Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Дорогі колеги!

    Дозвольте висловити Вам щиру повагу і привітати із професійним святом – Днем працівника соціальної сфери!
   Ваша праця сповнена гуманізму, милосердя, тепла. Тисячі людей відчувають нашу турботу, увагу і доброзичливість.
   Прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість і щедрість душі!
   Сердечно бажаю вам успіхів у повсякденній праці, міцного здоров'я, щастя, добра та родинного затишку. Нехай найвищою нагородою для Вас завжди буде людська шана і подяка.
   З повагою, від імені колективу директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

 
СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ В ДІЇ

    У першу неділю листопада вже 20-й рік поспіль своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери області - люди, справою яких є віддана, невтомна праця на благо престарілих громадян, людей та дітей з інвалідністю! Свято Дня працівника соціальної сфери встановлено в Україні на підтримку ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики згідно з Указом Президента України «Про День працівника соціальної сфери» від 13 квітня 1999 року № 374/99 та є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту
Переглянути

 

    30 жовтня 2019 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено засідання колегії та урочисті заходи з нагоди відзначення Дня працівника соціальної сфери.
    Обговорено питання завершення підготовки стаціонарних установ області до осінньо-зимового періоду,та реалізацію програми житлових субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги у грошовій формі на опалювальний період 2019/2020рр. За підсумками роботи системи нагороджено кращі колективи та відзначено кращих працівників області грамотами та подяками.

 
Що змінилось в порядку призначення субсидій з початком опалювального періоду

    20 жовтня Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 і від 27 липня №1156», якою спрощено умови призначення житлових субсидій окремим категоріям громадян. Зазначена постанова набрала чинності 22 жовтня 2019 року.
   Вказаною постановою надана можливість призначення житлової субсидії дитячим будинкам сімейного типу на понаднормову площу житла, але не більш як на 50 відсотків. При розрахунку розміру субсидії дитячим будинкам сімейного типу до доходу не враховується матеріальна допомога, яка виплачується за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, та стипендія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ними транспортні засоби.
   Крім того, згідно внесених змін, сім'ям, у яких чоловік та дружина досягли 60-ти річного віку та проживають у сільській місцевості або селищах міського типу за різними адресами при призначенні житлової субсидії не враховуються доходи одного з подружжя.
   Внесеними змінами також передбачено, що наявність у власності сім'ї причепу не впливає на право отримати субсидію.
   Сім'ям, яким не було призначено житлову субсидію у зв'язку з наявністю причепа, з дати випуску якого минуло менше 5 років, для визначення права на її отримання в опалювальний період 2019/2020 рр. необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення та подати відповідну заяву та декларацію.
   Звертаємо увагу! Внесені зміни застосовуються при визначенні права на призначення житлової субсидії з 22 жовтня 2019 року (після набрання чинності постанови №878).
   Одночасно нагадуємо! Одержувачі субсидій зобов'язані не пізніше 30 календарних днів повідомити управління соцзахисту населення, зокрема, про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (зміну у складі їх сімей), їх соціального статусу; зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг та умов їх надання; наявність у володінні осіб з урахуванням, яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу (крім мопеду та причепу) з дати випуску якого не минуло 5 років; здіснення купівлі (набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).
   При цьому, у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.

 
В Полтавській області поповнено автопарк «соціального таксі» сучасними спецавтомобілями

    Однією із послуг, що надається територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є послуга «соціальне таксі».
   Дана послуга дає змогу громадянам похилого віку та особам з інвалідністю не бути заручниками домівок та вирішувати свої медичні, соціальні та реабілітаційні потреби.
   В рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» на умовах співфінансування з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад у розмірі 50 відсотків вартості мікроавтобусів, в 2019 році придбано два спецавтомобілі територіальним центрам Шевченківського району м. Полтава та Глобинського району за кошти обласного та місцевих бюджетів.

 
У м. Полтава за підтримки Міжнародного фонду «Права людини в галузі психічного здоров'я – Федерація Глобальна ініціатива в психіатрії» проведено тренінг

    24-25 жовтня у м. Полтава спільно з Міжнародним фондом «Права людини в галузі психічного здоров'я – Федерація Глобальна ініціатива в психіатрії» проведено дводенний навчальний тренінг із деінституалізації, психосоціальної реабілітації, надання послуг на рівні громади та адвокації осіб з психічними розладами. Участь у тренінгу взяли сестри медичні, інструктори з трудової терапії, соціальні працівники будинків-інтернатів та територіальних центрів соціального обслуговування.
   В ході тренінгу розглянуто питання соціальної моделі інвалідності та підхід до відновлення, життя в суспільстві та соціальної інтеграції людей із психосоціальними проблемами, взаємопідтримки.

