людей похилого віку, забезпечення їх соціальних прав, формування в суспільстві шанобливого ставлення до них є пріоритетами соціальної політики держави.
   До послуг людей похилого віку багато років в кожному районі області працюють територіальні центри соціального обслуговування метою роботи яких є всебічне охоплення ветеранів соціальним захистом. Кожним відділенням терцентру надається спектр послуг, які забезпечують потреби літніх людей від догляду вдома самотньої літньої людини, до проведення спільного дозвілля та, навіть, за бажанням навчання.
   Ветеранів та осіб з інвалідністю більш старшого віку, що проживають самотньо та не завжди здатні самостійно дати лад господарству відвідують вдома соціальні робітники територіальних центрів, які й приготують обід і приберуться по господарству та допоможуть в побутових проблемах одинокій людині. Такі послуги вдома отримують понад 19 тис. осіб.
   Більш молодші та сповнені сил люди відвідують гуртки за інтересами. Проводять вільний час у спілкуванні, навчанні та відвідуванні екскурсій. Щороку проходять виставки майстринь рукоділля та виступи художніх колективів. Охочі відвідують тематичні лекції «Університету третього віку», де вивчають іноземні мови, краєзнавство, основи права, отримують навички володіння комп'ютером. Нами максимально прикладаються зусилля для зруйнування того стереотипу образу літньої людини, що найчастіше асоціюється із самотністю, незахищеністю, залежністю від оточуючих.
   До послуг одиноких людей похилого віку майже кожним територіальним центром створені віддалені робочі місця, адже не всі пенсіонери мають змогу за послугами виїздити до терцентрів, які, переважно, знаходяться в районних центрах. За місцем проживання літнім людям зручно отримувати послуги перукаря, працівника з ремонту одягу, взуття. Деякі терцентри мають обладнані «міні пральні» та надають послуги з прання одягу та постільної білизни. В 2017 році віддалені робочі місця створені в Миргородському та Хорольському районах. За підрахунками протягом I півріччя 2017 року соціальними послугами охоплено 79 тис. громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах, з них понад 44 тис – мешканці сільської місцевості.
   Крім віддалених робочих місць при територіальних центрах працюють так звані мультидисциплінарні команди. Мультидисциплінарний підхід забезпечує запровадження нових механізмів надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Він полягає у виїзді команди до місця призначення та надання населенню комплексу соціальних послуг залежно від індивідуальних потреб. До складу мультидисциплінарної команди входять спеціалісти територіального центру: соціальний працівник, соціальний робітник, медичний працівник, юристконсульт, психолог, сестра медична з лікувальної фізкультури, перукар, швачка, взуттьовик з ремонту взуття, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків. Протягом І півріччя 2017 року вищезазначеними командами надано різних видів соціальних послуг 9 045 особам.
   Для підвищення рівня соціального захисту пільгових категорій населення, які потребують додаткової соціальної підтримки, в області діє обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
   Згідно Програми на рівні області передбачені додаткові соціальні гарантії для ветеранів війни - учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих, інших пільгових категорій.
   Так, за рахунок коштів обласного бюджету надається матеріальна підтримка пораненим учасникам антитерористичної операції, членам сімей загиблих учасників АТО, особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, ветеранам війни, особам з інвалідністю, людям похилого віку. У 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету таку допомогу отримали 4600 осіб.
   Крім того, в рамках обласної Програми проводиться оздоровлення демобілізованих учасників АТО, членів сімей загиблих ветеранів війни, з числа учасників антитерористичної операції та воїнів-інтернаціоналістів. Лише у поточному році санаторно-курортне лікування у місцевих санаторіях одержали майже 500 осіб. Передбачена компенсація вартості квитків на міжміських та міжобласних маршрутах пільговим категоріям громадян, в тому числі ветеранам війни, яку отримали 5542 особи пільгових категорій.
   Враховуючи вимоги сьогодення Програма постійно змінюється та доповнюється з метою охоплення соціальною підтримкою тих осіб, які її гостро потребують.
   Новою регіональною політикою держави задля зменшення дисбалансу у економічному розвитку територій, створенні умов для всебічного розвитку місцевих громад є створення місцевих об'єднаних територіальних громад.
   Наближення якісних соціальних послуг до населення, надання їх безпосередньо в територіальній громаді за місцем проживання громадян є одним з пріоритетних напрямків роботи системи соціального захисту населення на сьогодні. Проводяться навчальні семінари, тренінги з працівниками ОТГ, що будуть працювати з громадою на місцях.
   Напередодні свята дозвольте привітати літніх людей, ветеранів з Днем людини похилого віку, Днем ветерана та побажати здоров'я, довгих, щасливих років життя, спокійної та захищеної старості.