Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   30 жовтня 2018 року о 15.30 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації, голови робочої групи з питань гуманітарної допомоги Пругла О.Є.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення щодо:
   - направлення листів до Великобагачанської та Лохвицької РДА для забезпечення контролю за розподілом та використанням гуманітарної допомоги за цільовим призначенням набувачами, які територіально розміщені у Великобагачанському та Лохвицькому районах;
   - про підготовку проекту розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації про склад робочої групи з питань гуманітарної допомоги при обласній державній адміністрації;
   - про визнання автомобіля гуманітарною допомогою для подальшої його передачі у користування особі з інвалідністю.

 
Для населення продовжує діяти спрощений порядок надання житлових субсидій.

    Для призначення житлової субсидії до органів соцзахисту населення подається лише заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Орендарі додатково надають договір оренди (найму) житла.
    На опалювальний сезон субсидія буде призначена для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію з 16 жовтня, для домогосподарств з централізованим опаленням - з дати, визначеної органами місцевого самоврядування.
    У зв'язку з прийняттям 17.10.2018 постанови Кабінету Міністрів України № 841, якою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, потребує внесення змін до програмного комплексу, який застосовується для розрахунку розміру субсидій.
    На сьогоднішній день Міністерством соціальної політики України доопрацьовуються зміни до програмного комплексу, після надходження яких в область буде проведена робота з обрахування розміру житлових субсидій на опалювальний сезон.
    З 15 листопада поточного року буде розпочата робота з надання сім'ям повідомлень про розмір призначеної субсидії.
    Крім того, в квитанціях зі сплати за житлово-комунальні послуги за листопад буде відображено суму призначеної субсидії за два місяці (жовтень-листопад). Тобто громадянам буде проведено перерахунок вартості отриманих послуг з урахуванням суми призначеної субсидії.
    Прийом документів на призначення субсидій на опалювальний сезон продовжується. У разі подання заяви про призначення житлової субсидії та декларації (оформлених належним чином з зазначенням повних та достовірних даних про усіх членів домогосподарства та членів їх сім'ї) протягом двох місяців з початку опалювального сезону житлова субсидія буде призначена з початку такого сезону.

 
До уваги демобілізованих ветеранів АТО

   У рамках проекту «Ветерани: від діалогу до працевлаштування», який має на меті вирішення однієї з головних проблем, що виникають у бійців при поверненні до мирного життя – проблеми працевлаштування, у м. Харків 7-9 листопада 2018 року заплановано проведення триденного семінару та тренінгів.
   Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України, організатор – Всеукраїнська громадська організація «Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО».
   Проект надасть ветеранам АТО можливість поспілкуватися з топовими роботодавцями українського ринку та пройти перше інтерв'ю. Протягом трьох днів у всіх учасників буде унікальна можливість відвідати мотивуючі лекції від успішних ветеранів, отримати навички якісного спілкування з працедавцями, підготувати себе до співбесіди та зрозуміти очікування працедавців.
   Участь у проекті безкоштовна. Витрати на проживання та харчування іногородніх покриваються організаторами.
   Відшкодування компенсації за проїзд буде здійснена органами соціального захисту населення на підставі поданих заяви та проїзних квитків.
   Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/ZDGXtBrWznZeXlG23
   Більш детально про проект можна прочитати тут: http://familyato.org/ua/proekty/pratsevlashtuvannya-veteraniv.html
   З усіх питань, що виникають з приводу участі у проекті, звертайтесь на електронну адресу info.familyato@gmail.com або за телефоном 0508775509

 
Інструкція щодо порядку заповнення бланку заяви про призначення житлової субсидії

    1. У правому верхньому куті має бути зазначено назву територіального управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.
    2. У заяві зазначаються відомості про особу, яка подає заяву: прізвище, ім'я по батькові, зареєстроване (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб – фактичне) місце проживання із зазначенням адреси житла (поштового індексу, населеного пункту, вулиці, номеру будинку, корпусу та квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).
    3. У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:
    - на оплату житлово-комунальних послуг;
    - на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення).
    Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.
    4. У Заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім'я, зокрема:
    у графі "Номер особового рахунку" – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
    у графі "Найменування організації, що надає послуги" – назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
    у графі "Примітки" зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: "є лічильник" або "немає лічильника".
    5. У Заяві необхідно відмітити (підкреслити) чи потребує питання призначення субсидії розгляду комісією, створеною місцевими органами влади/органами місцевого самоврядування.
    6. Відомості, зазначені у Заяві, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Заяви.