 

    Напередодні Дня визволення України від фашистських загарбників підопічні Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату здійснили поїздку до урочища Шумейкове, де розміщено меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту. В ході екскурсії підопічні інтернатної установи мали змогу ознайомитись із історією Великої Вітчизняної війни, зокрема подіями 76 річної давності на території Лохвицького району.

 
На Полтавщині за підтримки Офісу Ради Європи в Україні 24 жовтня проведено спеціалізований семінар

    24 жовтня поточного року у м. Полтава проведено спеціалізований семінар «Дотримання прав людей з психічними розладами в інтернатних закладах».
   В ході проведення семінару розглянуто питання про мінімальні стандарти належного поводження з особами з психічними розладами, застосування міжнародних та національних стандартів, особливості дотримання трудових прав підопічних та інше.
   Участь у семінарі взяли директори, медичні працівники будинків-інтернатів, пансіонату та представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

 
Порядок отримання технічних засобів реабілітації особами з інвалідністю.

    Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2018 року №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів».
   Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється безкоштовно відповідно до медичних показань.
   До технічних та інших засобів реабілітації відносяться:
   протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;
   спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;
   засоби для пересування;
   допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
   меблі та оснащення;
   спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.
   Для взяття на облік та отримання направлення на виготовлення технічних засобів реабілітації особи з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.
   Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.
   Підставою для взяття на облік на забезпечення технічними засобами реабілітації є:
   для осіб з інвалідністю — індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися згідно висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК));
   для дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, дітей з порушеннями опорно-рухового апарату — висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів;
   для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, — рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.
   Для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок облМСЕК.
   Важливо зазначити, що підбір засобів реабілітації проводиться індивідуально для кожної особи з інвалідністю за допомогою електронного каталогу. Каталог дозволяє з урахуванням потреб особи, її параметрів та ступеню обмеження обрати перелік засобів, які максимально будуть відповідати її потребам. Ознайомитися з каталогом можна в управлінні соціального захисту населення.
   Крім того, у разі доступу до мережі Інтернет, аналогічний каталог розміщено за посиланням http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs/, з яким можна ознайомитися самостійно.

 

    10 жовтня 2019 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено зустріч з учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
   Обговорено питання монетизації пільг з оплати житлово-комунальних послуг з 1 жовтня 2019 року та порядку оплати послуг з урахуванням надання пільг у грошовій формі.

 
До уваги пільговиків!

   З 1 жовтня 2019 року в Україні стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
   Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою з початку опалювального періоду, слід до 15 жовтня звернутися в управління соціального захисту, написати заяву, в якій зазначити реквізити банківського рахунку чи побажання отримувати кошти через Укрпошту. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.
   Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.
   Без звернення пільговиків з жовтня поточного року управліннями соціального захисту населення пільги будуть призначені у безготівковій формі. Пільги у безготівковій формі перераховуються надавачам послуг через АТ"Ощадбанк" щомісячно до 18 числа наступного місяця, у встановленій законодавством послідовності (спочатку за опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, потім за електроенергію для освітлення, природний газ для приготування їжі, вивіз сміття та послугу з управління багатоквартирним будинком).
   Протягом доби після перерахування коштів АТ "Ощадбанк" на номер мобільного телефону пільговика направить смс-повідомлення з інформацією про суми, які необхідно сплатити за кожним видом послуги.

 
До Дня захисника України кожен член сім'ї загиблих (померлих) учасників АТО отримає щорічну разову грошову допомогу

   З метою підвищення рівня соціального захисту населення та надання додаткових соціальних гарантій в області з 2006 року реалізується «Обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки» на виконання якої у 2019 році передбачено 37,7 млн. грн., що на 22,5 % більше, порівняно з 2018 роком.
   Основним напрямком програми є охоплення додатковими соціальними гарантіями учасників АТО/ООС, та соціальна підтримка членів сімей загиблих учасників АТО/ООС.
   Щороку, до Дня захисника України, на виконання «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки» запроваджено виплату одноразової допомоги членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції, операції об'єднаних сил. На 2019 рік розмір допомоги складає 2500 грн. В першій декаді жовтня отримають її в Полтавській області 374 особи, яким встановлено відповідний статус.
   Соціальною підтримкою через обласну програму охоплені, також, діти загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил. Вже більше двох років щомісячно, крім передбачених державних виплат, вони одержують обласну соціальну допомогу у розмірі прожиткового мінімуму. На сьогодні вона становить 1936 грн. і виплачується 88 дітям. За поданням Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації у вересні 2019 року до обласної Комплексної програми внесено зміни, які передбачають охоплення щомісячною обласною соціальною допомогою також і студентів навчальних закладів, які здобувають освіту за денною формою навчання віком до 23 років.
   Крім того, за кошти обласної Комплексної програми передбачено оздоровлення членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС в санаторіях області. На вказані цілі з обласного бюджету у поточному році спрямовано 4500 млн. грн.

