Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
З днем соціального працівника

  

   Щорічно в першу неділю листопада Україна відзначає Ваше професійне свято - людей, які за покликанням серця, обрали цей фах та своєю роботою примножують милосердя і тепло в суспільстві. Працюють з людьми та для людей.
   Ваша турбота, увага і доброзичливість щодня допомагає людям справитися з нелегкими життєвими обставинами і тим самим забезпечує реалізацію засад соціальної політики держави.
   Безперечно, останні роки, затьмарені війною, стали черговим випробуванням для області та всієї системи соціального захисту.
   Натомість перед нами стоять нові виклики та завдання, які попри все мають бути успішно виконані для забезпечення потреб населення у підтримці та послугах.
   Дякуємо Вам за самовіддану працю, високу відповідальність та особистий внесок в забезпечення надання якісних соціальних послуг та соціальної підтримки населення області.
   Прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, щастя, невичерпної життєвої енергії та мирного неба!
  
  
   З повагою Директор Департаменту Людмила КОРНІЄНКО
  

 
Європейський день боротьби з торгівлею людьми

  

  18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
   Урядом схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року (розпорядження КМУ від 14 липня 2021 р. № 800-р) та затверджено Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року (розпорядження КМУ від 2 червня 2023 р. № 496-р)
   В умовах воєнного стану Мінсоцполітики продовжує забезпечувати виплату матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, згідно з Порядком виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
   Розмір матеріальної допомоги у 2024 році становить:
   • для дітей віком до 6 років – 7689,00 грн.;
   • для дітей віком від 6 до 18 років – 9588,00 грн.;
   • для працездатних осіб – 9084,00 грн.;
   • для осіб, які втратили працездатність – 7083,00 грн.
   Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон.
   Одними із найбільш уразливих до торгівлі людьми в такій ситуації є діти без супроводу або діти, розлучені із сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи похилого віку та особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.
   Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію таким злочинам шляхом колективного реагування та скоординованих дій.
   Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи – однією з головних функцій держави.
   Якщо:
   - Вас силою примушували працювати;
   - Вам не виплатили обіцяної заробітної плати;
   - у Вас відібрали паспорт чи інші документи;
   - Вас насильно утримували, контролювали;
   - Вам погрожували, шантажували;
   - Вас змушували до жебрацтва;
   - Вас втягнули у проституцію, порнобізнес;
   - Ви стикнулись з обманом, насильством
   необхідно звернутися за допомогою до:
   - місцевої держадміністрації (районної військової адміністрації) за місцем перебування
   - Національної поліції України 102 або 0 800 500 202 (кол-центр поліції)
   - Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 15 47
   - Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (безкоштовно з мобільного), 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00
   - Цілодобової консульської оперативної служби (у разі надзвичайних ситуацій за кордоном за участю громадян України), +38 (044) 238-16-57, +38 (044) 238-18-24, email: cons_or@mfa.gov.ua.
   - Департаменту боротьби зі злочинами, пов‘язаними з торгівлею людьми Національної поліції України - +38(0800) 500-202
   - Укрбюро Інтерполу - +38(044) 256-12-53.
   - Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Київ, вул. Михайлівська, 8; e-mail: iomkievcomm@iom.int
   - Громадської спілки „А21 Україна” (+38 044 338 338 1, info.ua@A21.org, @A21UA) https://www.a21.org/content/ukraine/gr50zc.
   - Громадської правозахисної організації „Ла Страда”, La Strada International (доступні консультації онлайн через месенджер фейсбук @lastradaukraine, Telegram: @NHL116123): 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).
  

 
Щомісячні допомоги

  

  Державні соціальні допомоги за жовтень 2024 року: проведені нарахування та фінансування Забезпечення вчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог перебуває на постійному контролі Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної військової адміністрації.
   79 тисяч мешканців області отримують виплату державних соціальних допомог у жовтні 2024 року на загальну суму 189,9 млн грн.
   Щомісячно в області проводяться нарахування та виплата 17 видів допомог, з яких отримують:
   - допомогу при народженні дитини - 19,9 тис.осіб;
   - державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства - 19,0 тис.осіб;
   - компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 8,9 тис. осіб;
   - державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю - 6,6 тис осіб;
   - державну соціальну допомогу на догляд - 6,6 тис.осіб;
   - державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімʼям - 7,7 тис. осіб;
   - допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сімʼях - 4,8 тис. осіб.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області направлені відомості для проведення виплати на уповноважені банківські установи та АТ «Укрпошта».
   Виплата державних соціальних допомог здійсненна у спосіб, зазначений одержувачами у заяві, а саме:
   - 3-4 жовтня 2024 року – на карткові рахунки через банківські установи (для 88% одержувачів);
   - з 4 по 25 жовтня 2024 року - за місцем проживання через виплатні обʼєкти АТ «Укрпошта» згідно графіку доставки.
  