 
Важливо знати при звернені за призначенням субсидії

    Згідно Положення про порядок призначення житлових субсидій для призначення субсидії до органів соцзахисту населення подається заява про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Бланки заяв та декларацій знаходяться в управліннях соціального захисту населення. З 1 жовтня поточного року постановою Кабінету Міністрів України № 841 від 17.04.2018 чітко визначено норму щодо обов'язку громадян зазначати в заяві та декларації повну та достовірну інформації про усіх зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сім'ї, незалежно від реєстрації їх місця проживання (чоловіка, дружини, неповнолітніх дітей).
   Відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. При цьому дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.
   Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 13 Положення про порядок призначення житлових субсидій заява та декларація вважаються не поданими у разі:
   - не внесення у повному обсязі відомостей про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, а також членів їх сім'ї (дружини/чоловіка, неповнолітніх дітей) незалежно від реєстрації їх місця проживання, а саме: прізвища, ім'я по батькові, інформації про сімейний стан, дати народження, серії/або номеру паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);
   - не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків;
   - відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім'ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.
   В разі не зазначення в заяві та декларації вищевказаних даних, відповідно до пункту 13 Положення документи вважаються не поданими, у зв'язку з чим управліннями соціального захисту населення прийматися рішення щодо призначення субсидій не буде.
   Для більш детального роз'яснення надаємо зразки заповнення заяви та декларації.

 
З 1 жовтня 2018 року внесені зміни до порядку надання субсидій

   17 жовтня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №841, якою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.
   Згідно прийнятих змін з 1 жовтня 2018 року субсидія призначається з місяця звернення до закінчення опалювального періоду та розраховується окремо на неопалювальний та опалювальний періоди.
   Тобто домогосподарствам, яким було призначено субсидію на неопалювальний період, в тому числі у нульовому розмірі, додатково звертатися до управлінь соціального захисту населення не потрібно. Таким сім'ям розрахунок розміру субсидії на опалювальний період буде проведено в автоматичному режимі.
   На сьогоднішній день органами соціального захисту населення вживаються заходи щодо проведення обрахунку розмірів субсидій на опалювальний період по кожному домогосподарству.
   За результатами проведених розрахунків сім'ям буде вручено повідомлення про розмір призначеної субсидії.

 
Компенсаційні виплати за надання соціальних послуг особам, які потребують постійної сторонньої допомоги

   Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 передбачено виплату щомісячної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги. <
Право на компенсацію мають:

   непрацюючі фізичні особи, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
   В якому розмірі надається компенсація
   Розмір компенсації визначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:
   - 15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю I групи (з 01.07.2018 – 276,15 грн..) ;
   - 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю (з 01.07.2018 – 184,10 грн.);
   - 7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування (з 01.07.2018 – 128,87 грн.).
   Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку та особам з інвалідністю, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених вище розмірах (15%, 10%, 7%) виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.07.2018 – 1435 грн.).
Куди звертатися за призначенням компенсації

   Компенсація призначається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання, перебування особи, якій надаються соціальні послуги. Призначення проводиться з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з необхідними документами.
   Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.
   