 
ПОДАРУНОК ДЛЯ МУДРИХ ТА ПОВАЖНИХ

   Для людей поважного віку особливим та корисним є перебування на свіжому повітрі.
   Слухачі Університету третього віку територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Хорольської РДА щотижня відвідують заняття і досить тривалий період цих занять припадає на спекотні весняні, літні та осінні дні.
   З метою покращення умов проведення занять та у зв'язку запровадження факультету «Основ здорового способу життя» з практичними заняттями на свіжому повітрі - гімнастика, рухливі вправи, облаштовано літній майданчик. Наразі проводиться робота щодо висадки квітів на клумби навколо майданчика.

 
Актуальні питання, які стосуються призначення субсидій

   Що змінюється у сфері субсидій з 1 жовтня?
   З 1 жовтня 2019 року запроваджено новий порядок виплати субсидій. Важливо зазначити, що механізм визначення права на призначення житлової субсидії та порядок її розрахунку залишається незмінним.
   Якщо раніше АТ «Ощадбанк» був єдиною установою, куди перераховувалися субсидії, як у грошовій безготівковій, так і готівковій формі, то тепер одержувачі субсидій готівкою можуть самостійно обирати, куди перераховуватимуться кошти: на рахунок у одному із уповноважених банків чи через виплатні об'єкти "Укрпошти" (через каси у поштових відділеннях чи доставка поштарем до дому).
   Без додаткового звернення з жовтня субсидії будуть виплачуватися готівкою:
   - пенсіонерам у спосіб отримання пенсії (на банківські рахунки або через поштові відділення);
   - одержувачам субсидій (не пенсіонерам), які мають відкриті рахунки в АТ «Ощадбанк» - на рахунки в Ощадбанку;
   - іншим одержувачам субсидій - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за адресою призначення субсидії.
   За бажанням одержувача субсидії для зміни способу її виплати потрібно подати до управління соціального захисту відповідну заяву із зазначенням способу виплати та/або реквізитів рахунку в уповноваженому банку.
   Чому зміни починають діяти з 1 жовтня?
   Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня; на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня. Саме цим зумовлено запровадження змін з 1 жовтня.
   Одночасно зазначаємо, що житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня, включно.
   Що необхідно для отримання субсидії за новими правилами ?
   Більшості отримувачам субсидій, яким її було перепризначено за підсумками попереднього опалювального сезону – субсидія буде перерахована автоматично без додаткового звернення.
   Окремо звертаємо увагу, що внутрішньо переміщеним особам, орендарям житлового приміщення, а також домогосподарствам, яким було призначено субсидію на фактично проживаючих, та сім'ям, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати, і які з травня поточного року не звернулися до управлінь соцзахисту – для призначення субсидії з початку опалювального періоду необхідно звернутись до 15 грудня (тобто не пізніше, ніж за 2 місяці з початку опалювального сезону, за винятком окремих життєвих ситуацій).
   Домогосподарствам, які за підсумками попереднього опалювального сезону отримали відмову у продовженні програми субсидій через борги, пропонується декілька варіантів:
   1) звернутися до підприємства-надавача послуг із проханням провести реструктуризацію боргу (особливо актуально у випадку значної заборгованості);
   2) погасити заборгованість перед надавачем послуг і звернутися за субсидією (актуально у випадках невеликої заборгованості);
   3) у виключних випадках, коли у людини немає можливості ліквідувати заборгованість, але є гостра потреба у субсидії – вона може звернутися до спеціальної комісії при місцевих органах влади, яка, у випадку обґрунтованої позиції, може призначити субсидію.
   На що необхідно звернути увагу при декларуванні доходів і витрат?
   Слід ретельно задекларувати види та суми доходів, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та Державному реєстрі соціального страхування. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майно, недекларовані доходи, отримані під час роботи по договору цивільно-правового характеру, або стипендії, які отримують студенти – члени сім'ї одержувача субсидії, інші надходження (у тому числі - закордонні перекази).
   В декларації також обов'язково зазначається:
   - інформація про членів домогосподарства (членів їх сім'ї незалежно від місця реєстрації), які здійснили одноразову купівлю (або іншим законним способом набули право власності) майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, що перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості та дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг;
   - відомості про транспортні засоби (в тому числі причепи), які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів їх сім'ї незалежно від реєстрації їхнього місця проживання.
   Що потрібно зазначати у відомостях про членів сім'ї у декларації доходів і витрат ?
   Декларація про доходи подається щодо зареєстрованих та членів сімей всіх осіб із складу домогосподарства не залежно від місця проживання, які досягли 14-річного віку. Тобто, навіть у разі, якщо члени сім'ї (чоловіка, дружини, неповнолітні діти) проживають в іншому місці, інформацію щодо них все одно слід вказувати у декларації. А відносно тих, хто зареєстрований за адресою домогосподарства, але там не проживає, слід вказати «не проживає» у графі «примітки».
   Про які зміни необхідно повідомляти?
   Якщо під час отримання житлової субсидії у вас змінився склад сім'ї, склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з'явився транспортний засіб ( в тому числі причіп) з датою випуску до 5 років, було придбано (отримано у дар, спадщину, в інший передбачений законодавством спосіб) майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень - слід повідомити про це орган, що призначив вам субсидію. І зробити це потрібно протягом 30 календарних днів - не пізніше!
   Як здійснюється перевірка субсидій та які її наслідки?
   Соціальні інспектори перевіряють достовірність наданих відомостей, що впливають на право та розмір житлової субсидії. Перевірка здійснюється шляхом звірки даних з державними реєстрами, зокрема щодо наявності квартир, будинків, транспортних засобів тощо.
   Також у виключних випадках може бути здійснено обстеження матеріально-побутових умов проживання домогосподарства.
   У разі виявлення факту надання громадянином недостовірних даних суми надміру виплаченої житлової субсидії підлягають поверненню.