 
Міжнародний день людей похилого віку

  

  Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
   До ефективних механізмів соціальної підтримки людей похилого віку, осіб з інвалідністю, ветеранів належать гарантовані соціальні послуги, а територіальні громади є головним осередком, який формує вказану підтримку.
   В області функціонує розгалужена мережа установ та закладів, які забезпечують надання соціальних послуг громадян похилого віку та особам з інвалідністю: 14 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області, 17 територіальних центрів соціального обслуговування та 40 центрів надання соціальних послуг. Протягом поточного року послугами охоплено 81,5 тис. осіб.
   Соціальні послуги на дому щороку отримують 20 тис. одиноких, одиноко проживаючих громадян, які втратили працездатність та потребують сторонньої допомоги. Доставка ліків, продуктів харчування, допомога по господарству, у самообслуговуванні, вирішення інших нагальних питань.
   В області активно впроваджуються проєкти та ініціативи, спрямовані на розвиток соціальних послуг в територіальних громадах.
   Одним із ефективних прикладів є проєкт ПРООН зі створення Мобільної соціальної служби з обслуговування вдома одиноких непрацездатних громадян та паліативного догляду, натуральної допомоги, який реалізований в 4 територіальних громадах області, що передбачає забезпечення надання комплексних послуг із обслуговування за місцем проживання одиноких осіб похилого віку та непрацездатних громадян з інвалідністю, які проживають у сільській місцевості. Цього року послуги отримали понад 600 мешканців громад.
   Також протягом вересня поточного року за сприяння ПРООН в Україні в рамках проєкту ,,EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні” за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Канади у територіальних громадах відкрито 6 просторів соціальної адаптації.
   Під час війни соціальні потреби для цивільного населення, зокрема, для людей похилого віку, осіб з інвалідністю, ветеранів значно збільшуються. Наразі Департаментом соціального захисту населення спільно з громадськими організаціями, територіальними громадами і райвійськадміністраціями детально опрацьовується механізм впровадження нових необхідних для непрацездатного населення Полтавщини соціальних послуг.
  

 
Відбулось засідання Міжвідомчої координаційної ради ОВА

  

  Завданням державної соціальної політики є не лише підтримка уразливих категорій населення, а й мінімізація негативних явищ в суспільстві, забезпечення їх протидії та запобіганню.
   Торгівля людьми, домашнє та гендерно зумовлене насильство, сексуальне насильство пов’язане з війною (СНПК) та інше – це ті асоціальні та ганебні явища, які не мають вибірковості за статтю, віком чи достатком. Постраждати від них може кожен, тому завданням і органів влади, і всіх задіяних структур забезпечити поіформованість суспільства щодо ризиків потрапляння в такі ситуації та способів отримання підтримки.
   Наприкінці вересня відбулось засідання Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань, запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та проблем сім’ї, яке провела заступник голови ради – заступник Директора Департаменту соціального захисту населення Олена Панова.
   Відповідно до порядку денного учасники обговорили важливість посилення інфокампанії щодо пілотного проєкту з надання проміжних репарацій постраждалим від СНПК, діяльність «Коаліції 1325 Полтавщина» та готовність експертів-учасників співпрацювати з громадами, результати моніторингу функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб постраждалих від домашнього насильства та їх потреба в посиленні матеріально-технічної бази, а також щодо просвітницької роботи в освітніх закладах щодо формування нульової толерантності до всіх форм насильства та нетерпимості.
   Також, враховуючи що з 25 листопада по 10 грудня стартує традиційна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» присвячена Міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства проти жінок, учасники наради обговорили заплановані заходи, які відбудуться в громадах області.