Які документи необхідно подати для призначення компенсації

   Для призначення компенсації подаються наступні документи:
   1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги
   - заява про згоду надавати соціальні послуги;
   - паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
   - висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
   - копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;
   - заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних");
   2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):
   - заява про необхідність надання соціальних послуг;
   - паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
   - копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
   - висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього огляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком осіб з інвалідністю I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду). Порядок видачі такого висновку та його форма затверджуються МОЗ;
   3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:
   - заява про необхідність надання соціальних послуг;
   - копія свідоцтва про народження дитини;
   - висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.
Чи включається період надання соціальних послуг до страхового стажу?

   Відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю І групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону, та за висновком закладу охорони здоров'я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.
   Платниками єдиного внеску за вищевказаних непрацюючих працездатних осіб є органи, які виплачують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.
Умови, за яких компенсація не призначається:

   1)фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:
   державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю";
   надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення" відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";
   2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу"
   3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;
   4) самозайнятим особам;
   5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;
   6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).

 

   18 жовтня поточного року лікарі будинків-інтернатів системи соціального захисту населення взяли участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій». На конференції обговорено питання щодо сучасних підходів до діагностики та лікування грипу в епідеміологічний сезон 2018-2019 років та сучасний стан проблеми дифтерії в Україні, підходи до діагностики та лікування.

 

   З нагоди Дня захисника України, Дня козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці в усіх територіальних центрах соціального обслуговування області проведено соціально-мистецькі заходи, спортивні змагання, естафети.
   Організовано відвідування ветеранів та інвалідів війни, що отримують послуги у відділеннях соціальної допомоги вдома та проживають у стаціонарних установах області.

 
ЗА КОШТИ ДЕПУТАТІВ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЗМІЦНЕНО МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНУ БАЗУ БУДИНКІВ-ІНТЕРНАТІВ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

   В 2018 році органами системи соціального захисту населення продовжено роботу, спрямовану на поліпшення умов проживання, наближених до домашніх, вихованців та підопічних будинків-інтернатів області.
   В поточному році за рахунок коштів Фонду розвитку територій області за сприяння депутатів Полтавської обласної ради для восьми будинків-інтернатів, на загальну суму 868,5 тис. грн. придбано: обладнання та предмети довгострокового користування для шести будинків-інтернатів; проведено ремонт спального корпусу Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату, облаштовано майданчик для прогулянок підопічних на території Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, проведено капітальний ремонт будівлі їдальні Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
   Крім того в поточному році в рамках обласної «Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки» в трьох інтернатних установах області встановлено вуличні спортивні майданчики з тренажерами.

 
ПІДОПІЧНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ СЕМЕНІВСЬКОГО ТА ХОРОЛЬСЬКОГО РАЙОНІВ ПРОЙШЛИ МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ПЕРЕСУВНИМИ МЕДИЧНИМИ КОМПЛЕКСАМИ

   11 жовтня 2018 року в Хорольському районі працювали пересувні амбулаторії "Комплексні медичні послуги" за участю працівників Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру та працівників ЛЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Хорольського району з метою комплексного медичного обстеження мешканців сіл Стайки, Пристань, Радьки та Ставки.
   Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації організаційно забезпечено участь 21 особи похилого віку та осіб з інвалідністю, що перебувають на обслуговуванні, у проходженні ними медичного обстеження. Надано автотранспортну послугу "Соціальне таксі" для підвезення громадян.
   Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівської РДА повідомляє, що 11.10.2018 року на території Семенівського району, а саме у віддалених селах: Нова Петрівка, Лукашівка, Пузирі проводилося обстеження пересувним медичним комплексом одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі (всього у цих селах на обслуговуванні терцентру перебуває - 26 осіб).
   Працівниками терцентру попередньо проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед обслуговуваних, здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення обстеження.
   Обстеження пройшли 25 громадян похилого віку.