 
УРІЗНОМАНІТНЕНО ЗЕЛЕНІ НАСАДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЛІЩИНІВСЬКОГО ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

   Підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату на чолі з його директором Анатолієм Шкарбаном з метою урізноманітнення зелених насаджень на території інтернатного закладу висадили кущі лохини.

 
У ГОРБАНІВСЬКОМУ ГЕРІАТРИЧНОМУ ПАНСІОНАТІ ПРИВІТАЛИ ВЧИТЕЛІВ

   У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці серед підопічних установи проживають і колишні вчителі. З нагоди відзначення в Україні Дня вчителя вітання отримали люди, які за велінням долі віддавали дітям часточку себе та виховали багато талановитих особистостей.

 
Відповіді на актуальні запитання щодо монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня.

   1. Які зміни у сфері надання пільг з 1 жовтня?
   З 1 жовтня 2019 року запроваджується новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок призначення пільг залишається незмінним.
   Пільги на оплату житлово-комунальних послуг й надалі призначатимуться виходячи з розміру пільгової знижки, встановленої законом, в межах затверджених цін (тарифів) та соціальних нормативів.
   Монетизація пільг не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій, а дозволить заощаджувати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг.
   Якщо домогосподарство спожило менше ресурсів, ніж передбачено в нормативі – заощаджені кошти пільговики зможуть залишити собі.
   2. Як отримати монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня?
   Новий механізм передбачає два способи одержання пільги:
   1) безготівкова монетизація – коли пільги будуть призначені управліннями соціального захисту населення без звернень пільговиків.
   Перерахування коштів за надані пільги на оплату житлово-комунальних послуг буде щомісячно (до 18 числа наступного місяця) проводитися АТ "Ощадбанком" на рахунок підприємств-надавачів комунальних послуг у встановленій законодавством послідовності.
   Зекономлені кошти можна буде зняти за підсумками опалювального сезону (раз на рік) по залишкам, які утворилися станом на 1 червня.
   2) готівкова монетизація – коли одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із 38 уповноважених банків (або через виплатні об'єкти Укрпошти) і кожен місяць отримувати "живі" гроші згідно із поданою заявою до управління соцзахисту населення.
   Важливо, що заяву на отримання пільг готівкою потрібно подати до 15 жовтня, в такому разі пільги у готівковій формі будуть надаватися з початку опалювального періоду. Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.
    3. У якій послідовності Ощадбанк буде перераховувати кошти за надані пільги на оплату житлово-комунальних послуг на рахунки надавачів послуг?
   У межах загальної суми пільг, визначена така послідовність перерахування пільги:
   1) опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання);
   2) гаряче водопостачання;
   3) централізоване водопостачання та водовідведення;
   4) постачання електричної енергії на освітлення;
   5) постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води;
   6) вивезення побутових відходів;
   7) послуги з управління багатоквартирним будинком;
   8) внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
   4. Як пільговику дізнатися про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги, з урахуванням наданої пільги?