 
СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ, ОПЕРАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ СИЛ В ДІЇ

   В області особлива увага приділяється підвищенню рівня соціального захисту сімей учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил шляхом виконання державних програм та забезпечення додатковими соціальними гарантіями за рахунок коштів обласного бюджету.
   Однією з основних державних гарантій є забезпечення житлом сімей учасників антитерористичної операції.
   Координацію роботи з реалізації пільгового права на забезпечення житлом деяких пільгових категорій осіб покладено на Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.
   З 2015 року на виконання Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" на державному рівні діють цільові програми щодо забезпечення житлом сімей учасників антитерористичної операції.
   Право на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення за умови перебування на квартирному обліку за місцем проживання відповідно до норм Житлового кодексу, мають сім'ї загиблих учасників антитерористичної операції, особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції з числа військовослужбовців, осіб, які перебували у складі добровольчих формувань, осіб, які здійснювали волонтерську діяльність, учасники антитерористичної операції з числа внутрішньо переміщених осіб.
   У 2016 році Урядом удосконалено механізм забезпечення житлом окремих пільгових категорій громадян, шляхом виплати грошової компенсації.
   Відповідно до нового порядку, сім'ям виплачується грошова компенсація, яку вони самостійно використовують для придбання житла на первинному чи вторинному ринку, в будь-якому населеному пункті на території України.
   За період 2015-2018 років в рамках державних програм до області надійшло 62,0 млн. грн., які спрямовано на забезпечення житлом 95 родин учасників антитерористичної операції, зокрема житлом забезпечено:
   41 сім'ю загиблих учасників антитерористичної операції;
   54 сім'ї осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників антитерористичної операції.
   В області реалізується Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області, пріоритетним завданням якої є надання додаткових соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції, операції об'єднаних сил, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил.
   На реалізацію Програми в поточному році з обласного бюджету спрямовано 27,9 млн. грн.
   В рамках Програми забезпечується надання наступних додаткових соціальних гарантій:
   - виплата матеріальної допомоги за рахунок коштів обласного бюджету сім'ям у разі загибелі учасника антитерористичної операції, операції об'єднаних сил у розмірі по 25 тис. грн.; на упорядкування території поховання у розмірі по 10 тис. грн.;
   - виплата щомісячної стипендії у розмірі прожиткового мінімуму на кожну дитину віком до 18 років загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції, операції об'єднаних сил (з 01.07.2018 року по 1777 грн. щомісяця);
   - забезпечення санаторно-курортним оздоровленням членів сімей загиблих ветеранів війни, з числа учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил.
   З 2016 року запроваджена виплата разової грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил до дня захисника України.
   У поточному році у період з 1 по 10 жовтня Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проведено виплату по 2 тис. грн. всім 354 членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил, шляхом зарахування коштів на рахунки у банках та через відділення поштового зв'язку.

 

   В обласній державній адміністрації 11.10.2018 року відбулося засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, створеної відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   На засіданні розглянуто документи, які надійшли за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
До дня захисника України кожен член сім'ї загиблих (померлих) учасників АТО отримав разову грошову допомогу з обласного бюджету.

   В області на виконання «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки» забезпечена виплата одноразової допомоги членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції - 354 особам на загальну суму 708,0тис.грн.
   Розмір допомоги на кожну особу складає 2000 грн.
   Виплата допомоги проводиться через поштові відділення за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків в першій декаді жовтня 2018 року.

 
«КОМАНДА ЧАРІВНИКІВ» НАПОВНИЛА ЩАСТЯМ ОЧІ ВИХОВАНЦІВ ЗІНЬКІВСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

    В сонячний осінній день 9 жовтня 2018 року до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату завітала «Команда чарівників», на чолі з Інною Поперешнюк, які подарували дітям справжню казку. Очі діток були наповнені щастям, адже разом з гостями вони писали шоколадом слово «товариш» та куштували найсмачніше капучіно. Також на вихованців чекала цікава вистава «Мильних бульбашок», де вони активно приймали участь і ніхто не сумував. Фабрика «Рекламний текстиль» подарувала усім хлопчикам теплі, комфортні та гарні вироби.
   Персонал дитячого будинку також отримав турботу від «Чарівників», адже для них були задіяні найкращі перукарі, візажисти та фотограф м. Полтава.
   На завершення такого емоційного і приємного дня хлопчики подякували від усієї душі гостям та подарували невеличку концертну програму та сувеніри-обереги.