   Протягом доби після перерахування коштів Ощадбанк направить на номер мобільного телефону пільговика смс-повідомлення про стан проведених розрахунків за послуги з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг. В смс-повідомленні зазначається інформація про суми, які необхідно сплатити за кожним видом послуги.
   5. Як пільговику здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги, в межах нарахованої пільги у безготівковій формі?
   Оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення.
   До сплати буде сума за конкретну послугу (послуги), у разі, якщо перерахована у визначеній послідовності загальна сума пільги не покрила вартість фактично спожитих послуг. Тобто сума, яку необхідно доплатити пільговику по кожному виду послуг, буде зазначена в смс-повідомленні.
   Наприклад:
   Розрахована в межах норм, сума пільги на оплату всіх житлово-комунальних послуг для учасника бойових дій становить - 1651,40 грн.* (це загальна сума пільгової знижки у розмірі 75% за всіма видами послуг, якими користується пільговик).
   Оскільки пільга нарахована у розмірі 1651,40 грн., а плата за опалення складає 1250 гривень, то сума за опалення буде перерахована у повному обсязі за рахунок пільги.
   За гаряче водопостачання сума нарахувань складає 290 гривень – вона також буде покрита за рахунок пільги у повному обсязі.
   Далі залишок коштів буде перераховано не в повному обсязі.
   Якщо за холодне водопостачання нараховано 150 гривень - за рахунок пільги буде оплачено 111,40 гривень, 38,60 гривень необхідно буде доплатити самостійно пільговику.
   Інші послуги - холодне водопостачання та водовідведення електропостачання, газопостачання на плиту, вивіз сміття, управління будинком пільговик оплачує самостійно.
   *Звертаємо увагу, що у кожному конкретному випадку розмір суми пільг залежить від розміру пільгової знижки, визначеної законодавством, кількості членів сім'ї пільговика, на яких поширюється пільга, а також переліку послуг, якими користується пільговик та розміру опалювальної площі житла.
   6. З якого часу будуть нараховані пільги на опалення?
   Для громадян, які використовують теплову енергію (для потреб централізованого або автономного опалення), природний газ або електричну енергію (для індивідуального опалення), опалювальний період для надання пільг та субсидій установлюється з 16 жовтня до 15 квітня включно.
   7. На що потрібно звернути увагу пільговику?
   Пільговики повинні щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої на підприємства-надавачі послуг або виплаченої готівкою.
   Пільговик має повідомляти управлінню соцзахисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (у разі зміни складу сім'ї, адреси місця проживання тощо).

 

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації 3 жовтня 2019 року проведено засідання «круглих столів» щодо обговорення питання монетизації пільг з оплати житлово-комунальних послуг з 1 жовтня 2019 року та порядку оплати послуг з урахуванням надання пільг у грошовій формі.
   Участь у засіданні «круглих столів» взяли представники громадських організацій області та представник відділу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у Полтавській області.

 
Оздоровча кампанія 2019 року учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, триває

   Комплексний підхід до вирішення питання оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, дозволить скористатися пільговим правом на санаторно-курортне лікування у поточному році 1738 особам зазначеної категорії.
   За рахунок коштів державного бюджету (6,0 млн. грн.) обласного (2,0 млн. грн.) та бюджетів районних, міських, сільських, селищних рад (0,3 млн. грн.) санаторно-курортним лікуванням передбачено забезпечити 1115 осіб з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За самостійним вибором компенсацію, замість санаторно-курортного лікування, отримали 623 особи.
   В поточному році громадянами, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи для оздоровлення обрано 34 санаторно-курортних заклади. На даний час оздоровились 585 осіб.
   Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, яким встановлено 1 групу інвалідності, пов'язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, та які потребують супроводження до санаторного закладу, збільшено виплати з обласного бюджету матеріальної допомоги на придбання путівки особі, супроводжуючій пільговика, в поточному році до 6,0 тис. грн. (у 2018 році виплата складала 5,0 тис. грн.).
   Запроваджений з 2018 року в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області новий напрямок, який передбачає виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, в санаторно - курортних закладах, розташованих на території Полтавської області, в сумі фактично здійсненої доплати за оздоровчі послуги, але не більше 4,0 тис. грн., (у 2018 році – не більше 2,0 тис. грн.) розширив можливості вибору пільговиками для оздоровлення місцеві санаторії. На даний час таку допомогу отримали 119 осіб.
   Одночасно з проведенням оздоровчої кампанії 2019 року органами соціального захисту населення області проводиться прийом заяв для взяття на облік на забезпечення санаторно –курортним лікуванням чи (за вибором пільговика) на виплату компенсації замість путівки у 2020 році. Інформація про чисельність громадян, узятих на облік на забезпечення санаторно –курортним лікуванням чи на виплату компенсації замість путівки у наступному році, формується органами соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року та подається до Мінсоцполітики для виділення області коштів на оздоровлення пільговиків у наступному році.
   Радимо громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1 та батькам дітей з інвалідністю, які не звертались в поточному році до управлінь соціального захисту населення стосовно постановки на облік на оздоровлення, подати до 15 жовтня заяви на забезпечення санаторно – курортним лікуванням у наступному році, чи на отримання компенсації замість путівки, з метою включення до потреби на виділення області коштів з державного бюджету у 2020 році.

 

   1 жовтня 2019 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату відвідали активну конюшню «Eguiland», що знаходиться в селі Головачі Полтавського району.
   Вихованки годували та їздили на конях, милуючись осінніми краєвидами.
   Захід організовано з метою проведення психологічної реабілітації, покращення емоційного стану вихованок.

 
До уваги пільговиків: з 1 жовтня 2019 року запроваджується монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 з 1 жовтня поточного року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
   Монетизація включає в себе два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та готівковій формі.
   Без звернення пільговиків з жовтня управліннями соціального захисту населення пільги будуть призначені у безготівковій формі.
   Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ"Ощадбанк" щомісячно до 18 числа наступного місяця, у встановленій законодавством послідовності (спочатку за опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, потім за електроенергію для освітлення, природний газ для приготування їжі, вивіз сміття та послугу з управління багатоквартирним будинком).
   Протягом доби після перерахування коштів АТ "Ощадбанк" на номер мобільного телефону пільговика направить смс-повідомлення з інформацією про суми, які необхідно сплатити за кожним видом послуги.
   За бажанням пільговика, за умови подання заяви територіальному управлінню соцзахисту до 15 жовтня, надання пільги з початку опалювального періоду буде здійснюватися у грошовій готівковій формі. Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.
   Виплата сум пільгової знижки у готівковій формі проводитиметься у спосіб зазначений пільговиком у заяві, а саме: на банківський рахунок пільговика або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта».
   Відповідно до пункту 7 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі пільговики, яким надається пільга у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої в безготівковій формі надавачам житлово-комунальних послуг (сума зазначається в смс-повідомленні) або виплаченої таким пільговикам готівкою.
   Важливо, що для пільгових категорій громадян розмір пільгової знижки на оплату житлово-комунальних послуг, в межах встановлених соціальних нормативів, залишається незмінним.

 
У ГОРБАНІВСЬКОМУ ГЕРІАТРИЧНОМУ ПАНСІОНАТІ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРОМАДЯН ПОХИЛОГО ВІКУ, ДЕНЬ ВЕТЕРАНА

   З нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко відвідала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці та вручила подарунки.
   На знак поваги до громадян похилого віку звучало музичне вітання від студентів Полтавської державної аграрної академії, танцювального дуету «Мої роки – моє багатство».
   У пансіонаті створено належні умови проживання.
   За рахунок коштів обласного бюджету та коштів Державного фонду регіонального розвитку протягом 2015-2018 років впроваджено проект «Термомодернізація будівель та реконструкція системи теплопостачання Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці».
   Будівля пансіонату стала першою в Україні, яка отримала енергетичний сертифікат найвищого рівня.
   Не знімається з порядку денного впровадження новітнього обладнання для обслуговування підопічних.
   Протягом минулих і поточного року за рахунок обласного бюджету закуплено кухонне та пральне обладнання, функціональні ліжка, пересувні ванни та каталки для транспортування ліжковохворих підопічних, коляски для купання підопічних з обмеженими фізичними можливостями, що дало можливість не тільки покращити якість обслуговування підопічних, а й значно полегшити працю медичного персоналу.