 
ЕКСКУРСІЯ В ТАХТАУЛОВО ДЛЯ ВИХОВАНОК НОВОСАНЖАРСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

    4 жовтня 2018 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату здійснили екскурсійну поїздку до с. Тахтаулове Полтавського району.
   Дівчата мали змогу відвідати зоопарк «Бабусин двір», побачити екзотичних тварин та послухати цікаву і змістовну розповідь про них.

 

   В облдержадміністрації 5 жовтня 2018 року відбулося засідання обласної міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
   На засіданні представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації поінформували про стан забезпечення виплати заробітної плати в установах та закладах області за червень 2018 року з дотриманням законодавчо визначеного мінімального розміру.
   За даними Пенсійного фонду України кількість найманих працівників у Полтавській області на кінець першого півріччя 2018 року склала 426,5 тис. осіб, що на 11,4 тис. осіб більше порівняно з початком поточного року. При цьому, кількість застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у червні не перевищував 3723 грн., порівняно з початком 2018 року зменшилася на 6 тис. осіб і склала 48,1 тис. (за даними звітів суб'єктів господарювання).
   Управлінням Держпраці у Полтавській області з початку 2018 року перевірено 840 роботодавців з питань дотримання мінімального розміру заробітної плати. Порушення виявлено стосовно чотирьох найманих працівників. За результатами перевірок вжито відповідних заходів реагування згідно з нормами законодавства.
   Рішенням робочої групи дане доручення Управлінню Держпраці у Полтавській області провести перевірки підприємств, де за даними Пенсійного фонду виявлені факти виплати заробітної плати менше мінімального розміру, відбулося масове вивільнення працівників, усі, або переважна більшість працівників працюють за сумісництвом.

 
МЕШКАНЦІ ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ НОВИЙ СПЕЦАВТОМОБІЛЬ »

    4 жовтня 2018 року за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка відбулось вручення ключів від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги "соціальне таксі" мешканцям Гадяцького району.
    Спецавтомобіль придбано шляхом співфінансування з обласного та районного бюджетів.
    Послуга «соціального таксі», що надається Гадяцьким районним територіальним центром соціального обслуговування з 2008 року є дуже необхідною для громадян похилого віку, осіб з інвалідіністю, адже даним автомобілем зручно перевозити осіб з інвалідністю на візках.
    Приємно, що відтепер послуги з перевезення будуть надаватися в якісних і комфортних умовах.

 
У ЛОХВИЦЬКОМУ ТЕРЦЕНТРІ СВЯТКОВО ВІДКРИВСЯ «УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ»

    4 жовтня 2018 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району святково відкрився «Університет третього віку».
    Метою Університету є створення умов та сприяння всебічному розвитку людей пенсійного віку; організація вільного часу і культурного дозвілля; створення умов для самореалізації та розвитку їх творчих можливостей; формування принципів здорового способу життя; оволодіння новими знаннями.
    Святковий концерт – вітання для студентів-пенсіонерів підготували студенти–волонтери Лохвицького медичного училища.

 
«УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ» ЗАПРАЦЮВАВ ДЛЯ СТУДЕНТІВ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА

   Напередодні Дня вчителя новий навчальний рік відкрився для студентів «Університету ІІІ віку», що працює не один рік при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району ДСЗН та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Святкова концертна програма, підготовлена працівниками територіального центру, медичного коледжу та студентами «Університету ІІІ віку», надала натхнення на здобуття нових знань та умінь в новому навчальному році.

 
БУРХЛИВІ ОПЛЕСКИ НА ЗНАК ВИЗНАННЯ ОТРИМАЛИ УЧАСНИКИ АНСАМБЛЮ «ДВА КОЛЬОРИ» ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА

   Не один рік при територіальному центрі соціального обслуговування Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, який є одним із найкращих територіальних центрів області, працює ансамбль народної пісні «Два кольори» художнім керівником якого є Анатолій Макайда.
   Учасники ансамблю разом з їх керівником 2 жовтня 2018 року з нагоди відзначення Дня людини похилого віку, Дня ветерана взяли участь у всеукраїнському пісенному конкурсі «З любов'ю до життя», що проводився в місті Києві та зібрав в пісенному колі 43 самодіяльних колективи територіальних центрів України.
   Виконання пісні «Вкраїно, матінко моя» та українських народних частівок пісенним колективом «Два кольори» супроводжувався бурхливими оплесками та гучним «Браво!» глядачів.
   Колектив піснярів вразив присутніх талановитим виконанням та вмілою передачею характеру виконуваних пісень за що й виборов перемогу у VI-му пісенному конкурсі «З любов'ю до життя».
   Задоволені майстри пісні повернулись до рідного міста з Дипломом Гран-прі та статуеткою, що нагадуватиме їм про перемогу та надихатиме на подальші успіхи.

 

   1 жовтня 2018 року з нагоди Дня людини похилого віку, Дня ветерана територіальним центром соціального обслуговування Пирятинської райдержадміністрації проведено соціально-мистецький захід «Летять літа як білі журавлі».
   Пісенне привітання подарували присутнім дует «Водограй», вокальний колектив «Чураївна», народний аматорський колектив «Берегиня», хореографічний дитячий колектив «Стенет», ансамбль «Співуча Вікторія».
   Вразив віртуозним виконанням лауреат всеукраїнських конкурсів баяністів Микола Василенко. Влучним гумором порадувала Лідія Гулієнко.
   Цього ж дня урочисто розпочав свою роботу «Університет третього віку». Ректор-волонтер Василь Миленко, та волонтер факультету «Мистецтвознавство» Валентина Димова побажали присутнім творчої наснаги, міцного здоров'я, позитивної енергії та нових відкриттів у навчанні.

 
День людини похилого віку, День ветерана відзначено в територіальних центрах соціального обслуговування області

   1 жовтня 2018 року з нагоди Дня людини похилого віку, Дня ветерана територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області з метою привернення уваги до проблем людей похилого віку проведено ряд заходів: тематичні вечори, концертні програми, виставки творчих робіт кращих майстринь, які відвідують територіальні центри.
   Люди похилого віку, що взяли участь в тематичних вечорах, концертних програмах мали змогу переглянути виступи кращих колективів художньої самодіяльності, виступи учнів шкіл, вихованців закладів дитячої творчості.
   Територіальними центрами соціального обслуговування організовано відвідування та привітання ветеранів війни та праці за місцем проживання, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та не мали змоги відвідати заходи.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в госпіталях ветеранів війни та лікувальних закладах.

 

   1 жовтня 2018 року з нагоди відзначення в Україні Дня людей похилого віку, Дня ветерана директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко відвідала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці та ознайомилась з роботою інтернатної установи де на сьогодні на повному державному утриманні проживає 203 особи похилого віку.
   Наразі, з метою створення комфортних умов проживання підопічних в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проводяться роботи по капітальному ремонту приміщень. Кошторисна вартість робіт складає 1420,00 тис. грн.
   Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства виконуються роботи по завершенню впровадження проекту високої енергоефективності «Термомодернізація будівель та реконструкція системи опалення Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці». Загальна кошторисна вартість робіт по впровадженню проекту складає 23,3 млн. грн.(з них кошти державного фонду регіонального розвитку - 17,2 млн. грн., кошти обласного бюджету – 6,1 млн. грн.), реконструкція благоустрою території пансіонату (кошторисна вартість робіт складає 11,383 млн. грн.), капітальному ремонту приміщень третього поверху третього блоку (кошторисна вартість робіт складає 1,432 млн. грн.) та приміщень другого поверху третього та четвертого блоку (кошторисна вартість робіт складає 6063,0 млн. гр.).
   Створення комфортних умов проживання підопічних – пріоритетне завдання системи соціального захисту населення області